FORTUNA:LIGA - Základní část - 10. kolo -  ONLINE PŘENOS -  Jablonec : Olomouc - 23. září 2019   18:00

Jablonec
19' Jovović (Sýkora) • 66' Doležal (Jovović)
2:2
(1:1)
Olomouc
31' Jovović (vl.)  • 84' Pilař

V. Hrubý – Li. Holík, Plechatý, Břečka, Krob – Jovović (72. Kratochvíl), Hübschman (C), Považanec, Sýkora – Matoušek (80. R. Acosta, 84. Chramosta), Doležal.
Hanuš – R. Acosta, Chramosta, Jugas, Kratochvíl, Macháček, T. Pilík.
Marek – Dobrovolný, Novák
Stadion Střelnice, Jablonec nad Nisou
2 529 diváků
Reichl – Hála (72. Texl), Beneš (C), Jemelka, Vepřek – Greššák (75. Nešpor) – Zahradníček, Houska, P. González (82. Pilař), Falta – Plšek.
Mandous – Nešpor, Pilař, Kerbr, Látal, Tandir, Texl.

Držení míče: 52 % : 48 %.
Střely na branku: 6:5. Střely mimo: 9:2. Rohy: 7:2. Ofsajdy: 0:0. Fauly: 13:17.
Je dobojováno! Jablonec letos poprvé ztratil body na domácím hřišti a se Sigmou pouze remizoval 2:2. Konečnou podobu výsledku dala branka olomouckého Václava Pilaře z 84. minuty.
90+4'
90+3'
Fantastický Jemelka se teď ve vzduchu nenechal předskočit Doležalem, čímž Sigmě nejspíše zachránil bod.
90+2'
Kratochvíl chtěl rychlou přihrávkou oslovit někoho na pravé straně, od jeho kopačky však míč zamířil do autu.
90+1'
Uvidíme tříminutové nastavení.
90'
Míč z pravé strany nebezpečně směřoval k Nešporovi, kterému k zasažení balónu chyběly centimetry.
89'
Považanec si srovnal míč na ránu z dálky, ale totálně se ustřelil.
88'
Houska fauloval na půlce, dopředu se tak vrhnou Jablonečtí.
87'
Domácí rozehráli standardku signálem, Sýkora pak pálil nepřesně
87'
Jablonec zajímavě sehrál volný přímý kop, zakončující Sýkora se ale totálně ustřelil.
84'
Texlovu přihrávku vyrazil Hrubý k Pilařovi. Ten se nemýlil, 2:2
84'
Střídání v týmu FK Jablonec: ze hřiště odchází Rafael Acosta, přichází Jan Chramosta.
84'
Olomouc právě vstřelila branku!
SIgma vyrovnává! Po rychlém kontru Olomouce chyboval Hrubý, když přízemní míč ze strany vyrazil jen k dobíhajícímu VÁCLAVU PILAŘOVI, jenž nekompromisně napálil míč do zívající brány.
83'
Míč se teď zničehonic odrazil na malé vápno k Plškovi, který měl na noze vyrovnání. Nejspíše však byl sám překvapen, že se k němu míč odrazil, a tak trestuhodně selhal.
82'
Střídání v týmu SK Sigma Olomouc: ze hřiště odchází Pablo González, přichází Václav Pilař.
81'
Žlutou kartu dostává Jakub Plšek (SK Sigma Olomouc).
80'
Důraznou střelu Sýkory vyrazil Reichl
80'
Sýkorova pumelice šla jen doprostřed brány na připraveného Reichla.
80'
Střídání v týmu FK Jablonec: ze hřiště odchází Jan Matoušek, přichází Rafael Acosta.
78'
Po centru Holíka mířil Sýkora ve skluzu těsně vedle
78'
Doležal zpracoval míč ve středovém kruhu a okamžitě ho posunul na rozběhnutého Holíka. Ten pádil k pokutovému území a v závěru akce nacentroval na Sýkoru. Rychlý křídelník to však ve velké šanci měl těžké, a tak ve skluzu zamířil mimo.
77'
Matoušek teď rychlým sprintem kolem pravé lajny získal pár metrů pro Jablonec.
76'
Beneš na poslední chvíli odvrátil dlouhý nákop, který směřoval k Doležalovi.
75'
Střídání v týmu SK Sigma Olomouc: ze hřiště odchází Lukáš Greššák, přichází Martin Nešpor.
73'
Texl se hned zapojil do akce a nebezpečně hledal někoho ze svých spoluhráčů v pokutovém území. Krob byl trochu dezorientovaný, a tak míč nakonec skutečně došel až k Olomouckým. Ti ale Hrubého nedokázali ohrozit.
72'
Střídání v týmu SK Sigma Olomouc: ze hřiště odchází Martin Hála, přichází Jiří Texl.
72'
Střídání v týmu FK Jablonec: ze hřiště odchází Vladimir Jovović, přichází Miloš Kratochvíl.
70'
Hálova prostrkávačka na Housku neprošla přes Kroba.
68'
Po nepříjemném střetu zůstali na trávníku ležet Jovovič a Greššák. Vypadá to, že si oba nějakou dobu ještě poleží na zeleném pažitu.
66'
Skvělý centr Jovoviče zužitkoval Doležal, 2:1
66'
Jablonec právě vstřelil branku!
Domácí jsou zpátky ve vedení! Jovovič se skvěle uvolnil na pravé straně a nacentroval přesně na hlavu MARTINA DOLEŽALA a domácí kanonýr uklidil balón přesně k tyči.
64'
Jabloneckým rohům dnes něco chybí, Olomoučtí je skvěle brání.
63'
Matoušek se dokonce ujal sám exekuce a trefil zeď.
62'
Matoušek v souboji s Greššákem vybojoval volný přímý kop pro domácí tým.
60'
Houska za to vzal z velké dálky, nicméně domácí bránu o hodně přestřelil.
58'
Teď si domácí příznivci pořádně oddechli. Hrubý totiž napálil při výkopu jen Beneše a míč zamířil do jablonecké sítě. Beneš však podle hlavního arbitra bránil Hrubému při výkopu, což se pochopitelně nesmí.
Dnešní utkání sleduje 2 529 diváků.
56'
González se dostal do velké šance, trefil však jen clonícího Plechatého.
54'
Reichl byl teď pod velkou palbou. Nejprve musel likvidovat ostrý pokus Sýkory a následně také zajímavý centr Jovoviče.
53'
Jemelka měl na hlavě druhý gól Sigmy, Hrubý se ale dobře přesunul k tyči a šanci monstrózních rozměrů zneškodnil.
52'
Sigma bude po faulu Jovoviče zahrávat zajímavou standardní situaci.
50'
Hra je teď plná nepřesností.
48'
Jovovičův centr byl hodně nepřesný a doputoval jen k Jemelkovi.
47'
Dotěrní hráči Jablonce vytvořili obrovský tlak a přinutili Reichla k chybné rozehrávce.
46'
Beneš odstartoval druhý poločas dlouhým nákopem do autu.
46'
Úvodní poločas zápasu olomoucké Sigmy s domácím Jabloncem přinesl hned dvě brankové situace. Severočeši se sice dostali do vedení, ale Hanáci s velkou porcí štěstí dokázali vyrovnat. Druhý poločas tak rozhodně nabídne napínavou bitvu. Začít by měl v 19:01.
45+1'
45'
Holík z pravé strany našel jen rukavice připraveného Reichla.
44'
Povazanec si v souboji s Greššákem hlasitě řekl o faul a hlavní arbitr ho vyslyšel.
43'
Falta centroval atypicky z pravé strany, Plšek se ale ve vzdušném souboji neprosadil.
41'
Dlouhý nákop na číhajícího Plška doplachtil jen k jabloneckému Břečkovi.
40'
Centr z pravé strany vyrazil Reichl jen ke Krobovi, ten, dříve než natáhl ke střele, udělal efektní zasekávačku, čímž si podstatně vylepšil pozici. Střela však mířila.hodně nepřesně.
38'
Sýkora v důležitém souboji na půlce přešel přes Housku a Jablonec jeho zásluhou bude pokračovat.
37'
Matoušek z hranice vápna minul vzdálenější tyč jen o kousek!
37'
Matoušek si z levé strany připravil míč na střelu, která se otřela o tyč olomoucké svatyně.
35'
Jovovič došel s míčem až k hostující šestnáctce, v souboji jeden na jednoho ale posléze nepřelstil pozorného Vepřeka.
34'
Doležal si navedl míč na střed a z nějakých pětadvaceti metrů zkusil střelecké štěstí. Jeho projektil však mezi tři tyče nemířil.
33'
V pokutovém území Jablonce vyskočil nejvýše Vlastimil Hrubý, jenž vyboxoval míč daleko od své brány.
32'
Roh pro Olomouc.
31'
Střelu Gonzáleze si srazil do vlastní sítě Jovovič, 1:1
31'
Tak to je rána z čistého nebe! Vypadalo to, že snad ani Pablo González, jenž díky teči VLADIMIRA JOVOVIČE z velké dálky překonal Hrubého, nevěřil, když uviděl míč třepotat se v síti. Velké štěstí teď Sigmě pomohlo k vyrovnání.
29'
Matoušek se velmi drze prosmýkl do pokutového území, kde na sebe navázal hned tři hráče. Přesto dokázal po zemi přihrát na zadní tyč, kam však domácí teprve dobíhali.
28'
Jemelkův dlouhý pas na Plška pohlídala domácí defenziva.
26'
Plechatý pomohl Holíkovi zastavit nebezpečně rychle rozběhnutého Faltu.
24'
Krobův dlouhý nákop nezastihl Jovovič na hrací ploše, Sigma může otočit hru.
23'
Falta nacentroval do šestnáctky Jablonce mezi nohama Holíka, nenašel však nikoho ze svých spoluhráčů.
22'
21'
Doležal se na půli provinil útočným faulem, když došlápl na nohu Falty.
19'
Jovovič z úhlu propasíroval míč za Reichla, 1:0
19'
Domácí se v závěru úvodní dvacetiminutovky ujímají vedení. VLADIMIR JOVOVIČ nabral rychlost před pokutovým územím, narazil si se spoluhráčem a poté zasadil Olomouci úvodní ránu dnešního duelu.
18'
Greššákova rána z voleje mířila zpoza vápna mimo tři tyče.
16'
Po faulu Hübschmana zahrávala Sigma zajímavou standardní situaci. Falta zakroutil míč přímo na bránu, Vlastimil Hrubý však byl u pravé tyče připraven.
15'
Jemelka se odvážně vrhl dopředu, nakonec ale po jeho akci bude Vlastimil Hrubý odkopávat od brány.
14'
Přízemní centr Kroba z levé strany odpravil z olomoucké šestnáctky nekompromisní Beneš.
13'
Hála se zapsal do dějin zápasu špatně vhozeným autem, čímž daroval míč domácímu celku.
12'
Matoušek se prodíral do vápna, avšak při svém odvážném průniku nepředskočil Hálu a dopustil se útočného faulu.
11'
Tempo zápasu je zatím poněkud vlažné, slyšet nejsou ani domácí ochozy.
10'
Jovovič, který se ujal exekuce volného přímého kopu, nedokázal přestřelit zeď.
9'
Po faulu Beneše budou Severočeši zahrávat zajímavou standardní situaci.
8'
Olomoučtí mají jablonecké rohy výborně zvládnuté, ani tentokrát žádné nebezpečí pro Reichla.
7'
Střelu Kroba z dobré pozice přizvedl Greššák nad bránu
7'
Matoušek se po levé straně prosmýkl do šestnáctky a připravil velkou šanci pro Kroba. Jeho zakončení přizvedl nad jeden z bránících hráčů Sigmy.
5'
Matouškova rány z osy hřiště byla sražena hostující obranou.
4'
A znovu! K vidění bude další rozehrávka od rohového praporku.
3'
Sýkora vnikl do vápna, kde však nedostal moc prostoru k zakončení. Vybojoval alespoň rohový kop.
2'
Jovovič nacentroval jen do rukavic Reichla.
1'
Domácí začali zápas dlouhým nákopem někam k Matouškovi, balón posléze doputoval na rohový kop.
1'

FK Jablonec: V. Hrubý – Li. Holík, Plechatý, Břečka, Krob – Jovović, Hübschman (C), Považanec, Sýkora – Matoušek, Doležal.
Náhradníci: Hanuš – R. Acosta, Chramosta, Jugas, Kratochvíl, Macháček, T. Pilík.

SK Sigma Olomouc: Reichl – Hála, Beneš (C), Jemelka, Vepřek – Greššák – Zahradníček, Houska, P. González, Falta – Plšek.
Náhradníci: Mandous – Nešpor, Pilař, Kerbr, Látal, Tandir, Texl.

Rozhodčí: Marek – Dobrovolný, Novák.
SK Sigma Olomouc
Ani Sigma nemá vůbec špatnou formu a aktuálně je již tři zápasy neporažena. Před třemi týdny zaujala Olomouc divokou remízou 3:3 na Letné, po reprezentační přestávce se pak vrátila vítězně proti Opavě.

Aktuálně se Hanáci nachází na šestém místě, výhra v Jablonci je však může vystřelit ještě mnohem výše. Ostravský Baník a právě tým vedený Petrem Radou mají před Sigmou jen titěrný náskok.
FK Jablonec
Jen Mladá Boleslav se v probíhajícím ročníku Fortuna ligy může pochlubit tím, čím se pyšní Jablonec – tedy stoprocentní domácí bilancí. Na severu Čech už letos ostrouhali postupně Bohemians, Slovácko, Opava, Mladá Boleslav a Ostrava.

Pro svěřence Petra Rady je tak poměrně škoda, že k patnácti bodům z domácího stadionu přidali jen jeden z venkovních hřišť. Před týdnem sahali Jablonečtí po dalším zisku v Plzni, kde však těsně padli 2:3. I tak to ale Severočechům dohromady stačí na krásné čtvrté místo.
Program 10. kola české nejvyšší fotbalové soutěže uzavře souboj dvou týmů, které směle operují v horní polovině tabulky.