Fortuna liga Slovensko - 8. kolo -  ONLINE PŘENOS -  Dunajská Streda : Trenčín - 27. září 2020   18:00

Dunajská Streda
30' Kalmár  • 35' Divković  • 62' Divković
3:1
(2:1)
Trenčín
Trenčín
15' Roguljić
Jedlička – Rodolfo, Müller, Kružliak, Davis – Schafer (67. Friede) – Fábry (80. Méndez), A. Balić – Divković (80. Nicolaescu), Ramírez, Kalmár (C).
Száraz – Beskorovajnyj, Friede, Njie, Nicolaescu, Malý, Méndez.
Smolák – Hrmo, Borsányi
MOL Aréna (Dunajská Streda)
1000 diváků
Trenčín
Šemrinec – Ligeon, Šulek, Kapuadi, Pirinen – El Mahdioui, Kadák (65. Corryn), Zubairu – Roguljić (C), Čataković (79. Ikoba), Ghali (68. Comvalius).
Bergsen – Comvalius, Ikoba, Depetris, Corryn, Slávik, Pires.

DAC Dunajská Streda navzdory debaklu z Lince v poměru 0:7, na Slovensku zatím kralují a i dnes získali tři body za výhru nad Trenčínem v poměru 3:1, kterému zlomilo vaz vyloučení Zubaira. Mějte hezký večer.
Držení míče: 56 % : 44 %.
Střely na branku: 9:2. Střely mimo: 4:1. Rohy: 2:3. Ofsajdy: 0:3. Fauly: 7:12.
90+2'
90+2'
Kapuadi byl dnes jako poněkolikáte pouze v roli statisty, ale Kalmár neproměnil svou šanci.
90+1'
Rozhodčí si nevšiml ošklivého faulu Baliće, který fauloval El Mahdioui, který nakonec z trávníku po několika vteřínách těžce vstal.
90'
Rozhodčí nastaví 2 minuty!
88'
Davis to zkusil velmi účinně po zemi a svou levačkou trefuje pravou tyč branky Trenčína!
87'
Juha Pirinen zuby nehty držel před pokutovým územím Zsolta Kalmára.
86'
Balić to zkusil ale jeho pokus končí pouze v rukavicích brankáře Šemrince.
85'
Žlutou kartu dostává Eduvie Ikoba (AS Trenčín).
85'
Ikoba plnou vahou došlápl na nohu Baliće. No jelikož má hostující hráč čtrnáctku nohu tak nic extra příjemného.
84'
Nacvičený signál z přímého kopu nijak nepomohjl AS Trenčínu.
83'
Ikobu dostal kratičkou výhodu, posléze to bude přímý kop.
82'
Méndez ani Ramírez se ke koncovce nedostali po centru Kalmára.
82'
Kalmár tentokráte z přímého kopu napálil pouze dobře postavenou zeď.
81'
Šulek v souboji s Ramirézem zahrál rukou.
80'
Střídání v týmu FK DAC Dunajská Streda: ze hřiště odchází Andrej Fábry, přichází Jorge Méndez.
Střídání v týmu FK DAC Dunajská Streda: ze hřiště odchází Marko Divković, přichází Ion Nicolaescu.
79'
Střídání v týmu AS Trenčín: ze hřiště odchází Hamza Čataković, přichází Eduvie Ikoba.
77'
Čataković aspoň na chvíli dokázal přerušit kombinaci žlutomodrých.
76'
Divković uvolnil Kalmára v e druhé vlně, ale ani on nedokázal překvapit brankáře Šemrince.
75'
Marko Divković má velké chutě na zkompoletování hattricku.
74'
Rohový kop pro FK DAC Dunajskou Stredu byl rozehrán pouze nakrátko.
73'
Fábryho střelu parádně vyboxoval brankář Šemrinec.
71'
Dunajská Streda nikam nemusí spěchat a dlouhou kombinací baví své fanoušky.
70'
César Blackman srazil svým tělem balon na rohový kop pro AS Trenčín.
69'
Rozhodčí přistoupil velmi tolerantně ke dvou míčům na hrací ploše.
68'
Střídání v týmu AS Trenčín: ze hřiště odchází Abubakar Ghali, přichází Ivenzo Comvalius.
68'
Dnešní utkání sleduje 1000 diváků!
67'
Abubakar Ghali byl dlouze ošetřován na hrací ploše a bude muset být vystřídán pro zranění, dnes dohrál.
67'
Střídání v týmu FK DAC Dunajská Streda: ze hřiště odchází András Schafer, přichází Sidney Friede.
66'
Ramérez vracel zpětně před branku, ale byla tzv. přihrávka na slepo.
65'
Střídání v týmu AS Trenčín: ze hřiště odchází Jakub Kadák, přichází Milan Corryn.
64'
Divkovićova přihrávka uvolnila Blackmana, ale jeho přihrávka neprošla do pokutového území.
62'
Dunajská Streda dala gól! Ramírez vyhrál souboj, posunul míč na MARKA DIVKOVIĆE, který využil neskutečné benevolence Steve Kapuadiho a neomylně skóruje – 3:1!
60'
Druhou žlutou a následně červenou kartu dostává Abdul Zubairu (AS Trenčín).
60'
Až nyní se přerušila hra a bude to mít velmi nepříjemné následky pro Trenčín.
59'
Zubairu fauloval zezadu, Fábry však výhodu nedokázal využít.
58'
Kalmar posunul na Davise a ten z první vyslal neskutečnou bombu, kterou Šemrinec vyrazil na rohový kop!
57'
Čataković skvěle uvolnil Lingeona na pravou stranu hřiště, asistent rozhodčí zvedl praporek nad svou hlavu – ofsajd.
56'
Šulek dokázal ubránit Ramíreze, který se už uvolňoval do slibné pozice.
55'
Schäfer si pomohl v souboji rukou proti protihráči, hvizd sudího přišel o dlouhou chvíli později než měl.
54'
Roguljićův centr, který směřoval na Kadáka až k němu neprošel.
53'
Zsolt Kalmár narazil na dobře postavený obranný val složený z několika trenčínských těl.
53'
Zpracování rukou prošlo u domácího hráče.
52'
Blackman se nedokázal prosadit proti přesile protihráčů, navíc následně Fábry v souboji zatahal za dres Zubaira.
51'
Šemrinec pod tlakem po nesmyslné malé domů odehrál míč raději až na tribunu.
50'
Kadák se vrací zpět na hřiště.
49'
César Blackman nepřesně odehrál míč pouze za postranní čáru.
48'
Jakub Kadák byl tvrdě dohrán a musí být ošetřen na hrací ploše.
47'
Hamza Čataković se dopustil nedovoleného zákroku ve středu hřiště.
46'
Ačkoliv Trenčín vedl 1:0, DAC Dunajská Streda dokázala otočit Kalmárem a Divkovičem. Navíc trenčínský Hamza Čataković zahodil pokutový kop, poté co trefil pouze břevno. druhý poločas by měl začínat cca v 19:02 hodin.
45'
43'
I když byl Ghali rychlejší než Blackman zastavil ho odpískaný ofsajd.
42'
Davis z přímého kopu napálil levačkou pravou tyč a odražený míč nedokázal do sítě napálit Schäfera, jelikož trefuje pouze Šemrince!
41'
Domácí klub bude mít ideální pozici k volnému přímému kopu.
40'
Žlutou kartu dostává Ruben Ligeon (AS Trenčín) za protesty.
39'
Kružliak zakládá akci FK DAC Dunajské Stredy z hloubky své poloviny hřiště.
37'
Davis skvěle uvolnil Zsolta Kalmára, jenže jeho zakončení perfektně nohou likviduje brankář Šemrinec!
35'
Dunajská Streda dala gól! Parádní oblouček z levé strany pokutového území poslal Kalmár a nabíhající MARKO DIVKOVIĆ uklidil míč do sítě – 2:1!
34'
Žlutou kartu dostává Abdul Zubairu (AS Trenčín).
33'
Z dorážky se nedokázal prosadit po odraženém míči opět Čataković.
32'
Ćaakovič sice brankáře Jedličku poslal na druhou stranu, ale míč napálil pouze do břevna!
32'
Žlutou kartu dostává Erick Davis (FK DAC Dunajská Streda).
32'
Davis nedokázal rozehrát ve spolupráci s Kružliakem toho si všiml Kadák a Davis ho fauloval – pokutový kop!
30'
Dunajská Streda dala gól! Autorem branky je kapitán ZSOLT KALMÁR, který parádní střelou z přímého kopu cca ze 28 metrů střelou pod břevno nachytal na švestkách brankáře Šemrince – 1:1!
30'
Davis byl nedovoleně faulován před pokutovým územím Defenzivním záložníkem Zubairem.
29'
Střela Baliće končí mimo branku brankáře Šemrince.
28'
Éric Davis dokázal perfektně ubránit nabíhajícího Hamzu Čatakoviće.
27'
El Mahdioui vše zvládl i když byl pod tlakem dvou protihráčů.
26'
Davis špatně nahrával před pokutové území, dle sudího navíc Ramírez nebyl faulován.
25'
Šemrinec vyboxoval centr Kalmára do bezpečí.
24'
Klamár skvěle uvolnil Davise, ale jeho pas do pokutového území končí pouze na obránci Šulkovi.
23'
Dva hosté se řítili proti čtyřem bránícím hráčům Dunajské Stredy, ale vše je zbytečné – ofsajd.
22'
Roguljić se sice svou zasekávačkou poslal dva obránce na kafe, jeho následná střela byla na úrovni "okresního přeboru".
21'
Rozhodčí Smolák opět neodpískla podezřelý souboj u pravé postranní čáry.
20'
Kombinace Trenčína končí po nepřesné přihrávce ve středovém kruhu.
18'
Kalmárův oblouček našel ideálně Ramíreze, jenže ten už byl ve třetím ofsajdu od začátku utkání.
17'
Kalmár naznačil jasnou narážečku a tudíž jeho pas skončil v obranném valu tří hráčů Trenčína na hranici pokutového území.
16'
Centr do pokutového území sbírá brankář Igor Šemrinec.
15'
Trenčín právě vstřelil branku!
Ruben Ligeon nebyl vůbec hlídán poslal pas před branku od koncové čáry na první tyč, kde se nejlépe zorientoval kapitán Trenčína ANTE ROGULJIĆ a svou střelu otřel o vzdálenější tyč – 0:1!.
14'
Fábryho střela z přímého kopu jen těsně minul pravou tyč branky Trenčína.
13'
Andrej Fábry nedokázal zakončit akci Dunajské Stredy dle svých představ.
11'
Roguljić si rovnal míč na levou nohu, ale jeho střela byla zablokována.
10'
Střela Divkoviće šla sice těsně mimo branku Šemrince, jenže opět byl odpískán ofsajd ve kterém se nacházel Ramírez.
9'
Balić se neprosadil v souboji jeden na jednoho.
8'
Eric Ramírez se sice uvolňoval na právé straně pokutového území, ale byl mu rozhodčím odpískán ofsajd.
7'
Nepřesná kombinace ve středu hřiště v podání trenčínských hráčů.
6'
Rozhodčí neodpískla jasný faul Ghaliho atak místo toho si Trenčín zahraje druhý rohový kop v tomto utkání.
5'
Sudí odpískal faul Abubakira Ghaliho na pravé straně hřiště.
4'
Ante Roguljić nedokázal zpracovat míč a ten končí za postranní čárou.
3'
Hamza Čataković se v souboji dopustil nedovoleného zákroku.
2'
Jedlička vyboxoval centr z rohového kopu mimo své pokutové území.
1'
Zubairu byl při svém průniku podél levé postranní čáry zastaven důrazným Andrásem Schäferem.
1'
Trenčín v bílých dresech, Dunajská Streda bude hrát v modrožluté kombinaci.

FK DAC Dunajská Streda: Jedlička – Rodolfo, Müller, Kružliak, Davis – Schafer – Fábry, A. Balić – Divković, Ramírez, Kalmár (C).
Náhradníci: Száraz – Beskorovajnyj, Friede, Njie, Nicolaescu, Malý, Méndez.

AS Trenčín: Šemrinec – Ligeon, Šulek, Kapuadi, Pirinen – El Mahdioui, Kadák, Zubairu – Roguljić (C), Čataković, Ghali.
Náhradníci: Bergsen – Comvalius, Ikoba, Depetris, Corryn, Slávik, Pires.

Rozhodčí: Smolák – Hrmo, Borsányi.
AS Trenčín

Zatímco domácí bojovali o postup do základní skupiny Evropské ligy, hosté se mohli soustředit pouze na tuzemskou soutěž. V té se Trenčínu podařilo bodovat ve všech třech posledních zápasech. Hostující mají po sedmi zápasech na kontě sedm bodů, což je zatím řadí na osmou pozici. Trenčín doposud nastřílel jedenáct branek, o nejvíce se postaral útočník Hamza Catakovic, který se trefil čtyřikrát.

Poslední ligová utkání:
Sereď – Trenčín 1:1
Trenčín – Nitra 3:2
Michalovce – Trenčín 1:1
FK DAC Dunajská Streda

Dunajská Streda za sebou má hektickou účast v kvalifikaci do základní skupiny Evropské ligy. Nejprve fotbalisté tohoto celku na domácím hřišti porazili v prodloužení Jablonec, předevčírem však vůbec nezvládli utkání v Rakousku, kde dostali od LASKU výprask 7:0 a v play off tak skončili. Hráčům DAC sice nevyšel postup do Evropy, ale ve slovenské Fortuna lize jsou zatím stoprocentní a na první místě mají po sedmi kolech náskok už osm bodů. V sedmi kolech domácí nastříleli pětadvacet branek, inkasovali jich sedm. Nejlepším střelcem týmu je Zsolt Kalmar, jenž má jeden gól na zápas.

Senica – Dun. Streda 2:4
Dun. Streda – Ružomberok 3:2
Z. Moravce – Dun. Streda 1:2
Dobrý den! Vítám vás u textového přenosu 8. kola slovenské Fortuna ligy, ve kterém se střetne domácí Dunajská Streda prosti hostujícímu AS Trenčín.