FORTUNA:LIGA - Základní část - 21. kolo -  ONLINE PŘENOS -  Olomouc : Pardubice - 26. února 2023   15:00

Olomouc
61' Vodháněl (Růsek) • 90+8' Chytil
2:2
(0:0)
Pardubice
59' Hlavatý  (Černý) • 63' Janošek

Trefil – Sláma, Pokorný, Beneš, Zmrzlý (46. Růsek) – Breite (C) (72. Greššák), Ventúra (66. Jak. Matoušek II) – Navrátil, Vodháněl (83. Vaněček), Zorvan (72. Přichystal) – Chytil.
Digaňa – Zifčák, Poulolo, Ola.
Nehasil – Hrabovský, Mikeska
Andrův stadion, Olomouc
1957 diváků
Nita – Kostka, Vlček, Hranáč, Chlumecký – Vacek, Helešic (56. Pikul), Hlavatý (84. Koukola), Janošek – Lima (56. Sychra), Černý (C) (67. Krobot).
Markovič – S. Šimek, Tischler, Darmovzal, Huf, Rosa.

SESTŘIH: Olomouc - Pardubice 2:2. Domácí spasil v nastavení Chytil z penalty

90'
Trenér hostů Kováč byl vykázán na tribunu!
90+9'
90+8'
Olomouc právě vstřelila branku!
Olomoučtí si jdou pro pátou remízu v řadě. MOJMÍR CHYTIL poslal Nitu na druhou stranu a srovnává stav na 2:2.
90+6'
Chytil byl podkopnut a sudí ukazuje na penaltu. Do akce ale ještě půjde video.
90+6'
Byla nařízena penalta pro Sigmu!
90+6'
Hanáci posílají jeden nakopávaný centr za druhým. Čas jim ale utíká rychle.
90+5'
Hosté to teď pořádně kosí před vlastním vápnem. Standardka pro Sigmu z levé strany.
90+4'
Nita natahuje čas a sudí dává jasný pokyn, že bude nastavovat více.
90+4'
Nedovolený zákrok hostující Krobota znamená žlutou kartu.
90+3'
Matoušek se snažil vyvést míč z vlastní poloviny, jenže ten se mu zamotal a skončil v autu.
90+1'
Exekuce standardky se ujal Matoušek, který sice trefil prostor branky, ovšem Nita stál na správném místě.
90+1'
Jedna nestačí, takže rovnou na tribunu posílá sudí hostujícího trenéra.
90+1'
Za protesty obdržel žlutou kartu hostující trenér Kováč.
89'
Beneš si zpracovával míč před šestnáctkou, kde jej zezadu sestřelil hostující Kostka. Žlutá karta pro pardubického hráče a jedna z posledních šancí pro domácí.
87'
Hanáci se snaží něco vymyslet, ale dobře bránící hosté je k ničemu vážnějšímu nepouští. Nyní navíc po souboji s Chytilem zůstal ležet na trávníku Chlumecký. Na hřiště musí lékař.
86'
Závar před brankou Pardubic skončil zblokovanou ránou Chytila. Bohužel pro Sigmu ještě míč tečoval někdo z domácích, a tak bude rozehrávat Nita.
85'
Přichystalův centr hosté odvrátili. Domácí pak sice získali na chvíli míč, ovšem Přichystal na pravém křídle si jej nezpracoval a přišel o něj.
84'
Střídání v týmu FK Pardubice:
ze hřiště odchází Michal Hlavatý, přichází Tomáš Koukola.
84'
Hostující Vacek obdržel žlutou kartu za faul na Navrátila. Sigma mohla postupovat dále, ale sudí ji výhodu neponechal.
83'
Domácí měli roh, po kterém se zdálo, že se k hlavičce dostane Vaněček. Defenziva hostů ale byla proti.
83'
Střídání v týmu SK Sigma Olomouc:
ze hřiště odchází Jan Vodháněl, přichází David Vaněček.
82'
Domácím zbývá asi deset minut. Ovšem Pardubičtí se dobře brání.
81'
Míč do prostoru malého vápna skončil v rukavicích Nity, který se rozehrávkou nikam spěchat nebude.
81'
Chytil na druhé straně vybojoval rohový kop.
80'
Východočeši mohli zvýšit vedení, skórovali ale z ofsajdu
80'
Hosté už slavili třetí branku, kdy se sám před Trefilem objevil Hlavatý. Druhou branku si ale hostující hráč zatím nepřipíše. Sudí na lajně mává ofsajd.
78'
Přichystal poslal míč do vápna, kde sice jeden z domácích hrál hlavou, ale míč netrefil ideálně.
77'
Olomoučtí dobývají hostující území. Rána Chytila byla zblokovaná soupeře. Nyní má Sigma roh.
76'
Matoušek dostal míč do strany, kde měl dost času k centru. Nicméně pas do vápna soupeře mu nevyšel, míč byl příliš prudký.
75'
Olomoučtí měli k dispozici standardku, po které přišel centr na první tyč. Beneš z těžké pozice zkoušel hlavičkovat, ale branku přestřelil.
74'
Přichystal hledal před brankou Růska, ale dostupující obránce byl u míče jako první.
72'
ze hřiště odchází Radim Breite, přichází Lukáš Greššák.
72'
ze hřiště odchází Filip Zorvan, přichází Jakub Přichystal.
72'
Po rohu domácích hlavičkoval Pokorný mimo prostor hostující branky.
71'
Růsek dlouho otálel s centrem, až mu Chlumecký dokázal jeho pokus zblokovat.
70'
Růsek chtěl rychle rozehrát aut na Chytila, který by šel sám na branku, ovšem na hřišti se objevil druhý míč.
68'
Růsek hledal před brankou spoluhráče, Zorvan na vysoký centr nedosáhl a Chytil měl k míči daleko.
67'
ze hřiště odchází Pavel Černý, přichází Ladislav Krobot.
66'
ze hřiště odchází Denis Ventúra, přichází Jakub Matoušek.
66'
Mohlo být opět srovnáno. Vodháněl se prokličkoval až do zakončení, tenokrát mu ale jeho pokus Nita lapil.
64'
Žlutá karta pro tým SK Sigma Olomouc (Vít Beneš).
63'
Janošek parádně z přímého kopu, 1:2!
63'
Pardubice právě vstřelily branku!
Pardubičtí se vrací do vedení. Po nedovoleném zákroku rozehráli hosté přímý kop, kterého se ujal DOMINIK JANOŠEK, jehož krásná rána zapadla ke vzdálenější tyči domácí branky. Trefil možná nemá zcela čisté svědomí.
61'
Vedení udrželi hosté jen krátce, vyrovnal Vodháněl
61'
Vedení hostů příliš dlouho netrvalo. Hanáci se prokombinovali až do šestnáctky soupeře, kde na levé straně byl osamocený JAN VODHÁNĚL. Záložník Sigmy napálil míč a prostřelil Nitu.
59'
Hlavatý uklidil míč k tyči, 0:1
59'
Krásná a rychlá akce hostů končí první brankou duelu. Pikul si narazil s Janoškem a rázem se zbavil dvou protihráčů. Následně rozdal míč spoluhráčům, kteří si jej před šestnáctkou Sigmy vyměnili. Na konci celé akce byl MICHAL HLAVATÝ, který povedenou střelou uklidil míč k tyči.
58'
Na druhé straně poslal přízemní střelu na branku Pikul. Trefil neměl potíže a míč chytil.
57'
Hanáci předvedli rychlou akci, na jejímž začátku byl Chytil, který se dokázal zbavit několika protihráčů na polovině hřiště. Následně se míč dostal až k rozběhnutému Slámovi, který měl otevřenou cestu k brance. Domácí hráč se ale nechal doběhnout a přestože zakončil, byla jeho rána zblokována.
56'
ze hřiště odchází Matěj Helešic, přichází Bartosz Pikul.
56'
ze hřiště odchází Leandro Lima, přichází Vojtěch Sychra.
54'
Olomoučtí se několika rychlými přihrávkami dostali až do šestnáctky, Breite už ale nestihl míč na hrací ploše.
53'
Dlouhý míč z obrany Partdubic mířil na Černého, který ale stál v době přihrávky v ofsajdu.
52'
Podobně jako v první půli Sigmě vyšel centr do vápna ze standardky. Na míč si zaběhl Růsek, který ránou z první trefil dobře postaveného Nitu!
51'
Kostka si pomohl v souboji se Zorvanem rukama, takže Sigma bude mít standardku.
50'
Východočeši rozehráli na krátko, přičemž následně přišel centr, který přelétl všechny hráče. Trefil bude rozehrávat od své branky.
49'
Sláma propadl v souboji s dvěma protihráči a hosté mohli jít po pravé straně do otevřenější obrany. Následný centr zakopl Pokorný na roh.
48'
Vodháněl posunul na Růska, který z těžkého úhlu centroval před branku. Nita si vše pohlídal a míč chytil.
47'
Hanáci začali druhý poločas aktivně. Z dvaceti metrů vyzkoušel pozornost Nity domácí Vodháněl. Gólman Pardubic se překvapit nenechal a míč schoval v náručí.
46'
ze hřiště odchází Ondřej Zmrzlý, přichází Antonín Růsek.
46'
45+1'
45+1'
V nastaveném čase měli hosté rohový kop, po kterém došlo před brankou Sigmy k menšímu závaru. Hanáci ale vše uhlídali a poslali míč do autu.
45'
Hanáci měli rohový kop, po kterém chtěl zakončit Chytil, ovšem míč mu z kopačky ukopl jeden z hostů. Domácí útočník ještě zůstal chvíli ležet, neboť očekával odpískání faulu.
44'
Východočeši rozehráli do vápna, kde naopak faulovali oni. Sigma se tak může uklidnit.
43'
Ventúra šel do souboje s Černým ostře a sudí mu píská šlapák. Hosté budou rozehrávat poblíž půlící čáry.
41'
Centrovaný míč z kopačky Limy dokázal hlavou prodloužit Kostka přímo do rukavic Trefila. Olomoucký brankář neměl s tímto míče velkou starost.
40'
Hraje se především na polovině hřiště. Ani jeden z týmů se nyní nedokáže dostat k šestnáctce soupeře.
38'
Nedovolený zákrok domácích znamenal standardku soupeře, kterou rozehrál Janošek. V šestnáctce se sice k míči dostal Černý, ovšem v obklíčení modrých dresů nedokázal uspět.
37'
Chlumecký našel za zadní tyčí Limu, který hlavou vracel do ohně. Zmrzlý byl u míče jako první a odvrátil nebezpečí.
36'
Slámův centr lehce přizvedl Chytil na Vodháněla, kterému chybělo málo k tomu, aby zakončil. Vzápětí ještě po krátké kombinaci střílel Ventúra, ale soupeř mu byl blízko, takže trefil jen obránce.
34'
Na polovině hřiště došlo k nedovolenému zákroku vůči Slámovi. Přestože se to hostům nelíbí, sudí píská faul.
33'
Olomoučtí i dále okupovali hostující území, ovšem nic již nevymysleli. Nita bude rozehrávat od své branky.
32'
Centr odvrátil do bezpečí Beneš a vzápětí Hanáci vyrazili dopředu. Chytil využil nepřesnosti soupeře a společně s dalšími spoluhráči se vrhl do útočení. Míč následně předal doleva na Navrátila, který centroval před branku, kde nikoho ze čtyř domácích hráčů nenašel.
31'
Závar před domácí brankou mohl skončit střelou Hlavatého, ovšem domácí mu v poslední chvíli míč ukopli. Následně hosté vybojovali roh.
30'
Pokorný rozehrál míč do vápna, kde si jej našel Beneš. Stý start za Sigmu ale stoper domácích zatím brankou neoslaví, míč doprostřed branky Nita chytil.
29'
Velmi aktivní Vodháněl vybojoval standardku pro svůj tým. Hanáci budou rozehrávat ze zhruba pětadvaceti metrů od branky soupeře.
28'
Centr od rohového praporku si našel Zmrzlý, který z voleje napálil obránce soupeře.
27'
Už se zdálo, že domácí zpackali nadějnou akci, kterou zakončoval ze střední vzdálenosti Ventúra. Nepříliš razantní střela ale nadělala Nitovi problémy a skončila na rohu.
26'
Janošek odcentroval míč z pravé strany přímo do branky Sigmy, kde stál nikým neatakovaný Trefil.
25'
Ventúra si v souboji s Hlavatým pomohl rukou, kdy svého soupeře lehce odstrčil. Sudí píská ve prospěch hostů.
24'
Hlavatý v rychlé akci posunul doprava na Chlumeckého, kterému centr příliš nevyšel a přízemní přihrávkou trefil jen Navrátila.
23'
Sláma našel v šestnáctce hlavu Chytila, který byl tísněný protihráčem a z těžké pozice neměl moc šanci zamířit. Nita míč v klidu schovává v rukavicích.
22'
Zorvanův centr nechal Vodháněl propadnout za sebe, kde se míč od jednoho z hostujících hráčů odrazil přímo k Nitovi.
21'
Zmrzlý rychlým pohybem zastavil pronikajícího Janoška na polovině hřiště.
20'
Chytil se hnal za přihrávkou Navrátila, ovšem na hrací ploše míč nezastihl. V souboji s protihráčem navíc neudržel stabilitu a v rychlosti vlétl do reklamních panelů vedle hřiště.
19'
Trefil byl daleko z branky a míč chtěl poslat doleva na Zorvana. Přestože měl dost času, svého spoluhráče minul. K míči se tak dostávají hosté.
18'
V krátkém časovém sledu letěly dva centry před Trefila. Obrana domácích vždy dokázala odvrátit.
17'
Východočeši kombinovali na vlastní polovině, čehož chtěli domácí využít a soupeře začali dostupovat. Navrátil si počínal až moc drsně a Hlavatého fauloval.
16'
Po krátké době se hrálo před brankou Sigmy. Centr Chlumeckého odvrátil z hranice malého vápna Beneš.
15'
Hlavatý uprostřed hřiště vybojoval míč proti Vodhánělovi, jenže domácího hráče u toho nedovoleně atakoval.
14'
Olomoučtí se začínají více a více motat kolem hostující šestnáctky. Defenziva Pardubic se musí mít na pozoru.
13'
Benešova rána prosvištěla kolem tyče Nitovy branky
13'
Sláma vybojoval míč a poslal jej doprava na Ventúru. Obrana Pardubic byla rozhozená, a tak domácí hráč zkusil vystřelit. Nita reagoval tygřím skokem, ovšem zasahovat nakonec nemusel. Míč prolétl vedle tyče.
12'
Lima svedl souboj se Zmrzlým poblíž rohového praporku. Hostující hráč byl sice u míče dříve, ovšem pomohl si faulem.
11'
Hanáci měli rohový kop, po kterém opět zkoušel zakončit Ventúra. Ani jeho druhá střela během krátkého časového sledu ale do branky nemířila. Hosté znovu blokují.
10'
Sláma poslal z přímého kopu zajímavý míč na zadní tyč, kam sbíhal Ventúra. Domácí hráč dokonce i zakončil, ovšem v poslední chvíli jej zblokoval Hranáč.
9'
Další přerušení hry ze strany sudího. Tentokrát byl terčem faulu domácí Chytil.
8'
Na polovině hřiště došlo k nedovolenému zákroku ze strany domácího hráče. Sudí chtěl ponechat výhodu, nakonec ale přeci jen hru přerušil.
7'
Zmrzlého přihrávku zastavil Lima a naštěstí pro domácí již míč na hrací ploše nestihl. Jinak by hostující hráč běžel do otevřené obranky Sigmy.
6'
Hosté si přihrávají v obraně. K míči se tak dostal i Nita, který zkusil rozehrát dopředu.
5'
Vodháněl svedl souboj o míč s Chlumeckým, který dokázal soupeře ubránit. Nita bude rozehrávat od své branky.
4'
Vodháněl předal míč Zorvanovi, který jej posunul do strany na Chytila. Útočník Sigmy ovšem nedokázal zpracovat, a tak skončil míč v autu.
3'
Chytil poslal lehký centr do malého vápna, kde si jej chtě najít Vodháněl. Defenziva hostů ale dokázala odehrát do bezpečí.
2'
Sláma poblíž střídaček skluzem odehrál míč před dobíhajícím Kostkou. Ven z vápna pro míč vyběhl následně Nita, který rozehrál s obránci.
1'

SK Sigma Olomouc: Trefil – Sláma, Pokorný, Beneš, Zmrzlý – Breite (C), Ventúra – Navrátil, Vodháněl, Zorvan – Chytil.
Náhradníci: Digaňa – Zifčák, Poulolo, Růsek, Vaněček, Jak. Matoušek II, Greššák, Přichystal.
Trenér: Jílek

FK Pardubice: Nita – Kostka, Vlček, Hranáč, Chlumecký – Vacek, Helešic, Hlavatý, Janošek – Lima, Černý (C).
Náhradníci: Markovič – Pikul, S. Šimek, Tischler, Darmovzal, Koukola, Huf, Krobot, Rosa, Sychra.
Trenér: Kováč

Rozhodčí: Nehasil – Hrabovský, Mikeska.
Podzimní vzájemný duel skončil vítězstvím Sigmy 2:0. O branky se postarali Pokorný s Růskem.
SK Sigma Olomouc

Olomoučtí by rádi již naplno bodovali. Čtyři jarní zápasy znamenaly pro tým trenéra Jílka čtyři remízy. I díky nim se Sigma stále drží na hranici první šestky. Kdyby se ji navíc podařilo v neděli získat plný počet bodů, poskočila by na pátou příčku s bodovým odstupem od čtvrtého Slovácka.
FK Pardubice

Východočeši přijedou na Hanou v roli posledního celku tabulky, nicméně formu nyní mají. V prvních čtyřech jarních kolech získali Pardubičtí téměř tolik bodů, co za celý podzim. Po remíze v Liberci sice neuspěli proti pražské Slavii, ovšem v dalších dvou zápasech už brali plný počet bodů. Po Mladé Boleslavi obrali i Zlín, na který se bodově dotáhli.

Pokud by navíc Pardubice uspěly v neděli na Hané, odpoutaly by se od poslední pozice právě na úkor soupeře z minulého týdne. Ševci již mají svůj duel tohoto kola za sebou a jelikož neuspěli, stačí Pardubicím na Hané remíza.
Vítáme vás u on-line přenosu. Utkání začíná v 15:00.