FORTUNA:LIGA - Základní část - 16. kolo -  ONLINE PŘENOS -  Brno : Olomouc - 13. listopadu 2022   15:00

Brno
34' Řezníček (Granečný) • 66' Pachlopník
2:3
(1:2)
Olomouc
8' Zmrzlý   • 45' Breite  (Růsek) • 78' Navrátil  (Zorvan)

Berkovec – Hrabina (86. Rogožan), Endl, Štěrba, Granečný (82. Falta) – Texl, F. Souček (46. Pachlopník) – Alli, M. Ševčík, Přichystal (82. Hladík) – Řezníček (C).
V. Hrubý, Šiman – Blecha, Divíšek, Hlavica, Nečas.
D. Černý – J. Paták, A. Horák.
ADAX INVEST Arena, Brno
Trefil – Chvátal (87. Sláma), Vraštil, Beneš, Zmrzlý – Breite (C), Spáčil (61. J. Sedlák) – Navrátil (87. Pokorný), Růsek (74. Zorvan), Zifčák (74. Matoušek) – Chytil.

SESTŘIH: Brno - Olomouc 2:3. Zbrojovka třikrát prohrávala, rozhodl Navrátil

Druhý poločas nám nabídnul ještě dvě branky. V 66. minutě vyrovnal Pachlopník, ale o 12 minut poslal Olomouc znovu do vedení Navrátil. Sigma se tak posouvá na 4. místo tabulky Fortuna Ligy.
90+5'
90+4'
Penalta se opravdu nepíská, rozhodčí u videa neobjevil hrubé pochybení Dalibora Černého.
90+3'
Alli padá ve vápně soupeře k zemi, rozhodčí penaltu nepíská. Uvidíme, co na to videorozhodčí.
90+1'
Michal Ševčík vypálil z velké vzdálenosti, jeho střela končí mimo tři tyče.
90'
Hlavní sudí se rozhodl nastavit 3 minuty nad rámec řádné hrací doby.
89'
Nebezpečný centr prolétl vápnem Olomouce, uvidíme rohový kop Zbrojovky Brno.
88'
Velkou šanci měli hosté, Matoušek z dobré pozice přestřelil.
87'
Střídání v týmu SK Sigma Olomouc:
ze hřiště odchází Juraj Chvátal, přichází Jiří Sláma.
87'
ze hřiště odchází Jan Navrátil, přichází Jakub Pokorný.
87'
Hlavička Lukáše Endla nekončí brankou. Brněnský stoper měl na hlavě vyrovnávací gól.
86'
Střídání v týmu FC Zbrojovka Brno:
ze hřiště odchází Matěj Hrabina, přichází Lukáš Rogožan.
85'
Útočné snažení Zbrojovky zmařil Hrabina útočným faulem.
84'
Zbrojovka má velký tlak a obléhá vápno Olomouce.
82'
Brno bude zahrávat rohový kop.
82'
ze hřiště odchází Jakub Přichystal, přichází Jan Hladík,
ze hřiště odchází Denis Granečný, přichází Šimon Falta.
81'
Chytil se ocitl ve střelecké pozice, ale než stihnul vystřelit, byl z pozice vytlačen.
80'
Krásnou akci Olomouce dokázal zmařit rychlým vyběhnutím Martin Berkovec.
78'
Hosté jdou potřetí do vedení, zblízka se trefil Navrátil, 2:3!
78'
Olomouc právě vstřelila branku!
JAN NAVRÁTIL si ve vápně našel krásný centr od Zorvana a zakončil ho nechytatelně mezi nohama Berkovce. Asistence: Zorvan.
77'
Ševčík se probíjel do vápna Sigmy, ale nedokázal vyslat přesnou finální přihrávku.
76'
Alli už je na nohou a zápas pokračuje.
75'
Alli zůstal po tvrdém střetu na zemi a vyžaduje si ošetření.
74'
ze hřiště odchází Pavel Zifčák, přichází Jakub Matoušek.
74'
ze hřiště odchází Antonín Růsek, přichází Filip Zorvan.
73'
Breite nedokázal najít Navrátila, jeho přihrávka byla nepřesná.
72'
Růsek byl na půli hřiště faulován a Sigma může pokračovat v kombinacích.
71'
Alli nadýchaným centrem našel Ševčíka, ten akrobatickým zakončením netrefil bránu.
71'
Jakub Řezníček padá ve vápně, ale rozhodčí penaltu nepíská.
70'
Sigma momentálně drží míč na svých kopačkách a kombinuje na polovině Brna.
68'
Na nebezpečný centr Zmzlého naskakoval Zifčák, ale nedokázal umístit svou střelu tak aby ohrozila bránu Berkovce.
67'
Pachlopník fauloval Sedláka a následuje standardní situace pro Olomouc.
66'
Brno právě vstřelilo branku!
ONDŘEJ PACHLOPNÍK se ve vápně soupeře dostal k odraženému míči a tvrdou ránou pod břevno nedal Olomouckému brankáři šanci.
65'
Domácí znovu srovnávají krok, Pachlopník vymetl šibenici, 2:2!
65'
Alli naservíroval Řezníčkovi míč na hranu vápna, ten přestřelil bránu o několik metrů.
64'
Oba hráči jsou v pořádku na tolik, abychom mohli v zápase pokračovat.
63'
Hra je teď přerušena, došlo ke střetu hlav dvou hráčů.
62'
Úžasnou kličkou obešel Alli bránícího hráče, následnou nepřesnou přihrávkou však vše pokazil.
61'
ze hřiště odchází Jiří Spáčil, přichází Jan Sedlák.
60'
Řezníček se dostal k odraženému balónu a vystřelil, jeho střela však letěla jen do míst kde stál Trefil.
59'
Uvidíme zajímavou standardní situaci pro Zbrojovku, ujme se ji nejspíš Ševčík.
58'
Spáčil vidí žlutou kartu za faul na Alliho.
58'
Alliho centr dokázal zachytit Breite.
57'
Přichystal nádherným způsobem obešel Beneše, následnou přihrávku před bránu nedokázal zachytit nikdo z jeho spoluhráčů.
55'
Alli vidí žlutou kartu za faul na Spáčila.
54'
Alli krásně prošel přes tři hráče a přihrál Přichystalovi míč před prázdnou bránu, ten však ve vyložené šanci naprosto selhal!
53'
řezníček postupoval sám na bránu, z velkého úhlu nedokázal Trefila překonat.
52'
Ševčík měl na hlavě vyrovnání, jenže mířil do břevna
52'
Velká šance Zbrojovky! Na skvostný centr od Hrabiny dokázal naskočit Ševčík, jeho hlavičkový pokus končí na břevně.
51'
Zmrzlý uniknul svému strážníkovi a odcentroval, jeho centr končí vysoko nad Berkovovou bránou a brankář Zbrojovky se může připravit na další odkop od brány.
50'
Chvátal si udělal dobrý prostor pro centr, ale ve snaze najít spoluhráče naprosto selhal, uvidíme další odkop od Berkovcovi brány.
49'
Po centru Zmzlého bude Berkovec odkopávat od brány.
47'
Chvátalův centr dokázal chytit Martin Berkovec.
46'
ze hřiště odchází Filip Souček, přichází Ondřej Pachlopník.
46'
Olomouc vstoupila do tohoto duelu velmi aktivně, herní převahu dokázal využít už v 8. minutě Zmrzlý. Domácí tým začal po inkasované brance hrát aktivněji. Zbrojovka se dočkala vyrovnávacího gólu po střele Řezníčka. Ovšem ve 45. minutě udeřil po tečované střele Breite a poslal svůj tým těsně před změnou stran do vedení.
45'
Fotbalová paráda Růska s Breitem a hosté vedou 2:1!
45+1'
45'
Hlavní arbitr nastavuje 1 minutu nad rámec prvního poločasu.
45'
Růsek krásným způsobem obehrál tři hráče, následně přihrál míč RADIMOVI BREITEMU, a ten zaseknutím míče a tečovanou střelou překoval Berkovce. Asistence: Antonín Růsek.
44'
Berkovec předvedl fantastický zákrok, po tvrdé Růskově hlavičce vyrazil míč nad břevno a uvidíme tak další rohový kop.
43'
Breite vybojoval tečovanou přihrávkou rohový kop pro hostující celek.
42'
Žlutá karta pro tým SK Sigma Olomouc.
Breite tvrdým způsobem seslal k zemi Přichystala, rozhodčí ho za jeho počínání potrestal žlutou kartou.
41'
Chytil si na hraně vápna našel balón a vypálil, jeho střelu zablokovala domácí stoperská dvojice.
41'
Štěrba teď dokázal zlikvidovat střílený centr Antonína Růska.
40'
Pro vysoký centr od rohového praporku si došel gólman Trefil.
39'
Alliho velmi dobrý balón vyrazil Trefil na rohový kop.
38'
Juraj Chvátal si z pravé strany navedl míč na levou nohu a vystřelil, jeho střela postrádala razanci, a proot končí v rukavicích Berkovce.
37'
Rozhodčí si při strkanici ve vápně Sigmy všiml útočného faulu a Trefil tak bude rozehrávat.
36'
Zbrojovka bude mít po vstřeleném gólu prostor ke standardní situaci na polovině soupeře.
34'
Zasloužené vyrovnání! Krásnou akci domácích zakončil Řezníček, 1:1!
34'
Granečný si na levé straně udělal prostor pro centr, následnou prudkou přízemní přihrávkou našel JAKUBA ŘEZNÍČKA a ten dokázal prostřelit brankáře Trefila. Asistence: Denis Granečný.
33'
Dlouhý křižný míč od Granečného na Hrabinu odvrací vyhraným hlavičkovým soubojem Zmrzlý.
32'
Rychlý průnik Alliho, poté co odzbrojil Zifčáka. Následný centr však končí v rukavicích Trefila.
31'
Dlouhý míč za obranu pro Zifčáka dokázal včasným vyběhnutím zastavit Martin Berkovec.
30'
Uvidíme rohový kop pro Zbrojovku Brno.
29'
Rozhodčí ukazuje žlutou kartu Chvátalovi za faul na Alliho.
28'
Rychle rozehraný faul přinesl nedovolený zákrok na Alliho. Nejspíš se dočkáme centru do vápna Olomouce.
27'
Žlutá karta pro tým FC Zbrojovka Brno.
Filip Souček vidí žlutou kartu za dohrání soupeře.
27'
Zmrzlý vybojoval pro své spoluhráče rohový kop.
26'
Jakub Řezníček vyskočil na centr z levé strany nejvýše, jeho pokus končí nad bránou Trefila.
25'
Po tečované střele Michala Ševčíka bude Zbrojovka kopat rohový kop.
24'
Granečný pronikal hostující obranou a poslal přihrávku do vápna, Vraštil vše vyřešil odkopem.
23'
Michal Ševčík vybojoval pro své spoluhráče standardní situaci na polovině Olomouce.
22'
Alli si navedl míč do vápna a vystřelil, jeho střelu dokázal zablokovat Chvátal.
21'
Nadýchaný centr poslal do vápna Alli, Řezníčka přehlavičkoval Beneš a odvrátil tak nebezpečí.
20'
Z aktivní pravé strany opět odcentroval Zifčák, tentokrát se mu centr nepovedl jako minule a míč končí v autu.
19'
Breite se snažil najít Chytila, ale tito dva hráči si vůbec neporozuměli, a tak následuje odkop od brány Berkovce.
18'
Navrátilovu průnikvou přihrávku dokázal zachytit Jiří Texl.
17'
Ševčík se rozhodl ze přímého volného kopu vystřelit, jeho pokus nenašel cestu mezi tři tyče.
17'
Michal Ševčík napřahoval z velké vzdálenosti, ale byl nedovoleně atakován Spáčilem, rozhodčí píská faul a Brno bude mít standardní situaci.
16'
Zbrojovští hráči se snažili o pohlednou kombinaci, ale vše vyřešil Vraštil dlouhým odkopem za půlící čáru.
15'
Hostující obránce odvrátil protiútok Brna na autové vhazování.
14'
Zbrojovka hraje na vlastní polovině zatím velice riskantně, hosté byli velmi blízko k zisku míče a další velké šanci.
12'
Po nevydařeném útoku Brna uvidíme odkop od brány Sigmy.
11'
Po chybě domácího stopera se na domácí bránu valila pětice Sigmáků, Radim Breite vzal veškerou odpovědnost na sebe a za hranou vápna vypálil, jeho pokus těsně míjí bránu soupeře.
10'
Sigma pokračuje v útočném snažení a drží míč na polovině Brna.
8'
Po trefě Zmrzlého jdou Hanáci do vedení, 0:1!
8'
Po centru Chvátala z pravé strany si míč našel Chytil, jeho hlavičkový pokus dokázal vyrazit Berkovec, ale tam už se nacházel ONDŘEJ ZMRZLÝ a hlavou dokázal do odkryté brány míč doklepnout.
7'
Chvátalův centr odvrátila domácí obrana, následný protiútok Zbrojovky končí za autovou čarou.