FORTUNA:LIGA - Základní část - 22. kolo -  ONLINE PŘENOS -  Brno : Zlín - 4. března 2023   15:00

Brno
87' Řezníček
1:1
(0:1)
Zlín
9' V. Procházka  (R. Hrubý)

Berkovec – Koželuh (61. Pachlopník), Šural, Mo. Tijani, Granečný (82. Divíšek) – Texl, Endl (22. Falta) – Alli (82. Blecha), M. Ševčík, Hladík (61. Hrabina) – Řezníček (C).
V. Hrubý – Štěrba.
Radina – Machač, Mokrusch – Kotala.
ADAX INVEST Arena, Brno
Rakovan – Cedidla, Simerský, J. Kolář (79. Didiba), V. Procházka (C) – Hlinka, R. Hrubý, Slončík (79. Fantiš), Vukadinović (67. Y. Dramé), Čanturišvili – L. Kozák (88. Kovinić).
S. Dostál – Balaj, J. Hellebrand, Janetzký, Tkáč, M. Jeřábek.

SESTŘIH: Brno - Zlín 1:1. Domácím vystřelil v závěru bod Řezníček

Ode mě je to z Brna pro dnešek vše, hezký zbytek dne.
Držení míče: 59 % : 41 %.
Střely na branku: 2:3. Střely mimo: 5:3. Rohy: 8:4. Ofsajdy: 1:1. Fauly: 10:20.
Utkání je u konce! Dnešní moravské derby končí nakonec dělbou bodů poté, co za Brno krátce před koncem vyrovnal Jakub Řezníček, který se mimochodem trefil popatnácté v sezóně, a to když dorazil do sítě ránu Ševčíka. Hosty asi bude remíza hodně mrzet vzhledem k tomu, že deset minut před koncem šel úplně sám na branku Kozák, ale v obrovské šanci nechal vyniknout Berkovce. Dělba bodů je ale vzhledem k průběhu a celkovému obrazu hry spravedlivá.
90+5'
90+4'
Texlův centr měl najít Řezníčka, který se tlačil do zakončení, ale hlavou těsně nedosáhl.
90+3'
Domácí fanoušci ženou Zbrojovku k dovršení obratu, teď jsou ale u míče na obranné polovině hosté.
90+2'
Hraje se už prakticky nahoru dolů z obou stran, brejk Zlína domácí na poslední chvíli zastavili a na druhé straně centr Řezníčka před nabíhajícím Ševčíkem sebral Rakovan.
90+1'
Rohy nakonec následovaly ještě dva, ale nic z nich pro domácí barvy.
90'
Hlinka si nyní vůbec nerozuměl s Rakovanem a poslal míč do autu, následuje prakticky zadarmo rohový kop.
89'
Zlín zahrával přímý kop a následně se míč po odvrácení domácích dostal k DIdibovi, který pálil z velké dálky vysoko nad.
88'
Střídání v týmu FC Trinity Zlín:
ze hřiště odchází Libor Kozák, přichází Nedeljko Kovinić.
87'
Je vyrovnáno! Gólem na 1:1 zachránil domácím bod Řezníček
87'
Brno právě vstřelilo branku! Tak konečně se domácí dočkali. Ve velkém tlaku propadl míč k Ševčíkovi, který zleva vyslal prudkou bombu na Rakovana, který ji vyrazil pouze na sebe a pohotový JAKUB ŘEZNÍČEK na brankové čáře doklepl balón do zcela prázdné branky – 1:1!
86'
Domácí opět ve vápně ve velkém tlaku, ale další centr odvrácen.
85'
Dramé v další brejku natáhl ke střele zleva a řádně protáhl Berkovce, který si sebral i dorážku. Hosté ještě reklamovali ruku, ale hraje se dál.
84'
Ani další Ševčíkův nadýchaný centr do vápna nikoho nenašel, čas pro domácí se rychle krátí.
83'
Novic Blecha dostal napravo prostor k centru, který mu vůbec nevyšel. Posléze si opětovný centr sebral do rukavic Rakovan.
82'
Střídání v týmu FC Zbrojovka Brno:
ze hřiště odchází Wale Musa Alli, přichází Filip Blecha,
ze hřiště odchází Denis Granečný, přichází Josef Divíšek.
82'
Na druhé straně si pak Texl narazil do vápna s Řezníčkem, odcentroval zprava, ale jen do rukavic připraveného Rakovana.
81'
Hosté mohli rozhodnout, Kozák ale v tutovce selhal
81'
Mohlo být hotovo! Youba Dramé vypíchl míč domácím a běžel do brejku, kde předal Kozákovi a ten šel úplně sám na Berkovce. Mohl si prakticky vybrat, jak zakončí, ale pokus o jesličky nevyšel.
80'
Pachlopníkův centr odvrácen, hosté pak s míčem navíc ušetřili ještě další cenné sekundy.
79'
ze hřiště odchází Jakub Kolář, přichází Joss Didiba,
ze hřiště odchází Tom Slončík, přichází Antonín Fantiš.
78'
Žlutá karta pro tým FC Zbrojovka Brno (Jakub Šural).
78'
Na druhé straně to zkoušel Hrubý s přehozením Berkovec, míč netrefil ideálně a domácí gólman si jej sebral.
77'
Pachlopník se zprava prodral s míčem až k brankové čáře, centroval pod sebe, ale opět nikdo v červeném. Hosté se brání velmi dobře.
76'
Tentokrát přišel prudký centr od Hrabiny zprava, jenže nabíhající Texl hlavou nedosáhl a Řezníček byl dobře zdvojen.
75'
Řezníček centr pouštěl za sebe na Alliho, tomu chybělo pár kroků k tomu, aby se octl sám před Rakovanem.
73'
Zlín měl k dispozici další roh, domácí však vše zvládli a mohou opět vyrazit vpřed.
72'
Po centra zleva propadl míč mezi stopery k nabíhajícím Dramému a Kozákovi, první jmenovaný ale netrefil vůbec čistě a šanci tak prakticky zastavil.
71'
Zbrojovka teď operovala s míčem už v šestnáctce soupeře a na malém prostoru si měnili míč s Alli s Ševčíkem. Druhý jmenovaný nakonec pálil z ostré úhlu vysoko nad.
70'
Sudí se nyní k celé situaci vrátil a udělil Texlovi dodatečně žlutou kartu.
69'
Texl faulem nezastavil akci Zlína, který pádil vpřed, ale akce ztroskotala na nepřesné přihrávce.
67'
ze hřiště odchází Vukadin Vukadinović, přichází Youba Dramé.
67'
Zlín okamžitě vyrazil vpřed a Kozák se už ve vápně dostal ke střele, ta nakonec zamířila o dobrý kus vedle.
66'
Neuvěřitelné věci i na druhé straně! Jakub Řezníček se jako tank hnal ve vápně za skákavým míčem, nakonec patičkou v běhu ze vzduchu přehodil Rakovana, ale na brankové čáře před dobíhajícím Ševčíkem zasáhl jeden z beků Zlína.
64'
Na druhé straně se Ševčík kolem Procházky nedostal k centru, hostující kapitán jej precizně a hlavně čistě odstavil od míče.
63'
Berkovec s velkým štěstím zabránil nejhoršímu
63'
Velká šance hostů po rohu! Domácí opět nechali Zlínské hlavičkovat, přičemž první hlavičku vykopnul z čáry obránce a dorážku Koláře chytil dezorientovaný Berkovec na čáře zády... Neuvěřitelně šťastný zákrok.
62'
Zlín pádil do akce tří na tří, ale Vukadinovič si netroufnul na Tijaniho. Následně hosté vybojovali rohový kop.
61'
ze hřiště odchází Josef Koželuh, přichází Ondřej Pachlopník,
ze hřiště odchází Jan Hladík, přichází Matěj Hrabina.
59'
Téměř hodina hry za námi a aktivita domácích znovu polevila, hosté všechny situace zvládají a bez zdráhání odkopávají míče.
58'
Hladík hlavou zpracoval dlouhý nákop pro Řezníčka, který nejprve míč netrefil levou, a tak to zkusil pravou, jenže voleje poslal vysoko nad.
56'
Zlín se teď dvakrát objevil před vápnem Brna a mohl zahrozit, nejprve ale dobře zakročil Granečný a posléze přišla nepřesná přihrávka.
55'
Zbrojovka operuje opět na polovině soupeře, ale do hlubokého bloku soupeře se nemůže prosadit.
54'
Za vápnem natahoval ke střele Slončík, blok nepropálil. Procházka poté povalil k zemi s míčem rozběhnutého Alliho a také on uviděl žlutou kartu.
53'
Hosté z něj nezahrozili a v pokračování akce bojoval Kozák u lajny o aut, přičemž sudí přisoudil balón Zbrojovce. To se hostujícímu forvardovi nelíbilo, vztekle mrsknul míčem o zem a dostal žlutou kartu.
52'
Teď se ale domácí budou bránit, po centru z levé strany bude následovat rohový kop.
51'
Zbrojovka do druhé půle vletěla jako do té první, ale teď už je na její kombinace vidět pohyb a snaha překonat obranu soupeře i po zemi.
50'
Po tečované dalekonosné ráně domácích byl nařízen roh, centr Ševčíka Rakovan vyboxoval za vápno a Granečný poslal svůj voleje až do kotle hostujících fans.
49'
Další centr do vápna Zlína přišel zleva, po sérii nedorazů musel Rakovan ven z branky a míč vyboxovat z vápna.
48'
Texl se na levé straně šikovně zbavil soupeře, pak ale svůj centr hodně přetáhl a Hladík měl co dělat, aby udržel míč a získal aut.
47'
Centr z něj však dva z hostů v řadě za sebou prodloužili hlavami jen do autu, u míče opět Brno.
46'
Druhá půle byla zahájena výkopem hostujících barev, Zlín po faulu na pravé lajně navíc hned vybojoval rozehrávku přímého kopu.
46'
První dějství je za námi a hosté jdou do kabin spokojenější. O jedinou trefu se zatím postaral kapitán Zlína Václav Procházka, který po rohu vyplaval osamocen na zadní tyči a z první poslal míč pohodlně do sítě. Domácí měli po celý poločas jasnou převahu na míči, ale nevymysleli prakticky nic, co by stálo za zmínku. To hosté klidně mohli přidat i druhý zásah, když brejk zakončoval Hrubý, jenže zblízka nepropálil Berkovce.
Druhý poločas začne přibližně v 16:04.
45+3'
45+2'
Z rohu se domácí neprosadili a Falta následně po Hladíkově přihrávce nedokázal odcentrovat.
45+2'
Domácí dostali na pravé lajně k dispozici ještě jeden přímý kop, Václav Procházka hlavou odvracel na rohový kop.
45+1'
Roh nic nepřinesl, pouze útočný faul ze strany zlínského Trinity. První půle se pomalu chýlí ke konci.
45'
Hrubý pospíchal po pravé straně vpřed a moc dobře viděl ve vápně naběhnutého Kozáka, před nímž nakonec na roh odvracel Šural.
44'
Zleva centroval Falta, ale míč mu vůbec nesedl a zamířil daleko nad branku...
43'
I další dva nákopy domácích byli směrem do zhuštěné obrany Zlína hodně naivní, hosté mají práci v defenzívě hodně usnadněnou.
42'
Slončík se tlačil do šestnáctky za centrem z hloubi pole, Šural jej tělem odstavil a nepustil k zakončení.
41'
Ani teď domácí směrem vpřed nic nevymysleli, u pravé lajny pak lacině přišli o míč. Hosté mohou vpřed.
40'
Po rohu si na centr opět naskakoval aktivní Jakub Řezníček, jeho hlavička zamířila o dobré dva metry vedle pravé tyče.
39'
Jakub Řezníček dostal míč do šestnáctky a z otočky chtěl centrovat, trefil však jen Hlinku a následovat bude roh.
38'
Už to vypadalo, že si rozběhnutý Alli najde ve vápně dlouhý nákop Tijani, ale Rakovan byl přeci jen pohotovější a míč si sebral on.
37'
Falta za vápnem místo střely chtěl nahrávat, což se neukázalo jako nejlepší řešení. Následně zůstali ležet na hřišti Šural a Procházka, hra byla přerušena.
36'
Obrovská šance hostů! Vukadin Vukadinović opět pláchl zprava do brejku a centrem po zemi pod sebe našel na vápně Kozáka, kterému střela nesedla, ale míč poslal ještě doleva na volného Hrubého a ten zblízka Berkovec v jasné ložence nepropálil!
34'
Ani teď se domácí k první střele nepropracovali, Hladík si za vápnem nezpracoval vysoký míč a hosté se okamžitě osvobodili odkopem.
33'
Vukadin Vukadinović po sérii přihrávek utekl po pravé lajně, následoval centr, leč jen na domácí, kteří nadvakrát míč odvrátili.
32'
Další centr směřoval do vápna Texl, přetažený míč sice ještě doběhl Hladík, ale poté u něj o lajny přišel. Hosté vhazují.
31'
Hrubý na hraně karetního trestu zajel na polovině hřiště do Falty. Domácí se hodně zlobí, ale dostanou "jen" rozehrávku.
30'
A z velmi podobné situace znovu u levé lajny si domácí nepřihráli přesně a pokračovat se tak bude výkopem Rakovana.
29'
Texl nakonec nalevo s Allim vykombinoval možnost k centru pro Faltu, ten poslal míč jen na kopačky hostů.
28'
Zbrojovka jakoby po vypadnutí z poháru stále nemohla chytit tempo, je sice na míči, ale její kombinace zatím prakticky k ničemu nevede.
26'
Znovu byli domácí pod velkým tlakem napadajících hráčů Zlína, Berkovec těsně před Slončíkem míč na hraně rizika odkopnul.
25'
Kozák se skácel k zemi na polovině hřiště po souboji s obráncem, rozhodčí nechává ve hře pokračovat.
24'
Na druhé straně spěchal za dlouhým míčem Vachtang Čanturišvili, nakonec odcentroval, ale našel jen hlavu Koželuha.
23'
Rozehrávky se ujal Ševčík, jenže jeho rána mířila jen do zdi a ve zbytku akce se už hosté po centru Hladíka ubránili.
22'
ze hřiště odchází Lukáš Endl, přichází Šimon Falta.
22'
Jakub Řezníček po dlouhém nákopu ustál osobní souboj a pokračoval sám vpřed před čtyři obránce soupeře, nakonec se zvládl jednoho zbavit a od toho dalšího kousek před vápnem chytře faulovat.
21'
Berkovec teď dostal před Kozákem hodně laxní malou domů a měl co dělat, aby nakonec rázným odkopem dostal míč z vápna.
20'
Hladík s Allim mezitím táhli kontr po levém křídle, druhý jmenovaný dostal ale hodně špatný pas a nakonec centroval už za brankovou čarou.
19'
Domácí středopolař nakonec míří přímo do kabiny a tak je jasné, že domácí budou muset nuceně střídat.
18'
Na útočné polovině zůstal ležet v bolestech Endl, který se stále nesbírá z trávníku, a tak je hra raději přerušena.
17'
Opět akce Brna zastavena v zárodku, Řezníčkovi byl pískán ofsajd.
16'
Hosté se ale nikam neženou, vedení jim vyhovuje a budou v dalším průběhu nejspíš spoléhat hlavně na brejky.
15'
Z rohu ale pro domácí barvy nezapršelo, Rakovan si nadvakrát sebral odražený balón a bleskově rozehraje.
14'
Teď domácím lehce pomohl střelec první branky Procházka, který mohl dlouhým nákop odvrátit do autu, ale poslal míč na rohový kop.
13'
Zbrojovka zatím jakoby vůbec nevěděla, co má hrát. Míč se točí mezi obránci a vždy následuje nákop buď do zámezí, nebo na některého z hostů.
12'
Jakub Řezníček se kolem stoperů tlačil za míčem, ten však nakonec proskákal až k Rakovanovi, který bude moci v pohodě rozehrávat.
11'
Pro Brno po aktivním úvodu určitě studená sprcha, domácí jsou znovu na míči, ale jen staticky si přihrávají na vlastní polovině.
9'
Hosté jdou do vedení, po rohu se krásně trefil Procházka
9'
Zlín právě vstřelil branku! A po něm z ničeho nic přichází první branka! Domácí při rohu, respektive při bránění naprosto zaspali a na zadní tyči nechali úplně volného VÁCLAVA PROCHÁZKU, který si při signálu naběhl po centru Hrubého na střelu z voleje a nasměroval míč k tyči mimo dosah Berkovce – 0:1.
9'
Za vysokým centrem se na zadní tyči tlačil opět Kozák, Endl byl však důraznější a dokázal hlavou odvrátit na roh.
8'
Endlovi nevyšlo zpracování a Vachtang Čanturišvili tak okamžitě otáčel hru a šajtlí vysílal vpřed Kozáka, toho při sprintu za míčem podrazil Šural a uvidíme standardku hostů.
7'
Hladíkův centr z levé strany měl ve vápně najít Řezníčka, ale myšlenka se nepotkala s realizací, a tak Zlínští opět v pohodě zasáhli.
6'
Teď už jsou domácí opět na své polovině u míče a sledujeme tedy totožný obrázek jako od úvodního hvizdu.
5'
Řada nepřeností v úvodu z obou stran pokračuje, Zlín si bezpečně poradil s vysokým centrem domácích ze standardní situace.
4'
Stále sledujeme brněnské fotbalisty kolem poloviny hřiště u míče, útok nyní chtěl podpořit Koželuh, ale před vápnem si nezpracoval přesně.
3'
Zbrojovka v obraně chybovala při rozehrávce, ale hosté vpřed neprošli, neboť nahrál jen k Šuralovi. Ten okamžitě posouval vpřed na Řezníčka, který byl faulován.
2'
V úvodu sledujeme snahu domácích přejít vpřed po křídle, ale zatím hosté všechny nákopy a přihrávky dobře čtou.
1'
Utkání bylo rozehráno, před samotným startem ještě proběhl slavnostní ceremoniál pro Milana Pacandu. Výkop měli domácí, kteří hrají tradičně v červeném. Hosté se žlutém.
1'

FC Zbrojovka Brno: Berkovec – Koželuh, Šural, Mo. Tijani, Granečný – Texl, Endl – Alli, M. Ševčík, Hladík – Řezníček (C).
Náhradníci: V. Hrubý – Divíšek, Štěrba, Hrabina, Pachlopník, Falta, Blecha.

FC Trinity Zlín: Rakovan – Cedidla, Simerský, J. Kolář, V. Procházka (C) – Hlinka, R. Hrubý, Slončík, Vukadinović, Čanturišvili – L. Kozák.
Náhradníci: S. Dostál – Didiba, Balaj, Y. Dramé, J. Hellebrand, Janetzký, Tkáč, Fantiš, Kovinić, M. Jeřábek.

Rozhodčí: Radina – Machač, Mokrusch – Kotala.
Hráči FC Zbrojovka Brno minulý víkend uhráli cennou remízu 1:1 na půdě Bohemians, když se počtrnácté v sezóně trefil nejlepší střelec ligy Jakub Řezníček, a bodově tak navázali na domácí výhru nad Baníkem Ostrava. V tabulce momentálně Brnu patří 10. místo se ziskem 25 bodů, ale situace kolem něj je našponovaná a rozestupy od dalších týmů jsou zcela minimální. V týdnu ještě hráli fotbalisté Zbrojovky čtvrtfinále MOL Cupu na hřišti Dynama České Budějovice, po prohře 1:2 však mezi nejlepší čtyřku nepostoupili.
Fotbalisté FC Trinity Zlín se v tabulce navzdory pětibodovému jarnímu zisku propadli na poslední příčku, na kontě mají sedmnáct bodů. V posledním utkání vstali proti Spartě za stavu 0:3 z mrtvých, duel ale dokázali jen zdramatizovat a podlehli 2:3. Stejným poměrem dopadlo i podzimní měření sil právě Zlína s Brnem.
Vítám všechny fanynky a fanoušky nejvyšší fotbalové soutěže. Tento víkend je na programu 22. kolo a v rámci nej je na programu moravské derby mezi Zbrojovkou Brno a Trinity Zlínem.
Vítáme vás u on-line přenosu. Utkání začíná v 15:00.