FORTUNA:LIGA - Základní část - 14. kolo -  ONLINE PŘENOS -  Bohemians : Slavia - 30. října 2022   15:00

Bohemians
2' Květ
1:4
(1:2)
Slavia
3' Olayinka  (D. Jurásek) • 30' Jurečka   • 76' Lingr  (Olayinka) • 79' Olayinka  (Lingr)

Bačkovský – Köstl, Křapka, Dan. Krch – M. Dostál (71. Hála), Jindřišek (C), Petrák (46. Kovařík), Prekop – Hronek (85. Novák), Drchal (71. Mužík) – Květ (85. Hůlka).
Valeš – Vilotić, Bartek, Nový.
Klíma – Kubr, Kříž
Ďolíček, Praha-Vršovice
O. Kolář – Masopust, Kačaraba, Ousou, D. Jurásek – Douděra (71. Sor), Oscar (85. Kričfaluši), Hromada (85. Tiéhi), Olayinka – Jurečka (61. Usor) – Tecl (C) (61. Lingr).
Sirotník, A. Dvořák – Ewerton, M. Jurásek, Santos, Biegon.
Kolář

To je z mé strany vše, loučím se s vámi a brzy zase na počtenou u některého z dalších textových přenosů.
Držení míče: 47 % : 53 %.
Střely na branku: 4:6. Střely mimo: 1:6. Rohy: 3:1. Ofsajdy: 1:5. Fauly: 7:13.
Utkání je u konce, Vršovice se minimálně do jarní odvety zahalí do červenobílého hávu. A nutno říci, že zaslouženě, domácí ve druhém dějství příliš nebezpeční nebyli a Slavia naopak dala dvě branky po velmi pohledných akcích – nejprve se po brejku a pasu Olayinky prosadil střídající Ondřej Lingr, následně udal konečnou podobu výsledku čtvrtým gólem Slavie v zápase Peter Olayinka, který tak může odejít do kabin velmi spokojený se skvělou bilancí 2+1.

Bohemce se tak nepodařilo ukončit domácí trápení, v Ďolíčku zatím vyhrála jen jako host proti Pardubicím. Slavia naopak vytvořila tlak na první Plzeň, za níž zaostává o čtyři body – Západočeši mají ale k dobru dohrávku odloženého duelu s Brnem.
90'
Kovaříkův přímák vytáhl Kolář, ten lapil i Mužíkovu ránu
90+2'
90+1'
Další šance Bohemky, Hůlka přiklepl hlavou merunu Mužíkovi na velké vápno, gólovou radost ale opět hatí dobře postavený Kolář.
90+1'
Kovaříkovu přímou ránu pod horní tyč skvělým akrobatickým zákrokem vyráží Kolář na roh!
90'
Prekop ale nyní vybojoval faul v souboji s Tiéhim na rohu velkého čtverce, Klokani mohou opět zahrozit.
90'
Defenziva Slavie ale dnes funguje při vysokých míčích na jedničku, ve vzduchu opět kraloval Kačaraba.
90'
Bohemians ještě mohou korigovat skóre utkání z volného kopu z pravé strany, který si vezme na paškál Kovařík.
89'
Kričfalušiho dlouhá přihrávka končí až u Bačkovského, Slavii to ale vzhledem k pohodlnému třígólovému polštáři mrzet nebude.
88'
Novák šikovným sklepnutím připravil pozici k centru pro Kovaříka, ten ale nenašel žádného ze spoluhráčů.
87'
K zakončení se ale nikdo v zelenobílém nedostal a od Hůlky se odrazil míč jen do rukavic dobře připraveného Koláře.
87'
Bohemians vhazují na útočné polovině.
86'
Yira Sor opravdu není ve své kůži, teď mohl dokonat demolici Bohemky poté, co se ocitl sám před Bačkovským, jeho zakončení z levé strany ale minulo zadní tyč.
85'
Střídání v týmu Bohemians Praha 1905:
ze hřiště odchází Petr Hronek, přichází Vojtěch Novák,
ze hřiště odchází Roman Květ, přichází Lukáš Hůlka.

Střídání v týmu SK Slavia Praha:
ze hřiště odchází Jakub Hromada, přichází Christ Tiéhi,
ze hřiště odchází Oscar, přichází Ondřej Kričfaluši.
85'
Lingr předskočil Köstla a přihrál do křídla Juráskovi, tomu ale jeho obvykle efektivní přešlapovačka nevyšla a balon mu utekl do zámezí.
84'
"Klokani, dejte jim bůra," skanduje s notnou dávkou nadsázky domácí kotel. Faktem ale je, že jestli se Bohemce nějakým zázrakem podaří průběh utkání ještě otočit, půjde asi o jednu z největších senzací v historii tuzemské domácí soutěže.
83'
Usorův hybrid mezi centrem a střelou musel tygřím skokem likvidovat Bačkovský.
82'
VAR ofsajd potvrdil, Klokani jsou tak prozatím od nepopulárního "bůra" ušetřeni.
81'
Sor předložil Lingrovi míč do prázdné, gól ale vinou ofsajdu neplatil
81'
Bohemka teď dostala i pátý gól, vypadá to ale, že mu předcházelo postavení mimo hru, Ondřej Lingr se tak raduje zbytečně!
81'
Kovařík hledal centrem z levé strany Prekopa, ve vzduchu ale kraloval Kačaraba.
79'
Děravou obranu ztrestal Olayinka, který dával do prázdné, 1:4
79'
Slavia právě vstřelila branku! Je rozhodnuto. Usor přihrávkou do tandemu oslovil Masopusta, který našel na malém vápně trestuhodně volného Lingra. Ten se pokoušel o efektní zakončení patou a ač selhal a míč pouze tečoval, na zadní tyči jeho práci dokončil PETER OLAYINKA. 1:4!
78'
Dnešní vršovické derby sleduje vyprodaný Ďolíček.
76'
Olayinkův brejk dokončil Lingr, 1:3
76'
Slavia právě vstřelila branku!
Dlouhé vhazování ale Kolářovi a spol. vrásky na čele nenadělalo a Slavia naopak udeřila z brejku! Ten táhl po levé straně Olayinka, který přesnou přihrávkou vyslal do stoprocentní šance ONDŘEJE LINGRA! Ten s notnou dávkou štěstí procedil míč do sítě přes vyběhnutého Bačkovského a ač se meruně v cestě za překročením brankové čáry snažil skluzem zamezit Hála, nepodařilo se mu to. 1:3!
75'
Mužíkův nepříjemný centr mířil na Hronka, obrana si ale poradila odkopem na do zámezí.
74'
Oscar podskočil Kolářův nákop, což rozjelo akci Bohemky. Hála v ní nejprve snadno obešel Juráska, vše ale končí dalším odkopem od Kolářovy svatyně.
73'
Jindřišek byl připraven o merunu Hromadou a Slávisté již plánovali jít do přečíslení, sudí ale píská nedovolený zákrok slovenského středopolaře.
72'
Masopust se chytá za hlavu a omlouvá Usorovi, čekal totiž, že jeho nigerijský kolega bude nabíhat po lajně, přičemž Usor se rozhodl zvolit cestu středem hřiště.
71'
ze hřiště odchází Martin Dostál, přichází Martin Hála,
ze hřiště odchází Václav Drchal, přichází Ladislav Mužík.

ze hřiště odchází David Douděra, přichází Yira Sor.
70'
Usorovi míč poskočil, proto přestřelil
70'
Tohle si ale Usor za rámeček nedá, dostal se ke skákavému míči na úrovni penalty a trestuhodně nedokázal svým zakončením ani zdaleka trefit prosstro mezi třemi tyčemi.
70'
Bačkovskému sjel odkop na vnější nárt a letí mimo hřiště, pochvalu zaslouží Usor za aktivní napadání, kterým nedal gólmanovi Bohemians šanci na zpracování míče.
69'
Köstlův nákop usměrnil Prekop jen do autu.
68'
Hromada prodribloval středem hřiště a vybídl k centru Juráska, s tím si ale poradil blokující Köstl, stejně jako s následnou střelou Oscara ze střední vzdálenosti.
68'
Po mizerném zahrání míče Krchem unikal sám na Bačkovského Lingr, brankář Bohemians byl ale připravený a rybičkou zhatil rodící se šanci hostí.
67'
Douděra rozeběhl dlouhým pasem Usora, ten se mu pokoušel laskavost vrátit po klasickém tandemovém náběhu Douděry, jenže to přehnal s razancí.
66'
Balon teď po sérii vzdušných soubojů skákal vápnem, definitivně jej odvrátil až Oscar.
65'
Hronek prověří defenzivu Sešívaných dalším dlouhým autem.
64'
Pokračuje poměrně mdlá pasáž hry, ani jeden z týmů si v poslední desetiminutovce nic kloudného vytvořit nedokázal.
63'
Prekop se hnal za míčem, Kačaraba jej ale zkušeně pohlídal v cestě mimo hrací plochu. Výkopu se ujme Ondřej Kolář.
63'
Köstl si s ničím nelámal hlavu a pod tlakem presujícího Usora odkopl do přibližně desáté řady hlavní tribuny.
62'
Jurásek napálil svůj centr jen do jednočlenné zdi v podobě Hronka.
62'
Slavia tedy rozehraje standardku již s vyměněným útočným duem.
61'
ze hřiště odchází Stanislav Tecl, přichází Ondřej Lingr,
ze hřiště odchází Václav Jurečka, přichází Moses Usor.
61'
Douděra odcentroval z pravé strany do nikam, jenže po odehrání míče jej dojel skluzem Kovařík, což přiřklo Slavii nebezpečný volný kop z blízkosti rohového praporku.
60'
Ousou založil akci vyvezením míče, Douděrův následný pas ale ve skluzu s vypětím všech sil odehrál mimo hrací plochu Krch.
59'
Jindřišek vyhrál těžký souboj a poslal míč na Drchala, který hlavou prodloužil na Květa. Ten svoji střelu ale napálil jen do bránícího Juráska.
58'
Ani z tohohle mráčku ale nezaprší, Kolář bude rozehrávat od branky.
58'
Centr od praporku vrátil Drchal k Prekopovi, jehož zakončení srazila obrana na další roh.
57'
Hronek se přes Masopusta procpal k centru, univerzál Slavie ale rychle zasáhl a srazil přihrávku na rohový kop.
57'
Prekop prodloužil skákavý balon na rozeběhnutého Drchala, sprinterský souboj ale zvládl rychlonohý Jurásek.
56'
Jurečkovi odskočil míč při zpracování a Dostál mu jej tak vypíchl na aut.
55'
Po dalším ze série Hronkových dlouhých autů to opět vřelo před Kolářem, Drchal se ale k zakončení v sevření hostujících obránců nedostal.
54'
Pasáž plnou vysokých míčů, která připomínala spíše 1. A třídu Ústeckého kraje, ukončil Krch rybičkou, jíž poslal míč do rukavic Bačkovského.
53'
Jurásek trestuhodně podskočil Dostálův odkop a ke střele z úhlu se tak prodral Drchal, jenže zamířil jen do připraveného Koláře.
52'
Brejk po nepovedeném rohu Bohemky táhl Tecl, jenž předložil kulatý nesmysl do stoprocentní šance Olayinkovi! Slávistický forvard si ale zpracoval míč až příliš před sebe a příležitost zhatil skvělým vyběhnutím Bačkovský.
51'
Další pád ve vápně, tentokráte zkoušel po přihrávce Květa vybojoval penaltu Drchal, vedle něhož skluzovala dvojice bránících hráčů. Sudí ale ukazuje směrem na praporek.
51'
Na druhé straně se hnal do slušné šance Prekop, zradilo ho ale obutí a uklouzl.
51'
Juráskův centr vracel přes hlavu do ohně Kačaraba, našel ale jen rukavice Bačkovského.
50'
Douděra nasprintoval do vápna a přihrál do Krcha, od něhož se meruna odráží na roh pro Slavii.
49'
Masopust nyní vypíchl Köstlovi míč tak šikovně, že tím získal aut pro svoje barvy.
49'
Centr Kovaříka ale dokázal hlavou odvrátit Hromada.
48'
Vhazování Hronka se odrazilo ke Kačarabovi, který odkopem trefil jednoho ze spoluhráčů a Klokani tak budou zahrávat rohový kop.
48'
Hronek na pravé straně zkoušel prostrčit na Dostála, Jurásek vypíchl na aut, který bude asi opět dlouhý.
47'
Masopust využil nedrozumění Hronka s Drchalem a předskočil zelenobílou dvojici, odkopem ale pouze přiřkl balon soupeři.
46'
Drchal okradl o míč Masopusta, poté se meruny ujal Květ a rýsoval pas na Hronka, který ale zachytil Kačaraba.
46'
ze hřiště odchází Ondřej Petrák, přichází Jan Kovařík.
46'
Oba celky jsou již na hrací ploše, již brzy se tak jistě rozeběhne druhé dějství.
Uf, to je zápas. Raketový vstup Bohemians v podobě gólu Romana Květa zneutralizoval o minutu později svoji tečí Peter Olayinka. Následně se hrálo dále ve vysokém tempu a mezi 23. a 30. minutou se kvůli dvěma intervencím VARu nehrálo skoro vůbec. Souboj Prekopa a Hromady před Kolářem jako penaltový posouzen nebyl, narozdíl od pádu Jurečky na druhé straně, kterého k zemi poslala dvojice Krch-Křapka. Sám Václav Jurečka nařízený pokutový kop proměnil, Slavia tak jde do kabin s jednogólovým vedením.
45'
Dostál trefil Ousua, byla to ruka?
45+5'
45+4'
K zemi šel na pravé straně nejprve Douděra, faul se ale pískal až po následném souboji Masopusta s Jindřiškem, a to proti Slavii.
45+3'
Hronek se dostal do úniku po levé straně a nabídl příležitost ke střele Dostálovi, jehož zakončení na první pohled rukou zblokoval Ousou, penalta se ale pískat nebude, jelikož horní končetina buď nebyla trefena vůbec, nebo se nacházela v přirozené poloze.
45+2'
Jindřišek si počínal nešetrně v souboji s Teclem, který byl zády k brance a je mu pískán faul ve střední třetině hřiště.
45+1'
Jurečku zastavil ve snaze ohrozit Bačkovského nejprve Křapka a pak i praporek pomezního.
45'
Po Jindřiškově centru z hloubi pole sice vyhrál vzdušný souboj Köstl, Hronkova hlavička ale zamířila mimo dosah všech spoluhráčů i protihráčů.
45'
Oscar se provinil faulem v souboji s Köstlem poblíž půlící čáry.
44'
Bohemians se pokoušeli jednoduchou akcí překvapit hosty, jenže pas do běhu na Květa byl příliš dlouhý.
43'
Rohlík z kopaček Davida Juráska mířil na přední tyč, kde jej podél brankové čáry sklepl Tecl na Kačarabu. Ukrajinský stoper se zřejmě pokoušel střílet, jeho zakončení bylo ale tečováno na aut, po němž si hosté žádnou příležitost ke skórování nevytvořili.
42'
Drchal si zpracoval těžký míč okolo Juráska, jenže hosté byli v přesile a poradili si. Po brejku hostí zakročil Krch a Slavia tak zahrozí od rohového praporku.
41'
Hromada se dostal ke kulatému nesmyslu v šestnáctce po ne úplně ideální obranném zákroku Köstla, jeho technickou střelu ale robinzonádou vyráží Bačkovský.
41'
Juráskův dlouhý míč mířil na Jurečku, ve vzduchu jej ale předčil Křapka.I tak hrají stále hosté.
41'
Krchovo prostrčení podél levé postranní čáry rezultovalo jen ve vhazování Sešívaných.
40'
Jurečkovo prostrčení do vápna na Douděru sbírá opět Bačkovský.
39'
Ten rozehrál opět Květ a ač se jeho vysoký pas podařilo Prekopovi prodloužit za sebe, žádný muž v zelenobílém na něj nedosáhl.
39'
Květův centr zamířil po souboji Hromady s Köstlem na rohový kop z pravé strany.
38'
Kačaraba si nešetrně počínal v souboji s Drchalem a tak trochu daroval domácím další nebezpečnou standardku, neboť Drchal neměl šanci tento dlouhý pas dostihnout.
37'
Douděra jednoduchou kličkou obelstil Petráka a táhl ofenzivu Slavie, předchozí snažení ale zazdil nepřesnou kolmicí.
37'
Jindřišek pak hledal nabíhajícího Dostála, jenže i tuto merunu shrábl brankář.
36'
Oscar hledal v šestnátce číhajícího Jurečku, jenže míč zamířil jen do rukavic Bačkovského.
35'
Masopust povalil Petráka a Klokani se pokoušeli překvapit soupeře rychlou rozehrávkou, po níž unikl na levé straně Květ. Skákavý míč se mu sice podařilo stihnout na hrací ploše, jenže těžký centr poslal jen za branku.
34'
Olayinka našel z levé strany ve vápně Tecla, který sklepl Hromadovi. Přihrávka slovenského středopolaře ale opustila hrací plochu.
34'
Na druhé straně se velmi podobného prohřešku dopustil i Drchal.
33'
Jurečka se pokoušel sklepnout míč pod sebe, vybíhal ale z ofsajdového postavení.
33'
Bohemians se zkoušeli vykombinovat z presinku na levé straně, tvrdě ale narazili. Olayinkův centr naštěstí pro domácí našel jen Krcha.
32'
Jurásek dribloval po levé straně, na další aut pro Slavii ale zahrál Petrák.
32'
Dostálovi při jednoduchém zpracování odskočil balon za postranní čáru.
30'
Jurečka neomylně skóroval z penalty, 1:2
30'
Slavia právě vstřelila branku! Staré pravidlo, že faulovaný hráč by penaltu kopat neměl, se nepotvrdilo. VÁCLAV JUREČKA poslal zkušeně merunu mimo dosah Bačkovského, Slavia vede 2:1!
30'
Sudí ukazuje na puntík, je jasno. Slavia dostala jedinečnou možnost strhnout vývoj zápasu na svoji stranu.
29'
Tak nakonec možná bude, po další několikaminutové pauze se jde sudí podívat na obrazovku.
28'
Na verdiktu se asi nic měnit nebude, míč si k exekuci pokutového kopu staví faulovaný Jurečka.
27'
Krch s Křapkou vzali Jurečku do kleští, penalta!
27'
A na druhé straně se penalta kopat zřejmě bude! Stanislav Tecl prostrčil míč na Václava Jurečku, jehož zezadu povalila dvojice Krch-Křapka. Jestli se opravdu jednalo o faul z tribuny říci nelze, uvidíme tedy, zda do hry opět vstoupí VAR.
26'
Penalta se kopat nebude, nehrálo se tedy úplně zbytečně. Snad tato pauza neutlumí zatím parádní tempo vršovického derby.
26'
Po snad dvouminutové pauze dostal Klíma konečně signál k tomu, aby se šel podívat na záznam situace.
25'
Snad se teď dívají všichni, kteří před zavedením videorozhodčího tvrdili, že prostoje budou minimální. Sudí stále stojí ve středovém kruhu a neděje se nic.
24'
"Ty k**vo běž se podívat," skanduje domácí kotel na adresu sudího Klímy.
23'
Hromada ve střetu s Prekopem, podle sudího o penaltu nešlo
23'
Po Hronkově autu se zasekl balon ve skrumáži a následně šli k zemi jak Prekop, tak Hromada, verdikt arbitra signalizuje faul domácího hráče. Celou situaci ale bude ještě zkoumat VAR.
22'
Další souboj mezi Prekopem a Douděrou rezultoval v hlasitý výkřik druhého jmenovaného, sudí žádný faul nezaznamenal. Bohemians budou opět zkoušet dlouhý aut.
22'
Douděra zezadu povalil Prekopa a dle mého názoru trochu zbytečně, neboť domácí halvbek byl ve velmi těžké pozici.
21'
Brejk Slavie táhl po levém řídle Olayinka, prvním centrem ale trefil jen Květa. Reparát v podání Nigerijce byl o poznání nadějnější, Prekop ale odvrátil hlavou a následná rána Hromady z hranice šestnáctky míří mimo.
21'
Květ to zkoušel nástřelem okolo zdi, trefil ale jen jednoho z bránících hráčů.
20'
Drchal pronikl po levém křídle a byl faulován Masopustem, což se neobešlo bez hlasité reakce domácího kotle. Každopádně je tu velmi zajímavý volný kop pro Bohemians.
19'
Olayinkova hlavička skončila těsně vedle
19'
Standardku Slavie po faulu na Tecla rozehrál centrem do vápna David Jurásek, jehož nabídku chtěl využít Olayinka, svoji hlavičku poslal ale těsně vedle levé tyče.
18'
Hronkův aut proskákal po hranici malého vápna až ke Květovi, ten si ale nedokázal poradit s nepříjemným odskokem míče a hlavou zamířil mimo.
18'
Prekop zvládl těžký souboj a prodloužil za sebe, do autu odehrává Ousou, což je pro Bohemku další možnost zahrozit dlouhým vhazováním.
17'
Ten ale opět vykopl jen do autu a hrát mohli hosté. U rohového praporku se prali Krcha a Jurečka, domácí stoper vybojoval další kop od branky.
16'
Na druhé straně naopak příliš razantně přihrával do křídla Hromada a jeho pobídka pro Douděru skončila za brankovou čárou, rozehrávat bude tedy Bačkovský.
16'
Köstlův pas na nabíhajícího Květa neměl dost výšky a zachytil jej tak hlavou Jurásek.
15'
Petrák rozeběhl Hronka a ačkoliv měl bránící Masopust k míči blíže, v souboji ve vlastním vápně propadl. Hronek se pokoušel chyby beka Slavie využít a zakončit, jenže trefil jen bránícího Ousoua.
14'
Další nepřesnost hostí, křižný pas Oscara míří za pravou postranní čáru.
14'
Slávisté se prokombinovali na levou stranu, tentokráte ale Juráskovi centr vůbec nesedl.
13'
Juráskův centr odvrátil Köstl pouze k Olayinkovi, který se pokoušel o technické zakončení na zadní tyč, zamířil ale vysoko nad směrem na tramvajovou zastávku.
12'
Oscar připravil na útočné polovině o balon Křapku, Jurečka by mohl jít do šance, nebýt skvělého skluzu Krcha.
11'
Masopust vyhrál vzdušný souboj s Drchalem, balon ale nedokázal udržet kapitán hostí Stanislav Tecl.
10'
Další útočné snažení Sešívaných vedlo opět jen ke kopu od klokaní branky.
9'
Brankář Bohemians je ale v pořádku, svůj výkop ale poslal mimo hrací plochu.
8'
Tecl křižným pasem krásně našel Olayinku, toho vychytal Bačkovský
8'
Bačkovský je teď ošetřován, hráči si tak po začátku utkání, hraném v extrémně vysokém tempu, mohou konečně trochu odfrknout.
7'
Centrem na zadní tyči našel Stanislav Tecl úplně volného Olayinku, fantastický zákrok Bačkovského uchránil Klokany od další inkasované branky.
6'
Na pravém křídle se dostal k balonu opět Masopust, Hronek jej ale předskočil a vybojoval faul.
5'
Bouřlivá atmosféra na tribunách pokračuje, na útočné polovině se nyní nachází hosté. Köstl řešil zapeklitou situaci odkopem do autu.
3'
Olayinka tečnul Juráskův pas a je srovnáno, 1:1
3'
To je divočina! Slavia prakticky okamžitě vyrovnává, bochánek Masopusta z pravé strany doletěl až na zadní tyč, kterou zavíral David Jurásek! Jeho střelu tečoval za Bačkovského PETER OLAYINKA, je to tedy 1:1!
2'
Nádherný Květův volej poslal Klokany do vedení, 1:0
2'
Bohemians právě vstřelili branku!
Ďolíček bouří, to je snad ještě lepší vstup do zápasu, než si fanoušci domácích představovali. Slávisté odvrátili další vysoký míč na hranici vápna, kde se do něj opřel letos ve fantastické formě hrající ROMAN KVĚT, který svým parádně trefeným volejem do pravého dolního rohu Kolářovy branky otevírá skóre utkání! 1:0!
1'
A Bohemka ihned začala dlouhým autem od lidského katapultu Petra Hronka, sve vzduchu si ale poradil Ousou.
1'
Rozehrávky se ujali domácí v tradiční zelenobílé, hosté pak nastoupili v neméně klasické sešívané kombinaci, jejíž barvy snad ani nemusím představovat.
1'
"Sem budou padat!" Klokaní kotel se snaží rozhodit pod ním stojícího Ondřeje Koláře.
Bohemians budou v první půli útočit směrem ke svému kotli, hosté naopak na tramvajovou zastávku za stadionem.
Na hrací plochu již trojice arbitrů přivádí oba mančafty. Domácí kotel roztahuje choreo „Navždy věrní“, nenechávají se ale zahanbit ani hosté svým fanděním.
Do výkopu zbývá necelých deset minut, Ďolíček je již řádně zaplněn a poslední opozdilci již pomalu míří na svá místa. Bohemians se naposledy stali králi Vršovic v únoru 2020, kdy favorizovanou Slavii porazili díky brance Jana Vodháněla. Od té doby třikrát zvítězili Sešívaní a jednou skončil zápas nerozhodně. Ukončí Klokani červenobílou nadvládu nad Vršovicemi právě dnes, ačkoliv v současném ročníku Fortuna Ligy doma ještě nevyhráli?
Slavia pak vepředu vsadí na dvojici Václav JurečkaStanislav Tecl, naopak na lavičce zůstává střelec čtvrtečního "gólu naděje" z Kosova, Ondřej Lingr.
Vršovické derby přineslo také změny v sestavě obou celků, přičemž obranné řady překopal hlavně domácí kouč Veselý – poprvé v lize nastoupí mezi třemi tyčemi Hugo Jan Bačkovský, obvyklou stálici na levé straně stoperské trojice Lukáše Hůlku pak nahradí Daniel Krch.

Bohemians Praha 1905: Bačkovský – Köstl, Křapka, Dan. Krch – M. Dostál, Jindřišek (C), Petrák, Prekop – Hronek, Drchal – Květ.
Náhradníci: Valeš – Vilotić, Bartek, Mužík, Novák, Kovařík, Hála, Hůlka, Nový.
Trenér: Jaroslav Veselý

SK Slavia Praha: O. Kolář – Masopust, Kačaraba, Ousou, D. Jurásek – Douděra, Oscar, Hromada, Olayinka – Jurečka – Tecl (C).
Náhradníci: Sirotník, A. Dvořák – Tiéhi, Usor, Sor, Ewerton, Lingr, M. Jurásek, Kričfaluši, Santos, Biegon
Trenér: Jindřich Trpišovský

Rozhodčí: Klíma – Kubr, Kříž.
VAR: Berka – Pečenka
Posledních 5 vzájemných zápasů v lize
20.2.2022 Slavia – Bohemians 1:0 (43. Olayinka)
19.9.2021 Bohemians – Slavia 1:5 (22. Chramosta – 56. Stanciu z pen., 63. Lingr, 65. Kuchta, 72. Krmenčík z pen., 76. Schranz)
25.4.2021 Bohemians – Slavia 0:0
20.12.2020 Slavia – Bohemians 2:1 (7. Sima, 66. Provod – 68. Hronek)
16.2.2020 Bohemians – Slavia 1:0 (70. Vodháněl)
SK Slavia Praha

Kdysi neporazitelný hegemon domácí soutěže letos zatím na své poměry povážlivě kolísá, i tak to ale stačí na relativně pohodlné druhé místo v tabulce s úctyhodnou bilancí 40 vstřelených branek ve třináctí utkáních. Slávisté se navíc na Bohemians naladili demolicí slaboučké Sparty v derby před týdnem (4:0) a důležitou výhrou na půdě Ballkani v Evropské konferenční lize (1:0), která udržela jejich naděje na postup. Venku jim to ale zatím v lize skřípe, ze šesti utkání vyhrál pouze dvě, navíc hned třikrát odešel z utkání s prázdnou (Hradec, Olomouc, Plzeň).

Duel se Spartou se mimořádně vydařil Václavu Jurečkovi. 28letý forvard přišel do Edenu před sezónou ze Slovácka a poněkud překvapivě byl i kvůli zranění vynechán ze soupisky pro evropské poháry, chuť si tak začíná spravovat v lize. Prosadil se v obou posledních utkáních, proti Spartě navíc přidal i asistenci na čtvrtý gól. Dokáže obrana Klokanů uhlídat rozjetého střelce?
Bohemians Praha 1905

Klokani se v současné sezóně představují v daleko lepším světle, než v té minulé. Důkazem budiž prozatimní 5. příčka v tabulce se skóre 22:19 s pouhou čtyřbodovou ztrátou na třetí Spartu, vypadá to tedy, že boje o záchranu by se Zelenobílým mohly vyhnout, narozdíl od ročníku minulého. Bohemians ale paradoxně sbírají body prakticky výhradně na hřištích soupeře, doma zatím třikrát remizovali, třikrát prohráli a vítězství neslavili ani jednou – tedy kromě zápasu, kdy je v "jejich" Ďolíčku hostily Pardubice.

Synonymum pro ofenzivní sílu Bohemians je v současném ročníku Fortuna Ligy Roman Květ. 24letého plejera předělal kouč Jaroslav Veselý takřka geniálně z defenzivně laděného středopolaře na hráče, působícího v útočně trojce, příbramský odchovanec se mu odvděčil sedmi brankami v deseti odehraných utkáních. V minulém kole se prosadil dvakrát, Klokani ale i tak v Mladé Boleslavi padli 3:4.
Krásnou neděli všem fanynkám a fanouškům české kopané. Ďolíček dnes bude hostit vršovické derby, v němž domácí Bohemians Praha 1905 vyzvou jen dvě tramvajové zastávky vzdáleného soka, SK Slavia Praha.
Vítáme vás u on-line přenosu. Utkání začíná v 15:00.