FORTUNA:LIGA - Základní část - 6. kolo -  ONLINE PŘENOS -  Bohemians : Č. Budějovice - 30. srpna 2022   17:30

Bohemians
59' Puškáč (Hronek)
1:2
(0:1)
Č. Budějovice
13' Mic. Škoda  (Čolić) • 84' Sluka  (Broukal)

Valeš – Křapka, Hůlka, Köstl (86. Koubek) – M. Dostál, Jindřišek (C), Petrák (55. Jánoš), Kovařík (55. Hála) – Hronek (81. Mužík), Puškáč (81. Novák), Beran.
Bačkovský – Bartek, Dan. Krch, Nový.
Proske –⁠ Kotík, Dresler
Ďolíček, Praha-Vršovice
4202 diváků
Janáček – Čolić (77. Hais), Králik (C), L. Havel, Sluka – Čmelík (90. Grič), Broukal, Čavoš, P. Hellebrand (90. Hora I) – Mic. Škoda (72. Skovajsa), Zajíc (77. Sladký).
Šípoš – Švec, Matoušek I, Potočný, Čoudek, Penner.

SESTŘIH: Bohemians - České Budějovice 1:2. Po chybě rozhodl debutant Sluka

Dynamo vyloupilo Ďolíček i podruhé. Poté, co v prvním kole porazilo Pardubice si nyní vyšláplo i na Bohemians. V prvním poločase byly České Budějovice aktivnější a zaslouženě vedly 1:0.

Ve druhé půli už to ale bylo úplně o něčem jiném. Pražané zlepšili svůj výkon a po zásluze srovnali na 1:1. Jenže šest minut před koncem dal hodně nečekaný a šťastný gól Branislav Sluka, pro kterého to tak byl debut jak víno. Jihočeši tak vyhráli na Bohemce 2:1 a bodově se na svého soupeře dotáhli.
90'
Neatakovaný Hais mohl definitivně rozhodnout
90+4'
90+3'
Sluka poslal krásný centr z levé strany na úplně volného Daniela Haise, který ale hlavou poslal míč z dobré pozice nad břevno.
90+2'
Z českobudějovických fotbalistů už je vytažený pouze Daniel Hais. Ostatní už se soustředí jenom na bránění.
90+1'
Za hranicí vápna to zkoušel Lukáš Hůlka, ale jeho pokus pouze prolétl kolem tyče.
90'
Střídání v týmu SK Dynamo Č. Budějovice:
ze hřiště odchází Lukáš Čmelík, přichází Jakub Grič.
ze hřiště odchází Patrik Hellebrand, přichází Jakub Hora.
88'
Bohemians se snaží o vyrovnání, ale fotbalisté Dynama nyní brání pozorně a nechtějí si nechat utéct tři body.
86'
Střídání v týmu Bohemians Praha 1905:
ze hřiště odchází Daniel Köstl, přichází Matěj Koubek.
84'
Bizár. Valeš zaváhal a nabídl Slukovi jednoduchý gól, 1:2
84'
Dynamo právě vstřelilo branku! Obrovský šok a smutek v Ďolíčku! David Broukal nakopl balon na polovině hřiště směrem k brance Bohemky. Tam se objevil za obranou BRANISLAV SLUKA, který hraje svůj první zápas za Dynamo, míč jen lehce tečoval a poslal ho mimo dosah Valeše.
83'
Žlutá karta pro tým SK Dynamo Č. Budějovice (Lukáš Čmelík).
82'
Sprinterský souboj na levé straně svedl čerstvý Mužík a na druhé straně Broukal. Domácí fotbalista byl ryhlejší a posílal před brankou nepříjemný přízemní centr. Nakonec ho ale nikdo z domácích do branky neusměrnil.
81'
ze hřiště odchází Petr Hronek, přichází Ladislav Mužík.
ze hřiště odchází David Puškáč, přichází Vojtěch Novák.
80'
Žlutá karta pro tým SK Dynamo Č. Budějovice (Martin Sladký).
Zápas v Ďolíčku sleduje 4202 diváků.
77'
ze hřiště odchází Benjamin Čolić, přichází Daniel Hais.
ze hřiště odchází Tomáš Zajíc, přichází Martin Sladký.
76'
A další centr do pokutového území Dynama, tentokrát z pravé strany. Jenže ten byl přetažený a do autu ho dokázal odhlavičkovat Čolič.
75'
Ve vápně se nyní dostal k odraženému balonu Martin Hála, jenže trefil pouze obranný hostující val.
74'
Bohemka stále tlačí svého soupeře a Dynamo se brání jen s velkými obtížemi.
72'
ze hřiště odchází Michal Škoda, přichází Lukáš Skovajsa.
70'
Hála táhl balon po levé straně a dostal se s ním až do vápna. Tam si pohrál s Havlem a už měl před sebou pouze gólmana Janáčka. Jenže Havel šel do skluzu a míč až k vlastnímu gólmanovi nepustil.
68'
Puškáčovu dalekonosnou bombu vytáhl Janáček
68'
Nádherná rána Davida Puškáče z nějakých osmnácti metrů. Jen díky parádnímu zákroku Martina Janáčka je skóre stále 1:1.
66'
Bohemka je stále aktivnější a aktivnější a Dynamo se má co ohánět, aby udrželo alespoň remízový výsledek.
64'
O pár sekund později se přece jen hra přesunula na druhou polovinu. Köstl se snažil střílenou přihrávkou najít některého ze svých spoluhráčů, ale jeho nabídka byla příliš rychlá a navíc nepřesná.
63'
Aktuálně se sice hraje víc na polovině Bohemians, ale míč je v dostatečné vzdálenosti od Valeše.
61'
Bohemku vyrovnávací branka evidentně nakopla a zle Jihočechům zatápí. Janáček se nyní v brance vůbec nenudí.
59'
Havlovu hrubku potrestal Puškáč, 1:1
59'
Bohemians právě vstřelili branku! Velkou chybu na vlastní polovině udělal hostující obránce Lukáš Havel, který ztratil balon v souboji s Petrem Hronkem. Ten následně našel rozběhnutého
DAVIDA PUŠKÁČE, který poté přeloboval Martina Janáčka.
58'
Balon středem hřiště táhl Michal Škoda, měl vlevo volného spoluhráče, ale nakonec na něj míč neprocpal.
56'
Čolič se ohnal a nakopl Hronka, tohle není ani žlutá?!
56'
Po faulu rozehrávala Bohemka od postranní lajny, chvilku se usadila před pokutovým územím Jihočechů, ale nic z toho nebylo.
55'
ze hřiště odchází Jan Kovařík, přichází Martin Hála.
ze hřiště odchází Ondřej Petrák, přichází Adam Jánoš.
53'
Po pár minutách nudy se o rozruch postarali domácí fotbalisté. Centr zprava na zadní tyč dopadl na hlavu Ondřeje Petráka, který ale branku netrefil.
51'
Čavoš sebral odražený míč a nakonec se odhodlal ke střele z nějakých 25 metrů. Jenže střela mu sjela a zamířila hodně mimo.
49'
Zajíc to zkoušel z rohu pokutového území, jenže jeho střela byla hodně slabá a Valeš neměl s jeho pokusem absolutně žádný problém.
47'
Druhý poločas začala s míčem na svých kopačkách Bohemka. Téměř minutu kombinovala kolem vápna, ale následný centr letěl hodně mimo.
46'
Je za námi první poločas zápasu mezi Bohemians a Dynamem. V úvodu byli hosté daleko aktivnějším celkem, což vyústilo v první branku Českých Budějovic, když se hlavou trefil Michal Škoda. Pražané ale v dalším průběhu o něco zlepšili svůj výkon a vypracovali si dvě gólovky. Jenže jednou Jihočechy zachránil Janáček a podruhé domácí branku vůbec netrefili.
45'
45'
V poslední minutě prvního poločasu letěl další balon do vápna Bohemians, ale hosté se k ničemu nedostali.
43'
Čmelík se snažil na hranici penalty Zajíce, který tam byl úplně sám. Balon se k němu ale nedostal a Bohemka míč odkopla do bezpečí.
42'
Zpoza šestnáctky se ke střele odhodlal Čolič. Nevypadalo to na úplně nebezpečnou střelu, ale Valeš ji nakonec přeci jen musel vyrazit na roh.
41'
Žlutá karta pro tým Bohemians Praha 1905 (David Puškáč).
39'
Klokani si připravili druhou velkou šanci. Po centru od rohového praporku propadl míč k Ondřeji Petrákovi, který si zpracoval balon, ale z dobré pozice nakonec branku vůbec netrefil.
37'
Kestl u postranní čáry svedl souboj se Slukou a Škodou. Z celé situace se dostal krásným způsobem, když nasadil právě Škodovi jesle.
35'
Za obranu Bohemky si naběhl Zajíc. Na první pohled to vypadalo, že šlo o fsajd, ale pomezní rozhodčí nechal praporek dole. Zajíc se tak dostal ze strany k zakončení, ale jeho pokus Valeš vyrazil.
33'
Do vápna Dynama aktuálně lítá jeden centr za druhým. Jenže hosté se zatím brání poměrně bez problémů.
31'
Dostál zahrával přímý kop z pravé strany a míč se několikrát odrazil ve vápně, ale nakonec se neudálo vůbec nic zajímavého.
29'
Hůlku v obrovské šanci vychytal Janáček
29'
První gólová šance Bohemians! Po dobrém centru se z velké blízkosti dostal ke střele Lukáš Hůlka, jenže Janáček předvedl parádní zákrok a drží vedení Dynama. Domácí následně neuspěli ani ze slibné dorážky.
28'
Branislav Sluka zatáhl za záchranou brzdu, když fauloval kapitána Jindřiška a vidí žlutou kartu.
26'
Nyní se do centru za hranicí vápna opřel Kovařík, ale hostující hráči jeho pokus dokázali zablokovat a skóre se tak nemění.
26'
Beran se dostal ve vápně k odraženému míči a vyzkoušel štěstí. Pokus mu ale nevyšel a Janáček si připsal jednoduchý zákrok.
24'
Oba týmy se momentálně poměrně trápí v útočné fázi a poslední minuty příliš fotbalové krásy nenabízí.
22'
Čmelík už se rozbíhal za domácí obranu, ale přihrávka mířila do ofsajdu.
21'
Pražané to tentokrát zkoušeli po levé straně, ale dopadlo to jako veškeré pokusy předtím –⁠ bez úspěchu.
19'
Po delší době o sobě dali vědět domácí fotbalisté. Jenže centr z pravé strany nenašel nikoho a Českobudějovičtí se ubránili naprosto v pohodě.
17'
Zajíc nyní ve vápně sklepl balon Hellebrandovi, který vypálil z první. Jeho pokus ale neměl správný směr a letěl hodně mimo branku.
16'
Dynamo je i nadále aktivní a od levé postranní čáry se snažil o centr Škoda. Jenže neuspěl a bude to pouze aut pro hosty.
15'
Fotbalisté Bohemians rozehráli rohový kop nakrátko a nevymysleli vůbec nic. Následný centr byl totiž hodně přetažený a Janáček mohl v klidu rozehrát od své branky.
14'
Z hranice vápna vypálil Michal Bera, jenže jeho pokus byl sražený na rohový kop.
13'
Škoda se prosadil hlavou, 0:1
13'
Dynamo právě vstřelilo branku! Jihočeši jsou zatím aktivnější a zaslouženě se dostávají do vedení. Z pravé strany nacentroval parádně Benjamin Čolič. V obklopení několika hráčů ale ze všech nejvýš vyskočil MICHAL ŠKODA a otevřel skóre dnešního duelu.
12'
Zajím tak dlouho přemýšlel, co udělá s balonem, až trefil val soupeřů před sebou.
11'
Čmelík dostal poblíž pokutového území Bohemians nepříjemný zásah do obličeje, ale sudí Proske nechal ve hře pokračovat.
9'
Čmelík si teď střihl sprint téměř přes celé hřiště a následně posílal míč do šestnáctky. Jenže nenašel vůbec nikoho ze svých spoluhráčů a balonu se tak chopila Bohemka.
7'
O centr se z pravé strany pokutového území pokoušel Hronek, ale jeho pokus byl zablokovaný.
6'
Čmelík přeloboval Valeše, ale mířil mimo
6'
První gólová šance zápasu. Zajíc našel krásnou přihrávkou za obranu Lukáše Čmelíka, který přehodil gólmana Valeše, ale míč se nakonec nedostal mezi tři tyče.
5'
Druhý útočný výpad Bohemky a rychlostní souboj dvou dvanáctek, tedy Jana Kovaříka a Benjamina Čoliče. Nakonec byl úspěšnější hostující borec.
3'
Na levé straně poblíž vápna nyní kombinoval Zajíc s novou posilou Českých Budějovic Slukou. Ten se poté odhodlal k centru, ale trefil pouze prvního bránícího hráče.
2'
První útočný výpad Bohemians úspěšný nebyl. A Dynamo v klidu kombinuje na vlastní polovině.
1'
Tu zahrával Čolič a nebyl to špatný centr, jenže domácí obrana ho dokázala dostat mimo vápno.
1'
Zápas odstartoval faul domácího Hůlky na Tomáše Zajíce a Dynamo bude zahrávat první standardní situaci.
1'
Ještě před samotným zápasem je tu gratulace kapitánovi Bohemian Josefu Jindřiškovi, který o víkendu v zápase se Spartou odehrál jubilejní 400. utkání v nejvyšší české soutěži.
Ve vloženém 6. kole nejvyšší české soutěže se proti sobě postaví celky Bohemians Praha 1905 a SK Dynamo České Budějovice.

Bohemians Praha 1905

Klokani měli výtečný start do nového ročníku Fortuna ligy. Hned v prvním zápase vyhráli 3:0 v Jablonci, následně přišla domácí remíza s Baníkem Ostrava 3:3 a poté výhra v Teplicích 1:0.

První porážka přišla v Ďolíčku v souboji s Hradcem Králové a v posledním duelu dokázala Bohemka obrat o body Spartu, se kterou remizovala 1:1.

Zelenobílé táhne především čtveřice hráčů Petr Hronek, Roman Květ, Antonín Křapka a David Puškáš. První tři mají už dvě vstřelené branky a Hronek k tomu přidal také jednu asistenci. Puškáš se trefil zatím pouze jednou, ale naopak k tomu přidal tři gólové přihrávky.

Hlavně díky těmto fotbalistům má Bohemka třetí nejlepší útok v lize a s osmi body je momentálně na šestém místě.

SK Dynamo České Budějovice

Jihočeši uspěli hned v prvním zápase sezony, když zvítězili právě v Ďolíčku, kde mají azyl Pardubice. Tehdy vyhráli 2:0. Jenže od té doby na tříbodový zisk čekají.

Po úspěchu s Pardubicemi přišla domácí porážka se Spartou 0:2, následně se na Střeleckém ostrově zrodila remíza 2:2 se Slováckem a poté v Liberci 1:1. V sobotu pak pod Vodárenskou věží přivítalo Dynamo Viktorku Plzeň, se kterou padlo gólem ze čtvrté minuty nastavení 0:1.

Aktuálně tak mají České Budějovice na svém kontě 5 bodů a okupují 10. místo.

Před soubojem s Bohemkou ale Dynamo ještě posílilo. Na jih Čech zamířil na jednoleté hostování s opcí slovenský obránce Branislav Sluka, který naposledy hrál v Žilině.