FORTUNA:LIGA - Základní část - 21. kolo -  ONLINE PŘENOS -  Bohemians : Slavia - 16. února 2020   17:00

Bohemians
70' Vodháněl
1:0
(0:0)

P. Le Giang – Köstl, Hůlka, Šmíd, Schumacher – Hronek, Bederka, Jindřišek (C), Vaníček (60. Bartek) – Pulkrab (77. Nečas), Puškáč (69. Vodháněl).
Valeš – Bartek, Ljovin, Keita, Nečas, Vodháněl, J. Rada.
Rejžek – Pečenka, Ratajová
Ďolíček, Praha-Vršovice
6277 diváků
O. Kolář – Coufal, Frydrych, Kúdela, Bořil (C) – Ševčík, Provod, Masopust (72. Tecl), Traoré (65. Stanciu), Olayinka (79. Hellebrand) – Musa.
Kovář – Holeš, Mo. Tijani, Zima, Stanciu, Tecl, Hellebrand.
Kolář

SESTŘIH: Bohemians - Slavia 1:0. Neporazitelnost sešívaných skončila! Rozhodl Vodháněl

V Ďolíčku se udála fotbalová senzace! Třináctý tým tabulky totiž připravil ve 21. kole FORTUNA:LIGY první porážku v sezóně lídrovi tabulky – pražské Slavii. Domácí dnes obrovskou bojovností vymazali kvalitativní rozdíl mezi oběma celky. Výborně bránili a dokázali být i nebezpeční směrem dopředu. Rozhodující moment se udál v 70. minutě, kdy po chybě sešívaných v rozehrávce nedokázal brankář Kolář vyboxovat míč, který uklidil do odkryté brány Jan Vodháněl, jenž byl na hřišti jen minutu. V závěru mohl srovnat Petar Musa, ale jeho zakončení vytáhl z brankové čáry brankář Le Giang.
90'
Stanciu pálil z otočky, ale jen doprostřed
90'
Neskutečná Nečasova šance! Nejdřív ho vychytal Kolář, pak trefil tyč
90'
Ševčík si položil soupeře, Tecl hlavičkoval vedle
90'
Musa trefil v tutovce tyč! Ani po jeho pokusu se skóre nemění
90+4'
90+3'
Domácí mohli definitivně rozhodnout! Vodháněl se krásně prokličkoval až k šestnáctce a prostrčil míč na Jakuba Nečase, který utíkal sám na Koláře. Jeho střelu slávistický brankář vyrazil nohama a dorážku už Nečas ve skluzu téměř od brankové čáry do brány neprocpal.
90+1'
Sudí Rejžek nastaví čtyři minuty!
90+1'
I roh soupeře klokani přestáli.
90'
Hosté byli blízko! Centrovaný míč propadl na zadní tyč, kde byl zcela osamocený Petar Musa. Míč ale na brankové čáře zázračně zastavil Patrik Le Giang a na roh ho následně odehrál jeho spoluhráč!
88'
Jakub Nečas byl faulován v hlavičkovém souboji Lukášem Provodem. Ten obdržel žlutou kartu.
88'
David Bartek dobře zastavil na levém křídle pronikajícího Hellebranda. Kope se od domácí brány.
86'
Začala už poslední pětiminutovka řádné hrací doby. Domácí stále drží těsné vedení.
83'
Stanciova prudká rána nadělala Le Giangovi spoustu problémů
83'
Po zahájení hry mohl srovnat Nicolae Stanciu. Le Giang jeho pumelici vyrazil!
83'
Kolář se podle sudího ničeho nepovoleného nedopustil. Hra pokračuje.
81'
Emoce v Ďolíčku! Jan Vodháněl přehazoval brankáře Koláře, který vyběhl daleko ze svého pokutového území a u balónu byl později. Podle domácích gólman sešívaných zasáhl rukama a rozhodčí si vše prohlédne u monitoru systému VAR!
80'
Frydrych ve stoprocentní šanci! Hlavičkoval osamocený, jenže mimo
80'
Mohlo být srovnáno! Nicolae Stanciu poslal ze standardní situace do šestnáctky nadýchaný centr. Ten si našel Michal Frydrych, jenž hlavičkoval těsně vedle pravé tyče!
80'
Žlutou kartu dostává Jakub Nečas (Bohemians Praha 1905).
79'
Střídání v týmu SK Slavia Praha: ze hřiště odchází Peter Olayinka, přichází Patrik Hellebrand.
78'
Bořil v dalším nadějném náběhu, ale netrefil bránu
78'
Stanciu poslal z pravé strany na zadní tyč pěkný centr. Naběhl si na něj Jan Bořil, ve skluzu však neusměrnil míč mezi tyče.
78'
Hronek ve snaze získat míč na půlce fauloval Coufala. Míč pro Slavii.
77'
Střídání v týmu Bohemians Praha 1905: ze hřiště odchází Matěj Pulkrab, přichází Jakub Nečas.
76'
Sešívaní mají ještě čtvrthodinu, aby se stavem něco udělali. Momentálně obléhají šestnáctku soupeře.
75'
Dnešní utkání sleduje 6277 diváků.
74'
Příležitost k vyrovnání měl Provod. Jeho střela ale prolétla vedle tyče.
74'
Fotbalisté Slavie jsou tedy poměrně blízko první porážce v letošním ročníku FORTUNA:LIGY. Nebo snad dokáží vývoj zápasu ještě zvrátit?
72'
Střídání v týmu SK Slavia Praha: ze hřiště odchází Lukáš Masopust, přichází Stanislav Tecl.
70'
Šílené kiksy sešívané obrany potrestal Vodháněl, 1:0!
70'
Bohemians právě vstřelili branku!
Zelenobílá většina v Ďolíčku explodovala radostí! Klokani se ujímají vedení. Hosté ztratili při rozehrávce míč. Následný centr Hronka nedokázal Kolář vyboxovat a odražený balón uklidil do prázdné brány JAN VODHÁNĚL, který byl na trávníku sotva minutu!
69'
Střídání v týmu Bohemians Praha 1905: ze hřiště odchází David Puškáč, přichází Jan Vodháněl.
69'
Domácí opět zahrozili. Tentokrát byla akce vedena po levé straně, odkud odcentroval Till Schumacher. Bartek zamířil hlavou mimo.
67'
Domácím nelze upřít velká bojovnost. Tímto atributem dnes z velké části smazávají kvalitativní rozdíl, který by měl mezi oběma celky být.
65'
Střídání v týmu SK Slavia Praha: ze hřiště odchází Ibrahim Benjamin Traoré, přichází Nicolae Stanciu.
64'
Puškáčova tutovka! Krásnou přímočarou akci nedotáhl do gólu
64'
Domácí byli blízko vedoucímu gólu! Prudký centr Davida Bartka zasáhl v pádu David Puškáč, jenž zblízka hlavičkoval těsně vedle levé tyče!
64'
Kličkující Olayinka byl v šestnáctce zastaven a za odkopnutým míčem se vydal Matěj Pulkrab. Toho Michal Frydrych brzdil tělem i rukama a vyfasoval za to žlutou kartu.
62'
Matěj Pulkrab obral o míč rozehrávajícího slávistu a mohl se vydat proti bráně hostí. V tom mu ale zabránil hvizd sudího, který viděl útočný faul. Navrch Pulkrabovi přidal i žlutou kartu, ta přišla zřejmě za protesty.
60'
Střídání v týmu Bohemians Praha 1905: ze hřiště odchází Antonín Vaníček, přichází David Bartek.
60'
Nepřesný centr hostí končí v zámezí. Domácí budou střídat...
59'
V kotli Bohemians je pořádně horko a to doslova – domácí obránci zapálili oheň. Hlasatel je nyní upozorňuje, že takhle ne.
58'
V kotli domácích hoří, hraje se ale dál
58'
Domácí přestáli další rohový kop svého soupeře.
57'
Antonín Vaníček si dal tělo před Olayinku a nepustil ho k míči. Domácí budou házet aut.
56'
Vaníček stáhl Bořila k zemi, ale penalta se nepíská!
56'
Domácí teď hned dvakrát zbrzdila nepřesnost při snaze o rychlý přechod do útoku. Ve druhém případě ztratil míč Pulkrab.
54'
Balón propadal na zadní tyč, kde ho odklidil jeden z domácích obránců. Z odraženého míče chtěl vystřelit jeden z hráčů Slavie, jemuž ale kop vůbec nesedl.
53'
Peter Olayinka byl faulován Danielem Köstlem. Hosté budou zahrávat standardní situaci v podobě zkráceného rohu.
52'
Rozehrávku hostí napadal Hůlka, kterého pak doplnil i Hronek. Brankář Kolář tak nakopl míč až za postranní čáru.
50'
Po něm se domácí dostali dokonce k rohovému kopu. Ten zahrál na zadní tyč Jindřišek. K hlavičce se následně i dostal Lukáš Hůlka, jenž ale balón poslal jen do rukavic Koláře.
50'
Domácí se už vymanili. Nyní zatáhl míč dopředu Köstl a vybojoval pro svůj tým autové vhazování.
48'
Hosté začali druhou půli náporem. Nyní zahrávali dva rohy v krátkém sledu. Po tom druhém, který kopal Ševčík, balón vyboxoval mimo šestnáctku Le Giang.
47'
Le Giang dostal malou domů od Bederky v momentě, kdy už byl napadaný. Proto raději kopl míč až na tribunu.
46'
První poločas souboje Bohemians se Slavií gól nepřinesl. Hosté byli častěji na míči, připsali si i více střeleckých pokusů, ty ale s výjimkou rány Musy hned v úvodu zápasu příliš nebezpečné nebyly. I Bohemka občas hrozila. V 9. minutě se Pulkrab už dostával do samostatného úniku a nebýt skluzu Kúdely, možná by zelenobílí vedli. Později se domácí dožadovali penalty po pádu Köstla v šestnáctce. Sudí však po konzultaci s kolegy u videa pokutový kop nenařídil.
45+2'
45+2'
Ibrahim Traoré to ještě zkoušel z poměrně velké dálky. Střela mu ale vůbec nesedla a míč skončil hodně vedle brány domácích.
45+1'
Rozhodčí Rejžek nastaví první půli ještě o dvě minuty.
45'
Průnik Petera Olayinky zastavil Daniel Köstl, který slávistickému fotbalistovi čistě sebral míč.
44'
První poločas se dohrává na útočné polovině lídra tabulky.
43'
Musova hlavička zamířila mimo tři tyče
43'
Přetažený centr Bořila z levé strany vyhnal mimo šestnáctku Coufala. Slávistický pravý bek tak vrátil balón před bránu a našel Petara Musu. Ten střílel mimo.
41'
Pulkrab hlavičkoval ve výborné šanci nad bránu
41'
Domácí zahrozili po standardní situaci. Na dobrý centr Vaníčka si naběhl Matěj Pulkrab, který hlavičkoval z nadějné pozice nad bránu Slavie.
40'
Po hlavičkované u postranní čáry budou vhazovat na své útočné polovině klokani.
38'
Peter Olayinka na levé straně udržel míč a poté ho nahrál Ibrahimovi Traorému. Ten vypálil z nějakých 20 metrů nad.
36'
V ofsajdu byl nachytán domácí útočník David Puškáč.
35'
Matěj Pulkrab napadal rozehrávku obránců Slavie. Nakonec je donutil k malé domů Kolářovi.
34'
Hronkův aut propadl až k Puškáčovi, ten hlavičkou netrefil bránu
34'
Domácí zahrávali rohový kop. Po něm hlavičkoval nepřesně David Puškáč.
33'
Odkop Koláře trefil Pulkraba. Domácí ale prováhali možnost ohrozit bránu soupeře. Celou akci zpomalili.
32'
Pulkrab a Bořil se na půlce střetli hlavami. Za slávistickým hráčem už běželi lékaři, ale i on bude v pořádku.
30'
Masopust našel Musu, který pálil z první na bránu
30'
Téměř od rohového praporku odcentroval na přední tyč Masopust. Zakončení Petara Musy končí v rukavicích Patrika Le Gianga.
28'
Centr Jana Bořila z levé strany odvrátil právě Köstl, který si splnil své obranné úkoly.
27'
Rozhodčí se ani nešel podívat. Dostal do sluchátek informaci, že obránce Bohemians faulován nebyl.
26'
Köstl padá ve vápně a domácí chtějí penaltu, o faul ale nešlo
26'
Domácí dokáží čas od času obraně Slavie zatopit! Po pádu Daniela Köstla v pokutovém území se bude zkoumat video!
24'
Michal Šmíd nakopl míč do autu o napadajícího Masopusta.
23'
Masopust posouval míč na Petra Ševčíka, který míč nedostihl před brankovou čarou. Kope se od brány Le Gianga.
21'
Coufal s Masopustem si u postranní čáry nerozuměli. Bohemka bude vhazovat.
20'
Dlouhý nákop hledal Pulkraba. K míči měl ale mnohem blíže brankář Ondřej Kolář.
18'
Derby má rozhodně důstojnou kulisu. Ďolíček je vyprodaný, z obou kotlů fanoušků se nesou chorály.
17'
Domácí se bez větších potíží ubránili.
16'
Vladimír Coufal se těžce zvedal z trávníku po ataku protihráče. Bude ale v pořádku. Slavia má k dispozici standardní situaci.
14'
Další střelecký pokus hostí. Peter Olayinka si navedl z levého křídla míč na pravačku. Zamířil ale vysoko nad.
13'
Bořilovu skákavou střelu si Le Giang pohlídal
13'
Po narážečce s Traorém se dostal ke střele z větší vzdálenosti Jan Bořil. Pokus hostujícího kapitána lapil bez větších potíží Le Giang.
11'
Ondřej Kúdela byl po svém obranném zákroku ošetřován. Už je ale připraven se zapojit do hry.
9'
Velká šance Bohemky! Po přihrávce Lukáše Hůlky se řítil téměř sám na Koláře Matěj Pulkrab! Tomu skončil na poslední chvíli do zakončení Kúdela a míč se obloučkem snesl do náručí brankáře Slavie. Pokud by skluz Kúdely nepřišel, tak by to měl Kolář mnohem složitější.
8'
Jindříškův roh směřoval na zadní tyč, kde skákal Hůlka. Stoper klokanů ale v těžké pozici nedokázal ohrozit Koláře.
7'
Domácí vybojovali na své levé straně míč. Ten se dostal k Puškáčovi, který ho předal Hronkovi. Už se zdálo, že se záložník Bohemky ukličkoval, nicméně nakonec dokázal přistrčit balón Schumacherovi, jehož centr byl sražen na roh.
6'
Sešívaní rozehrávají další akci od půlky hřiště. Bohemka brání v bloku.
4'
U míče je podle očekávání častěji Slavia. Už jsme se dočkali i první pyrotechnické vložky.
2'
Musa se okamžitě prezentoval povedenou střelou z kroku
2'
První příležitost hostí! Po přihrávce Traorého se za šestnáctkou opřel do skákavého míče Petar Musa a jeho střela prolétla jen těsně vedle levé tyče!
1'
Válka choreografií, domácí i hosté se vytasili s výbornými transparenty
1'
Zápas rozehráli domácí. Dlouhý nákop ale doputoval až k brankáři Kolářovi, který bude zakládat první akci Slavie
1'
Potlesk vyprodaného stadionu si vyslechl domácí kapitán Josef Jindřišek, který nastupuje ke svému 250. utkání v dresu Bohemians!
Aktéři vršovického derby již nastupují na hrací plochu Ďolíčku.

Bohemians Praha 1905: P. Le Giang – Köstl, Hůlka, Šmíd, Schumacher – Hronek, Bederka, Jindřišek (C), Vaníček – Pulkrab, Puškáč.
Náhradníci: Valeš – Bartek, Ljovin, Keita, Nečas, Vodháněl, J. Rada.

SK Slavia Praha: O. Kolář – Coufal, Frydrych, Kúdela, Bořil (C) – Ševčík, Provod, Masopust, Traoré, Olayinka – Musa.
Náhradníci: Kovář – Holeš, Mo. Tijani, Zima, Stanciu, Tecl, Hellebrand.

Rozhodčí: Rejžek – Pečenka, Ratajová.
Vzájemné zápasy:
Bohemka naposledy porazila Slavii v září roku 2014. Na domácí výhře klokanů 2:0 se tehdy podílel gólem i současný kapitán týmu Josef Jindříšek, který proměnil penaltu. Od té doby už zelenobílí dokázali s vršovickými sousedy maximálně remizovat, Slavia navíc drží sérii čtyř vítězství v řadě. První utkání v této sezóně se hrálo v Edenu a sešívaní zvítězili vysoko 4:0. O góly se postarali Hušbauer, Frydrych, Kúdela a Traoré. Hosté navíc zápas dohrávali bez vyloučeného Vacka.
Bohemians Praha 1905 (13. místo, 5 – 5 – 10, skóre 20:32, 20 bodů)
Fotbalisté Bohemians za sebou mají rozporuplný podzim. Klokani si v něm solidně vedli na domácím hřišti. U Botiče prohráli pouze jednou, v posledním duelu před svými fanoušky nestačili na Ostravu. Venku naopak zelenobílí získali z 11 zápasů jen dva body za remízy v Karviné a Olomouci. Nevyrovnané výkony a vypadnutí z poháru na půdě třetiligového Chlumce odnesl odvoláním kouč Martin Hašek, kterého nahradil Luděk Klusáček. Do jara Bohemka vstupuje s náskokem šesti bodů na barážovou čtrnáctou příčku a sedmi bodů na přímý sestup sestup. Od prostřední skupiny naopak klokany dělí pět bodů.

Pohyb v kádru nebyl v zimě velký. Hostování z Plzně skončilo Milanovi Havlovi, který stráví jaro v barvách svého mateřského klubu. Z Brna se naopak vrátil stoper Michal Šmíd a vedení klubu také získalo vytouženou posilu do útoku. Na půlroční hostování ze Sparty totiž přišel Matěj Pulkrab. Do B-týmu byl pak přeřazen brankář Fryšták a do druholigového Sokolova zamířil Vondra.

Přípravné období si Bohemians zpříjemnili účastí v Tipsport lize. V ní porazili 2:1 druholigovou Duklu, podlehli 0:1 Jablonci a přehráli 4:0 Příbram. Poté zamířili do Turecka, kde padli 3:4 s ruskou Samarou, udolali 2:1 ukrajinské Dnipro a nakonec prohráli 0:2 s dánským SönderjyskE. V generálce hrané v Ďolíčku pak zvítězili 2:1 nad Mladou Boleslaví, když duel rozhodl v poslední minutě Jakub Nečas.
SK Slavia Praha (1. místo, 17 – 3 – 0, skóre 45:4, 54 bodů)
Fotbalisté Slavie odehráli fantastický podzim. Ve FORTUNA:LIZE ztratili body jen za tři remízy a ve 20 zápasech pouze čtyřikrát inkasovali. Tabulku tak vedou o 16 bodů před druhou Plzní a o obhajobu titulu by je připravil jen velký kolaps. Sešívaní si ale udělali skvělé jméno také v Lize mistrů. Ze skupiny se světovými giganty, jakými jsou Barcelona, Dortmund nebo Inter Milán, sice nepostoupili, ale herně rozhodně obstáli. Navíc dokázali plichtit na milánském San Siru a Camp Nou.

Kvalitní výkony slávistů samozřejmě neunikly zahraniční pozornosti a na klub tak chodily atraktivní nabídky na tahouny týmu. Do anglického West Hamu nakonec odešel na hostování s opcí kapitán Tomáš Souček. Vyzkoušet si ještě zahraniční angažmá pak bylo umožněno také zkušeným Milanovi Škodovy (turecký Rizespor) a Josefovi Hušbauerovi (Drážďany). Na hostování do Den Haagu pak zamířil nizozemský útočník Mick van Buren a hostovat odešli také Jakub Hromada (Liberec) a Jaroslav Zelený (Ml. Boleslav).

V zimě se v kabině Slávie objevilo také několik nových tváří. Z Liberce přišel brazilský záložník Oscar Dorley a ze stejného klubu si sešívaní stáhli z hostování útočníka Petara Musu. Na citlivé místo stopera, kde při dlouhodobém zranění Davida Hovorky trenérovi Trpišovskému zbyli v podstatě jen Ondřej Kúdela a Michal Frydrych, dorazil z Olomouce mladík David Zima a z Jihlavy pak Mohamed Tijani, který přitom před tím neprošel zdravotní prohlídkou na Spartě. Ze Slovácka slávisté koupili talentovaného záložníka Patrika Hellebranda. I z příchodů vyplývá, že v Edenu chtějí dát na jaře šanci také mladým fotbalistům. Členy širšího kádru jsou ostatně i mladíci Kosek, Červ a João Felipe.

V přípravě odehrála Slavia šest zápasů. Začala rozpačitě, když nejprve prohrála 0:1 s druholigovým Ústím a poté remizovala 3:3 s Českými Budějovicemi. Poté se Pražané vydali na Atlantic Cup do portugalského Algarve, kde ve skupině po remíze 3:3 prohráli na penalty s dánským Aarhusem a přehráli 3:1 norskou Välerengu. V zápase o 3. místo pak mladá sestava podlehla 0:2 dánskému Bröndby. O den později zkušenější část týmu odehrála úspěšnou ligovou generálku proti švédskému Hammarby s výsledkem 4:2.
Vítám tu všechny milovníky dobrého fotbalu! Hned v prvním jarním kole FORTUNA:LIGY se v Ďolíčku odehraje atraktivní vršovické derby mezi domácími Bohemians a Slavií. Zatímco klokani se budou na jaře snažit především vzdálit bojům o záchranu, tak slávisté chtějí navázat na skvělý podzim a co nejdříve si zajistit mistrovský titul. Favorita duelu tedy musíme hledat u sešívaných, kteří podzimní derby jasně ovládli. Před svými fanoušky zvítězili 4:0.
Vítáme vás u on-line přenosu. Utkání začíná v 17:00.