FORTUNA:LIGA - Základní část - 26. kolo -  ONLINE PŘENOS -  Slavia : Liberec - 30. března 2019   17:30

Slavia
69' Bořil (Hušbauer)
1:1
(0:0)
Liberec
73' Breite  (Fukala)

O. Kolář – Coufal, Kúdela, Deli, Bořil – T. Souček, Traoré (79. Olayinka) – Masopust (46. Hušbauer), Stoch, Zmrhal (66. Van Buren) – Milan Škoda (C).
Kovář – Ngadeu, Olayinka, Van Buren, Hušbauer, Král, Frydrych.
Michálek – Kotík, Batík, Ginzel.
Eden Aréna, Praha-Vršovice
16 217 diváků
Nguyen – Fukala, Kačaraba, Karafiát, Hybš – Breite (C) (90+1. Vukliševič), Oscar – Malinský (76. Koscelník), Potočný, Pešek (58. Oršula) – Kozák.
Nguyen

SESTŘIH: Slavia - Liberec 1:1. První ztráta v Edenu od srpna, zářil brankář Nguyen

Z mé strany je to pro dnešní večer vše, loučím se s vámi a brzy zase na shledanou!
Držení míče: 58 % : 42 %.
Střely na branku: 11:2.
Střely mimo: 4:4.
Rohy: 11:2.
Utkání je u konce. Sešívaní byli ve druhé půli lepším týmem a díky ráně Bořila šli zaslouženě do vedení, jenže Liberec si přichystal okamžitou odpověď, když se z rohu prosadil Breite, který tak přetavil ve vyrovnávací gól v podstatě jedinou šanci svého týmu ve druhé půli. Pražané následně vrhli všechny síly do útoku, ale na skvěle chytajícího Nguyena podruhé nevyzráli a s Libercem se tedy rozešli smírně 1:1.
90+4'
90+4'
Stoch balon přes zeď parádně stočil do brány, jenže Nguyen dnes chytá výborně a i s touto dobrou technickou ránou si poradil. Slávisté záhy nedokázali rozhodnout ani z rohu, zdá se, že branka už nepadne.
90+4'
Kozák fauloval Stocha před vlastní šestnáctkou, uvidíme ještě jeden volný přímý kop.
90+3'
Stoch si na pravé lajně neporozuměl s Coufalem. Liberečtí se dostali zadarmo k míči.
90+1'
Střídání v týmu FC Slovan Liberec: ze hřiště odchází Radim Breite, přichází Damjan Vukliševič.
90+1'
Nastavují se čtyři minuty.
90'
Souček mohl nahrát zcela volnému Stochovi, místo toho to fotbalovým slangem jednoduše zadrbal. Napravit jeho počínání mohl záhy Hušbauer, jeho rána doprostřed z dálky však rozhodně nepatřila k nebezpečným.
89'
Škoda střílel z otočky jen doprostřed brány
89'
Slávisté to tentokrát zkusili po zemi, ani tak úspěšní nebyli. Škoda se obtočil na hranici šestnáctky ke střele, zacílil ale jen doprostřed a Nguyen lapil míč do náručí.
88'
Závěr utkání připomíná závěr prodloužení duelu mezi Slavií a Sevillou. Do šestnáctky Liberce létá jeden centr za druhým. Prozatím se Severočeši zvládají bránit.
87'
Rohy dnes sešívaným nejdou, i tentokrát fotbalisté Liberce balon poslali do bezpečí bez obtíží.
86'
Skrytou dělovku Hušbauera skvěle vychytal Nguyen
86'
Hušbauer natáhl k povedené ráně z dálky, Nguyen ale střelu plachtící do šibenice vytáhl prsty na roh.
85'
Hosté už především brání. Dlouhý nákop Kúdely nenašel žádného z jeho spoluhráčů, navíc se píská ofsajd a Severočeši tak budou rozehrávat.
84'
Van Burena tentokrát jednoduše odzbrojil Potočný a hosté se hnali do rychlého brejku. Ten však nevyřešili ideálně a Pražané odpálil míč do bezpečí.
83'
Van Buren si narazil míč se Škodou a vypálil z hranice vápna. Jeho tvrdé střele scházelo lepší umístění. Míč skončil nad.
82'
Van Buren natáhl k nadějné ráně, ale balon se jen zvedal dál nad bránu
82'
Stochův centr mířil na zadní tyč, kde však hned dva hráči v sešívaném na balon o kousek nedosáhli.
80'
Van Buren těsně nedosáhl na Stochův centr
80'
Van Buren si zřejmě vzpomněl na svůj slalom ze zápasu proti Teplicím, i tentokrát se pokoušel probít do šance individuálně, ovšem byl povalen Karafiátem, který dostává žlutou kartu.
79'
Střídání v týmu SK Slavia Praha: ze hřiště odchází Ibrahim Benjamin Traoré, přichází Peter Olayinka.
79'
Hušbauer na útočné polovině dohrál Kačarabu a píská se nedovolený zákrok. Balon si chystá Nguyen.
78'
Liberečtí se hnali do rychlého brejku, který zastavuje zdvižený praporek hlavního sudího.
77'
Škoda napadal Nguyena při rozehrávce a ten sešívaného forvarda skutečně trefil. Naštěstí pro něj a pro celý Liberec se míč odrazil daleko od jeho brány.
76'
Střídání v týmu FC Slovan Liberec: ze hřiště odchází Tomáš Malinský, přichází Martin Koscelník.
75'
Další Stochova nabídka propadla k Traorému, který se přetlačoval ve vápně s protihráčem a nakonec hlavní sudí píská faul právě slávistického hráče.
74'
Teď jsou to zase sešívaní, kdo se tlačí kupředu. Stochův centr z levého křídla nenašel ve vápně nikoho v červenobílém dresu.
73'
Liberec právě vstřelil branku!
Nakonec je ale přece jenom vyrovnáno! RADIM BREITE tedy očividně v ofsajdu na zadní tyči nestál a míč doklepl po prodlouženém centru z rohu do sítě dle pravidel – 1:1.
72'
Breite doklepl na zadní tyči do sítě! Nejdřív ofsajd, pak ale gól - 1:1
72'
Hosté po rohu dopravili míč do sítě a už slavili vyrovnání. Jenže hlavní sudí ještě radost pozdržuje, neboť signalizuje ofsajd a celou situaci ještě prozkoumá videorozhodčí.
71'
Hybš protančil vápnem, ale šanci chyběla střela
71'
Hranice vápna pálil Fukala, jeho pokus byl zablokovaný. Záhy přiletěla do šestnáctky Slavie další dalekonosná rána, která byla sražena na roh.
70'
Liberečtí se snaží rychle odpovědět, jejich kombinace ale zatím k přímému ohrožení Kolářovy svatyně nevede.
69'
Bořil vypálil jak z kanonu pod víko, Nguyen neměl šanci! 1:0
69'
Slavia právě vstřelila branku!
Pražané jdou do vedení! Hušbauer vyslal z pravého křídla přetažený centr, který na zadní tyči z první usměrnil pod břevno povedenou ranou JAN BOŘIL.
68'
Dnešní utkání sleduje 16 217 diváků.
67'
Stoch se rval s Kačarabou ze všech sil, hostující bek ale využil výškové převahy a v nerovném souboji míč získal.
66'
Střídání v týmu SK Slavia Praha: ze hřiště odchází Jaromír Zmrhal, přichází Mick Van Buren.
65'
Hosté měli k dispozici zkrácený roh a Pražané ho ubránili se značnými potížemi. Míč totiž odpravili jen na hranici vlastní šestnáctky, kde se do něj opřel Oršula. Obranný val Slavie neprostřelil.
64'
Zmrhal si nabíhal na dlouhou přihrávku za Karafiáta. Druhý jmenovaný se ale nedopustil žádné chyby a pasu bezpečně zamezil.
63'
Na centr od rohového praporku si naskočil Souček, jehož hlavička ale zamířila jen doprostřed brány a skončila v Nguyenových rukavicích.
62'
Nyní Škoda povedenou křižnou přihrávkou uvolnil Coufala. Ten stál na křídle sám proti gólmanovi, balon si ale nezpracoval vůbec dobře a takřka z nulového úhlu mohl být rád, že vybojoval alespoň roh.
61'
Škoda krásně vyslal Coufala do velké šance, pak sám hlavičkoval
61'
Ofsajd i na druhé straně. Škoda poslal pas na Zmrhala, který číhal doslova za obranou.
60'
Tentokrát byl Kozák polapen v ofsajdu. Hrát budou slávisté.
58'
Střídání v týmu FC Slovan Liberec: ze hřiště odchází Jakub Pešek, přichází Filip Oršula.
58'
Na druhé straně Kozákův úmysl přečetl vracející se Deli, jenž zablokoval střílený centr a o chvíli později si dokonce vynutil faul libereckého útočníka.
57'
Bořil si hezky zaběhl na přetažený centr, záhy byl však hodně překvapený, že k němu vůbec míč propadl a možná i proto ho poslal hodně mimo.
56'
Stoch si chystal ránu zpoza šestnáctky, výborně se ovšem vrátil Pešek, který mu balon na poslední chvíli uzmul.
55'
Pískot Tribuny Sever ještě zesílil poté, co se Malinský z trávníku po minutě zvedl a velice hbitě a bez viditelných obtíží se zapojil do hry.
54'
Malinský zůstal po souboji se Zmrhalem ležet na trávníku. Hlavní sudí uděluje sešívanému záložníkovi žlutou kartu, což se domácím fanouškům vůbec nelíbí.
53'
Škoda i brankář Nguyen sprintovali za obloučkem za obranu Liberce. Jako vítěz z tohoto minisouboje vyšel brankář Severočechů, jenž míč odklidil do bezpečí.
52'
Tentokrát přilétl do šestnáctky Liberce centrovaný míč. Hosté ho odvrátili před vápno, kde se do něj znovu opřel Hušbauer, v tomto případě šlo ale o výrazně méně povedenou střelu.
51'
Pražané rozehráli rohový kop na krátko. Balon postupně dostali před vápno, kde se ke střele dostal Hušbauer a Nguyen měl co dělat, aby míč mířící k jeho pravé tyči vytěsnil na další roh.
50'
Hušbauer krásně umístil svůj projektil, Nguyen musel na zem
50'
Rozeběhnutého Bořila na levém křídle zastavil Malinský. Míč následně doskákal na rohový kop.
49'
Míč se stáčel směrem do brány. Pozorný Nguyen se ovšem nenechal rozhodit a balon jistě ukryl do rukavic.
48'
Právě Stoch byl faulován kousek od útočného rohového praporku sešívaných, uvidíme standardní situaci, která se hodně podobá rohu.
47'
Dlouhý nákop prodlužoval za obranu Liberce Traoré. Stoch jen těsně na míč nedosáhl.
46'
Žlutou kartu dostává Tomáš Malinský (FC Slovan Liberec).
46'
Střídání v týmu SK Slavia Praha: ze hřiště odchází Lukáš Masopust, přichází Josef Hušbauer.
46'
První poločas je minulostí. Skóre je nadále bezbrankové, šlo ale o zajímavých pětačtyřicet minut. Jako první zahrozil Potočný, který trefil nejprve tyč a záhy ho vychytal Kolář. Výrazné momenty měl ovšem i Nguyen. Brankář Liberce nejprve vytáhl dělovku Stocha a v závěru první půle zvládl vyrazit i Škodův padáček při samostatném úniku. Nechme se překvapit, zda budou brankáři kralovat v Edenu i ve druhé půli. Ta začne zhruba v 18:34.
45+1'
45+1'
Na přetažený míč nikdo v červenobílém nedosáhl. Nastavuje se jedna minuta.
45'
A záhy také roh. Stochovu nabídku hosté odhlavičkovali za vlastní brankovou čáru.
44'
V závěru první půle uvidíme ještě jeden volný přímý kop Pražanů.
43'
Kačaraba před Škodou v pohodě uklidil míč hlavou do rukavic Nguyena a brankář Liberce bude rozehrávat.
42'
Po souboji ve středu hřiště si má Souček hodně o čem vykládat s Malinským a mezi oba aktéry slovní přestřelky raději přispěchal hlavní sudí Michálek, který uklidnil situaci.
41'
Ve vápně Slavie číhal na přihrávku vzduchem Kozák, u míče byl však rychleji Kúdela a stoper vršovického týmu poslal míč do bezpečí.
40'
Akce domácího celku vyústila v centr z levého křídla. Záhy se ovšem píská útočný faul a hrát tak budou Liberečtí.
39'
Traoré vyhrál souboj s Kozákem ve středu hřiště a slávisté mohou znovu zahrozit.
38'
Škoda v náběhu za obranu, ale nepřeloboval Nguyena!
38'
Zmrhal hezkým obloučkem za obranu přesně našel Škodu. Domácí kapitán mířil sám na bránu, i když mu byli protihráči v patách. Nguyen navíc výborně vyběhl a výrazně Škodovi zmenšil úhel. Sešívaný forvard chtěl brankáře hostí přehodit, Nguyen se však nenechal ošálit, roztáhl se, co to šlo a míč ho trefil.
37'
Stochovi se centr hrubě nepovedl. Jeden z hostujících beků míč na přední tyči bez potíží odvrátil.
36'
Zmrhalův centr neprošel z pravého křídla do vápna. Chystá se ovšem další roh Slavie.
35'
Malinský se chtěl kupředu prodrat individuálně, přešlapovačka mu ovšem hrubě nevyšla, když si míč nechtěně sám odehrál do autu.
34'
První žlutou kartu utkání dostává hostující Kozák, který při napadání dohrál Deliho.
33'
Potočný to opět zkusil ze střední vzdálenosti. Tentokrát vůbec nezamířil mezi tři tyče a Kolář nemusel zasahovat.
32'
Hybš se rozeběhl po levém křídle a stříleným centrem hledal Kozáka. I tento pas zneškodnil Deli, navíc se Kozákovi mával ofsajd.
31'
I s dalším dlouhým balonem si defenziva Slavie poradila. Deli sklepl míč ze vzduchu pro Koláře.
30'
Coufal stál na správném místě a přihrávku, která měla mířit za obranu Slavie poslal vysoko na východní tribunu.
28'
Hra se zase trochu uklidnila, hosté roh odvrátili a míč bez potíží drží na svých kopačkách.
27'
Běhavý Masopust vybojoval pro svůj tým další roh.
26'
Traoré tentokrát skončil na zemi po nedovoleném zákroku ve středu hřiště. Pražané rozehráli nakrátko.
25'
Slávisté měli k dispozici další roh. Po rozehrávce nakrátko přilétl výborný centr, který našel na zadní tyči naběhnutého Traorého, jenž v obrovské příležitosti minul. Záhy se navíc ukázalo, že vzrušení bylo zbytečné, neboť se mává a píská ofsajd.
24'
Domácí natřikrát nepropálili pevnou hradbu Slovanu
24'
Po rohovém kopu se hned tři sešívaní hráči dostali k zajímavým dorážkám, jejich dělovky ani jednou ovšem nepropadli skrz obranný val Liberce v jeho šestnáctce.
23'
Další nadějná akce domácích, Stoch tvrdým pokusem prověřil Nguyena
23'
Střílený centr sešívaných z levé strany proskákal až na zadní tyč, kde si balon přichystal ke střele Stoch. Nguyen stále přesně tam, kde měl. Slovenský záložník se do míče opřel vší silou, ráně ale chybělo lepší umístění, a tak Nguyen zvládl balon vytěsnit mimo.
22'
Kúdelu při rozehrávce obtěžoval Pešek, zkušený bek Slavie si ale vypomohl se spoluhráči a prekérní situaci zvládl.
21'
Zmrhal hlavou prodloužil míč za obranu Liberce. Nikdo z jeho spoluhráčů si ale tímto směrem nezaběhl a míč tak svírá pevně ve svých rukavicích gólman hostí.
20'
Kúdelovu střelu zpoza vápna si pohlídal Nguyen
20'
Centrovaný balon z volného přímého kopu trestuhodně poskakoval ve vápně Liberce. Sešívaní ho nakonec posunuli ke Kúdelovi, který se dostal ke střele z otočky, ta ale skončila jen v náruči připraveného Nguyena.
19'
Domácí budou mít další šanci, budou totiž zahrávat volný přímý kop a míč už si chystá Stoch.
18'
Pražané se hezky prokombinovali do šance, na hranici vápna ale trochu zazmatkovali a ve výsledku celou situaci překombinovali až příliš a o balon přišli.
17'
Severočeši mohli zahrozit z přímého volného kopu. Balon snášející se do vápna sešívaní bez větších potíží odklidili daleko od své svatyně.
16'
Balon před nabíhajícím Delim odhlavičkoval do bezpečí Karafiát. Slávisté chtěli rychle míč získat zpět, pomohli si ale nepovoleně a po odpískaném faulu zůstanou tedy u míče hráči Liberce.
15'
Coufal se pokusil odcentrovat z pravého křídla, hosté srazili míč na rohový kop.
14'
S míčem hrají slávisté, kteří ale kombinují pouze na své polovině a vymýšlejí, kudy se vydat kupředu.
13'
Stoch napřáhl ke své obávané střele z dálky. Hosté jako, kdyby věděli, jaké nebezpečí se chystá, a tak dobře vystoupili a ránu zablokovali.
12'
Deli si počínal výborně v souboji s Kozákem, získal míč a jistě ho rozehrál ve spolupráci s brankářem Kolářem.
11'
Na centr z pravého křídla si naběhl Traoré, jeho hlavička ovšem mířila vysoko nad.
10'
Traoré hlavičkoval po Coufalově centru nad bránu
10'
Dlouhý míč na pravé křídlo měl nalézt Masopusta. Domácí křídelník měl ale k balonu o něco dál než beci hostí a ti si poradili.
9'
Rohový kop dokázali Pražané odvrátit bez potíží a nyní mohou rozehrát protiakci.
8'
Tentokrát domácí chybovali v rozehrávce a opět to byl Potočný, kdo zakončoval. Ze střední vzdálenosti vyslal velice povedenou střelu, kterou ale Kolář celou dobu viděl, a tak byl u své levé tyče včas a míč vytěsnil mimo. Dobrý zákrok gólmana sešívaných.
7'
Tyč! Potočný střílel pohotově z první do brankové konstrukce
7'
Zčistajasna první velká šance utkání na opačné straně hřiště! Balon, který přilétl do pokutového území z pravého křídla propadl k Potočnému, jenž dokázal i v tísni zakončit do protipohybu Koláře a gólmana sešívaných zachránila tyč!
6'
Masopust se vydal za obloučkem, který přeletěl beky Liberce, míč nakonec ovšem doskákal až do rukavic Nguyena a ten rozehrává.
5'
Škoda ani Masopust se neprobili do šestnáctky Liberce z pravé strany. Balon skončil v autu, odkud ho až do pokutového území poslal Coufal. Liberečtí balon neodklidili dvakrát povedeně, a tak se k zakončení z ostrého úhlu dostal Zmrhal, jenž ale pravačkou rozvlnil síť jen z boku.
4'
Zmrhal v ofsajdu pálil do boční sítě, Bořil reklamoval faul ve vápně
4'
Potočný s Kúdelou se srazili ve středu hřiště, oba byli rychle ošetřeni a může se pokračovat ve hře. Stoch odevzdal míč soupeři a Liberečtí rozehrávají.
3'
Souček se uvedl hezkou kličkou ve středu hřiště a záhy poslal průnikový pas za obranu. Škoda však jeho záměr nepochopil a míč skončil až u brankáře Severočechů.
2'
Také hráči Slavie se vydali poprvé kupředu a výsledek byl stejný. Míč se dokutálel za brankovou čáru a Nguyen bude vykopávat.
1'
Úvodní rozehrávku obstarali fotbalisté hostí. Velice rychle přilétl za obranu sešívaných dlouhý nákop, který měl najít Kozáka. Domácí beci ostrostřelce Liberce dokázali pokrýt.
1'

SK Slavia Praha: O. Kolář – Coufal, Kúdela, Deli, Bořil – T. Souček, Traoré – Masopust, Stoch, Zmrhal – Milan Škoda (C).
Náhradníci: Kovář – Ngadeu, Olayinka, Van Buren, Hušbauer, Král, Frydrych.

FC Slovan Liberec: Nguyen – Fukala, Kačaraba, Karafiát, Hybš – Breite (C), Oscar – Malinský, Potočný, Pešek – Kozák.
Náhradníci: Knobloch – Mikula, Vukliševič, Koscelník, Nešický, Pázler, Oršula.

Rozhodčí: Michálek – Kotík, Batík, Ginzel.
FC Slovan Liberec
Severočeši se pohybují v poklidném středu tabulky. Před jarní částí ligy asi pomýšleli i výše, nyní jsou ale osmí. Po návratu do Česka táhne Liberecké Libor Kozák, jeho góly, zdá se, však nestačí. Naposledy fotbalisté Liberce doma zdolali Zlín nejtěsnějším rozdílem, předtím však padli s Olomoucí či se Spartou. Hosté proti Slavii umějí překvapit, v posledních čtyřech vzájemných ligových duelech prohráli jen jednou, naopak krom dvou remíz si připsali i vítězství. Přidají Severočeši další překvapivý skalp Vršovických i dnes? Zůstaňte s námi a nic vám neunikne, začínáme v 17:30.
SK Slavia Praha
Ve Slavii klape vše, jak má. V sešívaném táboře panuje výborná nálada, hráči i fanoušci se těší, až ve čtvrtfinále Evropské ligy přivítají londýnskou Chelsea, do toho se Pražanům daří i v lize. Červenobílí mají na čele tabulky náskok devíti bodů na druhou Plzeň a výbornou formu. Svěřenci trenéra Trpišovského naposledy padli v únoru právě na západě Čech, od té doby v lize neztratili ani bod a z Evropské ligy vyřadili slavnou Sevillu. Domácí dnes platí za jasného favorita. Potvrdí tuto roli?
Ještě jednou dobrý den z Edenu! Společně dnes budeme sledovat utkání české nejvyšší fotbalové soutěže mezi Slavií a Libercem.
Vítáme vás u on-line přenosu. Utkání začíná v 17:30.