FORTUNA:LIGA - Základní část - 12. kolo -  ONLINE PŘENOS -  Hr. Králové : Brno - 15. října 2022   16:00

Hr. Králové
42' Rada  • 88' Vašulín (J. Kučera)
2:1
(1:1)
Brno
29' Řezníček  (M. Ševčík)

Bajza – Ja. Klíma, Čihák, Leibl (46. O. Ševčík) – Gabriel, J. Kučera, Kodeš, Harazim – Rada (C) – F. Kubala (87. Koubek), Vašulín (90+5. P. Dvořák).
Vízek – Čech, Doležal, Novotný, Jurčenko.
Petřík – Kubr, Pečenka – Kvítek.
Lokotrans Arena, Mladá Boleslav
801 diváků
Berkovec – Šural, Endl, Štěrba (46. Hlavica) – Matejov (90. Hladík), F. Souček, Texl, Granečný (90. Alli) – Falta (76. Fousek), M. Ševčík (63. Pachlopník) – Řezníček (C).
Šiman – Hrabina, Divíšek, Blecha, Nečas.

SESTŘIH: Hradec Králové - Brno 2:1. Votroci otočili zápas, rozhodl Vašulín

Ode mě je to pro dnešek vše, hezký zbytek dne.
Držení míče: 55 % : 45 %.
Střely na branku: 7:2. Střely mimo: 6:2. Rohy: 13:3. Ofsajdy: 0:3. Fauly: 7:9.
Je konec! Hradec ve druhém poločase nakonec dovršil svůj tlak a dokonal obrat, díky němuž proti Zbrojovce Brno bere tři body a vyhrává podruhé v řadě, naopak hosté odcházejí potřetí v řadě bez bodu.

Hodně aktivní byl ve druhé půli zejména Kubala, ale obě jeho velké šance vychytal Berkovec. Hrdinou se tak stal až Daniel Vašulín, který dvě minuty před koncem sám před gólmanem Zbrojovky rozhodl po prodloužení hlavou od Kučery o třech bodech pro votroky.
90+7'
90+7'
Žlutá karta pro tým FC Zbrojovka Brno (Filip Souček).
90+6'
Zbrojovka je na míči, ale už zbývá málo času a domácí se skvěle brání.
90+5'
Střídání v týmu FC Hradec Králové:
ze hřiště odchází Daniel Vašulín, přichází Pavel Dvořák.
90+5'
Domácí závěr zvládají skvěle, odrazem o Fouska nyní získali znovu balón. A chystají ještě jedno střídání.
90+4'
Centr z pravé strany od Hlavici byl snadným soustem pro Bajzu, ten s rozehrávkou pospíchat nebude.
90+3'
Domácí šetřili čas v rohu hřiště, kde nakonec Hlavica donutil Vašulína k chybě. Čas pro hosty se ale krátí.
90+2'
Snaha o další brejk votroků končí ofsajdem hrdiny předchozích chvil Vašulína.
90+1'
Koubek táhl brejk Hradce po pravé straně, ale nakonec to přehnal s razancí přihrávky a ta nikoho v bílém nenašla.
90'
Střídání v týmu FC Zbrojovka Brno:
ze hřiště odchází Róbert Matejov, přichází Jan Hladík,
ze hřiště odchází Denis Granečný, přichází Wale Musa Alli.
89'
Hosté teď musejí vrhnout všechny síly do útoku. Souček však místo míče ve vápně trefil Kodeše a je z toho jasný faul a míč pro domácí.
88'
Je rozhodnuto! Na kolena poslal Zbrojovku Vašulín, 2:1!
88'
Hradec Králové právě vstřelil branku! Tak domácí se přeci jen dočkali a v závěru jdou do vedení! Po dlouhém nákopu Kučera přeskočil svého soupeře a prodloužil do vápna, kde DANIEL VAŠULÍN unikl ofsajdu a sám před Berkovcem zakončil nechytatelně o břevno do sítě – 2:1!
87'
ze hřiště odchází Filip Kubala, přichází Matěj Koubek.
87'
Přetažený centr do šestnáctky Brna našel Ševčíka, ten ale hlavičkoval o dost vedle. Hradec chystá střídání.
86'
Hosté už víceméně pouze odkopávají míče a dávají tak znát, že jsou s bodem z venku spokojení. To domácí by chtěli všechny tři.
85'
Roh hosté odvrátili, ale míč se po sérii nedorazů dostal k Radovi. Ten jej zkusil okamžitě napálit směr branka, mušku měl však hodně vychýlenou.
84'
Přes Kučeru a Radu směřovaly kolmice za obranu na Kubalu, toho nakonec ustrážil Endl a včas odehrál na roh.
83'
Ondřej Pachlopník na chvíli zamířil do autu, ale už je zpět ve hře a snad bude v pořádku. Hra pokračuje, u míče domácí mužstvo.
82'
Pachlopník byl povalen k zemi ze středu hřiště a drží se za koleno, se kterým laboroval více než rok. Snad bude hostující záložník v pořádku...
81'
Po následně rohu zasáhli Brňané na přední tyči a právě Šural poté odehrával do bezpečí.
80'
Opět šance domácích. Centr ve vápně propadl ke Gabrielovi, který sklepával Kubalovi, ale tomu dnes není zatím přímo. Do jeho rány z voleje skočil obětavě Šural a srazil na roh.
79'
A nakonec mohla přijít i šance, když si ve vápně připravoval střeleckou pozici Fouskovi. Tomu se včas vrhnul pod nohy střídající Ševčík.
78'
Hru se nyní snaží zklidnit i hosté, vybojovali po práce Řezníčka aut a pokusí se udržet na míči alespoň chvíli v útoku.
77'
Další šance Kubaly! Domácí útočník dostal přesný centr z levé strany a nakonec hlavičkoval zády k brance přímo do rukavic Berkovce.
76'
ze hřiště odchází Šimon Falta, přichází Adam Fousek.
75'
Rada nedal Klímovi úplně přesný míč, ten nakonec skončil v autu, a Zbrojovka chystá střídání.
74'
V aktivitě ale jinak pokračuje Hradec Králové, který se opět drží na míči kolem středu hřiště, tluče však do hlubokého bloku soupeře.
72'
Na druhé straně se po rohu Brna tlačil do zakončení Falta, k ohrožení branky se nedostal a i další možné nebezpečí domácí zažehnali.
71'
Kubala tváří v tvář Berkovcovi neuspěl
71'
Největší šance ve druhé půli! Kubala po přihrávce za obranu od Rady utekl Šuralovi a zprava šel sám na Berkovce, ale ten proti střele do protipohybu skvěle v pádu zasáhl rukou.
69'
Dost prostoru dostal na hranici vápně Čihák, který se přes dva soupeře dostal ke střele, jenže napálil jej vysoko nad.
68'
Aktivní domácí to zkusili po levé straně, jenže Kučera nedostal do běhu přesný míč a i ve skluzu už hrál za brankovou čarou.
66'
Pachlopník to zkusil středem a obešel tři soupeře, ten čtvrtý jej ale čistě odstavil tělem. Okamžitě směřoval dlouhý nákop směrem vpřed, nicméně Berkovec včas vyběhl z branky a zasáhl odkopem.
65'
Po faulu ve středu útočné poloviny rozehrával přímý kop kapitán Hradce Rada, jeho ostrý centr skončil na hlavě jednoho z hostů.
64'
Nedůrazu v hostující obraně mohl využít Kubala, ke kterému propadl míč, ale ten se mu v klíčové chvíli zamotal pod nohama, a tak Endl mohl odehrát do bezpečí.
63'
ze hřiště odchází Michal Ševčík, přichází Ondřej Pachlopník.
62'
Vašulín na poslední chvíli dostihl míč u brankové čáry a centroval před Endal na přední tyč, kde však Kubala místo balónu trefil Berkovce.
61'
Po Radově nákopu hlavičkoval ve vápně Čihák a hosté nakonec natřikrát odvraceli míč. Šural ve vzdušném souboji doslova zboural Ševčíka, situace na hranici penalty, kterou chvílí zkoumalo i video, nicméně hra pokračuje dále.
60'
Kubalu povalil k zemi Hlavica, domácí rychle rozehráli a s dalším rychlým faulem přispěchal Texl. S ním bude mít sudí Petřík nyní důraznou domluvu.
59'
Hra je teď opět kouskována, ale nikoliv přerušeními, nýbrž řadou nepřesností z obou stranu. To vše na prahu hodiny hry.
58'
Klíma nejprve nestačil zachytit Řezníčka a poté jej na hranici karty fauloval. Každopádně zatáhl za záchrannou brzdu v pravý čas, hosté by šli do přečíslení.
57'
Na druhé straně se Kodešovi vrátil první centr, tak to zkusil znovu. Na jeho pas si nabíhal Kubala, ale nakonec na míč těsně nedosáhl.
56'
Z ničeho nic se po přihrávce na levé straně hnal vpřed Řezníček, zasekl si míč a prověřil Bajzu. Vzrušení bylo však zbytečné, po dohrání akce byl máván ofsajd.
55'
Vašulín se uvolnil vpravo přes Endla a zkoušel patičkou uvolnit Gabriela, hosté na poslední chvíli zasáhli. Domácí mají teď ale každopádně herně navrch.
54'
Hradečtí se dostali do útoku, míč nakonec prošel zleva ke Kubalovi, ale tomu bylo zakončení znemožněno.
52'
Hostující stoper nakonec zamířil do zámezí, ale ve hře zdá se bude moci pokračovat. Mezitím pokračuje hra a u míče domácí.
51'
Hra je opět přerušena, když se Endl nešťastně srazil s Kučerou a má potíže s nohou, a musí být ošetřen.
50'
V další akci Brna chtěl Ševčík vysunout vpřed Řezníčka, pas na něj dobře četla obrana Hradce a nepustila hosty do šance.
49'
Ve hře už se opět pokračuje a dopředu chtěli jít hosté, dlouhý nákop směřoval na Faltu, ale Bajza výtečně četl hru, vyběhl hluboko z branky a hlavou míč odehrál.
47'
Kučera nyní inkasoval tvrdý direkt míčem do hlavy od Šurala, domácí záložník zůstává viditelně otřesen ležet na trávníku.
46'
Zbrojovka hned v úvodu druhé půle vyrazila po pravé straně vpřed, ostrý centr vyslal Matejov, jenže nikoho v červeném nenašel.
46'
ze hřiště odchází Michal Leibl, přichází Ondřej Ševčík.

ze hřiště odchází Jan Štěrba, přichází Jan Hlavica.
46'
Úvodní dějství je za námi a sledovali jsme rozhodně zajímavou podívanou. Po úvodních náznacích šancí v podání Řezníčka a Vašulína šli do vedení po půlhodině hosté, když Ševčíka našel Řezníčka a ten ranou k tyči zaznamenal svůj šestý gól v sezóně. Po inkasování domácí ale zatlačili svého soupeře, prakticky ihned mohl srovnat Kubala, jenže jej skvěle vychytal Berkovec. Vyrovnání tak přišlo až tři minuty před poločasem, kdy Jakub Rada se štěstím proměnil penaltu nařízenou po faulu Součka právě na domácího kapitána.
Druhý poločas začne přibližně v 17:05.
45+4'
45+3'
Kubala na konci první půle pálil z dálky, rána byla zablokována. Ten se následně ohnal po Ševčíkovi, a tak následuje opět přerušení.
45+2'
Roh tak mohl být rozehrán, leč hodně nepovedeně. Dopředu tak šli hosté a jejich protiútok musel hasit jasným faulem Leibl, který dostává jasnou žlutou kartu.
45+2'
Ještě předtím ale komunikoval sudí Petřík opět s videem kvůli domnělé ruce ve vápně jednoho z hostů při předchozí situaci, ale tentokrát z toho penalta nebude.
45+1'
Po Radově centru hlavičkoval Čihák a trefil jednoho z hostujících obránců. Následovat bude další roh.
45'
Matejov musel odvracet další ostrý centr na Vašulína a je z toho opět rohový kop pro Hradec Králové.
44'
Domácí okamžitě vyrukovali do dalšího útoku, po centru zleva v podání Vašulína si však Kučera s Kubalou na přední tyči spíše překáželi, a tak zakončovali vzájemně ve skluzu vedle.
42'
Hradec Králové právě vstřelil branku! Je vyrovnáno. Kapitán domácích JAKUB RADA měl při penaltě velké štěstí, když Berkovec jeho střelu k pravé tyči téměř vystihl, pořádně si na míč sáhl, ale jeho cestě do sítě nakonec nezabránil – 1:1.
42'
Podle opakovaných záběrů však k celé situaci došlo ve vápně, a tak po faulu Filipa Součka na Jakuba Radu je nařízena penalta pro Hradec Králové! Vše nyní napověděl sudímu Petříkovi viderozhodčí.
40'
Na útočné polovině nicméně pokračovali. Po autu Kučery byl faulován Rada na samotné hranici vápna a následovat přímý kop z takřka ideální pozice.
39'
Východočeši však v aktivitě pokračují a vybojovali již devátý rohový kop, z něj se ale k zakončení nedostali.
37'
Po dalším odvráceném rohu mohou hosté uklidnit hru, po vstřelené brance se prakticky nedostali z vlastní poloviny a byli pod obrovským tlakem.
36'
Hrubku Berkovce Kučera nepotrestal
36'
Neuvěřitelné! Leibl vyslal vysoký centr, pro který si šel Berkovec, ale míč mu nepochopitelně vypadl z rukavic. Kučera rázem mohl pálil do úplně prázdné branky, jenže do střely mu skočil Souček a ránu za sekundu dvanáct zblokoval.
35'
I další roh přinesl závar, leč bez gólového vyústění. Tvrdá ránu do hlavy navíc inkasoval od Rady Štěrba, který zůstal bezvládně ležet na zemi a situace vypadala nejprve opravdu hrozivě. Nakonec však stoper Brna bude v pořádku.
34'
Po rohu opět závar před brankou Brna, Leibl nezakončil, ale prostor si dělal Vašulín a hosté se štěstím odehráli na roh.
33'
Hradce je po inkasované brance plné hřiště, Kučera v další rychlé akci dával zprava míč pod sebe, ale Ševčíkem ve skluzu dokázal odvrátit na roh.
32'
A zase Kubala! Ani jeho povedené nůžky gól ale nepřinesly
32'
A po rohu další šance domácích. Přetažený roh vraceli domácí zpět na zadní tyč, Čihák ještě vracel pod sebe hlavou na Kubalu, jehož zakončení nůžkami šlo těsně vedle tyče.
31'
Kubala mohl ihned vyrovnat, Berkovce však nepropálil
31'
Domácí mohli okamžitě odpovědět! Kubala si ve vápně hrudníkem zpracoval míč do střelecké pozice a vyslal ostrou ránu k bližší tyči, kde Berkovec vytáhl pravačkou fantastický zákrok!
29'
Hosté udeřili, po nahrávce Ševčíka skóroval Řezníček, 0:1!
29'
Brno právě vstřelilo branku!
Hosté jdou do vedení! Celá akce začala přihrávkou přes střed hřiště na Faltu, který následoval narýsoval kolmici za obranu na Ševčíka. Ten byl ve vápně proti přesile a navíc v těžkém úhlu, ale i tak dokázal dát míč pod sebe na nikým nehlídaného JAKUBA ŘEZNÍČKA, který sice netrefil míč podle představ, ale i tak zakončil přesně k levé tyči. Obrana Hradce v této situaci pořádně zaspala – 0:1.
28'
Další rohový kop měli k dispozici i Hradečtí. Radův centr byl odvrácen, nicméně v akci mohli domácí pokračovat, nicméně balón poslali jen do rukavic Berkovce.
27'
Ani tentokrát hosté nerozjedou kloudnou akci, Řezníček se při náběhu nacházel opět v ofsajdu.
26'
Brno se drží kolem středu hřiště na míči, ale útočí do hlubokého bloku soupeře.
25'
Pas na přední tyč byl odvrácen, nicméně Matejov se svým centrem dostal šanci na reparát. Tentokrát už našel Řezníčkovu hlavu, hostující kanonýr ale mířil vysoko nad.
24'
Zblokovaný centr Granečného z levé strany znamená další možnost rohového kopu pro Brno.
22'
Kodeš ve středu hřiště nestíhal Součkovi, kterého potahal za dres a je dnes prvním hráčem potrestaným žlutou kartou.
22'
Řada nepřesností ve středu hřiště z obou stran, úvodní rychlé tempo zápasu v posledních minutách opadlo.
21'
Zbrojovka po delší odmlce v útoku, vše vyvrcholilo centrem Součka do vápna, který však neměl adresáta, a jej bezpečně lapil do rukavic Bajza.
20'
Ani další rohový kop z dílny Hradeckých nic nepřinesl, hosté se osvobodili dalekým odkopem.
19'
Gabriel na pravé straně dobře „zalepil“ vysoký centr a nasadil jesličky Granečnému, díky čemuž se dostal do vápna. Následně nastřeloval míč před branku, ale trefil jen Štěrbu.
18'
Endl neodkopl na své polovině podle představ, načež se snažil ve vápně Vašulín uvolnit Kubalu, ovšem přihrávka na něj neprošla.
17'
Hradec je opět usazen na polovině svého soupeře a aktivně kombinoval, Kučerův centr z pravé strany byl přetažený.
15'
Vašulínovu petardu z úhlu si Berkovec pohlídal
15'
Zbrojovka ztratila míč ve středu hřiště, kde byl odzbrojen Souček Harazimem. Kučera kolmicí uvolnil Vašulína, který střílel z těžkého úhlu, i tak ale Berkovec musel na zem a zasáhnout reflexivně nohou. Dorážka Kubaly v těžké pozici šla nad branku.
14'
Hosté otočili hru. Ševčík přetlačil Gabriela a uvolňoval do vápna Faltu, jenže ten se nakonec proti přesile neprosadil a vzápětí fauloval Klímu.
14'
Po rohu domácí zprvu nezakončili, útok však pokračoval a Klíma se snažil uvolnit spoluhráče ve vápně, ten jeho myšlenku nepochopil.
13'
Harazim to zkusil zleva sám kolem Šurala, jeho centr do vápna nepřišel. Následuje další rohový kop, kterého se ujme opět Rada.
12'
Radův centr našel jen hlavu Šurala, který odvrátil nebezpečí. Fotbalisté v bílém ale pokračují v útoku.
11'
Na druhé straně vyslal dalekonosný střelecký pokus Leibl, jeho tečovaný pokus mířící do autu znamená první rok pro Východočechy.
10'
To o chvíli později už byla akce hostů nebezpečnější. Granečného centr z levé strany proletěl na úplně volného Řezníčka, ten však netrefil míč levačkou a Bajza tak zapsal snadný zákrok.
9'
Ševčík nakonec v rychlém kontru Faltu nenašel. K míči se ještě probojoval Řezníček, přetlačil Leibla a následně centroval, nikdo v červeném ale nezakončil.
8'
V útoku poté byli opět Hradečtí, nicméně po levé straně se do vápna nedostali, a tak hru opět otáčí Zbrojovka.
7'
Po chybě v domácí obraně se dostal k míči Řezníček a tentokrát se odhodlal ke střele z pravé strany, jeho ránu dokázal brankář Bajza i s mírnými obtížemi pokrýt.
5'
Ani Brněnští si teď na vlastní polovině nerozuměli v rozehrávce, Šural nezpracoval těžký míč a ten tak bude patřit Hradeckým.
4'
V další akci Brna vyrazil vpřed po levé straně Řezníček, ale nacházel se v ofsajdu, čehož si všimnul i pomezní sudí.
3'
Nedozumění v rozehrávce domácích, kdy brankář Pavol Bajza nedostihl míč, a tak Zbrojovka získala prakticky zadarmo první roh. Ševčíkův centr odvracel hlavou Vašulín ke Granečnému, ten to zkusil z velké dálky, jenže mířil vysoko na tribunu.
2'
Hradec v útoku poté pokračoval a k centru se dostal Leibl, jeho pas nenadělal obraně Brna starosti, a tak Berkovec bude vykopávat.
1'
Domácí otevřeli utkání rozehrávkou a dlouhým nákopem vpřed, kde Gabriel dokázal vybojovat aut na Součkovi, ale zároveň schytal úder do obličeje a zůstal ležet na trávníku.
1'
Oba celky vstupují na stadion v Mladé Boleslavi, kde letos hraje Hradec Králové své domácí zápasy. Votroci hrají tradičně v bílém, hosté z Brna se oděli do červeného.

FC Hradec Králové: Bajza – Ja. Klíma, Čihák, Leibl – Gabriel, J. Kučera, Kodeš, Harazim – Rada (C) – F. Kubala, Vašulín.
Náhradníci: Vízek – Čech, O. Ševčík, Doležal, Novotný, P. Dvořák, Jurčenko, Koubek.

FC Zbrojovka Brno: Berkovec – Šural, Endl, Štěrba – Matejov, F. Souček, Texl, Granečný – Falta, M. Ševčík – Řezníček (C).
Náhradníci: Šiman – Hlavica, Hrabina, Divíšek, Fousek, Pachlopník, Alli, Hladík, Blecha, Nečas.

Rozhodčí: Petřík – Kubr, Pečenka – Kvítek.
FC Zbrojovka Brno

Nováček soutěže po dobrém startu do sezóny už tři kola nevyhrál, od reprezentační pauzy získala Zbrojovka pouze bod. V tabulce je momentálně 8. místě se 14 body. V minulém týdnu přivítali Brňané na svém hřišti v pikantním souboji pražskou Spartu, utkání se však neslo jasně v režii hostů, kteří na jihu Moravy zvítězili jasně 4:0. Nejlepšími střelci Zbrojovky v nové sezóně jsou shodně pětigóloví Michal Ševčík a Jakub Řezníček.
FC Hradec Králové

Východočeši mohou být zatím s průběhem sezóny spokojení, v tabulce jsou na pátém místě se ziskem 17 bodů. Velmi formu mají votroci v letošním ročníku především doma, kde pouze jednou prohráli. Doma také Hradec před týdnem urval cennou výhru nad Teplicemi, s nimiž zvládli dovést utkání do vítězného konce i přesto, že od 30. minuty hráli po vyloučení Rybičky v deseti. Nejlepším střelcem Hradce v sezóně je zatím se třemi zásahy Filip Kubala.
Vítám všechny fanynky a fanoušky fotbalu! FORTUNA:LIGA má o víkendu na programu 12. kolo a sobotním programu se můžeme těšit na souboj FC Hradce Králové s FC Zbrojovkou Brno.
Vítáme vás u on-line přenosu. Utkání začíná v 16:00.