FORTUNA:LIGA - Základní část - 10. kolo -  ONLINE PŘENOS -  Jablonec : Brno - 2. října 2022   16:00

Jablonec
17' Chramosta  • 61' Jovović (Cools) • 67' Chramosta (Houska)
3:1
(1:0)
Brno
59' Řezníček

Hanuš – Cools, Heidenreich (46. Surzyn), Akpudje, Krob (C) – Považanec (46. Sejk) – Jovović (81. Malínský), Kratochvíl (72. Šulc), Houska, Polidar – Chramosta (79. D. Souček).
Richter – Ikaunieks, Pleštil, Černák.
Všetečka – Váňa, Arnošt.
Stadion Střelnice, Jablonec nad Nisou
2 189 diváků
Berkovec – Hrabina (75. Hlavica), Šural, Štěrba, Matejov – Texl, F. Souček (68. Hladík) – Alli (68. Falta), M. Ševčík (75. Blecha), Granečný (68. Fousek) – Řezníček (C).
Berkovec

SESTŘIH: Jablonec - Brno 3:1. Moravané poprvé padli venku, dvakrát se trefil Chramosta

Děkuji za pozornost a přeji hezký zbytek dne.
Zajímavé utkání je u konce, Jablonec doma poráží Zbrojovku 3:1! V 58. minutě vyrovnal skóre Řezníček, jenže tím paradoxně odstartoval brněnskou desetiminutovku hrůzy. Následovala totiž drtivá pasáž Severočechů, kdy se trefili Jovović a dnes dvougólový Chramosta. Na to už hosté zareagovat nedokázali a na Moravu se budou vracet s prázdnou.
90+4'
90+4'
Adam Fousek ještě nebezpečně odcentroval z levé strany, Šuralovi ale u vzdálenější tyči k zakončení kousíček chyběl. Sledujeme poslední vteřiny zápasu.
90+3'
Hlavicův nákop odhlavičkoval Akpudje. Šulc následně vybídl Sejka, který chtěl vyslat do samostatného úniku Malínského. Dobře zasáhl právě Hlavica, který přihrávku zastavil.
90+2'
Texl nepřesně přihrával do levé strany, což je další voda na jablonecký mlýn. Severočeši totiž budou vhazovat a mají šanci znovu držet balon.
90+1'
V úvodu čtyřminutového nastavení sebral Jan Hanuš centrovaný míč a poslal ho na polovinu Brna. Hosté se snaží rychle vrátit dopředu.
89'
Sejk dobře zabojoval, ale balon už ve skluzu na hrací ploše nestihl. Brno bude vhazovat na polovině hřiště a už má k dispozici jen několik minut na to, aby duel alespoň zdramatizovalo.
Dnešní utkání sleduje 2 189 diváků.
88'
Filip Blecha adresoval svému spoluhráči k autové čáře hodně těžkou přihrávku. Už to vypadalo, že tím akce Zbrojovky skončí, nicméně Šulcovi se nepovedlo míč odehrát.
87'
Tomáš Malínský vybojoval míč ve středu pole a hned zkusil z velké dálky přelobovat Martina Berkovce! Razance byla dobrá, co do směru ale přece jenom něco chybělo.
86'
Prudký centr z levé strany přistál na hlavě Adama Fouska, který to ale měl těžké a neusměrnil balon mezi tři tyče. Hanuš bude znovu vykopávat.
85'
Po rozehrávce standardní situace nakrátko táhl míč po levé postranní čáře Polidar. Do cesty se mu postavil Hlavica, od jehož nohy balon zamířil do autu.
84'
Vzápětí byl navíc faulovaný David Houska. Severočeši mají k dispozici standardku.
83'
Václav Sejk táhl jablonecký protiútok a přestože akci zpomalil, Jablonec to tolik mrzet nemusí – domácí totiž mají šanci znovu podržet míč hluboko na útočné polovině.
82'
Jiří Texl chtěl dlouhým nákopem do pravého křídla najít Hladíka. Ke smůle Zbrojovky mu míč vůbec nesedl a bude z toho jen jablonecké vhazování.
81'
Střídání v týmu FK Jablonec:
ze hřiště odchází Vladimir Jovović, přichází Tomáš Malínský.
80'
Odražený míč přistál přímo na kopačce Jana Hladíka, kterého to ale zřejmě spíš překvapilo. Proto mu nevyšel první dotek a akce hostů končí pouze odkopem od Hanušovy brány.
79'
ze hřiště odchází Jan Chramosta, přichází Daniel Souček.
78'
Zbrojovka si tak dlouho zahrávala, až za to málem přišel trest. Berkovcovi se vůbec nepovedl odkop, v nejlepším světle se pak nepředvedli ani brněnští obránci. Chramosta nakonec zpoza vápna zakončil těsně mimo.
77'
Brno si pomohlo útočným faulem, míč si mohou v klidu vzít Severočeši.
76'
Jihomoravané se usadili na útočné polovině a snaží se po delší době něco vymyslet. Domácí je zatím drží v bezpečné vzdálenosti od své brány.
75'
Střídání v týmu FC Zbrojovka Brno:
ze hřiště odchází Matěj Hrabina, přichází Jan Hlavica,
ze hřiště odchází Michal Ševčík, přichází Filip Blecha.
74'
Vladimir Jovović ve středovém kruhu nic nevymýšlel a balon před brněnskými hráči odkopl až do rukavic Martina Berkovce.
73'
Jiří Texl posílal Berkovcovi poměrně pomalou malou domů a brněnský gólman musel vyběhnout daleko mimo své působiště, aby míč stihl odehrát před napadajícím Sejkem.
72'
ze hřiště odchází Miloš Kratochvíl, přichází Pavel Šulc.
71'
Na hřišti zůstal sedět Miloš Kratochvíl, ke kterému už míří jablonečtí zdravotníci.
70'
Brněnský kouč Dostálek okamžitě reaguje trojitým střídáním. Zbrojovce paradoxně uškodila vyrovnávací branka, od té doby totiž úplně vypadla ze hry.
68'
ze hřiště odchází Wale Musa Alli, přichází Šimon Falta,
ze hřiště odchází Filip Souček, přichází Jan Hladík,
ze hřiště odchází Denis Granečný, přichází Adam Fousek.
67'
Hosté na kolenou, podruhé míří do černého Chramosta
67'
Jablonec právě vstřelil branku!
Tenhle gól už zkrátka visel ve vzduchu. JAN CHRAMOSTA si převzal míč, dostal se až za hranici pokutového území a přesnou střelou po zemi překonal brankáře Berkovce!
66'
Jihomoravané se konečně vymanili ze své obranné poloviny. Dál je nicméně nepustil Krob, který rozjíždí další útok domácího celku.
65'
Před brněnskou branku létá jeden centr za druhým, na poslední z nich těsně nedoskočil Polidar.
64'
Zbrojovka má teď problémy. Sejk si z levé strany navedl míč na osu hřiště a pravačkou vypálil zpoza pokutového území. Berkovec musel rychle na zem.
63'
Neuvěřitelnou parádu teď předvedl s chutí hrající Vladimir Jovović, když parádní kličkou u autové čáry zcela vyřadil ze hry Hrabinu. Pak si to namířil až do vápna, kde už ho Brněnští zastavili.
61'
Domácí jdou zase do vedení, hlavou se prosadil Jovovič
61'
Blesková odpověď Severočechů! Domácí se hned po inkasovaném gólu natlačili do útoku. Z pravé strany poslal nadýchaný míč do vápna Dion Cools a VLADIMIR JOVOVIĆ hlavou zakončil přesně k levé tyči.
59'
Je vyrovnáno! Tečovanou střelu Ševčíka dopravil do sítě Řezníček
59'
Brno právě vstřelilo branku!
Je vyrovnáno! Michal Ševčík obdržel přihrávku za pokutové území a vypadalo to, že bude střílet. Možná to tak skutečně chtěl, míč z jeho levačky každopádně doputoval přímo k neobsazenému JAKUBU ŘEZNÍČKOVI, který zblízka neměl problém poslat balon do sítě.
57'
Jiří Texl si za pokutovým územím rozmyslel střelu a ještě přihrál doleva Granečnému, jehož přízemní centr odvrátil pozičně dobře postavený Akpudje.
56'
Jablonec teď hodně větrá trošku otevřenější brněnskou obranu. Sejk ukázal sílu a v souboji sklepl míč pod sebe na Chramostu, vzrušení ale bylo zbytečné – Sejk totiž fauloval.
55'
Vladimir Jovović zahrával roh, který Martin Berkovec vyškrábl mimo dosah hráčů v zelenobílém.
54'
Vzápětí do míče práskl z dálky Jovović, ke své smůle však nastřelil jen svého spoluhráče, který ránu tečoval daleko mimo brněnskou bránu.
53'
Cools mohl zvýšit, skvělého Berkovce však nepropálil
53'
Jablonec vyrazil do rychlého brejku. Jovović výborně načasoval dlouhou přihrávku na Chramostu, který ještě vybídl doprava Coolse. Ten už byl úplně sám před Berkovcem, který ovšem souboj muže proti muži zvládl! Hodně důležitý zákrok.
52'
Houska dobře zpracoval skákavou Kratochvílovu přihrávku, po následné narážečce s Coolsem nicméně hledal Chramostu nepřesně. Balon je v autu.
50'
Po rohovém kopu míč po několika odrazech od hlav hráčů putoval na vzdálenější tyč, kde se do těžkého voleje opřel Granečný. Zdálo se, že míč ještě těsně před gólmanem tečoval Štěrba, ale Hanuš znovu odolal.
49'
Hanuš vyrazil mimo své pokutové území, jenže se nedohodl s Krobem a k míči se zadarmo dostala Zbrojovka, která vzápětí vybojovala roh.
48'
Hanuš zachytil vysoký centr jednoho z Brněnských a ještě rychlým výkopem našel rozeběhnutého Chramostu. Ten byl ale sám proti přesile a musel akci zpomalit.
47'
Filip Souček přetlačil Sejka a Řezníček pak chtěl vyslat zajímavou průnikovou přihrávku, kterou dobře zachytil nově příchozí Surzyn.
46'
ze hřiště odchází Jakub Považanec, přichází Václav Sejk,
ze hřiště odchází David Heidenreich, přichází Michal Surzyn.
46'
Druhý poločas začne přibližně v 17:02.
Úvodních 45 minut přineslo zajímavou podívanou. Do zápasu lépe vstoupil Jablonec, což potvrdil vedoucím gólem v 17. minutě Chramosta. Od té doby ale Brno ožilo a bylo nebezpečnější. Největší příležitost k vyrovnání měl Řezníček, kterého vychytal Hanuš.
45+1'
45'
Matejov u levé postranní čáry zahrál na housle Kratochvílovi, ale nakonec z toho byl jen jablonecký protiútok. Domácí si teď mohou zoufat, že Polidarovi v zajímavě rozjeté akci utekl míč od kopačky.
43'
Jablonci teď vůbec nefunguje střed pole. Jiří Texl proběhl několik desítek metrů jako nůž máslem a předal míč doprava na Alliho, jemuž se centr i kvůli tlaku běhavého Polidara vůbec nepovedl. Škoda pro Brno.
42'
Aktivní Alli prostrčil míč do pokutového území na Matěje Hrabinu, jehož prudký centr si pohlídal zatím naprosto přesvědčivý Hanuš mezi tyčemi.
41'
Obrovská šance Zbrojovky! Úplně sám za penaltovým puntíkem zakončoval Jakub Řezníček, jehož technický pokus k levé ruce gólmana výborně vyrazil Jan Hanuš.
40'
Řezníček tváří v tvář Hanušovi neuspěl
40'
Matejovův centr vypadal dobře, ke smůle Zbrojovky ale mířil na jasně nejmenšího hráče na trávníku – Musu Alliho.
39'
Přetažený centr Musy Alliho vrátil za pokutové území Ševčík. Míč přistál na kopačce Matejova, který se ale na kvalitnější zakončení nezmohl.
38'
Několikátý tvrdší zákrok v prvním poločase už rozhodčí trestá první žlutou kartou. Vidí ji jablonecký záložník David Houska za zákrok ve středu pole.
37'
Brno znovu zaútočilo. Ve vápně se k balonu snažil dostat aktivní Ševčík, kterého dobře odstavil navrátivší David Heidenreich.
36'
Severočeši nechtějí zůstat pozadu. Z dálky pálil Považanec, rána byla zblokovaná. Na druhé straně kolmici okamžitě rýsoval Souček a domácí měli štěstí, že se nepochopil se spoluhráčem. Fotbal teď opravdu baví, což oceňují i přítomní diváci.
35'
Po rohovém kopu vznikly před jabloneckou bránou zajímavé zmatky, střelu ale domácí zblokovali. Obraně Severočechů ještě vzápětí zatopil Alli, kterého o míč i vsedě obral zarputilý Kratochvíl.
34'
Hned nato následoval další jablonecký faul a balon znovu letěl před Hanušem. Nebylo to navíc zdaleka naposledy – následuje totiž roh.
33'
Brno rozehrávalo zajímavou standardku zpoza levého okraje pokutového území. Centr Michala Ševčíka nicméně přistál přímo na hlavě dobře postaveného Kratochvíla.
31'
Hra se teď docela otevřela. Na druhé straně tečoval centr hlavou Jakub Řezníček, brankář Hanuš ale mohl zůstat v klidu – míč šel bezpečně daleko okolo brány.
29'
A další dva Berkovcovy zákroky během několika desítek sekund! Nejprve vyrazil střelu Považance ze střední vzdálenosti, po následném rohu dobře vyběhl proti Chramostovi a nenechal ho z úhlu poslat míč do předbrankového prostoru.
28'
Tutovku Kratochvíla zneškodnil pozorný Berkovec
28'
Už se zdálo, že Chramosta na levém okraji pokutového území možná prováhal správný okamžik k centru. Nakonec ale vybídl Kratochvíla, který se rychle otočil a ranou po zemi donutil Berkovce ke kvalitnímu zákroku nohou.
27'
Jakub Považanec poslal míč mezi obránce na Miloše Kratochvíla, který zpoza šestnáctky z druhého doteku pohotově vystřelil přes bránícího Štěrbu. Barkovec si do středu brány pohlídal.
26'
Domácí prováhali optimální šanci k centru. Výborně pak ale zapracoval Polidar, který se dokázal vrátit s rychlonohým Allim a odehrál míč do zámezí.
25'
Teď už ale Jakub Řezníček ukázal své přednosti, když ve vápně sklepl centrovaný míč pro Filipa Součka, který z nadějné pozice zamířil bez přípravy vysoko nad.
24'
Řezníček se zatím nemůže dostat do hry. Teď pro svůj tým vybojoval míč, když se nechal faulovat těsně za půlicí čarou.
23'
Jablonečtí si dlouho vytvářeli pozici pro centr, až se balon dostal k Polidarovi, jemuž centr nesedl vůbec podle představ.
22'
Dion Cools nejdříve ukázal svoji technickou vyspělost, načež podpořil útok a nepříjemně přitom zasáhl šlapákem Součka. Rozhodčí malajskému obránci důrazně vysvětlil, že příště už přijde karta.
21'
Jablonec vysunul presing a hosté si museli pomoct přihrávkou až dozadu na Berkovce.
20'
První zakončení už mají na kontě také Jihomoravané. Na Alliho centr si naskočil Michal Ševčík, který z poměrně velké dálky hlavičkoval doprostřed brány.
19'
Zdravotní potíže má Joshua Akpudje, který zůstal ležet na hrací ploše. Aktuálně je v péči zdravotníků.
17'
Domácí jdou do vedení, do odkryté brány se prosadil Chramosta
17'
Domácí otevírají skóre! Jablonec vyrazil v ponechané výhodě do rychlého brejku. Jakub Považanec vyslal dlouhou přihrávku na Vladimira Jovoviće, který si na pravém křídle obhodil skluzujícího Šurala. Střílený centr pak brankář Berkovec vyrazil jen před JANA CHRAMOSTU, který už před sebou měl snadný úkol.
16'
Róbert Matejov si hezkou zasekávačkou vytvořil prostor k centru a stříleným míčem málem vybídl k zakončení Ševčíka. Dobrá Matejovova myšlenka!
15'
Vladimir Jovović to vzal na sebe a vrhl se rovnou mezi trojnásobnou přesilu. Odvážná akce rychlonohého záložníka přinesla zelenobílým autové vhazování.
14'
Už to vypadalo, že by se do zajímavé šance mohl řítit Chramosta. Na zemi ale skončil Matejov, po zákroku na něj rozhodčí píská útočný faul Jablonce.
13'
David Heidenreich si sympaticky došel pro míč až k brankáři Hanušovi, domácí to zkusí kombinačně z hloubi své obranné poloviny.
12'
Hrabina si troufl na kličku proti Krobovi a byl faulovaný. Brno tedy bude rozehrávat z okolí půlicí čáry.
11'
Aktuálně sledujeme oboustranně pasáž plnou nepřesností. Zbrojovka se po počátečním náporu soupeře rozkoukala a hraje se převážně ve středu pole.
9'
Jakub Šural do kombinace zapojil i gólmana Berkovce, hosté kombinují na své polovině.
8'
Vladimir Jovović o sobě znovu dal vědět, tentokrát z úhlu šajtlí nastřelil míč před branku. Balon prolétl malým vápnem bez toho, aby se někdo z Jabloneckých dostal k zakončení.
7'
Jan Chramosta patičkou pěkně narazil míč Jovovićovi, který to ještě stihl na hrací ploše. Následnou Černohorcovu přihrávku pod sebe kontroloval bránící Šural.
6'
Denis Granečný posílal zajímavý centr z levé strany. Míč odvrátil Joshua Akpudje, Polidar navíc rychlýma nohama zabránil rohovému kopu.
5'
Denis Granečný dobře napadal trošku váhavou rozehrávku Považance, Moravané mají první šanci něco vymyslet směrem do útoku.
4'
Jablonec do zápasu vstoupil aktivně a zatím se hraje jen na obranné polovině Zbrojovky. Defenzivě teď dobrým návratem pomohl Wale Musa Alli.
3'
Severočeši pěkně zakombinovali ve středu pole. Brněnští pak dobře dostoupili Kratochvíla a míč putoval znovu do zámezí. Jablonec v akci po vhazování pokračoval a Coolsův centr skončil až za bránou.
2'
Vysoký míč Akpudjeho hosté zahráli do zámezí. Po následném vhazování centroval z levé strany Matěj Polidar, jehož balon prolétl mimo dosah jabloneckých hráčů.
1'
Utkání rozehrála Zbrojovka. Dlouhý nákop okamžitě letěl k levé postranní čáře na Granečného, které tělem v klidu odstavil Dion Cools.
1'

FK Jablonec: Hanuš – Cools, Heidenreich, Akpudje, Krob (C) – Považanec – Jovović, Kratochvíl, Houska, Polidar – Chramosta.
Náhradníci: Richter – Malínský, Ikaunieks, Surzyn, D. Souček, Pleštil, Šulc, Černák, Sejk.

FC Zbrojovka Brno: Berkovec – Hrabina, Šural, Štěrba, Matejov – Texl, F. Souček – Alli, M. Ševčík, Granečný – Řezníček (C).
Náhradníci: Šiman – Hlavica, Divíšek, Fousek, Blecha, Falta, Hladík.

Rozhodčí: Všetečka – Váňa, Arnošt.
FC ZBROJOVKA BRNO

Ligový nováček z druhého největšího českého města si v úvodu ročníku vede až nad očekávání dobře a v tabulce mu patří sedmé místo. Za zmínku stojí zejména pozoruhodná bilance na stadionech soupeřů. Zbrojovka vyhrála v Olomouci, Ostravě i Zlíně, venku zatím neztratila ani bod! Unikátní bilanci bude chtít prodloužit i v nehostinných podzimních podmínkách na severu republiky.
FK JABLONEC

Severočeši se po špatném vstupu do sezóny zvedají. Bodem zlomu se ukázaly být příchody zahraničních obránců Coolse a Akpudjeho, protože od té doby Jablonec neinkasoval ani jeden gól! Výhru s nulou vzadu bral včetně utkání MOL Cupu už třikrát v řadě a v domácím střetnutí s Brnem bude mít na co navazovat. Bodový zisk by navíc tým kouče Horejše posunul ze spodní skupiny tabulky.
Zdravím všechny fotbalové fanoušky. FORTUNA:LIGA pokračuje 10. kolem, do Jablonce zavítá Zbrojovka.
Vítáme vás u on-line přenosu. Utkání začíná v 16:00.