Fortuna liga Slovensko - 2. kolo -  ONLINE PŘENOS -  Senica : Trnava - 1. srpna 2021   18:00

Senica
Senica
88' Mashike Sukisa  • 90' Šumbera
2:1
(0:0)
Trnava
Trnava
83' M. Ristovski
Senica
Ravas – Svoboda, Pavlík (C), Gáč, Šimčák – Goslin (86. Buchel), Egert (81. Mašulovič) – Duda (55. Halabrín), Twardek (46. Hezoučký, 86. Niarchos), Šumbera – Mashike Sukisa.
Chropovský – Niarchos, Mašulovič, Kučera, Buchel, Buchel, Halabrín, Hezoučký.
Glova – Weiss, Kmec
Štadión FK Senica
Trnava
Takáč – Čurma (46. Saymon), Kóša, Twardzik, Trajkovski – Iván (69. Savvidis), Procházka – Grič (46. Bukata), Vlasko (C), Yao (46. Bamidele Isa) – Boateng (46. M. Ristovski).

Z tohoto zápasu je to vše, děkujeme za pozornost.
Senica si po remíze 0:0 s Ružomberokem připsala cenný skalp Trnavy a minimálně do příštího kola si bude užívat umístění na čtvrtém místě Fortuna ligy. Spartak naopak nenavázal na výhru s Pohronie a je sedmý.
Držení míče: 38 % : 62 %.
Střely na branku: 4:5. Rohy: 0:9. Ofsajdy: 2:0. Fauly: 12:12.
V Senici se událo překvapení na úkor Spartaku, který skoro celý zápas bušil do výborně fungující obrany a poprvé ji pokořil až v 83. minutě dorážkou Milana Ristovského. Domácí fotbalisté ale dostali velký dárek od Savvidise, jenž zavinil penaltu. Mashike Sukisa ji prvním gólem v senickém dresu proměnil a za pár desítek vteřin slavil se svými spoluhráči ještě jednou, protože střídající Niarchos po nákopu brankáře Ravase nahrál na rozhodující gól Šimonu Šumberovi.
90+3'
90+3'
Elvis Mashike Sukisa si nevymodlil faul, takže Cabral mohl ještě jednou odcentrovat. I v tomto případě to ale byla lahůdka pro domácího gólmana.
90+2'
Ravas si došel pro neadresný nákop ze středu pole. Pak předvedl další dlouhatánský odkop, ale Sukisovi tentokráte odskákal míč do autu.
90+1'
Studená sprcha pro Spartak. Na vyrovnání má jen tři nastavené minuty, přičemž ta první už je skoro minulostí.
90'
Senica právě vstřelila branku!
Tak to je šokující koncovka zápasu! Trnava přišla o těžce vydřený náskok a teď i o případný bod za remízu. Spartak se nechal rozhodit skvělým Ravasovým odkopem na Niarchose. Ten se zbavil Cabrala a přihrávkou přes šířku velkého vápna vybídl ke skórování ŠIMONA ŠUMBERU.
90'
Vlaska vystřídal u praporku Procházka. Mírně přetažený centr ale skončil neškodnou hlavičkou do náruče Henricha Ravase.
89'
Máme zaděláno na divokou koncovku. Trnava se s remízou nebude chtít spokojit, Trajkovski už stihl získat rohový kop.
88'
Velká radost mezi několika stovkami příznivců i přímo na hrací ploše, kde ELVIS MASHIKE SUKISA umístil svůj pokutový kop do levého dolního rohu. Takáč si vybral opačnou stranu.
87'
Kyriakos Savvidis fauloval v pokutovém území Šumberu a Senica zničehonic může srovnat krok z nařízené penalty!
86'
Střídání v týmu FK Senica: ze hřiště odchází Pavel Hezoučký, přichází Ioannis Niarchos.
86'
Střídání v týmu FK Senica: ze hřiště odchází Chris Goslin, přichází Jakub Buchel.
85'
V bolestech zůstává na trávníku Chris Goslin. Tady už o zdržování jít nemůže, Senica moc času na vyrovnání nemá.
83'
Trnava právě vstřelila branku!
V závěrečné desetiminutovce byla domácí obrana v čele s brankářem Ravasem poprvé překonána! Procházka kopl standardku za zadní tyč na Twardzika. Ten sklepl míč na Savvidise, jehož volej domácí gólman odrazil na MILANA RISTOVSKÉHO a ten se z dorážky hlavou už nespletl.
82'
Petr Pavlík zkušeně ukopl míč z nohy Ristovského. Brejk tří trnavských fotbalistů tak neměl žádné vyvrcholení.
81'
Střídání v týmu FK Senica: ze hřiště odchází Tomáš Egert, přichází Daniel Filip Mašulovič.
81'
Ravas dostal žlutou kartu za zdržování při odkopu. Prodleva bude ještě delší kvůli připravenému střídání.
80'
Vlaskův špatný centr od rohového praporku skončil u obránců stojících na první tyči. Poté přišla nepřesná přihrávka a odkop od branky Henricha Ravase.
79'
Šimčákův výpad po levé straně byl pro útočníky Senice až moc rychlý. Mashike Sukisa ani nikdo jiný ještě nebyl ve vápně, když se do něj snášel centr na zadní tyč.
78'
Šumbera posílal nákop směrem na Davida Gáče, který v souboji inkasoval nějaký úder do hlavy. Míč mezitím propadl do autu.
77'
Pavel Hezoučký natáhl krok, jenže byl ještě uprostřed hřiště sestřelen žlutým skluzem Dejana Trajkovského.
76'
Václav Svoboda nepochopil úmysl Goslina, který mu chtěl z jedničky vrátit vhozený míč na nohu.
75'
Ján Vlasko si seběhl pro průnikovku z hloubi pole. Proti dvěma hráčům však nedokázal kvalitně nacentrovat.
74'
Teď už zase zvýšená aktivita před Ravasem, kam kopal standardní situaci Procházka. Ve vzduchu se však Spartaku vůbec nevede, nyní v pohodě hlavičkoval Gáč.
72'
Aspoň jedna klidnější minuta pro domácí obranu. Do ofsajdu Sukisy si mohla Senica užít trochy kombinačního fotbalu.
71'
Ján Vlasko šel v pokutovém území ochotně na zem, když si hrudí zpracovával Bukatův pas. Obráncův zákrok zezadu každopádně prošel.
70'
Během série hlaviček předvedl útočný faul Sebastian Kóša. Dvacet minut před koncem Senica stále drží cennou remízu.
69'
Střídání v týmu FC Spartak Trnava: ze hřiště odchází Alex Iván, přichází Kyriakos Savvidis.
68'
Václav Svoboda pokrýval Bamideleho Isu, nicméně neškodný centr zprava trochu zbytečně odhlavičkoval na rohový kop.
67'
Senica je pod obrovským tlakem, ale na druhou stranu výborně brání. Ristovski se nyní zmohl jen na dalekonosnou střelu ze zoufalství na tribunu.
66'
Goslin na druhý pokus dostal míč do bezpečí. Mashie Sukisa postupoval v protiakci z pravé strany, jenže pak přetáhl centr na nabíhajícího Halabrína.
65'
Ztrátu Senice na necelých třiceti metrech od Takáče vystřídal rychlý brejk hostujícího týmu. Centr však byl snadnou kořistí pro Ravase.
64'
Martin Bukata ukázal utěšený projektil z dálky. Ravas se zavěsil do vzduchu, ale nakonec zasahovat nemusel.
63'
Nepřesvědčivý obranný zákrok od Gáče, který hlavou likvidoval centr určený pro Kóšu. U pravé tyče se do všeho musel vložit gólman Ravas.
62'
Milan Ristovski rozdal míč doprava, kde Iván uhrál ještě jeden roh. S následným centrem si poradil obránce Petr Pavlík.
62'
Vlasko si vyměnil přihrávky s Twardzikem. Další pas do ohně neprocedil, ale může se spokojit alespoň se ziskem rohového kopu.
61'
Elvis Mashike Sukisa měl ruku v obličeji Twardzika, takže se nemohl rozběhnout do rozevřené obrany. Místo protiútoku se koná standardka proti brance Ravase.
60'
Centrující Bamidele Isa napálil první překážku v podobě Goslina. Po autu se Trnava přestěhovala na pravý kraj a posléze až ke stoperům.
59'
Ján Vlasko podrazil uprostřed hřiště Šimčáka, který měl slušně nastartované nohy v přechodové fázi. Obešlo se to bez karty.
58'
Pavel Hezoučký si v defenzivní činnosti neodpustil nedovolený zákrok. Spartaku dal výhodu standardní situace, leč Procházka rozehrávkou nakrátko nepřekvapil. Následný nákop minul Ivána.
57'
Držení míče: 40 % – 60 %.
56'
Snad poprvé Senica po změně stran nakoukla na útočnou polovinu. Dlouhého trvání to ale nemělo, Mashike Sukisa nahrával do ofsajdu.
55'
Střídání v týmu FK Senica: ze hřiště odchází Dominik Duda, přichází Gabriel Halabrín.
55'
Suverénně největší šance Spartaku. Na jedovatý centr zprava si naskočil Milan Ristovski a hlavou orazítkoval břevno.
54'
Roh nebezpečný nebyl. Další akce Trnavy ale přichází s rozehrávkou Procházky v reakci na faul ve středu pole.
53'
Saymon Cabral upřednostnil před přihrávkou na obsazené spoluhráče střelu z pravé strany pokutového území. Ta přinesla po teči rohový kop.
52'
Senica propadla na půlce a musí nadále čelit tlaku. Čtyři střídání se Spartaku zatím vyplácí.
51'
Vlasko si mohl původně nepřesný centr zopakovat. Napodruhé to bylo slibnější, ale Ristovského hlavička letěla mimo branku.
50'
Trnava svého soupeře na úvod druhé půle zmáčkla. Další cent rezolutně odklidil na rohový kop Pavel Hezoučký.
48'
Jeden centr přiletěl také z opačné strany. Čekal na něj Yusuf Bamidele Isa, ale podle sudích už byl míč za zadní čarou.
47'
Trajkovského centr zleva padal k bližší tyči, kde si pro něj doskočil Henrich Ravas.
46'
Střídání v týmu FK Senica: ze hřiště odchází Kris Twardek, přichází Pavel Hezoučký.
46'
Střídání v týmu FC Spartak Trnava: ze hřiště odchází Kelvin Boateng, přichází Milan Ristovski.
46'
Střídání v týmu FC Spartak Trnava: ze hřiště odchází Jakub Grič, přichází Martin Bukata.
46'
Střídání v týmu FC Spartak Trnava: ze hřiště odchází Yann Yao, přichází Yusuf Bamidele Isa.
46'
Střídání v týmu FC Spartak Trnava: ze hřiště odchází Matej Čurma, přichází De Barros Cabral Saymon.
46'
Je za námi první poločas, ve kterém byl Spartak mírně lepší, ale vzorně bránící jedenáctka Senice mu dovolila výhradně nepodařené pokusy zpoza velkého vápna. Největší šanci k otevření skóre měl v brejku domácí Elvis Mashie Sukisa, ovšem jinak nezaměstnaný Takáč vytáhl výborný zákrok levou nohou.
45+1'
45+1'
Nastavuje se jediná minuta.
45'
Boatengův pokus po snaze Ivána Neprošel. Z ještě delší vzdálenosti to zkoušel Vlasko, ale rovněž neúspěšně.
44'
V trochu zabrzděném brejku pokračoval Šumbera nahrávkou doprava ke Goslinovi. Odvážná rána z dobrých třiceti metrů proskákala vedle Takáčovy pravé tyče.
43'
Spartak přitápí pod kotlem. Čurma odcentroval z pravé strany, ale Boatengovi zkazil plány na zakončení vlastní spoluhráč, který se po míči nevhodně sápal.
42'
Přesně uprostřed hřiště byl tvrdě seslán k zemi Dominik Duda. Moc dlouho hráči v modrých dresech na míči ale nevydrželi.
41'
Yaova střela z dálky byla sražena do levého křídla. Obdobně dopadl i následný centr. Vhazuje Trajkovski.
40'
Vlasko vysunul Boatenga, ale ten byl moc blízko vybíhajícímu Ravasovi. Za odraženým míčem skákal i Yao, ale rovněž nebyl v pozici na kvalitní zakončení.
39'
Zkušený záložník Roman Procházka odcentroval bídně, domácí jednoduše odkopli míč za postranní čáru.
38'
Yao vybojoval rohový kop, když neúspěšně hledal obsazeného Kelvina Boatenga.
37'
Iván měl tentokrát trochu volněji na pravé straně, ale stejně svůj centr před branku Henricha Ravase nedoručil.
36'
Tu Vlaskovu dělovku schytal Egert někam do oblasti břicha. Potřeboval proto pár vteřin, než se zase rozdýchal.
35'
Vlaskova ambiciózní rána z voleje nedoletěla ani dovnitř šestnáctky. Předtím byl na pravém kraji precizně uhlídán Alex Iván.
34'
Centroval Šimčák, ale pro Sukisu to bylo příliš krátké. Domácí se vrací s míčem až ke stoperskému duu.
33'
Velký boj o střed hřiště ukončil až hvizd rozhodčího. Hrát bude Senica.
32'
Matej Čurma zahnal Kóšu hluboko na vlastní polovinu. Zakládání útoku v podání Spartaku se zase o něco protáhne.
31'
Yann Yao neměl nárok na chycení diagonálního přenesení k jeho levé lajně.
30'
Po jednoduchém odevzdání Trnavy opět přichází na řadu přípravná fáze domácích fotbalistů okolo půlící čáry.
29'
Z autu se domácí málem propracovali do šance. Mashie Sukisa na Twardkův ostrý centr z pravého křídla ale nedosáhl. Nepomohl ani vzadu číhající Šumbera.
28'
Spartak už nemá míč tak často v držení. Nyní jen decentně napadá rozehrávku Šimčáka, Gáče a dalších.
26'
Elvis Mashike Sukisa dobře pokryl míč a nastartoval rychlý protiútok Senice, jenž ztroskotal na centru Svobody a snadném zásahu Takáče.
25'
Až na jeden brejk je Senica bezzubá. Ani teď nezvládla podržet míč po dobu alespoň pěti přihrávek na polovině soupeře.
24'
Senica utekla z nepříjemného presinku. Po faulu Vlaska u půlící čáry už má klid na práci.
23'
Ján Vlasko zrealizoval standardku za faul Šumbery. Z hromadného souboje přilétlo i zakončení, ale Ravas předvedl rutinní zákrok.
22'
Iván přišel na pravé straně pomoci Čurmovi, jenže ani on se k samotnému centru před Ravase nedostal.
21'
Goslin nic nevytěžil z autového vhazování vedle pokutového území, našel jen Pavlíka. Série chyb a nepřesností nebere konce.
19'
Jednalo se o Boatenga, který podstoupil ošetření nohy. Během chvilky už ale je připraven naskočit zpátky do boje.
18'
Ján Vlasko utaženou placírou minul ze svého pohledu pravou tyč. Bylo to ve chvíli, kdy před brankou ležel v nefotbalové pozici jeden z jeho spoluhráčů.
17'
Domácí se ubránili centru z pravé strany, jehož autrem byl Matej Čurma.
16'
Solidní možnost Senice! Po chybě v hostující rozehrávce upaloval na bránu Elvis Mashike Sukisa a z hranice vápna protáhl levou nohu Takáče. Jít střela více k tyči, dopadlo by to jinak.
14'
Domácí se nenechávají zatlačit nikterak hluboko. S vysoko postavenou obrannou řadou nutí Spartak kombinovat v bezpečné vzdálenosti od Ravase.
13'
Tomáš Egert odehrál balon na rohový kop, ze kterého nevzešel žádný střelecký pokus, nýbrž vysvobozující odkop Senice.
12'
Ve hře je hodně nepřesností a nedorazů. Naposledy Duda hlavičkoval jen mimo hřiště, takže útočit bude Spartak.
11'
Dobrá práce Griče u středového kruhu. Proti výrazné přesile se nechal faulovat.
10'
Daleko neprošel ani Dominik Duda. Trnava vhazuje prostřednictvím Mateje Čurmy.
9'
Trnava má od začátku více ze hry, byť se v tomto případě prokombinovala jen do zámezí. Senica míč ihned vrátila.
7'
Yann Yao natáhl k první střele. Měla ale tak málo razance, že nemohla aspirovat o překonání Ravase.
4'
Už ve čtvrté minutě přichází nepříjemnost pro Šimčáka, který viděl od hlavního rozhodčího žlutou kartu.
1'

FK Senica: Ravas – Svoboda, Pavlík (C), Gáč, Šimčák – Goslin, Egert – Duda, Twardek, Šumbera – Mashike Sukisa.
Náhradníci: Chropovský – Niarchos, Mašulovič, Kučera, Buchel, Buchel, Halabrín, Hezoučký.

FC Spartak Trnava: Takáč – Čurma, Kóša, Twardzik, Trajkovski – Iván, Procházka – Grič, Vlasko (C), Yao – Boateng.
Náhradníci: Kamenár – Izuchukwu, Tumma, M. Ristovski, Jendrek, Bamidele Isa, Bukata, Saymon, Savvidis.

Rozhodčí: Glova – Weiss, Kmec.
Vzájemné zápasy 20/21

13.02.2021 Trnava – Senica 1:0
26.09.2020 Senica – Trnava 0:2.
FC Spartak Trnava

Bílí andělé jsou v zápasovém kolotoči už od šestého července, kdy nečekaně padli v prvním předkole Evropské konferenční ligy na Maltě. Dvojzápas s týmem Mosta na své půdě ale otočili a hned vzápětí zvládli také druhé předkolo proti rumunskému Sepsi. K tomu Spartak odehrál o první ligové kolo. I utkání s Pohronie zvládl obstojně, když góly Procházky a Trajkovského vyhrál 2:0.
FK Senica

Domácí tým by se letos rád zachránil mnohem dříve, než tomu bylo v sezóně 2020/21. To si zajistil další prvoligovou vstupenku až v baráži, kde zdolal Bánskou Bystricu. Český trenér Pavel Šustr má k dispozici celou řadu svých krajanů. V základní sestavě pro zápas prvního kola jich použil hned sedm. Čerstvé zkušenosti z českého prostředí navíc má i další nová posila Elvis Mashike Sukisa. Nastíněný souboj s Ružomberokem skončil bezbrankovou remízou.
Všem fotbalovým fanouškům přeji příjemné chvíle při sledování textového přenosu ze zápasu druhého kola slovenské nejvyšší soutěže. Od osmnácti hodin se můžeme těšit na konfrontaci mezi Senicí a Trnavou!