FORTUNA:LIGA - Základní část - 26. kolo -  ONLINE PŘENOS -  Bohemians : Č. Budějovice - 31. května 2020   16:00

Bohemians
29' Schumacher (Bartek) • 37' Vodháněl (Schumacher) • 54' Pulkrab (Bartek)
3:2
(2:0)
Č. Budějovice
76' Schranz  (Talovierov) • 90+3' Táborský  (Šulc)

Valeš – Bartek, Köstl, Bederka, Schumacher (77. M. Dostál) – Hůlka, Jindřišek (C) – Hronek (63. Vaníček), Vacek (57. Puškáč), Vodháněl (77. Mosquera) – Pulkrab (57. Květ).
P. Le Giang – M. Dostál, Květ, Mosquera, Vaníček, Krch, Puškáč.
Berka – Vlček, Flimmel (Královec)
Ďolíček, Praha-Vršovice
Drobný – Kopečný, L. Havel, Sivok (C), P. Novák (67. Kladrubský) – Čavoš (77. Táborský), Havelka – Mészáros (46. Šulc), Schranz, Brandner – Ledecký (50. Talovierov).
Sušak – Čolić, Granečný, Kladrubský, Táborský, Talovierov, Šulc.

SESTŘIH: Bohemians - České Budějovice 3:2. Klokani na vlně, Sivok nedohrál

Z mé strany je to pro dnešní večer vše, loučím se s vámi a brzy zase na počtenou.
Utkání je za námi. Klokani nakonec poráží České Budějovice 3:2. Jde sice o jednobrankový rozdíl, ovšem vítězství domácích bylo zasloužené a lze konstatovat, že si zápas hlídali, hosté totiž korigovali v podstatě v poslední vteřině zápasu, kdy bylo jasné, že je o dělbě bodů rozhodnuto. Výhru Bohemians zařídili svými góly Till Schumacher, Jan Vodháněl a Matěj Pulkrab, za hosty snižovali Ivan Schranz a Ivo Táborský.

Sice se hrálo jen před omezeným počtem fanoušků, domácí prostředí Bohemians bylo ale hodně znát. Fanoušci tradičně nefandili jen z tribuny, ale také z plotů, zdí a balkonů kolem stadionu a byli slyšet po celý zápas.
90+4'
90+3'
Dynamo právě vstřelilo branku!
Za neutuchající snahu jsou Českobudějovičtí odměněni ještě jedním gólem, který už ale na výsledku utkání nic nezmění. Šulc na hranici vápna přistrčil míč IVU TÁBORSKÉMU, který poslal míč ze svého pohledu nechytatelně k pravé tyči.
90+2'
Mosquera se opět odhodlal ke střele, tentokrát již zacílil mezi tři tyče, Drobný jeho pokus dokázal bez větších obtíží zalepit.
90+1'
Nastavují se tři minuty.
90'
Puškáč si přidržel protihráče a hosté zahajují jednu z posledních akcí zápasu.
89'
Po několika pasech se míč dostal k Mosquerovi. Ten se rozhodl vypálit ze střední vzdálenosti, Drobného bránu výrazně přestřelil.
88'
Vaníček byl faulován a klokani zahrávali standardní situaci, hosté centr odvrátili na roh.
86'
Hosté už dávají všechno do útoku, a tak se naskýtají klokanům brejkové situace často. Tu poslední táhl Vaníček, domácí šli čtyři proti dvěma bekům Českých Budějovic, Vaníček se místo nahrávky rozhodl pro střelu, která mu ale vůbec nesedla a míč se po jeho slabém pokusu jen dokutálel za bránu hostí.
85'
Na konci brejkové situace se ocitl Krch, který chtěl balon ještě prostrkávat ve vápně pod sebe. Úspěšný nebyl, avšak domácí u míče zůstali a o chvíli později tvrdě pálil Jindřišek, jeho střela byla sražena na roh.
84'
Jindřiškův pokus na poslední chvíli zablokoval Havel
84'
Pro míč si vyběhl Valeš, kterému balon vypadl, gólman klokanů svou chybu záhy napravil, když skočil na poslední chvíli rybičku a míč vyboxoval do bezpečí, čímž zároveň založil brejk svého celku.
83'
Na balon naskakovalo několik hráčů obou týmů, míč se odrazil mimo a hlavní rozhodčí signalizuje roh.
82'
Mosquera fauloval Schranze, hosté budou moci zahrozit ze standardní situace.
80'
Vaníček odcentroval zprava a za míčem se dral Puškáč. Aktivní byl až příliš, píská se totiž jeho útočný faul.
79'
Další akce hostů vedla po levém křídle, výborně se vrátil Jindřišek, který dokázal rozbít rozvíjející se akci hostů.
78'
Českobudějovičtí se rozhodně nevzdávají, nadále hrají hodně aktivně a chtějí pro další zdramatizování utkání udělat maximum.
77'
Střídání v týmu SK Dynamo Č. Budějovice: ze hřiště odchází Patrik Čavoš, přichází Ivo Táborský.
Střídání v týmu Bohemians Praha 1905: ze hřiště odchází Jan Vodháněl, přichází Jhon Mosquera.
Střídání v týmu Bohemians Praha 1905: ze hřiště odchází Till Schumacher, přichází Martin Dostál.
76'
Gól měsíce? Schranz úchvatnou střelou snížil, 3:1
76'
Tak přece jenom je tu ještě záblesk naděje pro Jihočechy! IVAN SCHRANZ si zpracoval míč před vápnem domácích a z kroku natáhl k parádní technické ráně, která skončila přesně v šibenici Valešovy svatyně.
75'
Odražený míč se snažil z první poslat na bránu Schumacher, jehož velice tvrdá rána byla zablokována.
74'
Šulc přetažený centr odklidil raději na roh, pro míč si jde Jindřišek.
73'
S míčem kombinují klokani, nikam se však neženou, je jasné, že o vítězi je v podstatě rozhodnuto.
72'
Brandner překvapil Köstla, když se zjevil za jeho zády, stopera Bohemians tak trochu zachránil hvizd sudího značící ofsajd.
70'
Jihočeši dnes hrají hodně často na hranici faulu, nebo dokonce za ní, dalším žlutou kartou potrestaným hráčem je Čavoš.
69'
Vodháněl se rozeběhl podél levé lajny, na balon ale čekal marně, neboť šlo o hodně nepřesný pas, který sebral brankář Drobný.
68'
Šulc působí zatím defenzivě Bohemians asi největší problémy z českobudějovického celku. Nyní však hostující hráč ztratil balon a záhy se dopustil nedovoleného zákroku.
67'
Střídání v týmu SK Dynamo Č. Budějovice: ze hřiště odchází Pavel Novák, přichází Jiří Kladrubský.
66'
Klokani měli k dispozici roh, první centr odvrátili a neujal se ani další Vaníčkův balon.
65'
Puškáč táhl brejk Pražanů po levém křídle, balon přetáhl, ovšem Bartek nemohl zakončovat z první, a tak domácí pokračují v kombinaci na krátko.
64'
Šulc pálil ze složité pozice na levé straně, trefil jen záda blokujícího obránce a klokani mohou otočit hru.
63'
Střídání v týmu Bohemians Praha 1905: ze hřiště odchází Petr Hronek, přichází Antonín Vaníček.
61'
Klokani zkusili dlouhý balon, před nabíhajícím Puškáčem míč v poklidu sebral do náručí Drobný.
60'
Schranz zblízka mířil mimo tyče
60'
Zčistajasna mohlo být sníženo! Šulc z pravého křídla předal míč přesně na malé vápno Schranzovi, jenž se pokoušel zakončit po zemi na bližší tyč, tu však o malý kousek minul.
59'
První centr domácí odvrátili, záhy přilétl do jejich vápna ještě jeden balon, který skončil bezpečně ve Valešových rukavicích.
58'
Hráči Českých Budějovic vybojovali roh.
57'
Střídání v týmu Bohemians Praha 1905: ze hřiště odchází Matěj Pulkrab, přichází David Puškáč.
Střídání v týmu Bohemians Praha 1905: ze hřiště odchází Kamil Vacek, přichází Roman Květ.
55'
Bartek předložil Pulkrabovi gólovou přihrávku, která nešla odmítnout, 3:0
55'
Pražany třetí branka zase trochu nakopla, domácí nadále kombinují u šestnáctky hostů a jejich snaha hrát aktivně je v tuto chvíli pryč.
54'
Bohemians právě vstřelili branku!
Skoro to vypadalo, jako kdyby domácí nyní uspávali svého soupeře. Dlouho totiž kombinovali na krátko kolem šestnáctky Českých Budějovic, až udeřili. Po hezkém dloubáčku se na pravém křídle uvolnil Bartek, který si nechal čas na rozmyšlenou a záhy zvolil optimální řešení, pasem napříč malým vápnem našel na zadní tyči MATĚJE PULKRABA, jenž míč jednoduše uklidil do poloprázdné brány.
51'
Jihočeši i přesto, že hrají v deseti, kombinují s balonem častěji. Klokani jsou staženi a čekají, co jejich soupeř vymyslí.
50'
Na druhé straně jsme viděli rovněž volný přímý kop. Míč se po několika odrazech ocitl v rukavicích brankáře Valeše, nešlo ale o nic nebezpečného.
49'
Z nabídnuté standardní situace Jindřišek odcentroval, jeho pas ale vůbec nebyl přesný a Českobudějovičtí míč odvrátili.
50'
Střídání v týmu SK Dynamo Č. Budějovice: ze hřiště odchází David Ledecký, přichází Maxym Talovierov.
47'
Sivok zasáhl Vodháněla a po druhé žluté kartě zamířil do sprch!
47'
Veliká trhlina do českobudějovických plánů na zdramatizování zápasu – Sivok ostře srazil protihráče, za což dostává druhou žlutou, tudíž také červenou kartu.
46'
Střídání v týmu SK Dynamo Č. Budějovice: ze hřiště odchází Karol Mészáros, přichází Pavel Šulc.
46'
První poločas je minulostí. Sledujeme zajímavý fotbal, oba celky se totiž snaží hrát aktivně a útočit. O poznání více se zatím daří domácím hráčům, kteří dvě pohledné akce přetavili ve dva góly a po zásluze vedou po prvním poločase 2:0. Jak už bylo zmíněno, také Jihočeši hrají hodně aktivně, napadají rozehrávku Pražanů, snaha hostů ale zatím nemá potřebný efekt, vyjádřeno čísly – stále čekáme na první střelu hostů na bránu. Nechme se překvapit, co nám nabídne druhý poločas, který začne přibližně v 17 hodin.
45+1'
45+1'
Nastavuje se jedna minuta.
45'
Naopak třetí gól domácích měl na kopačce Hronek. Ten si vyměnil míč na pravé straně s Pulkrabem, čímž vyšachoval celou obranu soupeře, v naprosto tutové pozici na hraně malého vápna však šancí pohrdl, míč poslal jen vysoko nad.
44'
Pulkrab vybojoval míč pro Hronka, ten trestuhodně přestřelil bránu
44'
Už už se začínala rodit šance pro hosty, hlavní sudí ji však utnul hvizdem, když zapískal hodně sporný útočný faul.
43'
Havelka upadl po souboji ve středu hřiště. Hosté zůstanou u míče a obléhání tak může pokračovat.
41'
Jihočeši se snaží tvořit hru a útočit, zároveň aktivně napadají rozehrávku Bohemians a rozhodně nepůsobí odevzdaně, proti precizní defenzivě klokanů na první větší šanci ale stále čekají.
40'
A další žlutá. Tentokrát je trestán Sivok, který zcela očividně držel na polovině hřiště Pulkraba snažícího se o únik.
38'
Pulkrab zastavil akci hostí nedovoleně a zřejmě se následně rozhodl ještě rozhodčímu cosi vysvětlit, a tak dostal žlutou kartu.
37'
Schumacher vytvořil pozici pro Vodháněla, ten se nemýlil, 2:0
37'
Klokani navyšují své vedení! Köstl již podruhé v zápase předvedl skvělý přehled, nadýchaným pasem našel na levém křídle Schumachera, který zatím hraje ve skvělé formě a touto akcí ji jen potvrdil. Míč si navedl zleva do vápna a pasem na penaltu přesně našel JANA VODHÁNĚLA, který z první vypálil na vzdálenější tyč mimo dosah gólmana Drobného.
36'
Další postupný útok hostů skončil útočným faulem. Míč si k odkopu chystá Valeš.
34'
Fotbalisté Českých Budějovic po obdržené brance častěji drží balon, zatím se jim ale nedaří z obléhání vápna soupeře vytěžit alespoň střeleckou příležitost.
33'
Vodháněl zůstal po souboji ve středu hřiště ležet na trávníku a je ošetřován. Po ošetření budou ve hře pokračovat Jihočeši.
32'
Na druhé straně přispěchal s centrem Vodháněl, šlo ale o pas naslepo a podle toho to také dopadlo. Hosté mohou rozehrávat.
31'
Jihočeši se pokoušejí odpovědět a směrem dopředu jsou nyní hodně aktivní. Zatím se fotbalistům Českých Budějovic ovšem nepodařilo vypracovat si střeleckou možnost.
29'
Luxusní gól! Schumacherův koníček nachytal Drobného, 1:0
29'
Zelenobílí byli v dosavadním průběhu zápasu aktivnějším celkem a jsou odměněni vedoucí brankou, nutno podotknout, že šlo o výstavní trefu! Bartek se uvolnil na pravém křídle a přetáhl balon až za zadní tyč, na levé straně našel přesně nachystaného TILLA SCHUMACHERA, který se do balonu opřel z první a parádní ránu do protipohybu gólmana umístil přesně a nechytatelně pod břevno.
29'
Hráči Bohemians málem dali hostům lekci z jejich vlastní medicíny. Ihned po ubráněném rohu se totiž vydali v hojném počtu do brejku a nakonec jen vinou nepřesného pasu nepostupoval Pulkrab zcela sám na Drobného.
28'
Kopečný táhl akci po pravém křídle, odcentroval po zemi a domácí na poslední chvíli přispěchali s obranným zákrokem, aby balon odklidili na roh.
27'
Tentokrát letěl balon na Köstla, ale ten hlavičkový souboj prohrál a Jihočeši jdou do brejku.
26'
Ledecký smetl k zemi Jindřiška, dostává žlutou kartu a chystá se další standardní situace.
25'
Bartek chtěl míč patou efektně přistrčit spoluhráči na lajnu. Jediným problémem jeho myšlenky byl fakt, že na lajnu nikdo v zelenobílém nenaběhl, a tak hrají Jihočeši.
24'
Dalším centrem Jindřišek našel zřejmě Pulkraba, který hlavičkoval v záklonu a snad právě proto míč skončil mimo.
23'
Köstl výborně přenesl hru až na křídlo na Schumachera, který ve spolupráci s Hronkem zařídil další roh pro tým Bohemians.
22'
Po Jindřiškově rohu hlavičkoval Bederka nepřesně
22'
Záhy se ale píská Sivokovi útočný faul, hrají Pražané.
21'
Hosté spoléhají na rychlé protiútoky, které zatím jsou poměrně nebezpečné. Další takový rozbili domácí hráči jen za pomoci nedovoleného zákroku.
20'
Další balon mířil na bližší tyč do malého vápna, Drobný si křikl a míč jistě zalepil.
19'
Jednalo se o signál, kdy Hůlka na zadní tyči vracel balon do ohně, nic nebezpečného se ale neurodilo. O chvíli později vybojovali klokani další roh.
18'
Hronek je na levém křídle hodně aktivní a pro svůj celek vybojoval další roh.
17'
Havelka očividně přidržel rozehrávajícího beka Bohemians, píská se tak další nedovolený zákrok.
16'
Vackovu nebezpečnou střelu odvrátili hosté na roh
16'
Jindřišek hledal na přední tyči Hronka, hosté se ubránili a ihned vyrazili do rychlé protiakce, která skončila zablokovanou střelou.
15'
Hezká kombinace fotbalistů Bohemians vyústila ve Vackovu technickou střelu zpoza vápna, ta se ještě otřela o jednoho z bránících hráčů a doskákala na roh.
14'
Schranz fauloval rozehrávajícího Schumachera, domácí zůstanou u míče a budou rozehrávat zhruba na polovině hřiště.
13'
Bartek se už už z pravého křídla rozebíhal za obranu hostí, jeho úprk ukončil hvizd rozhodčího signalizující ofsajd.
12'
Také hosté měli k dispozici standardní situaci, po několika hlavičkových soubojích míč přistál před Mészárosem, který se do míče opřel z první a napálil ho snad až pryč z Ďolíčku směrem k tramvajové zastávce.
11'
Pro centr z kopačky Jindřiška si vyběhl Drobný, jenž míč lapil bezpečně do svých rukavic.
10'
Schumacher dostal pas do běhu na levé křídlo a snažil se centrovat. Balon se od blokujícího Kopečného odrazil na roh.
9'
Za obranu Jihočechů si naběhl Pulkrab, při krkolomném zpracování si pomohl rukou, a tak hlavní sudí odpískal proti Bohemians.
8'
Jindřišek chtěl z ostrého úhlu překvapit gólmana hostí a stočit balon přímo k přední tyči. Obránci fotbalistů v černobílých dresech byli pozorní a míč vyhlavičkovali do bezpečí.
7'
Do rychlého brejku spěchal domácí Hronek, který byl faulován. Uvidíme volný přímý kop.
6'
Opět se hraje, hosté míč sportovně vrátili svému sokovi, ovšem díky aktivnímu napadání míč zase rychle získali zpět.
5'
Hronek po souboji ve středu hřiště zůstal ležet na trávníku a domácí zakopli balon do autu.
4'
Jihočeši měli k dispozici rohový kop. Ten rozehráli nakrátko, snaha o centr byla domácími zmařena.
3'
Poprvé se kupředu vydali také fotbalisté Českých Budějovic a hned to bylo poměrně nebezpečné. Dva centry nebezpečně poskakovaly ve vápně klokanů, ke střele se hosté nakonec nedostali.
2'
Schumacher na levém křídle nepřešel přes Schranze, hosté míč jen odkopli a zelenobílí opět rozehrávají.
1'
Utkání začalo. Rozehrávky se ujali hosté, kteří ale ihned o míč přišli a útočí klokani.
1'
SK Dynamo České Budějovice
Českobudějovičtí naposledy v lize vyhráli v únoru ve Zlíně, od té doby nevstřelili ani branku. Po koronavirové pauze přivítali Jihočeši doma Liberec a prohráli 0:1. Tabulkově jsou na tom hosté oproti klokanům lépe. Momentálně jsou osmí, na Bohemians mají náskok šesti bodů a jen dva body ztrácí na šesté Slovácko, které v tuto chvíli drží poslední vstupenku do nejlepší skupiny nadstavby. Také fotbalisté z Uherského Hradiště už mají toto kolo odehrané, a tak se mohou v případě zisku tří bodů hráči Českých Budějovic právě na šesté místo posunout. Je jasné, že jde o hodně, kdo se bude nakonec radovat?
Bohemians Praha 1905
Klokani vstoupili zpět do ligy po koronavirové pauze parádně. Na domácím stadionu si poradili s Teplicemi, když vyhráli jednoznačně 4:0. Dnes je čeká další duel na domácí půdě a znovu bude v sázce hodně. Pražané jsou totiž v tabulce na jedenácté pozici a na desátou Olomouc, která je posledním celkem držícím pozici zajišťující play-off o postup do kvalifikace Evropské ligy, ztrácí přesně tři body. Olomouc včera prohrála s Příbramí, a tak by se domácí v případě výhry na Hanáky bodově dotáhli. Podaří se jim to?
Dobrý den, ještě jednou vítejte u přímého přenosu ze zápasu mezi Bohemians 1905 a Českými Budějovicemi.
Vítáme vás u on-line přenosu. Utkání začíná v 16:00.