FORTUNA:LIGA - Základní část - 9. kolo -  ONLINE PŘENOS -  Slavia : Bohemians - 23. září 2018   18:00

Slavia
37' Zmrhal (Souček)
1:0
(1:0)

O. Kolář – Coufal, Kúdela, Ngadeu, Zelený – Souček, Hušbauer (C) – Stoch (87. Frydrych), Baluta (68. Traoré), Zmrhal – Tecl (25. Matoušek).
Kovář – Matoušek, Bořil, Mešanović, Valenta, Traoré, Frydrych.
Pechanec – Nádvorník, Ratajová
Eden Aréna, Praha-Vršovice
Valeš – M. Dostál, Krch (C), Bederka, Schumacher (85. Šmíd) – Reiter, F. Hašek, M. Hašek, Záviška – Vodháněl (76. Bartek), Nečas.
Fryšták – Jindřišek, Bartek, Šmíd, Mašek, Osmančík, Vala.

SESTŘIH: Slavia - Bohemians 1:0. Sešívaní po derby zůstávají první

V Edenu je dobojováno! Slavia poráží Bohemians 1905 1:0 a vrací se do čela ligové tabulky před Spartu.

Utkání rozhodla závěrečná čtvrthodina prvního poločasu, což byl také jediný časový úsek celého zápasu, v němž favorizovaná Slavia svého soupeře také herně přehrála, jinak jsme sledovali velmi vyrovnanou podívanou bez většího množství příležitostí před oběma brankami.

Podobně jako proti Viktorii Plzeň nebo Girondins Bordeaux, tak i dnes jediný gól Slavie vstřelil Jaromír Zmrhal, Slavia ale během prvního poločasu přišla o nepříjemně zraněného Stanislava Tecla.
90+3'
90+3'
Žlutou kartu dostává Michal Frydrych (SK Slavia Praha).
90+2'
Neúspěšná souhra hostů na pravém křídle, rozehrávat bude brankář Kolář a ten určitě spěchat nebude.
90+1'
Už tak silný déšť ještě výrazně zesiluje a utkání se dohrává v podmínkách, které k ideálním mají daleko.
90+1'
Rozhodčí Pechanec k dnešním devadesáti minutám přidává tři nastavené.
89'
Michal Šmíd prohrál osobní souboj s Tomášem Součkem, ze setrvačnosti soka podrazil a píská se proti Bohemians.
88'
Rohový kop pro Slavii, Hušbauerův centr ale hosté bezpečně odkopávají z vlastního pokutového území.
87'
Střídání v týmu SK Slavia Praha: ze hřiště odchází Miroslav Stoch, přichází Michal Frydrych.
86'
Žlutou kartu dostává Daniel Krch (Bohemians Praha 1905).
86'
V době, kdy se nad Edenem spustil prudší déšť, hosté rozehráli od rohového praporku po zemi a následnou střelu si Rudolf Reiter určitě nezarámuje, nasměroval ji několik metrů mimo domácí branku.
85'
Střídání v týmu Bohemians Praha 1905: ze hřiště odchází Till Schumacher, přichází Michal Šmíd.

Obránce Šmíd bude v závěru zápasu působit na hrotu hostující sestavy.
85'
Till Schumacher svým průnikem po levém křídle vybojoval rohový kop a hosté se mohou nastěhovat před Ondřeje Koláře.
83'
Prvním žlutě napomenutým hráčem zápasu se stal Jaroslav Zelený za podražení Rudolfa Reitera.
83'
Filip Hašek v souboji s Traorém neudržel stabilitu, domácí ale zisku míče nedokázali využít k rychlému protiútoku, či alespoň kontrole nad držením míče.
83'
Vršovické derby v Edenu sleduje 15 272 diváků.
82'
Hušbauerův následný nákop do pokutového území byl ale příliš krátký, navíc je domácím pískán útočný faul.
81'
Till Schumacher podkopl Josefa Hušbauera, Slavia bude rozehrávat volný kop na útočné polovině a tentokrát to jsou slávisté, kteří se občerstvují u vlastní střídačky.
80'
Martin Hašek se pokusil vniknout do domácího pokutového území pomocí souhry s bratrem Filipem, slávisté jej ale dokázali ubránit.
79'
Jaroslav Zelený dravě pronikl do pokutového území Bohemians, ve finální fázi svého průniku už ale byl důrazně tísněn a nedokázal tak přihrát či vystřelit.
78'
Kúdela po rohovém kopu vystřelil nebezpečně
78'
Po Zmrhalově centru se odraženého míče v pokutovém území ujal Ondřej Kúdela a jeho střelu z úhlu brankář Valeš vyráží!
77'
Stoch se dokázal probít kolem Schumachera a vybojoval rohový kop ve prospěch Slavie.
76'
Střídání v týmu Bohemians Praha 1905: ze hřiště odchází Jan Vodháněl, přichází David Bartek.
75'
Slavia se dokázala ubránit menšímu náporu hostů z Ďolíčku, ti ale brzy získali míč opět pod svoji kontrolu.
75'
Hosté hrají s míčem v hloubi útočné poloviny a dotírají na pokutové území Slavie.
73'
Tvrdou ránu Filipa Haška z nějakých pětadvaceti metrů nepropustila slávistická zeď.
72'
Ngadeu nedovoleně atakoval Filipa Haška nedaleko vlastního pokutového území, hosté dostávají možnost zajímavé standardní situace, čehož využívají k hromadnému občerstvení u vlastní lavičky a zřejmě i příjmu pokynů od trenéra Martina Haška.
72'
Miroslav Stoch si navedl míč od postranní čáry k ose hřiště, poté lobovanou přihrávkou ke vzdálenější tyči našel jen Tilla Schumachera a byť se míč odrazil k Coufalovi, tak po jeho přihrávce byl Jaromír Zmrhal přichycen v postavení mimo hru.
71'
Ibrahim Traoré dokázal v těžké pozici udržet míč na domácích kopačkách, Coufal následně od rohu pokutového území přestřelil branku soupeře.
70'
To okénko našla spolupráce Coufala se Stochem po pravé straně hřiště, následný centr druhého jmenovaného ale letěl jen do míst, kam nenabíhal žádný z jeho spoluhráčů.
69'
Slávisté se usadili na útočné polovině, kde pozvolna kombinují a hledají okénko v kompaktní defenzivě Bohemians.
68'
Střídání v týmu SK Slavia Praha: ze hřiště odchází Alexandru Baluta, přichází Ibrahim Benjamin Traoré.
67'
Nápor Bohemians končí nepřesnou souhrou Dostála s Reiterem, kterého pokryl Michael Ngadeu.
66'
Obrovská šance klokanů, balon se od Nečase málem dostal do brány
66'
Obrovská šance pro hosty! Prudkou střelu Vodháněla z dálky brankář Kolář vyrazil jen k Nečasovi, dokázal si ale poradit i s dorážkou Nečase a po teči Ngadeua míč proletěl jen těsně vedle tyče domácí branky!
65'
Z následného rohového kopu hosté nedokázali nijak zahrozit.
64'
Schumacher přetaženým centrem vystrašil Koláře
64'
Schumacherův velmi nepříjemný centr brankář Kolář zřejmě i za pomoci břevna dokázal s vypětím všech sil vyrazit nad svoji branku!
63'
Reiter se pokusil proniknout do pokutového území z pravého křídla, stopku mu ale vystavil Michael Ngadeu, jenž se hned pokusil rozběhnout Matouška do rychlého brejku, hbitý mladík ale měl k míči dále než hostující zadáci.
61'
Nutno podotknout, že ve druhém poločase vidíme obrovské množství nepřesností na obou stranách, po zlé přihrávce Krcha na vlastní polovině Zmrhal potáhl míč k pokutovému území Bohemians, hosté se následnému centru střelce první branky zápasu ubránili.
60'
Ve středovém kruhu zůstal po srážce s Bederkou ležet Josef Hušbauer, domácí kapitán už je ale zpět na nohou a připraven k pokračování.
59'
Po hostující ztrátě míče se obrovský prostor otevřel před Matouškem, ten ale svůj individuální průnik zakončil velmi špatně, nepovedená střela se prokutálela velmi daleko vedle branky.
58'
Hušbauer v osobním souboji povalil k zemi Vodháněla, hosté mohou rozehrávat z vlastní poloviny.
56'
Rohovému kopu Bohemians se domácí bezpečně ubránili, navíc byl Danielu Krchovi pískán prohřešek proti pravidlům v souboji s Ngadeuem.
55'
Reiter chtěl utéct sám na Koláře, ale skvěle ho zastavil Zelený
55'
Slávisté ji ale sehráli katastrofálně a Reiter mohl z poloviny hřiště běžet osamocen proti brankáři Kolářovi, do cesty se mu ale ještě stačil vložit Jaroslav Zelený a čistě Reitera od míče odzbrojil.
54'
Jiří Bederka stáhl k zemi Matouška u rohu vlastního pokutového území, Slavia disponuje zajímavou standardní situaci.
53'
Po Balutově chybné přihrávce si Reiter příliš předkopl míč a promarnil tak příležitost rozjet rychlý protiútok.
52'
Po Hušbauerově přihrávce na pravé křídlo si Jaromír Zmrhal sám ukopl míč do zámezí, vhazují hosté.
50'
Miroslav Stoch patičkou uvolnil na levém křídle Jaromíra Zmrhala, jeho střelecký pokus, či spíše střílený centr proletěl vedle vzdálenějšího horního rohu branky Bohemians.
50'
Volný kop pro hosty, Martin Hašek jej rozehrál kolmicí do pokutového území na Jakuba Nečase, ten svoji přihrávkou před branku nenašel žádného spoluhráče.
49'
Velmi nepovedený střelecký pokus Jana Matouška zpoza pokutového území, mladá posila Slavie z Příbrami mířila vysoko nad branku.
48'
I ve druhém poločase létají jiskry při hlavičkových soubojích, tentokrát jeden z nich drobným šrámem odnesl Rudolf Reiter, z trávníku ale zvedl bez nutnosti ošetření.
47'
Další akci Slavie Vladimír Coufal zakončil centrem směřujícím jen k Romanu Valešovi.
46'
Matoušek při svém průniku po levé straně hřiště nebyl vpuštěn do pokutového území Bohemians, rozehrávat může brankář Valeš.
46'
Vše už je připraveno k zahájení druhého poločasu, pokračovat se bude beze změn v sestavách.
Zatímco hosté už jsou připraveni na trávníku k pokračování, tak čekáme na fotbalisty Slavie i rozhodčí dnešního zápasu, kteří jsou stále v útrobách.
Po prvním poločase vršovického derby Slavia vede nad Bohemians 1:0, když jediný přesný zásah prvního poločasu zaznamenal slávistický hrdina posledních velkých zápasů s Plzní a Bordeaux, Jaromír Zmrhal.

Nutno ale podotknout, že během první půlhodiny slávisté nepředvedli výrazný výkon v ofenzivě a podstatně blíže ke skórování měli hosté, povedená střela Martina Haška se ale odrazila od břevna.

Až s postupujícím časem Slavia a již bez zraněného Stanislava Tecla začala ostřelovat branku Bohemians a v závěru prvního velkého náporu se střelecky prosadil Jaromír Zmrhal. Blízko k druhé brance pak měl Tomáš Souček, jeho takřka gólovou hlavičku ale z brankové čáry dokázal vyškrábnout Roman Valeš a do druhého poločasu tak je stále o co hrát.
45'
Valeš se skvěle vytáhl proti Součkově hlavičce
45+4'
45+4'
V samém závěru prvního poločasu ještě měl jednu dobrou střeleckou příležitost Josef Hušbauer, ze střední vzdálenosti ale hostující branku přestřelil.
45+3'
Slavii k návratu míče pod svoji kontrolu pomohl hostující faul na Josefa Hušbauera.
45+2'
Hosté se usadili na útočné polovině, Reiterův centr se neujal, přesto v držení míče zůstávají zeleno-bílí.
45+2'
Hušbauerův přesný centr od rohového praporku našel hlavu Tomáše Součka, jehož střelu čarovným zákrokem vyrazil brankář Valeš a zachránil hosty od druhé inkasované branky!
45+1'
V úvodu čtyřminutového nastavení Miroslav Stoch průnikovou přihrávkou vysunul do pokutového území Balutu, jeho střelu hosté srazili na rohový kop.
45'
Martin Dostál zavrávoral při držení míče a následně se musel hodně rychle vrátit, aby stačil slávistům míč vypíchnout a zamezit rychlému protiútoku.
44'
Stochův oblouček ke vzdálenější tyči nedoletěl až k adresátu Balutovi, toho pokryl Jan Vodháněl.
42'
Kamerunský stoper Michael Ngadeu se vydal na útočný výlet, během nějž obešel dva protihráče a potáhl míč k pokutovému území Bohemians, následně zůstal před branku a moc nechybělo, aby mu do gólové příležitosti přiletěl Zmrhalův centr zleva.
41'
Stochův centr doletěl až za hostující branku, slovenský fotbalista se svým spoluhráčům poté omluvil.
39'
Matoušek z otočky vypálil znovu nad bránu
39'
Další příležitost Slavie, Baluta rychle přenesl hru z vlastní poloviny k soupeřově pokutovému území, Zmrhalovu tečovanou přihrávku před branku si zády k brance zpracoval Matoušek a následně z otočky přestřelil.
37'
Sešívaní jdou do vedení! Zmrhal prostřelil špatně postaveného Valeše
37'
Slavia právě vstřelila branku!
Bohemians se dostali pod obrovský tlak, který už neustáli! Další centr Vladimíra Coufala hosté odrazili jen k Tomáši Součkovi, jenž z první přihrál JAROMÍRU ZMRHALOVI na levou stranu pokutového území a křižnou střelu slávistického záložníka už Roman Valeš zlikvidovat nedokázal!
36'
Dvojitá šance domácích, Valeše zaměstnali Zmrhal a Stoch
36'
Matoušek ve výborné pozici pálil nad břevno
36'
A další výrazné nebezpečí pro hosty! Brankář Valeš dokázal vyrazit prudké střely Zmrhala i dorážejícího Stocha.
36'
První výrazná příležitost Slavie! Po Coufalově přihrávce se Matoušek ocitl zcela osamocen v pokutovém území, ve velmi dobré pozici ale branku přestřelil!
35'
První šance sešívaných, Stoch prověřil Valeše
35'
Miroslav Stoch si našel volný prostor na pětadvaceti metrech od branky, jeho štiplavou střelu doprostřed branky Valeš vyráží a spoluhráči mu poté pomohli odklidit míč z bezprostředního nebezpečí.
34'
Hušbauerův nákop po útočné polovině na Matouška byl od počátku odsouzen k neúspěchu, mladý útočník měl k míči příliš daleko.
33'
Po několika sekundách hry už se ale Vladimír Coufal zapojil zpět do boje a Slavia pokračuje v plném počtu.
33'
Coufal se zdá být velmi otřesen a jeho ošetření bude pokračovat za postranní čárou.
32'
V dalším hlavičkovém souboji se Vladimír Coufal srazil s Janem Vodhánělem a domácí obránce musí být ošetřen. To by byla velká rána pro Slavii, pokud by přišla o dalšího fotbalistu ještě během prvního poločasu.
31'
Coufalův střílený centr proletěl vedle vzdálenější tyče hostující branky a nezdálo se, že by Roman Valeš měl situaci výrazněji pod kontrolou.
30'
Hosté sehráli rychlý brejk, v jehož závěru ale Jakub Nečas na pravém křídle nedokázal přihrát před branku Záviškovi, odraženého míče se ještě zmocnil Rudolf Reiter, ten ale při pokusu o průnik do pokutového území neudržel stabilitu.
29'
Dlouhé autové vhazování Coufala se stalo kořistí pro brankáře Valeše, hosté už přenesli hru na soupeřovu polovinu.
27'
Hušbauerovu ránu z dobrých třiceti metrů hlavou zastavil Daniel Krch, slávisté nadále čekají na první střelu do prostoru mezi třemi tyčemi.
26'
Miroslav Stoch dostal obrovské množství prostoru před pokutovým územím Slavie, míč si ale přeci jen déle zpracovával a hosté poté jeho prudký projektil stačili odrazit do pole.
25'
Ve hře už se bude pokračovat s Janem Matouškem místo zraněného Stanislava Tecla.
25'
Stanislav Tecl bude odnesen na nosítkách a takřka s jistotou pro něj dnešní utkání skončí předčasně.
23'
Teclovi se otočilo koleno, musel být odnesen a střídán
23'
Hlavičkový souboj Krcha s Teclem neustáli oba fotbalisté, podstatně hůře z něj ale vzešel domácí útočník, kterého trápí nějaké evidentně bolavé zranění.
22'
Slávisté podnikli jeden z mála rychlých útočných výpadů, v jeho závěru ale Miroslavu Stochovi utekl míč do zámezí a míč do hry vrátí Roman Valeš.
21'
Hosté získali volný kop na útočné polovině, o svoji výhodu ale okamžitě přišli, jelikož Martin Hašek si při rozehrávce neporozuměl s Janem Vodhánělem a nasměroval mu pas do protipohybu.
20'
Schumacherův centr stáhl ze vzduchu Ondřej Kolář a slávistický brankář hned hledal dlouhým výkopem rozebíhajícího se Stanislava Tecla, ten byl ale pokryt hostujícími zadáky.
19'
Ngadeův prudký nákop Dostál trochu nešikovně prodloužil do volného prostoru za sebe, kde už byl rozběhnutý Jaromír Zmrhal, dobře ale přečetl hru Roman Valeš a včas vyběhl k boční hranici pokutového území, aby míč sebral před Zmrhalem do svých rukavic.
18'
Po krátkém přerušení, způsobeném drobným šrámem Jakuba Nečase, už se může ve hře pokračovat.
16'
Fanoušci Bohemians se prezentují zeleno-bílou choreografií ve svém sektoru, doplněnou také pyrotechnikou. .
15'
Stoch u praporku rozehrál nakrátko se Zmrhalem, jehož centru se hosté ubránili, do odraženého míče se z voleje opřel Baluta, těžkou ránu ale nedokázal nasměrovat do prostoru ohraničeného třemi tyčemi.
15'
Hušbauerův centr Martin Dostál prodloužil za hostující branku, červeno-bílí budou pokračovat od rohového praporku.
13'
Břevno! Krásná střela Martina Haška zaskočila sešívané
13'
První vzrušení v Edenu! Martin Hašek z dálky napřáhl k parádní ráně, která orazítkovala břevno slávistické branky a Bohemians byli centimetry od senzačního vedení!
13'
Na opačné straně se z delší vzdálenosti pokusil ohrozit hostující branku Alexandru Baluta, výrazně ji ale přestřelil.
12'
Záviška po Schumacherově průniku střílel, ale Kolář byl připraven
12'
O pár momentů později hosté zaútočili znovu a tentokrát už si Jakub Nečas našel pozici ke střeleckému zakončení, mířil ale jen do připraveného brankáře Koláře.
11'
Ngadeu podklouzl v roli posledního a nabídl možnost zajímavého průniku Záviškovi, tomu se ale u pokutového území nepodařilo vystřelit.
11'
Slávisté pozvolna kombinují s míčem na kopačkách, z útočné poloviny ale byli zatlačeni až k brankáři Kolářovi.
9'
Z následného rohového kopu Josefa Hušbauera slávisté nedokázali nikterak ohrozit branku Romana Valeše.
8'
Miroslav Stoch si u hranice pokutového území našel palebnou pozici, prudkou střelou ale trefil jen hlavu bránícího Daniela Krcha.
8'
Coufalův centr nenašel žádného adresáta v sešívaném dresu, po odrazu míče do středu hřiště Kúdela nedovoleně poslal k zemi Nečase, hosté rozehrávají z místa přestupku.
7'
Martin Hašek volný kop rozehrál nakrátko s Rudolfem Reiterem a tato souhra jim vůbec nevyšla, rezultoval z toho náznak slávistického brejku, Teclovi ale stačil míč ukopnout Krch, vracející se od soupeřova pokutového území.
6'
Souček v osobním souboji přistrčil Filipa Haška, hosté budou zahrávat první standardní situaci dnešního zápasu.
5'
Baluta potáhl míč po pravé straně hřiště, v pokutovém území mu ale skutečně výborným zákrokem míč čistě odebral Till Schumacher.
4'
Vodháněl si u postranní čáry nedokázal obhodit Coufala, držení míče se zmocnili domácí.
3'
Ngadeův nepřesný nákop doskákal do zámezí, vhazovat bude někdejší slávistický obránce Martin Dostál.
2'
Tecl byl u postranní čáry příliš důrazný v souboji se Schumacherem, píská se proti Slavii.
1'
Toho skutečného výkopu se ujal Alexandru Baluta a třiatřicáté derby mezi Slavií a Bohemians v rámci samostatné české ligy bylo zahájeno.
1'
Před utkáním vedení domácího klubu ocenilo klubovou legendu Jana Lálu, vicemistra světa z Chile 1962, jenž před dvěma týdny oslavil osmdesáté narozeniny. Lála zároveň provede čestný výkop tohoto derby.
Utkání bude z pozice hlavního rozhodčího řídit Ondřej Pechanec, kterému budou na čarách pomáhat Ivo Nádvorník a Lucie Ratajová, čtvrtým rozhodčím je Jan Váňa a na průběh zápasu budou dohlížet také rozhodčí u videa Karel Hrubeš s Emanuelem Markem.
Bohemians zahájili své rozcvičování o dobrých pět minut dříve než soupeř a nyní také na trávníku zůstali déle, zatímco slávisté už jsou opět schovaní v teple kabiny, přeci jen po teplých minulých dnech i do Prahy přišly výrazně nižší teploty.
V Praze během odpoledne lehce pršelo, před utkáním už se ale obloha vyčistila a déšť tak aktuálně nehrozí.
Rok a tři dny po těžkém zranění kolene z loňského pohárového souboje s Třincem se alespoň mezi náhradníky Slavie vrací Muris Mešanović.

Mezi hostujícími náhradníky se pak objevuje jméno Dominika Maška, jenž se nepříjemně zranil při utkání se Spartou a prognózy jeho návratu zněly na podstatně pozdější termín.

SK Slavia Praha: O. Kolář – Coufal, Kúdela, Ngadeu, Zelený – Souček, Hušbauer – Stoch, Baluta, Zmrhal – Tecl.
Náhradníci: Kovář – Matoušek, Bořil, Mešanović, Valenta, Traoré, Frydrych.

Bohemians Praha 1905: Valeš – M. Dostál, Krch, Bederka, Schumacher – Reiter, F. Hašek, M. Hašek, Záviška – Vodháněl, Nečas.
Náhradníci: Fryšták – Jindřišek, Bartek, Šmíd, Mašek, Vala, Osmančík.

Rozhodčí: Pechanec – Nádvorník, Ratajová.
Vzájemné zápasy

V samostatné české nejvyšší soutěži oba městští sousedé proti sobě odehráli 32 utkání, přičemž vzájemná bilance je výrazně příznivější pro Slavii (17-10-5).

Během posledních pětadvaceti let Bohemians ještě nedokázali na hřišti Slavie zvítězit. Přesto si v posledních letech připisovali alespoň dílčí úspěchy, když ve třech sezónách po sobě odvezli z Edenu bod a Slavia tuto sérii přerušila až v únoru, kdy svého dnešního soupeře porazila 1:0 brankou Josefa Hušbauera ze závěru prvního poločasu.
Bohemians 1905

Bohemians po osmi kolech disponují vyrovnanou bilancí tří výher a tří porážek, které doplňují dvě remízy z druhé poloviny srpna.

V úvodu sezóny "klokani" střídali vítězství s prohrami, zahájili ji výhrou 2:1 nad Slováckem, poté prohráli 2:4 v Příbrami, zvítězili 1:0 v pražském derby na Dukle, stejným výsledkem podlehli Ostravě a před reprezentační přestávkou ještě remizovali 1:1 v Liberci a také v domácím utkání se Spartou.

Po následné čtrnáctidenní pauze Bohemians otočili velmi nepříznivě se vyvíjející zápas v Olomouci, kde ještě necelou půlhodinu před koncem prohrávali 0:2, utkání ale zejména díky bahrajnskému útočníkovi Yusufovi dokázali otočit a v dosud posledním duelu v domácím prostředí nestačili na Zlín, kterému podlehli 0:1, přestože v závěru disponovali pokutovým kopem.

Početná marodka trápí také hostujícího trenéra Haška, ten se musí obejít bez Dominika Maška, Jana Vondry i Michala Švece, otazník visí také nad účastí Juliše, Reitera a německého obránce Schumachera.
SK Slavia Praha

Slávisté rozehráli sezónu sedmi výhrami z úvodních osmi zápasů, jediná bodová ztráta je postihla při domácím utkání s Jabloncem, které prohráli 0:2.

Od té doby ale Slavia třikrát přesvědčivě vyhrála, v Teplicích zvítězila 3:0, následně deklasovala Viktorii Plzeň v souboji o průběžné první místo ligové tabulky 4:0 a naposledy zvítězila 3:1 na hřišti Slovácka.

Slavia bojuje také na evropské scéně, do Ligy mistrů se sice neprobojovala přes Dynamo Kyjev, své vystoupení v základní skupině Evropské ligy ale odstartovala velmi dobře, když v Edenu herně výrazně přehrála Girondins Bordeaux a tři body ji svoji výstavní trefou zajistil Jaromír Zmrhal.

Trenéra Trpišovského trápí řada absencí, proto při reprezentační přestávce Slavia stáhla z hostování v Příbrami mládežnického reprezentanta Jana Matouška a ze Zlína přivedla Ibrahima Traorého, jenž se hned usadil v základní sestavě.

Mimo hru jsou dlouhodobě van Buren, Alvir, Jugas, Hromada, Mešanović a Olayinka, v ohrožení je také start Škody, Deliho, Coufala či Sýkory.
Hezký večer z pražského Edenu, kde se v rámci vršovického derby v devátém kole fotbalové Fortuna ligy střetne domácí Slavia s Bohemians 1905.