FORTUNA:LIGA - Základní část - 11. kolo -  ONLINE PŘENOS -  Č. Budějovice : Zlín - 9. října 2022   16:00

Č. Budějovice
30' L. Havel (Sluka) • 34' Hais (Čolić)
2:2
(2:1)
Zlín
38' Silný  (Čanturišvili) • 77' Bartošák  (Reiter)

Janáček – Čolić, Králik (C), L. Havel, Sluka – Čavoš, Broukal – Čmelík (81. Mršić), P. Hellebrand, Potočný (81. Mic. Škoda) – Hais (50. Zajíc).
Šípoš – Čoudek, Sladký, Skovajsa.
Radina – Kříž, Hrabovský
Fotbalový stadion Střelecký ostrov, České Budějovice
2779 diváků
Rakovan – Cedidla (46. Reiter), V. Procházka (C), Simerský – Y. Dramé (73. Bartošák), J. Kolář, Hlinka (80. Fillo), Čanturišvili – Janetzký, Jawo (90+2. Kovinić), Silný (80. Didiba).

Držení míče: 49 % : 51 %.
Střely na branku: 3:7. Střely mimo: 4:7. Rohy: 5:6. Ofsajdy: 0:3. Fauly: 20:12.
Je tu konec zápasu 11. kola FORTUNA:LIGY mezi Dynamem a Zlínem. Ani jedno z mužstev nebude dnes spokojené, protože domácí vedli již 2:0 a naopak hosté podali lepší výkon. Zlín sice od 34. minuty, kdy dostal gól na 2:0, tahal za kratší konec provazu, avšak herně v poli byl lepším týmem a zcela po zásluze dokázal srovnat na 2:2. Jihočeši v závěru zápasu křečovitě drželi alespoň bod, který nakonec i získali.
90+5'
90+4'
Hosté hrají i v poslední minutě s míčem na kopačkách. Domácí jsou v totální depresi a snaží se ubránit alespoň bod za remízu 2:2.
90+2'
Střídání v týmu FC Trinity Zlín:
ze hřiště odchází Lamin Jawo, přichází Nedeljko Kovinić.
90+2'
Sluka fauloval Reitra, následovat bude standardka pro hosty.
90+1'
Druhý poločas bude nastaven o čtyři minuty.
90'
Centr na přední tyč zkoušel hlavou zakončit Lamin Jawo, míč ale poslal jen nad bránu.
90'
Nyní tu bude rohový kop pro hostující tým.
89'
Po přímém kopu Čoliče na zadní tyči až skoro u brankové čáry vracel balon do ohně Škoda, Rakovan byl ale pozorný.
88'
Jihočeši hrají v závěru zápasu v křeči a nedaří se jim. Naopak hosté by rádi dokonali obrat.
86'
Čas se domácím rychle krátí. V závěru se zatím zdá, že po třech bodech více touží hosté.
85'
A další akce hostů. Teď se Fillo pokusil již vystřelit, avšak jeho tvrdá rána prolétla mimo.
84'
Po dlouhém autu Čoliče došlo ve vápně Zlína k pořádným zmatkům, jenže místo šance Dynama následoval rychlý protiútok hostů. Po centru Filla balon odvrátil Hellebrand.
83'
Dynamo kopalo Čoličem rohový kop, centr do vápna nejistě odvrátil Rakovan.
81'
Střídání v týmu SK Dynamo Č. Budějovice:
ze hřiště odchází Roman Potočný, přichází Michal Škoda,
ze hřiště odchází Lukáš Čmelík, přichází Matej Mršić.
80'
ze hřiště odchází Jan Silný, přichází Joss Didiba,
ze hřiště odchází Marek Hlinka, přichází Martin Fillo.
79'
Hosté pokračují ve velmi aktivním pojetí hry. Domácí čeká asi ještě velmi složitá desetiminutovka.
77'
Je srovnáno, gól na 2:2 vstřelil Bartošák
77'
Zlín právě vstřelil branku!
Domácí defenziva nyní vůbec nezachytila přihrávku Jawa na Silného. Ten míč už ve vápně posunul na Reitra, od kterého pak míč přebral střídající LUKÁŠ BARTOŠÁK a po jeho střele je to 2:2!
76'
Lamin Jawo byl nyní v ofsajdu a z další akce hostů tedy ni nebude.
74'
Velká šance hostů! Rudolf Reiter poslal z pravé strany skoro až od brankové čáry centr do vápna, kde byl na zadní tyči osamocený Jan Silný. Byl ale příliš blízko k bráně a v pádu zamířil mimo. Byl ale necelá dva metry od brány a byla to gólová pozice!
73'
Čavoš poslal na levou stranu balon na Potočného, který chvilku počkal a následně poslal dlouhý centr do vápna. Tam si naběhl právě pohyblivý Čavoš, jehož hlavička ale gólmana Rakovana příliš nezaměstnala.
73'
ze hřiště odchází Youba Dramé, přichází Lukáš Bartošák.
70'
Čoličův přímý kop doputoval na hlavu Havla, který ale tentokrát zakončil jen nad bránu.
69'
Po faulu Dramého na Čoliče budou domácí kopat přímý kop.
Dnešní utkání sleduje 2779 diváků.
67'
Čavoš je zpět na hřišti a hned zkoušel nákopem hledat Čmelíka. Ten byl ale dobře střežený a Jihočeši o balon přišli.
65'
Čavoš nyní špatně došlápl a poranil si koleno. Je rychle ošetřovaný, ale nakonec to vypadá, že bude v pořádku.
63'
Čmelík se krásně uvolnil u rohového praporku. Následně odcentroval do vápna, tam ale nikoho nenašel.
61'
Na druhé straně měl gólovku Dramé, který se dostal ke střele po centru Reitera. Ve velmi dobré pozici ale Dramé balon netrefil dobře a ten se od země odrazil nad břevno.
61'
Sluka vyslal do šance Zajíce, který šel sám na Rakovana. Zlínský gólman skvěle vyběhl a dokázal rukou zneškodnit lehounký oblouček Zajíce.
60'
Domácí byli s míčem až u vápna soupeře. Dostalo se ale pod tlak a nakonec se s míčem vrátilo až ke stoperu Havlovi.
59'
Čmelík měl na noze vyrovnání, těsně ale minul bránu
59'
Vachtang Čanturišvili nedokázal udržet rozběhnutého Lukáše Čmelíka, který se dostal až sám před Rakovana. Jeho zakončení šlo kolem zlínského gólmana vedle brány.
58'
Čanturišvilimu se centr vůbec nepovedl. Balon skončil hodně vzadu za velkým vápnem, kam doběhl jen Hellebrand.
58'
Na druhé straně tu bude další rohový kop pro zlínské fotbalisty.
57'
Na Slukův centr si akrobaticky naskakoval Čolić, ve velmi složité a krkolomné pozici neměl šanci nebezpečně zakončit.
56'
Hosté jsou přeci jen o něco aktivnější. Domácí fotbalisté se nyní soustředí hlavně na defenzivu.
55'
Domácí se dokázali ubránit a nyní jsou u balonu.
54'
Úvod druhé půle je podobně opatrný jako úvod prvního poločasu. Teď ale hosté vybojovali rohový kop.
53'
Hosté o chvilku později kopali přímý kop. Centr Čanturišviliho v pohodě schoval do rukavic Janáček.
51'
Silný chtěl nyní ukázat, že mu Králik přišlápl nohu. Sám si sundal kopačku a potom hlasitě kritizoval rozhodčího, za což dostal okamžitě žlutou kartu.
50'
ze hřiště odchází Daniel Hais, přichází Tomáš Zajíc.
49'
Po centru Čmelíka se do zakončení dral důrazný Hais, který ve skluzu tvrdě zasáhl Rakovana. Ten zůstal na pár okamžiků bezvládně ležet na trávníku, po krátkém ošetření bude v pořádku.
48'
Po útočném faulu Helebranda budou u balonu fotbalisté Zlína.
47'
Balon doputoval až k brankáři Rakovanovi, ten bude odkopávat od brány.
46'
Cedidla nehrál v posledních asi osmi minutách prvního poločasu. Lékařský tým se snažil ošetřit pochroumaný kotník, avšak to se nakonec nepovedlo.
46'
ze hřiště odchází Martin Cedidla, přichází Rudolf Reiter.
46'
To byl poločas. Po velmi ospalém začátku se Dynamo dostalo v rozmezí 30. a 34. minuty do dvoubrankového vedení, když se prosadili Havel a poté Hais. Hosté dokázali trefit břevno a pak také ve 38. minutě snížit, když se šťastně prosadil Silný. V samém závěru poločasu pak sudí Radina odpískal pokutový kop pro Zlín, ten ale nakonec po zásahu VAR opět odvolal. Do kabin se tak odchází za stavu 2:1 pro domácí celek.
45+8'
45+7'
Pokutový kop se nakonec kopat nebude! Do rozhodnutí sudího Radiny zasáhl VAR a následně byl pokutový kop odvolaný. Stejně tak byla odvolaná žlutá karta, kterou původně Janáček dostal.
45+5'
Hosté hrají poměrně dlouho v deseti, protože je po střetu s Potočným zraněný Cedidla. Velmi špatně došlápl a odnesl to jeho kotník.
45+4'
Janáček ve vápně po chybě stoperů srazil Marka Hlinku a následuje pokutový kop!
45+4'
Penalta pro Zlín!
45+3'
U rohového praporku na polovině Zlína s dvěma protihráči bojoval Čolič. Ve chvíli, kdy svůj souboj prohrál, přijel ve skluzu Čavoš, který balon poslal na tribunu. Odkop od zlínské brány.
45+2'
Domácí kapitán Králik nyní u postranní čáry dost důrazně přetlačil protihráče při snaze odhlavičkovat míč do zámezí. Je z toho jen aut, faul se nepíská.
45+1'
První poločas bude nastaven o pět minut.
45'
Z velké dálky a z velkého úhlu pálil Dramé, gólman Janáček byl připravený a balon zastavil.
44'
Po následném míči rozhodčího centroval do vápna Potočný a po závaru na hranici vápna viděli domácí fotbalisté i fanoušci ruku. Tu ale neviděl následně ani VAR a pokračuje se ve hře.
42'
Cedidla nyní trefil tvrdě balonem do obličeje spoluhráče Koláře. Hra je přerušena.
40'
Gólová situace byla poměrně dlouho ještě přezkoumávána videorozhodčím. Pokud by totiž Jawo balon tečoval, vystavil ba Silného do ofsajdu. Jenže videorozhodčí teč neviděl a branka je uznána.
38'
Hosté bleskově snižují, gól Silného musel posvětit VAR - 2:1
38'
Čanturašvili poslal do vápna centr, který se točil přímo do brány. Před Janáčkem se mihl Jawo a následně budějovický gólman balon vyrazil jen do míst, kam dobíhal JAN SILNÝ. Od něj se víceméně balon odrazil do brány – 2:1!
36'
Hosté by rádi dali v závěru poločasu alespoň kontaktní gól, tlačí se do útoku.
34'
Další pohroma pro hosty, gól ze vzduchu jim vstřelil i Hais - 2:0
34'
Dynamo právě vstřelilo branku!
A rázem je to 2:0! Uvnitř vápna Zlína vybojoval míč Hellebrand, následně ho posunul k Čoličovi a jeho centr do vápna si našel DANIEL HAIS, který hlavou dává druhý gól Dynama. Je to druhý Haisův ligový gól během dvou zápasů.
34'
Dlouhý aut Čoliće musel odvracet Kolář na další aut.
32'
Domácí ožili a jsou nyní v tlaku. Hosté jsou v hlubokém defenzivním bloku.
30'
Domácí jdou do vedení, centr Sluky uklidil do sítě Havel - 1:0
30'
Domácí sice hned z rohu neskórovali, ale míč se dostal na levou stranu ke Slukovi a jeho centr přistál přesně na hlavě LUKÁŠE HAVLA a ten nedal gólmanovi Rakovanovi šanci – 1:0!
30'
Hais nyní byl zcela osamocený na polovině Zlína. Nakonec vybojoval alespoň rohový kop.
28'
Čanturašviliho centr do vápna odvrátil Hais.
27'
O chvilku později fauloval Králik, následovat bude další standardka pro hosty.
27'
Po centru Čanturašviliho hlavičkoval z dobré pozice Cedidla, balon ale poslal hodně mimo.
26'
Do vápna Dynama vnikl Vachtang Čanturišvili a jen díky včasnému vyběhnutí Janáčka z toho bude jen rohový kop pro Zlín.
24'
Střílet se pokoušel Hellebrand, trefil ale jen obránce před sebou.
23'
U postranní čáry podklouzl s míčem Sluka a následně se snažil do vápna centrovat Dramé. Domácí kapitán Králik ale balon lehce přizvedl za sebe a Dynamo se ubránilo.
21'
Následně se na zemi ve vápně Dynama ocitli hned dva hráči, ani po přezkoumání VARem z toho pokutový kop ale nebude.
20'
Po ráně Koláře zazvonilo břevno, zákrok Potočného zaváněl penaltou
20'
Po centru do vápna posunul Procházka balon na Jakuba Koláře, který tvrdou ranou z dvanácti metrů trefil břevno!
19'
Po rychlém protiútoku hostů střílel zpoza vápna Silný, gólman Janáček vyrazil balon jen před sebe a následně spoluhráči odkopli míč na roh.
19'
Následný rohový kop Potočného byl nepovedený. Tak nepřesný, že z toho bude autové vhazování pro Zlín.
18'
Potočného centr před Broukalem odvrátila hostující defenziva.
18'
Po faulu Jakuba Janetzkého na Daniela Haise tu bude zajímavá standardka pro Dynamo.
17'
V posledních minutách jsou více u balonu hosté. Domácí se jen těžko dostávají na polovinu soupeře.
16'
Z velké dálky to zkusil Dramé, jeho pokus byl hodně nepovedený.
14'
Následný míč rozhodčího si pak hosté překvapivě nechali, Rakovan rozehrál na své spoluhráče.
13'
Rakovan po standardce Dynama ve výskoku složil spoluhráče Koláře a přestože měli domácí míč pod kontrolou a chtěli zakončovat, přerušil sudí Radina hru.
12'
Čolič dobrým centrem do vápna našel Havla, který dokázal zamířit směrem na bránu. Trefil ale jen protihráče a Rakovan zasahovat nemusel.
11'
Nyní to byl Hais, který se dostal k rychlému protiútoku po levé strany. Balon mu na rohový kop odehrál Simerský.
11'
Na obou týmech je vidět, že nejsou zrovna v ideálním rozpoložení. Sledujeme hru plnou nepřesností.
9'
Na druhé straně Hais šlápl na nohu Simerského a balon budou mít hosté.
8'
Na trávníku skončil Patrik Hellebrand, který dostal v souboji o balon loktem do žeber. Bude ale v pořádku.
7'
Youba Dramé si nyní nabíhal do vápna Dynama na kolmou přihrávku a Jihočeši měli nyní štěstí, že měli v bráně Janáčka, který dokázal odvrátit na malém vápně poskakující balon.
6'
Rakovan byl pod tlakem Haise na rohu velkého vápna a přesto se snažil konstruktivně rozehrát. To se mu málem vymstilo, protože balon doputoval k Patriku Hellebrandovi a jeho okamžitá rána od postranní čáry šla o kousek mimo.
5'
Čanturišviliho centr do vápna domácí defenziva odvrátila.
5'
Do vápna Dynama se nyní dral Dramé, až do zakončení se ale nedostal, protože mu míč odkopl Králik.
3'
U lajny měl balon na kopačkách Potočný, proti Cedidlovi ale nepřihrál dobře svým spoluhráčům.
2'
Jihočeši začali náporem, hosté jsou zataženi do defenzivy.
1'
Ještě před výkopem proběhne minuta ticha za nedávno zemřelého Karla Melku. Skvělý fotbalista je členem Síně slávy budějovického klubu..
Hráči jsou na trávníku a utkání za pár okamžiků může začít.

SK Dynamo Č. Budějovice: Janáček – Čolić, Králik (C), L. Havel, Sluka – Čavoš, Broukal – Čmelík, P. Hellebrand, Potočný – Hais.
Náhradníci: Šípoš – Mic. Škoda, Čoudek, Zajíc, Sladký, Skovajsa, Mršić.
Trenér: Jozef Weber

FC Trinity Zlín: Rakovan – Cedidla, V. Procházka (C), Simerský – Y. Dramé, J. Kolář, Hlinka, Čanturišvili – Janetzký, Jawo, Silný.
Náhradníci: S. Dostál – Didiba, Fillo, Reiter, Hrdlička, J. Hellebrand, Bartošák, Kovinić.
Trenér: Jan Jelínek

Rozhodčí: Radina – Kříž, Hrabovský.
Fotbalisté Dynama by dnes rádi také přerušili nepříjemnou sérii proti Zlínu ve FORTUNA:LIZE. Jihočeši totiž nevyhráli poslední čtyři zápasy a navíc hned třikrát z těchto čtyř zápasů se z výhry radovali fotbalisté Zlína. Poslední vzájemný zápas se hrál v dubnu letošního zápasu nečekaně na sněhu a divoká přestřelka na velmi složitém terénu skončila remízou 2:2.
Fotbalisté Trinity Zlín jsou na tom ještě o něco hůře než Dynamo. Na kontě mají pouhých osm bodů a aktuálně jsou předposlední s dvoubodovým náskokem na poslední Pardubice. Venku Zlín ještě nevyhrál, ale z pěti zápasů hned tři remízoval a patrně i dnes by byl s bodem spokojený. Svěřenci Jana Jelínka budou chtít určitě navázat na tři poslední venkovní zápasy, ve kterých neprohráli. Především pak remíza na pražské Letné proti Spartě měla na začátku září velkou cenu. Zlín bude dnes také toužit odčinit prohru v derby (porážka doma se Slováckem 0:2) z minulého víkendu.
V dnešním zápase lze jen těžko hledat favorita. Oba celky se v úvodu sezony trápí a pro Dynamo nebude výhodou ani domácí prostředí. Jihočeši totiž doma hráli zatím pět zápasů a získali jediný bod za remízu se Slováckem (2:2). Ostatní zápasy prohráli a nevesele vypadá i jejich skóre, které je v domácím prostředí 2:10. Naopak tým Jozefa Webera překvapuje venku, kde z pěti zápasů získal velmi slušných deset bodů. V minulém kole právě na hřišti soupeře přerušil nepříjemnou sérii tří porážek, když vyhrál na Baníku 2:1. První gól ligové kariéry zaznamenal Daniel Hais, vítězný gól pak vstřelil Lukáš Čmelík.
Hezké nedělní odpoledne ze Střeleckého ostrova v Českých Budějovicích. V rámci 11. kola se na jihu Čech odehraje souboj dvou týmů z dolní poloviny tabulky. Předposlední Zlín, který nasbíral letos zatím osm bodů, vyzve třinácté Dynamo. To má v tuto chvíli jen o tři body více než jeho dnešní soupeř. Je tedy jasné, že zápas bude pro oba soupeře nesmírně důležitý.
Vítáme vás u on-line přenosu. Utkání začíná v 16:00.