FORTUNA:LIGA - Základní část - 26. kolo -  ONLINE PŘENOS -  Teplice : Slovácko - 30. března 2019   15:00

Teplice
10' Hora  • 15' Kuchta (Hyčka)
2:0
(2:0)

Grigar – Vondrášek, Jeřábek, Shejbal, Hyčka – Kučera, Trubač (85. Hošek) – Hora (C), Žitný (77. Bezdička) – Kuchta (39. Radosta), Jindráček.
Jakub Diviš – Čmovš, Bezdička, Knapík, Soungole, Radosta, Hošek.
Milan Matějček – Jakub Šimáček, Michal Pfeifer
AGC Aréna Na Stínadlech, Teplice
2626 diváků
Trmal – Juroška, S. Hofmann, Mich. Kadlec, Šimko – Navrátil (46. Zajíc), Havlík (76. Harba), V. Daníček (C), Sadílek, Kalabiška – Hološko (61. Jakub Rezek).
Daněk – Franič, Harba, Jakub Rezek, Zajíc, Jaroslav Diviš, Reinberk.
Trmal

SESTŘIH: Teplice - Slovácko 2:0. Hosté neměli nárok, Severočeši rozhodli o výhře už v úvodu

Utkáním vás provedl Tomáš Suchánek a já vám děkuji za pozornost.
Tisková konference po utkání:

Martin Svědík (1. FC Slovácko):

„Moje hodnocení bude velmi stručné, podali jsme velmi slabý výkon. Pokud by jsme tu chtěli uspět, museli bychom podat ve všech směrech lepší výkon. Hráči dnes k utkání nepřistoupili vůbec dobře. Musíme z toho vzpamatovat, jelikož takto se za Slovácko nehraje.“

Stanislav Hejkal (FK Teplice):
„Stejně jako po Plzni se mi utkání hodnotí velmi dobře. Vyšel nám začátek utkání, byli jsme aktivní. Chtěli jsme napadat rozehrávku, z čehož plynula první branka. Druhá branka byla nacvičená situace. Každopádně sem rád, že jsme vydrželi neinkasovat do konce prvního poločasu. S výkonem sem velmi spokojen a také sem velmi rád, že dostáváme do hry mladé hráče.“
Diváci: 2 626.
Teplice rozhodly dnešní důležité střetnutí se Slováckem o „šest“ bodů během první čtvrt hodiny, když se trefili Jakub Hora a Jan Kuchta. Slovácko dnes předvedlo hodně slabý výkon a de facto si nevytvořilo souvislejší tlak a větší šance. Teplice tak berou dnes zasloužené tři body za výhru 2:0!
90+3'
90+3'
Za zdržování hry při odkopu obdržel ještě žlutou kartu Jan Shejbal (Teplice).
90+2'
Následný rohový kop odhlavičkoval z teplické šestnáctky Tomáš Kučera.
90+1'
V závěru se Slovácko dostalo snad do největší šance, ale pokus Lukáše Sadílka z uvnitř šestnáctky srazil na poslední chvíli ve skluzu mimo pravou tyč Michal Jeřábek!
90+1'
Hlavní sudí Milan Matějček nastavuje utkání o 3 minuty.
89'
Jakub Hora (Teplice) zbytečně odkopl po pískání míč a obdržel žlutou kartu.
89'
Teplice jsou v hlubokém bloku, ale brání velmi svědomitě a nepouští Slovácku vůbec k žádnému náznaku šance.
89'
David Bezdička odkulhal v doprovodu lékařů za postranní lajnu, zápas může pokračovat.
88'
Tomáš Grigar zahodil míč za postranní lajnu, důvodem je na hrací ploše ležící David Bezdička.
87'
Slovácko zahrál rohový kop signálem, ale Tomáš Kučera odvrátil nabídku od Jakuba Rezka.
86'
Haris Harba vybojoval pro Slovácka alespoň rohový kop, když jeho centr zablokoval skluzem Tomáš Vondrášek.
85'
Střídání v týmu FK Teplice: ze hřiště odchází Daniel Trubač, přichází Jan Hošek.
83'
Centr Tomáše Kučery pravačkou si našel v záklonu Michal Jeřábek a podle toho také jeho hlavička vypadala, skončila pouze nad brankou Matouše Trmala.
83'
Alois Hyčka si počkal na faul a „skláři“ budou rozehrávat z levé strany přímý volný kop.
81'
Jakub Rezek nestihl na hrací ploše přihrávku od Patrika Šimka a od branky bude vykopávat Tomáš Grigar. Další čas pro domácí Teplice.
80'
Jakub Hora trefil svou ostrou ranou zpoza šestnáctky Michala Kadlece. Teplice kontrolují svou aktivitou utkání.
78'
Matěj Radosta (Teplice) poslal svůj nepovedený centr na tribunu za brankou, to však Teplicím příliš vadit nemusí. Žádný tlak Slovácka zatím nevidíme a to se blížíme do poslední desetiminutovky.
77'
Střídání v týmu FK Teplice: ze hřiště odchází Patrik Žitný, přichází David Bezdička.
76'
Nehlídaný Trubač vyzkoušel Trmala, ten hosty podržel
76'
Střídání v týmu 1.FC Slovácko: ze hřiště odchází Marek Havlík, přichází Haris Harba.
75'
Tomáš Vondrášek předvedl svůj pověstný drzý průnik po lajně a přihrávkou pod sebe našel na hranici šestnáctky Daniela Trubače, jehož střele však chyběla rasance a trefil přesně střed branky, kde byl připraven Matouš Trmal.
73'
Tomáš Kučera si tradičně vzal rohový kop na starost a poslal přízemní centr, který sice propadl do malého vápna, ale tam byl nachystán s odkopem Jan Kalabiška.
73'
Další rohový kop pro Teplice. Jakub Rezek musel zasáhnout před Martinem Jindráčkem.
71'
Rohový kop Tomáše Kučery odvracel na penaltě hlavou. Stanislav Hofmann.
70'
Matouš Trmal nestihl malou domů na hrací ploše a Teplice budou rozehrávat zásluhou Tomáše Kučery od rohového praporku.
69'
Teď se toho Na Stínadlech opravdu moc neděje a Teplice zápas relativně kontrolují. Faulován byl ve středu hrací plochy Michal Jeřábek.
68'
Kombinace Vondráška s Jindráčkem u pravé postranní lajny nebyla přesná , míč skončil v zámezí. Vhazovat budou hosté.
66'
Tomáš Zajíc chtěl pro svůj tým přímý volný kop těsně za hranicí šestnáctky, ale jeho volný pád viděl správně hlavní sudí Milan Matějček a gestem jej zvedl z trávníku.
65'
Tuhý boj o míč ve středu hrací plochy vyřešil hlavní sudí Matějček a odpískal faul teplickému Danielu Trubačovi.
64'
Nový muž na trávníku Jakub Rezek se poprvé šplhal po centru od Lukáše Sadílka z pravé strany, ale na míč nakonec nedosáhl.
62'
Michal Kadlec stále neztratil nic ze své rychlosti a udržel tempo s Jakubem Horou, přesto teplické křídlo odcentrovalo, ale odskok míče v šestnáctce dobře neodhadl Daniel Trubač a míč mu odskočil od kopačky.
61'
Střídání v týmu 1.FC Slovácko: ze hřiště odchází Filip Hološko, přichází Jakub Rezek.
59'
Jedovku Žitného vytáhl Trmal nad bránu
59'
Potlesk ochozů si nyní vysloužil Patrik Žitný, jenž napřáhl z třiceti metrů a brankář Matouš Trmal musel krásnou ránu vytáhnout konečky prstů nad svou horní tyč! Parádní moment z obou stran!
58'
Jindráčkovu hlavičku z těžké pozice pohlídal Trmal
58'
Dlouho se nic nedělo na hrací ploše, až vymyslel hezký centr na zadní tyč Alois Hyčka, ale Martin Jindráček přeci jen hlavičkoval ze záklonu, a tak si s jeho hlavičkou Matouš Trmal poradil.
56'
I Teplice měly k dispozici rohový kop, ale centr Tomáše Kučery po přistrčení od Jakuba Hory nenadělal hostům potíže.
55'
Při rohovém kopu Slovácka, který kryl Tomáš Grigar, jsme dostali informaci o počtu diváku Na Stínadlech, a ten počet zněl, pouze 2 626 diváků.
54'
Tepličtí jsou možná trochu zbytečně zatažené. Patrik Šimko posílal další centr do šestnáctky, dobře zasáhl v obraně Michal Jeřábek.
52'
Tomáš Kučera zahrál vysokou nohou proti Jana Kalabiškovi a fotbalisté z Uherského Hradiště zůstanou u míče.
51'
Lukáš Sadílek opět v akci. Jeho rohový kop na krátko zakončil však bídným centrem nad domácí branku Marek Havlík. Tomáš Grigar bude v poklidu vykopávat od své branky.
50'
Lukáš Sadílek přetáhl svůj centr a nenašel žádného ze svých spoluhráčů.
49'
Marek Havlík tentokrát v obranné činnosti odvracel přihrávku Aloise Hyčky do zámezí. Aut pro Teplice.
47'
Následný rohový kop odvracel přesnou hlavičkou Tomáš Vondrášek.
46'
Slovácko vstoupilo aktivně do druhého poločasu a centr Tomáše Zajíce pronikl až k Marku Havlíkovi, jehož nadějnou střelu zablokovala domácí obrana na rohový kop.
46'
Střídání v týmu 1.FC Slovácko: ze hřiště odchází Jan Navrátil, přichází Tomáš Zajíc.
46'
Druhý poločas začne přibližně v 16:01 .
Hlavní sudí Milan Matějček nenastavil první poločas ani o vteřinu, no nebylo také proč. Do kabin jdou jednoznačně spokojenější Teplice! Ty poslal do vedení v 10. minutě kanonýr posledního období Jakub Hora, a o pět minut později navýšil jejich vedení, aktuálně již vystřídaný z důvodu zranění, Jan Kuchta!
45'
45'
Martin Jindráček našel od pravé lajny za velkým vápnem Daniela Trubače, který si míč přehazoval na pravačku, nakonec jej nenechal vypálit Stanislav Hofmann.
43'
Matěj Radosta teď nachystal ideální českou uličku pro Jakuba Horu, který se však nejspíše rozhodoval mezi střelou a přihrávkou, nakonec z toho bylo něco mezi a míč za brankou Matouše Trmala.
42'
Slovácko přikovalo teplické na jejich polovině, ale domácí brání zatím svědomitě. První centr odvracel hlavou Jan Shejbal a druhý zablokoval nový hráč na pažitu Matěj Radosta.
40'
Slovácko mělo dobře rozběhnutou akci, ale Marek Havlík nedokázal proměnit výborný náběh Patrika Šimka a trefil svou přihrávkou pouze Michala Jeřábka ve žlutém dresu.
39'
Jan Kuchta (Teplice) odstupuje z důvodu nespecifikovaného zranění, nahrazuje jej Matěj Radosta (Teplice).
38'
Sadílka v jasné šanci vychytal Grigar
38'
Tentokrát byl Tomáš Grigar velmi jistý a podržel Teplice, kterým unikl sám do šestnáctky Lukáš Sadílek, ale domácí brankář mu zmenšil střelecký úhel a nenechal se přehodit!
37'
Tomáš Grigar příliš neodhadl centr Jana Navrátila a konečky svých rukavic jej pouze vytáhl na Jana Kalabišku, ten však svou nedůraznou hlavičkou věnoval míč zpět domácímu brankáři.
35'
První hostující rohový kop v zápase rozehrával Marek Havlík, ale jakoukoliv šanci na zakončení ukončil hlavní sudí Matějček, jenž viděl útočný faul Vlastimila Daníčka.
34'
Svůj premiérový roh budou zahrávat po akci Jana Jurošky hosté z Uherského Hradiště.
33'
Michal Jeřábek si v ostrém souboji pohlídal atak Filipa Hološka a uklidnil situaci přihrávkou na Tomáše Grigara.
31'
Jan Juroška (Slovácko) přetáhl svůj centr z pravé strany a odkopávat od své branky bude Tomáš Grigar, který zatím nemusel dnes zasahovat.
30'
Teď malinko hlušší pasáž prvního poločasu. Slovácko drží míč a kombinuje, ale domácí jej do finální fáze vůbec nepouští.
28'
Jan Kalabiška táhl dlouho míč a hledal si střeleckou pozici, nakonec vymyslel průnikovou přihrávku na Jana Jurošku, ten byl však v ofsajdu, což neuniklo asistentovi na lajně.
27'
Jan Kalabiška centroval pouze do rukavic připraveného Tomáše Grigara.
26'
Tomáš Kučera (Teplice) předvedl hodně ostrý skluz ve středu hrací plochy a odnesl to Lukáš Sadílek. Teplický záložník vyfasoval první žlutou kartu v utkání.
24'
Teplice předvedly opět hodně přímočarý kontr zásluhou Aloise Hyčky, ten ideálně hledal přihrávkou pod sebe Jana Kuchtu, který však tentokrát neprožil střeleckou chvíli a míč vůbec netrefil v ideální pozici.
23'
Jan Navrátil přetáhl svůj centr od pravé postranní lajny a Lukáš Sadílek jej nemohl v žádném případě dostihnout.
22'
Alois Hyčka servíroval další centr do hostující šestnáctky, na místě byl však Vlastimil Daníček.
20'
Jakub Hora tentokrát míč před pravou postranní lajnou nezachránil, a tak výkop Tomáše Grigara skončil v zámezí.
19'
Dělovku Jindráčka zablokoval na poslední chvíli Daníček
19'
„Skláři“ jsou namlsáni. Jakub Hora zachránil skluzem míč před postranní lajnou, ale z této situace nakonec vykouzlil přihrávku za obranu na Patrika Žitného, jenž chtěl přehodit vyběhnutého Matouše Trmala, ale lob měl příliš vysokou trajektorii a skončil nad hostující brankou.
17'
Slovácko je hodně opařené! Jakub Hora poslal dobrý centr do šestnáctky, ten se odrazil proti noze Martinu Jindráčkovi a hosty zachránil skvělým blokem kapitán Vlastimil Daníček.
15'
Teplice právě vstřelily branku!
Stínadla jsou podruhé na nohou! Alois Hyčka našel přízemním centrem JANA KUCHTU, ten si míč píchl před obránce a krásnou pohotovu ranou zamířil na zadní tyč! Nechytatelné pro Matouše Trmala – 2:0! Asistence: Alois Hyčka.
15'
Jako zeď se teď chovala celá teplická obrana. Dlouhý aut od levé postranní lajny si našel Marek Havlík, ale ani jeden z jeho dvou pokusů domácí obrana nepustila na Tomáše Grigara.
14'
Tomáš Kučera rozehrál volný přímý kop vysokým centrem, ale ten skončil vedle hostující branky. Odkopávat od své branky bude Matouš Trmal.
13'
A Patrik Žitný si nyní vynutil kousek od brankové lajny nedovolený zákrok. Domácí budou zahrávat volný přímý kop.
12'
Patrik Žitný donutil k odkopu do zámezí Jana Jurošku, Teplice zůstávají v tlaku.
10'
Svou formu potvrzuje pátou brankou v posledních pěti utkáních teplický kapitán JAKUB HORA! Domácí opora může však poděkovat za asistenci brankáři Matouši Trmalovi, jenž předvedl hrůzostrašný odkop, který našel právě Jakuba Horu, a ten ranou z nějakých pětadvaceti metrů trefil odkrytou branku, i když mu byla nápomocná tyč – 1:0! Asistence: Bez asistence.
9'
Šílenost od Trmala! Naservíroval míč Horovi a ten mu vrátil balon do prázdné klece, 1:0
9'
Jakub Hora opět ukázal svou kvalitu a formu a jeho ostrý centr do kapsy mířil na Jana Kuchtu, kterému však chyběl krok, aby mohl zakončit perfektní centr svého spoluhráče.
8'
Jan Navrátil si hledal centr z levé strany, ale o chlup na něj nedoskočil, a tak byl Tomáš Grigar bez práce.
7'
Velmi pozvolnou rozehrávku Teplic zakončil dlouhým pasem Michal Jeřábek, ale našel pouze Patrika Šimka, který svou hlavou zastavil snažení domácích.
5'
Nešikovné počínání Shejbala před vlastní bránou hasil Grigar
5'
Do první šance v utkání se trochu nevinně dostal hostující Filip Hološko! Jan Shejbal hlídal situaci před Grigarem, nicméně míč mu brnkl o ruku a odrazil se výhodně před Hološka, ten však reagoval pozdě a domácí zachránil pohotovým vyběhnutím Tomáš Grigar!
4'
Poprvé si na míč sáhl Tomáš Grigar, a centr Jana Jurošky v pohodě podržel ve svých rukavicích.
3'
Druhý roh Teplic v krátkém časovém rozmezí rozmezí zahrával Jakub Hora, ale ve velkém čtverci si našel míč Stanislav Hofmann. a odvrátil jej do bezpečí.
3'
Premiérový rohový kop zahrály Teplice na krátko, ale Daniel Trubač se také kličkou v šestnáctce neprosadil.
2'
Patrik Žitný se neprosadil svou kličkou do šestnáctky, nicméně je z toho první rohový kop pro Teplice v utkání.
2'
Jan Navrátil fauloval v hlavičkovém souboj Jana Shejbala a hrát budou Teplice.
1'
Domácí Jakub Hora a Martin Jindráček rozehráli dnešní utkání 26. kola FORTUNA:LIGY.
1'
Oba týmy již vítají velmi slabě zaplněná Stínadla. Teplice nastupují v tradiční žluto-modré kombinaci. Hosté z Uherského Hradiště mají také klasickou verzi, a to bílou sadu dresů.
Na teplických Stínadlech vládne opravdu ideální fotbalové počasí, slunce se odráží od výborně připraveného pažitu, tak doufejme, že se dočkáme kvalitní ligové podívané.
Teplice se dnes musí obejít bez tria Admir Ljevakovič, Jan Krob a Pavel Moulis.

FK Teplice: Grigar – Vondrášek, Jeřábek, Shejbal, Hyčka – Kučera, Trubač – Hora (C), Žitný – Kuchta, Jindráček.
Náhradníci: Jakub Diviš – Čmovš, Bezdička, Knapík, Soungole, Radosta.

1.FC Slovácko: Trmal – Juroška, S. Hofmann, Mich. Kadlec, Šimko – Navrátil, Havlík, V. Daníček (C), Sadílek, Kalabiška – Hološko.
Náhradníci: Daněk – Franič, Harba, Jakub Rezek, Zajíc, Jaroslav Diviš, Reinberk.

Rozhodčí: Milan Matějček – Jakub Šimáček, Michal Pfeifer.
1. FC Slovácko

Slovácko čeká na výhru již čtyři ligová kola. Poslední tři utkání svěřenci trenéra Martin Svědíka zremizovali. Posledním střetnutím před reprezentační pauzou byl domácí souboj s Jabloncem, jenž skončil bezbrankovou remízou. Jak již bylo zmíněno, Slovácko je na 11. místě tabulky se ztrátou dvou bodů na svého dnešního soupeře a jeden bod jim schází na Sigmu, která uzavírá střední část tabulky.

Co řekl před utkáním brankář českého výběru U21, Matouš Trmal?
„Chceme být do desátého místa a Teplice jsou nad námi, takže tam budeme chtít zabodovat za tři body,“ pokračuje Trmal. Více se dozvíte ve videu níže“.
FK Teplice

Severočeši si před reprezentační pauzou vyšlápli na mistrovskou Plzeň, kterou přehráli v poměru 2:1. „Repre“ pauzu tak mohli trávit relativně v dobré náladě, jelikož se posunuli na aktuální 9. místo, jenž jim prozatím zajišťuje účast ve střední skupině o evropskou ligu. Toto postavení si však svěřenci trenéra Stanislava Hejkala musí velmi pozorně hlídat. Jejich dnešní soupeř z Uherského Hradiště je mimo tuto skupinu, a to s pouhou ztrátou dvou bodů.

Teplice budou v utkání „o šest bodů“ spoléhat mimo jiné na Jakuba Horu, který má slušnou fazónu a jeho čtyři branky v posledních čtyřech ligových střetnutích jsou toho jasným důkazem. Otazníky naopak visí nad starty kapitána, Admira Ljevakoviče a Jana Kroba, kteří laborovali se zraněním.

Co před utkáním řekl asistent trenéra Teplic, Pavel Drsek?
„Slovácko se po tom, co tam přišel trenér Svědík, prezentuje odlišným fotbalem než před tím. Je těžké se k nim dostat, jsou konsolidovaní, chtějí hrát rychle nahoru, brzo jdou do zakončení. Musíme si dávat pozor na přechodovou fázi.“
Vítáme vás u on-line přenosu. Utkání začíná v 15:00.