FORTUNA:LIGA - Základní část - 21. kolo -  ONLINE PŘENOS -  Bohemians : Brno - 25. února 2023   15:00

Bohemians
50' Prekop (Köstl)
1:1
(0:0)
Brno
70' Řezníček  (Texl)

Jedlička – Hůlka (C), A. Kadlec, Vondra – Köstl, A. Čermák, Jánoš, Hála (72. Kovařík) – Beran (72. Nový) – Drchal (84. Jan Matoušek), Puškáč (28. Prekop).
Valeš – Jindřišek, Mužík, Novák, M. Dostál, Necid.
Všetečka – Pečenka, Hádek
Ďolíček, Praha-Vršovice
Berkovec – Koželuh, Šural, Mo. Tijani, Granečný (61. Falta) – Blecha (61. Divíšek), Texl – Hladík (61. Nečas), M. Ševčík (86. Rogožan), Alli (90+4. Pachlopník) – Řezníček (C).
V. Hrubý – Hlavica, Štěrba, Matejov, Hrabina.

SESTŘIH: Bohemians - Brno 1:1. Čtyři góly, dva odvolané. Pálil Řezníček

To je z mé strany dnes vše, přeji příjemný zbytek víkendu. Tak zase někdy na počtenou!
Držení míče: 49 % : 51 %.
Střely na branku: 7:7. Střely mimo: 4:2. Rohy: 5:7. Ofsajdy: 1:3. Fauly: 10:15.
Domácí čeká ve středu pohárový duel se Slováckem a víkendové ligové střetnutí v Liberci, hosté v MOL cupu vyzvou České Budějovice a v neděli pojedou do Zlína.
Fotbalové odpoledne v Ďolíčku je u konce, padlo po jedné regulérní brance na každé straně, oba týmy se tak rozešly smírně po výsledku 1:1. Skóre otevřel v 50. minutě domácí Erik Prekop, který usměrnil s pomocí pravé tyče do sítě přihrávku Köstla. Na druhé straně odpověděl za dvacet minut nejlepší střelec Fortuna ligy Jakub Řezníček, který využil prostrčení Texla a přesným zakončení levačkou překonal svého nevlastního bratra Martina Jedličku v brance Bohemians.
90+5'
90+5'
Matoušek se pokoušel poblíž praporku obtočil okolo Pachlopníka, míč mu ale utekl do zámezí. Body se dnes budou zřejmě dělit.
90+4'
Rogožan z levé strany nadribloval doprostřed a přenesl hru na Koželuha, na jehož centr si naskočil Řezníček. Hlavička ale neměla dostatečnou razanci a snesla se na horní síť.
90+4'
Střídání v týmu FC Zbrojovka Brno:
ze hřiště odchází Wale Musa Alli, přichází Ondřej Pachlopník.
90+3'
Musa Alli je sice pořádný rychlík, tenhle pas ale na hrací ploše nestihl a hrát tak bude opět Jedlička.
90+3'
Řezníček byl zápasnicky skolen Hůlkou, sudí ukazuje proti brance domácích. Brno rozehrálo nakrátko a nyní drží míč na útočné polovině.
90+3'
Ten ale hosté nesehráli vůbec ideálně a balon připadne Jedličkovi.
90+2'
Kadlec zakřižoval náběh Řezníčka po křídle a odvrací na aut.
90+1'
Ke hlavičce se tlačil Řezníček, při pokusu zakončit ale nedovoleně atakoval Vondru.
90'
Nečasův postup po křídle zastavil Vondra jen za pomoci faulu, Brno bude rozehrávat volný kop z pravé strany.
89'
Hůlka dokázal odkopnout míč na tribunu, pak jej povalil Řezníček, což se vůbec nelíbí domácím příznivcům. Faul totiž pískán nebyl.
88'
Mohlo být rozhodnuto! Köstlův aut z pravé strany propadl až k Prekopovi, jehož prudká rána z otočky ale směřovala jen na střed, takže ji Berkovec dokázal vyrazit. I přes veškerou snahu se pak Prekop k dalšímu zakončení nedostal.
87'
Berkovec udržel remízu po zázračném zákroku proti Prekopovi
87'
Texlovu přihrávku usměrnil efektní patičkou Falta do vápna právě na Rogožana, který ale neměl příliš šancí se dostat přes Vondru.
86'
ze hřiště odchází Michal Ševčík, přichází Lukáš Rogožan.
86'
Kapitán Zbrojovky ale již naběhl zpět na trávník a zřejmě je tedy v pořádku.
85'
Jánoš byl faulován na středu hřiště, raněný je ale i Řezníček, který se nedovoleného zákroku dopustil a nyní odkulhává ze hřiště.
84'
Střídání v týmu Bohemians Praha 1905:
ze hřiště odchází Václav Drchal, přichází Jan Matoušek.
84'
A roh Brna skončil nepřesnou ranou Koželuha z velké dálky, ta proletěla vysoko nad.
84'
Po skoro minutové prodlevě sudí ukazuje směrem k praporku, pokutového kopu se hosté nedočkají.
83'
Po Texklově obloučku centroval Nečas a reklamuje Jánošovu ruku, VAR přezkoumává situaci.
82'
Divíškova přihrávka na Faltu měla o trošku více razance, než by bylo potřeba a vykopávat tak může Jedlička.
80'
Bohemians nyní obléhají soupeře na jeho obranné polovině, nemohou ale najít skulinku v dobře organizované defenzivě Zbrojovky.
79'
Tijani před dotírajícím Prekopem raději zahrál do autu, následný centr Köstla propadl až ke Kovaříkovi, který merunu vrátil do vápna. Šanci si ale domácí vytvořit nedokázali, přestože situace v jednu chvíli vypadala nadějně.
78'
Alli se přes dvojici bránících Klokanů nádherně proháčkoval z levého křídla až do vápna, jeho zpětný pas z úrovně brankové čáry ale prolétl šestnáctkou nikým netknutý.
77'
Žlutý kartónek si zblízka prohlédl Adam Kadlec, obětí jeho faulu byl Wale Musa Alli.
77'
Drchalův následný pokus o brejk ale překazil dobrý obranný zákrok Falty.
76'
Po Kadlecově odkopu do zámezí se hra přesunula na útočnou polovinu Brna.
75'
Vondrův centr zleva odklidil Tijani hlavou na kraj vápna, odkud se pokoušel vrátit míč do ohně Drchal, leč marně. Berkovec bude vykopávat od branky.
74'
Texl se při zpracování zamotal do míče a vypíchl mu jej Nový, po jehož zákroku pálil z úctyhodné vzdálenosti Prekop vysoko nad.
73'
Čermákův pokus o šikovné dloubnutí míče spoluhráči končí za postranní čarou.
72'
ze hřiště odchází Michal Beran, přichází Martin Nový,
ze hřiště odchází Martin Hála, přichází Jan Kovařík.
72'
Vondra řešil zapeklitou situaci odkopem v pádu, vhazovat bude Brno z vlastní obranné poloviny.
70'
Řezníček se proboural do vápna a vyrovnal, 1:1
70'
Brno právě vstřelilo branku!
Jako blesk z čistého nebe! Jiří Texl prodribloval středem hřiště a přistrčil merunu JAKUBU ŘEZNÍČKOVI, ten si poradil s bránícím Adamem Kadlecem a přesným zakončením levačkou k tyči dává již čtrtnáctou branku v sezóně. 1:1, třeba nás ještě čeká pořádné drama!
69'
Hála se vrátil s Koželuhem a pokryl míč tak, že se dokutálel až za brankovou čáru.
69'
Nepozorného Faltu obral o míč Prekop a střídající hráč Brna pak zatáhl za záchrannou brzdu a zezadu povalil Jánoše, vše se ale obejde bez karty.
68'
Falta zahrál o Jánoše za postranní čáru a po autu Brna se bojuje o míč ve středu hřiště.
67'
Nepřesná přihrávka Čermáka ale přiřkla míč hostům.
67'
Potlesk si nyní vysloužil Köstl, který obětavým skluzem vybojoval aut pro Bohemians na útočné polovině.
66'
Jánoš po šikovné otočce přihrál po lajně Prekopovi, blíže k míči měl ale Tijani, který jej pak doslova napálil na tribunu.
65'
Texl se poroučel na trávník po souboji s Hálou, rozehrává Zbrojovka.
64'
Bohemians následně rozjeli protiakci, Drchal rozeběhl Hálu, který prodribloval až na roh vápna a uvolnil se pěknou zasekávačkou, jeho technický obstřel ale ohrozil spíše fotografy za brankou, než Martina Berkovce.
64'
Falta šikovně přes hlavu vyzval k centru Nečase, po zákroku Čermáka se bude rozehrávat od praporku.
63'
Pěknou kombinaci Čermáka s Beranem se pokoušel ranou z dálky vyšperkovat Jánoš, tomu ale střela hrubě nesedla a sotva se došourala k Berkovcovi.
61'
ze hřiště odchází Jan Hladík, přichází Jakub Nečas,
ze hřiště odchází Denis Granečný, přichází Šimon Falta,
ze hřiště odchází Filip Blecha, přichází Josef Divíšek.
61'
Parádně nyní zapracoval Drchal, který udržel balon hned proti dvojici protihráčů a pak byl sestřelen Šuralem.
60'
Čermák poslal do vápna slušný rohlíček, který prodloužil Hůlka jen do Berkovcových rukavic.
59'
Brno si ale neoddychne, po faulu Ševčíka budou domácí zahrávat standardku z nějakých 40 metrů.
59'
Jánoš vybojoval míč v souboji s Blechou a rozjel brejk Bohemians, který ale skončil dobrým obranným zákrokem Granečného, jenž o balon okradl Köstla.
58'
Köstlův centr zprava trefil poněkud podezřele Koželuha a domácí reklamovali ruku. Následně ale dále útočili a Köstl si na zadní tyči našel povedený pas Čermáka, připravený Berkovec ale jeho hlavičku vyrazil na roh.
57'
Řezníček ve snaze najít si nákop Šurala doslova zboural Kadlece, tady se muselo pískat.
56'
Po netradičně dlouho trvajícím souboji Blechy a Jánoše vhazují domácí z hloubi vlastní poloviny hřiště.
55'
Musa Alli jesličkami přihrál na velké vápno Hladíkovi, který byl ve velmi slušné příležitosti. První zakončení mu ale hrubě nesedlo a pokus o reparát skončil na blokujícím Kadlecovi.
54'
Hála po skvělém sprintovém návratu obral o balon Filipa Blechu, odchovance Bohemians, který tak dnes hraje "proti svým".
54'
Köstlovu přihrávku nechal do autu projít Prekop, vybíhal totiž z postavení mimo hru.
53'
Máme tu první kartu zápasu, zblízka si ji prohlédl Denis Granečný.
52'
Ani jeden z centrů Ševčíka se ale neujal, skvělou práci ve vzduchu odvedli Hůlka a po něm Köstl. Následně posílal balon do vápna i z křídla netradičně Řezníček, ten ale našel jen rukavice svého nevlastního bratra Jedličky.
51'
Brno může odpovědět z rohového kopu.
50'
Klokaní ťukes dokončil Prekop, 1:0
50'
Bohemians právě vstřelili branku!
Vypadá to, že Prekopova poločasová změna obutí se vyplatila, Bohemians jdou do vedení! Jánošův křižný pas vrátil do vápna zprava Köstl, přezutý ERIK PREKOP skluzem zakončil a s přispěním přední tyče usměrnil kulatý nesmysl za záda bezmocného Berkovce. 1:0!
50'
Prekop předskočil Granečného a právě díky jeho snaze nyní Klokani drží míč na útočnép polovině.
49'
V souboji mladíků udeřil Ševčík nechtěně loktem Kadlece ve snaze udržet kontrolu nad balonem. O nedovolený zákrok se ale bez debat jednalo a zazněla píšťalka sudího Všetečky.
48'
Ševčíkův centr od praporku odvrátila obrana Klokani se hnali vpřed. Situaci 3 na 3 ale nezahráli ideálně, Hála přišel o míč při pokusu obejít Texla.
47'
A středopolař Bohemians byl v akci i nyní, skluzem vypíchl merunu Ševčíkovi na roh.
47'
Musa Alli se šikovně obtočil okolo Kadlece na středu hřiště a vyzval k centru Hladíka, ten ale našel jen hlavu bránícího Jánoše.
46'
Je to opravdu tak, jak jsem předeslal. Jedinou změnou, kterou nyní vidím, jsou Prekopovy přezuté kopačky, nyní má na nohou šedivý model a nikoliv červený, jako předtím.
46'
Vypadá to, že do druhé půle nastoupí oba týmy beze změn oproti tomu, jak zakončily tu první.
Druhé dějství začne přibližně v 16:05, tak jej opět sledujte s námi.
Úvodní dějství je za námi a ač byl Ďolíček svědkem hned dvou branek, ani jedna z nich nebyla uznána po intervenci videorozhodčího a tak dále trvá bezbrankový stav. Nejprve se po pohledné otočce prosadil v 7. minutě David Puškáč, jak jeho branka, tak trefa hostujícího Denise Granečného ale nebyla uznána. Pro Puškáče navíc utkání skončilo ani ne po půl hodině, kanonýr Bohemians ze hřiště odkulhal kvůli svalovému zranění a nahradil jej Erik Prekop.
45+4'
První poločas skončil
45+3'
Na Kadlece byl ale Hálův centr příliš vysoký.
45+3'
Beran ve skluzu vysunul kolmicí do vápna Čermáka, jehož zpětný pas z úrovně brankové čáry srazil skluzující Texl na roh.
45+3'
Granečný bochánkem do vápna z úctyhodné vzdálenosti jen protáhl Jedličku.
45+2'
Brno okupuje pokutové území domácích, zmohlo se ale jen k centru Musy Alliho, který do bezpečí odkopl Kadlec.
45'
Hra plná nepřesností pokračuje, Texl byl v pozici mezi stopery obrán o míč Prekopem. Rychle ale své zaváhání napravil a následně si Řezníček na půlce hřiště vykoledoval další faul, kterého se dopustil Hůlka.
44'
Faulu se ale dopustil i Texl na druhé straně, standardní situaci rozehrávají domácí.
44'
Snaha Bohemians ohrozit Berkovce končí faulem na Řezníčka.
43'
Ani Kadlecův křižný pas se ale nesetkal s přesností, Beran na něj nedosáhl ani s vypětím všech sil.
43'
Granečného záměr přihrát na střed nebyl pochopen Musou Allim. Ten zůstal stát v lajně a hosté tak odevzdali kontrolu nad míčem soupeři.
42'
Čermák hledal hlavu Prekopa, roh ale končí v rukavicích Berkovce.
42'
Následně se okolo Tijaniho prohnal na pravém křídle Drchal, hostující stoper nakonec merunu srazil na rohový kop.
41'
Domácí hráči několikrát prováhali možnost ke střele ze střední vzdálenosti, Hála se místo zakončení pokusil na hranici vápna obejít Texla a byl okraden o míč.
41'
Prekop se sympaticky pokusil o kolmici, tu by ale Drchal nestihl ani na motorce. Útok Bohemians i tak pokračuje.
40'
Hálův centr zleva odhlavičkoval Tijani, který je dnes ve vzduchu zatím bezchybný.
39'
S tou si ale poradil Šural.
39'
Obětí útočného faulu Ševčíka se stal Vondra. Přímý kop bude rozehrávat Jedlička, dle postavení domácích nás zřejmě čeká dlouhá přihrávka vpřed.
38'
Po akci Berana s Čermákem prostrčil balon do vápna Köstl, připravený Berkovec ale nepustil k míči nabíhajícího Prekopa.
37'
Aktivní Beran se nyní pokoušel zrychlit hru překvapivou kolmicí, ta ale opět našla jen Berkovce.
37'
Beranův centr z pravé strany ale putoval Berkovcovi "do teplých".
36'
Domácí zůstávají i přes několik odkopů hostí nalezlí na útočné polovině a pokouší se vstřelil kýženou branku.
35'
Jánoš pasem na křídlo oslovil sprintujícího Drchala, do něj ale napálil merunu Tijani, čímž pro svůj tým vybojoval kop od branky.
35'
Köstl teď pokazil jednoduchou přihrávku vzad a daroval hostům aut.
34'
Na druhé straně se pokoušel Musa Alli akrobaticky usměrnit do branky Koželuhův centr, balon ale netrefil.
33'
Po Čermákově centru na zadní tyč si Hála neporadil s dvojicí Koželuh – Hladík. Domácí ale zůstali na útočné polovině, Čermákova střela pravačkou ze střední vzdálenosti ale znamenala jen poměrně snadný zákrok pro Berkovce.
32'
Následně ale Drchal vybojoval rohový kop v souboji s Tijanim.
32'
Prekop si nerozuměl s Drchalem. Ten nabíhal až příliš na střed, takže střídající forvard domácích poslal svůj pas mimo hřiště.
32'
Z něj se jim ale zahrozit nepodařilo, po více než půl hodině hry tak trvá bezbrankový stav.
31'
Následně šel k zemi Čermák po souboji s Řezníčkem. Bohemians budou zahrávat volný kop z poloviny hřiště.
30'
Köstl a Čermák společnými silami vypíchli balon Allimu, navíc vybojovali vhazování pro svůj tým.
29'
Köstl si parádní kličkou poradil s Granečným, jeho následný centr ale již neměl dostatek výšky na to, aby přeletěl Tijaniho.
28'
Koželuh přímo pod hlavní tribunou nepříjemně dohrál Hálu, tenhle nedovolený zákrok zraku sudího neunikl.
28'
ze hřiště odchází David Puškáč, přichází Erik Prekop.
27'
Převlečený Erik Prekop u střídaček ale naznačuje, že ke střídání skutečně dojde.
27'
Puškáče již za postranní čarou ošetřuje zdravotnický tým Bohemians.
26'
Texklovu zpětnou přihrávku zachytil Puškáč, pak se ale chytil za stehenní sval a nyní s bolestivou grimasou leží na trávníku. To je tuze špatná zpráva pro domácí.
25'
Domácí brankářská jednička zlikvidovala i slabý pokus, který vyprodukoval levačkou Jan Hladík po kličce na střed.
24'
Z protiútoku mohla udeřit Zbrojovka. Hůlka nezvládl sprinterský souboj se Řezníčkem a poroučel se k zemi. Nejlepší ligový střelec se pak před Kadlece sice uvolnil ke střele, ta byla ale příliš slabá na to, aby ohrozila Jedličku.
24'
Blechu obral o míč drn, čehož využil Puškáč. Vybojoval tak další vhazování pro své barvy.
23'
Ofenzivní snažení končí ale pouze Berkovcovým odkopem od branky.
23'
Po zblokovaném centru Vondry budou domácí vhazovat blízko k levému rohovému praporku.
22'
Bohemians stále tlačí, Zbrojovka se osvobodila jen odkopem za postranní čáru.
21'
Hála si narazil s Beranem, Koželuh ale využil svůj náskok a zahrál raději na aut.
20'
Kadlec se z hloubi pole pokoušel oslovit jednoho ze spoluhráčů ve vápně, míč ale bez potíží stáhl ze vzduchu Berkovec.
19'
Balon po vhazování Brna doputoval až k Berkovcovi. Ten dlouhým nákopem na křídlo oslovil Musu Alliho, který ale vybíhal z ofsajdového postavení.
18'
Jánoš taktickým faulem ve středovém kruhu zastavil Ševčíka, hrát může Zbrojovka.
18'
Hálův centr šajtlí propadl až na zadní tyči ke Granečnému. Ten si nejprve na úrovni vlastní šestnáctky hezky obhodil Köstla, na půlce hřiště ale o míč přišel.
17'
Atraktivní utkání pokračuje, tentokráte hrozili domácí. Čermákův centr zleva ale odhlavičkoval do bezpečí Tijani.
15'
Ani Granečného gól neplatil, Řezníček stínoval v ofsajdu
15'
Máme tu další neuznaný gól. Granečný se překrásně trefil zpoza vápna po rohovém kopu, jeho trefě ale předcházel ofsajd. Obrovská škoda pro šikovného leváka, neboť se jednalo o nádherné zakončení.
14'
Ševčík s Blechou pohledně zakombinovali na levé straně, první jmenovaný hráč ale poté jen nastřelil Kadlece, čili tu máme třetí brněnský roh.
13'
Další nebezpečnou merunu do vápna domácích vyslal Musa Alli, žádný z mužů v červeném ji ale nezasáhl a Jedlička si tak připisuje rutinní zákrok.
13'
Centr zleva odvrací na autové vhazování Kadlec.
13'
Rozehrávka nakrátko ale žádné ohrožení Jedličkovy svatyně nepřinesla, po odkopu Čermáka je ale balon znovu na brněnských kopačkách.
12'
Po hlavičce domácího Čermáka si hosté roh zopakují.
12'
Granečného centr z levé strany se nakonec ukázal být přímým ohrožením branky, Jedlička jej akrobaticky vytěsnil na roh.
11'
Ševčík ukázal svůj nadstandardní driblink a pronikl středem hřiště. Jeho průniková přihrávka byla sražena k Řezníčkovi, jeho záměr ale překazil zdvihnutý praporek pomezního sudího.
10'
Tijani udržel na zádech Drchala a nechal balon dokutálet se za brankovou čáru. Rozehrávat tak může Berkovec.
9'
Na druhé straně se pěknou kličkou na střed uvolnil Wale Musa Alli, jehož obstřel na zadní tyč ale přesvědčivě zlikvidoval Jedlička.
7'
Puškáčův výstavní gól neplatil, útočník si předtím zpracoval rukou
7'
Zbrojovka se ubránila nebezpečné ráně Berana
7'
Tlak domácích vyústil v branku, kterou ale nakonec odvolal videorozhodčí. Radost Davida Puškáče z přesné trefy na zadní tyč tak přišla vniveč.
7'
Hálovo vhazování přiťukl Drchal do palebné pozice Beranovi, jeho jedovatá střela byla ale jedním z beků sražena na rohový kop.
6'
A domácí si aut budou moci ještě jednou zopakovat.
6'
Drchal šikovnou šajtlí rozeběhl Hálu, tomu ale cestu překřížil dobře se vrátivší Šural. Vhazování pro Klokany.
5'
Brno si teď může oddychnout, Koželuhův nákop po souboji Řezníčka z Hůlkou putuje po odrazu od hlavy domácího kapitána za postranní čáru.
5'
Centr Martina Hály se pokoušel na první tyči protečovat Drchal, balon ale zamířil jen do rukavic Berkovce. Domácí jsou zatím o poznání aktivnějším celkem.
4'
Vondrův dlouhý pas podél levé postranní čáry přečetl Šural, zahrál ale jen na aut. Byl totiž pod tlakem hned dvojice domácích plejerů.
3'
Tijani si trošku zavařil v souboji s dotírajícím Drchalem, vysokým odkopem ale zapeklitou situaci nakonec vyřešil.
3'
Fanoušci Bohemians upustili od svého tradičního nepříliš slušného pokřiku vůči brankáři soupeře po výkopu, Martina Berkovce díky jeho zelenobílé minulosti naopak vyvolávají, jako by se jednalo o jejich vlastního hráče.
2'
Vondra udržel balon proti dvěma protihráčům, nasadil jesličky Ševčíkovi a založil ofenzivu domácích. Na druhé straně hřiště se pak nepodařilo Köstlovi obejít soupeře, meruna se ale vrátila na klokaní kopačky a útočné tažení skončilo až nepřesným zakončením Václava Drchala zpoza vápna.
1'
Rozehráli domácí v zelenobílé kombinaci, kteří budou útočit směrem na svůj kotel. Hosté nastoupili v červených dresech.
1'
Poté, co vzdal celý stadion potleskem hold Michalu Vrbkovi, nedávno zesnulému věrnému fanouškovi Bohemians, který dlouho bojoval s nevyléčitelnou chorobou, tu již máme výkop.
Trojice arbitrů již vyvádí oba celky na hrací plochu a bude se jednat o pořádně pikantní souboj. Brankář domácích Martin Jedlička a nejlepší střelec hostí (i celé soutěže) Jakub Řezníček jsou totiž nevlastními sourozenci, s troškou nadsázky se tak dá říct, že je před námi vskutku "bratrovražedné" utkání.
Do výkopu zbývá přibližně čtvrt hodiny, oba celky jsou tak již v závěrečné fázi rozcvičky a pilují zakončení.
Základní sestava Brna tedy oproti domácí výhře nad Baníkem dostála jedná změny. Kvůli čtyřem žlutým kartám distancovaného Lukáše Endla nahradí na pozici defenzivního záložníka host ze Slavie Praha, Filip Blecha.

Realizační tým Bohemians na prohru v Českých Budějovicích zareagoval výrazněji. Zraněného Ondřeje Petráka ve stoperské trojici nahradí 19letý Adam Kadlec, pro něhož půjde o ligovou premiéru v základní sestavě. Zatím totiž nastoupil čtyřikrát a vždy z lavičky, naposledy na jihu Čech ale odehrál bezmála 80 minut. Místo Jana Kovaříka pak na pozici levého halvbeka nalezneme Martina Hálu.

Na lavičce začnou také Erik Prekop a Martin Dostál, nahradí je dvojice Michal BeranDaniel Köstl.

Bohemians Praha 1905: Jedlička – Hůlka (C), A. Kadlec, Vondra – Köstl, A. Čermák, Jánoš, Hála – Beran – Drchal, Puškáč.
Náhradníci: Valeš – Jindřišek, Mužík, Jan Matoušek, Novák, Kovařík, M. Dostál, Nový, Necid, Prekop.
Trenér: Jaroslav Veselý

FC Zbrojovka Brno: Berkovec – Koželuh, Šural, Mo. Tijani, Granečný – Blecha, Texl – Hladík, M. Ševčík, Alli – Řezníček (C).
Náhradníci: V. Hrubý – Hlavica, Pachlopník, Rogožan, Falta, Štěrba, Matejov, Hrabina, Divíšek, Nečas.
Trenér: Richard Dostálek

Rozhodčí: Všetečka – Pečenka, Hádek.
VAR: Orel – Ratajová
Poslední ligové vzájemné zápasy

4.9.2022 Brno – Bohemians 1:2 (48. Ševčík – 3. Puškáč, 40. Křapka)
6.2.2021 Bohemians – Brno 2:1 (10. Necid, 41. Květ – 26. Růsek)
30.8.2020 Brno – Bohemians 0:0
17.2.2018 Bohemians – Brno 1:0 (63. Mašek z pen.)
12.8.2017 Brno – Bohemians 0:0
FC Zbrojovka Brno

Kultovní ligový klub z druhého největšího města ČR se vloni vrátil mezi elitu a zatím okupuje jedenáctou příčku. Před týdnem si připsal první jarní výhru, doma přetlačil Mladou Boleslav rozdílem 2:1. Vzhledem ke vzpouře outsiderů v posledních týdnech jej ale od barážových příček dělí prozatím jen čtyři body.

Výhru nad týmem z města automobilů vystřelil Zbrojovce zkušený forvard Jakub Řezníček. Kapitán Brna zažívá v moravské metropoli renesanci kariéry, ve svých 34 letech má asi nejlepší střeleckou formu v životě. 13 brankami ve 20 duelech vyrovnal svůj nejlepší ligový počin v kariéře (toho dosáhl během sezony 15/16 také v Brně) a momentálně tak opanuje tabulku střelců.
Bohemians Praha 1905

Klokani sice v posledních dvou ligových zápasech padli se Spartou (2:6) a Budějovicemi (0:1), i tak se ale zuby nehty drží v TOP 6. Se ziskem 28 bodů skupinu o titul zatím uzavírají, na svého dnešního soka, který je jedenáctý, mají ale náskok pouhé čtyři body. To znamená, že případná prohra by je stáhla do šlamastyky v podobě boje o střed tabulky.

Do sestavy Klokanů by se po odpykaní dvojzápasového trestu (ČK + 4 ŽK) měl opět vrátit Daniel Köstl. Habán s číslem 23 na zádech je původním povoláním čistokrevný stoper, v úvodních dvou zápasech jara ale nastoupil na pozici pravého halvbeka. Je tak otázkou, zdali se na tomto postu představí i dnes, nebo jej trenér Jaroslav Veselý vzhledem ke zraněním Antonína Křapky a Ondřeje Petráka využije ve středu obrany.
Krásný víkend všem fanynkám a fanouškům tuzemské kopané! V dnešním duelu 21. kola Fortuna ligy přivítají domácí Bohemians Praha 1905 v Ďolíčku tým FC Zbrojovka Brno. Vítám vás u sledování textového přenosu z utkání a přeji příjemnou zábavu.
Vítáme vás u on-line přenosu. Utkání začíná v 15:00.