FORTUNA:LIGA - Základní část - 13. kolo -  ONLINE PŘENOS -  Ml. Boleslav : Bohemians - 27. října 2018   15:00

Ml. Boleslav
6' Přikryl (Komličenko) • 35' Komličenko (Přikryl) • 75' Džafić (Komličenko)
3:0
(2:0)

Šeda – Pauschek, Takács, Hůlka, Mareš – Hubínek, Matějovský (C) (67. Kateřiňák) – Konaté (46. Džafić), Přikryl, Ladra (85. Dan. Novák) – Komličenko.
Kamenár – Jaroslav Diviš, Kateřiňák, Chaluš, Dan. Novák, Křapka, Džafić.
Pavel Franěk – Pavel Vlasjuk, Lucie Ratajová
Adidas Aréna, Mladá Boleslav
2 539 diváků
Valeš – M. Dostál, Krch (C), Šmíd, Schumacher – Reiter, Bederka (80. Švec), F. Hašek, Vaníček (46. Mašek) – Záviška (58. Vodháněl), Yusuf Helal.
Fryšták – Švec, Jindřišek, Bartek, Vodháněl, Mašek.
Valeš

SESTŘIH: Mladá Boleslav - Bohemians 3:0. Středočeši si třemi góly připsali rovnou i tři body

Ode mě je to vše, hezký zbytek víkendu.
Držení míče: 50 % : 50 %.
Střely na branku: 3:1. Střely mimo: 1:4. Rohy: 4:5.
Je dobojováno, Mladá Boleslav poráží Bohemians 3:0. Velký krok ke třem bodům udělali domácí už v prvním poločase, když se už v šesté minutě prosadil Tomáš Přikryl a později parádní kombinaci zakončil Nikolaj Komličenko, který se prosadil už podvanácté v sezoně. Pražané začali po přestávce vzdorovat daleko více, velmi dobrý výkon předvedl především Abdulla Yusuf Helal, který měl několik šancí, ani jednu z nich ovšem neproměnil, a to včetně samostatného úniku. Definitivní pojistku dal boleslavské výhře střídající Adnan Džafić, hosté už se v závěru na nic nezmohli.
90+3'
90+2'
Rychlý brejk domácích táhl talentovaná Novák, už ale neměl s kým kombinovat, proto hru zastavil a otočil ji směrem vzad k Jiřímu Kateřiňákovi.
90+1'
Reiter se odpoutal od Mareše a hledal před brankou se uvolňujícího útočníka Helala, který se ovšem přes Hůlku nedokázal uvolnit.
90'
Nad rámec základní hrací doby se budou nastavovat tři minuty.
89'
Pauschek předvedl elegantní patičku, vzdušný souboj Kateřiňáka s Haškem skončil nedovoleným zákrokem hostujícího mladíka. Přímý kop pro Mladou Boleslav.
88'
Žlutou kartu dostává Petr Mareš (FK Mladá Boleslav).
87'
Bohemians se ženou alespoň za kontaktní brankou, většinu jejich akcí táhne Helal. Bylo tomu tak i nyní, snaha hostí ale vyústila jen v nepovedený pokus Tilla Schumachera.
86'
Další práce pro Jana Šedu. Tentokráte jej hlavičkou z penaltového puntíku prověřil Mašek, jeho zakončení ale předcházel faul na Ladislava Takácse.
85'
Střídání v týmu FK Mladá Boleslav: ze hřiště odchází Tomáš Ladra, přichází Daniel Novák.
84'
Helal měl znovu až příliš volného prostoru, načež se odhodlal k dalšímu střeleckému pokusu, který byl tečován na roh. Úspěchem neskončila ani následná hlavička bahrajnského čahouna.
83'
Komličenkovi se málem podařilo do samostatného úniku vyslat Tomáše Přikryla, výtečný obranný zákrok ale ve skluzu na poslední chvíli předvedl čerstvý Švec.
82'
Pauschekův odkop zasáhl hlavního sudího, od kterého se balon odrazil příhodně pro Helala. Ten nahrával Maškovi, s ním se ale výtečně vrátil Takács.
81'
Domácí mohli podniknout další rychlou protiakci, už se ale nikam nechtěli hnát, Džafić si místo toho došel pro nedovolený zákrok od Martina Dostála.
80'
Střídání v týmu Bohemians Praha 1905: ze hřiště odchází Jiří Bederka, přichází Michal Švec.
79'
Jiří Bederka projevil svou frustraci a v krátkém časovém sledu se prezentoval druhým zákrokem za hranicí fotbalových pravidel, načež mu hlavní sudí udělil poslední varování.
78'
Komličenko si v osobním souboji s Dostálem zcela evidentně pomohl rukama, tento nedovolený zákrok nemohl hlavnímu sudímu Fraňkovi utéct.
77'
Žlutou kartu dostává Jiří Bederka (Bohemians Praha 1905).
75'
Dzafič se trefil po druhé Komličenkově asistenci, 3:0
75'
Mladá Boleslav právě vstřelila branku!
Do konce základní hrací doby sice zbývá odehrát ještě patnáct minut, už nyní si ale troufám tvrdit, že je o vítězi rozhodnuto. Přečíslení tří proti dvěma vyřešili domácí fantasticky, především pak Komličenko, který předal balon ADNANU DŽAFIĆOVI a ten šikovným obstřelem překonal marně se natahujícího Valeše.
74'
Ladra zbytečně fauloval a poté se nestihl vrátit s Schumacherem, po jehož přenesení hry na zadní tyč centroval Reiter, Helala ale k hlavičce nepustil Pauschek.
73'
Přikryl si na pravé straně několikrát vyměnil míč s Pauschekem. Pokoušel se celou situaci uhrát alespoň na roh, jenže obrana Bohemians tuto situaci přestála.
72'
Pražané začínají ožívat, totální ofenziva už je jejich jedinou nadějí na jakýkoliv bodový zisk. Rychlík Reiter připravil palebnou pozici Haškovi, který vypálil pár metrů nad branku.
71'
Reiter nabil Haškovi, ten pálil zpoza vápna vysoko nad
71'
Hostům se málem podařilo snížit. Po sporném zákroku na Kateřiňáka se k míči dostal Reiter, po jehož nahrávce se sám na Šedu řítil Abdulla Yusuf Helal, velkou šanci ale neproměnil.
70'
Komličenko prodloužil balon na za sebou sprintujícího Adnana Džafiće, který se ke střele nedostal jen díky dobré práci obránce Krcha. Penalta z toho určitě nebude, Boleslav čeká roh.
69'
Na centr z pravé strany si nejprve nabíhal Vodháněl, odražený míč si poté znovu našel Helal, který vypálil pouze do míst, kde se pohyboval brankář Šeda.
68'
Dnešní utkání sleduje 2539 diváků.
67'
Střídání v týmu FK Mladá Boleslav: ze hřiště odchází Marek Matějovský, přichází Jiří Kateřiňák.
66'
Boleslav tak zahrávala přímý kop. Matějovského centr dolétl k Takácsovi, jenž chtěl vrátit balon před branku, jenže jej nasměroval pouze k připravenému Valešovi.
65'
Po úderu loktem v hlavičkovém souboji zůstal na trávníku ležet Nikolaj Komličenko, který je za doprovodu zdravotníků odvedení za postranní lajnu.
64'
Najednou se nám s gólovými možnostmi roztrhl pytel. Reiter šikovným obloučkem přenesl míč k Helalovi, jehož parádní dělovce opravdu moc nescházelo.
63'
Jusúfova tečovaná střela se prolétla kolem růžku Šedovy
63'
Velká příležitost Mladé Boleslavi zůstala nevyužita. Komličenko vyslal kupředu Přikryla, který to udělal výborně a nachystal tutovku pro Ladrovi, jenže ten balon vůbec netrefil.
62'
Žlutou kartu dostává Adnan Džafić (FK Mladá Boleslav).
61'
Vytáhlý útočník Helal plnil roli dirigenta ofenzivní akce Bohemians, když vymyslel několik nahrávek a poté narazil zapomenutému Bederkovi, jehož pokus zastavil Šeda.
60'
Žlutou kartu dostává Dominik Mašek (Bohemians Praha 1905).
59'
Až nyní se hosté naplno vymanili ze sevření svého soupeře, hodně jim k tomu pomohl drzý, ovšem velmi účinný manévr stopera Michala Šmída.
58'
Střídání v týmu Bohemians Praha 1905: ze hřiště odchází Jan Záviška, přichází Jan Vodháněl.
57'
Svěřenci trenéra Webera se usadili na útočné polovině, do pokutového území poslali míč Pauschek a poté i Ladra, obrana Bohemians zatím odolává.
56'
Znovu to byli domácí, kdo se vydal kupředu. Poprvé si s míčem mohl potykat Adnan Džafić, sudí mu ale správně odmával ofsajdové postavení.
55'
Bederka vystřelil zpoza vápna, ale Šeda neměl větší problémy
55'
Nepřesnou kombinaci v těsné blízkosti vlastního vápna hosté přestáli bez úhony, Valešův následný výkop směrem k Maškovi na poslední chvíli zastavil Pauschek.
54'
Přikryl se díky dobrému prvnímu doteku málem zbavil Šmída, stoper Bohemians se ale nenechal odstavit. Posléze mladoboleslavští fotbalisté získali aut.
53'
Oba celky se ve druhé půli dostávají pouze k náznakům šancí. Matějovský to se svým pasem z první opět nemyslel špatně, Přikryl ale balon nedostihl.
52'
Matějovský namazal Bederkovi, jenž si vyměnil balon s Maškem, poté ale nepřesně hledal bahrajnského forvarda Helala, a dopravil tak míč pouze k Šedovi.
51'
Krch dohrál Tomáše Přikryla, jasný faul. Tady mohla přijít i žlutá karta, sudí ale celou situaci vyřešil pouze domluvou. Následovat bude přímý kop pro Boleslav.
50'
Na druhé straně se ke střele z otočky prodral Abdulla Yusuf Helal. Míči k zaplutí ke vzdálenější tyči moc nescházelo, celé situaci ale předcházel ofsajd.
49'
Pauschek si narazil s Ladrou a poté oslovil na ose hřiště nehlídaného Matějovského, jehož chytře myšlený oblouček pro Komličenka vystihl Valeš.
48'
Tomáš Ladra se sice krásně odpoutal od obránce Schumachera, centrovaný balon mu ale nevyšel a skončil mimo hrací plochu. Následovat bude Valešův výkop.
47'
Střídání Antonína Vaníčka se asi dalo čekat, mladičký křídelník se v dnešním zápase marně hledal. Jeho nástupce Mašek hned vybojoval autové vhazování.
46'
Střídání v týmu FK Mladá Boleslav: ze hřiště odchází Tiémoko Konaté, přichází Adnan Džafić.
Střídání v týmu Bohemians Praha 1905: ze hřiště odchází Antonín Vaníček, přichází Dominik Mašek.
46'
První poločas je za námi, Mladá Boleslav vede nad Bohemians 2:0. Úvodní branka tohoto utkání padla už v šesté minutě, když se po Valešově obrovské chybě a Komličenkově nahrávce prosadil Přikryl. Nedlouho nato měl Šeda co dělat, aby vytěsnil bombu bahrajnského kanonýra Helala. Poté se hrálo bez vážnějších šancí, v pětatřicáté minutě domácí zničehonic navýšili svůj náskok, když parádní kombinaci přesně zakončil již dvanáctigólový Komličenko.
45'
Domácí chtěli po Komličenkově sražené ráně penaltu
45+1'
45+1'
Nastavovat se bude jedna minuta.
45'
Úplně osamocený Mareš pořádně vystrašil dnes ne úplně jistého Valeše, který jeho dalekonosný pokus vyrazil jen před sebe, Komličenkovu dorážku na roh tečoval Krch.
44'
Konaté zvedl svou nohu v souboji se Schumacherem až příliš vysoko, tento nedovolený zákrok nemohl zraku hlavního sudího Fraňka uniknout.
43'
Dobře mířený balon na přední tyč zůstal boleslavskými fotbalisty nevyslyšen, Hubínek posléze uklidnil situaci zpětnou přihrávkou až k brankáři Šedovi.
42'
Ten Bohemians absolutně nezvládli, po Pauschekově odkopu se navíc k míči jako první přihnal Mareš a od rohového praporku tentokráte budou kopat domácí.
41'
Do této chvíle neviditelný Vaníček hledal některého ze spoluhráčů v druhé vlně, otřel jej ale jen o Ladru, od kterého se balon odrazil na rohový kop.
40'
První poločas se pomaloučku blíží ke svému konci, před odchodem do šaten zbývá odehrát ještě pět minut. Dočkáme se nějakého posunu skóre?
39'
Přikryl neustál souboj se Šmídem, míč se ale šťastně odkutálel k nehlídanému Komličenkovi. Ruský útočník si jej nachystal na levačku, Valeš proti jeho ráně nemusel zasahovat.
38'
Domácí se nechtějí nikam hnát, jejich hlavním záměrem je nepřipustit si žádné komplikace do konce prvního poločasu. Jejich další akci pozvolna rozjíždí Pauschek.
37'
Změnit něco na nepříznivém stavu se pokusil Abdulla Yusuf Helal, vrhl se však mezi tři protivníky, s nimiž si přesně podle očekávání neporadil.
35'
Rychlá akce domácích: Přikryl našel Komličenka - 2:0!
35'
Domácí přestáli nebezpečně vypadající dlouhý aut soupeře, následnou protiakci navíc zvládli mistrně a zvyšují své vedení. Ladra roztáhl hru k nehlídanému Přikrylovi, po jehož přihrávce si ve vápně míč našel NIKOLAJ KOMLIČENKO a z bezprostřední blízkosti jej uklidil do sítě.
34'
Matějovského přenesení hry ke Konatému postrádalo razanci, s odpovědí mohl přispěchat Reiter, jenže tomu se na levé straně vrhl pod nohy Lukáš Hůlka.
33'
Marešova kolmice pro Komličenka nebyla vůbec zle myšlená, jeho záměr ale stačil přečíst Šmíd. Jinak střední záložník Mladé Boleslavi ale zatím na levém beku odvádí dobrou práci.
32'
Komličenko tragicky naločil se standardkou. Kam to letělo?
32'
Vypadalo to na Mareše, nakonec pálil sám faulován Komličenko. Nejlepší střelec ligy nepotvrdil svou parádní formu, trefil balon hodně nečistě a poslal jej vysoko a daleko pryč.
31'
Ladra nalezl před vápnem čekajícího Nikolaje Komličenka, který pro své kolegy po faulu stopera Krcha vybojoval přímý kop z hodně nadějné pozice. Navýší domácí své vedení?
30'
Podruhé v krátkém časovém sledu byl ve středu hřiště faulován Antonín Vaníček, tentokráte si na něj vyšlápl Přikryl. Přímý kop pro svěřence trenéra Haška.
29'
Bohemians mohli díky nedorozumění v domácích řadách kopat roh. Ujal se ho Dostál, který sice našel na přední tyči si nabíhajícího Bederku, tomu ale zakončení nesedlo.
28'
Změnili to až Konaté s Marešem, za jehož centrem se ve vápně pokoušel prodrat Ladra, výtečnou obrannou práci ale odvedl vracející se Michal Šmíd.
27'
Mladoboleslavští hráči kombinují na obranné polovině, kupředu se jim zatím nechce. Spíše nemají možnosti, ofenzivní hráči se nenabízí.
26'
Komličenkova laxní přihrávka odstartovala bleskový protiútok hostujícího celku, Haškův záměr v podobě přihrávky na Helala ale přečetl Marek Matějovský.
25'
Matějovský znovu fauloval, vzhledem ke žluté kartě by si měl dávat větší pozor. Přímý kop klokanů obstaral Filip Hašek, jenže Jan Šeda zasahovat nemusel.
24'
Na přední tyči míč do centra dění prodlužoval Lukáš Pauschek, nikdo z boleslavských hráčů se ale k zakončení neprobojoval. Protiakci Pražanů spolehlivě zastavil Mareš.
23'
Komličenko si zpracoval balon hrudí, zachoval chladnou hlavu a narazil Přikrylovi, jehož rána slabší levačkou byla Krchem tečována na rohový kop.
22'
Přikrylovu střelu srazila obrana Bohemians na roh
22'
Sérii nepřesností ve středu hřiště utnul až Komličenko, jenž si hodlal narazit s Michalem Hubínkem, domácí ale tentokráte doplatili na nepřesnost druhého jmenovaného.
21'
Tiémoko Konaté zůstal na levé straně hrací plochy téměř osamocen, vpřed ale postupovat nemohl, protože pomezní sudí Ratajová odmávala ofsajdové postavení.
20'
Komličenko krásně prodloužil míč na Konatého, který pelášil po levém křídle. Jeho nepovedený centr se odrazil k Matějovskému, ten si neporozuměl s Přikrylem.
19'
Pauschek se sice elegantně zbavil napadajícího Jiřího Bederky, jeho následný pas ale místo ke Komličenkovi doputoval k dobře postaveným zadákům soupeře.
18'
Pražané drží míč na vlastní polovině, kupředu se jim v posledních minutách moc nechce. Zahraje si i brankář Valeš, hlavní viník zatím rozdílové branky domácích.
17'
Matějovský se štěstím zastavil Bederku, z jeho pasu do běhu posléze mohl těžit Nikolaj Komličenko, s nejlepším střelcem ligy se ovšem stačil vrátit Šmíd.
16'
Krch se v rohu vlastní poloviny ocitl v těžké situaci, přistupovali k němu hned dva protivníci. Obránce Bohemians z toho vytěžil maximum v podobě autového vhazování.
15'
Aktivní Dostál tentokráte poslal balon až do šestnáctky, kde jej jen o kousek podskočil bahrajnský útočník Helal. Posléze Boleslav alespoň na chvíli uklidnil Hubínek.
14'
Dostálův dlouhatánský nákop se znovu vydal stíhat Rudolf Reiter, tentokráte ale na Petra Mareše, který dnes nezvykle nastupuje na postu levého beka, nevyzrál.
13'
Bohemians se znovu usadili v těsné blízkosti zkušeného strážce mladoboleslavské svatyně, musí ale vyklidit pole, Záviška nešikovně zahrál rukou.
12'
Reiterův přízemní centr odvrátil Lukáš Hůlka jen k volnému Helalovi, jenž vypustil pořádnou pumelici. Míč ale zaplul přesně doprostřed branky, kde jej s mírnými problémy zastavil Šeda.
11'
Matějovský přenechal balon Konatému, který neměl s kým kombinovat, proto vsadil na dalekonosnou ránu, ta si ale cestu za Valešova záda ani zdaleka nenašla.
10'
Přímý kop z levé stran si vzal na starost Martin Dostál, jenže jeho nabídka doputovala přesně do náruče připraveného Jana Šedy.
9'
Žlutou kartu dostává Marek Matějovský (FK Mladá Boleslav).
9'
Ladra přetlačil Schumachera, jeho přetažený balon si v pokutovém území našel Nikolaj Komličenko, ovšem jeho hlavička ze zajímavé pozice nebyla povedená.
8'
Hosté zmatkují v obraně. Krch se zapotácel při rozehrávce a nebýt toho, že Nikolaj Komličenko nešťastně podklouzl, mohl se hnát sám na branku a dost možná navýšit náskok Středočechů.
6'
Šílená hrubka Valeše! Přikryl skóroval do prázdné brány
6'
Na vedoucí branku tohoto utkání jsme ve městě automobilů nemuseli čekat dlouho, domácí se prosazují už v šesté minutě. Neuvěřitelnou minelu předvedl rozehrávající brankář Valeš, jenž namazal Komličenkovi. Ten zachoval chladnou hlavu a přihrávkou před úplně prázdnou svatyni vyzval ke skórování TOMÁŠE PŘIKRYLA.
6'
Helalova nabídka byla Hůlkou ve skluzu odklizena na rohový kop. K zakončení se po skrumáži ve vápně nakonec prodral Šmíd, Šeda ale s lapením jeho rány neměl problém.
5'
Na Dostálův bochánek si za obranu soupeře seběhl Filip Hašek, u míče byl však dříve boleslavský zadák Hůlka, který pro své kolegy chytře získal odkop od branky.
4'
Matějovský čistě odstavil Vaníčka, po jeho sklepnutí Komličenko uvolnil Tomáše Přikryla, jehož pokus o lob pozorného brankáře Valeše nepřekvapil.
3'
Pauschek zastihl míč těsně před postranní lajnou a poté hledal na hranici vápna čekajícího Komličenka, kterého v souboji jeden na jednoho předskočil Krch.
2'
Obrovské chyby se dopustil Takács, a pustil tak do samostatného úniku Závišku, který hledal před branku si nabíhajícího Helala, jenže s ním se včas vrátil Hůlka.
1'
Záviška utekl sám na bránu, ale šanci zkazil
1'
Hlavní arbitr Franěk právě foukl do píšťalky, utkání třináctého kola FORTUNA:LIGY mezi Mladou Boleslaví a Bohemians může začít. Rozehrávky se ujali domácí, kteří nastupují v modro-bílých dresech, naopak svěřenci trenéra Haška budou hrát v zeleno-bílém.
1'

FK Mladá Boleslav: Šeda – Pauschek, Takács, Hůlka, Mareš – Hubínek, Matějovský (C) – Konaté, Přikryl, Ladra – Komličenko.
Náhradníci: Kamenár – Jaroslav Diviš, Kateřiňák, Chaluš, Dan. Novák, Křapka, Džafić.

Bohemians Praha 1905: Valeš – M. Dostál, Krch (C), Šmíd, Schumacher – Reiter, Bederka, F. Hašek, Vaníček – Záviška, Yusuf Helal.
Náhradníci: Fryšták – Švec, Jindřišek, Bartek, Vodháněl, Mašek.

Rozhodčí: Pavel Franěk – Pavel Vlasjuk, Lucie Ratajová.
Poslední vzájemné utkání

13. 5. 2018 – Bohemians Praha 1905 – FK Mladá Boleslav 1:3

Branky: 40. Vaníček (Mašek) – 27. Konaté (Valenta), 85. Chaluš (Matějovský), 87. Magera

Bohemians Praha 1905: Fryšták – Dostál, Bederka, Šmíd, Švec – Jindřišek (C), Hašek – Reiter, Mašek (88. Bartek), Vaníček – Nečas (74. Kabajev)

FK Mladá Boleslav: Polaček – Pauschek, Takács, Chaluš, Křapka – Jánoš (C), Valenta (86. Fabián) – Konaté, Matějovský, Ladra (73. Magera) – Komličenko (56. Přikryl)
Bohemians Praha 1905

Klokani aktuálně drží osmou pozici, na svého dnešního soupeře disponují náskokem dvou bodů. Pokud byla řeč o fungující ofenzivě mladoboleslavského celku, Bohemians to tam, zkrátka a dobře, nepadá. Svěřenci Martina Haška staršího se za dvanáct kol prosadili jen třináctkrát, v posledních pěti kolech vsítili pouhopouhé tři branky. Jednou z nich zařídili velmi důležitou výhru na ledě nováčka z Opavy, před týdnem pak bílo-zelení sahali po skalpu plzeňské Viktorie. Proti úřadujícímu šampionovi hned dvakrát vedli, ani jednou ale těsný náskok neudrželi a nakonec remizovali 2:2. Na venkovních hřištích se jim daří více než doma, potvrdí to Pražané i dnes?
FK Mladá Boleslav

Mladoboleslavští fotbalisté i nadále pokračují v nevyrovnaných výkonech, díky nimž se už několik týdnů pohybují okolo středu tabulky. Vysoké výhry nad Jabloncem a Slováckem dávaly naději lepším zítřkům, jenže aktuálně svěřenci trenéra Webera na plný bodový zisk čekají už tři kola. Nejprve padli na půdě nováčka z Příbrami, v doposud posledním domácím klání pak v nastaveném čase zachránili remízu s ostravským Baníkem. V pondělí Středočeši nestačili na pražskou Spartu, které podlehli 1:4, o jedinou branku se postaral kapitán Hůlka. Defenziva celku z města automobilů se tak rázem stala tou vůbec nejpropustnější v lize, více gólů naopak nasázela pouze první Slavia.
Příjemné sobotní odpoledne přeji všem fanynkám a fanouškům naší nejvyšší fotbalové soutěže! FORTUNA:LIGA má dnes na programu čtyři zápasy třináctého kola, my se společně budeme věnovat souboji mezi Mladou Boleslaví a Bohemians. Začínáme v 15:00.
Vítáme vás u on-line přenosu. Utkání začíná v 15:00.