FORTUNA:LIGA - Základní část - 4. kolo -  ONLINE PŘENOS -  Ostrava : Teplice - 20. srpna 2022   16:00

Ostrava
37' Kuzmanović (Ji. Klíma)
1:2
(1:1)
Teplice
19' Knapík  (Trubač) • 80' Gningue  (Trubač)

Laštůvka (C) – Sanneh, Frydrych, Pojezný, Fleišman – Kaloč (88. Takács), Pokorný – Jaroň (73. Mu. Tijani), Kuzmanović, Buchta (62. Šehić) – Ji. Klíma.
Letáček – Chlumecký, Boula, Smékal, Mišković, Budínský.
Petřík – Kříž, Hurych
Městský stadion, Ostrava-Vítkovice
6008 diváků
Mucha – Vondrášek (C), Knapík, Hybš – Hyčka, T. Kučera (88. S. Dramé), Jukl, Urbanec – Trubač – Gningue (90+5. Čerepkai), D. Procházka (46. Kodad, 90. Žák).

SESTŘIH: Baník - Teplice 1:2. Šok pro favorita, rozhodující úder v závěru

Z mé strany je to vše. Přeji hezký zbytek dne a u dalších online přenosů na počtenou.
Je dobojováno. Baník si jako první vytvořil v utkání šance, ale v 19. minutě se radovali z vedení hosté. To se po rohovém kopu trefil Jan Knapík. Ostrava odpověděla v 37. minutě, kdy se po pěkné souhře prosadil Nemanja Kuzmanović. Stejný hráč mohl krátce na to otočit skóre, ale ztroskotal na Muchovi.

Ve druhé půli se Baník snažil překlopit misky vah na svou stranu, ale Kuzmanović několik svých šancí neproměnil. Na druhé straně se neprosadil ani Knapík, ale hosté se přeci jen dočkali v 80. minutě. To se trefil po krásné souhře Abdallah Gningue, který rozhodl od výhře Teplice v poměru 2:1.
90+5'
90+5'
Střídání v týmu FK Teplice:
ze hřiště odchází Abdallah Gningue, přichází Roman Čerepkai.
90+4'
Za protesty vidí ještě žlutou kartu Vít Baránek, trenér brankářů.
90+4'
Žlutá karta pro tým FC Baník Ostrava (Martin Chlumecký).
90+4'
Žlutá karta pro tým FC Baník Ostrava (Eldar Šehić).
90+4'
Frydrychova rána z hranice vápna byla viditelně tečovaná hostujícím brankářem, ale sudí k překvapení všech ukázal na odkop od brány, což spustilo vlnu nevole, kterou řeší pomocí žlutých karet.
90+3'
Šehić nyní přebíral přihrávku v ofsajdovém postavení a Baník tak nemůže pokračovat v zajímavé akci.
90+1'
Hlavní rozhodčí nastavuje 4 minuty.
90'
ze hřiště odchází Ladislav Kodad, přichází Filip Žák.
90'
V poslední minutě se k ráně z hranice šestnáctky dostal jeden z hostů, avšak jeho pokus byl sražen na roh.
88'
ze hřiště odchází Tomáš Kučera, přichází Soufiane Dramé.
88'
Střídání v týmu FC Baník Ostrava:
ze hřiště odchází Filip Kaloč, přichází Ladislav Takács.
87'
Tijani pěkným pasem do vápna hledal Klímu, který balon zřejmě pouštěl za sebe, ale na zadní tyči se už Kuzmanović k ráně nedostal.
87'
Proti této standarce se Teplice ubránily, ale Baník pokračuje v ofenzivních choutkách.
86'
Mucha vyrazil Kaločovu dělovku
86'
Filip Kaloč posléze pálil ze zajímavé pozice, ale z pravé strany vápna nechal vyniknout hostujícího brankáře, jenž vyrazil míč na roh.
85'
Kaloč teď dobře viděl na hranici vápna úplně volného Pokorného, avšak ten byl bleskově dostoupen, a proto byla jeho rána včas zablokována.
84'
Akce Teplic je u konce. Hosté se totiž provinili proti pravidlu o ofsajdu a rozehrávku obstará Jan Laštůvka.
83'
Dlouhý nákop sice Klíma prodloužil, ale Tijanimu šel balon do protipohybu, a tak jej opět uzmul brankář Mucha.
82'
Baník se snažil okamžitě o odpověď, ale jeho výpad na útočné polovině úspěšný nebyl.
80'
Trubač krásně našel Gninga, ten dal na 2:1
80'
Teplice právě vstřelily branku! Tak to byla opravdu nádhera, po které se hosté ujímají znovu vedení! Trubač se po hezkém prostrčení dostal do zajímavé pozice, ale ještě z rohu malého čtverce situaci vyšperkoval na ABDALLAHA GNINGUEHO, jenž dopravil míč přesně na zadní tyč za háčky.
79'
Už už to vypadalo, že se hosté dostanou za beky do solidní možnosti, ale Frydrych nadvakrát balon dopravil do bezpečí.
78'
Tijani si dle názoru sudího počínal v souboji nedovoleně a je pískáno ve prospěch Teplic.
77'
Dnešní utkání sleduje 6 008 diváků.
76'
Tijani nyní nedoskočil na centr, ale na zadní tyči situaci zavíral Kuzmanović, který trochu z úhlu napálil jen boční síť.
75'
Kodad dohrál po odkopu míče Frydrycha a sudí Petřík znovu tasí žlutou kartu.
74'
Jan Laštůvka si nyní žádá ošetření a na lavičce se již rozcvičuje Jiří Letáček. Dočkáme se změny v brankovišti Ostravy?
73'
ze hřiště odchází Petr Jaroň, přichází Muhamed Tijani.
72'
Jaroň vymíchal Hybše a mířil na přední tyč
72'
Na Ostravě je znát touha po vítězství! Kuzmanović to ve středu pole udělal skvěle a poté roztáhl balon na Jaroně. Ten si balon ve vápně zasekl, ale svou ránu poslal do boční sítě.
70'
Sanneh pod tlakem zahrál do zámezí a hosté budou od střídaček vhazovat.
69'
Pro následný centr si šel brankář Laštůvka, který zboural Vondráška a je pískáno proti hostům. Oba hráči chvíli zůstali ležet, ale budou i přesto pokračovat ve hře.
67'
Frydrych nyní v souboji zřejmě lehce zavadil o obličej soupeře a sudí trestá domácího beka přísnou žlutou kartou.
67'
Šehić s Vondráškem nyní svedli vzdušný souboj, po kterém hlavní rozhodčí píská nedovolený zákrok domácího záložníka.
65'
Kaloč se teď dobře dokázal prokličkovat až ke střele z hranice vápna, avšak jeho přízemní pokus skončil v rukavicích Muchy.
64'
Šehić se okamžitě zapojil do kombinace a jeho centr na zadní tyči sklepával Kuzmanović pod sebe. Hosté ale Ostravany dokázali vytlačit ven z pokutového území.
62'
ze hřiště odchází David Buchta, přichází Eldar Šehić.
62'
Na trávníku je nutné ošetření Knapíka a hrát se tak chvíli nebude.
61'
Kuzmanović nyní mohl postupovat od půlky sám na Muchu, ale neměl dostatek rychlosti. Stačil však ještě prostrčit na Klímu, kterému ale hosté balon ve vápně odebrali.
60'
A z něj málem podruhé pro hosty zapršelo! Po propadnutí míče a sklepávačce se ocitl v tutovce na penaltovém puntíku Knapík. Stoper hostů ale zamířil vysoko nad.
59'
Dělovku Jukla vytáhl Laštůvka na roh, po něm pálil Urbanec
59'
Hyčka napřáhl k zajímavé ráně z pětadvaceti metrů a jeho projektil musel Jan Laštůvka vyrážet na rohový kop.
58'
Jaroň nyní bojoval na pravé straně, kde ale neuspěl a bude z toho jen odkop od brány Teplic.
56'
Velká možnost pro domácí! Po odrazu se dostal k míči Buchta, který měl před sebou moře prostoru, ale místo toho zvolil přesný centr na střed vápna, kde byl nikým nehlídaný Kuzmanović. Střelec zatím jediné branky Ostravy ale nyní trestuhodně promáchl.
55'
Baník poté rozehrál standardku zajímavě, ale centr Fleišmana byl sražen na roh. Po chvíli ani z této možnosti Baník nic kloudného nevymyslel.
54'
Kouč Teplic Jiří Jarošík je následně potrestán žlutou kartou za nemístné protesty.
54'
Také Ostrava rozehrála přímý kop a po Fleišmanově centru a sklepnutí Pokorného se prokličkoval k zakončení Klíma. Jeho střela/přihrávka ale minula zadní tyč a skončila v autu.
52'
Teplice poté rozehráli standardku na polovině Baníku na krátko, nicméně Ostravané se zaskočit nenechali.
51'
Sanneh se rozhodl k menšímu průniku, avšak jeho pas středem nepřinesl Ostravě žádný úspěch.
50'
Sannehovi je pískán nedovolený zákrok u střídaček proti Urbancovi a hrát budou znovu tepličtí fotbalisté.
49'
Následnému centru se hosté bez problémů ubránili a po tečovaném odkopu budou navíc vhazovat.
48'
Klíma se řítil sám na Muchu
48'
Klíma se posléze ocitl ve velké šanci po pasu do šestnáctky. Jeho dloubnutí sice přeletělo Muchu, ale stoper Teplice ve skluzu ukldil míč na roh.
48'
Kaloč se Sannehem nechali trestuhodně odcentrovat soupeře, ale Gningue nůžkami netrefil a na zadní tyči už na balon nedosáhl Vondrášek.
47'
Jaroň vyslal ostrý přízemní pas z pravé strany na malý čtverec, kde jej na poslední chvíli uzmul do rukavic Filip Kříž.
46'
ze hřiště odchází Dominik Procházka, přichází Ladislav Kodad.
46'
Druhý poločas začne přibližně v 17:05.
Je za námi první půle. V jejím úvodu si Ostrava vypracoval dvě zajímavé možnosti, ale Buchta v obou pokusech selhal. Následně se v 17. minutě neprosadil ani Gningue, ale o dvě minuty později se již hosté radovali. Po rohovém kopu se radoval z vedení Jan Knapík. Baníku se posléze nedařilo v kombinaci, ale vše zlomil v 37. minutě, kdy po hezké souhře srovnal Nemanja Kuzmanović. Ten mohl krátce na to otočit skóre, ale v další tutovce ztroskotal na Muchovi. Další zajímavou možnost jsme již neviděli, a tak se oba celky rozcházejí do kabin za nerozhodného stavu.
45+3'
45+2'
Závěr první půle je trochu ostřejší. Po dalším rázném skluzu vidí žlutou kartu zblízka Filip Kaloč.
45+1'
Hlavní rozhodčí nastavuje 3 minuty.
45'
Žlutou kartu ještě vidí za protesty asistent Pavla Vrby David Oulehla.
45'
Gningue následně zastavil rychlý brejk Baníku faulem a je také potrestán žlutým kartónkem.
44'
Hosté poté rozehrávali zprava přímý kop, který na přední tyči dostal do bezpečí Klíma.
43'
Buchta nabral tvrdě v souboji Vondráška a sudí ukazuje domácímu záložníkovi žlutou kartu.
41'
Trubač posléze záludnou ranou z třiceti metrů vyplašil Laštůvku, ale balon nakonec proletěl těsně vedle domácí brány.
39'
Kuzmanovič napálil ve velké šanci Muchu
39'
Ostrava mohla bleskově otočit skóre! Klíma tentokrát přihrával po sebe z pravé strany vápna opět na Kuzmanoviće, jenž ovšem tentokrát Muchu nepropálil.
37'
Klíma předložil Kuzmanovičovi do prázdné, ten srovnal na 1:1
37'
Baník právě vstřelil branku! Parádní souhra Ostravy vede k vyrovnání! Kaloč prostrčil míč do běhu Buchtovi, který nezištně předal balon do vápna Klímovi. Ten si na levé straně šestnáctky počkal na vhodný okamžik k centru na NEMANJU KUZMANOVIĆE, který hlavou zamířil pohodlně do odkryté brány.
35'
Teplice to následně zkoušely po levé straně, odkud ale pro bránu Baníku nevzniklo žádné nebezpečí.
33'
Poté se strhla na základě tohoto zákroku mela, po které sudí uděluje žlutou kartu Hybšovi a Klímovi.
32'
Klíma dokázal zpomalit pas spoluhráče ve vápně, ale už nevystřelil. Skluzem alespoň zkusil zachránit situaci před odkopnuvším soupeřem.Ten balon uklidil a poté vědom si skluzu Klímy předem padal. Sudí mu skočil na lep a píská ve prospěch Teplic.
31'
Fanouškům se rovněž nelíbí dlouhé otálení domácích fotbalistů s rozehrávkou či centry. Tak jako to nyní ukázal Fleišman, jenž z tribun sklidil pískot.
30'
Ostravě se zatím nedaří rozehrávka a často se zadáci uchylují k dlouhým nákopům, které zatím úspěch příliš neslaví.
28'
Na přední tyči se ale hosté v pohodě ubránili a už spěchají s míčem na polovinu Baníku, kde rozvíjejí další kombinaci.
27'
Baník jí rozehrál nakrátko a po postupné kombinaci získal alespoň rohový kop.
26'
Klíma si dobře pokryl balon a nechal se faulovat na polovině soupeře. Standardní situace pro Ostravu.
24'
Za další přihrávkou za obranu spěchal Klíma, ale k balonu měl přeci jen blíže brankář Mucha.
22'
Z dalšího rohu se Baník neprosadil a naopak musel rychle spěchat vzad. Sanneh sice zakřižoval soupeře, ale nedůrazným odkopem daroval balon Teplicím, jejichž následný centr již přišel zpoza lajny.
21'
Buchtův roh se stáčel do šibenice!
21'
Buchta poté pořádně vystrašil Muchu, který musel na zadní tyči vyškrabávat centr přímo z rohu do zámezí.
20'
Baník se snažil zahrozit ze středu pole, nicméně Kuzmanovićova rána byla sražena na roh.
19'
Trubačův roh poslal hlavou do sítě Knapík, 0:1
19'
Teplice právě vstřelily branku! A z této standardky hosté otevírají skóre! Trubač vyslal na malé vápno parádní centr, který už při svém letu zvěstoval velký problém pro Baník. Před bránou si na něj nejvýše naskočil JAN KNAPÍK, který hlavičkou o zem nedal Laštůvkovi žádnou šanci.
18'
Teplice po dalším sraženém centru budou zahrávat rohový kop.
17'
Velká možnost také na druhé straně! Gningue nejprve výborně prodloužil míč, který s k němu záhy vrátil. Na pravé straně vápna chytrou kličkou poslal lidově řečeno „na párek“ Frydrycha, ale jeho následnou prudkou přízemní ránu vykopl Jan Laštůvka.
16'
Jaroň dlouho vedl míč a posléze jej předal na kopačky Sanneha. Ten ale vyprodukoval jen další centr s cílovou stanicí Muchovy rukavice.
15'
Na Vondráškův pas marně naskakoval Gningue a protože se sklonil i Michal Frydrych, tak nakonec míč opustil hrací plochu. Odkop od brány Baníku.
14'
Sanneh ostrým, ale čistým skluzem zastavil teplický kontr a Baník navíc po chvíli bude vhazovat.
12'
Mucha fantasticky zneškodnil Buchtovu gólovku
12'
Tohle už byla velká gólovka! Kuzmanović z pravé strany vápna poslal balon do ohně, kde jej hosté odrazili jen k Buchtovi. Ostravský záložník ale z ideální pozice před penaltovým puntíkem zamířil po zemi do míst, kde se skvěle vrátil brankář Mucha.
11'
Jaroň si pěkně stáhl míč ze vzduchu a rychlou změnou pohybu se zbavil obránce. Poté ale nepřesně nacentroval a balon zamířil znovu do náruče Muchy.
10'
Buchta byl dobře dostoupen Vondráškem a pod tlakem poslal přihrávku do zámezí. Aut pro Teplice.
9'
Baník následně rozehrával první rohový kop, avšak Buchtův centr na zadní tyč si stáhl do rukavic Filip Mucha.
8'
Ostravský obránce sice na chvíli opustil hrací plochu, ale po krátkém pobytu za lajnou se na plac zase vrátil.
7'
Na trávníku nyní zůstává ležet Jiří Fleišman, který bude potřebovat lékařské ošetření.
6'
Na konci 6. minuty tady byla první solidní možnost pro Baník. Centr zprava propadl až na zadní tyč k Buchtovi, který přes clonícího beka trefil přesně náruč Muchy.
5'
Teď už Baník procpal centr do pokutového území, avšak Kuzmanovićův pas se stal kořistí Muchy.
4'
Klíma byl zahnán dlouhou nabídkou až k rohovému praporku, odkud vyjel a rozehrál na střed do těžké pozice Frydrychovi. Ten v nouzi nakopl balon vpřed, kde o něj Ostravané přišli.
3'
Sanneh si na pravé straně nerozuměl s Jaroněm a po nepřesném pasu domácího beka budou hrát hosté.
2'
Domácí to pro změnu zkoušeli po levé straně, kde však jejich kombinaci pšenka nekvetla.
1'
Hosté se hned v úvodu pokusili prosadit dlouhým nákopem, ale po Frydrychově dobré hře tělem končí míč až u Laštůvky.
1'
V Ostravě je vše připraveno k zahájení utkání a na trávník právě nastupují hráči obou týmů.

FC Baník Ostrava: Laštůvka (C) – Sanneh, Frydrych, Pojezný, Fleišman – Kaloč, Pokorný – Jaroň, Kuzmanović, Buchta – Ji. Klíma.
Náhradníci: Letáček – Chlumecký, Boula, Smékal, Mišković, Mu. Tijani, Takács, Budínský, Šehić.
Trenér: Pavel Vrba

FK Teplice: Mucha – Vondrášek (C), Knapík, Hybš – Hyčka, T. Kučera, Jukl, Urbanec – Trubač – Gningue, D. Procházka.
Náhradníci: Grigar – Křišťan, Chaloupek, Kodad, Žák, S. Dramé, Čerepkai.

FK Teplice

Teplice na první letošní vítězství zatím čekají, byť mu v úvodním kole proti Plzni byli blízko. Bohužel pro ně ovšem prohospodařily dvoubrankový náskok a v závěru navíc neproměnily penaltu. Následně padly 5:1 proti Liberci a také proti Bohemians přišli tepličtí o body v závěru, když výhru Klokanů trefil Křapka. Teplicím tak patří 15. pozice se ziskem 1 bodu.

Také celek ze Stínadel nebude kompletní. Chybět by měli zraněný Shejbal a vykartovaný Mareček.
FC Baník Ostrava

Baník po slabém úvodu ligy, kdy doma propadl proti Sigmě (0:3) a remizoval 3:3 na Bohemce, konečně v minulém kole zabral. Před vlastními fanoušky porazil 3:1 Trinity Zlín a zapsal první výhru v novém ročníku. Momentálně mu tak se 4 body náleží 9. místo ve FORTUNA:LIZE.

Pavel Vrba nemůže pro tento duel počítat se zraněným Lischkou a Svozilem či vykartovaným Ndefem. Nejistý je poté start Almásiho, Jurošky a Takácse.
Vítáme vás u on-line přenosu. Utkání začíná v 16:00.