FORTUNA:LIGA - Základní část - 5. kolo -  ONLINE PŘENOS -  Ml. Boleslav : Opava - 18. srpna 2018   17:00

Ml. Boleslav
2' Komličenko  • 21' Komličenko (Takács) • 44' Takács  • 53' Takács  • 58' Komličenko  • 67' Ladra (Komličenko)
6:1
(3:1)
Opava
26' Helebrand  (Zapalač)

Šeda – Pauschek, Král, Chaluš, Keresteš – Hůlka (C) (73. Kateřiňák), Takács – Konaté, Ladra, Jaroslav Diviš (65. Přikryl) – Komličenko (80. Mareš).
Kamenár – Kateřiňák, Hubínek, Přikryl, Mareš, Valenta, Křapka.
Petr Ardeleanu – Jakub Hrabovský, Petr Vít
Adidas Aréna, Mladá Boleslav
3100 diváků
Fendrich – Hrabina, Svozil (52. Smola), Helebrand – Jursa, Radić, Kuzmanović (C), Schaffartzik, Zapalač (82. Janetzký) – Jurečka (69. Řezníček), Puškáč.
Šrom – Simerský, Řezníček, Zavadil, Smola, Janetzký, Juřena.
Fendrich

SESTŘIH: Mladá Boleslav - Opava 6:1. Gólové hody! Boleslav rozstřílela nováčka, zářil Komličenko

Ode mě je to z města automobilů vše. Hezký zbytek dne.
Držení míče: 55 % : 45 %.
Střely na branku: 10:7. Střely mimo: 5:3. Rohy: 7:7.
Je dobojováno, Mladá Boleslav dnes zničila Opavu vysoko 6:1, a získala tak druhé vítězství v této sezoně, naopak hosté na svůj premiérový tříbodový zisk stále čekají. Domácí začali daleko lépe a po jednadvaceti minutách vedli zásluhou dvou zásahů Nikolaje Komličenka 2:0. Poté ale trochu vypadli z tempa, dali soupeři čuchnout a Slezané tuto příležitost využili ke snížení, prosadil se Matěj Helebrand. Až do konce prvního poločasu svěřenci trenéra Skuhravého dominovali, nevyužili ale několik velkých šancí a krátce před odchodem do šaten naopak sami inkasovali, když se ujala dorážka Ladislava Takácse. Stejný hráč skóroval i na začátku druhé půle, čtvrtá inkasovaná branka Opavu zlomila. Nakonec se domácí fotbalisté trefili ještě dvakrát, hattrick zkompletoval Nikolaj Komličenko, který se ještě stihl zapsat mezi asistenty, když připravil gól pro Tomáše Ladru.
90+3'
90+2'
Do poslední příležitosti tohoto utkání se po Smolově kolmici přihnal Nemanja Kuzmanović, byl ale zastaven včas vystupujícím zadákem Chalušem.
90+1'
Kateřiňák přetlačil Janetzkého, zvedl hlavu a vysunul na zteč sprintujícího Přikryla, ten ale kvůli ofsajdu samostatný únik vstříc brance hostí dokončit nemohl.
90'
Nad rámec základní hrací doby se budou nastavovat tři minuty.
88'
Opavští zcela rezignovali a nechávají Viléma Fendricha na pospas domácím střelcům. Do střelecké listiny se mohl zapsat i Petr Mareš, jenže z dobré pozice rozvlnil pouze boční síť.
87'
Kuzmanovićův nepovedený pas našel pouze Ladru, který se okamžitě vydal do soupeřovy dokořán otevřené obrany. Po narážečce se Přikrylem domácí mladík zaútočil na svůj druhý gól, jeho ráně ale kousek přesnosti navíc ještě scházel.
86'
Marešův centr nevyšel, míč se ale odrazil příhodně pro Jiřího Kateřiňáka, který utancoval svého strážce a vypálil, jeho přízemní pokus ale Fendricha nijak zvlášť neohrozil.
85'
Také Ladislav Takács sahal po hattricku, když si naskočil na Kerestešův centrovaný míč od rohového praporku, trefil ale jen připraveného Fendricha. Dva třígóloví střelci v jednom utkání, to by byl opravdový unikát.
84'
Konaté vysunul do další dobré příležitosti Tomáše Přikryla, který z ostrého úhlu zkusil prostřelit Fendricha, opavský brankář ale další pohromu nepřipustil.
82'
Fendrich znovu v akci! Takács vyslal na jeho bránu nebezpečnou hlavičku
82'
Střídání v týmu SFC Opava: ze hřiště odchází Petr Zapalač, přichází Jakub Janetzký.
82'
Dnešní utkání v mladoboleslavské Adidas Aréně sleduje 3 100 diváků.
80'
Střídání v týmu FK Mladá Boleslav: ze hřiště odchází Nikolaj Komličenko, přichází Petr Mareš.
80'
Opavští už působí rezignovaným dojmem, čemuž se nikdo nemůže divit. Spálené šance za nepříznivého stavu 1:2 budou Romana Skuhravého a jeho svěřence ještě dlouho mrzet.
79'
Kateřiňák místo přihrávky na volného Konatého raději našel Komličenka, který se nikam nedostal, alespoň však pro své kolegy vybojoval přímý kop.
77'
Fendrich vytasil parádní zákrok proti Přikrylovi
77'
K tomu, aby Vilém Fendrich lovil míč ze své sítě už posedmé, nescházelo mnoho. Po rohovém kopu se totiž balon odrazil k Tomáši Přikrylovi, jehož ránu hostující gólman vytáhl konečky prstů.
76'
Tiémoko Konaté se přiřítil do šestnáctky, nakonec se místo střely rozhodl udělat ještě jednu kličku, což v konečném součtu nebylo dobré řešení, jeho následný centr totiž zastavil Hrabina.
75'
Pěknou akci Slezanů zakončil Zapalač načechraným centrem z levé strany, v šestnáctce se posléze k zakončení probojoval Smola, jenže Šeda byl opět připraven na správném místě.
73'
Střídání v týmu FK Mladá Boleslav: ze hřiště odchází Lukáš Hůlka, přichází Jiří Kateřiňák.
73'
Tentokráte zahrávala Mladá Boleslav rohový kop, k hlavičce se na zadní tyči dostal Chaluš, míč ale bez povšimnutí ostatních zúčastněných doskákal vedle branky.
72'
Boleslavští se baví fotbalem, herní sebevědomí jim během druhého poločasu opravdu narostlo. Pauschek si krásně narazil s Konatém, načež našel ve vápně osamoceného Přikryla, ten si ale nepohlídal ofsajdové postavení.
71'
Žlutou kartu dostává Jan Schaffartzik (SFC Opava).
71'
Rohový kop Slezané tentokráte rozehráli na krátko. Kuzmanović se zbavil Keresteše a poté od před brankou bránícího Chaluše málem odrazil míč do sítě, Šeda ale zareagoval včas.
69'
Neuvěřitelné! Šestý gól domácích přidal Ladra, 6:1
69'
Střídání v týmu SFC Opava: ze hřiště odchází Václav Jurečka, přichází Jan Řezníček.
69'
Takács nyní laxně odevzdal balon Puškáčovi, po jehož pasu se snažil něco vymyslet střídající Tomáš Smola, proti ale byl připravený Jan Král.
67'
Mladá Boleslav právě vstřelila branku!
Opavská defenziva je zralá na ručník, tohle už je opravdový debakl. Domácí se vydali do dalšího rychlého brejku, Komličenko si počkal na z druhé vlny si nabíhajícího TOMÁŠE LADRU, jenž se díky rychlé kličce zbavil svého strážce a přízemní ranou ke vzdálenější tyči překonal Fendricha.
66'
Chvilkový nápor Opavy vyústil v zajímavý centr, který směřoval pod horní tyč branky Mladé Boleslavi, Jan Šeda proto balon raději vytěsnil na rohový kop.
65'
Střídání v týmu FK Mladá Boleslav: ze hřiště odchází Jaroslav Diviš, přichází Tomáš Přikryl.
64'
Smolův bochánek za domácí obranu odvrátil Jan Král pouze k Tomáši Jursovi, jehož volej nevypadal vůbec špatně, nakonec ale doputoval kousek vedle tyče.
63'
Hosté si sami málem zadělali na další problém, když Helebrand předložil Fendrichovi hodně těžko zpracovatelnou zpětnou nahrávku, opavský brankář ale v této zkoušce obstál.
62'
Individuální průnik až do vápna podnikl Schaffartzik, ke střele se ale neprobojoval kvůli včas zasahujícímu Matěji Chalušovi. Následovat bude odkop od domácí pokladnice.
61'
Středočeši nepouští Opavu k ničemu a sami si vytvářejí další příležitosti. Tentokráte pálil Tiémoko Konaté, do míče se ale opřel v moment, kdy byl v mírném záklonu, a zamířil nad branku.
60'
Smola prokázal svou sílu v osobních soubojích, když udržel na zádech Chaluše a poté připravil palebnou pozici Kuzmanovićovi, ten ovšem míč netrefil čistě.
58'
Troufám si tvrdit, že o vítězi dnešního duelu je už dvaatřicet minut před koncem základní hrací doby rozhodnuto. Pokutový kop si na starost vzal NIKOLAJ KOMLIČENKO, jenž prudkou ranou k tyči nedal Fendrchovi šanci, a zkompletoval tak hattrick!
57'
Komličenko hattrick! Po faulu na Konatého proměnil pokutový kop a domácí vedli 5:1
57'
Po nahrávce Ladry se do vápna prodral Konaté, který byl podražen brankářem Fendrichem – penalta pro Boleslav!
57'
Domácí měli k dispozici standardní situaci z levé strany. Keresteš však poslal svůj centr pouze do míst, kam si vyběhl a posléze míč i vyboxoval připravený Fendrich.
56'
Ladislav Takács, který dnes zaznamenal už dva přesné zásahy a jednu asistenci, je pochopitelně při chuti. Tentokráte zkusil své štěstí zpoza šestnáctky, jeho kroucený pokus se ale do branky nevešel.
55'
Vzhledem k tomu, jak utkání doposud probíhalo, je aktuální skóre pro Slezany poněkud kruté. Boleslavští jsou ale dnes, zkrátka a dobře, velmi produktivní, což se o jejich soupeři říci nedá.
53'
Znovu Takács! Nejlépe se zorientoval a nadvakrát dopravil míč za záda Fendricha, 4:1
53'
Domácí krátce po začátku druhého poločasu přidávají čtvrtou branku a už nyní můžeme říci, že o vítězství je dnes připraví už jen malý fotbalový zázrak. Po Kerestešově rohu vznikl na zadní tyči pořádný závar, ve kterém se nejrychleji zorientoval LADISLAV TAKÁCS a nadvakrát uklidil míč do sítě.
52'
Střídání v týmu SFC Opava: ze hřiště odchází Jaroslav Svozil, přichází Tomáš Smola.
52'
Hra se musí na pár okamžiků přerušit, na trávníku totiž zůstává ležet Jaroslav Svozil, ke kterému jsou přivoláni zdravotníci. Snad se nejedná o nic vážného.
51'
Diviš to udělal dobře, když zbytečně neuspěchal zakončení a místo toho nahrál lépe postavenému Ladrovi, ten však trefil pouze blokujícího Helebranda.
50'
Keresteš přečetl Jursovu rozehrávku a poté zkusil vyslat na zteč Ladru, toho ale kousek za půlkou hřiště díky famózně načasovanému skluzu zastavil Hrabina.
49'
Ladra ustál souboj s Kuzmanovićem, posunul balon k Hůlkovi, ten s ale opět potýkal s nepřesností. Domácí kapitán nehraje úplně šťastné utkání ...
48'
Komličenko šel do hlavičkového souboje až příliš důrazně a poslal k zemi brankáře Fendricha. Sudí neměl na vybranou, tady s o faul skutečně jednalo.
47'
Druhý poločas právě odstartoval, ani jeden z trenérů před přestávku nesáhl ke změně. Rozehrávky se tentokráte ujali domácí, tak se nechme překvapit, zda pro ně dvoubrankový náskok bude dostatečný.
46'
První poločas je za námi, ve městě automobilů jsme zatím viděli hned čtyři branky. Daleko lepší vstup do zápasu měli domácí fotbalisté, které už ve třetí minutě poslal do vedení Komličenko. Ruský útočník se nedlouho nato prosadil podruhé a vše nasvědčovalo tomu, že Opavu vzniklý stav zlomil. Jenže opak byl pravdou, Slezané najednou zařadili na vyšší rychlostní stupeň, snížili zásluhou Helebranda a vypracovali si i dostatek šancí k tomu, aby skóre vyrovnali. Jenže žádnou z nich neproměnili a v závěru poločasu přišel trest, když třetí trefu Středočechů zničehonic přidal Takács.
45'
44'
Opavští právě pocítili, že fotbal někdy může být opravdu krutý. Poté, co v poslední čtvrthodince ovládali hru, totiž nezvládli ubránit ojedinělý útok svého soupeře a potřetí inkasují. Komličenko si vyměnil míč s Konatém a poté vyslal tvrdou přízemní střelou, kterou vyrazil Fendrich jen do míst, kde se pohyboval LADISLAV TAKÁCS a ten už se se dorážky nemohl zmýlit.
43'
Další centrovaný balon v šestnáctce Středočechů takovou neplechu nenadělal, pro míč si totiž k penaltovému puntíku došel zatím výborný brankář Šeda.
42'
Zapalač šikovně pustil míč pro Helebranda, který se zbavil Pauscheka a poté odcentroval k zadní tyči, kde Jursu k hlavičce nepustil Miroslav Keresteš.
41'
Do konce prvního poločasu zbývá posledních pět minut. Opava na hřišti i nadále dominuje, povede se jí před odchodem do šaten vyrovnat?
40'
Málem bylo srovnáno. Evidentně opaření domácí se dopustili další minely v rozehrávce, do samostatného úniku se na to konto vydal Puškáč, jenže Šeda svůj tým opět podržel.
39'
Výborný a hlavně důležitý zákrok Šedy! Takhle zasáhl proti Puškáčovi
39'
Divišův pas do druhé vlny si převzal Tomáš Ladra, místo zakončení nebo přihrávky ale balon naprosto zbytečně předržel a nakonec byl odstaven Svozilem.
38'
Kuzmanović to udělal fantasticky, když nasadil potupné jesličky Divišovi a poté se prodral k zakončení, s jeho ranou na bližší tyč si ale Šeda poradil.
37'
Slezané na hřišti dominují. Radić na hranici pokutového území obdržel přihrávku od Kuzmanoviće, ideální moment pro střelu ale prospal.
36'
Středočeši nebyli schopní sebrat soupeři míč a byli tak donuceni v téměř kompletním počtu bránit vlastní šestnáctku, jenže Kuzmanović to s kličkami nakonec přehnal.
35'
Mladoboleslavští úplně přestali hrát a musí likvidovat jeden centr do vlastního vápna za druhým. Tentokráte před o hlavičku se pokoušejícím Jurečkou zasáhl Král.
34'
Centr z pravé strany k překvapení všech doputoval až k Zapalačovi, jenž si jej užuž chystal ke střele, další pohromu pro Boleslav ale stačil odvrátit Pauschek.
33'
Hůlka zaváhal při rozehrávce, a nabídl tak soupeři rychlou protiakci. Na jejím konci stál zakončující Petr Zapalač, který ale zamířil přesně doprostřed branky, kde číhal Šeda.
32'
Míč se po nepřehledném souboji mezi Kuzmanovićem a Konatém odporoučel za postranní čáru, sudí jej po chvíli rozhodování přiřkl domácímu celku.
31'
Po faulu na Hůlku zahrávala Mladou Boleslav standardní situaci. Kerestešův centr směřoval k zadní tyči, kde na něj ovšem o kousek nedosáhl Tomáš Ladra.
30'
Další zákrok musel domácí brankář předvést proti střele z kopačky Marka Radiće, který mířil ke vzdálenější tyči, jenže Šeda směr dráhy balonu spolehlivě vystihl.
29'
Málem bylo vyrovnáno! Z uctivé vzdálenosti totiž ke střele napřáhl Nemanja Kuzmanović, míč se poté ve vzduchu parádně zakroutil a pořádně vylekal brankáře Šedu, který zasáhl doslova za pt minut dvanáct.
26'
Helebrand v pádu propasíroval balón za záda Šedy, 2:1
26'
Opava právě vstřelila branku!
Dvoubrankové vedení boleslavské fotbalisty lehce ukolébalo, opavský nápor z posledních minut vyústil ve snížení na rozdíl jediného gólu. Celá situace se narodila po rohovém kopu, když jeden z bránících hráčů domácího celku neuhlídal MATĚJE HELEBRANDA, jenž v pádu propasíroval míč za Šedova záda.
26'
Jurečka byl přistižen v ofsajdu, Opavští se však zpět k míči rychle dostali, jenže Schaffartzikv pas na Puškáče skvěle přečetl a vystihl vybíhající brankář Šeda.
25'
Poté, co inkasovali druhou branku, se Slezané téměř výhradně drží na balonu, zatím se jim ale nedaří nic vymyslet, boleslavská defenziva oproti ostatním kolům působí bezchybně.
24'
Z něj se Opavě nepodařilo vytěžit zhola nic, Helebrandovi znemožnil zakončení poctivě bránící Jan Král, který posléze odkopl balon až k Vilému Fendrichovi.
23'
Změnit zatím hodně matný výkon hostí se pokusil Nemanja Kuzmanović, který se parádně znavil Hůlky, nachystal si míč na levou nohu a zkusil své štěstí. Díky teči jednoho z obránců z toho bude alespoň roh.
21'
Takács to udělal výborně, z jednoduché akce přidal Komličenko druhý gól, 2:0
21'
Obrana Opavy zatím nepodává optimální výkon a Boleslavští toho využívají už podruhé. Takács předskočil statického Schaffartzika, poté zachoval chladnou hlavu a povedeným pasem vyslal kupředu NIKOLAJE KOMLIČENKA, který i druhý vzájemný souboj s brankářem Fendrichem zvládl na jedničku.
21'
Kuzmanovićovi se snaha vyplatila, míč nakonec zůstal na hrací ploše. O chvíli později se po sklepnutí hostujícího kapitána neúspěšně pokoušel prosadit Marko Radić.
20'
Boleslavští tentokráte hrozili z levé strany. Konatého pokus o centr byl zablokován a stejně jako bývalý hráč pražské Sparty dopadl o chvíli později i Keresteš.
19'
Divišovo dlouhé vhazování díky Komličenkově teči doputovalo až do míst, kde se k míči dostal Tiémoko Konaté, jeho elegantní nůžky se však mezi tři tyče nevešly.
18'
Konaté zkusil nůžky! Jeho pokus ale v bráně neskončil
18'
Tomáši Ladrovi se centr od rohového praporku nepovedl, míč směřoval pouze na bližší kraj malého vápna, kde jej s přehledem odklidil obránce Helebrand.
17'
Komličenko vyhrál další velice důležitý hlavičkový souboj, prodloužil míč do běhu Divišovi, který pro Mladou Boleslav získal další kop od rohového praporku. Jak s ním domácí naloží?
16'
Hra v posledních minutách postrádá tempo. Zahrozit se pokusili svěřenci trenéra Skuhravého, jenže Jirsa byl už podruhé v tomto zápase přichycen v ofsajdovém postavení.
15'
Opava zatím nenavazuje na své výkony z předešlých kol a působí hodně opatrným dojmem. Jursa si v souboji jeden proti jednomu netroufl na Keresteše, nakonec přeci jen vybojoval autové vhazování.
14'
Keresteš přenesl hru k Jaroslavu Divišovi, který měl dostatek času i prostoru k načechraní balonu před branku soupeře, místo Komličenkovy hlavy ovšem našel pouze rukavice připraveného Fendricha.
13'
Schaffartzik čekal na ideální moment pro vzdušný pas k vpravo si sbíhajícímu Jursovi, ovšem prováhal jej, protože jeho spoluhráč byl pomezním sudím přichycen v ofsajdu.
12'
Rychlá akce Slezanů úspěch neslavila, kupředu se tak znovu vydali svěřenci Jozefa Webera. Ani oni ale tentokráte nic převratného nevymysleli, Hůlka nahrával pouze do země nikoho.
11'
Šedův výkop za svá záda stačil prodloužit Komličenko, což obranu hostí poněkud překvapilo. Naštěstí pro Opavu si ale vracející se Svozil s dotírajícím Divišem poradil.
10'
Puškáč si seběhl do prostoru levého křídla, odkud oslovil na ose hřiště číhajícího Schaffartzik, po jehož centru si nabíhajícího Jurečku pohlídal Miroslav Keresteš.
9'
Tentokráte už si Ladra svůj náběh za obranu soupeře pohlídal a poté přetaženým balonem hledal Konatého, ten však v hlavičkovém souboji s Hrabinou moc šancí nedostal.
8'
S chutí hrající Středočeši rozjeli další kombinační akci, na jejímž konci Komličenko po Hůlkově sklepnutí našel Tomáše Ladru, jenže ten přijímal balon v ofsajdu.
7'
V ofsajdu stojící Diviš musel pustit balon na Ladru, který se pokoušel prosadit po pravém křídle, dobrý obranný skluz proti němu ale předvedl Zapalač.
6'
Nabuzení domácí vybojovali premiérový roh tohoto mače. Přetažený centr vracel do malého vápna Takács, dotírající Ladra s Komličenkem ovšem na míč nedosáhli.
4'
Také Opava se dostala ke své první střele tohoto zápasu, jenže Kuzmanović měl mířidla poněkud vychýlená a levačkou zamířil nad branku.
2'
To je rychlost! Komličenko ve druhé minutě dorazil balon do brány, 1:0
2'
Posléze se kupředu poprvé v tomto utkání vydali domácí fotbalisté a hned se dokázali prosadit, lepší vstup do utkání si Mladá Boleslav asi nemohla přát. Po chybě jednoho z hráčů Opavy se domácí ve třech vrhli kupředu, nakonec to byl Diviš, kdo vyzval ke skórování osamoceného Ladru. Jeho pokus stačil Fendrich vyrazit pouze k dobíhajícímu NIKOLAJI KOMLIČENKOVI, jenž už měl snadnou práci.
2'
První kombinační akci rozjeli hosté, když Puškáč z voleje sklepával na pravou stranu, Jursa na jeho nepřesný pas ovšem nedosáhl.
1'
Jako první ohrozil bránu Puškáč, jeho volej skončil mimo
1'
Hlavní sudí Ardeleanu právě foukl do píšťalky, dnešní utkání pátého kola naší nejvyšší fotbalové soutěže mezi Mladou Boleslaví a Opavou může začít. Rozehrávky se ujali hosté, kteří nastupují v červeno-černých dresech, naopak Středočeši budou hrát v bílo-modrém.
1'

FK Mladá Boleslav: Šeda – Pauschek, Král, Chaluš, Keresteš – Hůlka (C), Takács – Konaté, Ladra, Jaroslav Diviš – Komličenko.
Náhradníci: Kamenár – Kateřiňák, Hubínek, Přikryl, Mareš, Valenta, Křapka.

SFC Opava: Fendrich – Hrabina, Svozil, Helebrand – Jursa, Radić, Kuzmanović (C), Schaffartzik, Zapalač – Jurečka, Puškáč.
Náhradníci: Šrom – Simerský, Řezníček, Zavadil, Smola, Janetzký, Juřena.

Rozhodčí: Petr Ardeleanu – Jakub Hrabovský, Petr Vít.
SFC Opava

Co se postavení v tabulce týče, je na tom Opava ještě o něco hůře než její dnešní soupeř. První bodový zisk si Slezané připsali až minulý víkend, když remizovali v Liberci 1:1, v tabulce jim tedy zatím patří čtrnáctá pozice. Na druhou stranu musíme říci, že se svěřenci trenéra Skuhravého prezentují velmi atraktivní hrou, která se oku nezaujatého fotbalového fanouška musí líbit.

Hned na úvod parta okolo dvougólového střelce Kuzmanoviće pořádně potrápila Spartu a na začátku srpna stejně houževnatý výkon předvedla i proti zatím dominantní Slavii, která se o vítězství musela obávat až do závěrečného hvizdu. Dnes ve prospěch Opavy, které bude chybět křídelník Kayamba, hraje bilance vzájemných zápasů. Slezané s Mladou Boleslaví ještě neprohráli, na jaře minulého roku ji navíc coby druholigový tým pořádně zaskočili v semifinále poháru, když ve městě automobilů zvítězili 2:0.
FK Mladá Boleslav

Loňský ročník jim úplně nevyšel a v nevyrovnaných výkonech pokračují mladoboleslavští fotbalisté i po letní přestávce. Po úvodních čtyřech kolech mají Středočeši na svém kontě pouhopouhé tři body a okupují až třináctou pozici. Asi nejvíce družinu trenéra Webera trápí defenziva, která kvůli jedenácti inkasovaným brankám patří k nejslabším v lize, v tomto ohledu jsou na tom hůře pouze Karviná a pražská Dukla.

Minulý víkend celek z města automobilů ukázal jistý potenciál, když potrápil doposud stoprocentní Slavii, se kterou dokázal po většinu hrací doby držet krok. Utkání rozhodla jediná branka, ke které výraznou měrou přispěl chybující brankář Šeda, když špatně načasoval svůj výběh, a usnadnil tak práci hlavičkujícímu Škodovi. Proti jednomu z nováčků už modro-bílí potřebují uspět a získat si na stranu své fanoušky, před jejichž zraky z posledních sedmnácti ligových duelů zvítězili pouze třikrát.
Příjemný sobotní podvečer přeji všem fanynkám a fanouškům české kopané! FORTUNA:LIGA pokračuje o tomto víkendu už pátým kolem, dnes jsou na programu čtyři utkání. My se zaměříme na souboj dvou celků ze spodní poloviny tabulky, FK Mladá Boleslav přivítá tým SFC Opava. Úvodní výkop je v Adidas Aréně naplánován na 17:00.
Vítáme vás u on-line přenosu. Utkání začíná v 17:00.