FORTUNA:LIGA - Základní část - 16. kolo -  ONLINE PŘENOS -  Ostrava : Bohemians - 12. listopadu 2022   15:00

Ostrava
9' Tetour  • 35' Plavšić (Kuzmanović) • 73' Almási (Plavšić) • 80' Almási (Kuzmanović)
4:1
(2:0)
Bohemians
63' Kovařík

Laštůvka (C) – J. Juroška, Frydrych, Pojezný, Fleišman – Kaloč, Tetour (69. Mišković) – Cadu (69. Buchta), Kuzmanović (85. Boula), Plavšić (85. Šehić) – Almási (90. Mu. Tijani).
M. Hrubý – Sanneh, Jaroň, Lischka, Ndefe.
Křepský – Podaný, Dohnálek
Městský stadion, Ostrava-Vítkovice
7556 diváků
Bačkovský – Köstl, Hůlka, Křapka – M. Dostál (46. Beran), Jindřišek (C), Jánoš, Prekop (62. Kovařík) – Hronek (79. Mužík), Květ (86. Nový) – Puškáč (46. Drchal).

SESTŘIH: Baník - Bohemians 4:1. Plavšičův koncert, dvakrát pálil Almási

Ostravští si na závěr roku přeci jen napravili reputaci po nepříliš vydařeném podzimu a v tabulce se alespoň pro dnešek vyhoupli na deváté místo. Bohemka je v tuto chvíli šestá. To už je z mé strany vše. Mějte se krásně!
Fotbalisté ostravského Baníku se loučí s podzimní částí sezóny vítězstvím 4:1 nad pražskými Bohemians. Fanoušci domácích tak mohou odcházet z vítkovického stánku spokojeni.

Domácí dnes dokázali dokonale trestat chyby obrany klokanů. Ti se sice prezentovali aktivní hrou, dozadu ale hořeli. Už v 9. minutě se Baník ujal vedení. Dostál zablokoval centr Plavšiće rukou a nařízenou penaltu proměnil Daniel Tetour. Ve 35. minutě to bylo 2:0. Srdjan Plavšić využil volného prostoru na levé straně, snadno se tak dostal až do pokutového území a ranou na bližší tyč překonal Bačkovského.

Po změně stran nejprve trefil hostům naději střídající Jan Kovařík, který hned po příchodu na hřiště zamířil z přímého kopu do šibenice. V 73. minutě však domácím vrátil klid na kopačky Ladislav Almási, jenž využil dalšího úprku Plavšiće a zblízka doklepl míč do sítě. Poté si ještě trestuhodně nerozuměli stoper Křapka a vybíhající brankář Bačkovský, což potrestal opět Ladislav Almási.
90+3'
90+3'
Na centr Kovaříka z levé strany si nabíhal Nový, který se k zakončení nedostal i kvůli intervenci bránícího hráče. Ještě roh pro Bohemians.
90+2'
Hosté přestáli rohový kop Baníku a ještě zkoušejí založit útočnou akci.
90+1'
Šehić se ještě snažil vysunout Roberta Miškoviće. Toho dobře zakřižoval Křapka.
90'
Střídání v týmu FC Baník Ostrava:
ze hřiště odchází Ladislav Almási, přichází Muhamed Tijani.
89'
Hráči Baníku už nikam nepospíchají a za potlesku publika si v poklidu nahrávají. Ještě se chystá jedno střídání.
88'
Rohový kop hostí. Míč se v pokutovém území snášel k Drchalovi, který ho ale nezpracoval.
86'
Střídání v týmu Bohemians Praha 1905:
ze hřiště odchází Roman Květ, přichází Martin Nový.
86'
Centr od rohového praporku prodlužoval na zadní tyč Almási. Na balón těsně nedosáhli Frydrych se Šehićem!
85'
ze hřiště odchází Srdjan Plavšić, přichází Eldar Šehić,
ze hřiště odchází Nemanja Kuzmanović, přichází Jiří Boula.
85'
Dobrý centr z pravé strany hledal před bránu nabíhajícího Kuzmanoviće. Před ním odklízel na roh Křapka.
83'
Ladislav Mužík se hnal do nadějné situace na pravém křídle. Utéci obráncům však nedokázal a jeho následnou zpětnou přihrávku přeběhl Květ.
82'
O osudu zápasu je s největší pravděpodobností rozhodnuto. Domácí dnes dokonale využili okénka v obraně Vršovických.
80'
Šílená hrubka Bačkovského s Křapkou, Almási zvyšuje na 4:1!
80'
Baník právě vstřelil branku!
Hosté dostávají laciný gól po nedorozumění stopera Křapky s brankářem Bačkovským! Antonín Křapka dostal ve sprintérském souboji tělo před ALADISLAVA ALMÁSIHO a pak zřejmě čekal, že vybíhající Bačkovský odehraje balón do bezpečí. Ten však zaváhal, na chvíli zastavil a toho Almási dokonale využil. Slovenský útočník strčil kopačku před Křapku a dokázal balón posunout kolem Bačkovského do brány – 4:1.
79'
ze hřiště odchází Petr Hronek, přichází Ladislav Mužík.
78'
Žlutou kartu dostává hostující Matěj Beran.
77'
Ze střední vzdálenosti to zkusil Roman Květ. Laštůvku protáhl, ovšem domácí brankář byl na zemi včas a vyrazil míč.
75'
Domácí už naplnili domácí normu pod vedením kouče Pavla Hapala. Od jeho nástupu sehrál Baník ve Vítkovicích zatím dva domácí duely a oba skončily výsledkem 3:1. Bude tomu tak i potřetí?
73'
Plavšičovo sólo, Almási vrátil Ostravě dvoubrankové vedení! 3:1
73'
Domácí udeřili z rychlého kontru! Fleišman na levé straně uvolnil rozběhnutého Srdjana Plavšiće, jenž snadno přesprintoval stopera Köstla. V pokutovém území pak nastřelil míč na zadní tyč a nabíhající LADISLAV ALMÁSI ho z bezprostřední blízkosti doklepl do sítě.
72'
Dlouhý nákop Frydrycha skončil u Křapky, který balón odehrál pro svého brankáře Bačkovského.
71'
Dnešní utkání sleduje 7556 diváků.
70'
Hosté se snaží vysoko napadat a tím narušovat rozehrávku soupeře. Domácí to řešili dlouhým nákopem, po němž hrál Almási. Ten se na levém křídle neprosadil.
69'
ze hřiště odchází Cadu, přichází David Buchta,
ze hřiště odchází Daniel Tetour, přichází Robert Mišković.
68'
Domácí měli po faulu Jana Kovaříka výhodu. Až po přerušení hry se sudí Křepský k situaci vrátil a udělil hráči Bohemians žlutou kartu.
67'
Mohlo být srovnáno! K centru Kovaříka zleva se na přední tyči nedostal Drchal. Odražený míč si ale našel Roman Květ, který z hranice šestnáctky pořádně protáhl Jana Laštůvku. Ten musel použít veškeré své centimetry, aby balón vytáhl na roh!
66'
Po přetaženém centru Fleišmana z levé strany míč doběhl Juroška. Domácí tak mohou podržet míč na útočné polovině.
65'
S Kuzmanovićem se dobře vrátil Matěj Beran, který čistě získal míč pro hostující tým. Dnes ne pro zelenobílé – Bohemka totiž nastoupila v černé hostující sadě.
65'
Hosté vstřelili kontaktní gól a jistě teď budou nabuzeni. Uvidíme, jak zareaguje Baník.
63'
Kovařík nádhernou trefou ze standardky snížil na 1:2!
63'
Bohemians právě vstřelili branku!
Tohle bylo povedené střídání hostujícího trenéra! JAN KOVAŘÍK přišel na hřiště, postavil se k rozehrávce přímého kopu a levačkou zakroutil míč do levé šibenice domácí brány. Jan Laštůvka jen stál a bezmocně rozhodil rukama – 2:1.
62'
ze hřiště odchází Erik Prekop, přichází Jan Kovařík.
62'
Nepovedený odkop Pojezného našel Romana Květa. Ten si rovnal míč před pokutovým územím, kde ho fauloval Daniel Tetour. Bude z toho zajímavá standardka pro Bohemians!
61'
Cadu se hlásí o návrat do hry. Měl by být tedy v pořádku.
60'
Petr Hronek se přes Fleišmana nedostal k míči a ve skluzu pak trefil obránce Baníku. Tady se samozřejmě musí pískat. Fleišman je sice v pořádku, přesto se musejí na domácí straně řešit zdravotní problémy. Na zemi totiž zůstává Cadu.
59'
Jan Juroška doběhl míč u brankové čáry a jeho zpětná přihrávka se dostala přes liknavou defenzivu klokanů až k Srdjanovi Plavšićovi. Ten střílel nad.
57'
Hosté by potřebovali vstřelit kontaktní gól. Baník si musí dávat pozor na nebezpečné míče, které směřují do pokutového území.
55'
Hosté zachytili rozehrávku soupeře a vyrazili dopředu ve čtyřech. Akci táhl Erik Prekop, který centroval od brankové čáry na zadní tyč, kam si sbíhal Václav Drchal. Pokud by balón prošel, hlavičkoval by hostující útočník na prázdnou bránu. Laštůvka se ale vyšponoval do vzduchu a přizvedl míč nad břevno!
54'
Hostující Erik Prekop šel do skluzu v souboji s protihráčem a vysloužil si žlutou kartu.
53'
Dlouhý aut Hronka. Snaha hostů byla zbytečná, sudí Křepský viděl útočný faul Antonína Křapky.
52'
Mohlo být sníženo! Z nějakých 18 metrů to zkusil levačkou Matěj Beran, jehož technická rána prolétla možná metr nad břevnem.
51'
Po rohu Květa skákal jeden z hostujících hráčů na zadní tyči. Na balón nedosáhl, pokračovat ve hře ale ještě může Jindřišek.
50'
Daniel Köstl prodlužoval míč do ohně. Balón skončil v zámezí po zásahu defenzivy Baníku. Roh...
49'
Roman Květ vyvážel míč dopředu. Taktickým faulem ho zastavil Filip Kaloč. Také tady se žlutí.
47'
Hugo Jan Bačkovský vystartoval mimo pokutové území, ale u míče byl později než Cadu, kterého tedy brankář Bohemky musel u postranní čáry faulovat. Naštěstí pro hosty se nejednalo o zmaření zjevné gólové příležitosti a tak to bylo jen za žlutou kartu.
46'
ze hřiště odchází David Puškáč, přichází Václav Drchal,
ze hřiště odchází Martin Dostál, přichází Michal Beran.
46'
První poločas nabídl poměrně atraktivní fotbal. Lépe se daří domácímu Baníku, který jde do šaten s dvougólovým vedením. Skóre se poprvé měnilo už v 9. minutě. Centr Plavšiće zablokoval Dostál rukou a po zásahu systému VAR domácí zahrávali pokutový kop, který s přehledem proměnil Daniel Tetour. Hosté pak hráli aktivně a i s pomocí standardních situací či dlouhých autů si vytvořili několik nadějných příležitostí. Skórovat však opět dokázal pouze Baník. Ve 35. minutě se dostal na levém křídle k míči aktivní Srdjan Plavšić, jenž s ním doběhl až do šestnáctky a střelou k bližší tyči překonal Bačkovského.
45'
45+3'
V samotném závěru poločasu měli šanci ještě domácí! Míč putoval na pravé křídlo k volnému Caduovi. Ten se snažil po zemi nahrát na zadní tyč, kde zasahoval Köstl. Po jeho zákroku se balón ještě dostal k Juroškovi, jenž ho připravil na střelu zpoza šestnáctky Nemanjovi Kuzmanovićovi. Přízemní pokus nadvakrát zkrotil Bačkovský.
45+1'
Po rohovém kopu se míč brzy vrátil k jeho exekutorovi Květovi, který nasadil drzé jesličky Fleišmanovi. Až do šance ale hostující fotbalista neprošel.
45'
Rohový kop Květa prodlužoval na přední tyči Köstl. Balón vychýlil na malém vápně mimo dosah nabíhajících hráčů Kuzmanović! Bude z toho roh z druhé strany.
45'
Erik Prekop při centru nastřelil bránícího Cadua. Bude z toho roh pro hosty.
44'
Pomalu se blíží závěr první půle. Na půlce byl faulován Jan Juroška.
42'
Po autu Hronka prodloužil Köstl míč k Romanovi Květovi, který ho namířil vysoko nad. Nutno říci, že před záložníkem klokanů balón poskočil a o to měl zakončení složitější.
42'
Standardní situace Romana Květa. Jeho centr měl najít Křapku či Köstla, ovšem obrana domácích byla pozorná.
41'
Jan Juroška to zkusil z velké dálky. Mířil velmi nepřesně a odkop od brány tak bude provádět Bačkovský.
40'
Srdjan Plavšić nyní neobešel Hronka, ovšem domácí zůstávají u míče formou autového vhazování.
39'
Antonín Křapka na půlce fauloval Jana Jurošku. Míč pro Ostravu.
38'
Po rohu Romana Květa nedosáhl na míč Hůlka. Balón se odrazil k Adamovi Jánošovi, ten mířil jen do obrany Baníku.
38'
Plavšić sice doběhl míč před Josefem Jindřiškem, ale pak s ním dotancoval do zámezí. Hosté mají k dispozici rohový kop.
35'
Nezastavitelný Plavšič za obranou a propálil Bačkovského! 2:0
35'
Hosté se snaží hrát aktivně, ale mají problémy chytat SRDJANA PLAVŠIĆE! Srbský rychlík využil volného prostoru na levém křídle, jelikož na kraji obrany Bohemky zůstala díra. Plavšić vběhl do pokutového území a tvrdou ranou na přední tyč prostřelil Bačkovského – 2:0.
34'
Domácí zkusili signál. K míči se dostal nalevo Kuzmanović, jehož centr směřoval na vzdálenější tyč. Tu se snažil zavírat Frydrych, ale byl příliš daleko.
34'
Stoper Pojezný se vysunul daleko na útočnou polovinu a byl faulován Puškáčem. Standardka pro Baník.
33'
Plavšić připravil střeleckou pozici pro Nemanju Kuzmanoviće. Ten z 20 metrů neprostřeli hostující obranný val.
33'
Roman Květ nedokázal přesně najít Prekopa. Tomu míč unikl za postranní čáru.
32'
Střely celkem – 5:6
31'
Hronek tentokrát neházel dlouhý aut, ale poslal míč na Jindřiška. Ten mu ho sklepával nazpátek, centr Hronka byl ale zablokován.
29'
Aktivní Srdjan Plavšić si nyní zleva navedl míč na pravačku a zkusil to z docela těžkého úhlu. Míč prolétl vedle vzdálenější tyče brány Huga Jana Bačkovského.
29'
Příležitost pro domácí! Po nahrávce Kuzmanoviće centroval z levé strany Plavšić. Jeho oblouček našel hlavu Ladislava Almásiho, který zamířil nad.
28'
Juroška nejprve prohrál souboj s Prekopem, ale následně získal pro domácí míč nazpátek. Z pravé strany posílal míč do šestnáctky Almási. Tetoura však nenašel a nikdo další se v blízkosti brány Bohemians nenacházel.
27'
Ladislav Almási si chtěl vymodlit faul po nárazu do bránícího Křapky. Rozhodčí ale nechává hru pokračovat.
26'
Hra po ošetření Plavšiće pokračuje. Míč mají hosté.
25'
Po jednom ze soubojů zůstal ležet na hrací ploše domácí Srdjan Plavšić. Sudí faul nepískal a v první chvíli nechal hru pokračovat. Nyní však přerušil, aby mohl být srbský křídelník ošetřen.
23'
Po rohovém kopu přišla další šance hostí! Ti zvolili rozehrávku nakrátko. Martin Dostál pak vyslal střílený centr na zadní tyč, který možná lehce lízl hlavou David Puškáč. Balón však zapadl vedle Laštůvkovy brány.
22'
Hronka v tutovce mrštně vychytal Laštůvka
22'
Petr Hronek se dostal na hranici šestnáctky k míči po akci Květa. Jeho přízemní střelu na zadní tyč vytěsnil na roh Laštůvka!
21'
Protiútok Baníku rozbíhal Cadu. Nedokázal však přesně nahrát Plavšićovi.
20'
Michal Frydrych odkopl míč jen do autu. Hosté ho uvedou do hry autovým vhazováním.
19'
Domácí zahrávali rohový kop. Odražený míč napálil mimo Jiří Fleišman.
19'
Karel Pojezný vyvezl míč z levé strany dopředu. Jeho cent zablokoval Köstl, kterého vzápětí domácí hráč šlápl na achilovku. Stoper Bohemians to musí rozchodit.
18'
Vršovičtí v náporu. Zpoza šestnáctky to technicky zkoušel Adam Jánoš. Míč se snesl tak metr vedle šibenice. Laštůvka situaci zřejmě kontroloval.
18'
Po dlouhém autu Hronka se domácí ubránili.
17'
Jindřišek přenesl hru doprava na Martina Dostála. Ten byl ubráněn Fleišmanem, hosté ale budou vhazovat.
15'
Tohle byla zajímavá příležitost Bohemians! Nákop Romana Květa našel Lukáše Hůlku, který balón sklepl k nohám Josefa Jindriška. Kapitán klokanů ho netrefil natolik dobře, aby zblízka překonal Laštůvku. Domácí brankář schoval míč v rukavicích.
15'
S Hronkem se vracel Jan Juroška, který hostujícího fotbalistu fauloval. Standardní situace pro Bohemku.
13'
Hosté se snaží hrát po obdrženém gólu aktivně. Nyní zahrávali rohový kop, se kterým si obrana Baníku poradila.
11'
Z levé strany odcentroval Prekop a k hlavičce se dostal právě Roman Květ. Mířil na střed brány, kde byl Laštůvka.
11'
Po autu, který letěl až do šestnáctky, se balón dostal k Romanovi Květovi. Ten ale prováhal ideální možnost k zakončení. Klokani ještě drží míč u pokutového území soupeře.
11'
Ostravští tedy začali utkání velmi dobře. Nyní ale budou čelit dlouhému autu Petra Hronka.
9'
Tetour s přehledem proměnil penaltu, 1:0!
9'
Domácí se ujímají vedení! DANIEL TETOUR zvolil jistotu v podobě prudké střely doprostřed a nahoru. Bačkovský skákal k pravé tyči a neměl tak nárok zasáhnout.
8'
Rozhodčí Křepský se šel podívat na monitor a ukazuje na penaltový puntík! Velká šance pro domácí otevřít skóre.
7'
Plavšič nastřelil Dostálovu ruku, po zásahu VAR Křepský píská penaltu!
7'
Centr Srdjana Plavšiće zablokoval zřejmě rukou Martin Dostál. Domácí žádají penaltu a situaci bude řešit VAR!
6'
Erik Prekop odcentroval z levé strany a Jan Laštůvka nakonec měl poměrně nečekané problémy. Zdánlivě lehký balón jen boxoval. Naštěstí pro domácí ke svému spoluhráči.
5'
Srdjan Plavšić se dostal před pokutovým územím k odraženému míči. Navedl si ho na levačku a vypálil nad bránu Bohemky.
4'
Martin Dostál si napravo narazil míč s Romanem Květem. V pokutovém území dokázal přetlačit bránícího Frydrycha a posílal balón do ohně. Našel ale jen připraveného brankáře Laštůvku.
4'
Hosté to zkusili dlouhým nákopem na Davida Puškáče. Ten nevyhrál souboj se stopery Baníku.
2'
První práce pro hostujícího brankáře Bačkovského. Srdjan Plavšić se nadechl k velkému sólu. Míč dotáhl od půlící čáry až k šestnáctce a přihrávkou za obranu se snažil vysunout Cadua. Brankář Bohemians měl k balónu blíže a zalehl ho před brazilským křídelníkem.
2'
Ofenzivní záložník Bohemians je ještě ošetřován za postranní čarou. Hra mezitím pokračuje.
1'
Utkání zahájil výkopem domácí Baník. Poprvé je hra přerušena po nedovoleném zákroku Cadua na Hronka.
1'
Aktéři zápasu už jsou na hrací ploše. Vítá je hymna Baníku zpívaná domácími fanoušky.

FC Baník Ostrava: Laštůvka (C) – J. Juroška, Frydrych, Pojezný, Fleišman – Kaloč, Tetour – Cadu, Kuzmanović, Plavšić – Almási.
Náhradníci: M. Hrubý – Sanneh, Boula, Buchta, Jaroň, Mišković, Lischka, Mu. Tijani, Šehić, Ndefe.
Trenér: Pavel Hapal

Bohemians Praha 1905: Bačkovský – Köstl, Hůlka, Křapka – M. Dostál, Jindřišek (C), Jánoš, Prekop – Hronek, Květ – Puškáč.
Náhradníci: Valeš – Vilotić, Bartek, Beran, Mužík, Kovařík, Dan. Krch, Drchal, Nový.
Trenér: Jaroslav Veselý

Rozhodčí: Křepský – Podaný, Dohnálek.
Oba týmy na sebe narazily už ve 2. kole. A souboj v Ďolíčku nabídl parádní podívanou. Hosté rychle vedli, ovšem Bohemka do pauzy otočila na 3:1. Po změně stran se však hrálo pro změnu pod taktovkou Baníku, kterému se podařilo alespoň srovnat na konečných 3:3.
FC Baník Ostrava (12. místo, 4 – 5 – 6, skóre 22:23, 17 bodů)
Baník se v tabulce nachází až na dvanáctém místě, což je pro ambiciózní klub hodně chabá vizitka. Hrubě totiž nevyšlo angažmá kouče Pavla Vrby. Ten byl dlouho vysněným kandidátem majitele Václava Brabce, ovšem když se jeho příchod konečně podařil, tak se výsledky nedostavily a strůjce prvotních úspěchů plzeňské Viktorie se nakonec poroučel po bezgólové remíze v 11. kole na hřišti Liberce. Pod nástupcem Pavlem Hapalem se předváděná hra přeci jen zlepšila. Ostravští dobře zvládli domácí duely se Slováckem i Mladou Boleslaví (výhry 3:1) a také pohár ve Velvarech. Prohry si připsali jen na hřištích elitních ligových týmů Plzně a Slavie.

O pozici nejlepšího ligového střelce Baníku se dělí hned čtyři fotbalisté se třemi zásahy. Jedná se o Jiřího Klímu, Nemanju Kuzmanoviće, Muhameda Tijaniho a také Ladislava Almásiho, který byl přitom velkou část podzimu zraněný.

Posledních 5 zápasů Ostravy:
Ostrava – Slovácko 3:1
Velvary – Ostrava 0:2 (MOL Cup)
Plzeň – Ostrava 3:1
Ostrava – Ml. Boleslav 3:1
Slavia – Ostrava 3:1
Bohemians Praha 1905 (5. místo, 6 – 4 – 5, skóre 26:25, 22 bodů)
Klokani mohou jet k poslednímu podzimnímu zápasu do Ostravy v dobré náladě. Před týdnem totiž otočili domácí duel se Zlínem z 0:2 na 3:2 a konečně tak mohli oslavit první vítězství v Ďolíčku. Bohemku naopak drží zisky z venkovních hřišť, kde prohráli ze sedmi duelů pouze jednou a nasbírali druhý nejvyšší počet bodů v soutěži. Páté místo je pro zelenobílé rozhodně pěkné, vždyť v minulé sezóně se svěřenci kouče Jaroslava Veselého zachraňovali až v baráži.

U Botiče letos hodně spoléhají na záložníka Romana Květa. Ten má na kontě už devět ligových tref a údajně o něho již projevují zájem větší kluby. Kvalitu mají i další ofenzivní fotbalisté jako Puškáč, Hronek nebo host ze Sparty Drchal.

Posledních 5 zápasů Bohemians:
Bohemians – Olomouc 1:1
Bohemians – Třinec 2:1 (MOL Cup)
Ml. Boleslav – Bohemians 4:3
Slavia – Bohemians 1:4
Bohemians – Zlín 3:2
Vítám tu všechny fotbalové příznivce! Podzimní část FORTUNA:LIGY bude zakončena víkendovým 16. kolem. V sobotu odpoledne se odehraje také utkání mezi Baníkem Ostrava a Bohemians Praha 1905. Domácí se postupně zvedají pod novými trenéry. Aktuálně jim patří dvanácté místo. Klokani zase budou chtít potvrdit výbornou venkovní bilanci. Právě především díky bodům ze hřišť soupeřů jim patří příjemné páté místo.
Vítáme vás u on-line přenosu. Utkání začíná v 15:00.