KOMPLETNÍ SESTŘIH: Liberec - Slovácko 2:2

S tímto konstatováním se s vámi ze stadionu U Nisy loučím a těším se na viděnou u dalších onlajnů.
Ve druhé půli jsme viděli skutečně strhující podívanou. Liberečtí dokázali během čtyř minut srovnat dvougólové manko a v následujících minutích mohl strhnout vítězství na svou stranu jakýkoliv tým, nakonec z toho ale je pouze remíza 2:2.
90+2
90+2
Šural svůj přímý kop nasměroval rovnou na bránu, Heča se musel pořádně natáhnout, aby míč vyrazil. Z následného rohového kopu domácí nic nevytěžili a sudí Paták utkání ukončuje.
90+1
Žlutou kartu dostává Martin Kuncl (1. FC Slovácko).
90
K odraženému míči se dostal Obročník a tvrdou ranou prověřil Heču. Ten pouze vyrazil před sebe a Delarge se následně do gólové pozice snažil vysunout Šurala, ten ale na míč těsně nedosáhl.
90
Kuncl pálil z velké dálky pouze vysoko nad. Tempo hry už poněkud uvadá.
89
Poslední střídání hostujícího týmu, Diviše nahrazuje Galuška.
88
Místo té přišel rychlý kontr Slovácka, míč ale nakonec končí pouze v zázemí. Kolář bude vykopávat.
87
Domácí mají míč na kopačkách a od poloviny zakládají útočnou akci.
85
Diviš Předběhl Fleišmana a z velkého úhlu už před ním zbýval pouze Ondřej Kolář, slovácký hráč však zamířil pouze mimo.
84
Hamuľak mohl po rohovém kopu soupeře založit rychlý protiútok, zkazil však přihrávku a místo toho musel Fleišman odehrát znovu na roh.
82
Střídají také hosté, místo Kaloudy si zahraje Trávník.
82
Michal Hamuľak nahradí pro zbývající minuty na hřišti Martina Frýdka.
81
Směrem do vápna hostí nebezpečně mířil dobrý centr Martina Frýdka, Heča ho nadvakrát ztlumil.
80
A dopředu už se zase žene Slovácko. To ale z rychlého kontru nedokázalo nic vytěžit,
79
Dvě obrovské šance Liberce v rychlém sledu zastavil ofsajd.
78
Po rohovém kopu se uvnitř velkého vápna dostal k zakončení z voleje Tomáš Ďubek, ale jeho pokus šel velmi vysoko a nakonec nejspíš přistál až někde na tréninkovém hřišti za stadionem.
76
A nepolevuje se ani na druhé straně! Po krásné rychlé akci zakončoval do odkryté branky David Pavelka, gól ale pro ofsajd neplatí!
75
Ofenzivní smršť pokračuje, oba týmy zkrátka chtějí výhru. Přesný centr našel v malém vápně hlavu Valenty, ten ale z velké blízkosti zamířil pouze do náruče Ondřeje Koláře!
74
Slovácko se nevzdává nadějí na výhru! Kalouda postupoval sám na Koláře, ten mu ale parádním skluzem míč vykopl. Balon doputoval k Liboru Doškovi, domácí gólman ale znovu úřadoval – a opět mu míč ve skluzu ukopl.
73
Trenér Habanec reaguje střídáním, Havlíka nahradil Valenta.
71
Liberec právě vstřelil branku!
Stejně bleskově, jako se v prvním poločase zrodilo dvougólové vedení, se nyní zase rozplynulo! Tomáš Ďubek parádním pasem poslal dopředu DAVIDA PAVELKU, který z úhlu levačkou nedal Hečovi šanci zasáhnout. A tak U Nisy začínáme zase od začátku.
70
Takový fotbal plný šancí se musí divákům líbit! Na druhé straně za hranicí velkého vápna napřáhl Kalouda, jehož pokus se odráží od levé tyče Kolářovy branky!
68
Žlutou kartu dostává Libor Došek (1. FC Slovácko).
67
Tak přeci jen to Slovanu vyšlo. Tomáš Ďubek načechral míč do vápna a Lukáš Pokorný prudkou hlavičkou roztřásl břevno. Míč se ale dostal k DZONU DELARGOVI, který bez obtíží dorazil do branky.
67
Aktivní Delarge vybojoval další rohový kop. Vyjde to domácím tentokrát?
65
Tak tentokrát už se někteří domácí dokonce radovali! Šural se totiž zjevil hned ve dvojité šanci. Nejprve uvnitř vápna dobře pálil, ještě lépe si ale počínal Heča, který nohou dokázal míč vyrazit. Liberecký kanonýr se dostal k balonu znovu a z velkého úhlu dokonce Heču překonal, v cestě za snížením mu ale tentokrát stála tyč!
64
Střídající Delarge zkoušel odcentrovat, míč sražen na rohový kop.
63
Domácí jsou i nadále u míče, nedaří se jim ale vytvořit si nějakou vyloženou šanci.
62
Mudra opět pronikl do vápna a tentokrát se již nerozpakoval vypálit, Heča ale předvedl svou mrštnost a byl u bližší tyče včas. Z následného rohového kopu Liberec nic nevytěžil.
60
Střídání v týmu FC Slovan Liberec: ze hřiště odchází , přichází Dzon Delarge.
Dnešní utkání sleduje 3802 diváků.
59
Ani druhý rohový kop k ničemu nevedl. Naopak, na druhé straně vznikl rychlý protiútok Slovácka a Ondřej Kolář si málem připsal premiérovou fatální minelu v Synot lize. Vyběhl, aby odkopl míč před Kaloudou, špatně ho ale trefil a Kalouda mohl postupovat na branku. Kolářovi naštěstí pomohl Pokorný, který hostujícího záložníka obral o balon.
58
Dva centry Libereckých, oba sraženy na rohový kop. Podaří se z toho druhého Slovanu něco vytěžit?
57
Mudra dostal od Obročníka dobrý míč, ve vápně se ale nejspíš zalekl zakončení, protože nakonec nepochopitelně uhnul z přímé cesty a akci zastavil.
56
Hra byla po delší časový interval plná nepřesností na obou stranách. Kalouda se následně pokoušel odcentrovat, Kolář ale míč chytá.
54
Došek se snažil vybojovat v pokutovém území alespoň roh, nakonec ale neuspěl a Kolář bude vykopávat.
52
Šumulikoského pokus byl sražen pouze na rohový kop. Ten doletěl přímo na hlavu Libora Doška a ten prudkou hlavičkou pořádně vylekal domácího gólmana Koláře, míč ale nakonec pouze těsně minul branku!
51
Šimko přerušil rodící se protiútok Slovanu a po právu vidí žlutý kartónek.
50
Obrovská šance Slovanu! David Pavelka v rychlosti postupoval zcela sám na brankáře, zblízka však napálil pouze vyběhnuvšího Heču! To bude domácí ještě mrzet.
49
Došek sice vybojoval míč, ten mu nakonec utekl až ke Kolářovi.
48
Ďubek se pokusil v rohu hřiště udržet míč ve hře, což se mu sice nepodařilo, i tak byl ale za svou bojovnost odměněn potleskem.
47
U míče jsou zatím převážně hráči Slovácka, kteří nyní rozehrají rohový kop.
46
Domácí před druhým poločasem střídají, trávník opustil Vladimír Coufal, jehož nahradil Jan Mudra.
46
Také ti již dorážejí, pouze okamžiky tak dělí druhou pětačtyřicetiminutovku od startu.
Hosté jsou již na hřišti, čeká se na hráče Slovanu.
V úvodním dějství předvedli hostující hráči Liberci, jak vypadá produktivita. Příliš velkých šancí si nevytvořili, ale přesto dokázali dvakrát skórovat v rozmezí pouhých tří minut. Ani Šumulikoski, ani Kalouda nedali Kolářovi šanci zasáhnout. Slovan sice několikrát zahrozil, Heča ale zatím nemusel ani jednou vážněji zasahovat a drží tak zatím čisté konto. Uvidíme, co na tom změní druhý poločas.
45
Rozhodčí nenastavoval první poločas ani o minutu a po 45 odehraných minutách tak následuje poločasová přestávka.
45
Tomáš Ďubek dostává za zbytečný faul na polovině hřiště žlutou kartu.
44
Liberečtí se před poločasem pokusili zaútočit, míč ale ztrácejí a kupředu jde Slovácko.
42
Šural se už chtěl hnát na branku, přihrávce od Frýdka ale předcházel jeho ofsajd a hra je tedy přerušena.
41
Po rohovém kopu nejvýš vyskočil Pokorný, který hlavou posunul na Pavelku. Ten ale nedokázal z velkého úhlu zamířit na branku.
39
Došek se pokoušel kolmým pasem vysunout dopředu Diviše, Pokorný ale včas vystoupil a míč zastavil.
38
Míč chvíli poskakoval na hranici velkého vápna hostí, ani jeden z hráčů v modrém ale nedokázal zakončit.
36
Na druhé straně přesprintoval Kalouda Coufala a zkoušel centrovat, domácí pravý bek ale na poslední chvíli nastavil do jeho pasu nohu a srazil míč na roh.
35
Nyní chyběly Slovanu pouze centimetry! Šural našel před brankou centrem zcela nehlídaného Hadaščoka a ten míč tečoval kousek vedle Hečovy levé tyče!
34
Liberečtí se snažili rychle odpovědět. Ďubek poslal do úniku z pravé strany Pavelku, tomu ale míč utekl a nakonec těsně před gólmanem z nouze zakončoval pouze vedle.
32
Slovácko právě vstřelilo branku!
Tak to musí být pro domácí fanoušky šok! LUBOŠ KALOUDA dostal na kopačky zcela přesný pas a tváří v tvář gólmanovi zkušeně zakončil po zemi k tyči.
30
Po půlhodině přichází tak trochu z ničeho úvodní branka. Diviš odcentroval na vzdálenější tyč, Luboš Kalouda hlavou sklepl za sebe a z dobrých pětadvaceti metrů nedal VELIČE ŠUMULIKOSKI Kolářovi přesnou ranou do vinglu šanci zasáhnout. Hosté se tak ujímají vedení.
28
Liberečtí předvedli dobrý presink a donutili tak své soupeře až k malé domů. Akce bude začínat znovu od brankáře.
27
Hra se rychle přesunula na druhou stranu, kdy se Hadaščok pokoušel prudkým centrem nalézt před brankou zcela osamoceného Šurala, Heča však jeho úmysl přečetl a míč skončil pouze v jeho rukavicích.
26
Fleišman nyní ukázal svou platnost také v defenzivě, když se včas vrátil a připravil o míč Diviše.
24
Krátce na to vyrazili kupředu také domácí. Když už se zdálo, že bude jejich útok zastaven, odrazil se míč k Jiřímu Fleišmanovi a ten bez rozpaků vypálil levačkou. Heča si jistě pořádně oddychl, když střela prolétla pouze několik centimetrů kolem jeho pravé tyče.
23
Nehlídaný Diviš se na velkém vápně trestuhodně snadno dostal ke střele a Ondřej Kolář se musel předvést své rychlé reflexy, aby jeho pokus vyrazil na roh.
22
Po delší době opět zajímavá akce. Šural dobře proklouzl až do šestnáctky, naservíroval míč osamocenému Tomáši Ďubekovi a ten bez přípravy pálil, ovšem pouze vysoko nad.
20
Obročník byl na půlce nedovoleně zastaven, bude z toho balon pro domácí. Hra se nyní přelévá ze strany na stranu, nepřesnosti zamezují oběma celkům propracovat se až k zakončení.
19
Šuralův centr bohužel pro domácí žádného adresáta nenašel, míče se tak opět zmocňují hosté.
18
V té době zároveň dostává žlutou kartu, nejspíše za průpovídky směrem k rozhodčímu, Jaroslav Diviš (SLO).
18
Pronikající Frýdek byl faulován a Slovan tak bude rozehrávat přímý kop z pozice, který se přímo nabízí k centru na jednoho z vysokých hráčů v modrém.
16
Kalouda se za hranicí šestnáctky levačkou opřel do míče, nakonec ale pouze míjí domácí branku.
15
Pavelka se po pravé straně prodral až do vápna a dobře přihrál volnému Šuralovi, ten ale místo střely zkusil udělat s míčem ještě pár kroků. K zakončení se dostal až z velkého úhlu a Heča bez problémů vyráží.
13
Celá situace se ještě jednou zopakovala – Havlík z prakticky stejného místa opět centroval, Kolář však při trochu složitějším zákroku ani tentokrát nechyboval a znovu vyráží.
12
Havlík rozehrával standardní situaci a opět směroval míč přímo do malého vápna, zde se ale ve změti hráčů nejvýše objevil Ondřej Kolář a vyrazil ho do bezpečí.
11
Do liberecké šestnáctky se snášel dobrý kroucený centr, u něj byl ale nakonec jako první Ondřej Kolář, který skryl balon v náruči.
10
Diviš se snažil podniknout výpad po pravé straně, přistoupil k němu však Fleišman a útočnou akci přerušil odkopem do zámezí.
9
Tentokrát ho Frýdek rozehrál nakrátko s Pavelkou, od nějž balon vyletěl do pokutového území. Tam se odrazil k volnému Pimparovi, než se ale stoper rozhodl, co provede, přistoupil k němu Břečka a o míč hi připravil.
8
Frýdek ho nerozehrál vůbec špatně, nakonec ale dokázala hostující defenziva míč opět odklidit do zámezí. Další roh pro Slovan.
7
Ďubekův centr byl sražen pouze na rohový kop.
6
Kalouda fauloval Fleišmana, Liberec bude ve středu hřiště rozehrávat standardní situaci.
5
Střela hostí byla ztečována na roh, z něj ale Slovácko nedokázalo nic vytěžit.
4
Břečka si ve vlastním vápně zbytečně komplikoval situaci a o míč ho stihl obrat Pavelka, od něj se ale balon odrazil pouze do zámezí.
3
Emotivní okamžik před brankou Slovácka! Po centru Hadaščoka Heča s problémy krotil míč v náruči, to se mu ale nakonec podařilo. Po zákroku do něj ještě naběhl Martin Frýdek a gólman se po něm ostře ohnal pravicí, sudí Paták však nechává zákrok bez povšimnutí.
2
Ďubek dobře napadal rozehrávku hostujícího gólmana, Heča tak pod tlakem pouze odkopává.
1
Slovácko začíná velmi přímočaře – po rychlé kombinaci pálil na hranici velkého vápna Havlík, míč ale zamířil pouze do náruče Ondřeje Koláře.
1
Sudí Paták již přivádí hráče na trávník, utkání již brzy bude moci začít.

FC Slovan Liberec: Kolář – Coufal, Pokorný, Pimpara, Fleišman (C) – Pavelka, Obročník – Hadaščok, Ďubek, Frýdek – Šural.
Náhradníci: Hroššo – Karišik, Mudra, Soungole, Hamuľák, Luckassen, Delarge.

1. FC Slovácko: Heča – Kuncl, Rada, Břečka, Šimko – Šumulikoski – Diviš, Kalouda, Havlík, Kerbr – Došek (C).
Náhradníci: Melichárek – Reinberk, Valenta, Galuška, Sadílek, Trávník, Suchý.
Zajímavost: Slovácko na stadionu U Nisy ještě nikdy v historii nevyhrálo. Z dosavadních 12 zápasů tu pouze třikrát remizovalo, naposled na podzim 2012. Letos na jaře zde triumfovali domácí 2:1.
Pro domácí FC Slovan Liberec je naopak sezona zatím téměř noční můrou. Svěřence Samuela Slováka potkalo rychlé vyřazení z evropských pohárů a ani v lize se jim vůbec nevede podle představ. V deseti kolech sice pouze dvakrát odcházeli bez bodu, co je však na pováženou, také pouze jedinkrát zvítězili! Ale že to stálo za to, při jediné výhře totiž rozstříleli Baník Ostrava 6:0. Před reprezentační pauzou podlehli hráči Slovanu pražské Spartě vinou sporně nařízené penalty, nyní se budou pokoušet vylepšit si bilanci. Dokáže produktivní Josef Šural ztenčit ztrátu na vedoucího Doška, která je aktuálně čtyřbranková?
1. FC Slovácko zatím mile překvapuje a v současné době drží osmou příčku v tabulce, ovšem pouze tři body za příčkami zajišťujícími start v evropských pohárech. Před reprezentační přestávkou však jejich výběr potkal pokles formy. V Teplicích i doma s Ostravou tým totiž z Uherského Hradiště prohrál s celkovým skóre 1:6. Jako by výkony Slovácka stoupaly a klesaly s individuální formou jejich nejlepšího střelce, Libora Doška. Právě ten je hlavním tahounem klubu, vládne ligové tabulce kanonýrů a dokonce kolem něj začaly kolovat spekulace, že by mohl být povolán do reprezentace, což se ale nepotvrdilo. Uvidíme, v jakém rozpoložení do ligy Slovácko vstoupí po týdenní pauze. Nechá zapomenout ztráty bodů před ní, nebo bude šňůra porážek pokračovat?
Ligový kolotoč se po reprezentační přestávce opět roztáčí naplno. Pod Ještědem se v 11. kole Synot ligy představí 1. FC Slovácko a čeká nás tedy souboj dvou týmů, které si možná vedou poněkud opačně, než by od nich jeden před startem sezony čekal.
Vítáme vás u on-line přenosu. Utkání začíná v 17:00.