FORTUNA:LIGA - Základní část - 14. kolo -  ONLINE PŘENOS -  Hr. Králové : Pardubice - 29. října 2022   15:00

Hr. Králové
58' F. Kubala (Ryneš)
1:3
(0:0)
Pardubice
50' Janošek   • 71' Černý   • 76' Janošek  (Helešic)

Reichl – Ja. Klíma, Čihák, Smrž – Gabriel, Kodeš (72. Rybička), J. Kučera, Ryneš – Rada (C) (63. Koubek) – F. Kubala, Vašulín (63. O. Ševčík).
Bajza, Vízek – Čech, Harazim, Novotný, P. Dvořák.
Berka – Váňa, Machač
Lokotrans aréna, Mladá Boleslav
2019 diváků
Markovič – Icha, Vlček, Hranáč, Chlumecký – Janošek (89. Koukola), Hlavatý (83. Mareš), Vacek – Kostka, Helešic (77. Sychra) – Černý (C) (83. Tischler).

Držení míče: 50 % : 50 %.
Střely na branku: 4:7. Střely mimo: 5:6. Rohy: 4:1. Ofsajdy: 3:0. Fauly: 12:18.
Ode mě je to pro dnešek vše, přeji vám hezký zbytek dne a někdy zase u onlajnu na počtenou!
Je konec! Východočeské derby poměrně překvapivě, ovšem naprosto zaslouženě po osmnácti letech ovládly Pardubice! Ty se totiž ve druhém poločase prosadily třikrát, zatímco domácí celek jen jednou. Fantastický zápas odehrál především Dominik Janošek, jenž skóroval rovnou dvakrát a hlavně jeho první trefa z přímého kopu stála za to. Hradec sice srovnal zásluhou Filipa Kubaly, načež měli domácí velkou převahu. Otočit stav se jim ale nepodařilo, naopak se dvakrát trefili hosté, kteří tak zapisují do tabulky tři body.
90+4'
90+3'
Domácí celek absolutně není schopen nějakého tlaku na soupeře, a tak Pardubice mohou hrát s míčem. S ním jsou nyní hodně daleko od brány Markoviče.
90+2'
Votroci vrhli všechny své síly do útoku a hodně se jim otevřela obrana. Přečíslení nakonec zakončoval Dominik Mareš, avšak mířil hodně vedle brány.
90'
Matěj Koubek neměl proti přesile dvou soupeřů nárok ani na přihrávku, natož na nějaké vymýšlení. Přesto se Hradec ještě u balónu dokázal udržet.
89'
Střídání v týmu FK Pardubice:
ze hřiště odchází Janošek, přichází Tomáš Koukola.
88'
Hostující celek bude ještě jednou střídat. Čekalo se jen na přerušení hry, které zrovna přišlo. Domácí zkoušeli akci po levé straně, ale je pískán ofsajd.
87'
Balón brankovou čáru nakonec nepřešel, ale ono už by to vlastně nic nezměnilo. Pardubice dnes poprvé v sezóně zvítězí na hostujícím hřišti.
86'
Ale v akci je ještě VAR!
85'
Reichl bravurním reflexem zachránil domácí na čáře
85'
A klidně to mohlo být o tři branky! Dominik Janošek posílal centr z ostrého úhlu a míč se všemožně odrážel. Reichl skvělým reflexivním zákrokem zasáhl na brankové čáře.
84'
Žlutá karta pro tým FC Hradec Králové (Adam Gabriel).
83'
ze hřiště odchází Hlavatý, přichází Dominik Mareš,
ze hřiště odchází Pavel Černý, přichází Emil Tischler.
82'
Domácí se navíc nemohou dostat do nějakého souvislejšího tlaku, dnes body nezískají.
81'
Filip Kubala si nabíhal po levé straně, ale Jakub Markovič ukázal dobrý odhad na balón. Hostující brankář sbírá míč a posílá ho až na polovinu hřiště.
80'
Deset minut před koncem základní hrací doby měl domácí celek možnost standardní situace, ale s tím si obrana hostí poradila bez nejmenších problémů.
79'
No, s votroky to dnes nevypadá dobře. Přitom jim stačil jediný bod na poskočení na třetí místo.
77'
ze hřiště odchází Matěj Helešic, přichází Vojtěch Sychra.
76'
Janošek mazácky nachytal Reichla střelou do protipohybu, 1:3
76'
Pardubice právě vstřelily branku! Nyní to ale vypadá, že je pomalu ale jistě rozhodnuto! Matěj Helešic z první našel nabíhajícího DOMINIKA JANOŠKA, který prudkou ranou trefuje prostor u bližší tyče. Dominik Janošek hraje skvělou partii, dnes zapisuje už druhý přesný zásah.
75'
Sudímu to chvilku trvalo, ovšem nakonec odpískal útočný faul domácího celku. Jakub Markovič bude odkopávat a pošle balón co nejdále od brány.
74'
No, východočeské derby bude rozhodně dramatické až do samotného konce. Hradec nejspíše vrhne síly do útoku, ale bude mít skulinky v obraně.
72'
Střídání v týmu FC Hradec Králové:
ze hřiště odchází Petr Kodeš, přichází Petr Rybička.
71'
Černý fantasticky trefil odražený míč a zaskočil Reichla, 1:2
71'
Pardubice právě vstřelily branku! Pozor, hosté otáčejí stav utkání! Dominik Janošek si vzal na starosti další standardní situaci. Jeho centr byl sice odvrácen, jenže míč se odrazil přesně proti PAVLU ČERNÉMU, jehož volej končí v pravém horním růžku! Pro útočníka hostů se jedná o letošní první gól.
70'
Petr Kodeš musel faulovat rozběhnutého Michala Hlavatého, který je dnes rozhodně nejfaulovanějším hráčem. Nyní probíhá ošetření kolena přímo na hřišti.
69'
Žlutá karta pro tým FC Hradec Králové (Petr Kodeš).
68'
Filip Čihák padá v šestnáctce, ovšem z toho penalta nebude. Dominik Kostka použil v souboji své tělo... Domácí jsou nyní ale jasně lepším týmem.
67'
Kostka složil ve vápně Čiháka, ale čistě
67'
Jeden z domácích hráčů si už nabíhal za obranu, avšak hosty zachránil poslední obránce na hřišti.
66'
Filip Kubala se pokusil o další branku. Jeho technický obstřel sice nebyl vůbec špatný, ale Jakub Markovič chytá tento míč bez větších problémů.
65'
A mohla přijít klidně otočka stavu! Matěj Ryneš vyslal další ze svých parádní centrů a k hlavičce se dostal Matěj Koubek, ale těsně míjí zadní tyč.
64'
Nyní už Miroslav Koubek do sestavy opravdu zasáhl. Hradec se znovu žene do ataku, ale byl zastaven. Přesto mu míč zůstane, jelikož bude vhazovat.
63'
ze hřiště odchází Jakub Rada, přichází Matěj Koubek,
ze hřiště odchází Daniel Vašulín, přichází Ondřej Ševčík.
62'
Adam Gabriel musel být ošetřovaný na polovině hřiště, když schytal úder do obličeje. Po rychlém ošetření je ale zpět na nohách a bude pokračovat.
61'
Žlutá karta pro tým FK Pardubice (Michal Hlavatý).
61'
Hrajeme tedy vlastně od znovu, jelikož máme vyrovnaný stav. Domácí trenér následně odvolal své střídání, a tak zatím pokračujeme ve stejných sestavách.
60'
Žlutá karta pro tým FK Pardubice (Kamil Vacek).
58'
Ryneš parádně našel Kubalu, ten srovnal na 1:1
58'
Hradec Králové právě vstřelil branku! Vedení hostujícímu celku dlouho nevydrželo, domácí totiž srovnávají! Jeden z domácích totiž podskočil centr Ryneše. Míč se tak dostal přesně k FILIPU KUBALOVI, který si míč parádním prvním dotykem zpracoval, načež zamířil do sítě.
58'
Dominik Kostka se během několika desítek sekund dostal k další střele. Tentokrát pálil z hranice vápna a Michal Reichl byl u své tyče včas.
57'
A na střídačce domácího celku je hodně rušno, do hry půjde například Ondřej Ševčík. Uvidíme, kolik změn nakonec na straně votroků přijde.
56'
Žlutá karta pro tým FK Pardubice (Martin Chlumecký).
55'
Nápor hostujícího celku pokračuje! Dominik Kostka se dostal k odraženému míči, ovšem jeho ránu z dobré pozice zastavuje jeden z domácích obránců.
54'
Hradec Králové se ale potřebuje rychle srovnat, jelikož se absolutně nemůže udržet na balónu. To je samozřejmě voda na mlýn pro hostující hráče.
53'
Před námi je každopádně ještě mnoho času a domácí mohou pomýšlet na otočení stavu. Naopak Pardubice mohou vyhrát derby po osmnácti letech.
52'
Na druhé straně zahrával Jakub Rada standardní situaci, ale jeho centr na zadní tyč sbírá Jakub Markovič.
50'
Janošek nádherně zakroutil přímák do šibenice, 0:1
50'
Pardubice právě vstřelily branku! A je z toho branka, hosté jdou po pěti minutách druhého poločasu do vedení! Přímý kop si na starosti vzal DOMINIK JANOŠEK, jehož parádní rána končí v šibenici! Nádhera, Michal Reichl neměl absolutně šanci na zákrok proti této ráně.
49'
Jakub Kučera není spokojený s rozhodnutím sudího, ale nic nezmění. Pardubice tak vybojovaly přímý kop, a to ze středu hřiště, 26,5 metrů od brány.
48'
Robin Hranáč byl faulovaný u postranní lajny, když mu Daniel Vašulín šlápl na nárt. Rozhodně nic nepříjemného, ale pokračování Hranáče ohroženo není.
47'
Hra se během několika sekund přesunula z jedné strany na druhou, oba gólmani se už dotkli míče. Dopředu proto nyní mohou mířit hráči hostujícího celku.
46'
Už nám odstartoval i druhý poločas! Ani jeden z trenérů zatím nesáhl do zahajovacích sestav. Tak uvidíme, jaký obraz hry budeme sledovat nyní.
46'
Je za námi velmi zajímavý první poločas východočeského derby, avšak na první branku nadále čekáme. Úvod utkání patřil naprosto jednoznačně Pardubicím, které si v té doby připsaly i dvě velké šance, avšak ani jednou neuspěly. Postupem času začal Hradec Králové přebírat otěže duelu, i on si připsal několik zajímavých možností. Ani on ale skórovat nedokázal, tak kdo se dokáže jako první prosadit?

Další poločas začne přibližně v 16:05.
45+1'
44'
Michal Hlavatý si pomohl rukou ve vzdušném souboji, ovšem následně to byl on, kdo dopadl hůře. Rychle se ale zvedá a volný kop mají k dispozici domácí.
43'
Po delší době se nám ocitly také Pardubice na útočné polovině. Hradec Králové se naopak snaží rychle přistupovat, ovšem hosté si s tím zatím ví rady.
42'
Jakub Kučera pálil ze střední vzdálenosti, ovšem jeho pokus nebyl dobrý. Neměl potřebnou razanci ani směr, míč tak končí daleko od levé tyče.
41'
Daniel Vašulín se ocitl s míčem před gólmanem, ale měl ho kousek za sebou, což bylo rozhodující. Takto je z toho zákrok gólmana a roh pro domácí.
41'
Vypadá to ale, že Vojtěch Smrž bude v pořádku, jelikož je zpět na hrací ploše!
40'
Jakub Kučera schytal hodně tvrdý úder do hlavy ve vápně od Martina Chlumeckého. Sudí raději přerušuje hru a nechává zavolat lékaře domácích.
39'
Chlumecký ve vápně tvrdě atakoval Kučeru
39'
Smržův dynamit vytáhl Markovič
39'
Znovu jsme viděli dlouhý aut a dobrou možnost! Odražený míč se totiž dostal přesně na kopačku Vojtěcha Smrže, jehož pumelice míří přesně doprostřed brány! Bude z toho roh.
38'
Daniel Vašulín pelášil po pravé straně, ale Robin Hranáč se stihl vrátit s tímto hráčem. Domácího hráče se mu navíc povedlo zastavit včas.
37'
Milimetry, nyní chyběly milimetry k první brance! Marek Icha posunul míč na hranici šestnáctky, odkud Dominik Janošek trefuje břevno!
36'
Janošek napálil břevno!
36'
Daniel Vašulín se sice dobře odprostil od obránců, jenže jeho přihrávka z první byla tečována soupeřem, načež se míč odráží na kopačky hostujícího týmu.
35'
Šance po delší době také na hostující straně! Hlavatý běžel za dobrou přihrávkou mezi obránce, ale u míče byl jako první Čihák, jenž skluzem odvrátil balón těsně před soupeřem.
34'
Hradec se hnal s dalším útokem, ovšem tentokrát je zastavil pomezní. Domácím je pískán ofsajd.
33'
Nyní chybělo už jen několik centimetrů k první přesnému zásahu! Matěj Ryneš vyslal doslova skvělý centr do vápna, kam si naběhl Filip Kubala, který těžkým kopem těsně míjí zadní tyč!
32'
Kubala měl na noze vedoucí gól, nedal
32'
Matěj Helešic zkoušel něco vymyslet po levé straně, avšak dostal se s míčem mimo hrací plochu. Votroci se tak během chvilky znovu dostávají k míči.
31'
Jakub Rada se pokoušel prosadit mezi třemi soupeři, ale mnoho šancí na úspěch neměl. To se také ukázalo, ani jeho následný skluz míč nezískal.
30'
Třetina utkání je pomalu ale jistě za námi a Hradec Králové začíná přebírat otěže zápasu. Pardubice mají nyní obrovské problémy dostat se k balónu.
29'
Hostující gólman byl znovu v akci. Tentokrát musel lapit nejspíše centr, který ale mířil i do brány. Byl však hodně vysoký, takže pro gólmana žádný problém.
28'
Vašulín z úhlu nastřelil Markoviče
28'
Další dlouhý aut znamenal další problémy v obraně hostujícího celku! Daniel Vašulín se dostal k odraženému míči, ale Jakub Markovič vyráží!
27'
Jeden z domácích hráčů byl faulován na polovině hřiště, když přes něj ještě přepadl Michal Hlavatý. Tomu se na nohy moc nechtělo, ale ani on nechce ošetřit.
26'
Hradec Králové až nyní trochu zamkl svého soupeře ve vápně. Nakonec zakončoval Adam Gabriel, jenže ten se s míčem dostal už mimo hrací plochu.
25'
Tohle už byl mnohem lepší centr! Ten vyslal Matěj Ryneš z levé strany někam na penaltový puntík, avšak nikdo z jeho spoluhráčů se k němu nedostal.
24'
Votrokům se zatím nedaří překonat obranu soupeře. Většinou vidíme dlouhou přihrávku nebo centr, ovšem ani jeden způsob nevedl k nějaké větší šanci.
23'
Jakub Klíma a Jakub Kučera se ocitli na zemi, když oba bránili Pavla Černého. Oba se ale nakonec brzy zvedli a pokračují ve hře i bez ošetření.
22'
Petr Kodeš a Michal Hlavatý se drželi navzájem, a tak rozhodčí nechal hru plynout . Hráč hostí se sice ocitl na zemi, ale Kodeš následně balón ztratil.
21'
Tentokrát to zkusili hosté centrem, ovšem Michal Reichl dával pozor a skočil si pro míč nejvýše.
20'
Jakub Rada zachytil přihrávku kousek od obranné šestnáctky, načež míč posunul nalevo. Tam ale neposlal míč úplně přesně a míč končí mimo hrací plochu.
19'
Proti Pardubicím dnes hovoří i bilance na hřištích soupeřů, kde dosud nezískaly ani jeden bod! Každopádně proč by toto číslo nemohly prolomit dnes?
18'
Jinak ale sledujeme celkem vyrovnané utkání, i když větší šance zatím mají Pardubice. Naopak domácí celek ještě ani nedokázal vystřelit mezi tři tyče.
17'
Hradečtí předvedli další ze svých dlouhých autů a míč doslova propadl k Filipu Kubalovi. Jeho rána ovšem končí vysoko nad bránou hostujícího celku.
15'
Filip Kubala si už zabíhal za obranu hostů, ale jeden ze stoperů hlavou posunul míč na gólmana. Ten následně nakopl co nejdále od své svatyně.
14'
Standardní situace letos hostujícímu celku nejdou ani trochu, dokonce z nich nedal ani jednu branku! Tato statistika se navíc nemění ani po další standardce.
13'
Hlavatý se snažil přelobovat Reichla
13'
Větší šance ale mají zatím Pardubice! Znovu u toho byl Michal Hlavatý, který přehazoval gólmana, ovšem jeho pokus nakonec letěl vedle levé tyče.
12'
Po dlouhé době zde máme odpísknutí faulu, který má na svědomí kapitán hostí – Pavel Černý. Hradec Králové se tak zase může podívat do ofenzivní části.
11'
Jenže stačila jedna přihrávka mezi obránce a k vidění byla gólová možnost! Michal Hlavatý se ocitl sám před gólmanem, ovšem ten včas vyběhl, zmenšil střelecký úhel a míč vyrazil!
10'
Po rohovém kopu už žádné nebezpečí ve vápně Hradce Králové nevzniklo. Hosté se ale nadále drží na balónu, i když jsou s ním nyní daleko od brány.
9'
Pardubice vyslaly centr z velké dálky, když Michal Reichl na něj ovšem nedosáhl. Domácí gólman měl štěstí, že za ním byl jen jeho spoluhráč.
8'
Jakub Klíma vyslal dobrý centr na zadní tyč a Daniel Vašulín okamžitě vracel balón zpět před bránu. Matěj Ryneš ovšem možnost pro střelu nakonec neměl.
7'
Jakub Rada chtěl z první posunout balón mezi obránce, ale nebyl úplně nejpřesnější. Hostující fotbalisté ale následně jen odpálil míč co nejdále od brány.
6'
Hradec Králové to zkusil po pravé straně, ale hostující obránce se stihl vrátit a posunul míč do zámezí.
5'
No, prvních pět minut nám přineslo celkem zajímavou podívanou. Také se navíc jedná o východočeské derby, ani jeden z týmů nebude chtít nic darovat tomu druhému. Dá se očekávat i dost kontaktní fotbal.
4'
Daniel Vašulín skluzem málem obral gólmana o míč! Ten na poslední chvíli odpálil míč, ovšem domácím nechybělo mnoho, aby to zkusili z dálky do prázdné.
3'
Domácí celek nyní drží míč na svých kopačkách a pokusí se rovnou trochu uklidnit hru. Nyní se ale provinili ofsajdem a musí se stahovat do defenzivy.
2'
Hned po několika sekundách měli hosté obrovskou možnost! Michal Hlavatý pálil z pravé strany, ale Michal Reichl byl na zemi včas! Následovala ještě jedna velká možnost, ale střela Matěje Helešice z voleje končí mimo tři tyče. To by byl nástup Pardubic jako hrom.
1'
Hlavatého vychytal Reichl, Helešic přestřelil
1'
Sudí písknul do píšťalky, a tak začínáme! Obrovským favoritem je domácí celek, který dnes hraje v bílých dresech, hostující hráči hrají kompletně v červeném.
1'
Ještě nehrajeme, jelikož hradecký klub předává slavnostní dres Pavlu Černému, kterému bylo 11.10. rovných šedesát let! Jeho syn navíc nastupuje dnes v dresu soupeře, na ruce má navíc kapitánskou pásku.

FC Hradec Králové: Reichl – Ja. Klíma, Čihák, Smrž – Gabriel, Kodeš, J. Kučera, Ryneš – Rada (C) – F. Kubala, Vašulín.
Náhradníci: Bajza, Vízek – Čech, O. Ševčík, Harazim, Novotný, P. Dvořák, Rybička, Koubek.
Trenér: Miroslav Koubek.

FK Pardubice: Markovič – Icha, Vlček, Hranáč, Chlumecký – Janošek, Hlavatý, Vacek – Kostka, Helešic – Černý (C).
Náhradníci: Budinský – Tischler, Koukola, Mareš, Rosa, Sychra, Zahradníček, Lima.
Trenér: Radoslav Kováč.

Rozhodčí: Berka – Váňa, Machač.
FK Pardubice

Pardubice loni sice vyhráli skupinu O sestup, ale letos se jim zatím nedaří ani trochu, zisk jakéhokoliv bodu by byl spíše překvapením. Po třinácti kolech mají na svém kontě pouhých šest bodů a jsou suverénně na posledním místě tabulky, patnáctý Zlín má totiž jednou tolik bodů – dvanáct. Když jsme pochválili defenzivu domácího celku, tu hostující takto hodnotit rozhodně nemůžeme, spíše naopak. Hosté dosud inkasovali už třicet šest branek, nikdo není v tomto ohledu horší. Z posledních tří kol vybojovaly Pardubice jednu výhru, když porazily Jablonec 1:0. Následovaly ale dvě jasné porážky, a to se Spartou (2:5) a s Brnem (1:3).

Co se týče statistik, v těch se nejvíce daříMichalovi Hlavatému, jenž se sám postaral o tři branky svého celku a na jednu si připsal asistenci.
FC Hradec Králové

Favoritem východočeského derby je domácí celek. Ten letos možná trochu překvapuje veřejnost, vždyť má po třinácti kolech na svém kontě dvacet tři bodů a patří mu čtvrtá pozice! Třetí Sparta má navíc stejně bodů a její nedělní duel byl odložen. Hradec Králové se tak může dostat před svého soupeře, potřebuje k tomu akorát jakýkoliv bodový zisk. Votroci zatím mají velmi dobrou obranu, jelikož inkasovali jen dvanáct gólů. Lépe je na tom pouze Plzeň s osmi, Slavia má stejný počet inkasovaných gólů jako domácí. V posledních třech duelech se navíc Hradci Králové dařilo, vybojoval v nich plný počet devíti bodů! Postupně porazil Teplice (4:1), Zbrojovku Brno (2:1) a v posledním kole Dynamo na jeho hřišti 3:0.

V ofenzivní fázi se votroci mohou spolehnout především na Filipa Kubalu, jenž ve třiadvaceti letech prožívá nejlepší sezónu. Ve třinácti zápasech totiž zapsal pět branek a tři asistence. V těchto statistikách vládne ve svém klubu poměrně suverénně.
Dobrý den, chtěla bych vás přivítat u dnešního fotbalového duelu v rámci české FORTUNA:LIGY! Spolu se podíváme na duel mezi domácím Hradcem Králové a hostujícími Pardubicemi, čeká nás tedy derby! Výkop je naplánovaný na 15:00 a my u toho samozřejmě nebudeme chybět.
Vítáme vás u on-line přenosu. Utkání začíná v 15:00.