FORTUNA:LIGA - Základní část - 12. kolo -  ONLINE PŘENOS -  Jablonec : Plzeň - 16. října 2022   16:00

0:3
(0:1)
Plzeň
19' Chorý  (Pernica) • 63' Chorý  (Mosquera) • 90+1' Ndiaye  (Hejda)

Hanuš – Akpudje, Heidenreich, D. Souček (55. Sejk) – Krob (C) (75. Černák), Kratochvíl, Houska, Cools – Polidar, Chramosta, Jovović.
Richter – Surzyn, Štěpánek, Patrák, Považanec, Konda.
Klíma – Nádvorník, Machač
Stadion Střelnice, Jablonec nad Nisou
Staněk – Jemelka, Pernica, Hejda (C) – Mosquera, Kalvach, Čermák (58. Vlkanova), Bucha (88. Ndiaye), Holík – Chorý (74. Bassey), Kliment (58. Jirka).
Jedlička, Tvrdoň – Dedič, Kaša, Mo. Tijani, Pilař.

SESTŘIH: Jablonec - Plzeň 0:3. Pohodovou výhru režíroval dvougólový Chorý

Plzeň urvala další tři body a upevnila si pozici na čele FORTUNA:LIGY. Ovšem při pohledu na statistiky je jasné, že na severu Čech se hrálo vyrovnané střetnutí, které rozhodla produktivita. Zatímco Viktoria trestala, tak Jablonec byl slabý v předfinální fázi. Mužem zápasu byl rozhodně Tomáš Chorý, jenž znovu zaznamenal dvě trefy.

S konstatováním, že Plzeň zapisuje další vítězství, se loučím a přeji vám příjemný zbytek večera.
90+3'
90+3'
Odražený míč si na hranici pokutového území našel Jan Chramosta, jehož zakončení bylo hodně nepřesné. Nastavený čas už míří do svého vypršení.
90+1'
Plzeň právě vstřelila branku!
Jablonec dnes prožívá lekci z produktivity! Centr před branku tentokrát vrátit bránící Václav Sejk a Lukáš Hejda následně přihrával pod sebe. Přesným pokusem se tak prezentoval MODOU NDIAYE, jenž je na hrací ploše pár desítek vteřin. Asistence: Lukáš Hejda.
90'
Centr před branku vracel Fortune Bassey, a jelikož se Jan Hanuš a David Heidenreich nedomluvili, tak zakončil Adam Vlkanova. Jablonecký brankář míč pak vyrazil mimo branku.
89'
Coolsovu přihrávku zachytil Modou Ndiaye, který okamžitě posílal kolmici na nabíhajícího spoluhráče. Jenomže Fortune Bassey se otáčel na druhou stranu, a tak nemohl jít sám na branku.
88'
Střídání v týmu FC Viktoria Plzeň:
ze hřiště odchází Pavel Bucha, přichází Modou Ndiaye.
87'
Vladimir Jovović vyslal velmi přetažený centr, který chtěl před branku vrátit Jan Chramosta. Ovšem hostující obrana byla znovu výborně postavená a zasáhla.
86'
Joshua Akpudje chtěl přihrávat na střed a přitom jej atakoval Jhon Mosquera. Oba hráči se poté pustili do slovní přestřelky, kterou uhasil až hlavní rozhodčí.
85'
U postranní lajny neprošel přes soupeře Vladimir Jovović, a tak plzeňská přihrávka mířila znovu dozadu. Hostujícího brankáře ještě napadal Václav Sejk.
84'
Vladimir Jovović si navedl míč na levý roh vápna, kde proti němu vystoupila dvojice soupeřů. Jeho zakončení přesto mířilo na branku, avšak Jindřich Staněk byl znovu připravený zasáhnout.
83'
Hra se dále kouskuje a utkání se spíše dohrává z povinnosti. Uvidíme, zda si především Jablonec ještě připraví nějakou šanci.
81'
David Heidenreich (Jablonec) chtěl odehrát míč vysokou nohou, přičemž trefil Jirku do obličeje, za což viděl žlutou kartu.
79'
Plzeň se znovu nacházela na útočné polovině a centrovala před branku, kde se do vzduchu pověsil obránce Joshua Akpudje. Hostující celek rozehrál rohový kop, který střelecký pokus nepřinesl.
78'
Průniková přihrávka mířící do vápna byla nepřesná, a tak ji Michal Černák nezachytil. Bude se odkopávat pouze od Staňkov branky.
77'
Sledujeme poněkud hluchou část zápasu, který v posledních minutách ztratil tempo. Tento jev více vyhovuje hostujícímu mužstvu. Ovšem Dion Cools cpal před branku další míč, jenomže Luděk Pernica byl na správném místě.
75'
Jan Krob opustil hrací plochu a kapitánskou pásku od něj přebral Jan Chramosta.
75'
Střídání v týmu FK Jablonec:
ze hřiště odchází Jan Krob, přichází Michal Černák.
74'
ze hřiště odchází Tomáš Chorý, přichází Fortune Bassey.
73'
Plzeň ze standardní situace poslala střílený centr před branku, ovšem míč na první tyči odvrátil Dion Cools.
72'
Dalším potrestaným hráčem je David Houska (Jablonec), který u postranní lajny podrazil Vlkanovu. Jablonecký hráč vidí už pátou žlutou kartu v sezoně.
71'
Centr z levé strany neodehrál přesvědčivě Jhon Mosquera. Ve vápně se tak k hlavičce dostal Matěj Polidar, avšak Jindřich Staněk si připsal jednoduchý zákrok.
70'
Jdeme do poslední dvacetiminutovky. To je také čas, který dělí Jablonec od porážky a Plzeň od dalšího vítězství.
69'
Jan Krob poslal centr na zadní tyč, kde ve vzduchu vládli Plzeňští. O zbytek práce se pak postaral Tomáš Chorý, který míč poslal daleko od branky.
68'
Domácí celek už nemá na co čekat a snaží se o snížení. Přihrávka mířila na pravou stranu, kde se nacházel Jan Chramosta, kterého dostoupil Luděk Pernica. Jablonec bude kopat alespoň rohový kop.
66'
Kontaktní gól měl na hlavě Sejk, Staněk ale exceloval!
66'
Zleva odcentroval Jan Krob, po jehož centru se natáhl Václav Sejk. Jeho zakončení hlavou mířilo přesně k levé tyči, kam se dostal včas Jindřich Staněk.
65'
Další centr mířil před jabloneckou branku, kde Tomáš Chorý hlavou přiťukl míč spoluhráči. Ovšem Adam Vlkanova nemohl zakončit, protože jej důrazně dostoupil Joshua Akpudje.
63'
Chorý udeřil ze vzduchu i podruhé a hosté vedou už 2:0
63'
Nedáš – dostaneš! Znovu se potvrdilo otřepané pořekadlo, a tak Plzeň jde do dvoubrankového vedení! Jhon Mosquera se na levé straně protáhl kolem soupeře a odcentroval před branku. TOMÁŠ CHORÝ hlavou zamířil přesně k pravé tyči a Jan Hanuš neměl šanci zasáhnout. Asistence: Jhon Mosquera.
62'
Miloš Kratochvíl skvěle prohodil míč do vápna a už to vypadalo, že plzeňská obrana to má blíže k míči. Ovšem přišlo technické zakončení Vladimira Jovoviće, který mířil vedle vzdálenější tyče!
61'
Miloš Kratochvíl přenesl hru na levou stranu, kde si na náběh spoluhráče počkal Matěj Polidar. Centrem se prezentoval Jan Krob, ovšem balon jen proletěl skrz plzeňské vápno.
60'
Hodina hry je minulostí a Plzeň je stále ve vedení. Standardní situaci rozehrál Jan Krob, jehož centr znovu mířil na soupeře. Jablonecké centry zatím nefungují...
59'
Přihrávka hostujícího celku byla nepřesná, a tak Jablonec začal od brankáře Hanuše. Severočeši se rychle přesunuli na útočnou polovinu, kde byl faulovaný Vladimir Jovović.
58'
ze hřiště odchází Aleš Čermák, přichází Adam Vlkanova,
ze hřiště odchází Jan Kliment, přichází Erik Jirka.
56'
Jan Chramosta se nacházel u levé postranní lajny, odkud odcentroval. Ovšem situaci na první tyči si pohlídal Luděk Pernica. Následně vystřelil ze střední vzdálenosti Vladimir Jovović, ale mířil vysoko nad branku.
55'
ze hřiště odchází Daniel Souček, přichází Václav Sejk.
55'
Prvním potrestaným hráčem zápasu je Lukáš Kalvach (Plzeň), který po odehrání míče atakoval Davida Housku.
53'
Už to vypadalo, že Jablonec přehrál Plzeň. Jenomže přihrávka dostala velkou razanci, a tak ji na hrací ploše nedostihl Jan Chramosta.
52'
Individuálně se soupeřů chtěl na polovině hrací plochy zbavit Jan Krob, který balon pochopitelně ztratil. Na druhé straně byl zase dostoupený Tomáš Chorý, také on o míč přišel.
51'
Nejprve mohl Aleš Čermák vystřelit zpoza šestnáctky, ale situaci prováhal. Následně stejný hráč fauloval Jana Chramostu.
50'
Domácí celek pokračuje v dobrém výkonu a znovu se drží na polovině soupeře. Ovšem Jablonec potřebuje větší kvalitu při centrech před branku.
49'
Dion Cools vyslal další centr před branku, ovšem nebyl úspěšný. Odraženého balonu se chopil Miloš Kratochvíl, a tak Jablonec dál kombinuje. Avšak Vladimir Jovović našel pouze rukavice hostujícího gólmana.
48'
Západočeši se vydali na útočnou polovinu, kde vybojovali rohový kop. Kalvachův centr mířil na zadní tyč, kam se také vydal Jan Hanuš.
47'
Na hranici vápna si zpracoval míč Jan Kliment, který se chtěl opřít o soupeře, jenž mu uhnul. A tak hráli Severočeši, jenomže přenesení hry neudržel na hrací ploše Vladimir Jovović.
46'
Plzeň se i s Tomášem Chorým vrátila na hrací plochu. Ovšem úvodního výkopu se chopil Jablonec, avšak Jan Chramosta zahrál rukou.
46'
Viktoriáni jsou sice ve vedení, ovšem opticky lépe hraje Jablonec, který více drží balon na útočné polovině. Ovšem nic to nemění na tom, že jediným střelcem prvního poločasu je Tomáš Chorý. Troufám si říct, že pokud Jablonec naváže na výkon před přestávkou, nějaké branky se také dočká. Jenomže zatím je blíže k vítězství celek ze západočeské metropole.
45+1'
45+1'
V samotném závěru pálil ještě z hranice vápna Tomáš Chorý, jehož pokus mířil doprostřed branky, kde se nacházel připravený Jan Hanuš.
45'
Daleko si dal míč od nohy Joshua Akpudje, který musel rychle vystřelit. Zakončení potvrdilo předešlý první dotek a míč pochopitelně znovu mířil pouze nad bránu.
44'
Skvělé utkání hraje Vladimir Jovović, kterého tentokrát fauloval Pavel Bucha. Jablonec poslal centr do vápna, ovšem Joshua Akpudje hlavou nenašel nabíhajícího spoluhráče před branku.
42'
Zleva přihrával za vápno Daniel Souček, který viděl osamoceného spoluhráče. Dobrou příležitost zahodil David Houska, jenž poslal míč znovu nad plzeňskou bránu.
41'
Tomáš Chorý se vrací zpátky na hrací plochu a uvidíme, zda bude schopen pokračovat ve druhém poločasu. Vraťme se do hry, kde je v držení míče Jablonec.
40'
Pokračuje se ve hře a Jablonec se vydal znovu na útočnou polovinu. Jenomže nepřesnou nahrávku zachytil Jan Kliment, který míč zkušeně podržel.
39'
Na hrací ploše zůstal ležet Tomáš Chorý, který potřebuje lékařskou pomoc. Vypadá to na vyhozené nebo naražené rameno. Asi bude nutné střídání.
38'
Na druhé straně hrací plochy se ke střele ze střední vzdálenosti odhodlal Pavel Bucha, jehož zakončení přišlo ze záklonu, a tak pochopitelně mířilo jen na prázdnou tribunu za bránou.
37'
Jablonecká hra se zlepšuje a troufám si říct, že vyrovnání je blízko. Ovšem centr z pravé strany hostujícího gólmana nemohl překvapit.
36'
Zpoza vápna se napřáhl Vladimir Jovović, jehož tvrdá rána mířila pod břevno. Jindřich Staněk byl dobře postavený, a tak míč vyrazil nad břevno. Jablonec rozehrál centr, který k dalšímu pokusu nevedl.
35'
Vladimir Jovović si obhodil plzeňského kapitána, který ho následně ve skluzu trefil. Hlavní rozhodčí si Hejdu k sobě volá a dává mu poslední varování.
34'
Joshua Akpudje se pokoušel o centr z velké dálky, ovšem jeho snažení bylo nepřesné a skončilo ve Staňkových rukavicích. Plzeň tak znovu uklidňuje hru.
33'
Chramosta mohl srovnat, bránu ale přestřelil
33'
Vladimir Jovović poslal další skvělou přihrávku na pravou stranu šestnáctky, kde se nacházel Jan Chramosta. Jeho dělovka mířila nahoru, ovšem také mimo prostor branky!
31'
Jan Krob podcenil nákop na pravou stranu, a tak se kolem něj prohnal Tomáš Chorý, jehož jablonecký obránce fauloval. Po rozehrání akce se k nebezpečné hlavičce dostal Jhon Mosquera, jež u tyče trefil spoluhráče Luďka Pernicu.
30'
Jablonecké přenesení hry mířilo na pravou stranu, kde míč na hrací ploše udržel Daniel Souček, který se zároveň ocitl v ofsajdovém postavení.
29'
Vladimir Jovović vyslal kolmou přihrávku do vápna, kterou skluzem zastavil Václav Jemelka. V opačném případě by se na brankáře sám hnal Jan Chramosta.
28'
Kolmice mířila za jabloneckou obranu, kam se snažil dostat Jan Kliment, jenž byl v klinči s Akpudjeou, a tak se u balonu jako první objevil Jan Hanuš.
26'
V krátkém sledu bude Viktoria rozehrávat už třetí roh. Balon znovu propadl před Lukáše Hejdu, který chtěl zakončit, ale trefil pouze nohu soupeře.
25'
Šance Mosquery po rohu
25'
Na levé straně pracoval Aleš Čermák, který vybojoval pro Západočechy rohový kop. K jeho exekuci se postavil Lukáš Kalvach, jehož centr podskočil Jan Hanuš. Na zadní tyči se nacházel Jan Kliment, který prováhal vhodný moment ke střele. Tou se prezentoval až Jhon Mosquera, jehož snažení bylo sražené na další roh.
24'
Staňkův nákop měl hledat útočníky Viktorie, ovšem spíše to byl pozdrav jeho brankářskému protějšku. Jablonec rychle otočil hru, ale nepřesnou nahrávku do vápna vyslal Miloš Kratochvíl.
23'
Severočeši se usadili na útočné polovině, kde Jan Krob hledal Matěje Polidara, který na míč nedoskočil. A tak Plzeň bude moci hru znovu uklidnit.
21'
Na druhé straně se do šestnáctky vydal Vladimir Jovović, který si obhodil Hejdu. Ovšem svého stoperského kolegu zajistil Luděk Pernica.
19'
Viktoria jde do vedení po rohu udeřil Chorý - 0:1
19'
Rohový kop Viktorie mířil na zadní tyč, kam se vydal nepřesvědčivý Jan Hanuš. Balon před branku vracel Jan Kliment, který našel Pernicu, jenž našel ještě lépe postaveného TOMÁŠE CHORÉHO. Urostlý útočník vyslal hlavičku, která sice mířila na brankáře, jenž ale balon před brankovou čárou neudržel. Asistence: Luděk Pernica.
18'
Pavel Bucha se u postranní lajny dopustil faulu a Jablonec standardní situaci od lajny rozehrál nepříjemně. Jindřich Staněk musel také vytasit první zákrok zápasu.
17'
Na levé straně se rozeběhl Jan Krob, který poslal centr na zadní tyč, kde se nacházel Matěj Polidar. Ovšem pro balon si vyběhl Jindřich Staněk, jemuž překážel Václav Jemelka. Avšak za nimi už číhal Jhon Mosquera, který míč odehrál.
16'
Těžkou přihrávku na druhé straně vymýšlel Daniel Souček, který dal míči velkou razanci, a tak Jan Chramosta nestihl reagovat.
15'
Jhon Mosquera u lajny čekal na Jemelkův náběh, ovšem centroval raději sám. Jablonecká obrana si poradila a po chvíli přišla další plzeňská střela, která byla zablokovaná.
14'
Na pravé straně si rozběhnutý Hejda ukázal, kam chce přihrávku, ale musel se pro balon vracet. Takže Západočeši volí další postupnou akci z vlastní poloviny.
12'
Plzeň kopala volný kop od rohového praporku a míč mířil na první tyčku, kde si situaci pohlídal Miloš Kratochvíl. Následně míč do rukavic schoval Jan Hanuš.
11'
Lukáš Hejda dával přihrávku na Jindřicha Staňka, který si dal míč trochu od sebe a hned ho napadal Matěj Polidar. Plzeňský brankář soupeře sice trefil, ale balon se odrazil zpátky před něj.
10'
Jablonec kombinoval na levé straně, jenomže Daniel Souček nepřihrál před branku přesně. Následně se o centr ještě pokusil Jan Krob, ale míč opustil hrací plochu.
9'
Václav Jemelka přihrál na levé straně Janu Klimentovi, jenž byl pohlídán. Jablonec se tak vydal na druhou stranu, ovšem Polidarova střela byla zablokovaná.
8'
Domácí mužstvo je znovu u balonu a zatím volí klidný postupný útok. Zatím sledujeme úvod zápasu, který je velmi opatrný.
7'
Lukáš Kalvach dával přihrávku na střed, kde jeho úmysl přečetl Vladimir Jovović. Jablonec mohl jít do otevřené obrany, avšak Chramostova přihrávka našla pouze obránce Pernicu.
6'
Po pravé straně postupoval k šestnáctce Dion Cools, kterému se uvnitř vápna nabízela čtveřice spoluhráčů. Jenomže k nim balon nedoputoval, a tak Plzeň obrátila kormidlo hry, avšak Jan Kliment se dopustil faulu.
5'
Za vápnem našel Aleš Čermák Tomáše Chorého, který se opřel do balonu, jenž letěl vysoko nad Hanušovu branku.
4'
Nákop Plzně si pohlídal David Heidenreich, který míč hlavou posunul na vlastního brankáře. Jablonec hru rozvinul po levé straně, ale ani Krobův centr neuspěl.
3'
Severočeši do dnešního střetnutí nastoupili v zelených dresech, naopak Viktoria hraje v tradičních červenomodré proužkované sadě.
2'
Jablonec se na úvod fauloval na vlastní polovině. Centr mířil k pokutovému puntíku, kde se do vzduchu pověsil Tomáš Chorý, jehož pokus mířil pouze do rukavic Jana Hanuše.
1'
Jako první se balonu chopil Jan Kliment, po něm se dlouhým nákopem prezentoval Václav Jemelka. Ovšem jeho pas si pohlídal David Heidenreich.
1'
Rozhodčí Klíma přivedl základní jedenáctky na zelený pažit, což značí, že za pár okamžiků odstartuje střetnutí mezi Jabloncem a Plzní. Kdo do zápasu lépe vstoupí?

FK Jablonec: Hanuš – Akpudje, Heidenreich, D. Souček – Krob (C), Kratochvíl, Houska, Cools – Polidar, Chramosta, Jovović.
Náhradníci: Richter – Surzyn, Štěpánek, Černák, Patrák, Sejk, Považanec, Konda.
Trenér: David Horejš

FC Viktoria Plzeň: Staněk – Jemelka, Pernica, Hejda (C) – Mosquera, Kalvach, Čermák, Bucha, Holík – Chorý, Kliment.
Náhradníci: Jedlička, Tvrdoň – Bassey, Dedič, Jirka, Kaša, Ndiaye, Mo. Tijani, Pilař, Vlkanova.
Trenér: Michal Bílek

Rozhodčí: Klíma – Nádvorník, Machač.
Ještě jednou vás vítám u dalšího kola FORTUNA:LIGY, v němž Jablonec na svém hřišti přivítá Jablonec.
Střetnutí mezi Jabloncem a Plzní startuje v neděli od 16 hodin. Ze souboje je pro vás připravený podrobný textový přenos, jímž vás provede Michal Luxa. Pojďme se společně bavit fotbalem!
Nejméně zápasů z celé soutěže má právě Plzeň, která se i přesto vyhřívá na vedoucí pozici, když získala šestadvacet bodů. Druhá Sparta odehrála o dvě utkání více, presto na Západočechy ztrácí tři body. V posledních pěti duelech Viktoria čtyřikrát vyhrála a remizovala pouze s Boheminas. Svěřence Michala Bílka nečeká nic snadného, jelikož míří na sever Čech! Jablonec nevstoupil do FORTUNA:LIGY dobře, ovšem postupem času se zlepšuje. Mužstvo ze Střelnice se nachází až na desáté pozici, když zaznamenal třináct bodů. Horejšův tým se ale zlepšuje, když v posledních čtyřech duelech hned třikrát vyhrál, avšak naposledy nestačil na Pardubice.
Vítám vás u dvanáctého kola FORTUNA:LIGY, v němž ambiciózní Jablonec přivítá úřadujícího mistra a účastníka Ligy Mistrů. Ano, řeč je o západočeské Plzni. Hostující celek je favoritem, ovšem ve střenu nastoupil proti Bayernu, a tak by mu mohly scházet nějaké síly. Kdo se bude radovat z vítězství?
Vítáme vás u on-line přenosu. Utkání začíná v 16:00.