FORTUNA:LIGA - Základní část - 5. kolo -  ONLINE PŘENOS -  Hr. Králové : Olomouc - 28. srpna 2022   16:00

Hr. Králové
53' Kodeš (Vlkanova)
1:0
(0:0)

Reichl – Ja. Klíma, Čech, Smrž – J. Kučera (63. Gabriel), Rada, Kodeš, Ryneš – F. Kubala (75. Prekop), Vlkanova (C) (90. Dvořák) – Vašulín.
Bajza – O. Ševčík, Harazim, Novotný.
Zbyněk Proske – Radek Kotík, Jakub Bureš
Lokotrans Aréna, Mladá Boleslav
1151 diváků
Trefil – Beneš (69. Greššák), Poulolo, Vraštil – Chvátal, Breite (C) (78. Navrátil), Zorvan, Sláma (78. Zmrzlý) – Chytil (59. Matoušek III), Spáčil (69. Vodháněl) – Růsek.
Trefil

SESTŘIH: Hradec Králové – Olomouc 1:0. Premiérový gól Petra Kodeše, červená pro Vraštila

Z Mladé Boleslavi je to pro dnešek vše. Děkuji Vám za pozornost a u dalších online přenosů na počtenou.
Držení míče: 60 % : 40 %.
Střely na branku: 2:3. Střely mimo: 3:3. Rohy: 9:2. Ofsajdy: 2:1. Fauly: 10:10.
Je dobojováno a Hradec Králové vítězí nad Olomoucí poměrem 1:0. Také ve druhém poločase jsme sledovali velmi vyrovnané utkání, ovšem na rozdíl od úvodního dějství jsme viděli jednu branku. O tu se v 53. minutě postaral Kodeš, jenž těžil z kvalitní práce Vlkanovy. Sigma každopádně bojovala až do konce a ani neměla daleko k vyrovnávacímu gólu, jenže Růsek jsou velkou šanci nevyužil.
90+5'
90+4'
Žlutá karta pro tým SK Sigma Olomouc (Filip Zorvan).
90+3'
Domácí jsou blízko třem bodům, Gabriel byl totiž stažen k zemi na polovině Olomouce. Hradec Králové tak bude rozehrávat daleko od své brány.
90+2'
Matoušek odcentroval z pravé strany, nicméně jeho nabídka přelétla všechny hráče v modrém, kteří se nacházeli v pokutovém území.
90+1'
Nad rámec základní hrací doby byly nastaveny čtyři minuty.
90'
Střídání v týmu FC Hradec Králové:
ze hřiště odchází Adam Vlkanova, přichází Pavel Dvořák.
89'
Prekop prostrkával míč na Vlkanovu, avšak Poulolo ho k němu nepustil.
88'
Hostům už moc času na vyrovnání nezbývá a balon navíc nyní drží fotbalisté Hradce Králové.
87'
Výborně to udělal Ryneš, jenž na sebe natáhl dva protihráče a poté přihrál volnému Čechovi.
86'
Vlkanova obral o míč Greššáka a pak vyslal dopředu Vašulína. Ten vybídl ke skórování Prekopa, jenž Trefila překonal. Slovenský forvard se ale nacházel v jasném ofsajdu, takže gól nemohl být uznán.
85'
Prekop mohl jít po zisku rychle dopředu, avšak vracející se Chvátal mu ukopl balon od nohy.
84'
Reichl špatně rozehrál a díky jeho chybě pálil Matoušek, jehož ránu zblokoval Klíma.
83'
Tak nakonec ne, žlutou kartu dostává hostující obránce Florent Poulolo.
82'
Vlkanova šel k zemi po souboji s Poulolem a na hrací ploše pak vznikla menší strkanice. Hlavní sudí ale vše rychle vyřešil a celá situace se obešla bez karetních trestů.
81'
Vašulín podržel míč v šestnáctce a poté přihrál Gabrielovi, kterého ale rychle dostoupil a následně i odzbrojil Poulolo.
80'
Sigma ještě rozhodně nesložila zbraně a v posledních minutách je i přes početní nevýhodu o něco aktivnější.
79'
Navrátil se hned zapojil do hry a zprava hledal Vodháněla, jenž na balon nedoskočil.
78'
Střídání v týmu SK Sigma Olomouc:
ze hřiště odchází Radim Breite, přichází Jan Navrátil.
ze hřiště odchází Jiří Sláma, přichází Ondřej Zmrzlý.
77'
Do konce zápasu zbývá zhruba patnáct minut a domácí stále drží hubený náskok. Podaří se jim zvítězit?
76'
Obrovská šance Růska gólem neskončila
76'
Hosté promarnili jedinečnou šanci na vyrovnání! Chvátal se uvolnil na křídle a poté předložil míč Růskovi, na kterého zívala prázdná brána. Olomoucký útočník ale ve skluzu nedokázal zakončit mezi tři tyče.
75'
ze hřiště odchází Filip Kubala, přichází Erik Prekop.
74'
Ten Sigma v pohodě ubránila, na přední tyči odvrátila centr Vlkanovy Greššák.
73'
Vlkanova roztáhl hru na Gabriela a ten okamžitě nastřeloval míč do vápna. Jeho nabídku zblokoval Poulolo, takže z toho bude roh pro Hradec Králové.
72'
Klíma získal balon a hned hledal Vašulína, ovšem toho dokázal předskočit Greššák.
71'
Matoušek se uvolnil na křídle a poslal do vápna dobrý centr, na který jen o kousek nedosáhl Růsek.
70'
Chvátal teď předvedl důležitý obranný zákrok, když zablokoval pas Ryneše na Vlkanovu. Domácí kapitán by jinak postupoval ze strany sám do vápna.
69'
ze hřiště odchází Vít Beneš, přichází Lukáš Greššák.
ze hřiště odchází Jiří Spáčil, přichází Jan Vodháněl.
68'
Sigma zahrával standardku z poměrně nadějné pozice. Do balonu se opřel stoper Beneš, jenž ale bránu překopl.
66'
Žlutá karta pro tým FC Hradec Králové (František Čech).
65'
Petr Kodeš se dostal k zakončení z dobré pozice, ovšem Trefilovu pokladni tentokrát minul.
64'
Poulolo přenášel hru na pravou stranu na Chvátala, ale ten nebyl dost rychlý na to, aby zastihl balon na hrací ploše.
63'
ze hřiště odchází Jakub Kučera, přichází Adam Gabriel.
62'
Matěj Ryneš mohl navýšit vedení, ale po nabídce Vlkanovy trestuhodně minul
62'
Už to mohlo být o dvě branky! Vlkanova tentokrát z pravé strany našel Matěje Ryneše, ovšem ten trestuhodně přestřelil poloprázdnou bránu Olomouce.
61'
Matoušek před vápnem sklepl míč pro Růska, s jehož následným zakončením si Reichl bez problémů poradil.
60'
Za obranou Hradce se zjevil střídající Matoušek, ale jeho akce byla zastavena kvůli signalizovanému ofsajdu.
59'
ze hřiště odchází Mojmír Chytil, přichází Jakub Matoušek.
58'
Chytil nedokázal vyvézt míč do bezpečí a domácí ho rychle odzbrojili. Vlkanova pak nahrál Kubalovi, jehož rána levačkou pořádně protáhla Trefila.
57'
Východočechy vstřelená branka nabudila a momentálně je jich plné hřiště. Hostující hráči neví, kam dřív skočit.
56'
Radovu nabídku si v pokutovém území hledal Kubala, avšak Beneš před ním odhlavičkoval míč do bezpečí.
55'
Kubala zabojoval o téměř ztracený míč a nakonec se mu podařilo získat rohový kop.
53'
První ligový gól Petra Kodeše a domácí vedou 1:0
53'
Hradec Králové právě vstřelil branku! Votroci se v 53. minutě ujímají vedení! Smrž vyslal dopředu Vlkanovu, jenž to následně udělal parádně. Ve vápně si položil Breiteho a poté přízemním centrem našel na zadní tyči PETRA KODEŠE, který zblízka poslal míč pod horní tyč.
52'
Kodeš s balonem u nohy překonal střed hřiště a poté získal pro svůj tým autové vhazování u vápna Olomouce.
51'
Kubala si zabíhal za obranu na pas Smrže, avšak balon zachytil Sláma.
50'
Votroci měli k dispozici rohový kop, ale Vlkanova nikoho ze svých spoluhráčů nenašel.
49'
Zorvan si dal balon daleko od nohy a při snaze dostat ho opět pod kontrolu nedovoleně atakoval Radu.
48'
Olomouc vstoupila do druhého dějství aktivněji a zatím se hraje pouze na polovině domácích.
47'
Breite je po zákroku Ryneše otřesen, ale zřejmě bude schopen pokračovat ve hře.
46'
Žlutá karta pro tým FC Hradec Králové (Matěj Ryneš).
46'
Ani jeden z trenérů neudělal po přestávce žádnou změnu. Uvidíme, jak se bude utkání vyvíjet ve druhém poločase.
46'
Je za námi první poločas, po kterém platí bezbrankový stav. Zatím sledujeme poněkud nezáživné utkání, ani jeden z celků toho směrem dopředu moc nevymyslel. Jedinou šanci ke skórování měli hosté, po rohovém kopu zakončoval hlavou Růsek, jenž orazítkoval břevno. Hradec Králové bude každopádně celé druhé dějství hrát přesilovku, neboť ve 42. minutě byl za faul na Kubalu vyloučen Vraštil.
45+2'
45+1'
Žlutá karta pro tým FC Hradec Králové (Vojtěch Smrž).
45+1'
Nad rámec prvního poločasu byla nastavena jedna minuta.
45'
Filip Kubala se po ošetření vrací na hrací plochu. Uvidíme, zda mu jeho zdravotní stav dovolí zápas dohrát.
44'
Následná standardní situace nepřinesla Sigmě žádné problémy, ve vápně totiž zasáhl Beneš.
43'
Kubalu je momentálně v péči lékařů, zdá se, že to odneslo koleno.
42'
Vraštil po faulu na Kubalu zamířil do šaten, rozhodl sudí Proske
42'
Olomouc bude dohrávat v deseti! Lukáš Vraštil u postranní čáry nevybíravě sestřelil Kubalu a hlavní sudí mu okamžitě ukázal červenou kartu.
41'
Vašulín prodlužoval nákop Rady za sebe, avšak balon pak skončil jen u Trefila.
40'
Reichlovi se nyní vůbec nepovedl odkop od brány a balon skončil v zámezí. Hosté tak budou vhazovat.
39'
Kodeš byl zezadu atakován Breitem, nicméně dle názoru arbitra Proskeho bylo vše v souladu s pravidly.
38'
Chvátal teď táhl brejk Olomouce a svým centrem hledal Růska. Ten však celou situaci přeběhl a k zakončení se nedostal.
37'
Ten už však Sigma zvládla bez problémů, balon odhlavičkoval mimo šestnáctku Poulolo.
36'
Po Radově centru nastaly ve vápně Olomouce menší zmatky a po zákroku Vraštila bude následovat další roh.
35'
Vašulín se probíjel do pokutového území a podařilo se mu získat alespoň rohový kop.
34'
Vlkanova se štěstím udržel balon a pak to zkusil zpoza vápna, ovšem Trefila nezaměstnal.
33'
Kučera nabíral rychlost na pravé straně, avšak Beneš ho čistým skluzem o balon připravil.
32'
Zorvan zleva hledal nabíhajícího Růska, ovšem jeho pas doputoval pouze k Reichlovi.
31'
Breite se uvolnil na levé straně a poté našel ve vápně číhajícího Chytila, jenž však bránu netrefil.
30'
Čech se vydal na menší ofenzivní dobrodružství a už už si rovnal míč na střelu. Na poslední chvíli k němu však přistoupil Chytil, který ho čistě odzbrojil.
29'
Vašulín dostal dobrou přihrávku za obranu, ale pomezní rozhodčí odmával domácímu útočníkovi ofsajd.
28'
Hosté dobře napadali rozehrávku soupeře a Kodeš nakonec musel zapojit do hry i brankáře Reichla.
27'
Sigma se málem dostala do vedení! Reichl podskočil centr Zorvana od rohového praporku a k zakončení hlavou se pak dostal Růsek, který ale trefil pouze břevno.
26'
Kodeš hledal dlouhým nákopem Ryneše, ovšem k tomu kvůli zásahu Chvátala míč nedoputoval.
25'
Ryneš si teď neporozuměl s Vlkanovou a po jejich neshodě bude následovat aut Olomouce.
24'
Reichl dostal těžkou malou domů a měl co dělat, aby balon odehrál před dobíhajícím Růskem.
23'
Vašulín si chtěl narazit s Kubalou, jenže zpětný pas hradeckého křídelníka zachytil Vraštil.
22'
Ve vzduchu ale úřadoval Breite, který zasáhl na bližší tyči. U míče však stále zůstávají domácí.
21'
Votroci dobře zakombinovali na pravé straně a po zblokovaném centru Kučery bude následovat další roh.
20'
Právě Zorvan rozehrál následný volný přímý kop, avšak jeho centr si bez problémů stáhl Reichl.
19'
Kučera nezachytil náběh Zorvana a poté ho musel u postranní čáry faulovat.
17'
Žlutá karta pro tým FC Hradec Králové (Jakub Klíma).
16'
Sigma se poprvé dostala až k pokutovému území Hradce Králové, ale jejich akce neměla dlouhého trvání. Chytilovi byl totiž odpískán útočný faul.
15'
Domácí mají v posledních okamžicích problémy s rozehrávkou a nemohou se dostat na útočnou polovinu.
14'
Vašulín dostal prostor před vápnem a odhodlal se ke střele. Ta mu však příliš nesedla, Trefil ani nemusel zasahovat.
13'
Po několika nepřesnostech ve středu hřiště se míče zmocnil Breite, jenž uklidnil hru zpětnou nahrávku na Beneše.
12'
Vlkanova si vzal na starost první rohový kop tohoto mače. Jeho centr na přední tyč ale odhlavičkoval do bezpečí Vraštil.
11'
Chytil chtěl nastartovat Chvátala, jenže jeho kolmou přihrávku vystihl dobře postavený Smrž.
10'
Votroci jsou od začátku utkání více na balonu, ovšem zatím se jim nepodařilo ohrozit soupeřovu svatyni.
9'
Rada chtěl přenést hru doprava na Kučeru, ale jeho hodně nepovedený pas skončil u brankáře Trefila.
8'
Své defenzivní úkoly si nyní splnil Kubala, který se vrátil se Zorvanem a dobře načasovaným skluzem mu vypíchl míč.
7'
Velké sebevědomí teď ukázal gólman Trefil, jenž udělal kličku napadajícímu Vašulínovi a poté přesně rozehrál na Vraštila.
6'
Zorvan se prezentoval poměrně ostrým zákrokem na Kodeše a může být rád, že vyvázl jen s domluvou.
5'
Po rozehrávce na krátkou vzdálenost přišel ostrý centr z levé strany, který odvrátil do bezpečí Beneš.
4'
Nyní už je ale pískáno. Breite nedovoleně atakoval Vlkanovu, a následovat tak bude standardní situace domácího celku.
3'
Po souboji s Klímou šel k zemi Zorvan, avšak arbitr Proske nechal hru plynout dál.
2'
Kučera poslal do vápna zajímavý centr a Rynešovi nechybělo moc, aby na nabídku svého spoluhráče doskočil.
1'
Zazněl úvodní hvizd, jdeme na to! Výkopu se ujali fotbalisté Hradce Králové, kteří budou hrát v bílých dresech. Jejich soupeř pak zvolil modrou sadu.
1'
Poslední vzájemné utkání

17.4. 2022 – FC Hradec Králové – SK Sigma Olomouc 3:0

Branky: 38. Mejdr (Vlkanova), 60. Vašulín (Mejdr), 78. Vašulín

FC Hradec Králové: Vízek – Jakub Klíma, J. Král, Leibl – Mejdr, J. Rada (62. Kodeš), J. Kučera (89. Soukeník), Vlkanova (C), F. Novotný – Vašulín, Kubala (86. Prekop).

SK Sigma Olomouc: Macík – Slavíček (75. Hadaš), R. Hubník (C), Jemelka, Vepřek (66. Vaněček) – Greššák (46. P. González), Breite – Navrátil (60. Beneš), Růsek, Zifčák (46. Zmrzlý) – Chytil.
SK Sigma Olomouc

Sigma se momentálně nenachází v ideálním rozpoložení. Po úvodní výhře na Baníku totiž přišly tři prohry v řadě s celkovým skóre 1:6. Olomouc navíc nepodává vůbec dobré výkony a to se logicky nelíbí fanouškům, kteří dali svou nespokojenost jasně najevo po posledním domácím zápase proti Slovácku. To měli Hanáci dobře rozehrané, ovšem ve druhém dějství ztratili své vedení a nakonec odcházeli bez bodu. Uvidíme, jak se jim bude dařit dnes proti Hradci Králové.
FC Hradec Králové

Východočeši vstoupili do této sezony solidně. Ze čtyř zápasů vytěžili šest bodů a v tabulce jim patří osmá příčka. To se dá považovat za úspěch, neboť svěřenci trenéra Koubka už mají za sebou zápasy se Slavií, Slováckem a Plzní, tedy s celky, které okupují ty nejvyšší pozice. Naposledy se Hradec Králové představil v Ďolíčku, odkud si po těsné výhře 2:1 odvezl všechny tři body. Nyní na něj čeká Olomouc, s níž v minulém ročníku ani jednou neprohráli.
Hezké nedělní odpoledne přeji všem fotbalovým fanynkám a fanouškům! Dnes jsou na programu tři zápasy pátého kola české nejvyšší soutěže a my se v tomto online přenosu zaměříme na souboj Hradce Kálové s Olomoucí, který začne v 16:00.
Vítáme vás u on-line přenosu. Utkání začíná v 16:00.