Fortuna liga Slovensko - 16. kolo -  ONLINE PŘENOS -  Bratislava : ŠKF Sereď - 29. listopadu 2021   18:00

Bratislava
Bratislava
15' Dražić  • 71' Green
2:0
(1:0)
ŠKF Sereď
ŠKF Sereď
Bratislava
Šulla – Medveděv, Abena, De Marco, Vojtko – Kankava (C), Lichý (89. Mustafič) – Hrnčár (62. Green), Da Silva (62. Rabiu), Dražić (77. Zmrhal) – Mráz (62. Henty).
Chovan, Ružinský – Agbo, Henty, Rabiu, Zmrhal, Mustafič, Green, Božikov.
Sedlák – Hrmo, Jankovič
ŠKF Sereď
Chudý – A. Kadlec (75. Popović), Dias (C), Hurtado, Jureškin – Ljubičić (75. Gatarić), Iglesias – Morong, Haša (75. Mićin), Potoma (46. Karrica) – Radić (46. Yao).
Yakubu – Katunský, Hučko, Kříž, Gatarić, Popović, Yao, Karrica, Mićin.

Skončilo nám utkání 16. kola slovenské ligy. Slovan Bratislava dnes zcela po zásluze přehrál Sereď 2:0. Bez potíží tedy potvrdil první místo v tabulce. Do vedení šli domácí v 15. minutě, kdy se z penalty trefil Dejan Dražić. Po pauze jsme viděli zlepšený projev na obou stranách, další branky se fanoušci dočkali v 71. minutě. Střídající Andre Green perfektně umístil centr Kankavy do sítě. Slovan má v tuto chvíli už osmibodový náskok na Trnavu. Sereď zůstává osmá.

Z mé strany je to vše. Děkuji za pozornost. Na počtenou!
Držení míče: 62 % : 38 %.
Střely na branku: 6:4. Střely mimo: 5:7. Rohy: 6:3. Ofsajdy: 0:3. Fauly: 10:8.
90+2'
90+2'
Henty měl ještě na kopačce velkou možnost k navýšení vedení, ale Chudý se vyznamenal.
90+1'
Nad rámec řádné hrací doby se budou přidávat dvě minuty. Už je jisté, že tři body dnes zůstanou v Bratislavě.
90'
Hosté byli chyceni do dalšího ofsajdu. Právě se nám rozběhla poslední minuta základní hrací doby. Uvidíme, kolik minut hlavní arbitr přidá.
89'
Střídání v týmu ŠK Slovan Bratislava: ze hřiště odchází Filip Lichý, přichází Alen Mustafič.
88'
Karrica se snažil překvapit gólmana domácích ranou ze střední vzdálenosti. Šulla si ale poradil bez větších potíží.
87'
Henty spadl ve vápně, ale rozhodčí další penaltu neodpískal. Hosté se nyní mohou vymanit z tlaku soupeře.
86'
Dopředu navíc zamířil stoper Abena, jenž byl ale poměrně rychle zastaven.
85'
Trochu se zdá, že dnešní utkání se už jen dohrává. Hosté už nemají síly cokoliv s duelem udělat.
84'
Bernard Karrica si rychle přebral míč a hned následně levačkou vypálil. Jeho projektil levou nohou ale do brankového prostoru nezacílil.
83'
Stále se hosté nemohou dostat k míči. Slovan se už nikam nežene, dvougólový náskok je pro něj komfortní.
81'
Slovan teď hraje v početní převaze. Snaží se hru roztáhnout co nejvíce do stran.
80'
Haiderson Hurtado je s pomocí lékařů odváděn za postranní čáru. Moc dobře to nevypadá. Hostující kouč už zároveň nemůže střídat, takže hrozí, že Sereď bude muset dohrávat v deseti.
79'
Jeden z hostujících hráčů zůstal ležet na trávníku. Vypadá to, že chvíli se znovu hrát nebude.
77'
Střídání v týmu ŠK Slovan Bratislava: ze hřiště odchází Dejan Dražić, přichází Jaromír Zmrhal.
75'
Střídání v týmu SKF ORION TIP Sereď: ze hřiště odchází Marin Ljubičić, přichází Nikola Gatarić.
75'
Střídání v týmu SKF ORION TIP Sereď: ze hřiště odchází Roman Haša, přichází Petar Mićin.
Střídání v týmu SKF ORION TIP Sereď: ze hřiště odchází Andrej Kadlec, přichází Mihajilo Popović.
75'
Vytáhlý útočník Roman Haša jen těsně minul zadní tyč svou důraznou hlavičkou. Sereď se málem znovu dostala na rozdíl jedné branky.
73'
S pumelicí ze střední vzdálenosti měl Šulla hodně práce. Balón nakonec dokázal posunout do míst, ze kterých branka padnout nemohla.
72'
V táboře domácího celku mohlo být ještě veseleji. Střelu ze strany Chudý vyrazil, k dorážce se Henty nedostal jen o kousek.
71'
Slovan Bratislava právě vstřelil branku!
Domácí se ujímají už dvoubrankového vedení! Džaba Kankava vyslal precizní centr ze strany, na který si vyskočil čerstvý ANDRE GREEN. Hlavičkou poslal míč do sítě, brankář Chudý se natahoval marně. 2:0.
69'
Další žlutou kartu dnešního utkání viděl hostující stoper Haiderson Hurtado.
67'
Už už to vypadalo, že si Jurij Medveděv na pravé straně útočné poloviny převezme míč a zároveň s ním zamíří vpřed. Jenže pomezní rozhodčí viděl ofsajd.
66'
Mezi nejaktivnější hráče hostů dnes patří jednoznačně Adam Morong, jenž se k zakončení prodral i tentokrát. Šulla však do práce nemusel.
65'
Po rohovém kopu Slovanu přišla hlavička. Martin Chudý se musel pořádně natáhnout, aby byl u své pravé tyče včas.
64'
Střídající Henty se hned snažil dostat do zakončení, ale jen těsně minul centr z levé strany.
63'
Nyní se hraje zhruba na půlící čáře. Ani jeden celek se nemůže trvaleji dostat na balón.
62'
Střídání v týmu ŠK Slovan Bratislava: ze hřiště odchází Adler Da Silva, přichází Ibrahim Rabiu.
62'
Střídání v týmu ŠK Slovan Bratislava: ze hřiště odchází Dávid Hrnčár, přichází Andre Green.
Střídání v týmu ŠK Slovan Bratislava: ze hřiště odchází Samuel Mráz, přichází Ezekiel Henty.
59'
Žlutou kartu dostává Džaba Kankava (ŠK Slovan Bratislava).
59'
Tvrdou střelou z dálky se na opačné straně prezentoval Marin Ljubičić. Šulla do zákroku nemusel.
58'
Velmi zajímavé zakončení domácích přišlo hned po rozehrání rohového kopu. Rána ale zamířila několik desítek centimetrů nad horní tyč.
56'
Na druhé straně se neprosadil centrem ze strany Adam Morong. Posléze byl hostům odmáván ofsajd.
54'
Ve druhém dějství se nám utkání otevřelo! Prostrkávačku Vojtka si našel Samuel Mráz, který levačkou zakončil těsně vedle zadní tyče.
53'
Hostům chybělo málo! Míč proti noze dostal Marin Ljubičić, jehož utažená střela byla sražena pár centimetrů nad horní tyč.
51'
Domácí se musí mít na pozoru, neboť hosté do druhého poločasu vtrhli poměrně dobře. Znovu kombinují oni.
50'
Střídající Privat Yao se hned mohl zapsat do listiny střelců. Objevil se úplně sám před Šullou, kterého ovšem neprostřelil.
49'
Dražić si zajímavě naváděl míč směrem na bránu, ale v rozhodující chvíli jej zastavil pozorný Morong.
48'
První standardní situaci druhého poločasu měli hosté. Chudý ale stačil z brány poměrně rychle vyběhnout.
46'
Střídání v týmu SKF ORION TIP Sereď: ze hřiště odchází Denis Potoma, přichází Bernard Karrica.
Střídání v týmu SKF ORION TIP Sereď: ze hřiště odchází Dominik Radić, přichází Privat Yao.
46'
Sereď zatím prohrává na hřišti bratislavského Slovanu 0:1. O jedinou branku zápasu se postaral v 15. minutě Dejan Dražić, jenž proměnil pokutový kop. Slovan byl v prvním poločase dle očekávání lepším týmem, velký počet šancí ale neměl. Dokáží se hosté vzchopit a s utkáním ještě něco udělat?
45+1'
45'
Čtvrtý rozhodčí oznámil, že se nad rámec prvního dějství bude nastavovat 1 minuta.
44'
Adler Da Silva si těsně před pokutovým územím zpracovával míč, ale poměrně rychle byl o něj obrán. Dopředu se už ženou hosté.
42'
Michal Šulla si rohový kop hostů bez problémů stáhl do rukavic. Ani z tohoto mráčku tedy nezapršelo.
41'
Pomalu ale jistě se dostáváme do závěrečné fáze prvního poločasu. Sereď nyní rozehrává od brankáře Chudého.
40'
Individuální akce na pravé straně hostujícímu hráči nevyšla. Zastavil jej až třetí fotbalista Slovanu.
38'
První žlutou kartu utkání viděl hostující Marin Ljubičić, který ostře dojel soupeře Lichého na polovině hrací plochy.
37'
Dejan Dražić předvedl dvě rychlé zasekávačky, ale přesně odcentrovat nedokázal.
35'
Bývalý karvinský kouč Juraj Jarábek nyní sleduje aktivitu svých svěřenců na útočné polovině. Slovan se musel zatáhnout.
34'
Zpracování na levé straně útočné poloviny se Jureškinovi hrubě nepovedlo. Celkem zadarmo se tedy dostane k míči celek ve světle modrých dresech.
32'
Po několika odrazech se k zakončení hlavou dostal Hurtado. Trefil však jen a pouze střed brány, takže Šulla žádné starosti neměl.
31'
Ve finální fázi domácí přesní nebyli, takže dostatek času a prostoru na rozehrávku bude mít Martin Chudý, kterého můžeme znát z české ligy například z dresu Teplic.
29'
Domácí se pokusili o rychlé vysunutí levým křídlem, ale balón byl sražen do zámezí. Aut pro bratislavský Slovan.
28'
Jurij Medveděv se nyní ocitl na trávníku po faulu hostů. Moc dobře to s ním nevypadá, ale zdá se, že v utkání pokračovat bude.
27'
Domácí teď s rozehrávkou poměrně riskovali. Kankava se ovšem dokázal zorientovat a celkem rychle míč odehrál.
26'
Belasí teď tlačí svého soka poblíž šestnáctky. K zakončení se ale zatím neodhodlali.
24'
Martin Chudý si následný rohový kop domácích stáhl na hruď. Poté ale nedokázal přesně rozehrát.
23'
Hosté nyní měli problémy, balón však ze svého území dokázali dostat.
22'
Velká šance Slovanu druhou brankou nekončí! V jedné chvíli se hned dva hráči domácích objevili před brankou hostů. Dražić ještě vybízel spoluhráče před prázdnou klecí, ale jeden z obránců míč stačil odkopnout.
21'
Na starost si kop nakonec vzal Roko Jureškin, který to zkusil rovnou po bráně. Branku Slovanu ale asi o dva metry přestřelil.
20'
Faulovaný Morong vybojoval pro Sereď druhou standardní situaci v tomto duelu. Zahrávat ji zřejmě bude Iglesias.
19'
Křížná přihrávka, která měla doputovat k nohám Radiće, nebyla špatně myšlena. Hůře však provedena, takže na balón se už dostal Michal Šulla.
17'
Favorit utkání má tedy průběh zápasu pevně ve svých rukou. Nyní do kombinace zapojuje i brankáře Šullu.
15'
Domácí se v 15. minutě dostávají do vedení! K puntíku se postavil DEJAN DRAŽIĆ, jenž míč kopl po své pravé ruce. Brankář Chudý skočil na stranu opačnou, tudíž neměl šanci zasáhnout. 1:0.
14'
Přímý kop sice nebyl trefen úplně ideálně, ale poté se ve vápně hostů vytvořila nepřehledná situace. Dokonce se bude kopat i penalta!
13'
Domácí tým vybojoval přímý kop z velice dobré pozice. Střílet bude zhruba z dvaceti metrů.
12'
Denis Potoma se dostal na pravou stranu, odkud čechral míč na malé vápno. Při této situaci ale skvěle zapracoval hlavou stoper Abena.
10'
Centr Medveděva byl velice nepřesný. Balón zaplul asi tři metry vedle zadní tyče, k zakončení žádný z ofenzivních hráčů nárok neměl.
9'
Úvodní minuty utkání jsou z obou stran spíše opatrné. Na Slovanu ale jde vidět, že by rád častěji držel balón.
7'
Rána ze střední vzdálenosti v podání Kankavy zamířila několik metrů nad břevno. Hodně nepovedený pokus záložníka bratislavského celku.
6'
Hosté rozehráli standardní situaci, při které se k hlavičce dostal Haiderson Hurtado. Obrana Slovanu si mohla oddechnout, zakončení šlo totiž mimo tři tyče.
4'
Samuel Mráz se probíjel k prvnímu zakončení. Nakonec se dostal ke střele z hranice šestnáctky, ale svatyni brankáře Chudého o několik čísel minul.
3'
Znovu míč připadl na kopačky hostujícího týmu, který do dnešního utkání nastoupil v červenobílých dresech.
2'
V úvodní minutě si míč přihrávali domácí, ale následně vyrazil do brejku Adam Morong. Jeho centr z pravé strany nebyl přesný.
1'

ŠK Slovan Bratislava: Šulla – Medveděv, Abena, De Marco, Vojtko – Kankava (C), Lichý – Hrnčár, Da Silva, Dražić – Mráz.
Náhradníci: Chovan, Ružinský – Agbo, Henty, Rabiu, Zmrhal, Mustafič, Green, Božikov.

SKF ORION TIP Sereď: Chudý – A. Kadlec, Dias (C), Hurtado, Jureškin – Ljubičić, Iglesias – Morong, Haša, Potoma – Radić.
Náhradníci: Yakubu – Katunský, Hučko, Kříž, Gatarić, Popović, Yao, Karrica, Mićin..
Bratislavský Slovan pobývá podle očekávání na první příčce ligové tabulky. V patnácti duelech hned dvanáctkrát vyhrál, dvakrát remizoval a pouze jednou prohrál, tudíž nasbíral už 38 bodů. Tabulku tak vede o pět bodů před Trnavou, přičemž ze všech celků nastřílel i nejvíce gólů, a to konkrétně 38. Hořkost porážky poznal Slovan naposledy na konci září, kdy prohrál 0:1 na půdě Ružomberoku. Daří se mu i v Evropské konferenční lize, ve které pobývá za FC Kodaň na druhém místě skupiny F. Nejlepším střelcem Slovanu v domácí soutěži je útočník Ezekiel Henty, který už vsítil 9 branek.

Sereď půjde do utkání se Slovanem v roli jasného outsidera. V patnácti zápasech nasbírala 19 bodů, a proto momentálně pobývá na osmém místě tabulky. V posledních dvou kolech se jí ale zadařilo, neboť vyhrála na hřišti Dunajské Stredy a poté i doma s Pohronie. Nejlepšími střelci týmu jsou třígóloví obránci Adam Morong a Andrej Kadlec.
Hezký pondělní podvečer při sledování textového přenosu ze slovenské nejvyšší soutěže. Dnes změří síly celky ŠK Slovan Bratislava a SKF ORION TIP Sereď. Začínáme v 18:00. Příjemnou zábavu!