FORTUNA:LIGA - Základní část - 7. kolo -  ONLINE PŘENOS -  Olomouc : Bohemians - 2. září 2018   18:00

Olomouc
5' Plšek (Kalvach) • 23' Nešpor
2:3
(2:0)
Bohemians
65' Nečas  (Yusuf Helal) • 77' Yusuf Helal  (M. Hašek) • 79' M. Hašek  (Záviška)

M. Buchta – Sladký, Kotouč, Polom, Vepřek (C) – Kalvach – Zahradníček (80. Hála), Plšek, Houska (85. P. Dvořák), Falta – Nešpor (67. Yunis).
Reichl – Štěrba, Hála, Texl, P. Dvořák, Yunis, Manzia.
Julínek – Podaný, Pochylý
Andrův stadion, Olomouc
3 729 diváků
Valeš – M. Dostál, Krch (C), Šmíd, Schumacher – Záviška, Jindřišek (31. M. Hašek), F. Hašek, Vaníček (46. Nečas) – Juliš (64. Reiter), Yusuf Helal.
Fryšták – Bartek, Reiter, Nečas, Vodháněl, M. Hašek.
Valeš

SESTŘIH: Olomouc - Bohemians 2:3. Sigma u dna! Popravil jí neskutečný obrat Klokanů z druhého poločasu

To je z tohoto střetnutí vše, přeji vám hezký zbytek dne a někdy opět na počtenou.
Olomouc si prohrála vyhraný zápas. Svými vlastními chybami a strachem o vítězství nakonec domácí přišli o první tři body na vlastním stadionu v letošní sezóně. Nicméně je nutné uznat, že se hosté za úspěchem v tomto zápase srdnatě rvali. I když po vývoji duelu doufali aspoň za bod, svým výkonem a využitím soupeřovy špatné patnáctiminutovky si došli pro triumf. Bohemians po jedné prohře a dvou remízách konečně opět slaví výhru. To Hanáci svou šňůru bez bodů protáhli na pět utkání.
90+4'
90+4'
Polom si při útočném snažení počínal nedovoleně. O utkání je zřejmě rozhodnuto.
90+3'
Sigma se spoléhá zatím jen na dlouhé centry, který ale v klidu sbírá hostující obrana.
90+2'
Olomouc byla sice na míči, ale jen na své polovině. Kotoučův vyzývající pas nikoho neoslovil. Vlastně ani neměl šanci, byl nepřesný. Došel si tedy pro něj Valeš.
90+1'
Nastavovat se budou čtyři minuty.
90'
Další motanici před hostujícím pokutovým územím ukončil Yusuf Helal, který se s ničím nepáral a odkopl míč co nejdále to šlo.
89'
Sigma už zkouší různé složitosti, které ke gólu rozhodně nepovedou. Kalvachův lehký nákop na hranici šestnáctky neměl šanci na úspěch.
88'
Nevyšlo to ani nyní. Hálův aut prodloužil Sladký, ovšem jen do klubka protihráčů. Ti už věděli, kam míč poslat.
87'
Olomouc se stále snaží o srovnání, ale obrana Bohemians je neprostupná.
Utkání sleduje 3 729 diváků.
85'
Naposledy Hanáci vystřídali. Za Davida Housku se do hry zapojil Pavel Dvořák.
84'
Opět Yusuf Helal v akci, ale stejně jako před chvílí ho Buchta vychytal! Jeho umístěnou střelu olomoucký gólman vyškrábl mimo!
82'
Olomouc se snaží s výsledkem ještě něco udělat, ale její útoky jsou bezzubé.
80'
Yusuf Helal mohl přidat gólovou pojistku, tentokrát ale na Buchtu nevyzrál! Domácí brankář se naopak hodně vyznamenal při tomto zákroku!
80'
Sigma podruhé vystřídala. Dolů šel Tomáš Zahradníček, nahoru Martin Hála.
79'
Obrat Klokanů! Po trefě Haška hosté vedou 3:2!
79'
Bohemians právě vstřelili branku!
Nádherný obrat Bohemians je dokonán! MARTIN HAŠEK si seběhl na levou stranu, kam obdržel přihrávku od Závišky. Sám tváří v tvář Buchtovi poslal míč mezi nohy domácího brankáře!
77'
Yusuf šokuje Sigmu. Je srovnáno 2:2!
77'
Trest v podobě inkasovaného gólu nakonec přišel! Ve skrumáži před olomouckou šestnáctkou Martin Hašek přenechal balón na ABDULLA YUSUFA HELALU, který ho nasměroval k tyči Buchtovy brány!
76'
Sigma se bojí útočit, v posledních chvílích už poněkolikáté vrací míč k Buchtovi. Ten navíc kopl balón jen do autu.
75'
Olomouc v závěru utkání vypadá docela nervózní, vypadá to, že má docela strach o výsledek.
74'
Tentokrát byl nákop Sigmy dopředu úspěšnější, Filip Hašek ho sklepl do autu.
73'
Po dlouhém nákopu Buchty míč mířil do autu. Vše ještě před Houskou pohlídal Schumacher.
72'
Hostující hráči si neporozuměli na polovině hřiště, z čehož mohl těžit Houska. Toho ale zezadu stáhl Michal Šmíd, který si z tohoto souboje odnesl žlutou kartu.
71'
Bohemians si připravovali další zajímavou příležitost, naneštěstí pro ně jim byl při ní odpískán ofsajd.
70'
Yusuf Helal se protlačil k hlavičce, která ale postrádala razanci. Byla tak snadnou kořistí pro Buchtu.
69'
Hosté jsou na koni, znovu se ženou do útoku. Je vidět, že poslední dvě střídání týmu pomohla.
68'
Záviška se hnal po levé straně, míč mu ale efektivním skluzem vypíchl do autu Zahradníček.
67'
První výměna hráčů Sigmy. Martin Nešpor dohrál, naopak do hry se přidal Jakub Yunis.
65'
Klokani snižují na 1:2, Yusuf připravil trefu pro Nečase
65'
Hanáci doplatili na malý důraz ve vápně! Yusuf Helal využil nedůslednosti domácí obrany, vtrhl mezi ni, předložil balón JAKUBU NEČASOVI, který ho pouze doklepl do brány!
64'
Poslední střídání hostů. Místo Lukáše Juliše si zahraje Rudolf Reiter.
63'
Dramatické chvíle před domácí brankou! Yusuf Helal prostrčil míč na malé vápno Nečasovi, který sám před Buchtou přihrál zpět na své spoluhráče. Žádného ale nenašel! Akce pokračoval a k zakončení se dostal Yusuf Helal, který vysoko přestřelil Buchtovu bránu.
62'
Martin Hašek vypálil levačkou z hranice vápna, bránu ale netrefil.
61'
Rohový kop Filipa Haška vyboxoval Buchta do bezpečí.
60'
Třetí žlutý kartónek pro hráče Olomouce, nyní si ho do statistik nechal zapsat Martin Nešpor.
59'
Martin Hašek vyslal po levé straně do sprinterského souboje Nečase. Ten byl sice hodně rychlý, ale s ním běžící Sladký stejně tak. Domácí bek zkušeně nechal míč odkutálet se na odkop.
58'
Nešpor si na půlící čáře počínal v obležení tří soupeřů velmi chytře. Do jednoho nakopl míč, od něhož pak balón doputoval do autu.
57'
Centr Bohemians z pravé strany byl nekompromisně odkopnut až k polovině hřiště.
56'
Houska upekl solidní střelu, jeho rána skončila těsně nad břevnem!
56'
Houska z dálky vylekal Valeše! Ten sice skočil naprázdno, míč však zamířil těsně na břevno!
55'
Polom dlouhým pasem našel dopředu si nabíhajícího Vepřeka, ten se ale vystavil ofsajdu.
54'
Martin Hašek si nerozuměl s Julišem, jeho razantní přihrávka tak jen prosvištěla za zády útočníka Bohemians.
53'
A znovu je Filip Hašek faulován a znovu domácí hráč za svůj zákrok vyfasoval žlutou kartu. Tentokrát to byl David Houska.
52'
Filip Hašek byl znovu v akci, tentokrát v roli centrujícího. Jeho pas na malé vápno byl ale příliš vysoký, Buchta ho snadno stáhl ze vzduchu.
51'
Lukáš Kalvach za svůj nedovolený zákrok na Filipa Haška uviděl žlutou kartu.
50'
Za obranu si sbíhal Juliš, v poslední chvíli ale míč před ním ukopl Polom.
49'
Yusuf Helal si naskakoval na nákop zprava, míč ho ale přeletěl!
48'
Juliš velmi dobře napadal Buchtu, ten pod tlakem jen tak tak míč odkopl aspoň do autu.
48'
Pro Faltův centr z levé strany si vyskočil Valeš.
47'
Olomouc krouží kolem soupeřovy šestnáctky jako šelma kolem své kořisti. Vpřed se ale ještě nevrhla.
46'
Hosté v poločase podruhé vyměnili hráče. Na hřiště se již nevrátil Antonín Vaníček, jeho pozici zaujal Jakub Nečas.
46'
Druhý poločas začne přibližně v 19:07.
První pětačtyřicetiminutovka vyzněla lépe pro domácí Sigmu. A to nejen výsledkově, ale také herně. Hanáci si dokázali připravit několik zajímavých příležitostí, kromě dvou gólů nastřelili jednou i tyčku. Hostující fotbalisté ale také nezaháleli, Buchta se v bráně rozhodně nenudil. Málem jednou tahal míč z brány, a to po střele Martina Haška, která ale narazila jen do břevna olomoucké brány.
45+3'
45+3'
Hosté si ještě vybojovali volný kop na pravé straně, který zahrával Dostál. Jeho pas ale v olomoucké šestnáctce moc rozruchu neudělal.
45+3'
Z dálky pálil Schumacher, jeho projektil byl ale nepřesný.
45+2'
Kotouč svůj dlouhý nákop směřoval na Nešpora, toho ale balón o hodně přeletěl. Míč tak doskákal až k Valešovi.
45+1'
V úvodní půlce se nastaví tři minuty.
45'
Zahradníček se chystal se soupeřem k hlavičkovému souboji, avšak zbytečně, neboť se nacházel v ofsajdu.
44'
Houska skvělým způsobem nachystal pozici pro nabíhajícího Kalvacha, který z první tvrdou ránou minulou bránu.
43'
Série nákopů a hlaviček z obou stran na polovině hřiště vyzněla lépe pro Olomouc, která zkrotila míč pro sebe.
42'
Nešpor byl chycen v ofsajdové pasti. Trochu se tomu diví, ale víc stejně nezmůže.
41'
Na tahu je nyní Sigmy, která si připravuje šanci nedaleko soupeřova pokutového území.
40'
Klokani mohli snížit, Martin Hašek trefil břevno!
40'
Střídající Martin Hašek mohl snížit gólovou ztrátu svého týmu! Už v šestnáctce ale napálil míč do břevna!
39'
Obrana Klokanů je tragická, zase je musel zachraňovat Valeš
39'
Po odkopu Buchty dokázal Nešpor využít zaváhání defenzivy Bohemians, která si neporadila se skákajícím balón! Sám proti Valešovi ale Nešpor neuspěl!
38'
Houska, Falta a Vepřek kombinují na levé straně, ani jeden se zatím nepokusil odcentrovat míč do šestnáctky.
37'
Martin Hašek vyslal kolmici na Závišku, před ním se ale míče chopil Polom.
36'
Dlouhý nákop Bohemians po pravé straně skluzem srazil Polom do autu.
35'
Hostující fotbalisté házenkářským způsobem obléhali obrannou hradbu soupeře, skrze ni se však nepokusili probít.
34'
Obě mužstva nyní předvedla vynikající napadání, takže obranné řady neměly na výběr a rozhodly se jen pro dlouhé nákopy.
32'
Záviška nakopl míč do šestnáctky Sigmy, který hlavou trefil Vaníček. Jeho pokus ale postrádal razanci, pro Buchtu tak nebyl nebezpečný. Vaníček si však při hlavičkovém souboji narazil záda, proto byl hra na chvíli přerušena, než se hráč Bohemians dal do pořádku.
31'
Hosté poprvé střídají. Ze hřiště odběhl Josef Jindřišek, do hry se zapojil Martin Hašek.
30'
Yusuf Helal se nakonec rozhodl zakončit z dálky, jeho přízemní střela ale letěla hodně mimo Buchtovu bránu.
29'
Hosté z Prahy jsou nyní v útoku a přemýšlí, kudy proniknou skrze defenzivní štít domácích.
28'
Olomoucký centr do pokutového území byl okamžitě odhlavičkován pryč.
27'
Housek na polovině hřiště prostrkával míč naslepo doleva, kde ale nebyl ani jeden jeho spoluhráč. Naštěstí pro něj ho fauloval Jindřišek, takže Sigma zůstane u balónu.
26'
Yusuf Helal těsně před soupeřovou šestnáctkou zahrál rukou, hostující akce tak vzápětí skončila.
25'
Juliš se pokusil proniknout skrze domácí defenzivu až před Buchtu. Míč si dal ale moc daleko, takže olomoucký gólman si pro něj v poklidu vyběhl.
24'
Hostům se nevyvedla kombinace po pravé straně, balón odskákal do zázemí.
24'
Nešpor nyní výtečně napadal Valeše, ten pod tlakem odkopl míč pouze do autu.
23'
Olomouc právě vstřelila branku!
MARTIN NEŠPOR pokutový kop bezpečně proměnil do protipohybu Valeše!
22'
Nešpor proměňuje penaltu, Sigma vede 2:0!
22'
Video potvrdilo penaltu, kterou bude zahrávat Nešpor!
21'
Tak si na konečný verdikt, zda se penalta kopat bude, či ne, musíme ještě počkat! Hlavní sudí Julínek si odběhl podívat se na video.
20'
Nešikovný Vaníček! Laciná ruka, penalta pro Sigmu!
20'
Penalta! Vaníček si při zpracování míče v pokutovém území pomohl rukou, čehož si všiml i hlavní rozhodčí, který odpískal pokutový kop!
19'
Nešpor ale volný kop napálil pouze do zdi.
18'
Hosté si při napadání Falty počínali nedovoleně, volný kop pro Sigmu.
17'
Obrana Klokanů hoří! Po střele Falty je zachránila tyč!
17'
Olomouc je znovu na míči a opět přemýšlí o tom, jak by ohrozila soupeřovu branku.
16'
Na Faltu mířil další parádní pas! Domácí záložník si ho skvělým způsobem zpracoval, s míčem vběhl do šestnáctky, dal si ho poté pod sebe a levaškou orazítkoval tyč Valešovy brány!
15'
Další skvělé napadání od Bohemians. Tentokrát sice neslavilo tak velký úspěch jako předtím, kdy hosté získali volný kop, ale i tentokrát se domácí zapotili, aby vybojovali aspoň aut, uklidnili tak situaci.
14'
Vepřek si sprintoval na rychlý pas po levé straně, míč ale nedostihl.
14'
Falta obdržel na levé straně parádní dlouhou přihrávku a hbitě zatáhl míč do pokutového území. Jeho zpětná nahrávka však byla zablokována.
13'
Bohemians se roh nevyvedl, Sigma balón rychle uklidila do bezpečí.
12'
Exekuce volného kopu se ujal Hašek. Rozhodl se pro dalekonosnou střelu, kterou ale zeď odrazila na rohový kop.
11'
Hostující napadání slavilo úspěch, vybojovali si volný kop ze střední vzdálenosti.
10'
Pro centr Vepřeka z levé strany si vyběhl Valeš.
9'
Dostál a Valeš se při rozehrávce dostali pod velký tlak od soupeře, zkušeným způsobem však napadání Sigmy nedali šanci.
8'
Rychlá protiakce Bohemians! Dlouhý pas mířil na Závišku, který zpětnou nahrávkou našel Haška. Tomu ale míč utekl za brankovou čáru. Olomouc tak bude odkopávat od vlastní brány.
7'
Yusuf Helal vyslal svůj pokus z pětadvaceti metrů. Buchta ale byl na jeho přízemní střelu připraven a schoval ji v pádu do náruče.
5'
Olomouc - Bohemians: Plšek zakroutil míč k tyči, Sigma vede 1:0!
5'
Roh domácích sice hostující fotbalisté rychle odpravili pryč ze svého vápna, avšak následnou kombinaci Hanáků už nepohlídali. Kalvach předložil míč k penaltovému puntíku na JAKUBA PLŠKA, který míč zametl za Valeše!
4'
Olomouc - Bohemians: Střelu Kalvacha vytáhl Valeš!
4'
Ránu Kalvacha ze střední vzdálenosti vytěsnil Valeš na rohový kop.
3'
Zahradníček vyzkoušel pozornost Valeše z pravé strany, ten ale jeho pokus bez potíží lapil.
2'
Nyní už kombinují Hanáci, zatím jen v obranných řadách.
1'
Kombinace hostů z rohu byla provedena nakrátko, následný centr do vápna byl rychle odvrácen.
1'
Rozehrávky se chopili hráči Bohemians, kteří okamžitě vybojovali rohový kop.
1'
Mužstva právě nastoupila na trávník již nachystána k výkopu. Hanáci odehrají utkání v modrých dresech, hosté z Prahy v pruhovaných zelenobílých dresech.
Oba celky se ještě zlehka rozkopávají na hrací ploše. Za chvíli však odejdou do šaten, aby se oblékly do zápasových dresů a připravili se na duel.

SK Sigma Olomouc: M. Buchta – Sladký, Kotouč, Polom, Vepřek (C) – Kalvach – Zahradníček, Plšek, Houska, Falta – Nešpor.
Náhradníci: Reichl – Štěrba, Hála, Texl, P. Dvořák, Yunis, Manzia.

Bohemians Praha 1905: Valeš – M. Dostál, Krch (C), Šmíd, Schumacher – Záviška, Jindřišek, F. Hašek, Vaníček – Juliš, Yusuf Helal.
Náhradníci: Fryšták – Bartek, Reiter, Nečas, Vodháněl, M. Hašek.

Rozhodčí: Julínek – Podaný, Pochylý.
Bohemians Praha 1905

Klokani si zatím drží poměrně dobrou formu. Dva duely se jim povedlo vyhrát, stejný počet zápasů remizovali a i prohráli. Bez bodu však odešli v domácím zápase s Ostravou (0:1), která letos hraje famózně, a předtím ještě v Příbrami (2:4), kde od 23. minuty hráli bez vyloučeného Fryštáka. Toho v 73. minutě předčasně do sprch následoval i Šmíd.

Pražané zato zvítězili 2:1 na Slováckem a triumf 1:0 si odvezli z derby s Duklou. Po bodu si rozdělili s Libercem (1:1) a také se Spartou, s níž se střetli minulý pátek. Po bezbrankové první půli poslal v 61. minutě klub z Letné do vedení Šural, Bohemians však v závěru duelu zásluhou Závišky srovnali.
SK Sigma Olomouc

Hanákům úvodní utkání ligy nevyšla podle představ. Ze šesti dosavadních zápasů se jim povedlo vybojovat jedno vítězství, ve zbývajících pěti duelech si olomoučtí fotbalisté připsali samé prohry. V posledním ligovém duelu Sigma padla v Jablonci 0:3.

Kromě české soutěže se Olomouc letos podívala i do evropských pohárů, v nichž se ukázala ve velmi dobrém světle. Nejprve po dvou vítězstvích přešla ve 3. předkole přes Kajrat Almaty. Ve 4. předkole se postavila proti Seville, fotbalovému gigantovi ze Španělska. Úvodní zápas Hanáci doma sice prohráli 0:1, avšak předvedli lepší výkon než jejich soupeř. Bohužel se Sigmě nepodařilo proměnit ani jednu ze všech vyložených šancí, které měla. V odvetě ve Španělsku prohrál Jílkův soubor jednoznačně 0:3.
V 7. kole české nejvyšší fotbalové soutěže se proti sobě postaví týmy SK Sigma Olomouc a Bohemians Praha 1905. Domácí jsou se třemi body na předposledním 15. místě, hostům patří s osmi body 9. příčka.