FORTUNA:LIGA - Základní část - 14. kolo -  ONLINE PŘENOS -  Ostrava : Ml. Boleslav - 29. října 2022   15:00

Ostrava
22' Frydrych (Kuzmanović) • 52' Fleišman (Frydrych) • 59' Almási (Plavšić)
3:1
(1:0)
Ml. Boleslav
90' Mašek  (Stránský)

Laštůvka (C) – J. Juroška (87. Sanneh), Frydrych, Pojezný, Fleišman – Cadu (71. Jaroň), Kaloč, Tetour (80. Mišković), Plavšić – Kuzmanović (71. Boula) – Almási (80. Ji. Klíma).
M. Hrubý – Šehić, Měkota, Ndefe, Smékal, Mu. Tijani.
Černý – Pečenka, Líkař, VAR: Kocourek
Městský stadion, Ostrava-Vítkovice
6232 diváků
Šeda – D. Šimek, Suchý, Karafiát (C) – Kubista (68. Dancák) – Pech, D. Mareček (84. Stránský), Látal (58. Darmovzal), Fulnek – Ladra (84. Donát), Skalák (68. Mašek).
Šeda

SESTŘIH: Baník - Mladá Boleslav 3:1. Ostravští si poradili se Středočechy. Laštůvku o čisté konto připravil Mašek

Držení míče: 56 % : 44 %.
Střely na branku: 10:7. Střely mimo: 6:2. Rohy: 10:6. Ofsajdy: 1:1. Fauly: 7:12.
Je dobojováno. Ostrava do duelu vstoupila lépe, ale Plavšić se ještě v 6. minutě neprosadil. Po chvíli na druhé straně musel zasahovat Laštůvka proti tečované střele Pecha. Ve 22. minutě již skóre otevřel Baník. Po centru Kuzmanoviće se hlavou prosadil Michal Frydrych. V závěru půle zahrozili znovu hosté, ale nejprve Pecha vychytal Laštůvka a Karafiát po chvíli pálil jen do brankové konstrukce. Hosté nakonec dostali míč do sítě, ale po brance Skaláka byl máván předchozí ofsajd.

Do druhé půle vstoupili znovu lépe domácí. Nejprve se neujala akce Cadua a ani další jeho zakončení, ale z následného rohu již po prodloužení Frydrycha dostal balon do sítě Jiří Fleišman. V 59. minutě navíc přetavil centr Plavšiće ve třetí branku Ladislav Almási. Baník poté ještě zahodil několik šancí, ale v závěru přeci jen inkasoval. Čisté konto pokazil Laštůvkovi v 90. minutě Lukáš Mašek. Ostrava ale nakonec slaví tři body za výhru 3:1.
Z mé strany je to vše. Přeji hezký zbytek dne a u dalších on-line přenosů na počtenou.
90'
Tak přece jen! Alespoň čestný úspěch hostů zaznamenal Mašek, 3:1!
90+2'
90+2'
Boleslav ještě v závěru zahrozila několika centry, ale pro Baník vše dobře dopadlo.
90+1'
Hlavní rozhodčí nastavuje 2 minuty.
90'
Mladá Boleslav právě vstřelila branku! Tak přeci jen se hosté dočkali čestného úspěchu! LUKÁŠ MAŠEK se vyhnul ofsajdovému postavení a téměř z poloviny hřiště postupoval sám na Laštůvku. Své sólo zakončil zkušeně k levé tyči slaví tak první branku svého týmu v dnešním duelu.
89'
Následný rohový kop Baníku čtvrtý gól nepřinesl a pomalu se nám blíží konec.
88'
Plavšić se nyní výborně protáhl po levé straně a z boku postupoval sám do vápna. Poté zpětnou přihrávkou připravil tutovku pro Boulu, jehož střelu zastavil v cestě do brány jeden z hostujících beků.
87'
Střídání v týmu FC Baník Ostrava:
ze hřiště odchází Jan Juroška, přichází Muhammed Sanneh.
85'
Mašek se dostal do výborně střelecké pozice na levé straně vápna, ale jeho rána byl sražená na roh.Vyčítavě se na něj před prázdnou bránou nyní dívá Samuel Dancák, který by měl snadnou pozici.
84'
Střídání v týmu FK Mladá Boleslav:
ze hřiště odchází Daniel Mareček, přichází Vojtěch Stránský,
ze hřiště odchází Tomáš Ladra, přichází Denis Donát.
82'
Dlouhý pas za obranu směřoval k Šedovi, které těsně za vápnem odkopl míč do Klímy, od kterého se balon odrážel zpět do šestnáctky, kde už jej hostující brankář chytil do rukavic.
80'
Jiří Boula natáhl ke střele z třiceti metrů, avšak jeho přízemní pokus Šeda v pohodě pokryl.
80'
ze hřiště odchází Daniel Tetour, přichází Robert Mišković,
ze hřiště odchází Ladislav Almási, přichází Jiří Klíma.
79'
Nepřesná rozehrávka hostů. Tu zachytil Plavšić, jenž okamžitě vysunoval Almásiho, ke kterému se rychle stáhli hostující beci a zakončení mu znemožnili.
78'
Šimek nyní šel do skluzu podrážkou napřed a ačkoliv zasáhl míč, tak trefil i nohy Tetoura a píská se tak ve prospěch Baníku.
76'
Jaroň mohl přidat čtvrtý gól, bránu ale přestřelil
76'
Rychlý protiútok Baníku končí zmařenou tutovkou. Fleišman jej nejprve rozehrál a poté se vydal podpořit ofenzívu. Almási jej vysunul za obranu a levý bek Ostravy poté připravil tutovku pro Jaroně. Ten možná trochu zazmatkoval a před vybíhajícím Šedou vypustil ránu vysoko nad.
74'
Rozehraný signál ze standardky se Baníku nepovedl a centr Plavšiće byl odvrácen. Frydrych poté ještě nabíjel Kaločovi, ale ani jeho další rána se do brány nevešla.
73'
Dnešní utkání sleduje 6232 diváků.
72'
Dancák nyní zatáhl za ruku pronikajícího Plavšiće a od sudího právem vidí žlutou kartu.
71'
ze hřiště odchází Nemanja Kuzmanović, přichází Jiří Boula,
ze hřiště odchází Cadu, přichází Petr Jaroň.
70'
Baník dobře zapresoval u střídaček a Kuzmanović zleva oslovil ve vápně Almásího. Ten nabil do druhé vlny Kaločovi, ale tomu rána nesedla a míč míří hodně mimo.
69'
Rohový kop ale hostům úspěch nepřinesl a Baník tak znovu odolal standardce soupeře.
68'
ze hřiště odchází Vojtěch Kubista, přichází Samuel Dancák,
ze hřiště odchází Jiří Skalák, přichází Lukáš Mašek.
67'
Plavšić čistě a důrazně dohrál Pecha, ale hosté budou rozehrávat od rohového praporku.
66'
Baník nyní drží míč na své polovině a hledá trpělivě skulinku v obranném bloku soupeře.
64'
Plavšić někdy dlouho drží míč u nohy, což vede k tomu, že jej soupeři tvrdším způsobem dohrávají.
63'
Další centr Kuzmanoviće dopadl na horní síť a bude se tak jen kopat od brány Boleslavi.
62'
Po něm se do odraženého míče na středu vápna opřel zřejmě Pojezný, jehož pokus byl sražen opět na roh.
61'
Šimek na přední tyči nezasáhl míč ideálně a div, že neohrozil svou bránu. Je z toho další roh Baníku.
59'
Ostrava vede už 3:0, hlavou se prosadil Almási
59'
Baník právě vstřelil branku! Před hodinou hry je tady další gólová radost Ostravy! Plavšić skvěle nacentroval do pokutového území na hlavu nikým nehlídaného LADISLAVA ALMÁSIHO, jenž svůj pokus umístil přesně k levé tyči.
58'
ze hřiště odchází Radek Látal, přichází Denis Darmovzal.
57'
Na následný centr si dokázal na přední tyči naběhnout zřejmě Karafiát, jehož slabě zakončení si Jan Laštůvka pohlídal.
56'
Fleišman nepříjemně šlápl na nohu Skalákovi, který se svíjí v bolestech na trávníku. Je pochopitelně pískáno proti domácím.
54'
Plavšić se snažil protáhnout podél postranní lajny, ale byl faulován a je tady přímý kop pro Baník.
52'
Domácí jdou do trháku, po hlavičce Fleišmana vedou už 2:0!
52'
Baník právě vstřelil branku! Nyní to již Ostravě vyšlo a raduje se z druhého gólu! Na přední tyči prodloužil centr z rohu Frydrych a na malém vápně poté hlavou dostal balon do sítě JIŘÍ FLEIŠMAN.
52'
Ani teď to není gól! K odraženému míči se dostal Cadu, jehož ránu z malého vápna skvěle u tyče vyrazil Šeda na roh.
51'
Baník využil špatné rozehrávky hostů a Cadu se z boku vřítil do vápna. Jeho pas na Almásiho před prázdnou bránu ale zachytila obrana hostů.
49'
Kuzmanović adresoval zajímavý centr na zadní tyč, kde ale ani jeden z jeho kolegů na balon nedosáhli, což byla velká škoda, jelikož na ně zívala odkrytá brána.
48'
Baník nyní zasypal vápno soupeře několika centry a nyní po zablokované ráně Flešimana bude rozehrávat rohový kop.
47'
Suchý na půlící čáře povalil Plavšiće a je tedy pískáno proti bráně Mladé Boleslavi.
46'
Druhý poločas začne přibližně v 16:03.
Je za námi úvodní půle duelu. Do ní vstoupil aktivněji Baník, který se ještě v 6. minutě zastřeloval v podobě neproměněné gólovky Plavšiće. Poté musel vyškrábnout tečovanou ránu Pecha Jan Laštůvka, ale ve 22. minutě se domácí radovali. Por centru Kuzmanoviće se prosadil Michal Frydrych. Baník se i poté snažil navýšit vedení, ale v závěru půle mohl inkasovat. Nejprve Pecha skcele vychytal Laštůvka a o chvíli poté napálil Karafiát brankovou konstrukci. Ve 44. minutě Skalák přeci jen dopravil míč do sítě, ale ihned poté sudi s velkým zpožděním odmával jasný ofsajd. Do šatny si tak domácí odnáší náskok 1:0.
45+3'
45+2'
Na centr z levé strany si nedokázal najít cestu nikdo z domácích hráčů, a tak se hosté opět ubránili.
45+1'
Almási neuspěl ve vzdušném souboji u střídaček a je tady vhazování pro Mladou Boleslav.
45'
Hlavní rozhodčí nastavuje 3 minuty.
44'
Z pohledu pomezního sudího to nyní smrdělo velkým alibismem, jelikož pustil jasně viditelný ofsajd na levé straně a po následné přihrávce do vápna vstřelili hosté pěkný gól patou. Ihned poté, co míč překročil brankovou čáru pomezní rozhodčí odmával ofsajd.
42'
Plavšić velmi dobře viděl rozběhnutého Cadua a také mu adresoval dlouhý pas. Ten ale nakonec sebral Karafiát.
40'
Šílená petarda! Karafiát bombou trefil tyč
40'
Krásnou ránu z pětadvaceti metrů vyslal Karafiát a jeho projektil se zastavil až o brankovou konstrukci domácí brány. Nyní měli Ostravané velkou kliku.
40'
Průniková přihrávka ze středu hřiště prošla až k Pechovi, který se na rohu malého vápna snažil obejít Laštůvku, který jej ale výborně vykryl a následně ránu vyrazil.
39'
Pech zblízka Laštůvku nepropálil
39'
Ladra si tak dlouho naváděl balon ze strany do vápna, až se dostal do těsné blízkosti stoperů, kteří jej o míč připravili.
38'
Plavšić patičkou nasadil jesličky soupeři a uvolnil Jurošku. Jeho centr byl ale sražen hostující obranou.
37'
Další ránu ze střední vzdálenosti v podání hostů si Laštůvka pohlídal a v poklidu může rozehrát na své spoluhráče.
36'
Hosté se ale i v tomto případě zvládli ubránit a Fleišman nakonec musel zastavit rychlý protiútok čistým skluzem.
36'
Kuzmanovićův centr prodloužili hosté za sebe a balon se odkutálel do autu. Další roh pro Baník.
35'
Baník se velmi dobrou kombinací udržel na útočné polovině a Tetour následně po rychlém uvolnění pálil z hranice vápna. Jeho rána byla sražena na roh.
34'
Skalák nedokázal zpracovat balon v rychlé kombinaci svého týmu a míč nakonec končí až u brankáře Laštůvky.
33'
Juroška poslal přihrávku Caduovi do téměř neřešitelné situace a Suchý míč s přehledem pohlídal v cestě do zámezí.
32'
Tak už se opět hraje a Baník začíná svou kombinaci na obranné polovině.
31'
Hráči se tak jdou občerstvit ke střídačkám, ale za malý moment budeme pokračovat.
30'
Domácí kotel nyní spustil choreo plné dýmu a dělbuchů. Utkání je přerušeno, jelikož mlha na hrací ploše připomíná čtvrteční duel Slovácka s Kolínem.
28'
Hosté se ale po rohu neprosadili a následná rána z pětadvaceti metrů byla hodně nepřesná. Odkop v podání Laštůvky.
27'
Pech se znovu snažil prosadit ranou z hranice vápna, ale jeho pokus byl sražený na bránou domácí obranou. Následuje rohový kop.
26'
Skalák svým centrem trefil hlavu spoluhráče, který prodloužil míč na zadní tyč, kde domácí díky špatné komunikaci nepustili míč do zámezí a nepřesnou hlavičkou dostali balon k Ladrovi, jehož tečovaná rána končí až u Laštůvky.
26'
Cadu nejprve ztratil míč a poté poslal k zemi u lajny Fulneka. Standardní situace z levé strany pro Boleslav.
24'
Almási si v souboji s Karafiátem pomohl rukou, kterou v pohybu zasáhl obličej soupeře. Hlavní rozhodčí poté uděluje slovenskému forvardovi žlutou kartu.
22'
Domácí jdou zaslouženě do vedení, ze vzduchu udeřil Frydrych - 1:0!
22'
Baník právě vstřelil branku! Nyní to již Baníku vyšlo a domácí se ujímají vedení. Kuzmanović rozehrál roh nakrátko s Plavšićem, ten mu posléze balon vrátil a srbský záložník odcentroval přesně na zadní tyč, kde se pěknou křižnou hlavičkou prosadil MICHAL FRYDRYCH.
21'
Hosté se na přední tyči dokázali ubránit, ale po dalším centru Fleišmana je tady další rohový kop Baníku.
20'
Fleišman si dobře narazil s Caduem a první jmenovaný poté centroval na přední tyč, kam si sbíhal Almási. Před ním ale hosté odehráli míč na roh.
19'
Plavšić je dnes ve velmi dobrém rozpoložení a na pravé straně se dokázal prosadit přes dva hráče. Nicméně jeho následnou nabídku na přední tyči sebral obrana Boleslavi.
18'
Plavšić se proti dvojici protihráčů neprobil, ale vybojoval alespoň roh pro Baník.
16'
Baník se zvládl ubránit a po pohledné souhře Tetoura s Plavšićem vyrazil vpřed. Druhý jmenovaný se následně dokázal uvolnit ke střele, ale jeho štiplavá rána levačkou Šedu nezaskočila.
15'
Boleslav následně zahrávala rohový kop a propadlý míč nakonec zakončovali hosté na přední tyči. Tam ale domácí zablokovali pokus soupeře na roh.
14'
Plavšić si dobře připravil míč k centru a jeho nabídka vypadala velmi zajímavě, avšak nakonec doletěla do rukavic Šedy.
13'
Nechybělo mnoho a hosté mohli jít do vedení. Fulnek krásně uvolnil Pecha na hranici vápna a jeho technickou ránu na zadní tyč tečoval Frydrych do protipohybu, ale Laštůvka stačil výborně zareagovat.
12'
Vzápětí se však domácí útočník vrací na hrací plochu a může se zapojit do napadání svého celku.
11'
Almási zřejmě v předchozím souboji utržil menší ránu do obličeje a odchází za postranní čáru s krvavým zraněním.
10'
Další hezká kombinace mezi Caduem a Plavšićem vedla k centru Kuzmanoviće, ke kterému se tlačil v pokutovém území Almási. Proti dvojici stoperů se ale nedokázal prosadit k lepšímu zakončení.
8'
Srdjan Plavšić nyní z dvaceti metrů vypálil svou levou nohou, což bylo znát. Jeho slabou ránu Šeda v pohodě pokryl.
7'
Baník ale pokračuje v aktivitě. Plavšić výborně patou posunul míč po lajně Fleišmanovi, jehož centr ale sebrala hostující defenzíva.
6'
Tutovku Plavšiče zlikvidoval Šeda
6'
Výbornou akci rozehráli ve středu Cadu s Tetourem. Druhý jmenovaný zatáhl míč na útočnou polovinu a poté krásným pasem připravil gólovku pro Plavšiće. Domácí hráč prudce vypálil z levé strany vápna, ale Šedu z poměrně velké blízkosti nepropálil.
5'
Ladra vyslal na druhé straně zleva centr, který se kroutil na zadní tyč. Laštůvka však balon kontroloval v cestě do zámezí.
5'
Juroška měl nyní dostatek času na centr, nicméně svou nabídku nasměroval přesně do rukou Šedy.
4'
Plavšić se pokusil prosadit individuálně, avšak hosté mu vystavili stopku. Je z toho alespoň aut pro Baník.
3'
Almási udržel balon pro svůj celek, ale Kuzmanović pod tlakem následně odevzdal míč do moci soupeře.
2'
Kaloč byl v souboji s Ladrou pozdě a nepříjemně dohrál svého soka. Sudí proto neváhá v hned ve 2. minutě tasí žlutou kartu.
1'
Laštůvka ještě zachránil míč na hrací ploše a rozehrál doprava na Jurošku. Jeho dlouhý pas však byl nepřesný.
1'

FC Baník Ostrava: Laštůvka (C) – J. Juroška, Frydrych, Pojezný, Fleišman – Cadu, Kaloč, Tetour, Plavšić – Kuzmanović – Almási.
Náhradníci: M. Hrubý – Sanneh, Šehić, Měkota, Ndefe, Mišković, Boula, Jaroň, Smékal, Ji. Klíma, Mu. Tijani.
Trenér: Pavel Hapal

FK Mladá Boleslav: Šeda – D. Šimek, Suchý, Karafiát (C) – Kubista – Pech, D. Mareček, Látal, Fulnek – Ladra, Skalák.
Náhradníci: Polaček – Donát, Dancák, Žitný, Darmovzal, Mašek, Stránský.
Trenér: Pavel Hoftych

Rozhodčí: Černý – Pečenka, Líkař, VAR: Kocourek.
Poslední tři vzájemná utkání

6.2.2022 Mladá Boleslav – Baník 2:3
28.8.2021 Baník – Mladá Boleslav 1:0
20.4.2021 Baník – Mladá Boleslav 2:1
FK Mladá Boleslav

Mladoboleslavští jsou na tom o něco lépe než Baník. Po 12 zápasech si připsali 16 bodů, které jim vynesly 9. pozici ve FORTUNA:LIZE. V předchozích duelech sice padli proti Plzni a také se Slavii, avšak následně postoupili do dalšího kola poháru, když jasně porazili 4:0 druholigový Prostějov. V minulém kole také zvládli přestřelku s pražskou Bohemkou, a díky dvěma gólům v závěrečné desetiminutovce brali vítězství 4:3.
Ani svěřenci Pavla Hoftycha nebudou kompletní. Budou se muset obejít bez služeb svého nejlepšího střelce Milana Škody, kterého nepustí do hry zranění.
FC Baník Ostrava

Baník po nepříliš dobrých výkonech odvolal po duelu s Libercem trenéra Pavla Vrbu a na jeho post dosedl Pavel Hapal. Ten si při své premiéře připsal důležitou výhru 3:1 proti Slovácku a poté uspěl i v dalším kole MOL Cupu proti Velvarům, které Baník porazil 2:0. Následně ale Ostravané nestačili na mistrovskou Plzeň, která doma slavila výhru 3:1. Celkem tak mají Slezané na svém kontě 14 bodů, které stačí jen na 12. příčku.
Pro duel s Mladou Boleslaví nebude moct Baník počítat se zraněným Svozilem a Takácsem.
Vítáme vás u on-line přenosu. Utkání začíná v 15:00.