FORTUNA:LIGA - Základní část - 20. kolo -  ONLINE PŘENOS -  Hr. Králové : Ml. Boleslav - 18. února 2023   15:00

0:1
(0:0)
Ml. Boleslav
48' Kušej  (Suchomel)

Bajza – O. Ševčík (39. Ja. Klíma), F. Čihák, Leibl – Gabriel, Kodeš, Smrž, Rada (C) (62. Trusa), Novotný (62. J. Kučera) – Koubek (83. P. Dvořák), F. Kubala (62. Pudhorocký).
Vízek – Harazim.
Pavel Orel – Radek Kotík, Jakub Bureš
Lokotrans Aréna, Mladá Boleslav
1079 diváků
Šeda – D. Šimek, Suchý, Karafiát – Suchomel, Kubista, Matějovský (C) (78. Žitný), D. Mareček (84. Mil. Škoda), Fulnek – Kušej (72. Jawo), Ladra (72. Skalák).
Šeda

SESTŘIH: Hradec Králové - Mladá Boleslav 0:1. Zaslouženou výhru Středočechů vystřelil Kušej

Z Mladé Boleslavi je to pro dnešek vše. Děkuji Vám za pozornost a u dalších online přenosů na počtenou.
Držení míče: 49 % : 51 %.
Střely na branku: 3:8. Střely mimo: 5:6. Rohy: 3:6. Ofsajdy: 0:0. Fauly: 15:21.
Je dobojováno a Mladá Boleslav se raduje z velmi důležité výhry. Hosté vstoupili výborně do druhého dějství a ve 48. minutě je poslal do vedení Kušej. Ten měl pak i další šance, avšak druhý gól už nepřidal. Zásluhu na tom měl především Pavol Bajza, který předvedl několik fantastických zákroků a dlouho držel votroky nad vodou. Jeho spoluhráči v ofenzivě však dnes recept na soupeřovu obranu nenašli, a tak z tohoto mače neberou ani bod.
90+5'
90+4'
Hradec Králové měl v závěru ještě jeden volný přímý kop. Pudhorockého centr dosedl na hlavu Jakuba Klímy, jenž bránu minul. To už vypadá pro hosty nadějně.
90+3'
Šimek nedokázal odklidit míč do bezpečí a poté se dostal k centru Dvořák, jenž ale poslal balon přímo do Šedových rukavic.
90+2'
Smrž přistrčil balon Kodešovi a ten to zkusil z dálky. Jeho pokus však vylétl vysoko nad bránu, a Šeda tak mohl tentokrát zůstat v klidu.
90+1'
Nad rámec řádné hrací doby byly nastaveny čtyři minuty.
90'
Do konce zbývá pár minut a hosté stále drží těsný náskok. Podaří se jim dotáhnout tento zápas do zdárného konce?
89'
Rozhodnutí měl na kopačce Patrik Žitný, avšak také on ztroskotal na vynikajícím Bajzovi.
89'
Pudhorocký to zkusil zpoza šestnáctky a Šeda zneškodnil jeho pokus až napodruhé. Závěr utkání se hraje ve velkém tempu.
88'
Hradec Králové mohl zahrozit ze standardní situace, jenže to by Trusa nesměl faulovat Suchého.
87'
Pudhorocký hledal kolmým pasem Dvořáka, ovšem tomu minimálně dva kroky chyběly. Pro míč si tak v pohodě došel Jan Šeda.
86'
Mladá Boleslav postupovala rychle dopředu, avšak Skalákovi byl odpískán útočný faul.
85'
Jawo se obtočil kolem svého strážce a poté se tvrdě opřel do balonu. Jeho střela nebyla špatná, ale mezi tři tyče se nevešla.
84'
Střídání v týmu FK Mladá Boleslav:
ze hřiště odchází Daniel Mareček, přichází Milan Škoda.
83'
Střídání v týmu FC Hradec Králové:
ze hřiště odchází Matěj Koubek, přichází Pavel Dvořák.
82'
Na zemi nyní zůstává ležet Mareček, kterého trápí křeče. Trenér Hoftych tak zřejmě bude muset poslat do hry dalšího čerstvého hráče.
81'
Hosté se už lehce zatáhli a zdá se, že dopředu budou vyrážet jen zřídka.
80'
Svěřencům trenéra Koubka se dnes příliš nedaří v ofenzivní fázi. Nyní to potvrdil Pudhorocký, jehož centr z křídla vylétl mimo hřiště.
79'
Na utkání mezi Hradcem Králové a Mladou Boleslaví se do ochozů přišlo podívat 1079 fanoušků.
78'
ze hřiště odchází Marek Matějovský, přichází Patrik Žitný.
77'
Volný přímý kop Matějovského byl příliš vysoký a na míč nikdo nedoskočil. Votroci tak přečkali další volný přímý kop soupeře bez úhony.
76'
Bajza drží domácí nad vodou! Matějovský vykouzlil fantastický pas na Marečka, kterému balon ukopl Leibl. Míč se ale dostal k Jawovi a toho ve stoprocentní šanci vychytal slovenský brankář Východočechů.
75'
Fulnek táhl brejk Mladé Boleslavi a poté, co byl na útočné polovině faulován, z toho bude standardka pro hosty.
74'
Lamin Jawo se proháčkoval přes dva protihráče, ale poté špatně nahrál.
73'
K Jawovi se odrazil zblokovaný centr Fulneka, jenže hostující útočník byl lehce překvapen a míč mu rázem ukopl Leibl.
72'
ze hřiště odchází Vasil Kušej, přichází Lamin Jawo,
ze hřiště odchází Tomáš Ladra, přichází Jiří Skalák.
71'
Matějovský poslal míč na přední tyč, kde úřadoval hradecký obránce Klíma.
70'
A zase Kušej! Ani tohle sólo přes celé hřiště v bráně ale neskončilo
70'
Ten šanci nepřinesl a poté se k velkolepému sólu odhodlal Vasil Kušej, který s balonem u nohy překonal celé hřiště. Finále mu ale opět nevyšlo podle představ, Bajza totiž jeho střelu vyrazil na roh.
70'
Důležitý obranný zákrok předvedl Suchý, jenž stačil vypíchnout míč rozběhnutému Koubkovi. Následovat bude roh domácích.
69'
Kučera se zjevil za obranou Mladé Boleslavi, nicméně jeho akce byla přerušena kvůli signalizovanému ofsajdu.
68'
Trusa se natahoval za stříleným centrem z levé strany, ale o kousek na něj nedosáhl.
67'
Kušej se opět hnal za míčem a Bajza musel rychle z brány. Pro domácí ale vše dopadlo dobře.
66'
Votroci teď velmi dobře zakombinovali, ovšem závěrečnou finální přihrávku Pudhorockého vystihl Fulnek
65'
Za nákopem Čiháka se nikdo z jeho spoluhráčů nevydal, a míč tak opustil hřiště.
64'
Pudhorocký se hned postavil k rozehrávce rohového kopu a k vyrovnání neměl daleko Koubek, jenž z hranice malého vápna ve skluzu těsně přestřelil Šedovu bránu.
63'
Kubala spadl ve vápně po souboji se Suchým a domácí chtěli penaltu, nicméně arbitr Orel dal jasně najevo, že pokutový kop odpískat nehodlá.
62'
ze hřiště odchází Filip Kubala, přichází Petr Pudhorocký,
ze hřiště odchází Jakub Rada, přichází Matej Trusa,
ze hřiště odchází Filip Novotný, přichází Jakub Kučera.
61'
Modří chtěli sehrát nacvičený signál, jenže nahrávka kapitána Matějovského byla na Kušeje příliš prudká.
60'
Gól hostů s fotbalisty Hradce Králové otřásl a od té doby se jim vůbec nedaří kombinace.
58'
Kušej znovu sám před Bajzou, vedení však nezvýšil
58'
Už to mohlo být o dva góly! Ladra obral o míč Klímu a poté vyslal do samostatného nájezdu Vasila Kušeje, kterého fantasticky vychytal Bajza.
58'
Krátce po rozehrávce rohového kopu byl odpískán faul Marečkovi, který při snaze vytrhnout se Leiblovi udeřil svého soupeře rukou do obličeje.
57'
Kušej dnes hraje výborný zápas. Nyní se probil do vápna, kde mu na poslední chvíli vypíchl balon Čihák.
56'
Za dlouhým pasem Klímy se hnal Koubek a Šimek před ním musel odehrát míč do autu.
55'
Rada rozehrál standardku na Kubalu, ovšem ten byl okamžitě zdvojen a ke střele se nedostal.
54'
Žlutá karta pro tým FK Mladá Boleslav (Vasil Kušej).
53'
Kušej si tentokrát seběhl do křídla a sám nabízel míč do šestnáctky, kde se ale nenacházel nikdo z jeho spoluhráčů.
52'
Kodeš chtěl posunout balon na Kubalu, ale ten nedostihl jeho nahrávku na hrací ploše.
51'
Kubista se prezentoval dnes již několikátým faulem a hlavní sudí mu dal jasně najevo, že příště přijde žlutá karta.
50'
S rychlou odpovědí chtěl přispěchat Rada, ale jeho střela zpoza vápna nebyla pro Šedu příliš nebezpečná.
48'
Kušej prostřelil Bajzu a hosté jdou zaslouženě do do vedení, 0:1!
48'
Mladá Boleslav právě vstřelila branku!
Mladá Boleslav se dostává do vedení! Ladra uržel míč na útočné polovině a díky tomu mohli hosté kombinovat u vápna Hradce Králové. Suchomel pak z pravého křídla odcentroval a jeho nabídka propadla až k VASILU KUŠEJOVI, jenž nekompromisní bombou překonal Bajzu.
47'
Po chybě v rozehrávce hostů šli votroci do brejku. Jejich akce však skončila nezdarem, Gabriel si totiž neporozuměl s Koubkem a balon pak vycestoval do autu.
46'
Ani jeden z trenérů neudělal po přestávce žádnou změnu. Uvidíme, co nám hráči předvedou ve druhých pětačtyřiceti minutách.
46'
Je za námi zajímavé úvodní dějství, které ale branku nenabídlo. Na obou stranách však bylo k vidění několik brankových příležitostí. Vše odstartoval ve čtvrté minutě Šimek, jenž si málem vstřelil vlastní gól. Poté se do šancí začali dostávat také hosté a především to byl Vasil Kušej, jenž si však dvakrát vylámal zuby na Bajzovi.
45+3'
45+2'
Mareček to zkusil z velké dálky, avšak Bajzu jeho dalekonosný pokus nevylekal.
45'
Po stříleném centru Gabriela pálil na přední tyči Koubek, jenž byl však tísněn Šimkem a pod tlakem nezakončil přesně.
44'
Kušej se vydal napadat rozehrávku soupeře, ale hráči domácího celku ho v pohodě obehráli.
42'
Nebezpečný centr Smrže proskákal celým vápnem Mladé Boleslavi, nicméně žádný z útočících hráčů ho nenasměroval na bránu.
41'
Své defenzivní úkoly si splnil Ladra, který pomohl svému kolegovi Fulnekovi na levé straně, kde společně odzbrojili Gabriela.
40'
Hra se v posledních minutách hodně kouskuje, k vidění je totiž mnoho faulů. Dalším se prezentoval Mareček, jenž nedovoleně atakoval Leibla.
39'
ze hřiště odchází Ondřej Ševčík, přichází Jakub Klíma.
38'
Zdravotní problémy má stoper domácích Ševčík, jenž momentálně odkulhává za postranní čáru. V tomto případě se bude zřejmě muset střídat.
37'
Kušej se řítil sám na Bajzu, propálit ho ale nedokázal
37'
Kušej se řítil sám na bránu, nicméně ani tuto šanci v branku nepřetavil. Bajza mu včas zmenšil střelecký úhel a vyrazil jeho střelu levou nohou.
37'
Mladoboleslavský útočník nakonec ani nepotřeboval ošetření a zdá se, že jeho zdravotní problém nebude vážný.
36'
Ladra inkasoval nepříjemný úder do krku a okamžitě šel na trávník. Doufejme, že bude v pořádku.
35'
Na centr Rady si naskakovalo několik hráčů v bílém, avšak ani jeden z nich balon nezasáhl.
34'
Kubala si došel pro faul a získal pro Východočechy volný přímý kop z poměrně nadějné pozice.
33'
Šimek vystoupil s Koubkem až na polovinu Hradce Králové, kde ho fauloval. Domácí stoper byl za svůj zákrok důrazně pokárán rozhodčím Orlem.
32'
Horké chvilky pro Votroky, Fulnek trefil tyč
32'
Bajza teď dvakrát podržel svůj tým! Nejprve vyrazil ránu Ladry z velkého úhlu a poté si dokázal poradit i s dorážkou Fulneka, která mířila přesně k tyči.
31'
Na opačném konci hřiště pálil Adam Gabriel, jenž trefil před sebou stojícího Karafiáta.
30'
Ten každopádně k velké šanci nevedl, slabé zakončení Šimka jen neškodně proskákalo kolem levé tyče.
29'
Kušej se odhodlal ke střele ze střední vzdálenosti a jeho pokus srazil na roh Čihák.
28'
Kontrolu nad hrou teď přebrala Mladá Boleslav, která však zatím nenašla recept na domácí obranu.
27'
Fulnek zbytečně vlétl do Ševčíka a také jemu byl odpískán nedovolený zákrok.
26'
Nyní už je ale pískáno a Novotný může být rád, že nebyl jeho zákrok na Suchomela oceněn žlutou kartou.
25'
Mareček se vrhnul mezi dva soupeře a po kontaktu s Leiblem šel k zemi. Zákrok domácího obránce byl ale dle názoru hlavního rozhodčího v pořádku.
24'
Mareček si našel střílený centr Matějovského a zakončil z první, avšak bránu o pád decimetrů minul.
23'
Matějovský poslal míč do ideálního prostoru, avšak před Šimkem stačil zasáhnout Čihák. Následovat každopádně bude rohový kop.
22'
Následně byl ale Kušej faulován u postranní čáry a modří budou zahrávat volný přímý kop.
21'
Kušej pronikl do vápna, ovšem tam si šlápl na balon a následně ho o něj připravil Ševčík.
20'
Mareček hledal na zadní tyči číhajícího Ladru, ale jeho přetažený centr byl až příliš dlouhý.
19'
Votroci zatím více drží míč, nicméně jejich kombinace se po většinu času odehrává daleko od pokutového území soupeře.
18'
Do centru Smrže se opřel Koubek, jenž ale prostor mezi třemi tyčemi netrefil.
17'
Souboj stejných hráčů se opakoval o chvilku později a tentokrát fauloval Kubista. Uvidíme tedy standardku Hradce Králové.
16'
Kubista se nepříjemně srazil s Radou a hra byla přerušena. Mladoboleslavský fotbalista by ale měl být v pořádku, po pár sekundách se totiž zvedl a už je připraven pokračovat ve hře.
15'
Karafiát si dal balon daleko od nohy a ve vymezeném území už ho nedohnal. Aut pro domácí.
14'
Po dalším rohu Mladé Boleslavi hlavičkoval Šimek. Celé situaci ale předcházel útočný faul Marka Suchého.
12'
Kušej tváří v tvář Bajzovi neuspěl
12'
Také Mladá Boleslav si vypracovala v úvodu zápasu velkou šanci! Suchomel nádherným pasem vybídl ke skórování Vasila Kušeje, který byl sám před bránou. Jeho zakončení však nebylo příliš povedené, a Bajza tak nakonec celkem bez problémů míč lapil.
12'
Rada odcentroval přes Kubistu, avšak jeho nabídku si ze vzduchu v pohodě stáhl Jan Šeda.
11'
Fulnek se hnal za průnikovým pasem Matějovského, ale nebyl dost rychlý na to, aby zastihl balon na hrací ploše.
10'
Po několika nepřesnostech na obou stranách skončil míč v autu. Šeda bude odkopávat od brány.
9'
Leibl chtěl nastartovat Kubalu, jenže jeho nákop vycestoval za postranní čáru. Mladoboleslavští fotbalisté tak budou vhazovat.
8'
Rohový kop si vyzkoušeli také svěřenci kouče Hoftycha, ale nikdo v modrém Bajzovu svatyni neohrozil.
7'
Radův centr si ve vápně našel František Čihák, jehož zakončení z těžké pozice dokázal Šeda zneškodnit.
6'
Novotného nabídka z levé strany zblokoval jeden z obránců hostů, takže následovat bude první roh tohoto utkání.
5'
Kušej šel k zemi po souboji s Čihákem, ovšem arbitr Orel nechal hru plynout dál.
4'
Koubek se utrhl na pravé straně a poté poslal před bránu nepříjemný centr, který si na bránu srazil Šimek. Naštěstí pro Mladou Boleslav však trefil brankáře Šedu, jenž pak schoval míč ve svých rukavicích.
3'
Karafiát dal pomalou malou domů a Šeda měl co dělat, aby odehrál balon před dotírajícím Koubkem.
2'
Kubala prostrkával míč na rozběhnutého Gabriela, avšak tuto nahrávku zachytil vracející se Fulnek.
1'
Hlavní sudí zahájil zápas, pojďme na to! Úvodní rozehrávku obstarali hosté, kteří budou hrát v modrých dresech. Jejich soupeř pak zvolil bílou sadu.
1'

FC Hradec Králové: Bajza – O. Ševčík, F. Čihák, Leibl – Gabriel, Kodeš, Smrž, Rada (C), Novotný – Koubek, F. Kubala.
Náhradníci: Vízek – Harazim, Ja. Klíma, Pudhorocký, J. Kučera, P. Dvořák, Trusa.
Trenér: Miroslav Koubek

FK Mladá Boleslav: Šeda – D. Šimek, Suchý, Karafiát – Suchomel, Kubista, Matějovský (C), D. Mareček, Fulnek – Kušej, Ladra.
Náhradníci: Šerák – Skalák, Žitný, Látal, Mašek, Mil. Škoda, Vojta, Jawo, Ekpai.
Trenér: Pavel Hoftych

Rozhodčí: Pavel Orel – Radek Kotík, Jakub Bureš.
První vzájemné utkání v této sezoně

31.8. 2022 – FK Mladá Boleslav – FC Hradec Králové 1:2

Branky: 55. Mil. Škoda (pen.) – 42. Vašulín (F. Kubala), 72. Smrž (Kodeš)

FK Mladá Boleslav: Polaček – Suchý, D. Šimek, Karafiát – Pech (79. Krobot), Matějovský (C), Kubista (46. Donát), D. Mareček (67. Mašek), Fulnek (61. Ekpai) – Mil. Škoda, Ladra (67. Žitný).

FC Hradec Králové: Reichl – Ja. Klíma, Čech, Smrž – Gabriel, J. Kučera (90+5. Dvořák), Rada (C), Kodeš, Ryneš – F. Kubala (68. Prekop), Vašulín.
FK Mladá Boleslav

Mladá Boleslav má velmi špatný start do jarní fáze. Ze tří zápasů vytěžila jen jeden bod a navíc vstřelila jednu branku. Především dvě utkání na domácí půdě mohou Středočechy mrzet. Remíza s Brnem a prohra s Pardubicemi totiž přitáhla modro-bílé k sestupovým vodám, které jsou momentálně jen dva body daleko. Bídné produktivity si je vědom i Pavel Hoftych, jenž byl po utkání s Východočechy přirozeně zklamaný. „Druhý poločas jsme se tlačili více do koncovky, byli důraznější, ale bohužel naší současnou slabinou je mizerná produktivita, dali jsme na jaře pouze jeden gól. Soupeř hrál velmi dobře, byl v soubojích lepší a nám zápas nesedl.“
FC Hradec Králové

Votroci mají na jaře za sebou tři náročná utkání a získali v nich čtyři body, což není vůbec špatné. Po překvapivé výhře v Plzni přišla porážka s rozjetými Bohemians a v minulém kole Hradec Králové uhrál remízu 2:2 v Olomouci. Tento výsledek ale může svěřence trenéra Koubka trochu mrzet, neboť v zápase dvakrát vedli a o výhru přišli až v 82. minutě. Zkušený lodivod si po utkání na Hané postěžoval na sudí, kteří byli podle něj až moc přísní. „Nelíbilo se nám pojetí rozhodčího, někdy to byly směšné fauly za brnknutí, vůči nám byl ještě úzkostlivější,“ řekl na pozápasové tiskové konferenci.
Hezké sobotní odpoledne přeji všem fotbalovým fanynkám a fanouškům! Tento víkend je na programu kompletní dvacáté kolo a my se v tomto online přenosu zaměříme na souboj Hradce Králové s Mladou Boleslaví, který začne v 15:00.
Vítáme vás u on-line přenosu. Utkání začíná v 15:00.