Fortuna liga Slovensko - 4. kolo -  ONLINE PŘENOS -  Trnava : Ružomberok - 4. července 2020   18:00

Trnava
Trnava
28' Tzandaris  • 86' Tesija
2:0
(1:0)
Ružomberok
Ružomberok
Trnava
Takáč – Turňa (C), Izuchukwu, Moenza – Saymon (66. Sekera), Tesija, Gamboš, Tzandaris, Yao – Sobczyk (71. Benovič), Vukojević (64. Bamidele Isa).
Kamenár – Horvát, Burian, Nsumoh, Sekera, Benovič, Bamidele Isa.
Pavlík – Žákech, Jekkel
Štadión Antona Malatinského, Trnava
1 527 diváků
Ružomberok
Macík (C) – Čurma, Mrva, Twardzik – Kojnok (70. Almási), Takáč (75. Kochan), Filinský, Kmeť (54. Brenkus), Mojžiš – Ďungel, Regáli.
Krajčirík – Kochan, Gerec, Múdry, Brenkus, Holub, Almási.

Z tohoto zápasu je to vše, děkujeme za pozornost.
Trnava se díky dnešním výsledkům posunula z šestého na čtvrté místo. Ružomberok generálku na finále poháru naopak nezvládl a klesl na pátou pozici.
Přímý souboj o čtvrté místo končí triumfem Spartaku, pro který je to vůbec první úspěch po čtyřzápasové sérii bez vítězství. Zejména v první půli tahala Trnava za delší konec provazu. Vítězný gól vstřelila v pětadvacáté minutě, když se ujala podařená střela z dálky od Tzandarise. Po změně stran šel výkon Ružomberoku nahoru. Blízko vyrovnání byl po chybě Takáče Regáli, který však v největší hostující šanci přestřelil. Uklidnění pro Trnavu přišlo až v závěru, kdy na konečných 2:0 upravil skóre Tešija.
90+2'
90+2'
Dobrá práce od Izuchukwua a Moenzy, kteří krátce po sobě vystihli hostující přihrávky. Dominik Takáč už o čisté konto nepřijde.
90+1'
Brenkus neustál jeden ze soubojů těsně před šestnáctkou. Hvizd označující faul se nekonal, a tak byl k vidění rychlý protiútok. Yao startoval Bamideleho, u kterého včas zasáhl Macík.
90'
Nad rámec druhé půle jsou přidány jen dvě minuty. Šance Ružomberoku na vyrovnání se de facto rovnají nule.
89'
Yao zaúřadoval v defenzivě, když jednoznačně přehlavičkoval svého protivníka. Protiútok se nekonal kvůli zpackanému nákopu.
88'
Čurma zvládl roli posledního obránce, když mu na záda dýchal Bamidele.
86'
Trnava právě vstřelila branku!
Domácí v závěru utkání stvrzují tříbodový zisk! Hrdinou okamžiku se stal MARKO TEŠIJA, který dostal dobrý míč za obranu. Po přehozu na levou nohu trefil jen Mrvu, nicméně z bezprostřední dorážky už nezaváhal.
86'
Rohové kopy dnes hostům vůbec nejdou. Brenkus na tom nic nezměnil, jeho kolega nemohl v hlubokém předklonu smysluplně hlavičkovat.
85'
Regáli byl chvíli volný při postupu na křídle. Šance z toho nebyla, Izuchukwu finální centr odrazil na rohový kop.
84'
Kochanova přihrávka za obranu neprošla, takže se Ďungelův náběh ukázal být jako zbytečný.
83'
Centr z rohového kopu zrealizoval Yao, načež jeden z jeho spoluhráčů hlavičkoval mimo tři tyče. Macík rychle rozehrává.
82'
Bamidele si všiml, že se Macík nachází mimo ideální gólmanské postavení. Střela z pravé strany však byla sražená a Spartak z toho všeho vytěžil alespoň roh.
81'
Filip Twardzik přepadl přes záda skloněného Gamboše. Na zem dopadl z velké výšky, ale naštěstí to vypadá, že si nepřivodil žádné zranění.
80'
Martin Gamboš dělal co mohl, ale míč na pravé autové čáře neudržel. V opačném případě by z toho byl velmi slibný brejk.
79'
Pěkný fotbalový moment! Bamidele vrátil míč z koncové čáry na pravý kraj velkého vápna. Marko Tešija šel po centru nůžkami a v akrobatické pozici vypálil nad břevno.
78'
Dnešní utkání sleduje 1 527 diváků.
77'
Domácí fanoušci dávají najevo svou nespokojenost s výkonem Spartaku ve druhém poločase. Bemideleho nyní zastavil ofsajd.
76'
Rozhodčí nařídil další roh, které se dnes hostům vůbec nedaří. Znovu byl k vidění jen centr, který v pokutovém území nešel chytat.
75'
Střídání v týmu MFK Ružomberok: ze hřiště odchází Dalibor Takáč, přichází Matej Kochan.
74'
Almási se na pravém křídle neprosadil přes Moenzu. Oba zúčastnění se trochu poranili, takže se bude muset ošetřovat.
73'
V nejbližších vteřinách se na skóre určitě nic nezmění. Oba týmy míří ke střídačkám, aby doplnily docházející síly.
72'
Do konce zápasu zbývá posledních dvacet minut. Ružomberok se po změně stran výrazně zlepšil, leč ve tvorbě šancí stále pokulhává.
71'
Střídání v týmu FC Spartak Trnava: ze hřiště odchází Alex Sobczyk, přichází Samuel Benovič.
71'
Spartak zpackal rozehrávku standardní situace. Domácí u míče zůstali, ale to už se s ním pohybují u půlící čáry.
70'
Střídání v týmu MFK Ružomberok: ze hřiště odchází Lukáš Kojnok, přichází Ladislav Almási.
69'
Alex Sobczyk se dostal před Mrvu, který si podle rozhodčích pomohl faulem. Rakouský útočník zůstává před standardní situaci na kolenou.
68'
Brenkusův přetažený centr skončil až u Dalibora Takáče, jehož nepovedený pas skončil za koncovou čarou.
67'
Tešija ztratil míč na ose hřiště. Hosté následnou akci překombinovali a Ďungel už byl při nápřahu odzbrojen.
66'
Střídání v týmu FC Spartak Trnava: ze hřiště odchází De Barros Cabral Saymon, přichází Milan Sekera.
66'
Bamidele vyřešil situaci jeden na jednoho přihrávkou do druhé vlny. Gambošovi střela z první nesedla a míč proletěl hodně vedle Macíkovy pravé tyče.
65'
Yao se trošku ukvapil s přízemním centrem, který doletěl do vápna o něco dříve než dobíhající hráči v červenočerném.
64'
Střídání v týmu FC Spartak Trnava: ze hřiště odchází Dijan Vukojević, přichází Yusuf Bamidele Isa.
62'
Brenkus centroval hned dvakrát, ale ani jednou nešlo o nic nebezpečného. Sobczyk navázal vysvobozujícím odkopem do bezpečí.
61'
Matúš Turňa zahrál především na jistotu, když poslal míč na roh.
60'
Hosté se i v deseti natlačili do soupeřovy šestnáctky. Oproti první půli je to od mužů v bílém mnohem lepší výkon.
59'
Yao ve skluzu čistě okradl o balón Kojnoka, který se okamžitě skácel k zemi. Vypadá to na nějaký problém s kotníkem pravé nohy.
58'
Twardzik narušil akci Sobczyka, jenž na malou chvíli klopýtl. Faul se ale neozval a Macík zůstal v klidu.
57'
Lukáš Kojnok se zjevil v takřka bezvýchodné situaci. Trnavská obrana si úplně nerozuměla, ale míč i tak skončil v moci Takáče.
55'
Brenkus nastoupil s velkým elánem. Před Moenzou si posunul míč do lepší pozice, aby ho ve finále poslal kousek nad horní tyč.
54'
Střídání v týmu MFK Ružomberok: ze hřiště odchází Matúš Kmeť, přichází Adam Brenkus.
54'
Na druhé straně kopal Yao rohový kop, ovšem Izuchukwu na převysoký centr o pár centimetrů nedosáhl.
53'
Dobrá šance pro hosty! Dominik Takáč udělal hrubici v rozehrávce a doslova daroval šanci Regálimu, kterému se nepovedlo vtěsnat střelu pod horní tyč.
52'
Yao zvedl míč vysoko do vzduchu, takže ho neodpálil pryč z pokutového území. Malou domů vše řešil až Marko Tešija.
51'
Vysoký centr proletěl mimo dosah všech fotbalistů v pokutovém území. Mrva se mezitím ocitl na zemi, ale penalta se konat nebude.
50'
Turňa zablokoval Takáčovu střelu zpoza vápna. Hostující záložník bude pokračovat centrem od praporku.
49'
A byl to právě Filinský, který si neodpustil faul na Dijana Vukojeviće. Jedna z mála souvislejších návštěv trnavské obranné poloviny je minulostí.
48'
Dalibor Takáč vyrobil dlouhý centr na zadní tyč, kde nedokázal kvalitněji hlavičkovat s osmadvacítkou hrající Dávid Filinský.
47'
Hosté se dlouho snažili prosadit u levé postranní čáry, kde byl nakonec faulován Kojnok. Takáč a spol. budou čelit standardní situaci.
46'
Spartak předvedl hned po rozehrání ukvapený nákop, který doskákal pouze do území Matúše Macíka.
46'
Ružomberok byl v první půli mnohem aktivnější, a tak se dá jeho vedení 1:0 označit za naprosto zasloužené. Hezkou stelou z dálky otevřel skóre Tzandaris, který napravil předchozí penaltové selhání Vukojeviće. Ružomberok se osmělil až po půlhodině hry, ale na větší šanci to v jeho podání ještě nebylo.
45+1'
45'
Poprvé musel do práce Takáč, který skokem k levé tyči vyrazil dobře kopnutý střílený centr. Hosté mohou mluvit o smůle, že nedostali možnost dorážky.
44'
Matúš Turňa jednoznačně držel Regáliho a nabídl tím Ružomberoku standardní situaci z levé strany.
43'
Yann Yao si v náběhu říkal o přihrávku do levého křídla, ovšem Tešija k němu balón neprostrčil.
42'
Sobczyk nestihl vypálit poté, co hostující stopeři doslova nechali ležet balón ve vlastním pokutovém území.
41'
Filinský uloupil míč ve středovém kruhu, nicméně pak mohl sledovat jen velmi nepřesnou střelu z dálky v podání Kmetě.
40'
Regáli doběhl nakopnutý míč a přihrávkou pod sebe vybídl ke střele Takáče, který trefil pouze Anthonyho Izuchukwua.
38'
Vukojević nešetřil silami a ve sprintu vylekal Kojnoka, který raději zakopl balón do autu. Žádná výhoda pro Spartak z toho každopádně nebyla.
37'
Regáli si pokryl balón proti několikanásobné přesile. Ružomberok se udržel v útočném pásmu, ale na nějaké to zakončení to stejně nestačilo.
36'
Gamboš se krásně uvolnil na půlce, jenomže o vteřinku později zpackal přihrávku za obranu určenou pro Vukojeviće.
35'
Alex Sobczyk nedokázal zpracovat zprvu slibně vypadající nákop domácího kapitána Matúše Turni.
34'
Alex Sobczyk byl zahnán do prostoru vedle pokutového území, kde mu rovněž bylo odmáváno postavení mimo hru.
33'
Kmeť se hezky uvolnil, jenže na hranici vápna se rozhodl pro přihrávku na Takáče, kterého ještě před zakončením zastavil signalizovaný ofsajd.
32'
Útočící Twardzik měl štěstí, že ho po zkažené přihrávce zajistil Filinský. Jinak by z toho byl nebezpečný brejk.
31'
Zřejmě to byl nacvičený signál, když přízemní centr letěl před rozběhnutého Regáliho. Zakončení z prvního doteku však přes obranu neprošlo.
30'
Hosté si krátce po rozehrávce zajistili výhodu premiérového rohového kopu.
28'
Krátce po zahozené penaltě se domácí přece jenom ujímají vedení! Yao neúspěšně centroval na Vukojeviće. Twardzik však odhlavičkoval míč jenom na THEOFANISE TZANDARISE a ten z nějakých pětadvaceti metrů nádherně překonal gólmana Macíka.
27'
Ofenziva Ružomberoku zůstává bezzubá. Další z pokusů o dlouhá nákop skončil balonem v zámezí.
26'
Na Tešijovu pobídku k teči nikdo nezareagoval. Před Macíkem opět neudeřilo, ale Trnava si míč rychle získala zpět.
25'
Následuje krátká pauza na doplnění tekutin, která je za podobně teplého počasí takřka nezbytná.
24'
Tak to se nepovedlo! Míč si na penaltový bod postavil Vukojević, který se před samotným kopem zastavil a pak vystřelil ze svého pohledu vedle pravé tyče.
24'
Matúš Turňa rozbíhal Sobczyka, který po kontaktu s Mrvou upadl a získal tím pro Spartak pokutový kop!
23'
Teď naopak skončil na zemi Regáli, ale hvizd píšťalky tentokrát nezazněl. To samé platilo o důrazném zákroku Mojžíše.
22'
Útočný faul Regáliho znemožnil Ružomberoku snahu o první kloudnější akci na útočné polovině.
21'
Cabral Saymon znovu neodcentroval vůbec zle. Hosty uchránil od pohromy Mrva, jenž udržel za svými zády Sobczyka.
20'
Urputný souboj u půlící čáry byl posouzen jako faul Mojžíše. Domácí neúspěšně prosili o žlutou kartu.
19'
Martin Gamboš zrealizoval rohový kop, jenže Sobczyk před bližší tyčkou prodloužil balón jen do zámezí.
18'
Cabral Saymon posílal před branku nebezpečný přízemní centr, ovšem Sobczyk se přes dva beky ke střele nedostal.
17'
Dalibor Takáč si řekl o ošetření, avšak hned po příchodu realizačního týmu skočil zpět na nohy. Záložník MFK zřejmě bude pokračovat.
16'
Gamboš dostal trochu naloženo od Filinského. Na řadu přišla standardní situace, po které domácí nevyužili velkého závaru ve vápně.
15'
Tzandaris vystihl přihrávku Twardzika, nicméně hned vzápětí předvedl i on podobnou chybu. Je z toho aut pro hosty.
14'
Mário Mrva čistým skluzem odzbrojil Vukojeviće, který se znovu nadechoval k samostatnému průniku.
13'
Ružomberok toho zatím moc nepředvedl. Teď je sice u míče, ale děje se tak několik desítek metrů od palebných pozic.
11'
Macík dobře zareagoval na přihrávku za obranu a vyboxoval míč ven z pokutového území. Twardzik si poté vynutil faul v podání Cabrala Saymona.
10'
Spartak si dává hodně načas s přechodovou fází. Míč je už několik desítek vteřin u domácích obránců.
9'
Izuchukwu si dobře pokryl Regáliho, jenže pak si sám zakopl balón do zámezí. Vhazuje Mojžíš.
8'
Matúš Turňa nepřihrál přes Takáče ve snaze dostat míč po zemi do pokutového území.
7'
Vukojevićovi nevyšel drzý průnik. Hosté rychle otočili hru, dokud se Ďungel nemusel otočit zády brance Dominika Takáče.
6'
Gamboš vyslal něco mezi centrem a střelou. Míč se točil směrem od branky a nakonec vyletěl ze hřiště přes levou autovou čáru.
5'
Regáli nahrával do křídla Twardzika, jenž neměl žádný nárok na Izuchukwua. Chystá se odkop od branky Dominika Takáče.
4'
O atmosféru není v tomto utkání nouze. Na tribunách je několik stovek fanoušků, kteří si s sebou přinesli i nejeden kus aktuálně používané pyrotechniky.
3'
Alex Sobczyk byl ve středovém kruhu doslova zbourán Kmeťem. Zřejmě se to neobešlo bez zranění, domácí útočník už několik desítek vteřin leží na trávníku.
2'
O úvodní výkop se postarali hosté, kteří nastupují v kompletně bílých, zatímco domácí v červenočerných dresech.
1'
Před zápasem došlo i na sympatický ceremoniál, jehož hlavní tváří nebyl žádný z fotbalistů, ale zkušený rozhodčí Jozef Pavlík, jenž dnes bude pískat poslední utkání kariéry.

FC Spartak Trnava: Takáč – Turňa (C), Izuchukwu, Moenza – Saymon, Tešija, Gamboš, Tzandaris, Yao – Sobczyk, Vukojević.
Náhradníci: Kamenár – Horvát, Burian, Nsumoh, Sekera, Benovič, Bamidele Isa.

MFK Ružomberok: Macík (C) – Čurma, Mrva, Twardzik – Kojnok, Takáč, Filinský, Kmeť, Mojžiš – Ďungel, Regáli.
Náhradníci: Krajčirík – Kochan, Gerec, Múdry, Brenkus, Holub, Almási.

FC Spartak Trnava

Domácím uplynula tříměsíční přestávka rozhodně neprospěla. Trnava ještě před vypuknutím pandemie porazila Zlaté Moravce a Dunajskou Stredu, jenomže po restartu soutěže nečekaně nestačila na Žilinu a první bod za remízu 2:2 s Michalovcemi získala až poté, co nezvládla další vzájemný zápas s Dunajskou Stredou. Ke zvýšení šance na postup do poháru potřebuje Spartak zvítězit. Z šestého místa nadstavbové skupiny ztrácí na čtvrtý Ružomberok i páté Michalovce jediný bod.
MFK Ružomberok

Hosté jsou na dobré cestě do evropských pohárů. Kromě toho, že před sebou mají finálové utkání v národním poháru, tak podávají velmi dobré výkony i ve Fortuna lize. S bilancí sedmi výher, jedenácti remíz a sedmi porážek nalezneme Ružomberok v horní nadstavbové skupině na čtvrtém místě. Z toho se už směrem nahoru určitě nedostane, protože na třetí Dunajskou Stredu ztrácí propastných dvanáct bodů. V předchozích dvou duelech získali svěřenci Jána Haspry solidní čtyři body, když nejprve remizovali 1:1 s Michalovcemi a pak na svém stadionu udolali mladý tým Žiliny 2:1.
Všem fotbalovým fanouškům přeji příjemné chvíle při sledování textového přenosu ze zápasu nadstavbové části slovenské Fortuna ligy. Od osmnácti hodin se můžeme těšit na utkání mezi Trnavou a Ružomberokem!