Fortuna liga Slovensko -  ONLINE PŘENOS -  Nitra : Dubnica - 17. července 2020   20:00

Nitra
Nitra
8' Kóša  • 20' Ristovski  • 90' Hambálek
3:0
(2:0)
Dubnica
Dubnica
Nitra
Šípoš – Kuník, Podhorin (C), Němčaninov, Magda – De Jesus Nascimento, Kóša – Vrábel (33. Štefanec, 71. Hambálek), Šefčík (89. Fabiš), Chobot – Ristovski.
Búš – Javorčić, Danek, Fabiš, Hambálek, Štefanec, Franko.
Dubnica
Digaňa – Janček, Štefánek, Švec, Václav – Pleva (C) (59. Bilovský) – Vaculík (72. Hundák), Jakúbek, Janco, Dávidík (59. Čurík) – Kuzma.
Ježík – Čurík, Parkáň, Bilovský, Pagáč, Levai, Hundák.

Děkujeme za pozornost, hezký zbytek večera.
Nitra se tedy udržela a do předkolo Evropské ligy si zahraje Ružomberok, který porazil Trnavu 2:0. To byly poslední zápasy v rámci nejvyšší slovenské soutěže v této naprosto bezprecedentní sezoně, která nemá obdoby.
V obou dnešních duelech Fortuna ligy se vylučovalo. Trnavský Bamidele viděl dokonce přímou červenou kartu.
Znamená to, že složení Fortuna ligy pro sezonu 2020/21 teoreticky nemělo změnit. Uvidíme, jak na slovenské kluby dolehne pandemie koronaviru a s tím spjaté finanční ztráty. Na Slovensku budou ve sportu ty dopady obrovské (viz hokejové Košice, kdy není vůbec jasné, jestli budou hrát v září nejvyšší slovenskou soutěž).
Nitra zvítězila v odvetě baráže 3:0 a v příští sezoně si tak zahraje Fortuna ligu. Dubnica nevstřelila branku v baráži. Klíčové bylo, že jí dnes utekl začátek, když po dvaceti minutách prohrávala 0:2. Dokázala se oklepat, vytvořila si velkou šanci, ale Kuzma překopl bránu z malého vápna. Ve druhém poločase už více držela balón, byla aktivnější, ale dost se nadřela na to nějakou větší příležitost. Do toho v 84. minutě viděl druhou žlutou kartu Václav a v závěru skóroval střídající Hambálek.
Držení míče: 46 % : 54 %.
Střely na branku: 3:3. Střely mimo: 2:7. Rohy: 3:13. Ofsajdy: 2:2. Fauly: 21:13.
90+3'
90+2'
Pokusem z pravé strany vedle přední tyče domácí brány zřejmě končí tento zápas.
90+2'
Koša vyskočil u bližší tyče.
90+2'
Janco neměl pořádně prostor ve vápně k zakončení, ale přesto získal alespoň roh pro Bilovského.
90+1'
Fabiš (Nitra) nenechal hosty rozehrát volný přímý kop z levé strany a vyfasoval žlutou kartu.
90+1'
Dvě minuty do konce zápasu!
90'
Nitra právě vstřelila branku!
Hosté zaváhali v obraně! Centr Fabiše z pravé strany propadl až k zadní tyči a tam skóroval nabíhající TOMÁŠ HAMBÁLEK, ačkoliv si Digaňa sáhl na balón.
89'
Střídání v týmu FC Nitra: ze hřiště odchází Samuel Šefčík, přichází Lukáš Fabiš.
88'
Kuzma si seběhl na střed při přihrávce z pravé strany, ale z jedničky vypálil vysoko nad bránu.
88'
Janco udělal kličku na levé straně a hodil míč na pravou nohu, nahrál křížem, ale jeho pas srazili domácí k přední tyči na nohu Šípoše.
87'
Frederik Bilovský kopl standardní situaci z pravé strany, ale Dávid Šípoš vyboxoval balón ven ze své šestnáctky.
86'
Kuník překřížil Čuríka, zprvu to vypadalo na roh pro hosty, ale nakonec rozehraje domácí Šípoš.
84'
Hostům se hodně komplikuje snaha o srovnání, při souboji s Nascimentem držel Václav (Dubnica) svého soupeře na pravé straně a následně ho stáhl na zem. Je z toho druhá žlutá karta pro Václava a Dubnica bude dohrávat v deseti.
84'
Václav poslal balón k zadní tyči, tam se hosté nedostali k balónu.
83'
Daniel Junio De Jesus Nascimento potom rozeběhl Ristovského na pravé straně a ten pádil sám na brankáře, po souboji v šestnáctce s Jančekem chtěli domácí pokutový kop.
83'
Chobot přetlačil Janca z pravé strany.
82'
Čurík vytěžil ze souboje s Hambálkem na pravé straně rohový kop.
82'
Dnešní utkání sleduje 3 075 diváků.
81'
Daniel Junio De Jesus Nascimento si pomohl faulem na půli.
80'
Kuzma si vyměnil balón a Jakúbek přenesl hru na levou stranu na Janca, s centrem do vápna potom neměli domácí problémy.
79'
Digaňa pokazil rozehrávku na levou stranu a balón skončil v prostoru mimo hrací plochu.
78'
Kóša ležel ve vápně, hosté hráli dál, odcentrovali, ale bez úspěchu. Následně už rozhodí přerušil hru. Kóša by měl být v pořádku.
78'
Jakúbek byl zdvojený na levé straně a Václav potom nastřelil nohu obránce, několikátý roh pro hosty.
77'
Odražený balón poslali hosté znovu na Šípoše, ale domácí ho srazili (zase) na rohový kop.
76'
Hezký balón na bližší tyč, domácí měli, co dělat. Němčaninov potom posunul balón alespoň na roh.
75'
Václav (Dubnica) rychle rozehrál, nikoliv tedy na píšťalu a sudí mu udělil kartu.
75'
Po zásahu do nohy Jančeka na pravé straně je tady trestný kop proti domácím.
74'
Hosté sice více drží míč, ale nemůžou se dostat do nějaké loženky ve druhém poločase.
73'
Trošku z frustrace podrazil Jakúbek na středu hrací plochy Hambálka.
73'
Švec si zkomplikoval rozehrávku, ale balón šel od nohy presujícího hráče vedle brány.
72'
Střídání v týmu FK Dubnica: ze hřiště odchází Matej Vaculík, přichází Daniel Hundák.
72'
Kuzma si naběhl na pravou stranu při křižné nahrávce, ale byl v ofsajdu.
71'
Střídání v týmu FC Nitra: ze hřiště odchází Šimon Štefanec, přichází Tomáš Hambálek.
70'
Vaculík přihrál do pravé poloviny vápna Čuríkovi, ale ten trefil beka.
70'
Hned po svém faulu podávají hosté balón domácím hráčům, začínají tedy pomalu, ale jistě spěchat.
69'
Václav rozehrál levačkou na bližší tyč, domácí potom odkopli míč až na polovinu hrací plochy.
68'
Janco neprošel přes Kóšu na levé straně, ten mu vypíchl míč, následuje roh.
68'
Václav a Jakúbek si vůbec nerozuměli na levé straně, tohle je aut pro Kuníka naprosto zdarma.
67'
Domácí chybovali při pasu zprava na Ristovského a hosté tak rozehrávají.
66'
Hosté jsou o něco aktivnější ve druhém poločase, hlavně oni tvoří hru. Domácí už dlouho neprověřili brankáře soupeře.
65'
Hosté se neprosadili ve velkém vápně a navíc nařizuje hlavní rozhodčí aut pro Nitru z levé strany.
64'
Magda fauloval a hosté rozehrají standardní situaci z pravé strany, u míče Bilovský.
63'
Šefčíkův to docela schytal při skluzu z levé strany, všemu předcházel faul na Štefance.
63'
Kuzma dostal pod tlak stopera a moc nechybělo, aby mu sebral balón a uháněl sám na brankáře.
62'
Pěkná střela Vaculíka pravačkou ze střední vzdálenosti, ale balón směřoval nad branku Nitry.
61'
Václav si narazil na levé straně a odcentroval, domácí uklidili míč do zámezí.
61'
Domácí přežili centr na přední tyč bez úhony a Šípoš vůbec nezasahoval.
60'
Odpískaný zákrok na Janca na levé straně, zkrácený roh pro hostující celek.
59'
Střídání v týmu FK Dubnica: ze hřiště odchází Dalibor Pleva, přichází Frederik Bilovský.
Střídání v týmu FK Dubnica: ze hřiště odchází Aurel Dávidík, přichází Maroš Čurík.
58'
Václav posunul míč do levé polovině vápna na nohu Dávidíka a jeho ránu křížem vyrazil Šípoš.
57'
Křižná nahrávka k pravé lajně na Chobota měla k ideálu daleko a hosté tak rozehrávají s Digaňou v kombinaci.
56'
Povedená přihrávka na levou stranu do běhu na Dávidíka, ten absolvoval souboj s Kuníkem, při jeho pádu na trávník odmítl hlavní rozhodčí zapískat.
55'
Pleva rozehrál nakrátko trestný kop zleva, domácí se posléze ubránili bez větších problémů.
54'
Štefancovi odskočil balón od kopačky na pravé straně a hosté tak mohou zaútočit.
53'
Souboj Nascimenta s Dávidíkem byl v pořádku, následovat bude aut Kuníka zprava a zároveň poloviny hřiště.
52'
Dubnica přenesla hru na pravou stranu, nicméně domácí ubránili Jakúbka ve vápně.
51'
Balón propadl vápnem až vedle zadní tyče a rozehraje tak Dávid Šípoš.
50'
Janco podnikl výpad pravou stranou a uvidíme roh Václava.
49'
Šefčík postrčený z pravé strany, Němčaninovu rozehrávku na levou stranu zachytila hostující defenziva.
48'
Nitra opět dobře napadala rozehrávku protivníka a ten nakonec zapsal ztrátu na polovině hřiště.
47'
Janček si na pravé straně navedl míč na levou nohu, ale minul zadní tyč.
46'
Hostům vůbec nevyšel začátek odvety a po dvaceti minutách prohrávali 0:2. Nejprve zaspali při bránění rohu a šestnáctiletý Sebastian Koša otevřel skóre zápasu. Znamenalo to tedy, že prodloužení dnes neuvidíme. Následně viděl hlavní rozhodčí faul rukama při souboji u zadní tyče a ačkoliv si brankář Digaňa sáhl na penaltu Ristovského, tak domácí vedli již 2:0.

Dubnica se ve zbytku poločasu dokázala oklepat, setřásla nervozitu a vypracovala si dvě vyložené šance. Jakúbek hlavičkoval pod horní tyč a Šípoš se činil pravou rukou. Ještě větší příležitost měl Kuzma, který po prodloužení míče překopl bránu z malého vápna.

Dubnica tak musí ve druhém poločase vstřelit minimálně dvě branky, jinak si Fortuna ligu v příští sezoně nezahraje.
45+2'
45+2'
Podhorin si naskočil na zadní tyči, ale hlavičkoval vedle brány.
45+2'
Hlavní rozhodčí ještě povolí domácím rozehrávku rohu zleva.
45+1'
Štefanec poslal standardku na levou stranu, poté pokračovali domácí dlouhým pasem na Nascimenta.
45+1'
Hlavní rozhodčí přidal minutu.
45'
Šefčík vystoupil zleva a jeho tvrdý zákrok se mohl trestat žlutou kartou, byl to zřejmě Štefánek, kdo šel k zemi.
44'
Štefanec se otočil a nahrál na levou stranu Šefčíkovi, jeho centr do ohně srazil obránce.
43'
Štefánek přidal na důrazu na levé straně proti Štefancovi a je tak pískáno ve prospěch domácího mužstva.
43'
Nepřesná nahrávka křížem na pravou stranu, vhazovat tak bude domácí Magda.
42'
Tentokráte si postavil míč Vaculík, ale stejně jako Václav trefil zeď.
41'
Digaňa nakopl míč na střed a tam došlo k faulu na jeho spoluhráče.
40'
Janco šel na levé straně a hraně šestnáctky do souboje s obráncem a dožadoval se odpískání podražení, píšťalka hlavního rozhodčího však nezazněla.
40'
V obou případech pomohla Šípošovi zeď proti Václavovi.
39'
Už se stalo a hosté dokonce získali volný přímý kop z levé strany.
38'
Nitra se velice dobře brání postupnému útoku soupeře. Ten se nemůže dostat na útočnou polovinu.
37'
Nitra dobře presovala, Digaňa potom poslal míč na pravou stranu, na následný nákop nemohl dosáhnout Janco.
36'
Ztráta hostů v levé polovině hrací plochy znamená autové vhazování pro domácí tým.
35'
Domácí útok po levé straně končí nedovoleným zákrokem zezadu na Janca.
34'
Nebude to několikátý roh hostů v tomto duelu, rozhodčí viděl faul vítěze druhé nejvyšší slovenské soutěže.
33'
Vrábel je zraněný, nahradí do Štefanec.
33'
Chobotovu střelu z levé části šestnáctky zablokoval Václav a následovat bude domácí autové vhazování, míč si bere Magda.
32'
Vaculík přetáhl centr z pravé strany vedle zadní tyče po kombinaci s Jakúbkem.
32'
Zdá se, že hosté ze sebe setřásli nervozitu, jsou čím nebezpečnější.
31'
Zajímavý centr z pravé strany skočil o zem do rukou hostujícího brankáře, i kdyby domácí skórovali, tak hlavní rozhodčí postřehl útočný faul.
30'
Vystupující Pleva si pomohl faulem zprava na Vrábela, domácí nikam nepospíchají s rozehrávkou.
29'
Největší šance hostů v zápase! Po prodloužení míče u kratší tyče překopl Kuzma bránu z malého vápna a schoval hlavu do dlaní.
28'
Hezký pokus levačkou Václava k brankářově levé tyči, kde ovšem zakročil rukou přesouvající se gólman Šípoš.
28'
Po faulu rukama na Jakúbka rozehraje hostující celek standardní situaci z osy hřiště.
27'
Janco utekl Magdovi na pravé straně a jeho centr na přední tyč odkopli domácí na autové vhazování.
25'
Švec trošku zahrál na nervovou soustavu hostujících fanoušků na pozici stopera, ale vzápětí chytil letící balón ve velkém vápně brankář Digaňa.
24'
Vrábel leží na trávníku na polovině hrací plochy, ale bude v pořádku.
24'
Jakúbek upadl v pravé polovině vápna, podíval se směrem k asistentovi rozhodčího, ale penalta to nebude.
23'
Šípoš vyběhl na střed vápna, následně couval proti pokusu hlavou v podání Jakúbka a domácí brankář skvěle natáhl pravou ruku.
22'
Janco si tlakem z pravé strany vynutil chybu obránce a hosté mají roh.
21'
Kuzma se schoval mezi dva hráče soupeře při centru z levé strany, ale mířil hlavou vedle vzdálenější tyče.
20'
Digaňa trefil stranu a dotkl se balónu rukou, i tak ale MILAN RISTOVSKI proměnil pokutový kop prudce k levé tyči ze svého pohledu – 2:0.
19'
Při centru z pravé strany na zadní tyč vyboxoval balón Digaňa, ale Janco (Dubnica) rukama stáhl na zem Podhorina.
19'
Penalta proti hostům.
19'
Václav odhlavičkoval křižnou nahrávku soupeře z pravé strany na rohový kop, k balónu jde Šefčík.
18'
Václav levačkou překopl bránu. Rozehrávat tak bude Šípoš.
17'
Trošku s prodlevou pískl rozhodčí zákrok na Janca na pravé straně při souboji s Magdou.
15'
Šípoš rozehrál na levou stranu na Němčaninova, ten mu balón vrátil pod sebe.
14'
Ristovski se rozeběhl pravou stranou do rychlého brejku, ale jeho skákavá střela skončila vedle vzdálenější tyče.
14'
Janco sehrál akci po pravé straně s Jakúbkem, ale proti němu vystoupil Magda.
13'
Nitra nabudil vstřelený gól, to Dubnica za svým soupeřem zaostává a ještě nevystřelila na branku.
12'
Daniel Junio De Jesus Nascimento fauloval rukama z levé strany po ztrátě balónu a hraje tak Dubnica.
11'
Dubnica odvrátila standardku u kratší tyče a proti zablokovanému pokusu skočil Digaňa ke své levé tyči.
10'
Po autu Magdy z levé strany přišel centr na bližší tyč, ale pouze na hlavu obránce.
9'
Prodloužení tedy dnes neuvidíme. Bezbranková remíza stoprocentně nenastane.
8'
Dubnica vůbec nebránila roh z pravé strany, SEBASTIAN KÓŠA zůstal neobsazený u přední tyče a zakončil přes obránce na čáře až do sítě – 1:0.
7'
Jakúbek pokazil nahrávku na levou stranu a Nitra běžela do kontru. Následoval souboj Kuníka se Švecem a domácí získali roh.
6'
Magda vyhrál souboj s Jancem z levé strany a vhazoval, vzápětí hosté přerušili první fázi útoku.
5'
Hosté nakopli míč na levou stranu, ale tam měl k balónu daleko Dávidík, Nitra tak vhazuje.
4'
Janco byl pozdě u křižného pasu na pravé straně, domácí se ale neprosadili.
3'
Nikdo nikam nespěchá, hraje se dost opatrně a je zkrátka vidět, že si oba celky uvědomují, že dnes jde o hodně.
1'
Nitra nastoupila v modrém, Dubnica v tmavě červeném.
1'

FC Nitra: Šípoš – Kuník, Podhorin (C), Němčaninov, Magda – De Jesus Nascimento, Kóša – Vrábel, Šefčík, Chobot – Ristovski.
Náhradníci: Búš – Javorčić, Danek, Fabiš, Hambálek, Štefanec.

FK Dubnica: Digaňa – Janček, Štefánek, Švec, Václav – Pleva (C) – Vaculík, Jakúbek, Janco, Dávidík – Kuzma.
Náhradníci: Ježík – Čurík, Parkáň, Bilovský, Pagáč, Levai, Hundák..
Nitra angažovala kouče Ivana Gálada, který loni zachránil Trenčín. Přitom v úvodním duelu baráže podlehl Popradu 0:2, ale v domácí odvetě přehrál svého soupeře 4:1. Ještě v 78. minutě za stavu 2:1 Trenčín sestupoval, ale pak se prosadili Roguljič a Corryn.
Nitře není vůbec, co závidět. Domácí mají za sebou hodně nepovedenou sezonu. Ve Fortuna lize skončili o bod poslední, když z posledních tří zápasů hned dva prohráli. Nejprve se Seredí 0:1 a potom ve (zřejmě) nejdůležitějším souboji je zdolalo Pohronie 2:0. V závěrečném kole bojovala ještě Nitra na dálku s Pohroniem o to, kdo se vyhne baráži. Nicméně Pohronie doma vyhrálo nad Senicí 1:0. Nitře tak nebyla nic platná výhra 3:0 proti Trenčínu. Přitom loni se Nitra umístila po základní části na sedmém místě a ve skupině o udržení obsadila devátou příčku. Do baráže putoval tehdy předposlední Trenčín a Podbrezová přímo sestoupila.
Dubnica je před odvetou podle mínění sázkových kanceláří v pozici outsidera. Hostům ale hraje do karet, že nemůžou nic ztratit a tlak leží hlavně na Nitře. *Už je tomu devět let, co Dubnica sestoupila z Fortuna ligy a teď je blízko návratu. *Z tehdejšího mužstva najdeme na hostující soupisce například Marka Kuzmu.

Dubnica si právo na účast v baráži zajistila překvapivým triumfem ve druhé slovenské lize. O všem rozhodl přímý souboj s Banskou Bystricou v posledním kole. Ten zvládla Dubnica poměrem 4:1, přičemž případná remíza by znamenala, že by do baráže šla Banská Bystrica. Hostující celek může dnes pokračovat ve své pohádce. Vždyť ještě v letech 2015 – 2018 hrál třetí nejvyšší slovenskou soutěž.

O vítězi tohoto dvojzápasu se rozhoduje klasická pohárová matematika. Skutečnost, že Dubnica doma neinkasovala, ještě může mít velkou hodnotu. Znamená to totiž, že hostům dnes stačí jakákoliv remíza (až na bezbrankovou, ta by poslala baráž do prodloužení) k tomu, aby si zajistili místo v příštím ročníku Fortuna ligy.