FORTUNA:LIGA - Základní část - 14. kolo -  ONLINE PŘENOS -  Jablonec : Č. Budějovice - 29. října 2022   15:00

Jablonec
29' Šulc (Kratochvíl) • 76' Chramosta  • 90+4' Černák (Chramosta)
3:0
(1:0)

Hanuš – Cools, Heidenreich, Akpudje, Polidar – Šulc (86. Surzyn), Kratochvíl, Houska (90+1. D. Souček), Jovović (80. Černák) – Sejk (86. Patrák), Chramosta (C).
Richter – Konda, Považanec, Malínský, Hübschman.
Batík – Nádvorník, Paták
Stadion Střelnice, Jablonec nad Nisou
Janáček – Sladký, Králik (C), Skovajsa (46. Zajíc) – Sluka (46. Hora), Čoudek, Čavoš, Čolić (68. Matoušek) – Čmelík (80. Švec), P. Hellebrand, Potočný (58. Mršić).

Držení míče: 52 % : 48 %.
Střely na branku: 6:1. Střely mimo: 4:3. Rohy: 6:4. Ofsajdy: 1:0. Fauly: 17:15.
S tímto konstatováním se s vámi loučím, přeji hezký zbytek sobotního odpoledne.
Nakonec to bylo vlastně jednoznačné utkání. Domácí tým toho Dynamu příliš mnoho nedovolil a po zásluze slaví vítězství 3:0. David Horejš tak s nožem na krku proti svému bývalému zaměstnavateli uspěl a společně se svými svěřenci protrhl smolnou čtyřzápasovou sérii bez vstřeleného gólu a především bez vítězství.
90+4'
90+4'
Jablonec právě vstřelil branku!
Tak ještě jeden hřebíček do rakve Dynama! David Horejš už slaví s rukama nad hlavou před hlavní tribunou, protože ví, že svůj nelehký sobotní úkol zvládl. Závěrečnou gólovou tečku za utkáním obstaral z rychlého brejku MICHAL ČERNÁK.
90+3'
Jablonečtí dohrávají duel za potlesku domácích ochozů, tahle výhra má pro Severočechy svou důležitost.
90+1'
V Jablonci už také běží závěrečné nastavení, které bude trvat tři minuty.
90+1'
Střídání v týmu FK Jablonec:
ze hřiště odchází David Houska, přichází Daniel Souček.
90'
Hanuš si po dlouhé době připsal zákrok, zpoza šestnáctky ho vyzkoušel přízemním pokusem Hora.
89'
Hodně nepřesná střela Mršiče jako by ilustrovala zmar Českých Budějovic v dnešním utkání.
89'
Hosté si roh zopakují.
88'
Švec vybojoval pro Dynamo roh a zároveň jednu z posledních šancí utkání zdramatizovat.
86'
ze hřiště odchází Pavel Šulc, přichází Michal Surzyn,
ze hřiště odchází Václav Sejk, přichází Vojtěch Patrák.
85'
Švec nacentroval z pravé strany za Hanušovu bránu.
84'
Dynamo se stále trápí, nic kloudného na útočné polovině se jeho hráčům nedaří vymyslet.
82'
Jablonec už se nikam nežene a kontroluje si výsledek poklidnou kombinací na útočné polovině.
80'
ze hřiště odchází Vladimir Jovović, přichází Michal Černák.

Střídání v týmu SK Dynamo Č. Budějovice:
ze hřiště odchází Lukáš Čmelík, přichází Jakub Švec.
80'
Obrovský potlesk nyní sklidil jeden z hrdinů zápasu Jovovič, který přepustil místo na hřišti Černákovi.
78'
Heidenreich fauloval při rohovém kopu Jablonce, Dynamo tak bude rozehrávat od své brány.
77'
Nyní se Chramosta ukázal i jako velmi dobrý playmaker, když přihrávkou bez dívání oslovil naběhnuvšího Jovoviče. Tomu sebral gól brankář Janáček.
76'
Chramosta proměnil penaltu a zvýšil na 2:0
76'
Míč si na puntík postavil nejzkušenější hráč Severočechů JAN CHRAMOSTA, který si počínal naprosto chladnokrevně. Janáčka poslal na druhou stranu a precizně zahraným pokutovým kopem přidává uklidňující gól pro svůj tým.
75'
Aby toho nebylo málo, mladý Čoudek vidí i žlutou kartu.
74'
Faul Čoudka na Jovoviče a rozhodčí Batík rozhodl - penalta
74'
Jovovič právě korunoval svůj výborný výkon, když v šestnáctce v souboji jeden na jednoho lehce přešel přes Čoudka a přinutil hostujícího beka k penaltovému faulu. Skvělá práce Černohorce.
73'
Jovovičův pokus nadělal Janáčkovi starosti. Gólman Budějovic na centrovaný balón vůbec nedosáhl a mohl být rád, že ho na zadní tyči nikdo z Jabloneckých neuklidil za jeho záda.
72'
Sejk se ve vápně šikovně uvolnil ke střele, Janáček ale jeho dělovku vyškrábl nad.
70'
Čavoš odcentroval z levé strany jen a pouze do zámezí.
69'
Jovovič, který dnes poctivě jezdí nahoru-dolů, vysunul kolmicí Chramostu, zkušený jablonecký forvard šel ale sám do dvou hostujících obránců, což se ukázalo jako velký handicap.
68'
ze hřiště odchází Benjamin Čolić, přichází Jakub Matoušek.
67'
Čmelík zahrál rukou, Jablonec bude mít k dispozici volný přímý kop.
65'
Na hostující bránu se valí jeden nebezpečnější útok za druhým. Další rychlý brejk vedl až k přízemnímu centru Polidara, na který jen o centimetry nedosáhl Chramosta.
64'
Šulc měl na noze druhý gól! Po zmatcích na hraně šestnáctky se k němu balón odrazil zničehonic, jenže mladý záložník Jablonce ideální pozici k zakončení promarnil střelou vedle.
63'
Teď si Sejk pro změnu ukopl míč sám.
61'
Jovovič nachystal výborným pasem za obranu příležitost Sejkovi, ten ale až příliš otálel a dal šanci Čoudkovi další požár v obraně Jihočechů uhasit.
60'
Jovovič se Sejkem teď svorně dostali naloženo od hostujících beků, sudí si mohl vybírat, který zákrok odpíská.
59'
Čavoš prováhal vhodný okamžik ke střele, krátce nato Dynamo zase odcouvalo až někam k polovině hřiště.
58'
ze hřiště odchází Roman Potočný, přichází Matej Mršić.
57'
Domácím se otevřel prostor k rychlému brejku, ten měl ovšem vinou ukvapené přihrávky Jovoviče jepičí život.
56'
Zajíc vybojoval roh pro hosty.
55'
Jovovič odcentroval do šestnáctky, odvracel pohotový Čoudek.
54'
Coolsův centr z pravé strany ztroskotal hned na prvním bránícím hráči.
53'
Horův tečovaný pokus o centr nakonec musel likvidovat Hanuš.
52'
Horův centr odhlavičkoval na rohový kop Heidenreich.
51'
Další významné chvíle před budějovickou bránou! Nejprve Chramosta vyčistil prostor ke střele Sejkovi, posléze sražený pokus jabloneckého útočníka doputoval k Šulcovi, jenž pro změnu zakončil příliš vysoko.
49'
Rychlý protiútok Jablonce zakončoval Chramosta střelou na zadní tyč, bránu však o kousek minul.
47'
Dlouhý nákop někam k rohovému praporu nezastihl na hrací ploše ani takový rychlík, jakým je Pavel Šulc.
46'
ze hřiště odchází Branislav Sluka, přichází Jakub Hora,
ze hřiště odchází Lukáš Skovajsa, přichází Tomáš Zajíc.
46'
První poločas příliš mnoho fotbalové krásy nenabídl. Spokojenější z něj odchází Jablonec, který je díky brance Pavla Šulce do sítě svého bývalého zaměstnavatele po pětačtyřiceti minutách třem bodům blíže. Druhý poločas začne po obvyklé přestávce.
45+4'
45+4'
Závěrečná standardka první půle málem přinesla vyrovnání! Čoličův centr se ze skrumáže před bránou odrazil mezi tři tyče a Hanuš měl co dělat, aby míč dokázal zpacifikovat před brankovou čárou.
45+3'
Žlutá karta pro tým FK Jablonec (Miloš Kratochvíl).
45+3'
Další zbytečnou kartu za protesty obdržel hostující Roman Potočný.
45+2'
Houska vybojoval balón a ihned dlouhým nákopem hledal Sejka. Před ním však hlavou odehrál míč do relativního bezpečí Janáček, jeho absence v bráně se ale pokusil využít Jovovič, jeho lob ale nebyl přesný.
45'
K vidění bude tříminutové nastavení.
44'
Cools se provinil útočným faulem na Králika, ten se svíjí v hodně bolestivých grimasách.
43'
Po rozehrávce Coolse a zásahu Akpudjeho bylo v šestnáctce hostí poměrně rušno, ovšem domácím se nakonec ohrozit bránu Dynama nepodařilo.
42'
Sejk nahrál Chramostovi, který z velkého úhlu prověřil Janáčka. Následně se k dostal i dorážce, tu ale srazili hosté na roh.
41'
Skovajsa nacentroval na hlavu Potočného, ten ale kvůli souboji s Akpudjem prakticky nemohl zakončit přesně.
39'
S ostřejšími zákroky přibylo pochopitelně i hodně protestů, za jeden takový obdržel žlutou kartu hostující Sladký.
38'
Potočný střelou z kroku trefil jen prvního bránícího hráče.
37'
V posledních minutách se hodně přiostřilo, sudí Batík už hráčům oběma celků hodně domlouvá.
36'
Akpudje si připsal další vítězný souboj ve vzduchu, dnes je v nich mimořádně úspěšný.
35'
Po faulu Jabloneckých na obranné polovině už si Čolič staví míč k volnému přímému kopu.
34'
Dalším ošetřovaným hráčem na trávníku je hostující Hellebrand, jeho spoluhráči reklamují ruku v obličeji, tu ale hlavní arbitr neviděl.
33'
Coolsův přetažený roh málem nastartoval rychlý kontr Dynama, hasit nebezpečí z pohledu Jablonce musel na poslední chvíli Houska.
32'
Šulcova kolmice nalezla Chramostu, jenž ještě hledal někoho před bránou. Jeho pas ale srazili hosté na roh.
31'
Dynamo se snažilo o rychlou odpověď. Potočný si vzduchu našel centr z pravé strany, ovšem nasměroval ho mimo tři tyče.
29'
Uspávaná je snad u konce. Jablonečtí zničehonic oslnili domácí publikum efektním ťukesem na jehož konci Kratochvíl uvolnil na pravé straně PAVLA ŠULCE, jenž v souboji tváří v tvář prostřelil gólmana Janáčka. Severočeši se tak ujímají vedení.
27'
Zápas tak trochu postrádá tempo, ani jednomu z týmů se v těchto chvílích na trávníku příliš nedaří.
26'
Hráči Dynama se snaží kombinovat s míčem poblíž jablonecké šestnáctky, to se jim zatím v průběhu prvního poločasu úplně nedařilo.
24'
Jablonecký Houska ve skluzu sestřelil Sladkého a stal se prvním fotbalistou, který v utkání obdržel žlutou kartu.
24'
Chramosta načapán v ofsajdu, další šanci k útoku budou mít Jihočeši.
23'
Hosté se v útočné fázi tak trochu hledají, kompaktní blok Jablonce je jim zatím velkou překážkou.
21'
Jovovič vysunul do šance Sejka, který si sice vyběhnuvšího Janáčka obhodit nedokázal, nicméně jablonecké dílo za něj mohl dokončit Šulc. Ten ale musel stahovat míč ze vzduchu, což dalo hostům prostor k rychlému návratu za míč.
21'
Rána Sladkého z úctyhodné vzdálenosti postrádala přesnost.
20'
Potočného centr s přehledem odvrátil Akpudje.
19'
Sejkův faul na útočné polovině přisoudil balón hostujícímu celku.
17'
Kontakt mezi Čmelíkem a Akpudjem zapříčinil další přestávku ve hře, i více postižený záložník Dynama však vypadá, že bude brzy připraven ke hře.
16'
Sladký nacentroval jen do rukavic Hanuše.
14'
Šulc v souboji jeden na jednoho obešel Skovajsu a ihned lifroval míč do šestnáctky. Tam ovšem nenašel nikoho ze spoluhráčů.
13'
Čolič našel jen hlavu připraveného Akpudjeho.
12'
Coolsův faul poblíž jablonecké šestnáctky znamená zajímavý volný přímý kop pro České Budějovice.
11'
Sejk připravil další dobrou příležitost pro svůj tým. Z pravé strany tentokrát našel před bránou kapitána Chramostu, jenž si ale při zakončení překážel se spoluhráčem Polidarem.
9'
Akpudje se v jednom ze vzdušných soubojů srazil hlavou s jedním z Jihočechů a sudí okamžitě zavolal na plac domácí doktory. Jablonecký kotel si mezitím zkrátil čekání vyvoláváním trenéra Dynama Jozefa Webera, který na severu Čech dlouhé roky působil.
8'
Jablonecký rok odvrátila pozorná obrana hostí.
7'
Sejk naznačil střelu z velké dálky, ovšem místo ní narýsoval milimetrovou kolmici do vápna na nabíhajícího Šulce. Tomu už stačilo jen překonat brankáře Janáčka, který se ale vyznamenal parádním zákrokem.
6'
Jovovič dostal přihrávku za českobudějovickou obranu, neposedný balón ho ale připravil o šanci ohrozit Janáčkovu bránu.
5'
Čolič rozehrál na Králika, toho však výborně strážil o hlavu menší Šulc.
4'
Heidenreich ve vzdušeném souboji sroloval Potočného, Dynamo tak po faulu domácího stopera bude mít k dispozici zajímavou standardku.
3'
Chramosta si na půlce vykoledoval faul, Jablonec se tak bude moci nadále věnovat útočnému snažení.
2'
Polidarův centr z levé strany mířil k Sejkovi, ten byl ale ve vápně v obležení dvou černých dresů hostí.
1'
První dlouhý nákop Jihočechů prodloužil Heidenreich do rukavic Hanuše.
1'

FK Jablonec: Hanuš – Cools, Heidenreich, Akpudje, Polidar – Šulc, Kratochvíl, Houska, Jovović – Sejk, Chramosta (C).
Náhradníci: Richter – Patrák, Černák, Konda, D. Souček, Považanec, Malínský, Surzyn, Hübschman.
Trenér: D. Horejš

SK Dynamo Č. Budějovice: Janáček – Sladký, Králik (C), Skovajsa – Sluka, Čoudek, Čavoš, Čolić – Čmelík, P. Hellebrand, Potočný.
Náhradníci: Šípoš – Hora, Mršić, Zajíc, Matoušek, Švec, Broukal.
Trenér: J. Weber

Rozhodčí: Batík – Nádvorník, Paták.
Hra o Horejše
Pikantnější zápas pro jabloneckého trenéra Davida Horejše snad ani nemůže být. Po nevydařeném startu ligy a především katastrofálním říjnu, který zahrnuje pohárovou ostudu s Vyškovem a především obrovské trápení Jablonce v koncovce, koluje českým fotbalovým prostředím veřejné tajemství, že Horejš v těchto týdnech hraje, jak se říká, "o kejhák". A aby toho pro mladého kouče nebylo málo, vaz mu může zlomit jeho bývalý klub, z něhož se poroučel za velmi prapodivných okolností.
FK Jablonec
Severočeši tak trochu navazují na obrovské trápení z minulého ročníku. Třináctá příčka a stejný počet bodů jsou toho nejlepším důkazem, nicméně ještě o něco více alarmující je nestálá křivka, co se týče výkonů severočeského klubu.

Například v minulém kole na hřišti rivala z Liberce ukázali Jablonečtí asi nejlepší představení za hodně dlouhou dobu. Výsledek? Možná i trochu krutý! Zelenobílí dostali lekci z produktivity a po výsledku 0:2 nezískali ani bod. Střelecky naprázdno přitom vyšli už počtvrté v řadě.
SK Dynamo České Budějovice
Aktuální forma Dynama není vlastně vůbec špatná. Pouhá jedna prohra z posledních šesti soutěžních klání však působí trochu zavádějícím dojmem, když se podíváme na tabulku soutěže. V ní jsou České Budějovice s 15 body až jedenácté.

Onu poslední prohru zapsali Jihočeši v posledním kole, kdy na svém stadionu podlehli rozjetému Hradci 0:3. Venku je však Dynamo extrémně nebezpečné, což dokládá i fakt, že z celkového počtu 15 bodů uhrály Budějovice hned 13 na hřišti soupeře. V tomto ohledu jde o třetí nejlepší tým ligy.
Sobotní odpoledne bude ve fotbalové Fortuna lize patřit souboji dvou týmů z pásma skupiny o udržení, tedy Jablonce a Českých Budějovic.
Vítáme vás u on-line přenosu. Utkání začíná v 15:00.