FORTUNA:LIGA - Základní část - 3. kolo -  ONLINE PŘENOS -  Hr. Králové : Plzeň - 13. srpna 2022   19:00

Hr. Králové
44' F. Kubala (Kodeš)
1:2
(1:1)
Plzeň
39' Chorý  (Ndiaye) • 84' Pilař  (Kopic)

Reichl – Ja. Klíma, Čech, Smrž – J. Kučera (66. Harazim), Rada, Kodeš (87. Prekop), Ryneš (83. Novotný) – F. Kubala, Vlkanova (C) – Vašulín.
Vízek – O. Ševčík, Doležal, Dvořák.
Tomáš Klíma – Jan Paták, Petr Antoníček
Lokotrans Aréna, Mladá Boleslav
1900 diváků
Staněk – M. Havel, Mo. Tijani, Pernica (C), Jemelka – Sýkora (46. Čermák), Bucha, Ndiaye (63. Pilař), Mosquera (63. Bassey) – Kliment (46. Kopic), Chorý (72. Jirka).
Jedlička – Cadu, Dedič, Čihák, Kaša, Holík.
Staněk

SESTŘIH: Hradec Králové - Plzeň 1:2. Votroci v deseti hodinu vzdorovali, rozhodl Pilař

Ode mě je to vše. Děkuji Vám za pozornost a u dalších online přenosů na počtenou.
Držení míče: 38 % : 62 %.
Střely na branku: 5:7. Střely mimo: 2:10. Rohy: 5:6. Ofsajdy: 3:2. Fauly: 10:7.
Je dobojováno a Plzeň se může radovat ze zisku tří bodů. Ve druhém poločase se opět hrálo v solidním tempu a nezaujatý divák se rozhodně nemohl nudit. Oba celky měly své šance, ale druhého gólu se dočkala pouze Viktoria, o jejíž výhře rozhodl Pilař. Votroci se v závěru ještě snažili srovnat, ale na defenzivu svého soupeře už nevyzráli.
90+5'
90+4'
Klíma hledal dlouhým nákopem Vašulína, ovšem ten neměl šanci tuto přihrávku doběhnout.
90+3'
Domácí měli rohový kop, na který se vydal i brankář Reichl. Právě on se i dostal k hlavičce, avšak bránu minul.
90+2'
Votroci se znovu hnali dopředu, ale jejich akce byla zastavena kvůli ofsajdu Vašulína.
90+1'
Nad rámec základní hrací doby byly nastaveny čtyři minuty.
90'
Kopic si vzal na starost volný přímý kop z dobré pozice, ale míč nasměroval přesně do Reichlových rukavic.
89'
Žlutá karta pro tým FC Hradec Králové (František Čech).
89'
Další nabídku poslal do šestnáctky Novotný a Tijani měl co dělat, aby zasáhl před Vašulínem.
88'
Své defenzivní úkoly si nyní splnil Čermák, který odklidil do bezpečí střílený centr Kubaly.
87'
Střídání v týmu FC Hradec Králové:
ze hřiště odchází Petr Kodeš, přichází Erik Prekop.
86'
Žlutá karta pro tým FC Hradec Králové (Filip Novotný).
84'
Pilař 2:1! Nejdřív slavil, pak se omlouval mateřskému klubu
84'
Plzeň právě vstřelila branku!
Viktoria se v 84. dostává znovu do vedení a pořádně se přibližuje tříbodovému zisku! Kopic se na pravé straně elegantně proháčkoval mezi několika soupeři a poté poslal míč před bránu na VÁCLAVA PILAŘE, jenž si připsal snadný gól.
83'
ze hřiště odchází Matěj Ryneš, přichází Filip Novotný.
82'
Po dalším rohovém kopu pálil Erik Jirka, nicméně střela mu vůbec nesedla a Reichl ani nemusel zasahovat.
81'
Bucha se protáhl po pravé straně a našel Basseyho, jehož pokus vyhlavičkoval před brankovou čárou stojící Vašulín.
80'
Z dobré pozice teď zakončoval nikým nehlídaný Bassey, který ale nenasměroval balon mezi tři tyče.
79'
Na dnešní utkání si do ochozů našlo cestu 1900 diváků.
78'
Jirka si zaběhl za obranu na pas Pilaře a vybojoval pro Viktorii rohový kop.
77'
Pilař si píchl míč kolem Harazima, ale jeho následný centr zamířil do země nikoho.
76'
Vše by ale mělo být v pořádku. Petr Kodeš už je na nohách a zdá se, že bude schopen pokračovat.
75'
Kodeš dostal míčem do obličeje a hra byla okamžitě přerušena. Domácí záložník je nyní v péči lékařů.
74'
Jirka se utrhl na křídle a poté nabízel míč pod sebe, ale nikoho ze svých spoluhráčů nenašel.
73'
Vašulín zabojoval o téměř ztracený míč a nakonec se mu podařila získat rohový kop.
72'
Miroslavu Koubkovi se nelíbil jeden z verdiktů arbitra Klímy a za protesty dostal žlutou kartu.
72'
Střídání v týmu FC Viktoria Plzeň:
ze hřiště odchází Tomáš Chorý, přichází Erik Jirka.
71'
Vašulín odcentroval z pravé strany a Kubalovi chyběl jen kousek k tomu, aby na míč doskočil.
70'
Podobně dopadl i Václav Pilař, jenž trefil před sebou stojícího Harazima. Od něj se pak balon odrazil do Reichlovy náruče.
69'
Vlkanova chtěl překvapit Staňka střelou z úhlu, ale míč na bránu nepustil Havel.
68'
Na druhé straně zakončoval Chorý, nicméně jeho hlavička si cestu mezi tři tyče nenašla.
67'
Nejistý Staněk, Ryneš v tutovce překopl bránu
67'
Votroci neměl daleko k druhému gólu! Standardku Vlkanovy vyrazil Staněk před sebe k Matěji Rynešovi, jenž ale z dorážky přestřelil.
67'
Žlutá karta pro tým FC Viktoria Plzeň (Mohamed Tijani).
66'
ze hřiště odchází Jakub Kučera, přichází Štěpán Harazim.
65'
Žlutá karta pro tým FC Hradec Králové (Jakub Rada).
64'
Jemelka šel k zemi po souboji s Rynešem, ale nakonec to byl právě hostující obránce, komu byl odpískán nedovolený zákrok.
63'
ze hřiště odchází Modou Ndiaye, přichází Václav Pilař.
ze hřiště odchází Jhon Mosquera, přichází Fortune Bassey.
62'
Tijani si v souboji s Vašulínem pomohl zcela očividným faulem, a rozehrávat tak budou domácí.
61'
Chorý si v šestnáctce zpracoval balon a poté vystřihl parádní nůžky. Jeho zakončení ale bylo nakonec zbytečné, neboť pomezní rozhodčí signalizoval ofsajd.
60'
Je za námi hodina hry a stále platí remízový stav. Dočkáme se v závěrečné třetině zápasu ještě nějaké branky?
59'
Chorý nedopatřením dupnul na nohu stewardovi
59'
Vašulín roztáhl hru na Vlkanovu a ten okamžitě odcentroval, ovšem nikoho ze svých spoluhráčů nenašel.
58'
Mosquera hodně ztížil Kučerovi rozehrávku, ale domácí borec to nakonec zvládl.
57'
Kopic si udělal prostor před pokutovým územím, nicméně poté poslal míč vysoko nad Reichlovu bránu.
56'
Ndiaye hledal ve vápně své spoluhráče, avšak nikdo z nich na balon nedosáhl.
55'
Ve hře obou celků nyní evidujeme mnoho nepřesností. Uvidíme, zda se to v následujících minutách zlepší.
54'
Rada z otočky hledal Kubalu, ovšem ten nebyl dost rychlý na to, aby zastihl míč na hrací ploše.
53'
Mosquera v naprosté tutovce přestřelil odkrytou bránu z pár metrů
53'
Plzeň si mohla vzít ztracené vedení zpět! Viktoria rozjela rychlou akci přes pravou stranu a balon se se štěstím dostal k volnému Mosquerovi, jenž ale zblízka trestuhodně přestřelil hradeckou svatyni.
53'
Vašulín napadal rozehrávku Plzně a nakonec donutil Tijaniho k nepřesné rozehrávce, která skončila v zámezí.
52'
Kapitán Hradce Vlkanova se krásně uvolnil, ale poté byl zdvojen a o míč přišel.
51'
Dobrou práci odvedl Vašulín, jenž na zádech udržel Ndiayeho a poté roztáhl hru na volného Vlkanovu.
50'
Vlkanova vyslal parádní přihrávku na rozběhnutého Kubalu, ovšem tomu nevyšlo zpracování a pro balon si následně došel brankář Staněk.
49'
Čermák to zkusil zpoza vápna a jeho rána nepříjemně zaplavala. Reichl byl každopádně připravený a míč nadvakrát zkrotil.
48'
Kolumbijec v barvách Plzně se teď pustil do individuální akce a vybojoval pro svůj tým rohový kop.
47'
Mosquera chtěl sklepnout balon pro Jemelku, ale čerstvá posila z Olomouce dostala přihrávku za sebe. Domácí tak budou vhazovat.
46'
ze hřiště odchází Jan Kliment, přichází Jan Kopic.
ze hřiště odchází Jan Sýkora, přichází Aleš Čermák.
46'
Je za námi úvodní dějství, po kterém platí bezbrankový stav. Zatím sledujeme velmi zajímavé utkání a k vidění bylo po jedné brance na obou stranách. Jako první se prosadili hosté, po centru Mosquery z levého křídla se trefil Chorý. Votroci srovnali v závěru prvního poločasu, kdy Kubala překonal Staňka hokejovou tečí. Druhá pětačtyřicetiminutovka bude ale jistě trochu ovlivněna vyloučením Smrže, jenž obdržel ve 29. minutě červenou kartu za faul na unikajícího Chorého.
45+3'
45+2'
Aktivní Mosquera to zkoušel po křídle, ale přes Klímu nedokázal odcentrovat.
45+1'
Nad rámec prvního poločasu byly nastaveny dvě minuty.
44'
Kubala usměrnil Kodešovu ránu do sítě
44'
Hradec Králové právě vstřelil branku!
Krátce před odchodem do kabin máme srovnáno! Vlkanova poslal do vápna dobrý centr, který hosté odvrátili jen na hranici šestnáctky ke Kodešovi. Ten pak vypálil a jeho ránu ztečoval do protipohybu Staňka dobře postavený FILIP KUBALA. Plzeňští ještě reklamovali ofsajd, ale postavení domácího útočníka bylo v pořádku.
43'
Mosquera hledal kolmým pase rozběhnutého Sýkoru, ale před ním stačil zasáhnout Čech.
42'
Sýkora to vyzkoušel levačkou z dálky a jeho pokus musel řešit Reichl, který si ale připsal rutinní zákrok.
41'
Plzeň úvodní branka uklidnila a nyní naprosto v pohodě kontroluje hru.
39'
N’Diyae skvěle našel Chorého, který lízl balon do sítě
39'
Viktoria rychle zužitkovala svou početní převahu a v 39. minutě se ujímá vedení! Ndiaye z levé strany načechral balon do vápna a jeho centr si našel nikým nehlídaný TOMÁŠ CHORÝ, který celkem v pohodě překonal brankáře Reichla.
38'
Kodeš chtěl nastartovat Vašulína, jenže toho zakřižoval Tijani, který ho k balonu nepustil.
37'
Ve vzdušném prostoru ale dnes zatím vládnou hosté, tentokrát svůj tým osvobodil Pernica.
36'
Vlkanova se dostal ke střele a pořádně protáhl Staňka, jenž vytěsnil balon na roh.
36'
Stejný hráč hledal o chvilku později Vlkanovu, avšak ten na jeho pas nedoskočil.
35'
Kučera poněkolikáté posílal balon do vápna, avšak zatím se mu nedaří najít své spoluhráče. Tentokrát jeho nabídku odvrátil Tijani.
33'
Mosquera ve vápně padl na zem po střetu s Rynešem, bez penalty
33'
Jhon Mosquera si opět šel pro penalta, ale místo toho to pořádně schytal od domácích hráčů, podle kterých tomu kolumbijský fotbalista hodně přidal.
32'
Po rozehrávce na krátkou vzdálenost nakonec pálil Bucha, ale jeho pokus byl zblokován na další roh.
31'
Mosquera pak rozehrál standardku a Reichel vyrazil jeho pokus směřující k tyči na roh.
30'
Hlavní sudí ještě prokonzultoval celou situaci s kolegou u videa, nicméně původní rozhodnutí platí.
29'
Smrž do sprch! Krátce předtím sporný zákrok Sýkory s Rynešem
29'
Hradec Králové bude dohrávat v deseti! Chorý se dostával do samostatného úniku a na poslední chvíli ho poslal k zemi Vojtěch Smrž, který byl okamžitě vyloučen.
28'
Bucha pálil ze střední vzdálenosti, nicméně ani tuto střelu nemusel Reichel řešit.
27'
Mosquera šel ve vápně k zemi po zákroku Klímy, ovšem ani tentokrát z toho penalta nebude.
26'
Následný rohový kop už si Plzeň pohlídala, balon odvrátil na přední tyči stojící Ndiaye.
25'
Kubalova štiplavá střela, Staněk vychytal i dorážku Vlkanovy
25'
Staněk teď podržel svůj tým! Hostující gólman si nejprve poradil s nepříjemnou ranou Kubaly a poté zneškodnil i dorážku Vlkanovy.
24'
Do vápna Plzně teď létal jeden centr za druhým, nicméně ani jeden z nich se neujal.
23'
Vlkanova hledal z levé strany Kubalu, ovšem toho v hlavičkovém souboji předčil Pernica.
22'
Po několika nepřesnostech na obou stranách se míče zmocnil Rada, jenž uklidnil hru zpětným pasem na Klímu.
21'
Vytáhlý forvard Plzně se po krátkém ošetření zvedl a zdá se, že bude moct pokračovat ve hře.
20'
Ryneš při dopadu zasáhl kolenem ležícího Chorého a ten zůstává ležet na trávníku.
19'
Volný přímý kop měli také svěřenci kouče Bílka, avšak zakončující Mosquera byl chycen v ofsajdu.
18'
Vlkanova si zaběhl za obranu na pas Rady a pak zakončil z otočky, ale Staněk si s jeho pokusem v pohodě poradil.
17'
Nyní musí být ošetřován Pernica, který má krvavý šrám v obličeji. Viktoria tak bude chvíli hrát v deseti.
16'
Ta žádnou šanci nepřinesla a hosté se pak vydali do brejku. Bucha však narazil na pozorně bránícího Klímu a o míč přišel.
15'
Vlkanova se odvážně vrhl mezi dva protihráče a vybojoval pro svůj tým standardní situaci.
14'
Viktoriáni v posledních okamžicích jen kombinují u vlastní šestnáctky a vyčkávají, zda se v obraně Hradce neotevře nějaké okénko.
13'
Kliment si udělal prostor před vápnem a také on vypálil, nicméně balon vylétl o něco výše, než by plzeňský útočník potřeboval.
12'
Bucha svým nepřesným pasem zahnal Tijaniho, a hosté tak musí začít s výstavbou útočné akce od začátku.
11'
Nyní domácí chybovali v rozehrávce a díky tomu se ke střele dostal Sýkora, jenž ale Reichla nezaměstnal.
10'
Votroci vstoupili do utkání lépe a od úvodního hvizdu mají větší kontrolu nad balonem.
9'
Mosquera chtěl přenést hru na Havla, avšak jeho dlouhý pas skončil u Ryneše.
8'
Havel ostře dohrál Ryneše a může být rád, že vyvázl jen s domluvou. Za tento faul se určitě dala udělit žlutá karta.
7'
Kubala se snažil přejít přes Jemelku, ale ten ho i s míčem vytlačil za postranní čáru.
6'
Vlkanova si teď neporozuměl s Kubalou a po jejich neshodě budou hosté vhazovat.
5'
Po centru z levé strany zakončoval z dobré pozice Vašulín, ovšem Staněk si s jeho hlavičkou poradil.
5'
Z velké dálky to nyní zkusil Ndiaye, avšak jeho pumelice zamířila vysoko nad Reichlovu svatyni.
4'
Dobrou práci nyní odvedli Kliment a Chorý, kteří udrželi míč proti přesile, a Viktoria tak může hrát na útočné polovině.
3'
Vlkanova se utrhl ve středu hřiště a s míčem doběhl až do vápna. Tam byl atakován Jemelkou, nicméně penalta z toho nebude.
2'
Mosquera šel k zemi po souboji s Kučerou, ale zákrok hradeckého obránce nebyl posouzen jako nedovolený.
1'
Zazněl úvodní hvizd, jdeme na to! Výkopu se ujali fotbalisté Plzně, kteří budou hrát v červeno-modrých dresech. Jejich soupeř pak zvolil bílou sadu.
1'

FC Hradec Králové: Reichl – Ja. Klíma, Čech, Smrž – J. Kučera, Rada, Kodeš, Ryneš – F. Kubala, Vlkanova (C) – Vašulín.
Náhradníci: Vízek – O. Ševčík, Novotný, Harazim, Prekop, Doležal, Dvořák.
Trenér: Miroslav Koubek

FC Viktoria Plzeň: Staněk – M. Havel, Mo. Tijani, Pernica (C), Jemelka – Sýkora, Bucha, Ndiaye, Mosquera – Kliment, Chorý.
Náhradníci: Jedlička – Pilař, Cadu, Kopic, Čermák, Dedič, Čihák, Kaša, Bassey, Jirka, Holík.
Trenér: Michal Bílek

Rozhodčí: Tomáš Klíma – Jan Paták, Petr Antoníček.
Poslední vzájemné utkání – Skupina o titul (4. kolo)

11.5. 2022 – FC Hradec Králové – FC Viktoria Plzeň 0:2

Branky: 20. Beauguel, 55. Mosquera

FC Hradec Králové: Vízek – Ja. Klíma, Král, Leibl (51. Soukeník) – Harazim (46. Čech), Rada (C), Kodeš, Kučera, Novotný – Kubala, Rybička (68. Prekop).

FC Viktoria Plzeň: Staněk – Řezník, Santos, Hejda (C), Havel – Čermák (67. Pernica), Sýkora (55. Chorý), Kalvach – Kopic, Beauguel (79. Trusa), Mosquera (79. Holík).
FC Viktoria Plzeň

Viktoria si v sezoně 2021/2022 došla pro titul, díky němuž se kvalifikovala do kvalifikace o Ligu mistrů. Na tu se chtěli v klubu dobře připravit, a proto do týmu dorazilo několik zajímavých posil. Za zmínku stojí například příchody Jana Klimenta, brazilského šikuly Cadua či Václava Pilaře, který by jistě rád znovu dovedl Západočechy do nejprestižnější klubové soutěže světa. A svěřenci trenéra Bílka k tomu nemají daleko. Poté, co vyřadili Helsinky a Tiraspol, jim v cestě stojí už pouze Karabach. Pouť pohárovou Evropou si každopádně vybrala drobnou daň. Viktoria totiž na úvod jen remizovala v Teplicích, kde navích musela dotahovat dvoubrankové manko. Ve druhém kole už ale potvrdila roli favorita a doma přehrála Pardubice 2:1.
FC Hradec Králové

Votroci budou chtít letos navázat na minulý ročník, kdy v roli nováčka překvapili fotbalovou veřejnost a skončili na vynikajícím šestém místě. Během léta byl o hráče Hradce Králové velký zájem, nicméně z klíčových borců zatím odešli jen Král a Mejdr. Na spadnutí byl i prodej kapitána Adama Vlkanovy, ovšem ten nakonec zřejmě ve východočeském klubu setrvá. Do této sezony vstoupili svěřenci kouče Koubka výborně. V prvním kole si vyšlápli na pražskou Slavii, kterou tak zdolali podruhé v řadě. Následně zajížděli do Uherského Hradiště, kde i kvůli vyloučení Gabriela, jenž by měl nahradit již zmíněného Mejdra, prohráli se Slováckem 0:1. Jak se bílo-černým povede dnes proti Plzni?
Hezký sobotní večer přeji všem fotbalovým fanynkám a fanouškům! Dnes jsou na programu čtyři zápasy české nejvyšší soutěže a my se v tomto online přenosu zaměříme na souboj Hradce Králové a Plzně, který v mladoboleslavské Lokotrans Aréně začne v 19:00.
Vítáme vás u on-line přenosu. Utkání začíná v 19:00.