FORTUNA:LIGA - Základní část - 8. kolo -  ONLINE PŘENOS -  Jablonec : Hr. Králové - 11. září 2022   16:00

Jablonec
50' Sejk  • 67' Martinec (Šulc) • 80' Chramosta
3:0
(0:0)

Hanuš – Polidar, Martinec, Akpudje, Heidenreich, Krob (C) – Šulc (89. D. Souček), Kratochvíl, Houska – Chramosta (82. Patrák), Sejk (86. Ikaunieks).
Richter – Štěpánek, Považanec, Surzyn.
Batík – Nádvorník, Podaný.
Stadion Střelnice, Jablonec nad Nisou
2 309 diváků
Reichl – Gabriel, Ja. Klíma, O. Ševčík, Čech, Smrž – F. Kubala (71. Koubek), Rada (C), J. Kučera (69. Dvořák), Trusa (69. Kodeš) – Vašulín (79. Rybička).

SESTŘIH: Jablonec - Hradec Králové 3:0. Domácí ukončili čekání na první výhru

Děkuji za pozornost a přeji hezký zbytek dne.
V Jablonci se může slavit, svěřenci Davida Horejše totiž konečně získávají své první vítězství v nové sezóně. Po divočejším prvním poločase – který paradoxně skončil bez gólů – přišla z domácí strany kontrolovanější druhá část. Díky trošku šťastnému vedoucímu zásahu Sejka se Jablonečtí mohli soustředit hlavně na zodpovědnou defenzivu. Brankami Martince a Chramosty navíc odskočili na konečných 3:0. Těžko říct, jak by se ovšem zápas vyvíjel, nebýt fantastických zákroků Hanuše za stavu 0:0...

Královéhradečtí fotbalisté dnes sice odjíždějí s nepořízenou, ale i tak se po aktuálním kole budou stále nacházet mezi nejlepší šestkou. Na východě Čech tedy není důvod klopit hlavy.
90+4'
90+4'
Královéhradečtí měli k dispozici ještě jeden rohový kop. Balon se odrazil za pokutové území na nohu Vojtěcha Smrže, jehož těžký volej prosvištěl vysoko nad horní tyčí.
90+3'
Zápas už se jen dohrává. Hradec to ještě zkouší, jeho hráči už nicméně sami vědí, že dnes to na body nebude. Už se hraje hlavně o Hanušovu nulu.
90+2'
Možná trošku zbytečnou památku v podobě žluté karty si z utkání odnese jablonecký David Houska.
90+1'
Na začátku čtyřminutového nastavení našel Petr Kodeš svým centrem hlavu Petra Rybičky. Nevýrazné zakončení do středu brány se stalo snadnou kořistí přesvědčivého Hanuše.
Dnešní utkání sleduje 2 309 diváků.
90'
Ikaunieks v poslední minutě řádné hrací doby pěknou patičkou vybojoval pro domácí autové vhazování. Uvidíme, kolik minut se bude nastavovat.
89'
Střídání v týmu FK Jablonec:
ze hřiště odchází Pavel Šulc, přichází Daniel Souček.
88'
Jakub Rada vůbec neodhadl odskok míče. Východočeši pak měli štěstí, že si Davis Ikaunieks jen těsně neobhodil posledního bránícího hráče. Jinak by lotyšský útočník uháněl sám na bránu.
87'
Po rozehrávce rohu nakrátko Krob přece jenom poslal balon do šestnáctky. Skákavý centr k bližší tyči Královéhradečtí odvrátili do bezpečí.
86'
ze hřiště odchází Václav Sejk, přichází Davis Ikaunieks.
85'
Sejk ještě vyždímal zbytky sil a doběhl Krobovu přihrávku po lajně. Pak proti dvojnásobné přesile skvěle vybojoval rohový kop pro Jablonec.
84'
Jakubu Klímovi utekl míč do zámezí. Hradecký obránce si chtěl alespoň říci o faul, rozhodčí byl však neoblomný. Bude se kopat od Hanušovy branky.
83'
Jakub Rada rozehrával standardku zajímavým centrem do nebezpečného prostoru. Ve vzduchu dnes ale kraluje Jakub Martinec.
82'
Před Václavem Sejkem se otevřel volný prostor. Sejk si navedl míč na pravačku a zkusil to z velké dálky, jenže trefil pouze protihráče před sebou.
82'
ze hřiště odchází Jan Chramosta, přichází Vojtěch Patrák.
80'
Chramosta přehodil brankáře Reichla a zvýšil na 3:0
80'
Jablonec právě vstřelil branku!
Krásný moment JANA CHRAMOSTY! Jablonecký útočník obdržel od Davida Housky přesný míč do pokutového území a pravačkou z prvního doteku přehodil vyběhnutého Michala Reichla. Severočeši vedou 3:0 a zdá se, že dnes už jim vítězství neunikne.
79'
Střídání v týmu FC Hradec Králové:
ze hřiště odchází Daniel Vašulín, přichází Petr Rybička.
79'
Zdravotníci Vašulínovi obstříkli podle všeho naražené stehno, hradecký útočník ovšem nevypadá v nejlepší kondici. Zdá se, že bude muset střídat.
78'
Na zemi zůstal ležet Daniel Vašulín. Aktuálně je v péči zdravotníků.
77'
Jakub Martinec se s lehkostí vykličkoval z obležení snad tří protihráčů. Jablonecký stoper dnes hraje velmi dobře, což korunoval také gólem.
75'
Joshua Akpudje vyzval ke sprintu Polidara a zdálo se, že rychlonohý záložník sám na útočné polovině vybojoval roh. Podle názoru sudího nicméně balon do zámezí putoval právě od něj.
74'
Iniciativa už teď podle všeho bude hlavně na Východočeších. Musíme ale podotknout, že na rozdíl od prvního poločasu se jim aktuálně šance vytvářet nedaří. Jablonec výrazně zkvalitnil výkon do defenzivy.
73'
Štiplavou střelou z dálky prověřil Hanušovu pozornost Vojtěch Smrž. Jabloneckému brankáři míč nejprve vypadl, ale napodruhé už ho bezpečně skryl v rukavicích.
72'
Chramosta se snažil nadýchaným obloučkem poslat do šance Sejka. Brankář Reichl sebevědomě vyběhl daleko mimo své pokutové území a hlavou překazil domácí akci.
71'
ze hřiště odchází Filip Kubala, přichází Matěj Koubek.
70'
S druhým gólem svých oblíbenců ožili také diváci na Střelnici, kteří teď vytvářejí dobrou atmosféru. Hradec se mezi tím snaží něco vymyslet.
69'
ze hřiště odchází Matej Trusa, přichází Petr Kodeš,
ze hřiště odchází Jakub Kučera, přichází Pavel Dvořák.
67'
Severočeši jdou do trháku, pod břevno se trefil Martinec - 2:0
67'
Po rohovém kopu se míče za hranicí šestnáctky chopil znovu Pavel Šulc, který se elegantně dostal k prudkému centru z levé strany. V blízkosti penaltového puntíku si míč nikým nerušený zpracoval JAKUB MARTINEC a z druhého doteku ho nekompromisně poslal do šibenice.
66'
Pavel Šulc ukázal rychlé nohy a proti přesile získal pro domácí roh.
65'
Severočeši ve třech napadají na útočné polovině a komplikují Hradci rozehrávku.
64'
Další Radův roh přesvědčivě odhlavičkoval Martinec. Jablonečtí následně vysunuli obranu a vybojovali autové vhazování. Hra je v těchto chvílích hodně soubojová, v porovnání s prvním poločasem není k vidění tolik fotbalovosti.
63'
Václav Sejk udržel protihráče za zády, jenže pak nepřesně hledal Polidara. Východočeši si mohou prodloužit svůj pobyt na útočné polovině.
61'
Jakub Kučera si až příliš okatě říkal o odpískání zákroku na svoji osobu. Místo vytoužené standardky sudí signalizuje pouze aut pro Jablonec.
60'
Centrovaný míč odhlavičkoval Joshua Akpudje za hranici šestnáctky, kde to ještě zkusil Jakub Rada. Slabou střelu bez potíží lapil Jan Hanuš.
59'
V posledních minutách se doslova roztrhl pytel s fauly ve středu hřiště. Po dalším z nich budou rozehrávat Královéhradečtí standardní situaci z pozice, ze které už se dá poslat balon do vápna.
58'
Vůbec poprvé za celou dobu zápasu vysvitlo nad Jabloncem sluníčko. Štěstí aktuálně svítí spíše domácímu týmu, který po brance Sejka drží těsný náskok.
57'
Žlutá karta pro tým FC Hradec Králové (Jakub Rada).
57'
U postranní čáry pořádně vzplály emoce. Zdá se, že rozhodčí bude poprvé udělovat kartu.
55'
Chramosta v rychlostním souboji protáhl Klímu. Pak nicméně vlastní vinou skončil na zemi a chvíli to s ním nevypadalo moc dobře. Nakonec se ale zdá, že bude moct v utkání pokračovat.
54'
Trusa se po kontaktu s Kratochvílem poroučel k zemi. Východočeši mohou po nepříliš povedené pasáži něco vymyslet na útočné polovině.
53'
Původní centr Kroba příliš vzruchu nepřinesl, jenže domácí balon do šestnáctky rychle vrátili a nebezpečně se po něm natahoval Martinec. Královéhradečtí se s vypětím všech sil ubránili.
52'
Jablonec je po vstřelené brance při chuti a je vidět, že by chtěl skóre navýšit. Hezká akce Pavla Šulce přináší rohový kop.
50'
Domácí jdou do vedení, střelu Kroba dorazil do sítě Sejk - 1:0!
50'
Po výborné práci Polidara se ke střele z levé strany pokutového území dostal Jan Krob, který pořádně protáhl brankáře Reichla. Míč se po jeho zákroku snesl těsně před brankovou čáru, kam dobíhal VÁCLAV SEJK po boku bránícího hráče. Jablonecký útočník i s trochou štěstí uklidil míč do sítě a otevřel skóre.
50'
Pavel Šulc si zpracoval pěkné přenesení hry a objevil se na pravém okraji pokutového území. Přízemní centr pak trošku krkolomně odehrával Ondřej Ševčík.
49'
Martinec vyvezl míč za půlicí čáru a chtěl oslovit Chramostu. Myšlenky obou hráčů se ale nesetkaly.
48'
Po odvráceném rohu ještě vracel balon po zemi před bránu Adam Gabriel. Jan Krob byl na svém místě a odehrál míč do bezpečí.
47'
David Heidenreich s Janem Hanušem se teď sami dostali do svízelné situace. Hanuš už neměl kam hrát, tak míč jen rezignovaně posunul do zámezí na rohový kop.
46'
Druhý poločas začne přibližně v 17:02.
Ačkoliv by to podle bezbrankového skóre nemuselo vypadat, první poločas nabídl zajímavou podívanou s šancemi na obou stranách. V souboji skvělých gólmanů se zatím o něco více předvedl jablonecký Jan Hanuš, který už chytil minimálně dva jasné góly.
45+1'
45'
Mizerná rozehrávka Hradce nabídla ještě jednou akci domácím. Houska vybídl Šulce, který v pokutovém území hezky zasekl míč okolo skluzujícího Čecha. Pak už nicméně neměl kudy odcentrovat a následoval roh, který Votroci ubránili.
44'
Spíše nezaviněnou srážku dvou hráčů vyřešil rozhodčí ve prospěch Jablonce. Svěřenci Davida Horejše budou rozehrávat ze své obranné poloviny.
43'
Více času teď v útoku tráví fotbalisté Hradce, do pokutového území se ale dostat nemohou.
42'
Adam Gabriel si za pokutovým územím připravil míč na pravou nohu. Následná střela trefila prvního bránícího protihráče.
40'
Domácí se dostali do zajímavého brejku, který ale sami zabrzdili a pak už dobývali zformovanou defenzivu. Vše ukončila nepřesná přihrávka Akpudjeho.
39'
Po sérii soubojů zůstal na hrací ploše u vlastního vápna ležet Jakub Kučera. Rozhodčí píská nedovolený zákrok, Hradec bude rozehrávat.
38'
Polidar na polovině hřiště zbytečně zariskoval před napadajícím protihráčem. Nakonec to pro zelenobílé dobře dopadlo.
37'
Michal Reichl vyrazil daleko mimo branku, aby boxoval padající míč. Ten sice krkolomně trefil, jenže při tom také zválcoval Václava Sejka. To se domácím fanouškům vůbec nelíbí.
35'
Joshua Akpudje se snaží při rozehrávce hledat neotřelá řešení, a ne jen odkládat tíhu okamžiku na ostatní. Jeho dlouhým přihrávkám bohužel pro domácí zatím schází větší přesnost, což se znovu potvrdilo.
34'
Matěj Polidar si do pokutového území naběhl na průnikovou přihrávku a v těžké pozici zkusil vystřelit. Michal Reichl zasahovat nemusel, míč šel vysoko nad břevno.
33'
Rozehrávku na sebe vzal Jakub Rada, jehož centr pro jabloneckou defenzivu žádnou hrozbu neznamenal. Vycestoval totiž mimo hrací plochu.
32'
Domácí se teď trošku zlobí. Kratochvíl sice dává najevo, že byl u pádu hradeckého hráče nevinně, ale není mu to nic platné. Východočeši mají standardku z blízkosti rohového praporku.
31'
Jakub Martinec zvládl rychlostní souboj s rozeběhnutým Trusou a ve skluzu odehrál míč do bezpečí.
30'
Václav Sejk byl ve středovém kruhu faulovaný, i vsedě se ale snažil v akci pokračovat. Nakonec budou domácí mít k dispozici standardku.
28'
Ani Kubala petardou zblízka Hanuše nepropálil
28'
Hanuš fantasticky drží svůj tým! Po předchozím zákroku následoval rohový kop, který propadl na zadní tyč k Filipu Kubalovi. Ten zakončoval z bezprostřední blízkosti, Jan Hanuš se ovšem proti jeho pravačce skvěle přesunul a znovu míč vyrazil.
27'
Daniel Vašulín dostal trošku prostoru za hranicí vápna a nenechal se dvakrát pobízet. Jan Hanuš proti jeho prudké střele musel rychle na zem.
26'
Polidar si hezky vyměňoval balon se Šulcem. Jabloneckou kombinaci přerušil hvizd hlavního rozhodčího, který odhalil útočný faul na královéhradeckého Radu.
25'
Na zemi chvíli zůstal ležet David Heidenreich. Bude ale v pořádku, hra může pokračovat.
24'
Vašulín si v souboji s Martincem pomohl rukama a svého soka zasáhl do obličeje. Severočeši budou rozehrávat ze své obranné poloviny.
23'
Joshua Akpudje při rozehrávce napálil presujícího Kubalu. Nigérijský obránce na situaci dobře zareagoval a kontroloval balon tělem při cestě do autu.
22'
Polidar v souboji přetlačil Klímu. Jan Krob následně pro svůj tým získal roh, který sám rozehrál. A znovu to pro domácí vypadalo nadějně, tentokrát k hlavičce neměl daleko Akpudje.
21'
Joshua Akpudje chtěl urychlit jabloneckou rozehrávku, ale Šulc jeho dlouhý míč neměl šanci stihnout.
20'
Přes standardky by dnes pro Jablonec teoreticky mohla vést cesta. Tentokrát se z pohledu Hradce až příliš snadno dostal k hlavičce Martinec, jenže centr by potřeboval o pár centimetrů nižší. Reichl zasahovat nemusel.
19'
Šulc v jablonecké protiakci ještě mohl přihrát doprava Sejkovi, nicméně rozhodl se situaci řešit sám. Po sražené střele z hranice vápna uvidíme roh.
18'
Následný roh rozehrál Jakub Rada polovysokým centrem za hlavní chumel hráčů. Skvěle si na něj odskočil Matej Trusa, který vystřelil zajímavě z voleje. Trefil ale jen zelenobílou hradbu těl.
16'
Královéhradečtí se i s trochou štěstí protlačili do pokutového území. Miloš Kratochvíl odehrál balon alespoň na rohový kop.
15'
Sejk měl na hlavě vedoucí gól, Reichla ale nepřekonal
15'
Domácí se po delší době dostali do zajímavější akce, a stálo to za to. Houska roztáhl hru doleva na Kroba, jehož nadýchaný centr přistál na hlavě Václava Sejka! Mladý útočník v ideální pozici trefil jen Reichla ve středu branky.
14'
Jan Chramosta se tak vehementně snažil přes spoluhráče dostat k míči, až znovu fauloval. Votroci se teď už celkem dlouho drží na útočné půlce.
12'
Rozhodčí teď možná trošku necitlivě neponechal Hradci výhodu a místo toho odpískal faul na polovině hřiště. Po následné rozehrávce a sérii odrazů se v pokutovém území ke střele z otočky protlačil Jakub Rada, který trefil bránícího Kroba.
11'
Východočeši se usadili v blízkosti pokutového území a zajímavě kombinovali. Škoda pro hosty, že po hezkém přenesení hry Smržovi proskočil balon pod kopačkou do autu.
10'
Sejk se snažil dlouhý míč sklepnout pod sebe na některého ze spoluhráčů, avšak pouze tím předal balon soupeři. Hradec Králové rozjíždí další postupný útok.
9'
Exekuce rohového kopu se ujal Jakub Rada, jenže nízkým centrem moc vzruchu nevytvořil. Domácí odehráli míč do zámezí, Hradec si ještě může pobyt na útočné polovině prodloužit.
8'
Filip Kubala šajtlí centroval do nebezpečného prostoru. Joshua Akpudje balon ve skluzu odklonil na roh.
7'
Jan Krob od rohového praporku posadil míč přesně na hlavu Davida Heidenreicha. Jablonecký stoper ke své smůle zakončil o zem jen slabě do středu brány.
6'
Šulc možná prováhal ideální okamžik k centru, vadit mu to však nemusí. Jablonec totiž bude zahrávat rohový kop.
4'
Krátce po jablonecké příležitosti se v ještě větší šanci objevili Východočeši. Tečovanou střelu Filipa Kubaly brankář Hanuš reflexivně vyrazil před sebe, jenže u míče byl jako první Matej Trusa, který zblízka dorážel. Jan Hanuš si ovšem poradil i s jeho pokusem!
3'
Pavel Šulc se na pravé straně pěkně uvolnil až na hranici šestnáctky. Přízemní centr pak doputoval až k Janu Krobovi, který si míč přichystal na silnější levačku. Michal Reichl mu ovšem skvěle zmenšil střelecký úhel a první velkou šanci vyrazil!
2'
Jakub Kučera se snažil po rychlé královéhradecké kombinaci kolmicí vysunout do šance Filipa Kubalu, nicméně jeho přihrávce scházela přesnost.
1'
Zápas vykopl Hradec. Ondřej Ševčík okamžitě posílal nákop k pravé postranní lajně, kde tělem odstavil protihráče Jan Krob a nechal míč doletět do zámezí.
1'
Premiéru v české lize si dnes odbyde nová jablonecká posila – nigérijský stoper Joshua Akpudje. Možná i kvůli karetním trestům dnes domácí nastoupí v pro ně nezvyklém rozestavení s pěti obránci. Na pět beků bude hrát i Hradec, nicméně u něj to je mnohem tradičnější varianta.

FK Jablonec: Hanuš – Polidar, Martinec, Akpudje, Heidenreich, Krob (C) – Šulc, Kratochvíl, Houska – Chramosta, Sejk.
Náhradníci: Richter – Štěpánek, Považanec, Ikaunieks, D. Souček, Surzyn, Patrák.

FC Hradec Králové: Reichl – Gabriel, Ja. Klíma, O. Ševčík, Čech, Smrž – F. Kubala, Rada (C), J. Kučera, Trusa – Vašulín.
Náhradníci: Vízek – Leibl, Kodeš, Kosař, Dvořák, Koubek, Rybička.

Rozhodčí: Batík – Nádvorník, Podaný.
FC HRADEC KRÁLOVÉ

Říká se, že druhá sezóna bývá pro nováčka vždycky nejtěžší. Královéhradečtí ale dělají všechno pro to, aby ukázali, že to nemusí být pravidlem, a zejména díky skvělé defenzivě se aktuálně vyhřívají na třetí příčce tabulky. V minulém kole Východočeši po sérii tří vítězství remizovali s Ostravou 0:0, nicméně celý druhý poločas hráli v oslabení – i bod má tedy velkou cenu. Zajímavostí je, že Jablonec je pro Hradec Králové velmi neoblíbeným soupeřem. V historii ho doposud porazil jen dvakrát, z toho jednou na hřišti soupeře. Zmiňovaná výhra se ovšem datuje až do roku 1999.
FK JABLONEC

Jablonečtí se trápí. V sezóně stále čekají na první vítězství, s bilancí čtyř remíz a tří proher se krčí až na předposledním patnáctém místě. V minulém kole už to přitom vypadalo, že by Severočeši mohli nepříznivou bilanci zlomit. V nepovedeném druhém poločase ovšem ztratili vedení a na teplickém hřišti padli těsně 2:3. Za zmínku stojí také nebývale špatná disciplína, jablonečtí fotbalisté v minulých dvou utkáních viděli hned čtyři červené karty! Na Hradec tedy vyrukují bez Jovoviće a Malínského. Cíl je však jasný, konečně brát tři body.
Zdravím všechny fotbalové fanoušky! FORTUNA:LIGA pokračuje 8. kolem a na severu Čech bude k vidění souboj týmů ve zcela opačném rozpoložení – Jablonec přivítá Hradec Králové.
Vítáme vás u on-line přenosu. Utkání začíná v 16:00.