Fortuna liga Slovensko -  ONLINE PŘENOS -  Dubnica : Nitra - 14. července 2020   17:00

Dubnica
Digaňa – Janček, Štefánek, Švec, Václav – Pleva (C) – Čurík (76. Janco), Jakúbek, Bilovský (70. Levai), Dávidík – Kuzma.
Ježík – Janco, Levai, Matúš, Hundák, Parkáň, Pagáč.
Smolák – Hrmo, Adám
Nitra
Šípoš – Kuník, Podhorin (C), Němčaninov, Magda – De Jesus Nascimento (90. Hambálek), Kóša – Fabiš (46. Šefčík), Faško, Chobot (83. Vrábel) – Ristovski.
Búš – Javorčić, Hambálek, Danek, Vrábel, Šefčík, Štefanec.

To je ode mě vše. Děkuji za pozornost a u dalších přenosů se budu těšit zase někdy na počtenou.
Máme za sebou úvodní utkání baráže o udržení, v němž mistr druhé ligy Dubnica remizovala s posledním celkem Fortuna ligy Nitrou na domácím stadiónu 0:0. Oba týmy hrály hodně opatrně, nechtěly udělat chybu, kterou by posléze musely dohánět v odvetném zápase. Přesto pár šancí k vidění bylo. Už v první minutě Milan Ristovski prostřelil brankáře, avšak na brankové čáře zachránil domácí mužstvo Marek Václav. Svěřenci kouče Jakuše si vytvořili opravdu velkou příležitost a v samotném závěru střetnutí, kdy střídajícího Janca dokázal Šípoš nadvakrát vychytat.

Odvetné utkání se odehraje v pátek ve 20 hodin. Šance jsou zcela otevřené na obě strany.
Držení míče: 49 % : 51 %.
Střely na branku: 3:2. Střely mimo: 4:7. Rohy: 7:6. Ofsajdy: 3:3. Fauly: 13:9.
90+3'
90+2'
Souboj jeden na jednoho ustál Aurel Dávidík na jedničku. Vzápětí záložník poslal pěknou nahrávku Kuzmovi, který měl střílet, jenže ještě nahrával obsazenému Jakúbkovi. Velké škoda pro Dubnicu.
90+1'
Střídající Ľuboslav Levai přinesl do domácích řad čerstvý vítr. nyní si dokázal udělat prostor k zakončení, z mírné otočky pálil těsně vedle levé části brankové konstrukce.
90'
Hlavní rozhodčí nastavuje nad rámec základní hrací doby tři minuty.
90'
Střídání v týmu FC Nitra: ze hřiště odchází Daniel Junio De Jesus Nascimento, přichází Tomáš Hambálek.
89'
Potlesk domácích tribun si vysloužil Timotej Janček. Pravý obránce Dubnici totiž vytlačil běžícího Vrábela mimo hrací plochu. Následuje odkop od brány.
88'
Centr z rohového kopu odvrátil Podhorin přímo k nohám Levaie, jenž pěkně napálil balón z voleje. Kulatý nesmysl prosvištěl těsně nad horní tyčí.
87'
Velká šance domácích, ale na ukazateli skóre stále svítí dvě nuly! Po nahrávce z pravé strany vyrazil dělovku Janca brankář Šípoš jenom před sebe, gólman si následně porazil i s dorážkou stejného hráče!
86'
Ľuboslav Levai mohl nahrávat, místo toho si troufl na férový souboj jeden na jednoho proti Kuníkovi. Vítězem se stal hostující obránce.
85'
Za obranu nabíhal Marek Kuzma a Dalibor Pleva jej také hledal dlouhým nákopem. Útočníka zastavil hvizd sudího, útočník totiž při zpracování použil ruku.
84'
Hráči Nitry pokryli prostor ve vlastní šestnáctce, avšak úplně zapomněli na Timoteje Jančeka stojícího na její hranici. Záložník z druhého doteku vypálil nepřesně.
83'
Střídání v týmu FC Nitra: ze hřiště odchází Marian Chobot, přichází Ondrej Vrábel.
82'
Přetažený pas od rohového praporku Oliver Podhorin vracel do ohně. Zde chtěl zakončovat z bezprostřední blízkosti Daniel Junio De Jesus Nascimento, jenže Pleva mu v tom zabránil.
81'
Fotbalisté v modrých dresech ale musejí dávat pozor i na zadní vrátka. Do nich chtěl vběhnout Marian Chobot, tvrdou ránu nártem zblokoval do autu Švec.
80'
Rozběhla se závěrečná desetiminutovka základní hrací doby. Skóre zůstává bezbrankové, tlak Dubnici je však každou minutou vyšší.
79'
Timotej Janček procpal balón k Ľuboslavovi Levaiovi, který pokračoval směrem k bráně. V situace tři na tři hledal po lajně Kuzmu, jehož udržel na zádech Daniel.
78'
V krátkém časovém sledu žlutý kartónek i na druhé straně. Michal Faško vykompenzoval ztrátu tvrdým naražením do Dávidíka, což arbitr po zásluze potrestal.
77'
Michal Faško spadl v šestnáctce po kontaktu se Švecem. Hlavní rozhodčí okamžitě rozpažil, ani tento střet není penaltový.
76'
Střídání v týmu FK Dubnica: ze hřiště odchází Maroš Čurík, přichází Martin Janco.
75'
Čtvrt hodiny před koncem přichází první žlutá karta. Jejím autorem se stal Matej Jakúbek, jenž zezadu podrazil Chobota bez snahy hrát míč.
74'
Aktivnějším celkem zůstávají domácí, kteří chtějí jít do odvety v lepší pozici. Obrana Nitry zatím odolává, ikdyž pár chybiček udělala.
73'
Výborný pas za obranu adresoval Daniel útočníkovi Ristovskému. Makedonce zřejmě rozhodil vyběhnuvší gólman, míč při snaze o lob poslal vedle brány.
72'
Velkou chybu vyrobil Daniel Magda, jemuž podjel míč pod levou nohou. Aurel Dávidík ovšem zaváhání soka nevyužil, neboť centr poslal do Šípošových rukavic.
71'
V permanenci musel být gólman Tomáš Digaňa. Chobot vyzkoušel jeho pozornost ránou z třiceti metrů, ta však postrádala na razanci, brankář zapsal jeden z těch snazších zákroků.
70'
Střídání v týmu FK Dubnica: ze hřiště odchází Frederik Bilovský, přichází Ľuboslav Levai.
69'
Pro aut sběhl Daniel Junio De Jesus Nascimento, jenž také balón obdržel. Následoval centr do vápna, který Faško o kousek podskočil.
68'
Milan Ristovski vytěžil z nastálého momentu maximum. Proti přesile šikovně nastřelil do nohy Bilovského a vybojoval autové vhazování.
67'
Nyní už jsme na hřišti poprvé v zápase viděli klubové lékaře. Kapitán Dubnici ovšem bude v pořádku, za postranní čárou se hlásí o návrat do hry.
66'
Další prohřešek domácího týmu, paradoxně si při něm ublížil faulující fotbalista. Dalibor Pleva narazil do Kóšy a vypadá to na problém s dechem.
65'
Parádní individuální akcí se prezentoval Marian Chobot. Levé křídlo Nitry obešlo dva protihráče. Zastavil ho až Václav, a to za cenu faulu.
64'
Přetažený centr od rohového praporku mířil k Jakúbkovi. Ten z jedničky chtěl pod sebe nahrát Plevovi, jenže čitelný pas výborně přečetl bránící Magda.
63'
Středopolař Frederik Bilovský z otočky naslepo našel v šestnáctce Dávidíka, který měl ideální pozici ke střele, jenže v klíčovém momentu stoupl na míč, čímž celou akci úplně zazdil.
62'
Marian Chobot znovu ukázal něco ze svých technických dovedností, když si pěkně posunul míč mezi dvojicí protihráčů, pak ale vyslal na Ristovského příliš vysoký centr.
61'
Znovu chtěl fotbalisté v modré pokutový kop. Marka Kuzmu jemně zatáhl za dres Kuník, avšak forward pokračoval v běhu a přízemním pokusem zasáhl do ramene Podhorina.
60'
Hodina z utkání je minulostí, do konce základní hrací doby zbývá posledních třicet minut. Stále marně čekáme na úvodní branku, druhý poločas je jasně v režii Dubnici.
59'
Naštěstí se zvedl sám a poměrně rychle. Lékaři mohou zůstat za postranní čárou, Michal Faško zvládl první sprint po zákroku bez potíží.
58'
Domácí kapitán Dalibor Pleva v hlavičkovém souboji tvrdě trefil loktem do obličeje Faška. Rozhodčí přerušuje hru, nitranský záložník zatím zůstává ležet na trávníku.
57'
Nitra zklidňuje hru kombinací na vlastní obranné polovině. Dmytro Němčaninov nahrál až Šípošovi, jenž dlouhým odkopem poslal balón na útočnou polovinu.
56'
Levý záložník Dubnice Aurel Dávidík dělá pořádný vítr v soupeřově defenzivě! Nyní udělal kličku Podhorinovi a už chtěl střílet, avšak stoper na poslední chvíli ještě skluzem zabránil míči v cestě na bránu.
55'
Marian Chobot na sebe navázal dva protihráče, aby posléze přihrál úplně volnému Ristovskému. Pokud by Makedonec dobře zpracoval míč, šel by sám na bránu. Nestalo se tak.
54'
Standardky dnes nefungují ani jednomu celku. Mizerný centr Frederika Bilovského trefil Daniela, což byl jediný stojící hráč ve zdi.
53'
Aurel Dávidík šikovně poslal balón podél Magdy a už byl za jeho zády, když jej obránce poslal k zemi. Hlavní rozhodčí se spokojil s ústním varováním.
52'
Nově příchozí Samuel Šefčík o sobě dal vědět poměrně brzy. Zprava sběhl s balónem více na střed, střelu poslal o dobré dva metry vedle levé tyče.
51'
Menší komplikace postihly Dávia Šípoše, jemuž lehký balón málem propadl mezi nohama. Gólman včas zareagoval a míč raději chytil do rukou.
50'
Nitra rozjela rychlý brejk na opačnou stranu. Jmenovitě Michal Faško táhl kulatý nesmysl po levé lajně, načež odcentroval mimo hrací plochu.
49'
Exekuce se chopil Aurel Dávidík. Rána mu ovšem vůbec nesedla, nízký balón odhlavičkoval Daniel do bezpečí.
48'
V úvodu druhé půle uvidíme velmi zajímavý přímý kop v blízkosti hostující šestnáctky. Matej Jakúbek byl viditelně podražený jedním z hostujících obránců.
47'
Zatímco domácí trenér Jakuš neudělal o poločasové přestávce žádnou změnu, tak jeho protějšek Galád do sestavy sáhl, když křídelníka Fabiše nahradil Šefčíkem.
46'
Střídání v týmu FC Nitra: ze hřiště odchází Lukáš Fabiš, přichází Samuel Šefčík.
46'
Druhý poločas začne přibližně v 18:01.
Skončil první poločas baráže o udržení v nejvyšší slovenské lize, v němž jsme na gól v utkání mezi Dubnicou a Nitrou čekali marně. Největší příležitost měli hosté hned v úvodu střetnutí, kdy Milan Ristovski sice prostřelil gólmana, ale mistra druhé ligy zachránil od inkasovaného gólu včasným zákrokem Václav. Je vidět, že se hraje teprve první duel, ani jeden z týmů nechce udělat výraznější chybu, jež by mohla mít velký vliv na páteční odvetu.
45+2'
45+1'
Matej Jakúbek dlouho váhal s přihrávkou, mezitím k němu sběhli hned tři protihráči. Středopolař tlak neustál, pas na Čuríka měl k přesnosti hodně daleko.
45'
Hlavní rozhodčí nastavuje nad rámec prvního poločasu jednu minutu.
44'
Střela přišla i na druhé straně, a to hned z následujícího brejku. Také Michal Faško pálil za hranicí šestnáctky, avšak přímo do tříčlenné obranné hráze složené z těl soupeře.
43'
Svěřenci trenéra Jakuše nakonec dovedli celou akci k zakončení. Projektil vyslaný z osmnácti metrů Bilovským proletěl vysoko nad břevnem.
42'
Domácí fanoušci i fotbalisté chtěli penaltu po zákroku na Aurela Davidíka. Fabiš sice podklouzl při obranném zákroku, jenže dubnický záložník přes něj pouze přepadl, o faulu nemůže být řeč.
41'
Z domácího celku hrál paradoxně nejvíce nohama gólman Digaňa. Přes něj často chodí balón, většinou když stopeři nevědí, co dělat.
40'
Do konce prvního poločasu zbývá pět minut. Dočkáme se gólu nebo půjdou celky do kabin za bezbrankového stavu?
39'
Daniel Junio De Jesus Nascimento se nenechal rozhodit ani taháním za dres, Bilovskému dokázal utéct. Ve finále akce si ale moc předkopl balón, čehož využil pozorný Štefánek.
38'
Druhý rohový kop Nitry, žádný problém pro Dubnicu. Ristovski vyslal mizerný pas k přední tyči, který navíc letěl těsně nad zemí. Byl to nakonec Pleva, kdo odkopl kulatý nesmysl mimo nebezpečí.
37'
Nitra teď disponuje výrazně větší aktivitou. Přišel další centr z pravé strany, ovšem i v tomto případě zůstal Digaňa bez práce, Václav předvedl povedený obranný skluz.
36'
V poslední možné chvíli se Daniel dokázal zorientovat a těsně bráněný rozehrál na Fabiše, jehož vysoký centr přeletěl naskakujícího Chobota.
35'
Premiérová střela Dubnici na bránu. Postaral se o ni Frederik Bilovský, slovenský fotbalista však vystřelil zblokovaný balón přímo do středu brány, kde stál pozorný Šípoš.
34'
Lukáš Fabiš přihrál vedle sebe stojícímu Michalovi Faškovi. Středopolař vypálil z pětadvaceti metrů svižnou střelu těsně vedle pravé tyčky.
33'
Zpracování selhalo Matejovi Jakúbkovi. Situace okamžitě využil Marian Chobot, jehož následně podrazil právě Jakúbek.
32'
Útočník Milan Ristovski si všiml vyběhnuvšího brankáře Digani a dlouhým nákopem z poloviny hřiště jej chtěl překvapit. Rána mu ale vůbec nevyšla.
31'
Tomáš Digaňa výkopem našel hlavu Maroše Čuríka, jenž instinktivně prodlužoval za sebe, avšak Kuzma se v tu dobu nacházel v úplně jiném prostoru.
30'
Půl hodina střetnutí je za námi. Zatím marně čekáme na první gól utkání. Šanci jsme měli možnost vidět jen jednu, střelu Ristovského vykopl z brankové čáry bek Václav.
29'
Pod velkým tlakem sáhl Denis Švec k dlouhému obrannému odkopu, za nímž se vydal gólman Šípoš. Ten z jedničky poslal balón zpátky do vápna domácích, Chobot byl přichycen v postavení mimo hru.
28'
Oba trenéři pochopitelně využívají přestávky k udílení nových taktických pokynů. Aktivnější je trenér Galád, jenž zřejmě není spokojený s hrou Nitry.
27'
Hlavní rozhodčí nařizuje oběma týmům pauzu na občerstvení. Menší brejk má zamezit možnému zranění některého z hráčů po dlouhých třech měsících bez fotbalu.
26'
Nitra ve vzduchu dominuje. Tedy alespoň ve vlastním pokutovém území. O zakončení hlavou se přihlásil Kuzma, avšak Magda vyskočil ještě o několik centimetrů víc.
25'
Rychle na druhou stranu. Aurel Dávidík dnes již poněkolikáté ukázal technické dovednosti, když přešel přes Daniela, načež vybojoval roh po souboji s Faškem.
24'
Rozehrávka na krátko nebyla vůbec dobrým řešením. K adresátovi pasu Magdovi okamžitě sběhl Matej Jakúbek, který také získal balón do své moci.
23'
Až v polovině první půle má Nitra k dispozici standardní situaci. Proti kličce Fabiše odkopl Bilovský do autu za cenu rohového kopu.
22'
Dlouhý nákop Podhorina si i navzdory bránícím stoperům sklepl na prsa Ristovski. Makedonec udělal rychlou otočku, vzápětí napálil Švece do nohy.
21'
Michal Faško vymyslel ze středu pole krásný pas doprava, kde byl volný Sebastian Kóša. Při snaze dostat se k jeho centru Chobot fauloval.
20'
Střelecky nejaktivnějším hráčem zápasu je prozatím Milan Ristovski. Opět vyzkoušel své štěstí, z dvaceti metrů však o kus minul levou tyč.
19'
Daniel Junio De Jesus Nascimento riskoval, naštěstí pro něj vše dopadlo v rámci možností dobře, neboť po obranném zákroku Plevy balón zachytil jeho spoluhráč Kóša.
19'
Jenže ten okamžitě získal Timotej Janček, jenž v blízkosti rohového praporku odcentroval. Hosté mohou zůstat v klidu, balón skončil u Šípoše.
18'
Obranné povinnosti splnil Dmytro Němčaninov. Kuzmu vystál do poslední chvíli, při snaze o kličku na pravou stranu mu čistě vypíchl míč.
17'
Ztráty Bilovského ve středu hřiště využil Daniel Magda. Nejprve několik metrů popoběhl k bráně, pak si narazil s Faškem a ve finále akce vypálil vysoko nad.
16'
Dubnica při kombinační hře vůbec nikam nespěchá, sází na trpělivost. Vysoký presink Chobota a Kuníka zatím není účinný.
15'
Skrze dva hráče si míč hodil Aurel Dávidík a posléze od levé lajny odcentroval na malé vápno, kde stál připravený Jakúbek, před nímž na poslední chvíli zakročil skluzující Fabiš.
14'
Milan Ristovski je při chuti. Opět šikovně naběhl za obranu, avšak pas De Jesuse Nascimenta přišel příliš pozdě, praporek pomezního vyletěl vzhůru.
13'
Velmi nepovedený centr předvedl Daniel Magda. Balón poslal přímo do Digaňových rukavic, Chobot ztracený souboj vypustil.
12'
Po delší době zaútočila Nitra. Michal Faško udělal kličku Dávidíkovi a pak hned střílel, jenže trefil jen dobře blokujícího Jakúbka.
11'
S útočnou agresivitou to nyní přehnal Milan Ristovski. Záložník pozdě brzdil, Bilovského velmi tvrdě poslal k zemi. Jasný faul.
10'
Zajímavý nápad Matúše Kuníka, ten dlouhým nákopem za obranu rozběhl útočníka Chobota. Toho ale udržel na zádech Denis Švec.
9'
Akce modrých pokračovala. Výborné přenesení hry na Jakúbka, který okamžitě z druhého doteku vracel balón do ohně, tentokráte Kóša kulatý nesmysl gólmanovi přenechal.
8'
Proti vysokému pasu od rohového praporku vyběhl brankář Dávid Šípoš, avšak zřejmě nezakřičel, neboť Faško místo puštění míče za sebe hlavičkoval. Nedohody nevyužil Pleva, jenž z otočky zamířil mimo.
7'
Uvidíme první rohový kop. Více volného prostoru využil Marek Václav k centru z levé strany, avšak trefil pouze nohu blokujícího Podhorina.
6'
Frederik Bilovský vyzval k souboji jeden na jednoho Fabiše. Pěknou kličkou obelstil osobního strážce, ten následně soka fauloval.
5'
Domácí nakonec podnikli útočný výpad. Byl to Aurel Dávidík, kdo odcentroval z levé strany, jenže balón skončil jen v zámezí.
4'
Sledujeme opatrnou rozehrávku hráčů Dubnice, kteří si určitě představovali lepší začátek. Do hry nohama zapojili hráči i brankáře Digaňu.
3'
Svěřenci kouče Jakuše mohli jít okamžitě do vedení! Milan Ristovski si narazil s Faškem, načež vypálil na gólmana, kterému ovšem propadl balón pod nohou, na brankové čáře zachránil Dubnicu od inkasování Václav!
2'
Domácí vstoupili do utkání v tradičních modrých dresech. Fotbalisté Nitry dnes oblékli dresy barvy bílé. Úvodní výkop měla Dubnica.
1'

FK Dubnica: Digaňa – Švec, Štefánek, Václav, Pleva – Čurík – Dávidík, Kuzma, Vaculík, Knižka – Petro.
Náhradníci: Hodál, Kolena – Janco, Levai, Matúš, Hundák, Parkáň.

FC Nitra: Šípoš – Kuník, Podhorin, Němčaninov, Magda – De Jesus Nascimento, Kóša – Fabiš, Faško, Chobot – Ristovski.
Náhradníci: Búš – Javorčić, Hambálek, Danek, Vrábel, Šefčík, Štefanec.

Rozhodčí: Smolák – Hrmo, Adám.
FC Nitra

Nitra před sezónou určitě neplánovala bojovat až do posledních chvil o holé přežití v nejvyšší soutěži. Avšak stalo se tak a fotbalisté tohoto celku nyní musí celou sezónu hodit za hlavu a soustředit se jen na dvojzápas s Dubnicou. Svěřenci kouče Galáda spadli na poslední příčku před posledním kolem skupiny o umístění, v němž sice zvítězili vysoko 3:0 na půdě Trenčína, jenže Pohronie v souběžně hraném střetnutí získalo třetí vítězství v řadě, Senicu porazilo 1:0 a ve finálním součtu nechalo Nitru o jediný bod za zády.
FK Dubnica

Fotbal v Dubnici prožívá parádní vzestup. Ještě před dvěma lety hrál tento klub ve třetí nejvyšší slovenské lize a nyní bojuje o místenku mezi tuzemskou elitou. Jen málokdo by si vsadil, že zrovna Dubnica opanuje 2. ligu, avšak stalo se tak, přičemž o vítězi se rozhodovalo až v posledním kole, kdy v přímém souboji o první příčku jasně porazila Banskou Bystricu 4:1.
Všem fanynkám a fanouškům fotbalu přeju krásný úterní podvečer! Vítám vás při sledování barážového utkání slovenské Fortuna ligy mezi Dubnicou a Nitrou.
Vítáme vás u on-line přenosu. Utkání začíná v 17:00.