FORTUNA:LIGA - Základní část - 22. kolo -  ONLINE PŘENOS -  Č. Budějovice : Slavia - 5. března 2023   17:00

Č. Budějovice
68' Adediran (J. Hora I)
1:0
(0:0)

Šípoš – Sladký, L. Havel, Králik (C) – Čolić, Čavoš (63. Adediran), P. Hellebrand (77. M. Čermák), J. Hora I, Skovajsa – Zajíc (77. Penner), Potočný (85. Mic. Škoda).
Janáček – Broukal, Jak. Matoušek I, Čoudek, Čmelík, Mršić, Grič.
Orel – Váňa, Šimáček
Fotbalový stadion Střelecký ostrov, České Budějovice
6.316 diváků
O. Kolář – Douděra (87. Schranz), Ogbu, Ousou (79. Tecl), D. Jurásek – Holeš (C), Zafeiris – M. Jurásek (46. P. Ševčík), Lingr (79. Oscar), Olayinka – Jurečka (46. Van Buren).
Mandous – Pech, Ewerton, Hronek, Traoré, Kačaraba.

Držení míče: 46 % : 54 %.
Střely na branku: 3:4. Střely mimo: 1:4. Rohy: 2:13. Ofsajdy: 1:1. Fauly: 21:8.
A senzace je na světě! Fotbalisté Dynama České Budějovice po skvělém taktickém výkonu získávají tři body ze souboje se Slavií Praha! Jihočeši hráli na hranici svých možností a v dnešním zápase neudělali ani jednu jedinou chybu. Navíc se jim podařilo v 68. minutě vstřelit gól Adediranem a jejich vítězství se tak dá označit za zasloužené. Slavia měla především za stavu 1:0 velkou územní převahu a také šance, avšak gól nedala, a to znamená, že všechny body zůstávají na jihu Čech!
90+4'
90+4'
Centr Davida Juráska skončil v zámezí a bude tu další odkop od Šípošovy brány.
90+2'
Balon je teď v moci gólmana Šípoše, který bude rozehrávat od vlastní brány.
90+1'
Druhý poločas bude nastaven o čtyři minuty.
90+1'
Po rohovém kopu Slavie se do úniku dral Adediran a dokonce to vypadalo, že půjde sám na odkrytou bránu. Jenže si při zpracování lehce pomohl rukou, což neuniklo rozhodčímu Orlovi.
90'
Centr Olayinky odvrátil na rohový kop Šípoš. Do vápna jde i Kolář.
89'
Zápas spěje do úplného konce. Domácí jsou již velmi blízko.
87'
Střídání v týmu SK Slavia Praha:
ze hřiště odchází David Douděra, přichází Ivan Schranz.
87'
Zformovaná defenziva Dynama nadále drží soupeře daleko od brány. Hosté marně hledají skulinku v pozorné obraně budějovického týmu.
86'
Slavia hodně drží balon, hosté se navíc dostávají i do zakončení. Jenže stav zápasu je nadále 1:0 pro domácí.
85'
Střídání v týmu SK Dynamo Č. Budějovice:
ze hřiště odchází Roman Potočný, přichází Michal Škoda.
84'
Slavia má nadále velký tlak. Po centru Juráska byl na zadní tyči osamocený Van Buren, balon ale poslal vysoko nad bránu.
83'
Králik kousek od rohového praporku fauloval Van Burena. Další standardka pro hostující celek.
81'
Po centru do pokutového území hlavičkoval Van Buren, gólman Šípoš byl ale pozorný a míč lapil.
81'
Hosté jsou nadále v tlaku. Domácí se velmi dobře brání. I když nyní tu bude další roh pro Slavii.
79'
ze hřiště odchází Ondřej Lingr, přichází Oscar,
ze hřiště odchází Aiham Ousou, přichází Stanislav Tecl.
79'
Dost možná gólovou střelu Petera Olayinky zblokoval na rohový kop kapitán Dynama Martin Králik.
78'
Po přihrávce z pravé strany se snažil patičkou zakončit Lingr, bránu soupeře ale netrefil.
78'
Domácí se opět soustředí na defenzivu.
77'
ze hřiště odchází Patrik Hellebrand, přichází Marcel Čermák,
ze hřiště odchází Tomáš Zajíc, přichází Nicolas Penner.
75'
Obrana sešívaných hoří, šílené zmatky před Kolářem!
75'
Obrovský závar a gólová šance Dynama! Po centru Čoliće balon poskakoval na malém vápně a byli to Zajíc s Adediranem, kteří se ho tlačili dotlačit do brány. Nakonec se po pro Budějovice šťastném odrazu balon snášel pod břevno, Kolář ale famózním zákrokem vyrazil balon na roh.
73'
Hosté se pokoušejí o zoufalý nápor. Zpoza vápna střílel obránce Aiham Ousou, brankový prostor ale netrefil.
72'
Budějovice jsou rázem na koni. Po další velmi zajímavé kombinaci se ke střele zpoza vápna dostal Patrik Hellebrand a gólman Kolář může být rád, že jeho pumelice mířila doprostřed brány.
69'
Šokovaní hosté se nyní ženou do útoku. Na obrat ve skóre mají něco přes dvacet minut.
68'
Adediran senzačně utekl a parádní střelou překonal Koláře, 1:0
68'
Dynamo právě vstřelilo branku!
To je něco. Převážně se bránící Dynamo se dostává do vedení! Hluboko na vlastní polovině se balon odrazil k Jakubu Horovi, který dlouhým nákopem bez přípravy vyslal do úniku QUADRI ADEBAYA ADEDIRANA, který svůj úprk na Koláře zakončil skvělou křížnou střelou na vzdálenější tyč. Balon se právě od tyče odrazil do brány a Dynamo vede 1:0!
67'
Adediran ve snaze vybojovat balon fauloval Ševčíka. Míč pro hosty.
66'
Tomáš Zajíc vybojoval první rohový kop pro domácí celek.
66'
Dnešní utkání sleduje 6.316 diváků.
65'
Po rohovém kopu se domácí ubránili a následně si i Šípoš poradil s centrem Christose Zafeirise.
64'
A další, již desátý, rohový kop pro hostující celek.
63'
ze hřiště odchází Patrik Čavoš, přichází Quadri Adebayo Adediran.
63'
I s ním si domácí poradili.
62'
Christos Zafeiris kopal další rohový kop. Na ten si nabíhal Mick Van Buren, po zákroku domácí defenzivy ale bude následovat další roh.
60'
Hosté měli po standardce možnost zahrávat i rohový kop. S ním si ale budějovická defenziva poradila.
59'
Domácí jsou pod trvalým tlakem a nyní mají co dělat, aby se ubránili.
58'
Králik přejel Ševčíka. Měla se tasit červená?
58'
Martin Králik skluzem zasáhl Ševčíka a je to čtvrtá žlutá karta i pro důležitého budějovického stopera.
56'
Benjamin Čolić poslal k zemi unikajícího Lingra a je z toho žlutá karta. Pro Čoliće je to čtvrtá karta v sezoně a bosenský obránce bude muset vynechat příští zápas Dynama v Olomouci.
56'
Christos Zafeiris byl faulovaný na polovině hřiště. Hosté se teď zlobili, že nebyla ponechaná výhoda.
55'
Hosté začali druhý poločase mnohem aktivněji než jak vypadala jejich hra v první půli. Domácí se musí soustředit hlavně na defenzivu.
54'
Sešívaní kopali rohový kop, po kterém ale bránu Dynama opět neohrozili. Následně ve vápna Ogbu fauloval Havla a je pískáno. Alespoň na chvíli si tak může domácí defenziva oddychnout.
53'
Velmi aktivní Van Buren vyzval ke skórování Petera Olayinku, ten ale tváří v tvář Šípošovi selhal. Budějovický gólman si s ranou pravé strany bravurně poradil.
52'
Olayinka pálil z úhlu, šlo o dosud největší šanci zápasu
52'
Hora poslal balon do vápna na Zajíce, jeho zpětná přihrávka ale nikoho ze spoluhráčů nenašla.
51'
Hosté pokračovali ve hře, i když na trávníku ležel po souboji se Zafeirisem Patrik Čavoš. To se domácím samozřejmě nelíbilo. Dobrou zprávou pro Dynamo ale je, že Čavoš bude v pořádku.
50'
Hora posílal na pravou stranu balon na Čoliće, ten byl ale od balonu odstaven.
48'
Z velké dálky vystřelil Čavoš, brankový prostor ale netrefil. Odkopávat bude Kolář.
47'
Teď pro změnu Van Buren hledal ve vápně Olayinku. Blíže k balonu měl ale nakonec gólman Šípoš, který balon odehrál mimo velké vápno.
46'
Hned po rozehrávce domácí zaváhali a k balonu se na levé straně dostal Peter Olayinka. Zkoušel centrovat do vápna, kde jen o kousek na balon nedosáhl střídající Mick Van Buren.
46'
ze hřiště odchází Matěj Jurásek, přichází Petr Ševčík,
ze hřiště odchází Václav Jurečka, přichází Mick Van Buren.
46'
Druhý poločas začne přibližně v 18:04.
První poločas zápasu mezi Dynamem a Slavií je minulostí. Domácí fotbalisté jsou na svého soupeře velmi dobře nachystaní a k ničemu ho nepustili. Slavia měla sice v určitých fázích první půle občas i značnou územní převahu, do vyložené gólové pozice se ale nedostala. Dá se tedy očekávat, že hosté do druhé půle změní herní styl a dost možná i složení hráčů, kteří se budou pohybovat po hrací ploše.
45+3'
45+2'
Hráči Dynama první poločas ve velké pohodě dohrávají s míčem na kopačkách.
45+1'
Nastavovat se budou tři minuty.
45'
Již se rozeběhla poslední minuta normální hrací doby prvního poločasu.
44'
První poločas spěje do svého finále. Hosté už nejsou tak dominantní jako v předešlém průběhu první půle.
42'
Zajímavý centr do vápna soupeře posílal Čolić, hosté se ale nakonec dokázali ubránit a balon odvrátili.
41'
Kousek od vápna Slavie byl faulovaný Zajíc a následovat bude standardka pro domácí celek.
41'
Balon nyní doputoval až k Šípošovi, které v poklidu rozehrává od vlastní brány.
39'
Slabý průběh ilustrovala Juráskova rána vysoko nad
39'
První poločas zápasu pomalu spěje ke svému konci. Domácí nadále celkem v pohodě drží bezbrankový stav.
37'
Holeš zasáhl loktem do obličeje Hellebranda. Je pískáno a balon budou mít domácí fotbalisté.
35'
O centr do vápna se pokoušel Douděra, míč z jeho kopačky ale skončil jen v zámezí.
34'
Čolić na útočné polovině fauloval Davida Juráska. Tempo hry nyní nijak závratné.
33'
Slavia je nadále trochu aktivnější a více drží balon. Zakončení sešívaných ale zatím nepřichází.
32'
Nyní pro změnu Jurečka fauloval Havla. U balonu budou alespoň na chvilku domácí.
31'
Důrazný Čavoš fauloval Holeše a je pískáno. U míče tak budou opět hosté.
30'
Máme za sebou téměř půl hodinu hry a stav je nadále bezbrankový. Hosté sice více drží balon, do gólové šance se ale zatím nedostali.
28'
Další centr do pokutového území schoval do rukavic Šípoš.
28'
Centr do vápna odvrátil Králik. Hosté ale zůstávají u balonu.
27'
Do vápna Dynama vnikl Matěj Jurásek. Po jeho zpětné přihrávce zasahovala opět domácí obrana a bude z toho další roh.
27'
V hlavičkovém souboji se nyní srazili Ogbu a Skovajsa. Hůře vypadá hostující stoper, ale po krátkém ošetření bude asi v pohodě.
26'
Uvnitř půlícího kruhu byl opět faulovaný Potočný. Domácí budou rozehrávat postupný útok.
25'
Centr do vápna posílal Christos Zafeiris. Jeho pas ale mířil jen na přední tyč, kde zasáhla pozorná domácí defenziva.
25'
Teď tu ale bude rohový kop pro Slavii Praha.
24'
Domácí zápas proti velkému favoritovi zatím zvládají dobře. Sešívaní se do žádné velké šance zatím nedostali.
22'
Hora takticky na polovině soupeře fauloval Olayinku, hosté rychle rozehráli.
21'
Po centru na přední tyč se balon odrazil směrem do brankového prostoru, gólman Šípoš byl ale znovu pozorný a dobře zasáhl.
20'
Za obranu si nabíhal Holeš, po zákroku domácí defenzivy následuje roh.
19'
Havel fauloval na středu hřiště Lingra. Následovat bude přímý kop pro hosty. Je to nějakých třicet metrů od Šípošovy brány.
18'
Hora se dostal pod tlak a ve snaze přihrát na pravou stranu poslal balon do zámezí.
17'
Ke střele zpoza vápna se dostal Holeš. Slabý pokus doprostřed brány nebyl ale pro Šípoše nijak nebezpečný.
15'
Důrazný Potočný se donutil k chybě Koláře. Ten balon poslal právě jen do dotírajícího budějovického útočníka. Následuje odkop od brány Slavie, Kolář si musel hodně oddychnout.
14'
Skovajsa na vlastní polovině tvrdě podkosil Douděru. Je pískáno a balon mají hosté.
13'
Domácí se dobře vykombinovali ze složité situace na vlastní polovině. Pak ale Králik velmi nepřeným pasem hledal Potočného. Míč doputoval až ke Kolářovi a rozehrávat budou hosté.
12'
Potočný byl následně faulovaný na polovině hřiště, domácí budou nadále u míče.
12'
Na pravé straně byl u balonu Potočný. Skončil ale v zámezí a navíc byl signalizovaný ofsajd.
11'
Po následném rohovém kopu se hosté k zakončení již nedostali.
10'
Teď tu ale byla z ničeho nic šance pro hosty. Do vápna Dynama vnikl na pravé straně Christos Zafeiris a zpětnou přihrávkou od brankové čáry hledal někoho ze svých spoluhráčů. Trefil ale jen vracejícího se Králika, od kterého se balon odrazil těsně vedla levé tyče Šípošovy brány.
9'
K autovému vhazování Slavie se dostal Douděra. Po krátké rozehrávce na Jurečku se balon dostal zpět k Douděrovi, ten ale netrefil balon dobře. Míč pro Dynamo.
7'
Hosté jsou zatím hodně ospalí a na důrazný presink domácích zatím nenašli recept.
6'
O první zajímavější náznak šance se pokusili domácí. Králikův kolmý pas na Skovajsu byl ale o fous delší než by bylo potřeba.
5'
Potočný nyní důrazně napadal soupeře a Igoh Ogbu musel v nouzi na zemi zahrát balon do zámezí.
4'
Domácí po rozehrávce od Šípoše rychle přišli o balon a nyní se musí znovu bránit.
3'
Na vlastní polovině byl faulovaný Peter Olayinka. Po rychlé rozehrávce se do vápna Dynama dral Lingr. Nakonec z toho ale nic nebylo.
3'
Domácí se snaží hodně vysoko napadat rozehrávku Slavie. Hosté to mají zatím složité.
2'
Již se ale pokračuje ve hře. Domácí útočník bude v pořádku.
1'
Hned v první minutě hry musela být neplánovaně přerušena hra. Ogbu při snaze odkopnout balon trefil pod koleno Potočného a ten zůstal ležet na trávníku. Nyní musí být ošetřovaný.
1'
O výkop se postarali fotbalisté Slavie Praha.
1'
Domácí mají na sobě bílé dresy se světle šedivými pruhy, hosté jsou celí v tmavém.
Hráči obou týmů jsou na trávníku. Za pár chvil tak může začít zápas 22. kola FORTUNA:LIGY.
Trenéři Dynama Marek Nikl s Tomášem Zápotočným dnes vyzkoušejí rozestavení svého týmu 3-5-2. Je to stejné rozestavení, ve kterém nastupovala nejčastěji Příbram pod vedením těchto trenérů. Dynamo v tomto rozestavení pod trenérským duem nastoupí teprve podruhé.

SK Dynamo Č. Budějovice: Šípoš – Sladký, L. Havel, Králik (C) – Čolić, Čavoš, P. Hellebrand, J. Hora I, Skovajsa – Zajíc, Potočný.
Náhradníci: Janáček – Broukal, Adediran, Jak. Matoušek I, Mic. Škoda, Čoudek, M. Čermák, Penner, Čmelík, Mršić, Grič.
Trenér: Marek Nikl

SK Slavia Praha: O. Kolář – Douděra, Ogbu, Ousou, D. Jurásek – Holeš (C), Zafeiris – M. Jurásek, Lingr, Olayinka – Jurečka.
Náhradníci: Mandous – Tecl, Van Buren, Oscar, Pech, Ewerton, P. Ševčík, Hronek, Schranz, Traoré, Kačaraba.
Trenér: Jindřich Trpišovský

Rozhodčí: Orel – Váňa, Šimáček.
Domácí Dynamo České Budějovice je před dnešním zápasem aktuálně na třináctém místě tabulky. Tým vedený trenérským duem Marek Nikl a Tomáš Zápotočný začal jaro třemi porážkami. Z posledních dvou kol ale uhrál čtyři body, když nejprve vyhrál doma nad Bohemians 1:0 a poté remízoval (2:2) v Mladé Boleslavi. V týdnu se Jihočeši radovali také z postupu do semifinále MOL Cupu, když v domácím prostředí s přehledem vyhráli nad Zbrojovkou Brno.
Hostující Slavia Praha prožívá zatím velmi vydařené jaro. Tým trenéra Jindřicha Trpišovského podává velmi dobrý výkony a především pravidelně získává body. Slavia v lize na jaře odehrála zatím pět zápasů s bilancí čtyř výher a jedné remízy. V týdnu před dnešním zápasem hrála Slavia MOL Cup doma s druholigovým Vyškovem, který vyhrála jednoznačně 4:0.
Hezké nedělní odpoledne ze Střeleckého ostrova. Jih Čech se těší na velký fotbalový svátek. Budějovické Dynamo totiž od 17 hodin nastoupí proti prvnímu týmu FORTUNA:LIGY – Slavii Praha.
Vítáme vás u on-line přenosu. Utkání začíná v 17:00.