FORTUNA:LIGA - Základní část - 13. kolo -  ONLINE PŘENOS -  Č. Budějovice : Hr. Králové - 23. října 2022   15:00

0:3
(0:0)
Hr. Králové
53' F. Kubala  (Ja. Klíma) • 65' F. Kubala  (Vašulín) • 88' Koubek  (F. Kubala)

Janáček – L. Havel, Broukal, Králik (C) – Čolić, Čavoš, Hora (72. Sladký), P. Hellebrand (55. Sluka), Skovajsa – Potočný (55. Mic. Škoda), Zajíc (46. Čmelík).
Šípoš – Švec, Čoudek, Penner.
Křepský – Horák, Antoníček
Fotbalový stadion Střelecký ostrov, České Budějovice
3472 diváků
Reichl – Ja. Klíma, Čihák, Smrž – Gabriel, Kodeš, J. Kučera, Ryneš – Rada (C) (76. P. Dvořák) – Vašulín (82. Koubek), F. Kubala (90+1. O. Ševčík).

Držení míče: 54 % : 46 %.
Střely na branku: 1:5. Střely mimo: 2:6. Rohy: 4:6. Ofsajdy: 0:5. Fauly: 9:18.
Děkuji za pozornost a krásný zbytek víkendu.
Po nezáživném prvním poločase určila ráz utkání červená karta Havla v poločase druhém. Od této chvíle byl nebezpečný pouze Hradec a odváží si tři body. Konkrétně Kubala se podílel na všech třech gólech a jednoznačně je hráčem utkání. České Budějovice nezvládly výherně ani svůj sedmý domácí zápas a v domácím prostředí jsou úplně nejhorším týmem Fortuna Ligy.
90+4'
90+4'
Gabriel hledal Ryneše na malém vápně, ale Králik na poslední chvíli zasáhl a zneškodnil jasnou gólovku Hradce.
90+2'
České Budějovice se snažili ještě vytvořit nějakou šanci, ale obě jejich střely byly zblokovány.
90+1'
Střídání v týmu FC Hradec Králové:
ze hřiště odchází Filip Kubala, přichází Ondřej Ševčík.
90'
Rozhodčí nastaví čtyři minuty navíc.
89'
Je rozhodnuto, Koubek zvyšuje už na 3:0!
89'
Žlutá karta pro tým FC Hradec Králové (Matěj Koubek). Za vyslečený dres si Koubek nezaslouží nic jiného než žlutou kartu.
88'
Hradec Králové právě vstřelil branku!
Šance dva na jednoho pro Hradecké a parádně připravená přihrávka od Kubaly pro MATĚJE KOUBKA, pro kterého to nebyla nijak složitá situace a chladně obstřelil brankáře Janáčka.
87'
Čmelík si šikovně poradil ve vápně se Smržem a servíroval míč pod sebe, ale nic z toho nebylo.
86'
Škoda vybojoval míč pro svůj tým, když vyvinul tlak na brankáře Reichla, který svůj výkop uklidil pouze do zámezí.
85'
Sluka se dostal k odraženému míči na hranici vápna, ale jeho střela mířila vysoko nad bránu.
83'
Přízemní centr Čoliče skončil pouze v náručí brankáře Reichla.
82'
ze hřiště odchází Daniel Vašulín, přichází Matěj Koubek.
Vašulín nemůže nadále pokračovat a zápas pro něj skončil. Nahradí ho Koubek.
81'
Mezitím se už na lavičce hostů chystá náhradník.
80'
Vašulín teď leží na zemi a neprožívá nejlepší chvíle v utkání. Bude potřebovat střídání.
79'
Žlutá karta pro tým SK Dynamo Č. Budějovice (Lukáš Čmelík). Ostrý zákrok Čmelíka nemůže znamenat nic jiného než žluté napomenutí pro tohoto hráče.
77'
Hradec kontroluje utkání a nepouští Budějovice do žádně větší šance.
76'
ze hřiště odchází Jakub Rada, přichází Pavel Dvořák.
75'
Kodeš se dostal k odraženému míči, avšak střela mu vůbec nesedla.
74'
Ryneš si velmi šikovně obhodil obránce Budějovic a hledal Kubalu ve vápně, ale k míči se nedostal.
72'
Střídání v týmu SK Dynamo Č. Budějovice:
ze hřiště odchází Jakub Hora, přichází Martin Sladký.
71'
Michal Škoda šikovně hlavou loboval Reichla, střela však mířila pouze vedle levé tyče.
70'
Michal Škoda hledal svým centrem spoluhráče ve vápně, ale špatným načasování míč pouze podskočil.
69'
Dnešní utkání sleduje 3472 diváků.
68'
Faul na Ryneše znamená míč pro hostující tým.
67'
Hráči Hradce si to teď prohodili a naopak Kubala hledal Vašulína, ale tentokrát byla obrana Budějovic pozorná.
65'
Kubala se zblízka nemýlil a Hradec vede už 2:0!
65'
Vašulín parádně našel FILIPA KUBALU, který si se svou šanci poradil na výtečnou a vstřelil svůj druhý gól v utkání.
64'
Oba trenéři teď budou určitě velmi naštvaní. Obrovskou chybu Skovajsy mohla využít hned trojice hradeckých útočníků už na malém vápně, ale Vašulín šanci nevyužil.
63'
Další tutovku Vašulína zlikvidoval Janáček
63'
Centr Ryneše skončil pouze v rukavicích Janáčka.
62'
Další rohový kop pro Hradec, tentokrát z druhé strany.
61'
Kubala se snažil prosadit, ale uhrál pouze rohový kop.
60'
Tak tohle byla obrovská šance Hradce! Klíma vyrazil ze stopera po pravém křídle do úniku. Pokoušel se ho zastavit Králik, což se mu nepovedlo a po výměně míče s Kučerou se dostal ke střele, bohužel pro něj dobrý zásah obrany a následně brankáře Janáčka.
59'
Kodeš zastavil pomalu rozvíjející se útok už na polovině hřiště.
57'
Zbytečně ukvapená přihrávka záložníka Hradce, jednoduše odevzdaný míč.
56'
Vypadalo to na příchod mladého obránce Čoudka, ale kvůli gólu Kubaly musel trenér domácích své plány změnit.
55'
ze hřiště odchází Roman Potočný, přichází Michal Škoda,
ze hřiště odchází Patrik Hellebrand, přichází Branislav Sluka.
53'
Hosté jdou do vedení, přesilovku zužitkoval Kubala, 0:1!
53'
Skvělá přihrávka na FILIPA KUBALU, který dvěma doteky zpracoval a následně uklidil míč do levé dolní části branky.
52'
Kodešova přihrávka sražena do zámezí.
50'
Trenér Weber bude reagovat a na hřiště už se chystá náhrada do defenzivní řady.
49'
Červená karta pro tým SK Dynamo Č. Budějovice (Lukáš Havel). Tak žlutá karta zrušena a Havel jde rovnou do sprch.
48'
Rozhodčí jde ještě zákrok Havla přezkoumat k videu. Uvidíme červenou kartu?
47'
Havel sestřelil Kubalu a vidí červenou kartu
47'
Žlutá karta pro tým SK Dynamo Č. Budějovice (Lukáš Havel). Tohle byl velmi ostrý zákrok, Havel se vůbec nemůže divit, že dostal žlutou kartu.
46'
Králik přihrával za obranu, ale svou přihrávkou nikoho nenašel.
46'
ze hřiště odchází Tomáš Zajíc, přichází Lukáš Čmelík.
46'
Druhý poločas začne přibližně v 16:05
Zatím jsme svědky nepříliš záživného utkání. Místo šancí vidíme spíše osobní souboje. Za celý poločas jsme mohli vidět pouze 4 střely z toho jen jedna mířila mezi čtyři tyče.
45+2'
45+2'
Už to vypadalo, že se Kodeš dopustil faulu a domácí se dožadovali penalty, ale hlavní rozhodčí po konzultaci s videorozhodčím zůstává u svého rozhodnutí.
45+2'
Poslední akcí 1. poločasu bude rohový kop Budějovic.
45+2'
Hora už byl na malém vápně a vystřelil, ale na poslední chvíli zakročil jeden z hostujících obránců.
45+1'
Rada hledal Smrže na zadní tyči, ale na míč byl moc krátký.
45'
Rozhodčí nastaví minutu navíc.
45'
Hradec se pustil do rychlého protiútoku a vybojoval rohový kop.
44'
Faul na Hellebranda u pravé postranní čáry. Budějovice zkusí ještě něco vymyslet.
42'
Potočný hledal svým centrem hned dvojici útočníků Budějovic, ale ani jeden si míč nenašel.
40'
Žlutá karta pro tým FC Hradec Králové (Jakub Kučera). Za tento faul si Kučera kartu určitě zasloužil, rozehrávat budou Budějovice.
39'
Zatím snad největší šance utkání. Kubala dostal skvělou přihrávku za obranu a z první vypálil. Střela měla mířit do levého horního rohu, ale letěla těsně vedle mí. Kousek chyběl k tomu, aby rozvlnil síť.
38'
Na třikrát se snažil hradecký obránce vybojovat míč, ale to se mu nepovedlo a Potočný se tak řítil do vápna, kde stihl odcentrovat, avšak propadlý míč nikoho nenašel.
36'
Králik vyhrál svůj osobní souboj a odvrátil šanci Kučery.
34'
Dobře se rozvíjející akce Hradeckých skončila opět nepřesnou přihrávkou.
32'
Pokus Potočného skončil pouze ve zdi.
31'
Faul těsně před hranicí vápna hostujícího týmu. Zajímavá pozice pro Dynamo.
30'
Pokus z přímého kopu skončil pouze ve zdi Jihočechů.
29'
Králikova hlavička z úhlu
29'
Volný přímý kop pro Hradec. K míči se postavil dobře známý exekutor Jakub Rada.
28'
Rohový kop Budějovic byl přetáhnutý na zadní tyč, kde číhal Králik a na dvakrát vracel míč na malé vápno, kde se Budějovičtí dostali ke střele. Pro Reichla to však nebyla těžká situace.
27'
Hellebrand mohl rozjet rychlý protiútok, ale zbrzdil ho a obrana Hradce se stihla vrátit za míč.
26'
Smrž se teď dopustil faulu na Čoliče kousek od středu hřiště.
25'
Přihrávka za obranu směřovala na Vašulína, byla však o něco delší, než bylo potřeba.
23'
Rána Smrže kousek za vápnem těsně minula bránu Janáčka. Nebyl to vůbec špatný pokus.
22'
Už to vypadalo na střelu, Skovajsa však zvolil variantu nepřensné přihrávky za obranu a znemožnil šanci skórovat.
20'
Centr se tentokrát Gabrielovi vůbec nepovedl. Bude to odkop od brány Janáčka.
19'
Smrž hledal Kodeše ve volném prostoru, ale nepřihrál přesně a míče se zmocní domácí tým.
18'
Vašulín se dostal ke střele za vápnem, bohužel pro něj byla zblokovaná.
17'
Votroci se hnali dopředu a vybojovali pro sebe rohový kop, ale nebyl nijak nebezpečný.
16'
Faul Hradeckých, tentokrát na Tomáše Zajíce. Čolič rozehraje standardní situaci.
14'
Kubala udělal stoličku kapitánovi Králikovi a fauloval ho. Chvíli to vypadalo, že to bude vážnější, ale už je zpátky na nohou a připraven naběhnout zpět na hrací plochu.
13'
Útočný faul na Adama Gabriela ve vápně Hradce znamená odkop pro Reichla.
12'
Faul Kučery znamená standardní situaci pro Budějovice, kterou rozehraje Potočný.
11'
Vašulín skvěle našel Kubalu, který okamžitě roztáhl hru do křídla na Kučeru. Bohužel jeho centr opět nikoho nenašel.
9'
Kodeš skvěle našel Kučeru za obranou, ten však trefil hned prvního hráče a bude to roh.
7'
Čolič zahrál dlouhý aut do vápna Hradeckých, ale Smrž byl pozorný a míč odvrátil.
6'
Potočný to teď trošku přehnal a dopustil se faulu. Může být rád, že se to tentokrát obešlo bez karetního trestu.
5'
Další centr, tentokrát z levé strany hřiště, ovšem odvrácen na další roh pro Budějovice.
4'
Pěkná kombinace Hory s Potočným. První jmenovaný zkoušel lobovat brankáře Reichla, ale zakročil Klíma. Bude to rohový kop.
3'
První standardní situace pro Budějovice po faulu jednoho z Hradeckých, zahrávat bude Čolič.
2'
Prodloužený míč po vhozeném autu skončil pouze v rukavicích brankáře Janáčka.
2'
Centr se Hradeckým nepovedl, ale Gabriel dokázal vybojovat alespoň autové vhazování.
1'
Výkopu se v prvním poločase ujal Hradec Králové.
1'
Za pár okamžiků utkání vypukne.
Domácí tým dnes odehraje zápas v černo-šedých dresech, tým hostů v dresech bílých.
Hráči právě nastupují na hrací plochu.

SK Dynamo Č. Budějovice: Janáček – L. Havel, Broukal, Králik (C) – Čolić, Čavoš, Hora, P. Hellebrand, Skovajsa – Potočný, Zajíc.
Náhradníci: Šípoš – Švec, Mic. Škoda, Čoudek, Penner, Sluka, Čmelík, Sladký.
Trenér: Jozef Weber

FC Hradec Králové: Reichl – Ja. Klíma, Čihák, Smrž – Gabriel, Kodeš, J. Kučera, Ryneš – Rada (C) – Vašulín, F. Kubala.
Náhradníci: Bajza – Čech, Leibl, O. Ševčík, Harazim, Novotný, P. Dvořák, Koubek.
Trenér: Miroslav Koubek

Rozhodčí: Křepský – Horák, Antoníček.
Nejspíše se bude jednat o zápas, ve kterém oba týmy budou chtít těžit ze zajištěné obrany a hrát defenzivněji, jelikož jak Hradec, tak Budějovice mají na svém kontě pouhých 14 gólů, což je řadí k nejhůře produktivním týmům hned po Zlínu s Pardubicemi.
Hradec Králové

Východočeští fotbalisté budou vstupovat do zápasu jako favoriti. Momentálně se nachází na nadstandardním 4. místě a mohou stoupat ještě výše. Avšak Hradečtí si budou muset dát pozor na agresivitu svých zákroků, jelikož hned v 6 z 12 zápasů nedohráli v plném počtu.
České Budějovice

Tým z jihu Čech se po nepříliš dobrém vstupu do sezony oklepal a momentálně hrají ve skvělé formě, když mají sérii 5 zápasů bez prohry ve všech soutěžích. Posledně si v poháru poradili s druholigovou Vlašimí 3:1 a zajistili si místo v osmifinále MOL Cupu.
Na Střeleckém ostrově domácí tým Českých Budějovic přivítá hradecké "Votroky". Mužstva s aktuálně slušnou formou se utkají v neděli od 15:00.
Vítáme vás u on-line přenosu. Utkání začíná v 15:00.