Fortuna liga Slovensko - 2. kolo -  ONLINE PŘENOS -  Dunajská Streda : L. Mikuláš - 1. srpna 2021   18:00

Dunajská Streda
45+1' Schäfer  • 58' Taiwo  • 90+4' Sharani
3:1
(1:1)
L. Mikuláš
L. Mikuláš
1' Andrić
Jedlička – Kružliak (C), Beskorovajnyj, Brunetti – Vera (60. Moumou), Schäfer, Njie (79. Veselovský), Ciganiks – Rymarenko (67. A. Balić) – Divković, Taiwo (79. Sharani).
Dohál – Straka, Jánošík
MOL Aréna (Dunajská Streda)
3.446 diváků
L. Mikuláš
Luksch – Krčík, Krčík, Hranáč, Janec (83. Filinský) – Bartoš (C), Staš – Laura (69. Pinte), Flak (36. Um), Káčerík (69. Švec) – Andrić (83. Voško).
Sváček – Filinský, Pinte, Gerát, Švec, Um, Václavik, Bartoš, Voško.

Ode mne to je již z dnešního utkání vše, přeji Vám příjemný zbytek víkendu a u dalších textových přenosů se budu těšit na počtenou.
Držení míče: 68 % : 32 %.
Střely na branku: 6:3. Střely mimo: 11:5. Rohy: 11:4. Ofsajdy: 0:3. Fauly: 9:18.
Máme tu konec dnešního utkání. Domácí DAC vítězí 3:1, když ve druhém poločase dokázaly dát domácí dvě branky. Nováček z Liptovského Mikuláše však předvedl bojovný výkon, od první minuty dokonce vyhrával a měl i zajímavé šance. Za stavu 2:1 měl obrovskou šanci na vyrovnání Hrnáč, ale jeho hlavičku po rohu zneškodnil fantastickým zákrokem Jedlička, který má velký podíl na dnešní domácí výhře.
90+6'
90+4'
Dunajská Streda dala gól! Je rozhodnuto. MOL Aréna se raduje. Hosté vsadily na jednu kartu a vrhly vše do útoku, zrodil se rychlý brejk domácícj po kterém dostal rozběhnutý ZUBERU SHARANI výbornou přihrávku, postupoval na bránu a překonal hostujícího brankáře – 3:1.
90+3'
Na zem si sedl Ciganiks a žádá si přerušení hry. Zpustila se mu krev z nosu.
90+2'
Velký tlak hostů v nastavení. Po přímém kopu následoval centr na zadní tyč a Jedlička musel opět zasahovat. Následně se Dávid Krčík dostal do ofsajdu a aktivita hostů je přerušena.
90'
Rozhodčí nastavuje 5 minut.
90'
Další rohový kop pro hosty. Stašův centr vyboxoval Jedlička do bezpečí, hosté nadále u míče.
89'
Nyní měly oba celky po jedné velké šanci, stále však platí stav 2:1.
88'
Rozhodnutí měl nyní na kopačkách Divkovič. Jeho spoluhráč Schäfer krásným způsobem pronikl s míčem do vápna, tam našel přesnou nahrávkou Divkoviče, jeho zakončení z ideální pozice směřovalo vedle hostující branky.
87'
Jedlička je hrdinou domácího týmu. Centr z rohu vyslal Staš na hlavu Hrnáča, míč již směřoval do sítě, ale český brankář v dresu DAC vytáhl fantastický zákrok a vyrazil míč do bezpečí. Obrovské štěstí pro domácí a naopak smůla pro hosty.
86'
Pěkná spolupráce Švece a Uma, následovat bude rohový kop pro Liptovský Mikuláš.
85'
Divkovičův centr do vápna našel jen rukavice Luksche.
84'
DAc stále drží těsné vedení a uvidíme, jestli se ještě Tatran pokusí o vyrovnání.
83'
Střídání v týmu MFK Tatran Liptovský Mikuláš: ze hřiště odchází Michal Janec, přichází Dávid Filinský.
Střídání v týmu MFK Tatran Liptovský Mikuláš: ze hřiště odchází Dragan Andrić, přichází Peter Voško.
82'
Hosté zatím hrají v deseti, ale již se chystá střídání.
81'
Janec opouští hřiště na nosítkách za velkého potlesku, pěkné gesto od domácích fanoušků. Doufejme, že bude v pořádku.
80'
Hra je nyní přerušená a nevypadá to dobře s hostujícím Jancem. Při rohu se srazil s Bartošem.
79'
Střídání v týmu DAC 1904 Dunajská Streda: ze hřiště odchází Abdulrahman Taiwo, přichází Zuberu Sharani.
Střídání v týmu DAC 1904 Dunajská Streda: ze hřiště odchází Sainey Njie, přichází Dominik Veselovský.
78'
Byl to desátý roh domácích v tomto utkání a moc nechybělo a mohlo být domácí vedení navýšeno. Centr z rohu padl na hlavu Njieho, jeho pokus směřoval těsně vedle branky.
77'
Divkovič zakončoval, ale výborným skluzem se prezentoval Hranáč a DAC tak získal rohový kop.
76'
U míče jsou domácí, kteří kombinují ve středu hřiště a snaží něco vymyslet.
75'
Hra se na malý okamžik musela přerušit. Njie dostal křeč, ale je v pořádku a bude moci pokračovat.
74'
Mohlo to být 3:1. Do vápna hostů pronikl Taiwo a tísněný postupoval do vápna, ale jeho zakončení výborným zákrokem zneškodnil Luksch, který včas vyběhl a podržel tak svůj tým.
73'
Sledovaly jsme další rohový kop domácích. Centrovaný míč přeletěl vápno a bude z toho odkop od hostující branky.
72'
Janec poslal nedovoleně k zemi Divkoviče, míč tak zůstává stále u domácích kopaček.
71'
Dávid Krčík zahrál rohový kop pouze na domácí kopačky.
70'
Rozehrávka rohu nebyla ze strany domácích úspěšná. Na druhé straně vybojoval Pinte rohový kop pro Tatran.
69'
Střídání v týmu MFK Tatran Liptovský Mikuláš: ze hřiště odchází Adriáín Káčerík, přichází Jakub Švec.
Střídání v týmu MFK Tatran Liptovský Mikuláš: ze hřiště odchází Ľubosla Laura, přichází Patrik Pinte.
68'
Rohový kop vybojoval Ciganiks.
67'
Střídání v týmu DAC 1904 Dunajská Streda: ze hřiště odchází Martin Rymarenko, přichází Andrija Balić.
66'
Tatran se snaží s výsledkem ještě něco udělat, ale zatím v zápase vystřelil jen dvakrát na branku.
Dnešní utkání sleduje 3.446 diváků.
64'
Na centr se chtěl dostat Andrič, hostující útočník si však pomohl faulem.
63'
Laura našel přesnou přihrávkou Kačeríka, který nevěděl co s míčem tak vystřelil, jeho pokus šel mimo branku.
62'
Domácí kombinují na útočné polovině.
61'
Domácí fanoušci ještě více ožívají a vytvářejí výbornou fotbalovou atmosféru.
60'
Střídání v týmu DAC 1904 Dunajská Streda: ze hřiště odchází Luciano Vera, přichází Brahim Moumou.
58'
Dunajská Streda dala gól! Obrovský výbuch radosti v hledišti. Celé to začal Divkovič, který vypálil zpoza vápna, jeho zakončení skončilo na břevně. Divkovič se dostal k odraženému míči, pronikl do vápna a tam našel přihrávkou ABDULRAHMANA TAIWA, který se otočil a přesně zakončil – 2:1.
57'
Další rohový kop domácích nic nepřinesl.
56'
Žlutou kartu dostává András Schäfer (DAC 1904 Dunajská Streda).
56'
Velký pískot z tribun na adresu rozhodčího. Adam Krčík byl ve vápně v souboji se Schäferem, domácí fotbalista spadl na zem, ale penalta se nepíská. Domácím se to nelíbí, ale rozhodčí si stojí za svým rozhodnutím.
55'
Rohový kop nic nepřinesl. DAC přesto zůstává u vápna a stupňuje svůj tlak.
54'
Centr z přímého kopu směřoval před branku Tatranu, Luksch musel míč vyboxovat a následovat bude rohový kop.
53'
Faulem zastavil Janec rozběhnutého Divkoviče, hosté protestují, ale není jim to nic platné. Bude to přímý kop pro DAC.
52'
Střelecký pokus Kačeríka byl sražen na rohový kop. Centr před branku odvrátil do bezpečí Brunetti.
51'
Domácí na nic nečekají a napadají hostující rozehrávku.
50'
Bartošovo přenesení hry na pravou stranu nebylo úspěšné, bude následovat odkop od domácí branky.
49'
Po zisku míče se Tatran pokusil o rychlý protiútok, ten ovšem nebyl úspěšný, protože dlouhá přihrávka směřovala jen na domácí obránce.
48'
Ale netrvalo dlouho a domácí jsou opět na míči. Zřejmě tento obraz hry uvidíme častěji, hosté budou spoléhat na pevnou obranu.
47'
DAC se nepřesnou rozehrávkou připravuje o útočný pokus.
46'
Výkop patřil domácím. Uvidíme co druhý poločas přinese, hosté by dnes rádi braly i bod.
46'
Druhý poločas začne přibližně v 19:05.
Po prvním poločase máme stav utkání 1:1, když hosty poslal do vedení hned v úvodu ANDRIČ. Za domácí vyrovnal v nastavení SCHÄFER.
45+3'
45+1'
Dunajská Streda dala gól! Obrovská radost v MOL Aréně. Po rohovém kopu se dostal k odraženému míči ANDRÁS SCHÄFER a ten z hranice vápna poslal krásnou střelu do horního rohu branky, hostující brankář byl bez šance – 1:1.
45'
Rozhodčí nastavuje 3 minuty.
44'
Rymarenko zkoušel překvapit Luksche, ale zamířil pouze mimo branku.
43'
DAC pokračuje ve své aktivitě, ale zatím se do žádných šancí nedostává.
42'
Rohový kop pro domácí končí útočným faulem na Bartoše.
41'
Jeho rozehrávka nebyla úspěšná, domácí přesto zůstávají na míči a drží se u vápna.
40'
Divkovičova rána byla zablokovaná na rohový kop.
39'
Bartoš fauloval těsně před vápnem Taiwa a DAC má k dispozici zajímavý přímý kop.
38'
Tatran nyní vytlačil domácí z jejich útočné poloviny, nyní sledujeme trochu hluchou pasáž hry bez významných šancí.
37'
Tyto chvíle patří domácím fotbalistům, hostující obrana zatím pracuje na výbornou.
36'
Střídání v týmu MFK Tatran Liptovský Mikuláš: ze hřiště odchází Kristián Flak, přichází Ki-hyun Um.
36'
Flak se přeci jen vrátil na hřiště, ale po malé chvilce je opět na trávníku a za pomocí spoluhráčů odchází za postranní čáru.
35'
Vypadá to, že Tatran bude muset střídat, protože se zdálo, že trenér hostů ukázal na jednoho z náhradníků.
34'
Flak již odkulhal za postranní čáru a uvidíme, jestli se ještě vrátí do hry.
33'
Flak nešťastně dopadl a je v péči lékařů.
32'
Velký pískot z domácí ochozů, hosté mohly navýšit vedení. Beskorovanyj zaváhal v obraně a míč získal Laura, podařilo se mu poslat přízemní centr do vápna a do zakončení z první se dostal Staša, který zamířil těsně vedle branky.
31'
DAC rozehrával přímý kop, ale odražený míč se dostal pouze na Luksche. Hosté následně rozehrávají a kombinují na vlastní polovině.
30'
Dunajská Streda se zatím trápí v koncovce a zatím stále prohrává s nováčkem 0:1.
29'
Schäfer vybojoval míč a poslal ho na Veru, ten se snažil najít naběhnutého Divkoviče, ale ten na míč již nedosáhl.
28'
Maďarský reprezentant je v pořádku a bude pokračovat.
27'
Schäfer se nyní srazil s Krčíkem a zůstal ležet na trávníku. Je již v péči lékařů.
26'
Divkovič pronikl s míčem do vápna hostů, z úhlu se snažil o střílenou přihrávku před branku, Luksch nohou vyrazil míč do bezpečí.
25'
Delší dobu jsme zatím neviděly žádnou velkou šanci na obou stranách.
24'
Tatran získal zadarmo míč, ale né na moc dlouho, protože DAC opět rychle a vysoko napadal a hostům zbylo zahrát míč pouze do autu.
23'
Útočným faulem skončil útočný pokus hostů, kteří se rychle vrací zpět na své obranné pozice.
22'
Tatran zatím stále vede i když DAC měl dobré dvě šance na vyrovnání.
21'
Faul Taiwa na Bartoše. Kapitán hostů musel zákrok domácího hráče rozdýchávat, ale vypadá to, že bude moci pokračovat.
20'
Po nepřesné přihrávce putuje míč opět na domácí kopačky.
19'
Tatran se nyní snaží hlavně držet míč co nejdéle na vlastních kopačkách.
18'
Po rohovém kopu se dostal ve vápně k míči Rymarenko, jeho zakončení z dobré pozice směřovalo těsně vedle pravé tyčky.
17'
DAC kombinuje na vlastní polovině a snaží se najít skulinky v zatím dobře fungující hostující obraně.
16'
Obrovská šance pro domácí. Vyrovnat se však Dunajské Stredě nepovedlo. Centr Ciganikse propadl na zadní tyč, kde byl dobře postavený Vera, jeho zakončení šlo nad branku.
15'
Rohový kop nic vážného nepřinesl a tak se dopředu vydal Tatran. Andrič však nemohl pokračovat v akci, protože si míč zpracoval rukou.
14'
Rohový kop pro DAC.
13'
Zakončení přišlo za malou chvilku i na druhé straně, Káčerík se prezentoval pěknou ranou z vápna, jeho pokus o kousek branku minul.
12'
Na hranici vápna se dostal ke střele Schäfer, ten zakončil pouze nad branku.
11'
Po úvodních deseti minutách vede nováček soutěže v MOL Aréně překvapivě zatím 0:1.
10'
Domácí zahrály rohový kop na krátko a následně kombinovaly u vápna, ale nic zajímavého nevymyslely.
9'
Rymarenko nacentroval do vápna a hosté odvrátily na rohový kop.
8'
Do kombinace se zapojil i brankář Luksch. DAC se snaží o vysoké napadání rozehrávky Tatranu.
7'
Zablokovaná střela domácích končí na kopačkách hostů, nováček soutěže nemá kam spěchat a tak v klidu kombinuje na vlastní polovině.
6'
Hosté se po nepřesné rozehrávce opět musí bránit.
5'
Centrovaný míč do vápna hostů a tam se dostal k zakončení Taiwo, jeho slabý pokus neměl gólové parametry.
4'
Když jsme u fanoušků, tak ti ihned v úvodu vytvářejí výbornou atmosféru.
3'
Ihned se ozývá pískot domácích tribun. Dunajská Streda nemá dobrý úvod do letošního ročníku. Zápas je však ještě na začátku.
1'
Liptovský Mikuláš právě vstřelil branku!
Šok v MOL Aréně. Fantastický úvod nováčka soutěže po velké chybě domácí obrany. Dlouhý nákop na vápno domácí obránce neodvrátil a míč se odrazil pro DRAGANA ANDRIĆE a ten si všiml, že je Jedlička venku z branky a dokázal ho krásnou střelou překonat – 0:1.
1'
Domácí dnes nastupují ve žlutých a hosté v bílých dresech.
1'

DAC 1904 Dunajská Streda: Jedlička – Kružliak (C), Beskorovajnyj, Brunetti – Vera, Schäfer, Njie, Ciganiks – Rymarenko – Divković, Taiwo.
Náhradníci: Vantruba – Muhamedbegovic, A. Balić, Sharani, Fábry, Andzouana, Veselovský, Moumou, Nicolaescu.

MFK Tatran Liptovský Mikuláš: Luksch – Krčík, Krčík, Hranáč, Janec – Bartoš (C), Staš – Laura, Flak, Káčerík – Andrić.
Náhradníci: Sváček – Filinský, Pinte, Gerát, Švec, Um, Václavik, Bartoš, Voško.

Rozhodčí: Dohál – Straka, Jánošík.
Vzájemné zápasy

2013 Lip. Mikuláš – Dun. Streda 2:1 (2. liga)
2013 Dun. Streda – Lip. Mikuláš 3:0 (2. liga)
Liptovský Mikuláš

Tatran se po prvním odehraném kole nachází na 10. místě z 12. Lip. Mikuláš si zatím připsal bilanci 0-0-0-1 při skóre 1:4. Nejlepším střelcem týmu je slovenský útočník Patrik Pinte s 1 brankou. Na venkovním trávníku letos ještě Tatran Liptovský Mikuláš ještě nenastoupil.

Poslední výsledky

Lip. Mikuláš – Slovan 1:4 (liga)
Lip. Mikuláš – Trebišov 0:2 (příprava)
Opava – Lip. Mikuláš 2:1 (příprava)

DAC se po prvním odehraném kole nachází na 9. místě z 12. Dun. Streda má bilanci 0-0-1 při skóre 1:4. Nejlepším střelcem týmu je nigérijský útočník Abdulrahman Taiwo s 1 brankou. Na domácím hřišti letos ještě Slovan Bratislava ještě nenastoupil. V týdnu tým bojoval neúspěšně ve 2. předkole EKL, když nestačil na srbský Partizan Bělehrad po výsledkách (0:2 D a 0:1 V) a tak pro letošní sezonu v evropských soutěžích mužstvo skončilo.

Dun. Streda – Partizan 0:2 (EKL)
Michalovce – Dun. Streda 4:1 (liga)
Partizan – Dun. Streda 1:0 (EKL)
Příjemné nedělní odpoledne všem fanynkám a fanouškům fotbalu! Vítejte u sledování textového přenosu z 2. kola Slovenské Fortuna Ligy, které přinese duel mezi DAC 1904 Dunajská Streda vs. MFK Tatran Liptovský Mikuláš. Výkop je stanoven na 18:00 hodin. Zápasem vás provede Jan Přikryl.
Vítáme vás u on-line přenosu. Utkání začíná v 18:00.