Fortuna liga Slovensko - 4. kolo -  ONLINE PŘENOS -  Senica : Z. Moravce - Vráble - 4. července 2020   18:00

Senica
Senica
0:0
(0:0)
Z. Moravce - Vráble
Senica
Vorel – Addo, Didiba (C), Mihal, Lukáčik – Yenne, Totka – Eneji, Meliš (84. Černák), Duda – Akinyoola.
Chropovský – Černák, Buchel, Kosorín, Joseph, Kučera.
Chovan – Orávik, Tóth, Haspra, Duga – Sloboda – Švec, Grozdanovski (66. Richtárech), Ďubek (C) (81. Mihálik), Kovaľ (76. Henrique) – Cmiljanić.
Pindroch – Henrique, Kelemen, Mihálik, Richtárech, Tkáč.

Ode mě je to pro dnešek vše! Loučím se s vámi a přeji vám hezký zbytek dnešního večera!
Dnešní zápas končí remízou. První poločas nepřinesl mnoho šancí. V druhém byly oba týmy aktivnější a dostaly se do několika slibných šancí, které ale neproměnily.
Držení míče: 51 % : 49 %.
Střely na branku: 2:3. Střely mimo: 10:3. Rohy: 3:7. Ofsajdy: 4:1. Fauly: 12:10.
90+2'
90+1'
Boris Cmiljanić se chtěl individuálně dostat do šestnáctky soupeře, na roh odkopl míč obránce Joss Didiba.
90'
V druhém poločase se nastaví dvě minuty nad rámec základní hrací doby.
89'
Tak teď už domácí udělali všechno dobře. Samson Akinyoola měl fantastickou pozici na gól a ten by asi i přišel, ale do jeho pokusu se nešťastně postavil Filip Černák.
88'
Peter Moses Eneji sice střílel před pokutovým územím, ale hodně slabě, nepřesně a dost špatně. Adrián Chovan bude rozehrávat od své branky.
86'
Dlouhý centr do vápna Zlatých Moraviec vyřešil obránce David Haspra, hlavou přihrál na svého brankáře Adriána Chovana.
85'
Závěr zápasu se nezadržitelně blíží a čím dál tím víc to vypadá tak, že dnes nebude z gólu těšit žádný z těchto dvou celků.
84'
Střídání v týmu FK Senica: ze hřiště odchází Dávid Meliš, přichází Filip Černák.
83'
Peter Orávik zastavil akci Senice, míč poslal jen za čáru. Peter Moses Eneji se následně individuálně nedokázal prosadit.
82'
Boris Cmiljanić se dostal zleva až do šestnáctky, potom však z velkého úhlu střílel dost slabě a pouze do náruče brankáře Vorela.
81'
Střídání v týmu FC ViOn Zlaté Moravce – Vráble: ze hřiště odchází Tomáš Ďubek, přichází Adam Mihálik.
78'
Jeden z hráčů Zlatých Moraviec si našel míč na hranici pokutového území, odkud se mu i podařilo vystřelit, ale mířil těsně vedle tří tyčí.
77'
Tomáš Ďubek centroval do území, kde se nacházel brankář Vojtěch Vorel a ten celou situaci bez problémů vyřešil.
76'
Střídání v týmu FC ViOn Zlaté Moravce – Vráble: ze hřiště odchází Martin Kovaľ, přichází Gustavo Henrique.
75'
Posledních patnáct minut řádné hrací doby. Zlaté Moravce získali na levém křídle přímý kop, rozehraje Tomáš Ďubek.
74'
Joss Didiba si dal pozor, míč poslal před hráčem soupeře, kterým byl Boris Cmiljanić, na svého brankáře Vojtěcha Vorela.
73'
Tempo hry v posledních minutách jemně upadlo. Blíží se úplný závěr, takže týmy si určitě budou dávat velký pozor.
72'
Senica se nadále snaží hrát aktivně na útočné polovině hřiště. Nyní si míč posouvá před pokutovým územím.
70'
Do konce druhého poločasu zbývá dvacet minut, v OMS aréně je zatím stav nerozhodný 0:0.
69'
Tenton Yenne na křídle získal míč, dostal se do pokutového území, kde si připravil pozici, překonal Chovana a trefil tyč. Odražený míč si našel Tóth, ten nakonec trefil protihráče. Od něj se míč odrazila jen těsně vedle tří tyčí.
68'
Samson Akinyoola se snažil zakončit centr z levého křídla, míč byl pro něj velmi vysoký a útočník Senice tedy zakončit nedokázal.
67'
Martin Koval se snažil prodrat dopředu po pravém křídle. Velmi dobře jeho aktivitu vystihl obránce Kristián Lukáčik.
66'
Střídání v týmu FC ViOn Zlaté Moravce – Vráble: ze hřiště odchází Tomče Grozdanovski, přichází Dávid Richtárech.
65'
Tenton Yenne se dostal k velmi pěkné střele z mírného úhlu. Brankář Adrián Chovan ji reflexivní vytlačil pryč. Senica je však po změně stran aktivní.
64'
Marko Totka zakončoval před pokutovém území, jeho technický pokus směřoval vedle tří tyčí branky Chovana.
63'
Mario Mihal bude v pořádku. Hráči využili pauzu i na osvěžení, takže přestávka na občerstvení už asi nebude.
61'
Mario Mihal zůstává ležet na trávníku a potřebuje i ošetření. Nějaký čas se proto nyní hrát nebude.
60'
Hodina hry za námi a mohli jsme vidět první gól. Samson Akinyoola se ocitl v šestnáctce před posledním obráncem. Přes něj vystřelil do tyče. Druhý poločas se hraje v slušném tempu a vidíme i šance.
59'
Senica získala přímý kop vhodný na centr. Defenziva hostů si však dala pozor a celou situaci nepodcenila.
57'
Tenton Yenne si pěkně narazil na pravém křídle a téměř se dostal do šestnáctky. V poslední chvíli před ním odkopl míč do bezpečí Denis Duga.
56'
Jakub Švec se dostal k odraženému míči, jeho pokus o technické zakončení mu ale vůbec nevyšlo.
55'
Zlaté Moravce pokračovaly v aktivitě na útočné polovině hřiště, získaly rohový kop. Znovu ho bude zahrávat Tomáš Ďubek.
54'
Denis Duga se na křídle nedostal k centru, pod nohy mu padl obránce Mario Mihal a odkopl míč na aut.
53'
Tenton Yenne doběhl centr na pravém křídle. Přihrál do šestnáctky, kde si prostor udělal Samson Akinyoola a levačkou zakončil jen těsně nad branku Chovana.
52'
Boris Cmiljanić si chtěl narazit míč před šestnáctkou. Přihrávku na něj zpět si našel ale jen brankář Vojtěch Vorel.
50'
Jakub Švec si našel centrovaný míč ve vápně soupeře, přehodil si to na pravačku a trefil prvního soupeře.
49'
Další náznak šance pro domácí. Centr z levého křídla byl dobrý, avšak Samson Akinyoola ani David Meliš na něj v rozhodujícím okamžiku nedosáhli.
48'
Domácí se dostali do protiútoku. Samson Akinyoola poslal míč nalevo, odkud si ho Peter Moses Eneji stáhl do vápna a prudce pálil k tyči. Velmi dobře zasáhl Chovan.
47'
Tomáš Ďubek centroval z rohového kopu. Nízký pas dostala defenziva Senice odkopem do bezpečí.
46'
Přes přestávku nestřídal ani jeden tým, obě mužstva nastupují i ​​do druhého dějství stejně jako utkání začaly.
46'
První poločas toho mnoho nenabídl. Ani jeden celek si nedokázal vytvořit žádnou velkou možnost na ohrožení branky. K vidění jsou chyby na obou stranách, které kvalitě hry vůbec nepřidávají.
45+2'
45+1'
Jakub Švec poslal zprava pěknou míč na hranici pokutového území, kde z voleje vystřelil Tomáš Ďubek a sraženým pokusem získal rohový kop. Z něho hosté nevytěžili nic.
45'
Rozhodčí v prvním poločase nastavuje dvě minuty nad rámec základní hrací doby.
44'
Jakub Švec se v souboji jednoho proti jednomu nedostal přes Lukáčika do pokutového území. Hosté přihrávkami dostali míč do středu pole.
43'
Akce Senice sice ještě pokračovala, nakonec skončila neúspěšně. Rozehrávat od své branky může Adrián Chovan.
42'
Martin Koval z křídla přihrával do šestnáctky, tento pokus si našli hráči Senice. Edmund Addo míč vyvezl dopředu, pak špatně přihrával. Odkopem to vyřešil Tomcat Grozdanovski.
41'
Hosté se stáhli na hranici svého pokutového území, hráčům Senice se proto nepodařilo míč nijak dostat do velkého vápna.
40'
Peter Moses Eneji se na křídle nedostal k přihrávce ani střele. O míč dost zbytečně přišel, avšak jeho spoluhráči ho rychle získali zpět.
38'
Dominik Duda zakončoval z dálky, mířil hodně nepřesně. Adrián Chovan se za míčem jen ohlédl jako za letadlem.
36'
Hosté získali přímý kop na útočné polovině hřiště. Znovu by měl centrovat do šestnáctky Tomáš Ďubek.
35'
Deset minut do konce řádné hrací doby v prvním poločase. Uvidíme ještě do přestávky nějaký zajímavý moment nebo branku?
34'
Martin Koval dostal velmi nepřesný míč na levé křídlo, vhazovat tedy mohl obránce Marko Totka a dopředu jde Senica.
32'
Samson Akinyoola si sice zpracoval přihrávku na hrot ofenzívy, ale zastavil ho ofsajd. S rozhodčím se hádal zbytečně.
31'
Chvíli se hrát nebude, protože následuje přestávka na osvěžení.
30'
Martin Koval si nedokázal zpracovat pas na křídlo. Znovu bude moci rozehrávat brankář domácího celku Vojtěch Vorel.
29'
Vojtěch Vorel rozehrával nakrátko. Senica se dostala dopředu po levém křídle, pak po nepřesnosti o míč zase přišla.
28'
Žlutou kartu dostává Tomče Grozdanovski (FC ViOn Zlaté Moravce – Vráble).
27'
Peter Moses Eneji se na hranici pokutového území krátkou kličkou uvolnil ke střele. Mířil ale pouze do středu branky, kde byl připraven Chovan.
24'
Anton Svoboda pěkně rozehrál na pravé křídlo. Jakub Švec poslal míč po trávníku na malé vápno, zcela volný Boris Cmiljanić však zpanikařil a nepodvedlo se mu ideálně vypálit. Vzápětí ještě z druhé vlny pálil Tomáš Ďubek, skvěle zasáhl Vojtěch Vorel.
23'
Peter Moses Enej se chtěl dostat do střelecké pozice v šestnáctce. Po přihrávce si však ve snaze o kličku míč odkopl.
Martin Koval faulován ve středovém kruhu. Martin Tóth nakopl míč dopředu, Boris Cmiljanić prodloužil míč k Vorelovi. Zatím se ani jednomu týmu nedaří podržet míč déle na kopačkách.
20'
Hosté se snažili vyvést míč z vlastní polovině hřiště, jenže Jakub Švec si míč nezpracoval ideálně. Následná akce Senici vůbec nevyšla.
19'
Samson Akinyoola se nedostal k přihrávce na hrot ofenzívy. Skončil na trávníku, protože ho jemně postrčil Martin Tóth. Faul se nepískal.
18'
Hosté předvedli hroznou rozehrávku. Samson Akinyoola poslal míč do vápna, David Meliš ještě přihrával do pětky, jenže Tenton Yenne byl dobře pokrytý.
16'
Edmund Addo končí na trávníku, kam ho po šlapáku nasměroval Boris Cmiljanić. Obránce Senice potřebuje ošetření.
15'
Tomáš Ďubek poslal z přímého kopu prudkou střelu levačkou. Prostřelil zeď, avšak i branku domácího brankáře. Ten tedy nemusel zasahovat.
14'
Kristián Lukáčik fauloval těsně před svou šestnáctkou Švece. Zlaté Moravce získaly další přímý kop a tentokrát by to střela už opravdu měla být.
13'
Vojtěch Vorel je v pořádku a může pokračovat ve hře. Senica prošla vpřed po pravém křídle, následuje aut pro hosty.
12'
Přímý kop nedopadl pro hosty ideálně. Následně přichází ošetření, protože Vojtěch Vorel má ještě nějaké následky poté, co pár minut dozadu naboural do tyče.
11'
Joss Didiba fauloval na křídle na své polovině hřiště. Hráči Zlatých Moravců získali další přímý kop.
10'
Samson Akinyoola si před pokutovým územím přebral přihrávku, otočil se přes Haspra a vyslal tvrdou ránu, která však byla nepřesná.
9'
Edmund Addo ubránil centr z rohového kopu a Senica mohla jít dopředu. Rychlý protiútok se nezdařil, domácí pokračují s míčem na kopačkách.
8'
Peter Orávik poslal zprava výborný centr na zadní tyč, odkud následně hlavičkoval Duga. Vojtěch Vorel předvedl skvělý zákrok. Bude to roh pro Senicu.
7'
Edmund Addo a Martin Koval viděni ve výměně názorů po faulu od domácího hráče. Emoce ale nevzplanuli a hrát mohou dále Zlaté Moravce.
6'
Samson Akinyoola fauloval ve středovém kruhu. Rychle chtěl rozehrát Tomáš Ďubek, ale útočník Senice mu míč odkopl, po kterém dostal upozornění od rozhodčího.
5'
Tomáš Ďubek nakonec centroval do pokutového území a před pětkou se snažil zakončit k tyči útočník Boris Cmiljanić. Jeho snahu přerušilo ofsajdové postavení, kterého si všiml hlavní sudí.
4'
Hosté získali přímý kop vhodný na zakončení. Totka totiž fauloval Borise Cmiljaniča.
3'
Nepřesný pas za obranu Zlatých Moraviec nepřinese první zakončení, k míči se dostal pouze brankář Adrián Chovan.
2'
Joss Didiba vyřešil centr do jeho pokutového území. Dopředu mohl jít Edmund Addo, ale daleko nedošel.
1'
Domácí Senica nastupuje v červených dresech, hosté ze Zlatých Moraviec jsou v bílém.
1'

FK Senica: Vorel – Addo, Didiba (C), Mihal, Lukáčik – Yenne, Totka – Eneji, Meliš, Duda – Akinyoola.
Náhradníci: Chropovský – Černák, Buchel, Kosorín, Joseph, Kučera.

FC ViOn Zlaté Moravce – Vráble: Chovan – Orávik, Tóth, Haspra, Duga – Sloboda – Švec, Grozdanovski, Ďubek (C), Kovaľ – Cmiljanić.
Náhradníci: Pindroch – Henrique, Kelemen, Mihálik, Richtárech, Tkáč..
FC ViOn Zlaté Moravce – Vráble

Zatímco domácí stále bojují o udržení, hosté již mají jasno, že v příští sezóně budou pokračovat v nejvyšší slovenské lize. Hráči Zlatých Moravců mají devětadvacet bodů a již nejsou nijak ohrožení. I když se jim v posledních zápasech nedařilo, tak si zajistili setrvání ve Fortuna lize. Hráčem, který za hosty nastřílel v ročníku nejvíce gólů je záložník Tomáš Ďubek, jenž stejně jako nejlepší střelec domácích vsítil osm branek.

Poslední ligová utkání:
Pohronie – Zlaté Moravce 1:0
Zlaté Moravce – Trenčín 2:3
Zlaté Moravce – Nitra 2:1
FK Senica

Dvě kola před koncem soutěže domácí stále neví, kde budou hrát příští sezónu. Nacházejí se totiž na 4. pozici v tabulce o udržení. Na kontě mají pětadvacet bodů a dnes je to pro ně velmi důležité utkání. Z posledních pěti soubojů se Senica z vítězství neradovala ani jednou, získala pouze dva body za remízy. Nejlepším střelcem domácích je kolumbijský záložník Frank Castaneda, jenž se v probíhající sezóně trefil osmkrát a hodně by Senici pomohlo, kdyby skóroval i proti Zlatým Moravcům.

Senica – Trenčín 1:3
Nitra – Senica 2:0
Senica – Sereď 1:1
Dobrý den, vítám vás u textového přenosu dalšího kola slovenské Fortuna ligy. V dnešním zápase budeme sledovat souboj ve skupině o udržení. Jeho aktéry budou FK Senica a FC ViOn Zlaté Moravce – Vráble.