FORTUNA:LIGA - Základní část - 6. kolo -  ONLINE PŘENOS -  Ml. Boleslav : Hr. Králové - 31. srpna 2022   17:30

Ml. Boleslav
55' Mil. Škoda
1:2
(0:1)
Hr. Králové
42' Vašulín  (F. Kubala) • 72' Smrž  (Kodeš)

Polaček – Suchý, D. Šimek, Karafiát – Pech (79. Krobot), Matějovský (C), Kubista (46. Donát), D. Mareček (67. Mašek), Fulnek (61. Ekpai) – Mil. Škoda, Ladra (67. Žitný).
Šeda – Skalák, Stránský, Dancák.
Lukáš Nehasil – Jaroslav Kubr, Jan Váňa
Lokotrans Aréna, Mladá Boleslav
2031 diváků
Reichl – Ja. Klíma, Čech, Smrž – Gabriel, J. Kučera (90+5. Dvořák), Rada (C), Kodeš, Ryneš – F. Kubala (68. Prekop), Vašulín.
Vízek – O. Ševčík, Harazim, Novotný, Rybička.
Reichl

SESTŘIH: Mladá Boleslav – Hradec Králové 1:2. Nešťastný zákrok Polačka, penalta Škody a další červená

Ode mě je to vše. Děkuji Vám za pozornost a u dalších online přenosů na počtenou.
Držení míče: 52 % : 48 %.
Střely na branku: 4:3. Střely mimo: 3:4. Rohy: 3:3. Ofsajdy: 3:3. Fauly: 12:22.
Je konec a Hradec Králové bere všechny tři body. Domácí ale vstoupili do druhého dějství lépe a v 55. zásluhou Škody srovnali. Následně byla Mladá Boleslav lepší, nicméně kvůli chybě Polačka, díky které skóroval Smrž, museli od 72. minuty znovu dotahovat. V závěru každopádně měli několik šanci na vyrovnání, ovšem ani jedna z nich se neujala.
90+7'
90+6'
Votroci přežili další obrovskou šanci Boleslavi! Matějovský našel ve vápna Ekpaie, jenž sklepl balon pod sebe na Maška. Ten byl sám před bránou, ale Reichlovu svatyni minul.
90+5'
Střídání v týmu FC Hradec Králové:
ze hřiště odchází Jakub Kučera, přichází Pavel Dvořák.
90+4'
Po standardce nebyli domácí daleko od vyrovnání! Míč se po několika odrazech dostal k Suchému, jehož pumelice prolétla těsně nad břevnem.
90+2'
Je to tak, Erik Prekop je za svůj zákrok na Marka Suchého vyloučen. Početní nevýhoda Hradce Králové bude každopádně trvat jen několik desítek sekund.
90+2'
Lukáš Nehasil dostal výzvu od svého asistenta u videa a ještě se jde podívat, zda by neměl být Prekop vyloučen.
90+2'
Žlutá karta pro tým FC Hradec Králové (Erik Prekop).
90+1'
Nad rámec základní hrací doby byly nastaveny tři minuty.
90'
Vašulín potáhl balon k rohovému praporku a tam našetřil několik drahocenných sekund.
89'
Zdá se, že domácí už nemají dostatek psychických sil na vyrovnání. Jejich kombinace se totiž tříští o hostující defenzivu daleko od Reichlovy svatyně.
88'
Výbornou práci odvedl Vašulín, který udržel míč na polovině Boleslavi a poté získal aut.
87'
Na dnešní utkání si našlo cestu 2031 diváků.
86'
Žlutá karta pro tým FK Mladá Boleslav (Denis Donát).
85'
Mladá Boleslav sice drží míč, ale zatím se nemůže usadit na útočné polovině
84'
Smrž atakoval Ekpaie a ten spadl na trávník. Hlavní však nic zakázaného neviděl, a proto nechal hru plynout dál.
83'
Mohlo být hotovo! Míč se štěstím dostal k Prekopovi a jeho následná střela levačkou zpoza vápna prolétla těsně kolem brankové konstrukce.
82'
Rada si chytře pokryl balon a nechal se faulovat Donátem. Hosté tak budou moct v klidu rozehrát.
81'
Domácím už moc času nezbývá. Uvidíme, zda se jim ještě podaří najít nějaké síly k závěrečnému tlaku.
79'
Exekuce se ujal rutinér Jakub Rada, který orazítkoval břevno! Polaček se za jeho střelou jen ohlédl.
79'
Těsně před pokutovým územím byl nedovoleně atakován Vašulín. Hradec Králové bude mít standardku z velmi dobré pozice.
79'
Střídání v týmu FK Mladá Boleslav:
ze hřiště odchází David Pech, přichází Ladislav Krobot.
78'
Čech se skácel k zemi po lehkém kontaktu s Maškem a hlavní sudí odpískal domácímu hráči faul.
77'
Do konce utkání zbývá zhruba patnáct minut a hosté drží těsný náskok. Podaří se jim ho ubránit?
76'
Nakonec se rozehrávky ujal Žitný, jehož nabídku odvrátil Klíma. Do vypadlého míče se však opřel Pech, jehož rána nadělala Reichlovi nemalé starosti.
75'
Matějovský byl faulován u postranní čáry a za malou chvíli rozehraje volný přímý kop Mladé Boleslavi.
74'
S rychlou odpovědí chtěl přispěchat Žitný, nicméně jeho průnik po křídle zastavil Čech.
72'
Hradec Králové právě vstřelil branku!
Votroci si berou zpět ztracené vedení a velký podíl na tom má domácí brankář Polaček. VOJTĚCH SMRŽ se odhodlal ke střele z velké dálky, která lehce zaplavala ve vzduchu. Domácí gólman měl balon na rukavicích, ovšem vyrazit ho nedokázal a míč nakonec skončil za jeho zády.
71'
Smržova dělovka vrátila hostům vedení, 1:2
71'
Ten žádnou šanci nepřinesl, neboť míč odhlavičkoval na přední tyči stojící Donát.
70'
Prekop posílal centr na zadní tyč, kde ale úřadoval Šimek. Po jeho zásahu bude následovat roh.
69'
Ekpai sklepl nákop Suchého pro Maška a ten byl sám před bránou. Hradecký stoper Klímu mu ale včas skočil pod nohy a čistě mu balon ukopl od nohy.
68'
ze hřiště odchází Filip Kubala, přichází Erik Prekop.
67'
ze hřiště odchází Tomáš Ladra, přichází Patrik Žitný.
ze hřiště odchází Daniel Mareček, přichází Lukáš Mašek.
66'
Vašulín si při zpracování pomohl rukou, a proto byla hra přerušena. Domácí budou rozehrávat.
65'
Ladra to teď zkusil individuálně středem hřiště, ovšem jeho akce se s úspěchem nepotkala.
64'
Matějovský prostrčil míč na Marečka a ten pak hledal Škodu, avšak k tomu se balon nedostal.
63'
Žlutá karta pro tým FC Hradec Králové (František Čech).
62'
Ofsajd tentokrát zastavil i akci domácích, v postavení mimo hru se nacházel Milan Škoda.
61'
ze hřiště odchází Jakub Fulnek, přichází Ubong Moses Ekpai.
60'
Vašulín to při napadání přehnal s agresivitou a při snaze získat balon fauloval Karafiáta.
59'
Kubala se hnal do další šance, ale tentokrát byla jeho akce zastavena kvůli signalizovanému ofsajdu.
58'
Polaček špatně vyběhl a nedokázal odkopnout míč před Kubalou. Ten pak zakončoval z úhlu do prázdné brány, ale na čáře stačil zasáhnout stoper Suchý.
57'
Proti střele Kubaly musel na brankové čáře zasahovat stoper Suchý
57'
Šimek se srazil s Kubalou a hra byla okamžitě přerušena. Oba borci se ale po chvilce zvedli a zdá se, že budou v pořádku.
55'
Mladá Boleslav právě vstřelila branku!
Balon si na penaltový puntík postavil útočník Mladé Boleslavi MILAN ŠKODA, který zakončil do protipohybu brankáře Recihla. V Lokotrans Aréně máme srovnáno.
54'
Faul na Marečka ve vápně prošetřoval VAR
54'
Po přízemním centru Matějovského poslal jeden z obránců Hradce na trávník Marečka a tentokrát už z toho bude pokutový kop!
53'
Žlutá karta pro tým FC Hradec Králové (Matěj Ryneš).
52'
Po chybě v rozehrávce domácího celku šel dopředu Kubala. Ten si před vápnem navedl míč na levačku a zkusil své štěstí, jenže bránu překopl.
51'
Ryneš se uvolnil na křídle a poté poslal balon proti noze Kučerovi, jenž ale nezakončil přesně.
50'
Po souboji s Čechem šel ve vápně k zemi Fulnek, ovšem dle názoru sudího Nehasila bylo vše v pořádku.
49'
Ladra si teď neporozuměl s Matějovským a po jejich neshodě bude rozehrávat Reichl.
48'
Mareček přenášel hru doprava na Pecha, ovšem tomu nevyšel první dotek a balon mu uskočil do autu.
47'
Matějovský pak od rohového praporku našel Šimka, ale ten přes Klímu nezakončil.
46'
Po Marečkově centru mohlo přijít vyrovnání
46'
Mareček odcentroval z pravé strany a Kodeš si balon málem srazil do vlastní sítě!
46'
ze hřiště odchází Vojtěch Kubista, přichází Denis Donát.
46'
Je za námi úvodní čtyřicet pět minut a Hradec Králové zatím vede 1:0. Domácí byli na začátku poločasu lepším celkem a také mohli skórovat jako první, avšak Pechova rána prolétla těsně kolem tyče. Zhruba po dvaceti minutách se hra vyrovnala a na další brankovou příležitost se dlouho čekalo. Až těsně před odchodem do kabin se po přiťuknutí Kubaly zjevil sám před bránou Vašulín, jenž poslal hosty do vedení. To mohlo být i dvougólové, avšak nebezpečnou střelu Smrže zlikvidoval Polaček.
45+2'
45+1'
Nad rámec prvního poločasu byla nastavena jedna minuta.
45+1'
Smrž se odhodlal ke střele zpoza vápna a jeho střela pořádně protáhla gólmana Polačka.
45'
V pokutovém území Hradce Králové nastaly velké zmatky, které zažehnal rezolutním odkopem Klíma.
44'
Ladra si píchl míč kolem Čecha a ten ho poslal k zemi, uvidíme standardku Mladé Boleslavi.
43'
Celá situace se ještě kontrolovala u videa, ve hře byl totiž případný ofsajd. Vše ale bylo v pořádku.
42'
Hradec Králové právě vstřelil branku! Hradec Králové se krátce před odchodem do kabin dostávají do vedení! Kubala si v osobním souboji poradil se Šimkem a poté prostrčil míč na DANIELA VAŠULÍNA, který tváří v tvář Polačkovi nezaváhal.
40'
Matějovský rozehrál další volný přímý kop na Kubistu, ovšem ten pak nedokázal dostat míč před bránu.
39'
Žlutá karta pro tým FC Hradec Králové (Petr Kodeš).
38'
Domácím zatím chybí přesnost ve finální fázi. Nyní to ukázal Pech, jehož nabídka do vápna byla opět příliš dlouhá na dobíhajícího Škodu.
37'
Po rozehrávce na krátkou vzdálenost přišel centr Pecha, který odhlavičkoval mimo hradeckou šestnáctku Rada.
36'
Kubista byl faulován u postranní čáry a Mladá Boleslav bude zahrávat standardní situaci.
35'
Ladra dorážel na nejistého Klímu a nakonec ho donutil odehrát balon do zámezí.
34'
Pech nejprve obral o balon Vašulína a poté si došel pro faul Kubaly, takže modří budou moct v klidu rozehrát.
33'
Levý bek Boleslavi tentokrát našel z levého křídla Ladru, ale jeho hlavička neznamenala pro Reichla žádné nebezpečí.
32'
Podobnou akci předvedli i domácí a Mareček neměl daleko k tomu, aby na pas Fulneka dosáhl.
31'
Kubala lehce obešel Karafiáta a poté nabízel míč před bránu, kde se ale nikdo z jeho spoluhráčů nenacházel.
30'
Škoda prodloužil nákop Suchého za sebe, ale Ladra byl daleko od něj, a míč tak pro sebe uzmul Klíma.
29'
Pechův centr si ve vápně našel Škoda. Ten však čelil přesile a nakonec se mu nepodařilo vystřelit.
28'
Domácí se teď nikam neženou a pouze si v klidu přihrávají před vlastním pokutovým územím.
27'
Východočeši se dostali ke svému prvnímu rohu, po kterém zakončoval Gabriel. Šimek ale dokázal jeho hlavičku zblokovat a poté i odklidit míč do bezpečí.
26'
Mareček si v souboji s Kučerou pomohl zakázaným způsobem, a proto mu byl odpískán faul.
25'
Kodeš chtěl vyslat do šance Vašulína, jenže jeho pas byl příliš dlouhý a pro míč si došel Polaček.
24'
V posledních minutách tempo hry malinko opadlo a momentálně sledujeme spíše boj ve středu hřiště.
23'
Klíma hledal svým nákopem Vašulína, avšak ten neměl šanci zastihnout balon na hrací ploše.
22'
Po několika nepřesnostech na obou stranách se balon dostal k Marečkovi a ten raději uklidnil hru zpětným pasem na Šimka.
21'
Výborně to nyní udělal Matějovský, který se elegantně zbavil svého strážce a poté přenesl hru doleva na Ladru.
20'
Modří předvedli pohlednou akci, na jejímž konci stál Škodu. Tomu však nakonec chybělo pár decimetrů k tomu, aby se dostal k míči, a tím pádem i k zakončení.
19'
Votroci mohli jít po zisku do rychlého brejku, nicméně příkladný návrat předvedl Kubista, jenž akci Hradce Králové zbrzdil.
18'
Smrž se vydal dopředu a dokonce i odcentroval, ale ve vápně byl nejvýš stoper Mladé Boleslavi ŠImek.
16'
Domácí teď několik desítek vteřin kombinovali kolem hradecké šestnáctky, ovšem po nepřesnosti Kubisty bude Reichl odkopávat od brány.
15'
Na opačném konci hřiště pálil z podobné pozice Kučera, avšak jeho zakončení zblokoval Suchý.
14'
Pechova střela jen těsně minula Reichlovu bránu
14'
Kubista před vápnem Hradce Králové odzbrojil Čecha a posunul míč na Pecha, jehož následná střela prolétla těsně kolem pravé tyče.
13'
Kučera si dal balon daleko od nohy a při snaze dostat ho opět pod kontrolu nedovoleně atakoval Kubistu.
12'
Kubala dokázal ustát první souboj s Karafiátem a domácí obránce pak musel svého soupeře faulovat.
11'
Matějovský se nyní nepotkal myšlenkami se Škodou a po jeho nepřesném pasu skončil míč u Reichla.
10'
A znovu dobře zasáhl Karafiát, který odvrátil nepříjemně vypadající centr Rady.
9'
Za dlouhým nákopem Kodeše se hnal Kubala a Karafiát měl co dělat, aby před ním odehrál balon do autu.
8'
Středočeši vstoupili do utkání o něco aktivněji a momentálně svému soupeři téměř nepůjčují míč.
7'
Boleslavský kapitán dostal nyní šanci na reparát a tentokrát už jeho centr zamířil do dobrého prostoru. Své defenzivní úkoly si však splnil Vašulín, jenž odhlavičkoval balon do bezpečí.
6'
Matějovského nabídka byla ale příliš dlouhá a nikdo v modrém na míč nedoskočil.
5'
Marečkův centr z levé strany byl zblokován Klímou, a následovat tak bude první rohový kop zápasu.
4'
Ryneš nepříjemně dohrál Pecha a hlavní sudí dal hostujícímu hráči jasně najevo, že příště bude podobný zákrok trestat žlutou kartou.
3'
Gabrielův dlouhý aut si ve vápně hledal Vašulín, ale Šimek ho v hlavičkovém souboji předčil.
2'
Vašulín se snažil probít po levém křídle, ovšem na pozorně bránícího Karafiáta si nepřišel.
1'
Zazněl úvodní hvizd, jdeme na to! Výkopu se ujali fotbalisté Hradce Králové, kteří budou hrát v bílých dresech. Jejich soupeř pak zvolil modrou sadu.
1'

FK Mladá Boleslav: Polaček – Suchý, D. Šimek, Karafiát – Pech, Matějovský (C), Kubista, D. Mareček, Fulnek – Mil. Škoda, Ladra.
Náhradníci: Šeda – Donát, Ekpai, Krobot, Mašek, Skalák, Žitný, Stránský, Dancák.
Trenér: Pavel Hoftych

FC Hradec Králové: Reichl – Ja. Klíma, Čech, Smrž – Gabriel, J. Kučera, Rada (C), Kodeš, Ryneš – F. Kubala, Vašulín.
Náhradníci: Vízek – O. Ševčík, Harazim, Dvořák, Novotný, Rybička, Prekop.
Trenér: Miroslav Koubek

Rozhodčí: Lukáš Nehasil – Jaroslav Kubr, Jan Váňa.
Poslední vzájemné utkání

3.4. 2022 – FC Hradec Králové – FK Mladá Boleslav 2:2

Branky: 7. Vlkanova (Mejdr), 61. Kubala (Kodeš) – 20. D. Douděra (Suchý), 81. D. Šimek (Skalák)

FC Hradec Králové: Vízek – F. Čech, J. Král, Leibl – Mejdr, Kodeš, J. Rada (66. Soukeník), F. Novotný – Rybička (72. Vašulín), Kubala (89. J. Kučera), Vlkanova (C).

FK Mladá Boleslav: Šeda – Sladký, D. Šimek, Suchý, Preisler (81. Pech) – Matějovský (C), Dancák – D. Douděra (81. Stránský), Hlavatý (64. Mužík), Ewerton – Ladra (70. Skalák).
FC Hradec Králové

Votroci měli o něco lepší vstup do nového ročníku a po pěti odehraných kolech jim patří páté místo. Velkou zásluhu na tom opět má ofenzivní tahoun Adam Vlkanova, jenž je pro trenéra Koubka naprosto nepostradatelný. Nyní se ale zdá, že hradecký kapitán Východočechy opustí. O jeho služby se totiž enormně zajímá účastník Ligy mistrů z Plzně, který podle dostupných informací položil na stůl nabídku ve výši patnácti miliónů korun. Pokud by Vlkanova skutečně Hradec Králové opustil, byla by to pro klub velká rána, neboť nahradit takového hráče je téměř nemožné. Uvidíme, jak tato přestupová sága nakonec dopadne.
FK Mladá Boleslav

Středočeši neměli úplně ideální start do sezony, a proto mají na svém kontě jen pět bodů a okupují devátou pozici. Vedení by si jistě přálo, aby se tým kolem kapitána Marka Matějovského pohyboval ve vyšších patrech tabulky, ovšem Mladá Boleslav zatím nenašla úplně ideální formu. Také proto došlo minulý týden k posílení kádru, do města automobilů přišel na hostování Ubong Ekpai a na přestup Vojtěch Kubista. Právě posila z Jablonce se hned objevila v základní sestavě a jedním gólem pomohla k výhře 3:0 nad Pardubicemi. Trenér Hoftych si po tomto utkání hodně cenil dobře zahraných standardních situací, ze kterých jeho svěřenci vstřelili hned dvě branky.
Hezký středeční večer přeji všem fotbalovým fanynkám a fanouškům! Dnes je na programu pět zápasů šestého kola FORTUNA:LIGY, v jehož rámci na sebe narazí Mladá Boleslav a Hradec Králové. Úvodní výkop je naplánován na 17:30.
Vítáme vás u on-line přenosu. Utkání začíná v 17:30.