Fortuna liga Slovensko - 12. kolo -  ONLINE PŘENOS -  Dunajská Streda : Michalovce - 24. října 2021   17:00

Dunajská Streda
38' Andzouana
1:0
(1:0)
Michalovce
Michalovce
Michalovce
Száraz – Casado, Gembický, Kvocera, Kolesár, Neofytidis, Ntosis, Peña.

Z tohoto utkání je to vše. Děkujeme za pozornost a užijte si zbytek víkendu. Na viděnou.
Oba týmy zůstaly na svých pozicích. Dunajská Streda je po třetí výhře v řadě čtvrtá, kde je za třetím Ružomberokem pouze o skóre. Michalovce uzavírají první šestku.
Držení míče: 64 % : 36 %.
Střely na branku: 5:4. Střely mimo: 10:2. Rohy: 8:3. Ofsajdy: 2:4. Fauly: 4:8.
Fotbalisté Dunajské Stredy splnili v utkání 12. kola slovenské Fortuna ligy roli papírového favorita a porazili doma nejtěsnějším rozdílem 1:0 Michalovce. Jedinou branku zápasu obstaral na konci první půle Yhoan Andzouana, jenž byl na konci fantastické domácí souhry na jeden dotek a nasadil brankáři jesličky. Náskok mohl DAC po hodině hry pojistit, Hahn ale z penaltového puntíku střílel jen do břevna.
90+6'
90+5'
Matej Trusa zkoušel v závěru štěstí z otočky. Jeho pokus zblokoval nově příchozí Danylo Beskorovajnyj na rohový kop.
90+3'
Střídání v týmu DAC 1904 Dunajská Streda: ze hřiště odchází Didier Lamkel Zé, přichází Danylo Beskorovajnyj.
90+3'
Zdá se, že ne. Teď mohlo navíc udeřit na druhé straně. Výhru mohl domácím pojistit Didier Lamkel Zé. Jeho technickou střelu vyslanou zpoza šestnáctky vyrazil Andrij Kozhukhar na rohový kop.
90+2'
Michalovce se pomalu nadechují k závěrečnému náporu. Dokáží s výsledkem ještě něco udělat?
90'
Druhý poločas bude nastaven o pět minut.
88'
András Schäfer se přes hostující obranu nedostal. U míče nicméně nadále zůstává DAC.
87'
Jedličku se snažil ohrozit Matej Trusa. Brankář Dunajské Stredy si míč ve vzdušném souboji bez problémů pohlídal.
86'
Střídání v týmu MFK Zemplín Michalovce: ze hřiště odchází Alejandro Mendez, přichází Sebastián Gembický.
84'
Zemplínu se rychle krátí čas. Na vyrovnání už má jen posledních šest minut plus nějaké to nastavení.
83'
Didier Lamkel Zé utekl hostující obraně, jeho úprk ale zastavil zdvižený praporek pomezního rozhodčího. Ofsajd.
82'
Na bližší tyči prodlužoval balon Filip Vaško. Následně už se k míči žádný z jeho spoluhráčů nedostal.
81'
Tentokrát nedovolený zákrok na domácí straně. Michalovce mají k dispozici standardní situaci ze slibné pozice.
80'
Za faul na okraji středového kruhu inkasoval žlutou kartu Matúš Begala.
78'
Střídání v týmu DAC 1904 Dunajská Streda: ze hřiště odchází Yhoan Andzouana, přichází Andrejs Cigaņiks.
75'
Didier Lamkel Zé poslal míč do příslovečného ohně. Jeho snaha tentokrát končí jen odkopem od branky.
74'
Nikola Krstović se provinil ofenzivním faulem. Na útočení mohou aktuálně pomýšlet Michalovce.
73'
Střídání v týmu MFK Zemplín Michalovce: ze hřiště odchází Igor Žofčák, přichází Milan Kvocera.
72'
Erick Davis našel od rohového praporku Dominika Kružliaka. Ten hlavičkoval výrazně nad břevno.
70'
Hostující brankář musel opět zasahovat. Ze druhé vlny se opřel do míče András Schäfer. Andrij Kozhukhar jeho přízemní volej nadvakrát zpacifikoval.
69'
Teď už to bylo lepší! Didier Lamkel Zé prověřil technickým pokusem Andrije Kozhukhara. Ten míč stačil vyrazit na rohový kop.
68'
Další střelecký pokus obstaral rovněž aktivní Didier Lamkel Zé. Balon k brance nedoputoval, byl sražený.
67'
Duel spěje do své poslední čtvrtiny. Dunajská Streda stále vede jen o jedinou branku, což je vždy velice zrádné.
65'
András Schäfer se zjevil v další tutovce. Ani tentokrát se skóre nemění. Domácí záložník střílel bez přípravy trestuhodně nad branku.
64'
Střídání v týmu DAC 1904 Dunajská Streda: ze hřiště odchází János Hahn, přichází Sebastián Nebyla.
62'
Žlutou kartu dostává Matúš Marcin (MFK Zemplín Michalovce).
62'
Mohlo být vyrovnáno! Matúš Begala vypálil z hranice velkého vápna z voleje. Martin Jedlička musel vytáhnout další skvělý zákrok.
61'
Žlutou kartu dostává János Hahn (DAC 1904 Dunajská Streda).
60'
Exekuci pokutového kopu si vzal na starost János Hahn, balon ale napálil trestuhodně do břevna!
59'
Pozor! Dunajská Streda má velkou šanci na navýšení vedení! Byla nařízena penalta proti brance Michalovců.
58'
Výborná spolupráce Marcina s Trusou. Zakončoval druhý jmenovaný, nechal ale vyniknout jen výborně postaveného Martina Jedličku, který předvedl skvělý zákrok.
57'
Didier Lamkel Zé utekl po levé straně až do pokutového území. Jeho střílený centr zůstal opět bez odezvy.
56'
Střídání v týmu MFK Zemplín Michalovce: ze hřiště odchází Wisdom Kanu, přichází José David Casado.
55'
Tentokrát se do zakončení dral Nikola Krstović. Jeho pokus byl zblokovaný.
54'
Ve slibné možnosti se zjevil Didier Lamkel Zé. Jeho střela postrádala potřebnou razanci.
53'
Dunajská Streda měla ještě rohový kop. Centr Andráse Schäfera vyboxoval do bezpečí Andrij Kozhukhar.
52'
Didier Lamkel Zé si podruhé v utkání žádal penaltu. Ani tentokrát rozhodčí hru rukou v pokutovém území nespatřil.
51'
Další pas vyslal do pokutového území Alejandro Mendez. Ani balon z jeho kopačky neznamenal pro domácí branku žádnou hrozbu.
50'
Daniel Magda odcentroval z pravé strany. Balon si stáhl do rukavic Martin Jedlička.
49'
Matej Trusa zničehonic zakončoval uvnitř šestnáctky, po přihrávce Matúše Marcina ale nemířil ideálně.
48'
Didier Lamkel Zé mohl velmi rychle vsítit druhý gól. Z bezprostřední blízkosti ale trestuhodně zakončoval mimo prostor tří tyčí!
47'
Zkraje druhého poločasu hrají s míčem domácí, kteří se stěhují na útočnou polovinu.
46'
Druhý poločas začne přibližně v 18:02.
Dunajská Streda vede po prvním poločase nad Michalovcemi 1:0. O jedinou branku se postaral Yhoan Andzouana, jenž zakončoval fantastickou domácí souhru na jeden dotyk střelou mezi brankářovy nohy. Jen chvíli předtím spálili svou největší možnost hosté. Trusa upaloval z levé strany na Jedličku, ránu z úhlu však domácí brankář výborně vyrazil.
45+1'
45'
Úvodní poločas bude nastaven o jednu minutu.
43'
Igor Žofčák se výborně vrátil do obrany. Následně dostal přihrávku na paty Matúš Marcin.
42'
Zdálo se, že by mohly Michalovce zahrozit. Přihrávka Juraje Kotuly ale byla z kategorie nepřesných.
41'
Alejandro Mendez se snažil využít chyby domácích, do obrany se ale včas vrátil Ahmet Muhamedbegovic, který ohrožení branky nedopustil.
40'
Do konce úvodního poločasu schází posledních pět minut. Diváci v ochozech hned vypadají spokojeněji. Jejich miláčkové vedou po fantastické souhře 1:0.
38'
Dunajská Streda dala gól!
Nedáš – dostaneš. Dunajská Streda předvedla nádhernou kombinaci na jeden dotyk. Akci rozjel Didier Lamkel Zé, jenž našel v šestnáctce Jánose Hahna. Ten posunul na YHOANA ANDZOUANU a konžský útočník zahrál střelou z první Kozhukharovi na housle.
37'
Skvělá možnost hostů na vedoucí gól. Z levé strany se dostal do pokutového území Matej Trusa, z velkého úhlu ale pálil jen do brankáře Jedličky, který předvedl kvalitní zákrok.
36'
Balon je v moci domácích fotbalistů. Ti jsou sice aktivnější, vedoucí gól ale stále vsítit nedokázali.
35'
Do konce úvodního poločasu zbývá posledních deset minut. Po ospalém úvodu se přeci jen začínají rodit i zajímavé momenty, což je jistě dobře.
33'
Didier Lamkel Zé utekl po levé straně a našel v šestnáctce Nikolu Krstoviće. Ten míč z první netrefil ideálně.
32'
Alejandro Mendez byl faulován na vlastní polovině. U míče zůstanou Michalovce.
31'
Dunajská Streda byla decimetry od vedoucího gólu! András Schäfer předvedl skvělé zrychlení a vystřelil zpoza vápna levačkou. Svým přízemním pokusem jen těsně minul pravou tyčku.
30'
Do zakončení se dral aktivní Didier Lamkel Zé. Na poslední chvíli se ale do obrany vrátil Matúš Marcin.
29'
Didier Lamkel Zé centroval z levé strany před malé vápno. Jeho snaha končí jen odkopem od hostující brány.
28'
Roh rozehrál Igor Žofčák. Přetažený centr přelétl celé pokutové území.
27'
Po dobré práci Mendeze se míč odrazil od Dominika Kružliaka. Michalovce budou zahrávat roh.
26'
První velká příležitost! Skóre mohl otevřít Nikola Krstović. Po Schäferově přihrávce napálil bez přípravy balon nad hostující bránu.
25'
Erick Davis se octl nehlídaný na levé straně. Na kvalitě jeho centru se to nijak nepodepsalo. Zase byl nepřesný.
24'
Hlavní arbitr ještě celou situaci prověřil. Poté dal jasným gestem najevo, že penalta se skutečně kopat nebude.
23'
A znovu Didier Lamkel Zé. Tentokrát se po své střele dožadoval pokutového kopu. Dle rozhodčích ale k zásahu rukou uvnitř vápna nedošlo.
22'
Didier Lamkel Zé dostal skvělou přihrávku od Nikoly Krstoviće. Prvně jmenovaný ale posléze pálil jen do před sebou stojícího protihráče.
21'
Nezaujatý divák se zatím musí hodně nudit. Souboj dvou týmů z horní poloviny tabulky zatím přinesl jen podprůměrnou podívanou. Snad se to v dalším průběhu trochu zlepší.
19'
Alejandro Mendez se uvolnil na levé straně. Svým centrem nabíhajícího Matúše Marcina nenašel.
18'
Následoval rohový kop Dunajské Stredy. Ani tentokrát ale nepřinesl na trávníku větší vzrušení.
17'
Nikola Krstović nebezpečně odcentroval. Míč se od Michala Ranka nešťastně odrazil těsně vedle tyče.
16'
Didier Lamkel Zé byl faulován na hranici šestnáctky. DAC má k dispozici přímý kop z hodně nebezpečné pozice.
15'
Máme za sebou úvodní čtvrthodinu zápasu. Zatím je k vidění oboustranně opatrný fotbal. Na první šanci se čeká.
14'
Teď už Matúš Marcin Jedličku zaměstnal. Po jeho zakončení je ale pískán ofsajd.
13'
Po chybě domácí obrany mířil dopředu Igor Žofčák. Ani tentokrát ovšem celá situace v ohrožení Jedličkovy svatyně nevypramenila.
11'
János Hahn sice neprošel přes obranu Michalovců, získal ale pro své barvy alespoň rohový kop.
10'
Nikola Krstović zkoušel střelou bez přípravy ohrozit hostující branku. Andrij Kozhukhar zasahovat nemusel.
9'
Igor Žofčák zakombinoval s Matúšem Marcinem, jenže jeho následný centr nebyl ideální.
8'
Erick Davis nestihl zpracovat dlouhý pas od spoluhráče. Bude se kopat od branky Andrije Kozhukhara.
7'
Igor Žofčák přihrával nepřesně na Matúše Marcina. Vhazování pro domácí mužstvo.
6'
Dunajská Streda přišla po nepřesnosti na útočné polovině o balon. Dopředu mohou vyrazit Michalovce.
5'
Do šestnáctky nebezpečně odcentroval právě Igor Žofčák. Martin Jedlička vyboxoval balon do bezpečí.
4'
Igor Žofčák se snažil prosadit přes obranu soupeře. Po zákroku Yhoana Andzouany bude následovat první rohový kop.
3'
Nikola Krstović zabojoval na levé straně. Jeho následný centr do šestnáctky žádného ze spoluhráčů nenašel.
2'
András Schäfer byl faulovaný ve středu pole. Útočit může nadále Dunajská Streda, která je od počátku aktivnější.
1'

DAC 1904 Dunajská Streda: Jedlička – Muhamedbegovic, Andzouana, Blackman, Davis, Dimun, Hahn, Krstović, Kružliak (C), Lamkel Zé, Schäfer.
Náhradníci: Vantruba – Beskorovajnyj, Cigaņiks, Fábry, Nebyla, Nicolaescu, Verlinden, Veselovský, Sharani.

MFK Zemplín Michalovce: Kozhukhar – Begala, Kanu, Kotula, Marcin, Magda, Mendez, Ranko, Trusa, Vaško, Žofčák (C).
Náhradníci: Száraz – Casado, Gembický, Kvocera, Kolesár, Neofytidis, Ntosis, Peña.
Hezké nedělní odpoledne u sledování slovenské nejvyšší soutěže. V duelu 12. kola spolu změří síly týmy DAC 1904 Dunajská Streda a MFK Zemplín Michalovce. Role papírového favorita bude náležet domácímu celku, jenž se ve dvanáctičlenné tabulce nachází na čtvrté pozici se ziskem 18 bodů. Michalovce mají jen o bod méně a jsou šesté.
Vítáme vás u on-line přenosu. Utkání začíná v 17:00.