FORTUNA:LIGA - Základní část - 15. kolo -  ONLINE PŘENOS -  Bohemians : Zlín - 5. listopadu 2022   15:00

Bohemians
55' Křapka (Hronek) • 67' Hůlka (Květ) • 86' Květ
3:2
(0:2)
Zlín
30' Fillo  (Čanturišvili) • 36' Čanturišvili  (Vukadinović)

Bačkovský – Köstl, Hůlka, Křapka – M. Dostál (61. Beran), Jindřišek (C), Květ (90+4. Dan. Krch), Kovařík (46. Puškáč) – Hronek, Prekop (86. Nový) – Drchal (86. Mužík).
Valeš – Vilotić, Bartek, Novák, Hála, Morávek.
Szikszay – Váňa, Volf
Ďolíček, Praha-Vršovice
4671 diváků
Rakovan – J. Kolář, Simerský, V. Procházka (C), Bartošák (69. Fantiš) – Hlinka, Janetzký – Vukadinović (69. Jawo), Čanturišvili, Reiter – Silný (20. Fillo).
S. Dostál – Didiba, R. Hrubý, Y. Dramé, J. Hellebrand.

SESTŘIH: Bohemians - Zlín 3:2. Snový obrat ve druhé půli, rozhodl Květ

Fotbalisté Bohemians vítězí nad Zlínem 3:2 a zlomili tak kletbu domácího prostředí, která je v dosavadním průběhu této sezóny provázala! Vítězství je pro klokany o to cennější, že přišlo po velkém obratu.

Po prvním poločase totiž domácí prohrávali o dva góly. Ve 30. minutě se prosadil hlavou Martin Fillo a o chvíli později pak nachytal brankáře Bačkovského na švestkách Vachtang Čanturišvili. Domácí pak byli hodně opařeni, nešlo jim nic, ovšem v 55. minutě je vysvobodila hlavička Antonína Křapky, který se prosadil po centru Petra Hronka. V tu chvíli začali zelenobílí hnáni publikem věřit v obrat. V 67. minutě už bylo vyrovnáno, když třináctý rohový kop Bohemky v utkání zužitkoval Lukáš Hůlka. Velkolepý návrat do zápasu pak dokonal v 86. minutě Roman Květ, jenž se parádně trefil z 20 metrů. Fanoušci v Ďolíčku tedy mají důvod oslavovat.
90+6'
90+6'
Hugo Bačkovský chytá přízemní střelu Janetzkého z hranice šestnáctky. Je konec!
90+6'
Už se hraje přes čas. Sudí ještě řešil s pořadateli, že na jeho asistenta přilétlo něco ze sektoru hostí.
90+4'
Střídání v týmu Bohemians Praha 1905:
ze hřiště odchází Roman Květ, přichází Daniel Krch.
90+4'
Mužík si u brankové čáry poradil s Jawem. Jeho přetažený centr pak dobíhal Nový.
90+3'
Ladislav Mužík se nechal u brankové čáry faulovat Fantišem. Domácí budou rozehrávat. Nastavený čas zatím hrají skvěle.
90+3'
Rozehrávka nakrátko a domácí tentokrát získávají aut. Sekundy ubíhají.
90+2'
Domácí drží míč u rohového praporku. Beran s Puškáčem nyní vybojovali roh.
90'
Antonín Fantiš sundal hokejovým bodyčekem Ladislava Mužíka. Vyfasoval žlutou kartu.
89'
Najednou jsou tedy hosté v roli týmu, který se musí hnát dopředu. Bohemians jsou blízko prvnímu domácímu vítězství v sezóně.
87'
Roman Květ si ještě odnesl žlutou kartu za to, že si v rámci gólových oslav stáhl dres.
87'
Právě souboj Procházky s Mužíkem ještě řešil VAR. Gól Bohemians je ale potvrzen!
86'
Matej Rakovan po gólu okamžitě vystartoval na sudího Szikszaye. Reklamoval zákrok Mužíka na Procházku. Za protesty dostal žlutou kartu.
86'
Bohemians právě vstřelili branku!
Domácí dokonávají obrat z 0:2 na 3:2! Po dlouhém nákopu šel Ladislav Mužík do hlavičkového souboje s Václavem Procházkou. Ten z něj odpadl, balón se pak po nedomluvě dvojice Zlínských dostal až k ROMANOVI KVĚTOVI a ten z 20 metrů krásně zamířil k levé tyči z pohledu marně se natahujícího Rakovana.
86'
ze hřiště odchází Václav Drchal, přichází Ladislav Mužík,
ze hřiště odchází Erik Prekop, přichází Martin Nový.
85'
Matěj Beran si došel pro faul od Jawa. Domácí budou rozehrávat z vlastní poloviny, ale až po střídání...
83'
Prekop trestuhodně zazdil obří tutovku
83'
Obrovská šance domácích! Petr Hronek byl zcela volný na pravém křídle. Před bránou měl Puškáče, nakonec ale zvolil centr na vzdálenější tyči, kde byl Erik Prekop, jenž z první minul zcela odkrytou bránu soupeře!
83'
Nějaký domácí tlak se zatím nekoná. Hraje se spíše ve středu hřiště.
82'
Snahu hostí zastavilo postavení mimo hru. Rozehrávají domácí.
81'
Na hrací ploše zůstává ležet Vachtang Čanturišvili. Vypadá to, že schytal nějaký úder do slabin, který nyní musí rozdýchat.
81'
David Puškáč se chystal centrovat, ale míč mu unikl za brankovou čáru. Kope se od brány Trinity.
80'
Matěj Beran dobře odcentroval z pravé strany. Míč nakonec propadl na levý roh pokutového území, odkud pálil Erik Prekop z první nad!
79'
Čanturišviliho centr srazil Jindřišek do náruče vlastního brankáře Bačkovského. Fanoušci klokanů ženou svůj tým dopředu. Remíza je pro ně málo.
78'
Daniel Köstl musel hrát nepříjemný míč, který hledal nabíhajícího Jawa. Balón posunul k rohovému praporku. Odtud následně přišel centr do náruče Bačkovského.
76'
Hosté tahají čas i při autových vhazováních a sudímu Szikszayovi došla trpělivost. Václav Procházka nechtěl převzít míč od podavače a tak si vysloužil žlutou kartu. To znamená, že v příštím utkání nebude Zlínu k dispozici.
75'
Simerský si pohlídal nabíhajícího Puškáče a hlavou odehrál míč k brankáři Rakovanovi.
74'
Beranova přihrávka neprošla až doprava na Hronka. Ani hosté však neudrželi míč dlouho.
73'
David Puškáč byl na půlící čáře faulován Jawem. Míč pro Bohemians.
72'
Filmová škola Rudolfa Reitera, Szikszay mu pád ve vápně nezbaštil
72'
Rudolf Reiter padl v pokutovém území po souboji s Prekopem. Rozhodčí mu ale ukazuje, že padal příliš ochotně a penaltu pískat nebude.
71'
Kolář rozběhl Reitera. Ten centroval. Míč prolétl šestnáctkou, ale ještě ho doběhl nalevo Antonín Fantiš a hosté tak mohou pokračovat v aktivitě.
71'
Další ofsajd klokanů. Ti by teď měli být na koni a zřejmě se budou snažit dokonat obrat.
70'
Domácím byl pískán ofsajd Hronka. Ten reklamuje, že ho fauloval Procházka. Oba hráči si situaci následně i vysvětlovali, skončilo to vzájemným plácnutím.
70'
Rohové kopy – 13:3
69'
Střídání v týmu FC Trinity Zlín:
ze hřiště odchází Vukadin Vukadinović, přichází Lamin Jawo,
ze hřiště odchází Lukáš Bartošák, přichází Antonín Fantiš.
67'
Hůlka zužitkoval Květův roh a vyrovnal! 2:2
67'
Domácí dnes zahrávali už tolik rohů, že z nějakého prostě udeřit muselo! Na centr Romana Květa, který směřoval na přední tyč, si naběhl LUKÁŠ HŮLKA, který míč hlavou usměrnil pro změnu ke vzdálenější tyči zlínské svatyně. Vyrovnáno – 2:2.
66'
Vysoký míč poslal do šestnáctky Roman Květ. Před Puškáčem boxoval Rakovan. Hostující brankář měří dva metry a tyhle balóny by měl mít.
65'
Květův roh. Míč přizvedl do bezpečí obránce Zlína Kolář.
65'
Hronek šel do souboje se Simerským a získal pro klokany další rozehrávku od rohového praporku.
64'
Dva rohy domácích v krátkém sledu. Na druhý centr Květa skákal Köstl, ovšem Rakovan mu balón doslova sundal z hlavy.
63'
Martin Fillo fauloval Erika Prekopa, který si před tím výborně zpracoval míč. Fillo poté vztekle zakopl balón a za to už přišla žlutá karta.
62'
Domácí se začínají nadechovat k náporu. Na vyrovnání či zvrat mají ještě půlhodiny.
61'
ze hřiště odchází Martin Dostál, přichází Michal Beran.
60'
Hosté po rohu skórovali, ovšem zásah Marka Hlinky platit nebude! Bačkovský promáchl centrovaný míč a ten propadl na zadní tyč právě k Hlinkovi. Domácímu brankáři však bránil v zákroku Martin Fillo. Podle sudího to bylo proti pravidlům.
59'
Bačkovský minul roh a inkasoval. Jenže byl nedovoleně atakován Fillem, gól neplatil
59'
Bačkovský vyboxoval střelu Vukadinoviče
59'
Čanturišvili v souboji s Köstlem. Podél brankové čáry pro něho cesta do zakončení nevedla a tak nahrál pod sebe Vukadinovi Vukadinovićovi. Jeho rána směřovala doprostřed a Bačkovský míč vyboxoval na roh.
58'
Václav Procházka dlouho váhal s vhozením autu. Rozhodčí Szikszay mu dal důrazné varování a naznačil, že příště už by to byla karta.
58'
Rohový kop Bartošáka odvrátil hlavou do bezpečí Lukáš Hůlka.
57'
Bartošák hledal na přední tyči nabíhajícího Jakuba Koláře. Domácí odvracejí na roh.
55'
Hronek nacentroval na Křapku, ten snížil. 1:2
55'
Domácí se vracejí do zápasu! Petr Hronek nejprve házel svůj tradiční dlouhý aut. Ten zlínská obrana odvrátila zpátky k Hronkovi, který odcentroval a letící míč si našel ANTONÍN KŘAPKA, jenž ho hlavou trknul za záda Rakovana. Hostující brankář se natahoval po své pravé ruce marně – 1:2.
54'
Dlouhý míč na Puškáče efekt nepřinesl. Rakovan čekal před šestnáctkou a míč odkopl.
53'
Křapka pokulhává poté, co ho přišlápl Martin Fillo. Rozhodčí nechává hru pokračovat.
51'
David Puškáč dobře rozehrál na Hronka, který předal Dostálovi. Ten se snažil z první vysunout některého ze spoluhráčů, ale přihrávka mu tolik nevyšla a hosté balón sebrali.
50'
Hosté hrají s chutí. Vukadinović nyní presoval brankáře Bačkovského. Ten tentokrát nechyboval a dokázal míč alespoň nakopnout na půlku.
48'
Fanoušci Bohemians trochu vstřebali prvotní šok a zase se snaží hnát svůj tým směrem dopředu.
47'
Hosté mohou vyčkávat na rychlé brejky. Jeden z nich přišel nyní. Byl tažen po pravé straně Vukadinovićem. Zadní tyč zavíral Čanturišvili, který ale dostal moc dlouhou přihrávku a balón dobíhal až mimo střeleckou pozici u brankové čáry. Zlín alespoň může nadále kombinovat.
46'
ze hřiště odchází Jan Kovařík, přichází David Puškáč.
46'
Po prvním poločase odcházejí hráči Bohemians jako spráskaní psi za stavu 0:2. Úplně špatně přitom nezačali. Od úvodního hvizdu naopak měli územní převahu, která přinesla spoustu rohů, několik standardních situací, ovšem gólové parametry měla jen příležitost Hůlky, který hlavičkoval těsně nad. To hosté dvakrát varovali obranu klokanů, když brankář Bačkovský musel likvidovat nebezpečné střely Bartošáka a Čanturišviliho. Poté už Zlínští začali pálit ostrými. Vachtang Čanturišvili po půlhodině hry nejprve nacentroval na hlavu Martina Filla, který se zblízka nemýlil a poté se prosadil sám Gruzínec. Jeho nenápadná střela totiž skončila k překvapení celého stadionu v síti, když brankář Bačkovský rukama míč netrefil a ten propadl za jeho záda. Od té chvíle už domácí působili velmi opařeným dojmem a směrem dopředu nepředvedli zhola nic.
45+3'
45+3'
Žlutou kartu ještě vyfasoval Jakub Janetzký, který v hlavičkovém souboji strčil do Petra Hronka. Karetní trest přišel zřejmě za následné protesty.
45+3'
Míč skončil v autu od Romana Květa, který byl dobře zdvojen. Hosté vhazují a můžou poločas v klidu dohrát.
45+2'
Matej Rakovan nepospíchal s rozehrávkou. Domácí kotel za jeho bránou píská.
45+1'
Václav Drchal si nabíhal na přihrávku Prekopa. Křižoval ho ale Procházka a útočník klokanů tak pálil z levé strany velmi nepřesně.
45'
Martin Fillo skončil na zemi po hlavičkovém souboji na hranici domácí šestnáctky. Chvíli si poležel, ale bude v pořádku.
43'
Jan Kovařík si z levé strany navedl míč na střed a jako ortodoxní levák střílel pravačkou na bližší tyč. Nebyl to špatný pokus, ovšem Matej Rakovan byl na zemi včas a na rozdíl od Bačkovského před pár minutami předvedl jistý zákrok.
42'
Křapka nejistým odkopem vrátil míč hostím. Jejich ťukanou před pokutovým územím pak ukončil nepřesnou a slabou střelou Vachtang Čanturišvili.
41'
Tempo hry hodně pokleslo. Domácí jsou duchem mimo a Zlín teď nemusí nikam spěchat.
39'
Domácí jsou po inkasovaných gólech opařeni. Místo kombinační hry, kterou se snažili od začátku praktikovat, jen nakopávají míče.
36'
Trapas! Bačkovský směšně pustil Čanturišviliho nástřel, 0:2
36'
Zlín právě vstřelil branku!
Hosté navyšují skóre hodně kuriózním gólem! Vukadin Vukadinović podržel míč na levém křídle a předal ho VACHTANGOVI ČANTURIŠVILIMU. Ten vypálil ze střední vzdálenosti a jeho nepříliš razantní rána k údivu celého stadionu skončila v síti. Bačkovský šel po míči rukama, ovšem špatně odhadl odskok a tak ho promáchl. Navíc situaci nejistil tělem a balón tedy zapadl ke vzdálenější tyči – 0:2.
34'
Čanturišvili nahrával do šestnáctky Reiterovi, který ale nezvládl dotek z první a odevzdal míč domácím. Ve snaze vybojovat balón zpět pak fauloval Martin Fillo.
32'
Domácí tedy v Ďolíčku již tradičně prohrávají a musejí dohánět ztrátu. Opticky jsou přitom aktivnějším týmem, nevyhnuli se ale mezerám v defenzivě.
30'
To je střídání! Žolík Fillo hlavou otevřel skóre, 0:1
30'
Hosté ubránili i další roh a vyrazili dopředu. Z levé strany odcentroval Vachtang Čanturišvili. Ten našel před bránou číhajícího MARTINA FILLA, který zůstal v kapse mezi stopery Köstlem a Hůlkou a hlavičkou z bezprostřední blízkosti nedal Bačkovskému naději na další zákrok.
29'
Další roh Bohemky. Köstl prodlužoval na zadní tyč, kde se k balónu nedostal Křapka. Bude z toho rohový kop Bohemians číslo 8!
28'
V těchto minutách mají územní převahu zase domácí hráči. Dvě nebezpečné střely na Bačkovského pro ně zřejmě byly dostatečným varováním.
27'
Po autu Hronka prodlužoval míč před bránu Daniel Köstl. Balón, který nikdo netečoval, propadl vedle vzdálenější tyče Rakovanovy svatyně.
27'
Centr Kovaříka odvrácen. Domácí mají spoustu standardních situací, gól z nich ale zatím nevytěžili.
26'
Reiter u rohového praporku fauloval Prekopa. Domácí mají k dispozici další standardku.
25'
Po Květově rohu dobře zasáhl Václav Procházka. Ten zatím sbírá většinu vysokých míčů, které domácí posílají před bránu ševců.
24'
Domácí vyrazili po ubráněném rohu do rychlého brejku. Rohový kop také na druhé straně.
23'
Vakho si navedl míč na pravačku a vyzkoušel gólmana
23'
Vachtang Čanturišvili se dostal k míči na levém křídle. Navedl si ho na levačku a nebezpečně střílel na bližší tyč. Bačkovský vyrazil tuto střelu na roh! Druhý důležitý zákrok gólmana Bohemians.
23'
Dobrý míč posílal na vzdálenější tyč Josef Jindřišek. Poblíž zadní tyče se ještě nacházeli Křapka s Hůlkou, kteří tam zůstali po předchozím rohu, ovšem ani jeden na balón nedosáhl.
22'
Roh nakrátko. Kovařík si několikrát vyměnil míč s Květem. Centr prvně jmenovaného byl poté zablokován.
21'
Hosté chtěli konstruktivně rozehrát od vlastní šestnáctky, Procházkovi však míč odskočil do autu. Domácí vzápětí získali rohový kop.
20'
Hosté střídají! Zřejmě kvůli zranění dohrál Jan Silný, jehož nahrazuje Martin Fillo.
19'
Bartošák v ložence protáhl Bačkovského
19'
Z ničeho nic velká šance Zlína! Míč se po nešťastném zásahu stopera Hůlky dostal na levou stranu pokutového území, kde byl volný Lukáš Bartošák. Ten zakončoval z první na vzdálenější tyč, ovšem Bačkovský Bohemku podržel výborným zákrokem!
18'
Dlouhý aut Petra Hronka. Tentokrát míč končí v náručí Mateje Rakovana.
17'
Vukadinović sklepl míč na Marka Hlinku. Ten to zkusil z velké dálky, zamířil však vysoko nad. Balón dolétl někam na tramvajovou zastávku.
17'
Hosté se poprvé na delší dobu nastěhovali na svou útočnou polovinu.
16'
Václav Procházka poslal míč do pokutového území, kde se nacházel Jan Silný. Ten se ale možná zalekl zajímavé příležitosti a nedokázal zakončit.
15'
Napadající Erik Prekop přišlápl Jakuba Koláře. Hosté budou z místa přestupku rozehrávat.
14'
Hosté přestáli i další roh soupeře, nadále jsou ale pod tlakem.
13'
Domácí se dostali do tlaku. Po dlouhém autu Hronka prodlužoval Křapka znovu na zadní. Tam hlavičkoval Lukáš Hůlka, tečované zakončení však zamířilo mimo. Další rohový kop celku z Vršovic.
12'
Dva rohy zelenobílých v krátkém sledu. První centr Kovaříka odvrátil Procházka do zámezí. I ten druhý odhlavičkovával stejný hráč, tentokrát už to bylo ale do hry.
11'
Květův centr prodloužil na zadní tyč Kovařík. Tam se dostal ke střele Václav Drchal, jehož zakončení srazil jeden z obránců na rohový kop. To byla další dobrá šance klokanů.
10'
Erik Prekop byl faulován Kolářem a získal pro Bohemku standardní situaci v podobě takového kratšího rohu.
9'
Hůlka po rohu dával těsně nad
9'
Domácí se po rohovém kopu dostali do první velké šance! Na centr Romana Květa si naskočil Lukáš Hůlka, který hlavičkoval jen decimetry nad břevno!
8'
Hronek vybojoval na hranici šestnáctky míč pro Drchala. Z jeho práce pak mohl těžit Kovařík, který si položil protihráče a nahrál doleva Erikovi Prekopovi. Jeho centr srazila defenziva Zlína na roh.
8'
Po Kovaříkově centru míč propadl hostující šestnáctkou. Čanturišvili pak pohlídal balón do autu.
7'
Procházka hledal dlouhým pasem Lukáše Bartošáka. Proti němu včas vyběhl Hugo Jan Bačkovský a u míče byl dříve.
6'
Jindřišek získal míč ve středu hřiště a posouval ho doleva Janovi Kovaříkovi. Ten ale špatně zpracoval a hrací předmět mu utekl do zámezí.
5'
Po Hronkově dlouhém autu odvrátil Procházka míč zpátky k exekutorovi vhazování. Hronek poslal do šestnáctky centr, který hosté odvrátili k Romanovi Květovi. Ten z hranice šestnáctky střílel slabší levačkou a s nepříliš prudkým pokusem si poradil Rakovan.
4'
Květova jedovka prověřila Rakovana
4'
Právě Drchal táhl akci Bohemky na pravé straně. V šestnáctce měl Prekopa, ovšem přihrávku pokryl stoper Simerský.
3'
Hostující brankář Matej Rakovan musel daleko z brány, aby odklidil míč do bezpečí před nabíhajícím Václavem Drchalem.
2'
Dlouhý aut do domácí šestnáctky házel Procházka. Našel ale pouze hlavu Daniela Köstla.
2'
Antonín Křapka musel zakřižovat Jana Silného a odkopl před ním míč do autu.
1'
Roman Květ zkusil překvapit obranu soupeře rychlým autem na pravé straně. Zlínští si to ale pohlídali.
1'
Utkání rozehráli domácí. Sudí Szikszay nechal celou situaci ještě jednou opakovat.
1'
Rozhodčí Ladislav Szikszay se ujmul hracího míče a přivádí aktéry zápasu na hrací plochu solidně zaplněného Ďolíčku.

Bohemians Praha 1905: Bačkovský – Köstl, Hůlka, Křapka – M. Dostál, Jindřišek (C), Květ, Kovařík – Hronek, Prekop – Drchal.
Náhradníci: Valeš – Vilotić, Bartek, Beran, Mužík, Novák, Dan. Krch, Hála, Puškáč, Morávek, Nový.
Trenér: Jaroslav Veselý

FC Trinity Zlín: Rakovan – J. Kolář, Simerský, V. Procházka (C), Bartošák – Hlinka, Janetzký – Vukadinović, Čanturišvili, Reiter – Silný.
Náhradníci: S. Dostál – Didiba, Fillo, R. Hrubý, Jawo, Y. Dramé, Fantiš, J. Hellebrand.
Trenér: Jan Jelínek

Rozhodčí: Szikszay – Váňa, Volf.
Klokani mají poměrně ideální možnost zlomit sérii bez domácích výher. Zlín je totiž jejich oblíbeným soupeřem. Naposledy s ním prohráli právě na domácím hřišti v ročníku 2018/19. Od té doby z dalších osmi duelů hned šest vyhráli Bohemians a ve zbylých dvou případech to skončilo remízami. V loňském ročníku zelenobílí zvítězili na domácím hřišti 1:0. K tomu dokázali dvakrát uspět v obuvnickém městě. Nejprve 3:1 v podzimní části a poté dokonce 4:1 v nadstavbové skupině o udržení.
Bohemians Praha 1905 (6. místo, 5 – 4 – 5, skóre 23:23, 19 bodů)
Celek z Vršovic se drží v horní polovině tabulky. Je to především díky výsledkům na hřištích soupeře, kde klokani dokázali ze sedmi zápasů hned pětkrát zvítězit a jen jednou odešli poraženi. To v Ďolíčku se naopak alespoň bodově trápí. Zde totiž ze sedmi utkání třikrát remizovali a na výhru dosud čekají. Pokud tedy nepočítáme „venkovní“ duel s Pardubicemi, které si areál u Botiče k domácím utkáním vypůjčují. V tomto případě Bohemka zvítězila 1:0. Nyní by zelenobílým hodilo konečně přerušit nelichotivou domácí sérii. Z posledních tří zápasů totiž získali jediný bod. V posledních dvou případech dokonce prohráli. Nejprve 3:4 v Mladé Boleslavi, kde třikrát vedli, ale dohrávali o deseti a k bodům to nakonec nedotáhli. Před týdnem pak v domácím vršovickém derby podlehli 1:4 Slavii. Klokani se cítili dotčeni některými výroky sudího Klímy a dokonce podali oficiální protest. Podle trenéra Veselého měli kopat dokonce dvě penalty, naopak v kontextu jejich neodpískání byl sporný pokutový kop Slavie. Ten se podle vyjádření komise rozhodčích skutečně kopat neměl, což bylo také jediné závažné pochybění, které komise Klímovi vytkla.

Nejlepším střelcem Bohemians v lize je s osmi góly záložník Roman Květ. Třikrát se trefili stoper Antonín Křapka a útočník David Puškáč.

Posledních 5 zápasů Bohemians:
Slovácko – Bohemians 2:4
Bohemians – Olomouc 1:1
Bohemians – Třinec 2:1 (MOL Cup)
Ml. Boleslav – Bohemians 4:3
Bohemians – Slavia 1:4
FC Trinity Zlín (15. místo, 2 – 6 – 6, skóre 13:23, 12 bodů)
Zlín se v tabulce trápí až na předposledním místě. Na poslední Pardubice má už jen tříbodový náskok. Poslední dva ligové duely ševci prohráli. Nejprve padli 1:2 v Olomouci, naposledy pak doma nestačili na mistrovskou Plzeň, které podlehli 0:3. Mezitím ještě doma přehráli v MOL Cupu druholigovou Jihlavu 2:0. Je tedy jasné, že v Ďolíčku by svěřenci kouče Jana Jelínka potřebovali bodovat. Venku sice dosud nevyhráli, ze sedmi utkání pouze čtyřikrát remizovali, na druhou stranu hrají na půdě soupeře, který dosud nezvítězil na vlastním hřišti.

Nejlepším střelcem Trinity je se třemi zásahy Lamine Jawo.

Posledních 5 zápasů Zlína:
Č. Budějovice – Zlín 2:2
Zlín – Liberec – 2:1
Olomouc – Zlín 2:1
Zlín – Jihlava 2:0 (MOL Cup)
Zlín – Plzeň 0:3
Vítám tu všechny fotbalové příznivce! V 15. kole FORTUNA:LIGY se utkají také pražští Bohemians a Zlín. Vršovickému celku patří v tabulce šesté místo, ale zásluhu na tom mají především výsledky na venkovních stadionech. Doma se naopak klokani bodově trápí. Moravský tým se nachází na předposledním patnáctém místě a na hřištích soupeřů ještě nevyhrál.
Vítáme vás u on-line přenosu. Utkání začíná v 15:00.