FORTUNA:LIGA - Základní část - 3. kolo -  ONLINE PŘENOS -  Jablonec : Slavia - 14. srpna 2022   16:00

Jablonec
55' Polidar  • 73' Chramosta (Šulc)
2:3
(0:1)
Slavia
8' Usor   • 50' Hanuš (vl.)  • 61' Traoré  (P. Ševčík)

Hanuš – Surzyn, Hübschman (C), Heidenreich, Polidar – Šulc (86. Malínský), Kratochvíl, Považanec, Houska (71. Kubista), Jovović (65. Černák) – Sejk (65. Chramosta).
Richter – Štěpánek, V. Kadlec, Krob, Pleštil.
Szikszay – Mokrusch, Váňa.
Stadion Střelnice, Jablonec nad Nisou
5 238 diváků
Mandous (C) – Masopust (78. Olayinka), Kačaraba (60. Holeš), Santos, D. Jurásek – Usor (46. Šmiga), P. Ševčík (64. Hromada), Tiéhi, M. Jurásek – Tecl, Schranz (46. Traoré).
O. Kolář – Ousou, Douděra, Lingr, Icha, Kricfaluši.
žlutá karta

SESTŘIH: Jablonec - Slavia 2:3. Domácí i v deseti trápili favorita, rozhodl Traoré

Děkuji za pozornost a přeji hezký zbytek dne.
Nádherné fotbalové představení je za námi, Slavia přežila doslova infarktový závěr a odváží si z Jablonce tři body za výhru 3:2. Když byl už v šesté minutě vyloučen domácí Surzyn a Usor z následné standardky poslal sešívané do vedení, mohl si leckdo myslet, že je po zápase. Severočeši ovšem i v deseti soupeře pořádně potrápili.

Ve druhém poločase nejprve chyboval brankář Hanuš a Pražané šli po vlastním gólu do dvoubrankového vedení. Polidar posléze ze stejné pozice, jako před ním Usor, zakroutil přímý kop pod břevno a domácí byli zpátky ve hře. Na gól Traorého pak odpověděl Chramosta a v samotném závěru byli Jablonečtí kousíček od vyrovnání. Pokus Kratochvíla z vlastní obranné poloviny přes vyběhnutého Mandouse přistál těsně vedle.
90+6'
90+5'
Aleš Mandous ještě vidí žlutou kartu za zdržování hry.
90+4'
Tohle mohl být neuvěřitelný konec dnešního galapředstavení. Jablonečtí konečně získali míč, Miloš Kratochvíl si všiml vyběhnutého Mandouse a vyslal krásný lob z vlastní obranné poloviny! Fanoušci Jablonce už se radovali, ovšem míč se snesl těsně vedle slávistické branky. Diváci jsou i tak na nohou, takový fotbal baví.
90+3'
Hosté zkušeně drží míč na útočné polovině a nenechávají jablonecké hráče vyjet s míčem od postranní čáry. Aktuálně sledujeme sérii slávistických vhazování.
90+2'
Ibrahim Benjamin Traoré byl faulovaný u levé postranní čáry, což sešívaným vyhovuje.
90+1'
Jan Hanuš skvěle vystartoval z branky a odehrál míč před rozeběhnutým protihráčem do autu.
90'
Rozhodčí přidává pět nastavených minut. Slávisté s míčem nikam nespěchají, závěr je dramatičtější, než by si sami představovali.
89'
Nejistý Mandous neodhadl směr balonu, Kubista zakončil těsně vedle
89'
Přetažený roh vrátil hlavou do ohně Kratochvíl. Mandous se přes klubko hráčů k míči nezvládl dostat a zády k brance zakončoval naslepo pravačkou Kubista jen těsně mimo!
88'
Jablonec mobilizuje k závěrečnému náporu a okupuje útočnou polovinu. Vzhledem k tomu, jak málo času před Mandousem domácí ve druhé půli k oběma gólům potřebovali, musí Pražané být v pozoru.
87'
Peter Olayinka teď přímo před trenérem Trpišovským hodil aut rovnou na kopačky domácího Malínského. Slávisté se na něj ovšem hned sesypali a nenechali ho nic vymyslet.
86'
Střídání v týmu FK Jablonec:
ze hřiště odchází Pavel Šulc, přichází Tomáš Malínský.
Dnešní utkání sleduje 5 238 diváků.
85'
Pavel Šulc se hnal za dlouhým nákopem. Aleš Mandous vyrazil daleko mimo branku, jenže balon nedokázal pořádně odehrát! Slavia pak měla štěstí, že se Šulc musel chvíli rozkoukávat a nevěděl, kde je míč.
84'
Sešívaní teď hrají spíše na držení míče a minimální riziko. Domácí to mají v deseti složité, nicméně nyní už jim nezbývá nic jiného, než aktivně napadat.
82'
Z šance ale nic nebylo a balon už uvádí do hry gólman Hanuš. Jablonec má i s nastavením ještě přibližně deset minut na to, aby dnes neodešel s prázdnou.
81'
Ibrahim Benjamin Traoré získal faul na svoji osobu. Hostující celek bude zahrávat standardku z lukrativní pozice pro centr.
80'
Chramosta efektní patičkou našel Šulce, který mu chtěl míč hned vrátit. Místo toho ovšem následoval protiútok sešívaných a parádní obranný zákrok Heidenreicha, který zmařil finální přihrávku!
79'
Hübschman narazil stehnem do Hromadovy nohy, penalta se nepískala
79'
Jakub Hromada hodně prodal střet s Tomášem Hübschmanem, ale tohle na penaltu opravdu nebylo. Hanuš bude vykopávat od své branky.
78'
Střídání v týmu SK Slavia Praha:
ze hřiště odchází Lukáš Masopust, přichází Peter Olayinka.
77'
Masoupust zahrával z pravé strany další rohový kop, který v malém vápně nadělal pořádnou neplechu. Domácí si poradili s vypětím všech sil.
76'
Ibrahim Benjamin Traoré dostal hezký míč do běhu. Pak ovšem prováhal vhodný okamžik k centru či střele a našel jen hlavu pozorného Kubisty.
75'
Rázem je znovu o co hrát. A vycítili to také domácí příznivci, kteří výrazně ožili a ženou svůj tým vpřed. Teď ovšem museli sledovat útok Slavie, po kterém ještě následoval roh. Jablonec se ubránil.
73'
Šulcovu ránu Chramosta pohotově tečoval do sítě
73'
Jablonec právě vstřelil branku! Jako blesk z čistého nebe přichází další jablonecká korekce. Pavel Šulc vyslal nenápadnou střelu pravačkou z hranice pokutového území, míč se ovšem po cestě výrazně otřel o tečujícího JANA CHRAMOSTU a zakutálel se do sítě do protipohybu Mandouse!
71'
ze hřiště odchází David Houska, přichází Vojtěch Kubista.
70'
Jan Chramosta byl tvrdě faulovaný na polovině hřiště. Vše se tentokrát obejde bez karty.
69'
Matěj Polidar pokračuje v dobrém výkonu. Teď hlavou vychýlil centr těsně před Matějem Juráskem, který už se těšil na jednoduché zakončení.
68'
Jan Chramosta vybojoval míč ve středu hřiště a chvíli to dokonce vypadalo, že zkusí z obrovské dálky lobovat vyběhnutého Mandouse. Nakonec ale celou akci zpomalil a sešívaní ho o míč obrali.
67'
Pavel Šulc chtěl tělem odclonit protihráče, jenže nepovedlo se mu to podle představ. Hosté se zadarmo dostali k rohovému kopu, ze kterého nic významného nevytěžili.
66'
Miloš Kratochvíl sice přišel o míč, pak ale ukázkově napadal Hromadu a znemožnil soupeři rychlý přechod do protiakce. Slávisté budou vhazovat.
65'
ze hřiště odchází Vladimir Jovović, přichází Michal Černák.
ze hřiště odchází Václav Sejk, přichází Jan Chramosta.
64'
Slavia měla k dispozici nebezpečnou standardní situaci, kterou domácí s vypětím všech sil odvrátili na rohový kop. Od praporku pak centroval Lukáš Masopust, také jeho balon si Severočeši pohlídali.
64'
ze hřiště odchází Petr Ševčík, přichází Jakub Hromada.
61'
Ševčík procpal míč k Traorému, který prostřelil Hanuše
61'
Slavia právě vstřelila branku! K Petru Ševčíkovi se na hranici pokutového území vrátil odražený míč. Ševčík ho poslal do okolí penaltového puntíku na střídajícího IBRAHIMA TRAORÉHO, který z otočky neomylně zamířil mimo dosah Jana Hanuše! Slavia vede znovu o dva góly.
60'
Po delší době se znovu hraje. Pražané se nastěhovali k pokutovému území soupeře a snaží si vydobýt zpět bezpečnější náskok.
60'
ze hřiště odchází Taras Kačaraba, přichází Tomáš Holeš.
58'
S Kačarabou to nevypadá nejlépe a jeho další pokračování je teď ve hvězdách.
57'
Na zemi se octl Taras Kačaraba. Zpátky na nohy mu pomáhají slávističtí zdravotníci.
56'
Jana Hanuše teď může nedávná minela mrzet ještě víc. Sebevědomí možná alespoň částečně nabral zpátky teď, když chytil prudký centr Matěje Juráska.
55'
Polidar nádherným nechytatelným trestňákem od břevna snížil na 1:2
55'
Jablonec právě vstřelil branku! To je neuvěřitelné! Domácí měli k dispozici volný přímý kop ze stejného místa, z kterého v prvním poločase skóroval Usor. Míč si postavil MATĚJ POLIDAR a exkluzivní levačkou, která se navíc otřela o břevno, vrátil Jablonec do hry.
54'
Slávističtí fanoušci si celý zápas utahují z přítomnosti Stanislava Tecla v základní sestavě. Po vlastním gólu Jablonce ho oslavují jako střelce branky s popěvkem "Standa Tecl kanonýr."
53'
Vladimir Jovović si ve vlastní šestnáctce ukrojil docela velké sousto, když míč nechtěl jen bezmyšlenkovitě odpálit. Nakonec to pro Severočechy dobře dopadlo.
50'
Slavia právě vstřelila branku! Sešívání si vytvořili tlak v pokutovém území. Jeden ze slávistů pak vracel míč z ostrého úhlu před branku a gólman JAN HANUŠ si ho nešťastně srazil za svá záda. Pro jabloneckého brankáře je to velká kaňka na doposud skvělý výkon.
50'
Severočeši předvádějí obětavý výkon. V krátkém časovém sledu zblokovali pokusy Šmigy i Ševčíka.
49'
Matěj Polidar zatím hraje dobrý zápas a v defenzivě působí jistým dojmem. Teď odvrátil centr Masopusta z pravého křídla.
48'
Miloš Kratochvíl hezky hlavou narazil Václavu Sejkovi, jenže tomu nevyšlo zpracování. Škoda pro Jablonec, v jednu chvíli už to vypadalo, že by Sejk mohl mít cestu otevřenou až do vápna.
47'
Úvod druhé půle je plný nepřesností. Slavia má ale víc ze hry a drží se na útočné polovině.
46'
ze hřiště odchází Moses Usor, přichází Daniel Šmiga.
ze hřiště odchází Ivan Schranz, přichází Ibrahim Benjamin Traoré.
46'
Druhý poločas začne přibližně v 17:03.
Jablonec na favorita nastoupil velice sympaticky, jenže obrovská komplikace pro domácí přišla už v šesté minutě. Surzyn byl vyloučen za ruku v roli posledního hráče a následný přímý kop krásně zakroutil do sítě Usor. Od té doby už měla Slavia hru pod kontrolou a nebýt Hanuše v jablonecké brance, mohl být rozdíl ve skóre výraznější. Na týmu Davida Horejše je každopádně vidět, že nic nevzdává a zkouší to i v oslabení. Druhá půle může být ještě zajímavá.
45'
Kratochvíl reklamoval, že míč měl trefit Santosovu ruku, ale bez penalty
45+2'
45+2'
Matěj Jurásek vzal akci sešívaných do otevřené obrany na sebe a dělovkou z hranice vápna pořádně protáhl výborného Jana Hanuše!
45+1'
Aleš Mandous trošku netakticky vyběhl z branky. Pavel Šulc si na lob z těžkého úhlu zpoza blokujících slávistů netroufl, a vzápětí nepovedeným centrem daroval míč soupeři.
Názor sudího ovšem zůstal neměnný – penalta se nepíská.
Tak pozor, rozhodčí komunikuje s kolegou u videa!
44'
Jablonečtí vehementně reklamují ruku na hranici pokutového území, zdá se ale, že se bude kopat pouze od rohového praporku.
43'
Matěj Jurásek se hezky uvolnil na pravém křídle a posílal před branku zajímavý centr, se kterým měl David Heidenreich plnou hlavu práce.
42'
Taras Kačaraba se tělem dostal před Sejka a na polovině hřiště zastavil rozvíjející se útok zelenobílých.
41'
Masopust nejdříve nepřesně přihrával, avšak míč se k němu odrazil zpátky a Masopust to z dálky zkusil přímo na branku. Střela měla zajímavou razanci, ale šla přímo doprostřed.
40'
První poločas se dostává do závěrečné pětiminutovky, je ale pravděpodobné, že se bude nastavovat. Slavia má v těchto chvílích zápas pod kontrolou a drží se na míči.
39'
Moses Usor tentokrát rozehrál standardku přízemní přihrávkou na Schranze, jemuž se střela z hranice šestnáctky nepovedla. Slabý pokus daleko neprošel.
38'
Pavel Šulc chyboval ve vlastním pokutovém území a David Jurásek okamžitě poslal balon do ohně. Na malém vápně se o něj s velkou přesilou nakonec neúspěšně rval Tecl.
37'
Václav Sejk šel na útočné polovině hodně tvrdě do souboje s rozehrávajícím hráčem Slavie a za svůj zákrok inkasuje žluté napomenutí.
36'
Na druhé straně centroval aktivní David Jurásek pouze do Hanušových rukavic.
35'
Po dalším faulu hostů zahrával standardku Jakub Považanec. Centr se mu ale vůbec nepovedl a poslal ho mimo dosah všech spoluhráčů.
34'
Slavia kombinovala okolo pokutového území. Ivan Schranz poté o míč přišel a hrozící brejk vyřešil taktickým faulem za cenu žluté karty.
32'
Vladimir Jovović hezky přepustil míč právě Sejkovi, který zpoza vápna vyslal v krátkém časovém sledu dva střelecké pokusy. Levačka k bráně neprošla, slabou pravačku pak snadno chytil Mandous.
31'
Tiéhi šel po souboji se Sejkem k zemi a píská se faul. Pro Václava Sejka je dnešní zápas určitě pikantní, v Jablonci totiž hostuje z druhého břehu Vltavy.
30'
Pauzu při Usorově ošetřování oba týmy využily k občerstvení.
29'
Právě Moses Usor zůstal vzápětí ležet na zemi a je v péči zdravotníků. Zdá se, že by nemělo jít o nic vážného.
28'
Ševčík pěkným bochánkem vyslal vpřed Usora, který si míč zpracoval a po odskoku ho už uvnitř pokutového území napálil levačkou. Hanuš ránu do středu brány reflexivně vyrazil.
27'
Vladimir Jovović se elegantně zbavil hned dvou bránících hráčů a už si míč chystal ke střele z hranice vápna. Včas se k němu ovšem přiřítil Eduardo Santos a zažehnal nebezpečí.
26'
Skákavý centr Davida Juráska domácí k žádnému ze slávistů nepustili. Jablonečtí se pak ještě snažili vydat do brejku, ještě na vlastní polovině si však akci překazili vlastní nepřesností.
25'
Žlutá karta pro tým FK Jablonec (Vladimir Jovović).
23'
Petr Ševčík si na hraně pokutového území naváděl balon na levou nohu. Následou střelu skluzem výborně zblokoval David Heidenreich.
22'
David Jurásek znovu zavíral zadní tyč, tentokrát však balon zachytil až v zámezí. Následuje odkop od branky Jana Hanuše.
21'
Jablonec nehraje žádného zanďoura a když je šance, snaží se jít dopředu. Po vyloučení ovšem domácí pravidelně chodí to početní převahy slávistů a mají to hodně složité.
20'
David Jurásek zůstal opomenutý na levém okraji domácího vápna. Jeden ze spoluhráčů ho hezky našel, jenže Jurásek pak branku neohrozil. Těžko říct, jestli se mělo jednat o zakončení, nebo ještě o centr.
19'
Christ Tiéhi z dálky prověřil Jana Hanuše. Do útoku se poté vydali jablonečtí fotbalisté, Vladimir Jovović nicméně klopýtl si míčem u kopačky a těsně za vápnem nezakončil.
17'
Matěj Polidar si naběhl do šestnáctky na nadýchaný oblouček Považance. Proti přesile se ke střele nedostal, zkoušel si tedy vymodlit alespoň faul. Na penaltu to však nebylo.
16'
Krásná akce Slavie a ještě lepší Hanuš! Po Usorově průnikové přihrávce se vřítil do pokutového území Schranz, který přihrávkou pod sebe oslovil Tecla. Jablonecký brankář byl na zemi včas.
15'
Rozhodčí byl teď k Pražanům poměrně velkorysý, když jim ponechal velice dlouhou výhodu. Po Teclově ztrátě míče se sudí vrátil k faulu Housky na Ševčíka a hosté mohou rozehrávat z poloviny hřiště.
14'
Moses Usor to chtěl znovu zkusit z dálky, jenže míč si nepřipravil dobře a obral ho Šulc. Právě Usor pak průnik jabloneckého záložníka řešil faulem na polovině hřiště.
13'
Domácí fotbalisté vyrazili ve třech proti čtyřem. K jejich smůle se Houska úplně nepohodl s Jovovićem a Černohorec jeho přihrávku nečekal. U míče jsou slávisté.
12'
Tecl se z levé strany prohnal do pokutového území, kvalitní obranný zákrok Polidara v malém čtverci už byl každopádně navíc – píská se totiž ofsajd.
11'
Sešívaní teď mají navrch na hřišti i v hledišti. Jablonečtí naopak pochopitelně působí zaraženým dojmem, až do vyloučení totiž soupeře svoji aktivitou trápili.
10'
Slavia pokračuje v aktivitě, proti oslabenému soupeři nejspíše nebude své vedení jen bránit. Ostrý centr do šestnáctky odvracel hlavou David Heidenreich.
8'
Usor se krásně trefil ze standardky
8'
Slavia právě vstřelila branku! K exekuci volného přímého kopu se postavil MOSES USOR a nádhernou levačkou z přibližně dvaceti metrů poslal míč za plachtícího Hanuše! Pražané přesilovku využili nejrychleji, jak jen to bylo možné.
6'
Usor trefil Surzynovu vystrčenou ruku, červená karta
6'
Tak tohle je pro Jablonec v horkém letním dni pořádně ledová sprcha. Hosté se dostali do rychlého brejku. Moses Usor si chtěl obhodit Michala Surzyna, který zahrál rukou. A protože už byl posledním bránícím hráčem, vytáhl rozhodčí Szikszay přímou červenou kartu. Slavia má k dispozici zajímavou standardku a především dlouhou přesilovku.
6'
Jablonec je při chuti. Miloš Kratochvíl napřáhl z velké dálky, nepovedená rána projela daleko od brány sešívaných.
5'
Velká škoda pro Severočechy. David Houska vysílal do úniku Polidara, jenže Jovović byl teď až příliš aktivní a do míče sáhl.
4'
Vladimir Jovović obdržel hezkou průnikovou přihrávku mezi slávistické obránce a z levé strany zakončoval trošku na dlouhou nohu. Aleš Mandous první zajímavou šanci utkání zneškodnil včasným vyběhnutím a zákrokem levou nohou.
3'
Považanec v tutovce, vychytal ho Mandous
3'
Pavel Šulc se s Miloš Kratochvíl dostali do pasti u rohového praporku. Zkusili pro Jablonec vybojovat alespoň standardku, vše končí pouze odkopem od brány.
2'
Ivan Schranz si nabíhal na dlouhý míč za jabloneckou obranu. Situaci velmi dobře přečetl brankář Hanuš, který vyběhl daleko mimo své pokutové území a uklidil balon do bezpečí.
1'
Výkopu se ujali sešívání. Tomáš Hübschman první akci překazil rezolutní odkopem, domácí se navíc mohou zkusit usadit na útočné polovině.
1'
Jak už je v pohárových týdnech zvykem, také dnes Jindřich Trpišovský vydatně okysličil slávistickou zahajovací jedenáctku. V porovnání s odvetou EKL s Panathinaikosem v ní najdeme hned sedm změn.

FK Jablonec: Hanuš – Surzyn, Hübschman (C), Heidenreich, Polidar – Šulc, Kratochvíl, Považanec, Houska, Jovović – Sejk.
Náhradníci: Richter – Štěpánek, Malínský, V. Kadlec, Krob, Chramosta, Pleštil, Kubista, Černák.

SK Slavia Praha: Mandous (C) – Masopust, Kačaraba, Santos, D. Jurásek – Usor, P. Ševčík, Tiéhi, M. Jurásek – Tecl, Schranz.
Náhradníci: O. Kolář – Holeš, Ousou, Olayinka, Douděra, Hromada, Traoré, Lingr, Icha, Šmiga, Kricfaluši.

Rozhodčí: Szikszay – Mokrusch, Váňa.
SK SLAVIA PRAHA

Také sešívání nezvládli první ligový zápas, když padli s Hradcem Králové 0:1. V dalším kole si ovšem spravili chuť a přehráli Zlín vysoko 4:1. Premiérovou trefu v áčku si připsal Icha, dvakrát zamířil přesně Jurásek a jednou Schranz. Na výjezd do Jablonce se tým Jindřicha Trpišovského naladil úspěšnou odvetou předkola Evropské konferenční ligy v Athénách, remíza 1:1 s Panathinaikosem stačila na postup do play-off. Pražané na severu Čech potřebují uspět, další ligové zaváhání už by v tabulce mohlo mít nepříjemné následky.
FK JABLONEC

Severočeši mají v letošní sezóně co napravovat, loni se totiž krčili jen těsně nad barážovými pozicemi. Na úvod ligy si nicméně připsali velké domácí klopýtnutí 0:3 s pražskými Bohemians a další víkend vyráželi do Mladé Boleslavi s jasným cílem – vzít si body zpět. Povedlo se to částečně, Jablonec ve městě automobilů remizoval po brankách Sejka a Jovoviće 2:2. Potvrdí svěřenci Davida Horejše vzestupnou tendenci i proti zřejmě největšímu favoritovi na titul?
Zdravím všechny fotbalové fanoušky. FORTUNA:LIGA pokračuje třetím kolem, ve kterém se Slavia vydá do Jablonce.
Vítáme vás u on-line přenosu. Utkání začíná v 16:00.