České gymnastky se neprobojovaly na OH

Pro domácí to byl hodně smolný zápas. Jihlava si za celý zápas nevypracovala snad nic, ve druhém poločase se zabetonovala před vlastní brankou, ale skvělý Hanuš lapil teplické šance a v 85. minutě rozhodl hostující Vaculík z penalty. V závěru pak zaskočené Teplice mohly inkasovat znovu, ale to domácí podržel Grigar.
90+3
90+3
Druhý gól mohl přidat hostující Jakub Fulnek, ale jeho dělovku z hranice vápna Grigar vyrazil.
90+2
Střídání v týmu FC Vysočina Jihlava: ze hřiště odchází Lukáš Vaculík, přichází Petr Nerad.
90+1
Roh pro Vysočinu. Hosté šetří cenné vteřinky na útočné polovině.
90
Sudí Ardeleánu nastavuje zápas o tři minuty!
89
Hlavičku Filla chytil gólman Hanuš.
88
Brejk Jihlavy zakončil Jánoš střelou doprostřed branky.
87
Hodně smutný závěr zápasu pro domácí Teplice. Jihlava podnikla ve druhé půli vůbec první útočnou akci a hned vybojovala penaltu, kterou následně proměnil Vaculík. Nyní se zase domácí Teplice tlačí do koncovky.
87
Následný roh Hanuš vyboxoval.
86
Záhy mohl srovnat Bratanovič, ale zblízka jeho tečovaná střela končí vedle!
85
Jihlava právě vstřelila branku!
LUKÁŠ VACULÍK poslal střelou doleva Grigara na druhou stranu a dostává Jihlavu do vedení proměněnou penaltou!
84
Jihlava bude kopat penaltu po neskutečně laciném zákroku teplického obránce Dresslera. Malá trágedie pro domácí!
83
Požár v jihlavském vápně nakonec Hanuš uhasil, byť musel řešit závar Lüftnera i střelu Táborského!
82
Další roh pro Teplice, hráči jsou již v jihlavském vápně.
81
Střídání v týmu FC Vysočina Jihlava: ze hřiště odchází Muris Mešanović, přichází Pavel Dvořák.
80
Žlutou kartu dostává Michael Lüftner (FK Teplice).
79
Střídání v týmu FC Vysočina Jihlava: ze hřiště odchází Patrik Demeter, přichází Marek Jungr.
77
Dresslerův centr byl odvrácen. Jihlava se zatím brání, co to jen jde!
76
Střídání v týmu FK Teplice: ze hřiště odchází Radim Breite, přichází Elvis Bratanović.
75
Jihlava se ubránila i dalšímu následnému rohovému kopu.
74
Střelu Táborského zablokoval Kryštůfek!
73
Teplice si vytvářejí čím dál větší nápor!
72
Po útočném faulu po rohu domácí přicházejí o míč.
71
Po odvráceném centru Hory budou Teplice kopat roh.
70
Teplice se ale tlačí častěji do útoku, Jihlava naopak brání bezgólovou remízu a na útočné polovině se téměř nevyskytuje.
69
Dresslerův centr pokryl gólman Hanuš.
68
Po rohu se k míči dostal ze druhé vlny Krob, jehož dělovku Hanuš vyrazil! Největší šance zápasu.
67
Střídání v týmu FK Teplice: ze hřiště odchází Tomáš Vondrášek, přichází Ivo Táborský.
66
Po zblokovaném centru Kroba bude následovat roh pro Teplice.
65
Lüftner po rohu hlavičkuje těsně vedle!
64
Krob pošle míč do vápna od rohového praporku, hráči se stěhují do vápna.
63
Ani ve druhém poločase hráči nepředvádějí pohledný fotbal. Teplice jsou sice aktivnější, ale zatím to není ideální ani z jedné strany.
62
Dnešní utkání sleduje 2 841 diváků.
61
Breite se narážečkou uvolnil, pak posílal míč do vápna, v něm ale nebyl žádný z jeho spoluhráčů.
60
Žlutou kartu dostává Martin Fillo (FK Teplice).
59
Žlutou kartu dostává David Jablonský (FK Teplice).
58
Krob bojoval u levé lajny, ale balon nevybojoval, a tak neodcentroval na branku jihlavského Hanuše.
57
Ani z teplického rohu ale nezapršelo. Stále evidujeme bezbrankový stav.
56
Rohový kop pro Teplice.
55
Žlutou kartu dostává Jiří Krejčí (FC Vysočina Jihlava).
54
Centr od rohového praporku ale skončil na bližší tyči na hlavě Vondráška.
53
Jihlava ale bude znovu kopat roh.
53
Grigar si v klidu počkal na míč a situaci pokryl.
52
Po zblokovaném centru bude FC Vysočina kopat další roh.
51
Domácí se ale v klidu ubránili a nyní už je míč zase ve středu hřiště.
50
Jihlava bude kopat svůj druhý roh v dnešním utkání.
49
Přetažený centr Hory zkrotil Hanuš v rukavicích.
48
Po centru ze středu hřiště štrejchl míč David Jablonský a balon se málem zakutálel do branky, scházely centimetry.
47
Na zemi se ocitl Roman Potočný, Teplice budou rozehrávat.
46
Statistiky po 1. poločase

Držení míče: 50 – 50
Střely celkem: 2:2
Střely na branku: 0:0
Rohové kopy: 0:1
Máme za sebou první poločas, který toho moc nenabídl. Čekáme na nějaký vzruch a šance, o gólech si můžeme nechat zatím zdát. V chladném počasí fotbalisté divákům velkou zábavu neservírovali.
45
45
Ze druhé vlny po rohu pálili hosté nad branku.
44
Nyní Lüftner odvrací na roh.
43
Mešanovič na Lüftnera nevyzrál a nedostal se do šance.
41
Teplice kombinují, ale před branku se nedostávají. A ve středu hřiště těžko svého soupeře ohrozí.
40
Nákop Kroba skončil u gólmana Vysočiny Hanuše.
39
Demeter sundal Vachouška a může být rád, že to nemá za žlutou kartu.
37
S blížícím se závěrem prvního poločasu stále čekáme na první vážnější šance v zápase.
36
Lüftner chtěl přihrávat ze druhé vlny, ale odražený míč skončil u Mešanoviče, který následně sprintoval, ale sám na útočné polovině si proti Jablonskému nevěděl rady.
35
Demeter zahrál ve vápně rukou, Jihlava tedy přichází o míč.
34
Od postranní čáry vhazuje jihlavský Kryštůfek.
33
Jihlava je směrem dopředu nulová, sice se o něco pokouší, ale nikam to nevede.
32
Mezitím začalo ještě silněji pršet, pro diváky a hráče na trávníku tedy ne zrovna ideální počasí.
31
Breite z dobré pozice pálí vedle!
30
Jihlava zatím brání teplické centry. Hodně bojuje Krob, ale stále čekáme na pořádnou střelu.
29
Horův centr Vysočina odvrátila.
28
Centr zleva v klidu lapil Grigar do rukavic.
27
Jihlava se od jakéhosi teplického náporu brání dalekým odkopem.
26
Nyní bojoval na útočné polovině Breite, ale dál než od pomezní čáry se nedostal.
25
Rodící se akce Teplic skončila ve středu pole.
24
Hora to zkoušel střelou z větší vzdálenosti, ale branku minul.
23
Mešanovič přistižen v ofsajdu. Hra se musí přerušit. Grigar bude vykopávat.
22
Bojovnost a žádné šance. Takový je obrázek zatím fotbalu v Teplicích. Jihlava poctivě brání a domácím se nedaří kombinovat.
21
Jihlava se pokoušela o útok, ale nedostala se přes hráz teplických zadáků.
20
Dressler míč nestihne, končí totiž za lajnou. Hanuš bude vykopávat. Zatím je hra dosti nepřesná a ani jednomu z celků se nedaří hrát kombinačně.
19
Za míčem pospíchal Hora, ale gólman Hanuš situaci pokryje.
18
Na trávník se snáší prudký déšť, u míče jsou domácí, ale zatím stále čekáme na nějakou šanci. A to už máme odehráno osmnáct minut z utkání.
17
Fillo zabojoval v útoku, centroval, pak se míč ještě k němu vrátil, ale do koncovky se domácí nedostali.
16
Ani diváků nepřišlo v chladném počasí na tribuny mnoho. Dorazila zhruba i desítka hostujících příznivců v dresech FC Vysočina.
15
Jihlava je na míči, ale na nějaký vážnější vzruch čekáme.
14
Vondrášek (TEP) obdržel žlutou kartu za simulování. Upadl na hranici vápna, ale sudí mu jeho skok na trávník nezbaštil.
12
Teplice se lehce dostaly do vápna, tam to ale zpětnou přihrávkou Krob překombinoval!
11
Zatím sledujeme vyrovnaný úvod zápasu a i hosté z Jihlavy ukazují, že umí zakombinovat a dostat se do šance.
10
Jihlava rozehrává zhruba z poloviny hřiště.
9
Hlavička Mešanoviče končí nad.
8
Nyní Krob vymyslel skvělý pas na Horu ve vápně, který ale na jeho oblouček nedosáhl.
7
Nyní Krob poslal přihrávkou Potočného do ofsajdu, sudí Ardeleánu přerušuje hru.
6
Na Krobův centr naskakoval Potočný, leč jeho hlavička byla zcela nepřesná.
5
Unikajícího Potočného zastavil jihlavský zadák faulem, sudí ale kartu nevytahuje.
4
Jihlava operuje na hraně teplického vápna, následný centr domácí odvrátili.
3
Nyní se míč dostal až k brankáři Hanušovi, jenž bude vykopávat.
3
Akce Dresslera skončila v zámezí, Vysočina bude vhazovat od postranní čáry.
2
Ve středu hřiště povalil svého soupeře Jablonský, Jihlava bude rozehrávat.
1
Po hvizdu sudího Ardeleána Jihlava rozehrála, ale nyní už mají míč na kopačkách domácí.
1

FK Teplice: Grigar – Vondrášek, D. Jablonský, Lüftner, Dressler, Krob – Breite, Hora, Vachoušek (C), Fillo – Potočný.
Náhradníci: Slavík – Táborský, Kapolongo, Bratanović, Matula, Pecháček, Hošek.

FC Vysočina Jihlava: Hanuš – Mišůn, Jánoš, Krejčí, Kryštůfek – T. Marek (C), Vaculík, Tlustý, Demeter, Fulnek – Mešanović.
Náhradníci: Rakovan – Opluštil, Přeučil, Jungr, Batioja, Nerad, Dvořák.
V utkání 10. kola SYNOT ligy budeme sledovat souboj domácích Teplic s Jihlavou!

FK TEPLICE

Teplice by měly být proti Jihlavě favoritem, už jen kvůli bodovému rozdílu a postavení v tabulce. Severočeši jsou po devíti odehraných zápasech na 6. místě se ziskem 14 bodů a posilněni poslední výhrou 4:0 v Brně ještě před reprezentační přestávkou. Navíc doma v probíhající sezóně ještě Teplice neprohrály.

V týdnu FK Teplice představily také mimo jiné ženský tým, který nyní bude bojovat pod hlavičkou FKT. Utkání s Jihlavou se také bude hrát v rámci akce "Víkend otců," při utkání se také bude konat autogramiáda Admira Ljevakoviče, který nebude hrát vinou karetního trestu.

"Jihlava má dobrý tým, který nenaplňuje předpoklady, které má. Je to podobné jako s Baníkem, jednou ten tým prostě vyhrát musí, tak doufám, že si Jihlava, stejně jako Baník, ještě počká," říká před utkáním kouč Teplic David Vavruška.

FC VYSOČINA JIHLAVA

Jihlavě se příliš nedaří, se ziskem 5 bodů je v tabulce až na 14. místě a hraje tedy o záchranu. Hůře v lize už na tom jsou pouze Bohemians 1905 a Baník Ostrava.

Vysočina také nedávno vyměnila trenéry, Luďka Klusáčka nahradil Milan Bokša. Ani po jeho příchodu se výsledky týmu ale příliš nezlepšily.

"Musím zopakovat, že Teplice jsou velice silné v ofenzivní fázi. Ve vynikající formě hraje Vachoušek, jenž tvoří hru, hodně běhá a je též gólově efektivní. Ještě lépe si v posledních kolech vede křídelník Fillo, na kterého si musíme dát velký pozor. Na hrotu pracuje pro tým Potočný, který udrží míč a chodí do soubojů. Útok kvalitně doplňují Breite nebo Vondrášek," nechal se slyšet před zápasem asistent jihlavského trenéra Pavel Procházka.