Fortuna liga Slovensko - 1. kolo -  ONLINE PŘENOS -  Nitra : Bratislava - 8. srpna 2020   18:00

Nitra
Nitra
0:5
(0:4)
Bratislava
Bratislava
12' Medved   • 37' Rabiu   • 41' Rabiu   • 45' Strelec   • 49' Medved
Nitra
Šípoš – Kuník, Podhorin (C), Magda, Záhumenský – Mustafič, Vrábel (64. Fabiš) – Šefčík, Faško, Chobot (88. Danek) – Hovhannisyan (81. Tancík).
Búš – Fabiš, Franko, Danek, Tancík.
Bratislava
Šulla – Medveděv, Abena, Božikov (C) (65. Bajrić), De Marco – de Kamps (81. Ožbolt), Rabiu (73. Nono) – Čavrić (73. Ratão), Strelec (66. Holman), Moha – Medved.
Ružinský – Ožbolt, Ratão, Nono, Holman, Lovat, Bajrić.

Držení míče: 38 % : 62 %.
Střely na branku: 1:9.
Střely mimo: 3:4.
Rohy: 4:1.
Ofsajdy: 0:3.
Fauly: 15:11.
Slovan ve druhém poločase kontroloval dění na trávníku a své vítězství hned na úvod druhého dějství přikrášlil pátým gólem. Celkově si Bratislavané lehce poradili se svým soupeřem, kterému až na ojedinělé okamžiky nedovolili vůbec nic a i když po pátém gólu začali hrát mnohem více na krásu, tak měli ještě dostatek příležitostí k tomu, aby vstřelili i více gólů. Vysoké vítězství hostů je ale i tak zasloužené a zápas tak skončil víceméně očekávaným výsledkem.
90+1'
90+1'
Nastavuje se pouze jediná minutka.
90'
Holman přišel o míč a Nitra se dostala do přečíslení. To ale pokazil nepřesnou přihrávkou na spoluhráče na pravé křídlo Šefčík a vracející se Abena míč odkopl na polovinu soupeře.
89'
Ratao se snažil přejít přes dvojici nitranských hráčů. Faško mu ale míč sebral. Právě Faška poté Ratao fauloval.
88'
Střídání v týmu FC Nitra: ze hřiště odchází Marian Chobot, přichází Patrik Danek.
87'
V souboji o odražený míč zasáhl Chobota zezadu Ratao. Domácího hráče následně chytily křeče, od kterých mu pomáhá brankář Šípoš.
86'
Slovan je zpět na polovině Nitry. Moha prokličkoval k šestnáctce po levé straně, jeho prudký přízemní centr ale proletěl celým domácím pokutovým územím, aniž ho někdo zasáhl.
85'
Hosté rychle otočili hru na opačnou stranu a Moha se pokusil zaskočit technickou střelou zpoza šestnáctky Nitry domácího brankáře. Střelu se mu ale nepodařilo velmi umístit a Šípoš tak jeho pokus bez větších problémů chytil.
84'
Medveděv se velmi pomalu odebral za autovou čáru a uvidíme, zda se ještě vrátí do hry. Na hrací ploše mezitím útočili Nitrané, konkrétně Šefčík. Jeho střílený centr z levé strany ale v pohodě chytá Šulla.
83'
Po krátké přestávce se Slovan vrátil na útočnou polovinu. Po jednom ze soubojů u rohového praporku zůstal na zemi ležet Medveděv, který musí být ošetřen.
82'
Po velmi, velmi dlouhé době kombinují na polovině soupeře i Nitrané. Hosté je nechávají kombinavat, ale do bezprostřední blízkosti vápna je nepouštějí.
81'
Střídání v týmu ŠK Slovan Bratislava: ze hřiště odchází Joeri de Kamps, přichází Alen Ožbolt.
81'
Střídání v týmu FC Nitra: ze hřiště odchází Armen Hovhannisyan, přichází Jakub Tancík.
79'
Nonovu střelu zpoza šestnáctky tečoval hlavou Záhumenský k pravé tyčce vlastní branky a brankář Šípoš musel míč výborným zákrokem vyrazit.
77'
Obraz hry se vůbec nemění. Nitra je zaběhnutá hluboko v obraně a nechává hráče Slovanu kombinovat na její polovině. Slovan se už dopředu tolik nežene a hraje spíše na krásu.
75'
Probíhá pauza k občerstvení hráčů.
74'
Moha individuálně prokličkoval z levého křídla do šestnáctky a odtud střílel. Jeho pokus ale zablokoval jeden z obránců Nitry. Domácím se potom pokus o vysunutí Hovhannisyana nevydařil a míč skončil u obrany hostů.
73'
Střídání v týmu ŠK Slovan Bratislava: ze hřiště odchází Ibrahim Rabiu, přichází Nono.
Střídání v týmu ŠK Slovan Bratislava: ze hřiště odchází Aleksandar Čavrić, přichází Rafael Ratão.
72'
Slovan s přehledem kontroluje zápas a znovu kombinuje na útočné polovině. Zápas se už víceméně jen dohrává.
71'
Šefčík se tentokrát pokusil ohrozit Šullovu bránu přímo. Velmi nepřesnou střelu ale zakroutil vysoko nad branku Slovanu.
70'
Žlutou kartu dostává Joeri de Kamps (ŠK Slovan Bratislava).
69'
Šefčík zakroutil míč z přímého kopu na zadní tyčku, kde ale nedokázal zasáhnou ani jeden z hráčů Nitry.
68'
Medveděv srazil na trávník ve vzdušném souboji Chobota. Přímý kop pro Nitru z levé strany útočné poloviny.
67'
Slovan se po nepřesné rozehrávce Nitry rychle dostal zpět k míči. Opět se usadil na polovině domácích. Ti jsou zatáhnutí před vlastní šestnáctkou.
66'
Střídající Holman se hned zapojil do hry, když vysunul do náběhu na pravém křídle Čavriće. Ten chtěl prokličkovat přes Záhumenského do šestnáctky, domácí obránce ho ale o míč obral.
66'
Střídání v týmu ŠK Slovan Bratislava: ze hřiště odchází Dávid Strelec, přichází Dávid Holman.
65'
Střídání v týmu ŠK Slovan Bratislava: ze hřiště odchází Vasil Božikov, přichází Kenan Bajrić.
64'
Střídání v týmu FC Nitra: ze hřiště odchází Ondrej Vrábel, přichází Lukáš Fabiš.
63'
Žlutou kartu dostává Armen Hovhannisyan (FC Nitra).
62'
Domácí se potom pokusili o rychlý protiútok a Mustafič se po levé křídle rozběhl do otevené obrany Slovanu. Spolu s ním se ale vrátil De Marco, který mu míč vypíchl.
61'
Čavrić si na pravé straně narazil míč s Medvedem a už skoro z brankové čáry centroval do šestnáctky. Jeho nákop však doletěl do prostoru, kde byli jen domácí hráči.
60'
Hra se nyní začala kouskovat kůvli několika tvrdým zákrokům ve středě polu. Ani jeden z týmů nedokáže míč získat pod svou kontrolu na delší dobu.
59'
Žlutou kartu dostává Ondrej Vrábel (FC Nitra).
59'
Chobot posunul na hranici šestnáctky Hovhannisyanovu přihrávku z pravé strany do druhé vlny na Šefčíka, který z první vystřelil k levé tyči. Gólman Šulla vyrazil tento pokus.
58'
Tempo zápasu po páté brance trochu opadlo a hlavně domácí jako by rezignovali. V druhém poločase nepředvedli směrem dopředů vůbec nic a jen se brání.
57'
Mohův centr odhlavičkoval před Medvedem Záhumenský. Odražený míč znovu získali hráči Slovanu, kteří tak pokračují v obléhání obrany nebohé Nitry.
55'
Strelec pěkně vysunul za obranu Nitry Medveda, který se dostal do samostatného úniku. Ten potom zakončil sám před brankářem Šípošem střelou po zemi těsně mimo pravé tyčky.
54'
Obránci hostujícího celku si přihrávají míč na vlastní polovině a do svojí kombinace zapojují i malou domů k brankáři Šullovi.
53'
Po nedorozumění hostů ve středu pole ale mají míč na kopačkách znovu domácí. Hovhannisyan se pokusil o sólový průnik po pravém křídle, míč si ale při kličce proti obránci předkopl příliš daleko a přišel o něj.
52'
Božikovův nákop na Medveda zastavil Záhumenský, který míč nepřesnou přihrávkou vrátil kapitánovi Slovanu.
51'
Fanouši Slovanu už skandují "deset!". Hosté mají míč znovu pod kontrolou a pokračují ve své útočné aktivitě.
49'
Slovan Bratislava právě vstřelil branku!
Slovan pokračuje v destrukci Nitry i po pauze a střílí už pátý gól. Míč se octl v čestnáctce domácích a Čavrić se k němu v chumlu hráčů dostal. Zakonření se mu ale přes dvojici obránců domácího celku nevydačilo a Chobot mu míč vypíchl. Míč se však odrazil právě K ŽANU MEDVEDOVI, který ho z otočky střelou po zemi nasměroval k levé tyči Šípošovy branky.
48'
Hosté se pokusili o rychlou rozehrávku na opačnou stranu, Medved si ale na kolmý pas za obranu Nitry naběhl z ofsajdu.
47'
De Kamps fauloval na vlastní polovině Faška. Domácí chtěli standartdu rychle rozehrát, to se jim ale vůbec nevydařilo a po nepřesné přihrávce na Hovhannisyana se míč pomalu dokutálel za brankovou čáru.
46'
Výkop druhého poločasu si na starost vzal Slovan. Přes přestávku nedošlo k žádnému střídání.
46'
Slovan jasně převýšil v prvním poločase Nitru a po prvním poločase vede o čtyři góly. Za hosty otevřel skóre v nové sezoně Medved. A i když se Nitrané snažili předvést něco i směrem dopředu, tak měl Slovan dění na trávníku jasně pod kontrolou. Další tři góly přidal v poslední desetiminutovce prvního poločasu, kdy se dvakrát prosadil Rabiu a čtvrtý gól vstřelil David Strelec. Před druhým dějstvím je tak o vítězi prakticky rozhodnuto a pokud se nestane malý fotbalový zázrak, tak si tři body z Nitry odveze bratislavský celek.
Druhý poločas začne přibližně v 19:03.
45+3'
45+3'
Nitrané se přece jen pokusili o ještě jeden útok, na jehož konci byl ale nevydařený pokus Chobota o individuální průnik.
45+2'
Domácí se už asi těší do kabiny. Vůbec se jim v těchto chvílích nedaří dostat k míči. Slovan nadále kombinuje na jejich polovině.
45+1'
Nastavují se tři minutky.
45'
Další gól! Slovan vede už o čtyři branky. De Marco nacentroval z levého křídla na zadní tyč, kde při zakončení uklouzl Medvěd. Míč ale zasáhl tak, že se dostal mezi obránce Nitry k volnému DÁVIDU STRELCOVI a ten ho efektivní patičkou nasměroval do domácí branky. Asistence: Žan Medved.
43'
Slovan je nadále při chuti. Čavrić potáhl míč do otevřené obrany Nitry po pravém křídle a přihrávkou na opačnou stranu našel volného Mohu. Ten zakroutil míč k levé tyčce, brankář Šípoš ale jeho pokus zastavil.
41'
Hosté vedou už o tři branky! Míč se po zablokované Strelcově střele odrazil za šestnáctku k IBRAHIMU RABIUOVI. Ten vystřelil nártem levačkou a obránce Nitry Magda tečoval míč při snaze o hlavičku do protipohybu vlastního gólmana Šípoše.
40'
De Marcův centr z pravé strany vyboxoval domácí gólman Šípoš a Nitrané po zisku míče vyrazili dopředu. Šefčík si před šestnáctkou Slovanu chystal míč na střelu, ale Božikov mu ho na posední chvíli odkopl.
39'
Slovan začíná znovu získávat převahu a po výkopu okamžitě domácí opět obral o míč. Hosté se nastěhovali na útočnou polovinu a obléhají pokutové území Nitry.
37'
Hosté po skvělém rychlém protiútoku navyšují svůj náskok. Mustafičovu střelu zablokoval obránce hostů a Slovan okamžitě po zisku míče nakopl hrací předmět na útočnou polovinu. Tam se k němu dostal Moha, který nacentroval do šestnáctky mezi stopery na IBRAHIMA RABIUHO. Ten už jen stehnem tečoval míč k levé tyči Šípošovy branky. Asistence: Rharsalla Moha.
36'
Hovhannisyan pěkně přihrál mezi obránce Slovanu do běhu Mustafičovi, který ale se svou střelou zaváhal. Božikov mu pak míč odkopl na rohový kop.
35'
Medved je po krátkém ošetření zpět na hortu útoku Slovanu, jeho spoluhráči se ale zatahují v obraně proti postupnému útoku Nitry.
34'
Na Mohovu přihrávku na levou stranu šestnáctky si naběhl De Marco, kterého centr před branku nedokázal zasáhnout žádný hráč Slovanu. Po souboji v šestnáctce zůstal na trávníku ležet Medvěd, který musí být ošetřen.
33'
De Marcovi centr zleva nevyšel, Chobot se ale zamotal před vlastní šestnáctkou a míč odkopl do autu. Domácí se k němu následně dostali a zakládají vlastní protiútok.
32'
Hra se nyní otevřela a sledujeme poměrně zajímavou pasáž zápasu. Oba týmy se střídají v útočné aktivitě a hraje se ze strany na stranu.
31'
Chobot přesnou přihrávkou na přední tyč v šestnáctce Slovanu našel volného Hovhhannisyana, který střelou po zemi z první těsně minul Šullovu branku.
30'
Rabiu pasom za obranu Nitry hledal Mohu, kterého o míč připravil před vlastní šestnáctkou vybíhající brankář Šípoš. Ten okamžitě otočil hru na opačnou stranu a Chobotovi musel míč odkopnout Abena na rohový kop.
29'
Šulla se zamotal do vlastních kliček při rozehrávce a měl velké štěstí, že napadajícíc Chobot získal svou aktivitou pouze rohový kop pro domácí.
28'
Strelcov z rohu hřiště centroval, ale netrefil Božikova. Za ním stojící Abena už nedokázal míč dobře zasáhnout.
27'
Domácím se rozehrávka opět nevydařila a Slovan se po krátkém přerušení vrátil na polovinu Nitry. Rabiu nakopl míč na levé křídlo na Mohu, kterému odkopl na rohový kop Kuník.
26'
Moha se po levém křídle rozběhl okolo Podhorina a přízemní přihrávkou do druhé vlny hledal nabíhající spoluhráče. Medved byl příliš rychlý a nedostal se k míči, Čavrić ale dokázal vystřelit ze záklonu ovšem příliš vysoko.
24'
Probíhá přestávka na občerstvení hráčů.
23'
Chobot si pěkně obhodil De Marca a z pravé strany šestnáctky přihrával před branku Šully. V brankovišti Slovanu se jeho přihrávka dostala jen k Božikovovi, který ji odkopl do bezpečí.
22'
Božikov se vrátil do hry s obvázanou hlavou a okamžitě se zapojil do obrany. Slovan opět úspěšně zastavil útok Nitry a otáčí hru na opačnou stranu.
21'
Po hlavičkovém souboji v šestnáctce Nitry se srazil hlavou Božikov s Magdem a bulharský kapitán musí být ošetřován.
20'
Strelcův centr tentokrát obrana Nitry bez problémů odvrátila z vlastní šestnáctky a domácí vyrazili do rychlého protiútoku. Ten skončil nepřesnou předávkou míče na levé křídlo.
19'
Podhorin podkopl zezadu Medveda, který si zpracovával míč Další přímý kop pro Slovan, tentokrát z levého křídla.
18'
Gólman Slovanu Šulla nakopl míč na Čavriće, který se snažil centrm z pravé strany najít v domácím pokutovém území roběhnutého Medveda. Domácí obránci s menšími problémy dokázali míč odkopnout.
17'
Strelcův centr zklepl Medved za sebe na Mohu, který ale nevystřelil z první a míč mu domácí obránci odkopli.
16'
Hsoté se dostali k odraženému míči a pokračovali ve své útočné kombinaci, kterou ale ukončil faulem Záhumenský.
15'
Čavrič vysunul do šestnáctky na pravou stranu Mohu, proti kterému ale vyběhl brankář Šípoš a míč mu vyrazil z pod noh.
14'
Slovan pokračuje ve své aktivitě a bez větších komplikací drží míč na svých kopačkách.
12'
Slovan dal gól!
Hosté po velkých zmatcích v domácí obraně otvírají skóre! Čavricov centr z pravé strany tečoval Magda i Podhorin a balón po teči kapitána Nitry musel reflexivně nohou vyrazit brankář Šípoš. Balón se však po jeho zákroku odrazila přímo k ŽANOVI MEDVEDOVI, který sistřelou do odkryté domácí brány bez problémů otevřel gólový účet v nové sezóně. Bez asistence
11'
Abenův nákop na rozběhnutého Medveda usměrnil do běhu útočníka Slovanu omylem obránce Magda a Medved z ostrého úhlu trefil pravou tyč Šípovy brány.
10'
Nitřani se vůbec poprvé v zápase usadili na delší dobu na polovici hostů, jejich útok ale skončil neúspěšně.
9'
Medved fauloval ve vzdušném souboji před šestnáctkou Nitry. Domáci gólman nakopl balón do středu pole, kde ji však jeho spoluhráč získat nedokázal.
8'
Božikov zůstal ještě ležrt na trávníku a musí být ošetřen. Nevypadá to ale na vážnější zranění a po krátkém ošetření se vrátí do hry.
7'
Abenovu kolmici na Čarvica Nitra zastavili a Kunín ji rozehrál do středu pole. Tam zasáhl Hovhannisyan v souboji o balón nedovoleným způsobem kapitána Slovanu Božikova.
6'
Domácí brankář Šípoš nakopl balón na Hovhannisyana, který ale nedokázal sklepnout míč nna spoluhráče. Hracího předmětu se tak opět zmocnili hosté.
5'
Slovan je od úvodu aktivnější a i teď si jeho hráči znovu pokusili o útočnou akci. Na jejím konci byl pas na levé křídlo na Mohu, který ale vyběhl z ofsajdové pozice.
4'
Slovan nikam nepospíchá a obránci „bílých“ si míč přihrávají před vlastní šestnáctkou.
3'
Moha si navázal z levého křídla míč k šestnáctce na střelu, při kličce mu ji ale vypíchl jeden z hráčů Nitry. Domácí se pokusili rychle otočit hru na opačnou stranu, nepřesnou rozehrávkou ji ale jen darovali hostům.
2'
Čavric pronikl z pravé strany do domácí šestnáctky a přihrávkou do druhé vlny připravil pozici na střelu Rabiuovi. Ten trefil střelou z pravé jednoho z obránců Nitry.
1'
Už po zhruba 20 sekundách dostává první žlutou kartu zápasu za tvrdý zákrok proti pronikajícímu protihráči Samuel Šefčík (FC Nitra).
1'
ŠK SLOVAN BRATISLAVA

Slovan byl minulou sezónu k nezastavení. Z 27 zápasů vybojobal 68 bodů, dokonce v celé sezóně jen jednou prohrál! Pětkrát pak remizoval a dvacet jednakrát zvítězil. Za celý ligový ročník obdržel pouze 14 branek, zatímco soupeřům nastřílel 57 gólů, což je jednoznačně nejvíc ze všech týmů. Kromě mistrovského titulu si zajistil také místo v kvalifiakci o Ligu Mistrů. Úvodní ročník bude určitě chtít začít zase výhrou.
FC NITRA

Nitra byla v minulém ročníku nejhorším týmem celé Fortuna ligy. Po skupině o udržení skončila na poslední místě s 25 body z 27 zápasů. Soupeře před sebou sice měla na dosah (Pohronie, Senica – 26 bodů, Sereď – 27 bodů). I tak si ale nakonec Nitra musela zahrát baráž o udržení. V ní v prvním kole remizovala s Dubnicou 0:0. V domácí odvetě už se ale následně ukázala a vyhrála jednoznačně – 3:0, čímž udržela ligovou příslušnost. Čeká ji ale těžký úkol, protože hned v prvním kole přijede mistr – Slovan.