FORTUNA:LIGA - Základní část - 16. kolo -  ONLINE PŘENOS -  Hr. Králové : Slovácko - 13. listopadu 2022   15:00

Hr. Králové
27' Ryneš (F. Kubala)
1:2
(1:0)
Slovácko
52' Havlík  (Mihálik) • 69' Mihálik

Reichl – Ja. Klíma, F. Čihák, Čech (C) – Gabriel, J. Kučera (81. P. Dvořák), Smrž, Harazim (74. Novotný) – F. Kubala, Ryneš – Koubek (81. Rybička).
Bajza, Vízek – Leibl, Kodeš, Doležal.
Jan Petřík – Jakub Hrabovský, Lukáš Machač
Lokotrans Aréna, Mladá Boleslav
Nguyen – Hofmann, Šimko, M. Kadlec (C) – Tomič, Trávník (46. Daníček), Havlík, Kalabiška – Petržela (23. Kohút, 40. Vecheta), Šašinka (90. Břečka), Mihálik (90+1. Reinberk).
Fryšták – Brandner, Doski, Holzer, Siňavskij.
Nguyen

SESTŘIH: Hradec Králové - Slovácko 1:2. Hosté otočili, těžkotonážní duel rozhodla penalta

Ode mě je to vše. Děkuji za pozornost a u dalších online přenosů na počtenou.
Držení míče: 58 % : 42 %.
Střely na branku: 6:4. Střely mimo: 3:1. Rohy: 6:1. Ofsajdy: 1:0. Fauly: 18:24.
Je konec a Slovácko po obratu ve druhém poločase bere tři body. Hradec Králové měl dobrý vstup do druhého dějství, nicméně v 52. minutě ho svým gólem zmrazil Havlík. A o chvíli později bylo ještě hůř, po faulu na Vechetu byla nařízena penalta a tu bezpečně proměnil Mihálik. Votroci pak už nenašli síly na zvrat, a v posledním ligovém utkání roku 2022 tak prohráli 1:2.
90+5'
90+4'
Zdá se, že Slovácko už to zvládne. Reinberk byl totiž faulován, takže hosté mohou v klidu rozehrát.
90+3'
Dvořák nahrával rozběhnutému Rynešovi, ale ten nebyl dost rychlý na to, aby zastihl míč na hrací ploše.
90+1'
Střídání v týmu 1.FC Slovácko:
ze hřiště odchází Ondřej Mihálik, přichází Petr Reinberk.
90'
ze hřiště odchází Ondřej Šašinka, přichází Tomáš Břečka.
89'
Hradec Králové se nemůže usadit na útočné polovině a jeho kombinace probíhá u půlící čáry.
88'
Za obranou hostů se zjevil Rybička, kterému byl ale odmáván ofsajd. Slovácko tak bude rozehrávat.
87'
Dobře teď zasáhl Kadlec, který předskočil Kubalu a uzmul balon pro sebe.
86'
Gabriel si ve vápně hledal balon, ale při snaze zakončit fauloval Kalabišku.
85'
Do konce utkání zbývá zhruba deset minut a Slovácko stále drží těsný náskok. Podaří se domácím ještě srovnat?
84'
Do balonu se opřel Vojtěch Smrž, jehož nepovedená pumelice skončila na tribuně.
83'
Šimko zbytečně fauloval Kubalu a Hradec Králové bude mít volný přímý kop z velmi zajímavé pozice.
82'
Tomič se chtěl protáhnout kolem Novotného, ale ten byl při bránění pozorný a balon mu odebral.
81'
Střídání v týmu FC Hradec Králové:
ze hřiště odchází Jakub Kučera, přichází Pavel Dvořák,
ze hřiště odchází Matěj Koubek, přichází Petr Rybička.
80'
Votroci teď mohli zahrozit po rohovém kopu, nicméně centr Kučery byl hodně nepřesný.
79'
Domácím se teď vůbec nedaří v kombinaci. Druhá inkasovaná branka s nimi očividně otřásla.
78'
Po něm opět dobře zasáhl Reichl, který včas vyběhl a míč si ze vzduchu stáhl pro sebe.
77'
Novotný poslal k zemi rozběhnutého Tomiče a po tomto zákroku budou mít hosté volný přímý kop.
76'
Slovácko chtělo jít po zisku rychle dopředu, ale jeho postup byl zastaven kvůli ofsajdu Vechety.
75'
Gabriel si naskočil na centr z levé strany, nicméně balon na bránu nenasměroval.
74'
ze hřiště odchází Štěpán Harazim, přichází Filip Novotný.
73'
Žlutá karta pro tým 1.FC Slovácko (Michal Tomič).
72'
A sudí Petřík odpískal další faul, tentokrát se proti pravidlům provinil Smrž.
71'
Šašinka to při napadání přehnal s agresivitou a byl mu odpískán nedovolený zákrok.
69'
Mihálik s přehledem proměnil penaltu a otočil na 1:2 pro hosty!
69'
Slovácko právě vstřelilo branku!
Balon si na penaltový puntík postavil ONDŘEJ MIHÁLIK, který zakončil do protipohybu Reichla a pokutový kop bezpečně proměnil. Slovácko se tedy rázem dostává do výhodnější pozice.
68'
Čihák složil Vechetu, penalta pro hosty!
68'
Vecheta byl faulován ve vápně a bude z toho pokutový kop pro Slovácko!
67'
Kalabiška chtěl něco vymyslet na levém křídle, ale Klímu ho donutil ke zpětné nahrávce na Kadlece.
66'
Koubek sklepl balon pod sebe na Kubalu a ten vypálil z první. Nguyen ale tentokrát zasahovat nemusel.
65'
Z dobré pozice zakončoval Gabriel, avšak jeho střelecký pokus si cestu mezi tři tyče nenašel.
64'
Defenziva Slovácka si ale opět poradila a bez úhony přečkala tuto standardku Hradce Králové.
63'
Aktivní Ryneš pronikl do pokutového území a získal pro svůj tým další rohový kop.
62'
Kubala nachystal skvělou šanci Gabrielovi, kterého vychytal Nguyen
62'
Matěj Koubek chtěl vyslat do úniku Kubalu, ale pas domácího útočníka se nakonec ukázal být příliš dlouhý.
61'
Koubek se hnal za nákopem Smrže, avšak u balonu byl jako první brankář Nguyen.
60'
Ryneš se odhodlal k překvapivé ráně, ale Nguyen byl připraven a míč vyrazil.
59'
Hra se teď hodně kouskuje, k vidění je velké množství nedovolených zákroků. Doufejme, že se to v následujících minutách změní.
58'
Žlutá karta pro tým 1.FC Slovácko (Filip Vecheta).
57'
Smrž nerozehrál další standardku vůbec špatně, ale hosty osvobodil zkušený Kadlec.
56'
Kalabiška se prezentoval druhým faulem během krátké doby. Ve zbytku utkání si bude muset dávat pozor, jelikož jednu žlutou kartu už má.
55'
Hradečtí fotbalisté měli k dispozici volný přímý kop, ale hosté se bez problémů ubránili.
54'
Žlutá karta pro tým 1.FC Slovácko (Jan Kalabiška).
52'
Mihálik nachystal gól Havlíkovi, ten srovnal na 1:1!
52'
Slovácko přečkalo velkou šanci soupeře a následně udeřilo! Kadlec rozjel akci hostujícího a svým pasem našel Mihálika. Ten pak připravil míč pro MARKA HAVLÍKA, jenž tváří v tvář Reichlovi nezaváhal.
51'
Matěj Ryneš tvrdě vypálil z levé části pokutového území a Nguyen musel vytáhnout výborný zákrok.
50'
Kubala dohrál Kadlece, který pak špatně dopadl na rameno. Hostující kapitán je momentálně ošetřován.
49'
Gabriel poslal do vápna dobrý centr, na který jen o kousek nedoskočil Ryneš.
48'
Tomič se snažil prosadit na pravé straně, avšak pozorně bránící Klíma ho za sebe nepustil.
47'
Gabrielův dlouhý aut propadl ke Kubalovi, ale tomu se nepodařilo zakončit přes Kadlece.
46'
ze hřiště odchází Michal Trávník, přichází Vlastimil Daníček.
46'
Je za námi první poločas a hráči odchází do kabin za stavu 1:0 pro Hradec Králové. Votroci byli v úvodním dějství aktivnější a zaslouženě šlo zásluhou Ryneše do vedení. Ani Slovácko ale nebylo bez šancí, hned v úvodu měli hosté dvě dobré příležitosti, ovšem ani jedna gólem neskončila.
45+9'
45+8'
Ryneš si chtěl narazit s Harazimem, ale zpětný pas krajního beka vystihl Havlík.
45+7'
Slovácko mělo k dispozici rohový kop, nicméně přes Čiháka se nikdo k hlavičce nedostal.
45+6'
Další důležitý defenzivní zákrok předvedl Čihák, který pro změnu zblokoval centr směřující na volného Vechetu.
45+5'
Výborně nyní zasáhl Harazim, jenž čistým skluzem obral o balon unikajícího Tomiče.
45+4'
Na Smržův centr si naskakoval Koubek, kterému ovšem pár centimetrů scházelo.
45+3'
Žlutá karta pro tým 1.FC Slovácko (Ondřej Mihálik).
45+2'
Po rychlé kombinaci na pravé straně se do střelecké pozice dostal Kubala, jenž ale poslal míč přímo do náruče Filipa Nguyena.
45'
Vecheta si udělal prostor a poté poslal míč do pokutového území, kde ho pro sebe uzmul Reichl.
44'
Chvíli e opět nehrálo kvůli ošetřování Trávníka, který by po tvrdém ataku Smrže měl být v pořádku.
43'
Žlutá karta pro tým FC Hradec Králové (Vojtěch Smrž).
42'
Gabriel si zabíhal za obranu, ale pas Kučery nebyl přesný a balon skončil v autu.
41'
Čerstvý Vecheta se hned mohl hnát do šance, ale to by si musel pohlídat ofsajdové postavení.
40'
ze hřiště odchází Michal Kohút, přichází Filip Vecheta.
39'
Ta žádnou šanci nepřinesla, balon totiž skončil v rukavicích připraveného Reichla.
38'
Šašinka si pokryl balon tělem a pak se nechal faulovat Čechem. Uvidíme standardku Slovácka.
37'
Hostující záložník se sice sám zvedl, ale je očividně otřesen. Trenér Svědík tak bude zřejmě muset podruhé vynuceně střídat.
35'
Michal Kohút zůstal na zemi po souboji s Kučerou a znovu se jedná o zranění hlavy. Doufejme, že bude vše v pořádku.
34'
Šimko se vydal dopředu a poslal do vápna vysoký centr, pro který si došel gólman Reichl.
33'
Výbornou práci v defenzivě odvedl Havlík, jenž se vrátil s Koubkem a před vlastní šestnáctkou ho čistě odzbrojil.
32'
Ze střední vzdálenosti to zkusil Kubala, ovšem jeho tvrdá pumelice vylétla vysoko nad bránu.
31'
Východočeši jsou nyní na koni a diktují tempo hry. Podaří se jim přidat druhý gól?
30'
Hosté mohli jít po zisku do útoku, avšak jejich brejk velmi rychle přerušil Klíma.
29'
Trávník padá po střetu s Kučerou, kontakt ještě před vápnem
29'
V pokutovém území šel k zemi Trávník, ale penalta z toho ani po konzultaci s videorozhodčím nebude.
27'
Ryneš si senzačně zpracoval a zavěsil za Nguyena, 1:0!
27'
Hradec Králové právě vstřelil branku!
Hradec Králové se dostává do vedení! Harazim odcentroval z levé strany a našel Kubalu. Ten udržel na zádech svého strážce a sklepl míč na MATĚJE RYNEŠE, který pak zakončil přesně k tyči. Nguyen se natahoval marně.
26'
Nyní hlavičkoval z dobré pozice Smrž, jenž si však v souboji s Šimkem pomohl zakázaným způsobem. Jeho zakončení tak nakonec bylo zbytečné.
25'
Votroci jsou v posledních minutách víc na balonu, ale zatím si nevytvořili žádnou brankovou příležitost.
24'
Harazim elegantní patičkou uvolnil Kučeru, ale ten na svého spoluhráče nenavázal a jeho nepovedený centr skončil v autu.
23'
ze hřiště odchází Milan Petržela, přichází Michal Kohút.
22'
Harazimův dlouhý aut doputoval až do pokutového území, avšak odtamtud ho rychle odhlavičkoval Kadlec.
21'
Kubala si ve vápně zpracoval centr z pravé strany a poté zakončil kopem přes hlavu. Nguyen byl ale připraven a připsal si rutinní zákrok.
20'
Koubek si zabíhal za obranu na pas Kučery, ovšem k míči se přes Kadlece nedostal.
19'
Kubala to v souboji s Hofmannem přehnal s tvrdostí a byl mu odpískán faul.
18'
Po sérii nepřesností na obou stranách se balon dostal za postranní čáru. Poslední se ho dotkl Tomič, takže vhazovat budou domácí.
17'
Už se opět hraje a míč mají ve své moci domácí, kteří kombinují na vlastní polovině
16'
Zkušený křídelník Slovácka je velmi otřesen, ovšem do hry se nejspíš vrátí. Uvidíme, na jak dlouho.
15'
Tomič omylem napálil spoluhráče Petrželu přímo do hlavy!
15'
Milan Petržela je zatím smolařem tohoto utkání. Po souboji s Čechem šel k zemi a poté ho Tomič trefil míčem do hlavy. Hra byla samozřejmě okamžitě přerušena a do práce opět museli zdravotníci.
14'
Harazim se uvolnil na křídle a poté hledal Kubalu, který ale centr svého spoluhráče přeběhl.
12'
Obří závar před domácí bránou! Reichl skvěle vychytal Mihálika
12'
Reichl teď podržel svůj tým! Nejprve si poradil se střelou Petržely a následně ve velké šanci vychytal i Mihálika. K dorážce se pak ještě dostal Kalabiška, který však bránu netrefil.
12'
Čech ve středu hřiště poslal k zemi Šašinku a může být rád, že vyvázl jen s domluvou.
11'
Šašinka po Havlíkově standardce hlavičkoval těsně vedle!
11'
Kalabiška přišel o míč a poté musel faulovat Gabriela, který by jinak mohl postupovat do otevřené obrany.
10'
10'
Havlík posadil míč na hlavu Ondřeje Šašinky, jehož zakončení se otřelo o pravou tyč Reichlovy brány.
9'
Dalším ošetřovaným byl Milan Petržela, jenž zůstal ležet po zásahu balonem. Také on by však měl být v pořádku.
8'
S tím si hosté bez problémů poradili, míč odhlavičkoval na přední tyči stojící Havlík.
7'
Centr Kučery odhlavičkoval do autu Kadlec, takže následovat bude rohový kop.
6'
U postranní čáry byl nedovoleně atakován Adam Gabriel a Hradec Králové bude mít standardní situaci.
5'
Slovenský obránce si ze souboje odnesl krvavé zranění, ale zdá se, že střídání nebude nutné.
4'
Tomič se střetl hlavou s Harazimem a zůstal ležet na trávníku, kam za ním rychle vyběhli lékaři hostujícího celku.
3'
Šašinka udržel balon na útočné polovině a poté získal aut u pokutového území Hradce Králové.
2'
Ryneš si před vápnem rovnal míč na střelu, avšak Havlík mu dokázal balon ukopnout od nohy.
1'
Zazněl úvodní hvizd, jdeme na to! Úvodní rozehrávku obstarali fotbalisté Slovácka, kteří budou hrát v tmavě modrých dresech. Jejich soupeř pak zvolil bílou sadu.
1'

FC Hradec Králové: Reichl – Ja. Klíma, F. Čihák, Čech (C) – Gabriel, J. Kučera, Smrž, Harazim – F. Kubala, Ryneš – Koubek.
Náhradníci: Bajza, Vízek – Leibl, Novotný, Kodeš, Doležal, P. Dvořák, Rybička.
Trenér: Miroslav Koubek

1.FC Slovácko: Nguyen – Hofmann, Šimko, M. Kadlec (C) – Tomič, Trávník, Havlík, Kalabiška – Petržela, Šašinka, Mihálik.
Náhradníci: Fryšták – Břečka, Brandner, Doski, Daníček, Reinberk, Holzer, Kohút, Siňavskij, Vecheta.
Trenér: Martin Svědík

Rozhodčí: Jan Petřík – Jakub Hrabovský, Lukáš Machač.
Poslední vzájemné soutěžní utkání (FORTUNA:LIGA, 2. kolo)

7.8. 2022 – 1.FC Slovácko – FC Hradec Králové 1:0

Branky: 58. Daníček

1.FC Slovácko: Nguyen – Hofmann (89. M. Kadlec), Daníček (C), Šimko – Tomič (74. Siňavskij), Kohút (64. Doski), Ljovin, Trávník, Holzer (64. Petržela) – Šašinka, L. Kozák (74. Kalabiška).

FC Hradec Králové: Reichl – Ja. Klíma, Smrž, Čech – Gabriel, J. Kučera, Kodeš (72. Rada), Harazim (89. Dvořák) – F. Kubala, Vašulín, Vlkanova (C) (74. Novotný).
1.FC Slovácko

Celek z Uherského Hradiště se v lize zatím trápí a po patnácti kolech je desátý. Svou vinu na tom samozřejmě nese náročný program způsobený účastí Slovácka v evropských pohárech. Tam ale zanechali svěřenci trenéra Svědíka velmi sympatický dojem, když v náročné skupině vydolovali pět bodů a herně drželi krok se všemi soupeři. V minulých týdnech se každopádně Slovácku podařilo získat několik důležitých bodů. Ve dvou posledních domácích utkáních porazilo Zlín a Pardubice, tedy týmy, které se v tabulce nachází pod ním. Naposledy modro-bílí prohráli na Sparta vysoko 0:4, a proto si dnes jistě budou chtít spravit chuť. Podaří se jim porazit Hradec Králové, s nímž naposledy prohráli v roce 2017?
FC Hradec Králové

Votroci si i ve druhém ročníku po svém návratu mezi elitu vedou parádně. V patnácti utkáních nasbírali třiadvacet bodů a aktuálně se nachází na čtvrtém místě. Poslední dva zápasy se ale Hradci Králové příliš nepovedly. Nejprve v prestižním východočeském derby podlehl Pardubicím 1:3 a následně pod Ještědem nestačil na Slovan Liberec, který se mu tak přiblížil na dva body. Proti Slovácku bude mít zkušený trenér Koubek poměrně velké starosti při skladbě základní jedenáctky. Kvůli kartám budou mimo hru Rada s Vašulínem a zranění na trávník nepustí Trusu. Otazník visí i nad startem Gabriela a Ševčíka, které rovněž trápí zdravotní problémy. Uvidíme, v jaké sestavě nakonec domácí vyběhnou.
Hezké nedělní odpoledne přeji všem fotbalovým fanynkám a fanouškům! Tento víkend je na programu poslední ligové kolo v kalendářním roce 2022. My se v tomto online přenosu zaměříme na souboj Hradce Králové se Slováckem, který začne v 15:00.
Vítáme vás u on-line přenosu. Utkání začíná v 15:00.