FORTUNA:LIGA - Základní část - 6. kolo -  ONLINE PŘENOS -  Plzeň : Slovácko - 31. srpna 2022   17:30

Plzeň
1' Kopic (Vlkanova) • 45+2' Bucha (M. Havel) • 70' Mosquera (Jemelka)
3:0
(2:0)

Staněk – M. Havel, Hejda (C), Pernica, Jemelka – Bucha, Ndiaye (79. Čermák) – Kopic (45+1. Sýkora), Vlkanova (69. Jirka), Mosquera (79. Pilař) – Chorý (46. Bassey).
Tvrdoň – Mo. Tijani, Cadu, Dedič, Kaša, Holík.
Berka – Hájek, Kříž.
Doosan Arena, Plzeň
9121 diváků
Nguyen – Reinberk, Hofmann, M. Kadlec (C), Kalabiška – Kohút (74. Ljovin), Havlík – Petržela (83. Brandner), Trávník (56. L. Kozák), Holzer (56. Siňavskij) – Mihálik (74. Vecheta).

SESTŘIH: Plzeň - Slovácko 3:0. Snadné tři body s rychlým podpisem Vlkanovy

To je ode mě pro dnešek vše, s přáním hezkého zbytku středečního večera se s vámi loučím a u dalších zápasů z plzeňské Doosan Arény se opět budu těšit, na shledanou.
Držení míče: 43 % : 57 %.
Střely na branku: 4:1. Střely mimo: 6:5. Rohy: 4:7. Ofsajdy: 5:3. Fauly: 14:8.
Je dobojováno. Viktoria Plzeň poráží na svém trávníku Slovácko s přehledem 3:0. Plzeň šla do vedení již v první minutě, kdy přihrávku Vlkanovy zužitkoval Jan Kopic. Ten musel na konci první půle střídat, leč jeho náhradník Jan Sýkora založil rychlý útok a Pavel Buchy dorážky vstřelil hostům gól do šatny. Ve druhém poločase Plzeň nadále úřadovala, měla spoustu šancí, nakonec se ujala až povedená rána z voleje v podání Jhona Mosquery. Plzeňané jsou již 35 zápasů bez porážky.
90'
Sýkora tvrdě pálil zpoza šestnáctky, ale Nguyen skvěle zasáhl
90+3'
90+2'
Plzeň drží míč a vypadá to, že tak to vydrží až do konce zápasu. Hlavní rozhodčí už si pomalu připravuje píšťalku do pusy.
90+1'
Hlavní rozhodčí Ondřej Berka ve druhém poločase nastaví nad rámec normální hrací doby dvě minuty.
90'
Po následném rohovém kopu hlavičkoval Václav Jemelka a jeden z hostujících hráčů vytáhl míč z brankové čáry nad branku.
90'
Jan Sýkora se parádně opřel balonu a Filip Nguyen musel vytáhnou parádní zákrok.
89'
Žlutá karta pro tým 1.FC Slovácko (Jan Kalabiška).
88'
Vasilij Siňavskij si nepřišel u levé postranní čáry na Aleše Čermáka, plzeňský středopolař skvěle zasáhl. Další aut pro Slovácko.
87'
Hosté se pokoušejí alespoň o čestný úspěch, proti tomu je ale brankář Jindřich Staněk, který šel ven z brány a jako první byl u balonu. Hosté budou vhazovat.
86'
Utkání se pomalu dohrává, Plzeň drží míč na své polovině hřiště, s rozehrávkou pomáhá i brankář Jindřich Staněk.
84'
Střídajícího Milana Petrželu vytleskal celý plzeňský stadion. Krásné gesto, avšak tak by to mělo na všech stadionech vypadat. Petržela se do historie plzeňského fotbalu podepsal velkým podílem.
83'
Střídání v týmu 1.FC Slovácko:
ze hřiště odchází Milan Petržela, přichází Patrik Brandner.
82'
Bassey se mohl zapsat mezi střelce, ale míč ho překvapil
82'
Po centru Erika Jirky měl na kopačce premiérovou branku v Plzní Fortune Bassey, plzeňský útočník byl ale překvapený, že balon doputoval až k němu a tak následně nezakončil dle svých představ.
81'
Fortune Bassey byl zbourán v pokutovém území, avšak hlavní rozhodčí ukazuje, že se v žádném případě penalta kopat nebude.
80'
Před námi je závěrečná desetiminutovka dnešního duelu. Plzeň si jde nadále rychlým tempem za dalšími třemi body.
79'
Střídání v týmu FC Viktoria Plzeň:
ze hřiště odchází Jhon Mosquera, přichází Václav Pilař.
ze hřiště odchází Modou Ndiaye, přichází Aleš Čermák.
78'
Slovácko se opět nastěhovala na útočnou polovinu, avšak přes kvalitně propracovanou plzeňskou obranu to mají všechna mužstva složité.
76'
Jhon Mosquera hraje další ze svých parádních zápasů. Tentokrát kolumbijský hráč zkoušel střílet techniky k pravé tyči, branku nyní ovšem přestřelil. Navíc pomezní záložník následně odmával i ofsajd, takže by branka stejně neplatila.
75'
Tak to byla další velká šance hostujícího mužstva. Míč proletěl až na hlavu Libora Kozáka, ten ale z malého vápna branku Staňka přestřelil.
74'
Kozák mohl snížit, ale v obrovské šanci minul branku
74'
ze hřiště odchází Ondřej Mihálik, přichází Filip Vecheta.
ze hřiště odchází Michal Kohút, přichází Vladislav Ljovin.
73'
Dnešní utkání sleduje 9121 diváků.
72'
Nyní už to budou mít hosté opravdu těžké, navíc s balonem nadále operuje plzeňská Viktorie.
70'
Dokonalý volej Mosquery o břevno! Domácí vedou už 3:0
70'
Plzeň právě vstřelila branku!
Tak to byla fotbalová paráda! Pavel Bucha našel na levém kraji Václava Jemelku, jehož centr uklidil do branky z voleje a za pomocí břevna JHON MOSQUERA.
70'
Akce Slovácka je tentokrát zastavena předčasně, Jan Kalabiška stál totiž v ofsajdovém postavení.
69'
ze hřiště odchází Adam Vlkanova, přichází Erik Jirka.
69'
Jhon Mosquera byl až příliš aktivní na levé postranní čáře, hlavní rozhodčímu domácímu hráči opět píská nedovolený zákrok.
68'
Marek Havlík opět centroval míč přímo do ohně, avšak ani tentokrát hosté zakončit nedokázali.
67'
Centr Michala Kadlece zastavil Adam Vlkanova rukou, hosté budou rozehrávat zajímavou standardní situaci.
66'
Žlutá karta pro tým 1.FC Slovácko (Vasilij Siňavskij).
65'
Modou Ndiaye přeskočil v souboji Ondřeje Mihálika, domácí záložník ale následně nezvládl odkop a hosté budou zadarmo vhazovat.
64'
Jhon Mosquera předvedl nůžky ve středu hřiště. Po nich se do šance dral Jan Sýkora, hostující obrana ho ale dokázala brzy o balon připravit.
63'
Reinberk mohl snížit, ale jistý Staněk vytáhl opět skvělý záskok
63'
Z následující akce už to ale bylo o poznání lepší. Petr Reinberk si našel balon u pravé tyče a Jindřich Staněk proti jeho ráně předvedl fantastický zákrok.
62'
Marek Havlík posílal míč rovnou do vápna, nikdo z jeho spoluhráčů ale míč netrefil.
62'
Hosté budou mít další možnost, tentokrát ze standardní situace.
61'
Při centru Michala Kadlece šel ven z branky Jindřich Staněk a při vyboxování doslova sundal na trávník svého spoluhráče Václava Jemelku.
60'
Po hodině hry přihrával Hejda na Havla, ten už míč avšak na hrací ploše nestihl. Ondřej MIhálik nyní skvěle napadal domácí rozehrávku.
59'
Michal Kohút se na druhé straně také pokoušel o zakončení ze střední vzdálenosti, jeho pokus byl avšak o poznání horší, než ten plzeňský.
58'
Jan Sýkora směřoval svůj centr z pravé strany někam do míst, kde byl Adam Vlkanova, míč se však odrazil až k Ndiyemu, který ho vzápětí napálil z velké dálky a v hledišti to jen zahučelo. Balon nakonec skončil nad brankou Slovácka.
57'
Lukáš Hejda v souboji podklouzl, přesto domácí kapitán následně dokázal zahrát balon a alespoň nepustil soupeře do rychlého brejku.
56'
ze hřiště odchází Michal Trávník, přichází Libor Kozák.
ze hřiště odchází Daniel Holzer, přichází Vasilij Siňavskij.
55'
Slovácko mělo na kopačkách kontaktní branku, po centru Havlíka se do zakončení dostal v pokutovém území Ondřej Mihálik, branku Plzně avšak těsně minul.
54'
Celá situace se následně zkoumala ještě telefonicky s kolegou u videa, Ondřej Berka ale ukazuje, že Hejda hrál bokem a ne rukou.
53'
Zajímavá situace před brankou Plzně. Jhon Mosquera ztratil u postranní čáry balon, Milan Petržela následně nastřelil ruku Lukáše Hejdy, avšak hlavní rozhodčí ukazuje, že se bude hrát dál.
52'
Fortune Bassey se pokoušel odcentrovat, leč trefil jen Jana Kalabišku. Milan Havel bude poblíž své střídačky vhazovat míč zpět do hry.
51'
Hra se rychle přesunula na opačnou stranu, Slovácko opět zahrávalo rohový kop, nicméně obrana Viktorie byla opět pozorná.
50'
Jan Sýkora rozehrál standardní situaci centrem na svého kapitána, Lukáš Hejda byl ovšem v těžké pozici, proto nebylo překvapením, že míč nakonec skončil vedle branky.
49'
Žlutá karta pro tým 1.FC Slovácko (Michal Trávník).
49'
A další závar před brankou Slovácka. Nyní si odražený balon našel na hraně pokutového území Václav Jemelka, jeho střela placírkou byla těsně před Nguyenem zablokována.
48'
Na hezký centr z levé strany skákal Milan Havel, ten by však v této situaci musel být tak o metr větší.
47'
Jan Sýkora omylem srazil na trávník Jana Kalabišku, ač neúmyslně, tak přece jen to nedovolený zákrok byl. Míč pro Slovácko.
46'
ze hřiště odchází Tomáš Chorý, přichází Fortune Bassey.
46'
Obě mužstva jsou již zpět na trávníku, druhý poločas je tu za malou chvilku.
Je za námi první poločas, který nabídl rovnou dvě branky. K velké radosti domácích fanoušků padly obě do hostující sítě. Nejprve se prosadil hned v první minutě po přihrávky Vlkanovy Jan Kopic a ve druhé nastavené minutě vstřelil hostům gól do šatny Pavel Bucha, jenž si našel před brankou odražený míč. Slovácko ale jistě neřeklo poslední slovo a se zápasem bude chtít ještě něco provést.
45+3'
45+2'
Tak to je pro hosty doslova gól do šatny. Po rohovém kopu Slovácka rozjel střídající Jan Sýkora rychlý protiútok. Centr Milana Havla pořádně PAVEL BUCHA netrefil, avšak plzeňský záložník si vzápětí opět našel balon a z pohotové dorážky do prázdné brány střílí druhou branku Plzně.
45+1'
ze hřiště odchází Jan Kopic, přichází Jan Sýkora.
45+1'
Na hrací ploše zůstává ležet Jan Kopic, vypadá to, že domácí hráč dohrál v tomto zápase již v prvním poločase.
45'
Přihrávka Ondřeje Mihálika byla sražená opět na rohový kop. Těchto možností měli hosté v prvním poločase opravdu dost.
44'
Plzeň opět drží míč na útočné polovině, tam by nejraději první poločas i dohrála.
42'
Adam Vlkanova skvěle zakombinoval s Mosquerou na levé straně, výsledkem toho byl centr druhého jmenovaného, přetažený centr se snažil do ohně vrátit ještě Milan Havel, odražený balon si našli ale jen hráči Slovácka.
41'
Jan Kalabiška zastavil dobře rozvíjejí se akci Plzně, od hlavního rozhodčí hostující hráč vyvázl jen s napomenutím.
40'
Michal Kohút se snažil oslovit spoluhráče na zadní tyči, jenomže do balonu dal až příliš síly a ten skončil až za brankou Jindřicha Staňka, který bude následně míč odkopávat od své svatyně.
39'
Modou Ndiaye chtěl nahrát zpět na Staňka, avšak jeho přihrávku vystihl Daniel Holzer, z nadějné situace Slovácko vybojovalo avšak jen rohový kop.
38'
Tomáš Chorý tělem postrčil obránce Slovácka, což neuniklo očím hlavního rozhodčího.
36'
To nevypadá dobře.Michal Trávjík kulhá za pomezní čáru, uvidíme zda hostující záložník bude v zápase nadále pokračovat.
35'
Velká šance! Trestuhodně volný Chorý nepřesně hlavičkoval
35'
Ovšem ani to míč neudrželo dlouho. K míči se dostal na levé straně Jhon Mosquera a jeho parádní centr neuklidil do brány Tomáš Chorý. Balon se od země odrazil nad branku Nguyena.
34'
Jenomže Viktoria ho dlouho u svých kopaček neudržela, o vyrovnání se tak nadále bude snažit hostující Slovácko.
33'
Kalabiškovi utekl míč do zámezí, Milan Havel ho hodí zpět do hry.
32'
Jan Kopic se ukličkoval ve svých kličkám, hlavní rozhodčí domácímu hráči nakonec píská nedovolený zákrok.
31'
Tomáš Chorý si zaběhl za hostující obranu, avšak v momentě přihrávky stál vytáhlý útočník Viktorie v ofsajdu. Plzeňský útočník následně míč po odpískání zakopl, za což je důrazně napomínám od Ondřeje Berky.
30'
Máme za sebou první třetinu utkání. Zápas je zatím velice vyrovnaný, domácím pochopitelně pomohla branka hned z první minuty, která jim dodala klid ke kopačkám.
29'
Po Jemelkově centru se do zakončení tlačil Chorý
29'
Václav Jemelka načechral balon přímo na hlavu Tomáši Chorému, jeho pokus ale skončil nad brankou Nguyena.
29'
Opět skvěle zahraný roh v podání Vlkanovy, hosté dokázali odvrátit jen k Pavlu Buchovi, jehož následná rána z hranice vápna skončila v kotli domácích fanoušků.
28'
Centrovaný balon Adama Vlkanovy hosté zblokovali na další roh, tentokrát z opačné strany hřiště.
27'
Adam Vlkanova se snažil odcentrovat z levé strany, svým pokusem ale trefil jen soupeře. I Plzeň bude rozehrávat balon od rohového praporku.
26'
Modou Ndiaye se skvěle vrátil do obrany a včasně načasovaným skluzem připravil o balon Milana Petrželu. Ten na malou chvíli poté zůstal ležet na trávníku, avšak vypadá to, že vše bude v pořádku.
25'
Nejčerstvější posila Adam Vlkanova byl nachytán v ofsajdovém postavení. Slovácko bude opět rozehrávat míč zpět do hry.
24'
Jan Kopic nyní mohl jít sám na bránu, jenomže při zpracování balonu si pomohl horní končetinou, což je proti pravidlům fotbalu.
23'
Po dalším centru z levé strany se do zakončení dostal agilní Petr Reinberk, prostor mezi třemi tyčemi avšak vůbec netrefil.
22'
Filipu Nguyenovi se vůbec nepovedl odkop od své branky, domácí budou vhazovat míč zpět do hry. Už delší dobu čekáme na přímé ohrožení jedné z branek.
21'
A ani ze třetího pokusu z toho není střela na bránu, nyní domácímu brankáři pomohli obránci.
20'
Hezký ťukes hostů kolem šestnáctky skončil rohem
20'
Slovácko rychle otočilo hru na druhou stranu a výsledkem toho je další rohový kop.
19'
Václav Jemelka měl nyní před sebou spoustu volného prostoru, nakonec si krajní bek Viktorie vybral tu nejhorší možnou variantu a Plzeňané o balon přišli.
18'
Pavel Bucha našel na pravé straně Jana Kopice, toho avšak vzápětí zakřižoval Jan Kalabiška. Celá situace nakonec končí balonem pro Slovácko, které bude vhazovat.
17'
Modou Ndiaye chtěl zrychlit hru překvapivou přihrávkou, tam mu ovšem vůbec nesedla, přesto domácí hráči zůstávají nadále u balonu.
16'
Milan Petržela měl vždycky rychlé své nohy, dlouhou přihrávku od Petra Reinberka ale nyní neměl šanci doběhnout.
15'
Václav Jemelka již přihrál, když byl balon za čárou, hosté budou poblíž své lavičky vhazovat.
14'
Žlutá karta pro tým 1.FC Slovácko (Ondřej Mihálik).
13'
Holzer unikl obraně a nebezpečně centroval, Plzeň se ubránila
13'
Slovácko rozehrálo další rohový kop, tentokrát z levé strany, ale nakonec celá situace dopadla úplně stejně, Staněk šel ven z brány a míč dokázal zachytit do svých rukavic.
12'
Ondřej Mihálik skvěle vysunul do brejku Petra Reinberka, toho ale nakonec domácí zablokovali a hostující hráč se ke střele nedostal. Ovšem zajímavá situace hostujícího mužstva, na ty by si měla dávat obrana Viktorie velký pozor.
11'
K centru se nakonec dostal z pravé straně Michal Kohút, Jindřich Staněk šel avšak ven ze svého stanoviště před brankou a balon dokázal vyboxovat do bezpečných vod.
10'
Slovácko podniklo další rychlý výpad na útočnou polovinu, výsledkem toho je úvodní rohový kop v zápase.
9'
Milan Havel dostal hezký balon do běhu na pravé straně, krajní bek Plzně se pokusil nacentroval hned z voleje, avšak svým pasem našel jen hlavu hostujícího stopera.
8'
Jan Kopic posílal další zajímavou pobídku do vápna, nyní ale byla obrana Slovácka zkonsolidovaná a Plzeň zakončit nedokázala.
7'
Václav Jemelka skvěle vystoupil proti Michalu Kohútovi, ten to měl následně velmi těžké. Přesto hostující záložník se dostal ke střele, ta ale směřovala nad branku Staňka.
6'
Hosté nadále více hrají s balonem u svých kopaček, ale do žádných šancí je zatím obrana Viktorie nepouští. Stejně tomu i nyní, kdy se za balonem ve vápně hnal opět Ondej Mihálik.
5'
Dlouhý balon Hofmanna směřoval na Ondřeje Mihálika, jenž do Slovácka v minulých dnech přestoupil právě z Plzně, hostující útočník se ale k balonu tentokrát nedostal.
4'
Milan Petržela kouzlil podél lajny s balonem, avšak v poslední fázi si míč mírně předkopl a Modou Ndiaye ho o něj připravil. Na tahu je opět domácí Viktoria.
3'
Zahrozit se nyní snaží i hosté z Uherského Hradiště, avšak Milan Havel si na pravé straně splnil dokonale své obranné povinnosti.
1'
Vlkanova už řádí v Plzni! Nabil Kopicovi a ten se nemýlil - 1:0!
1'
Parádní start pro domácí celek. Po čtyřiceti vteřinách dostal balon na střed Adam Vlkanova a všiml si na pravé straně rozběhnutého JANA KOPICE, který následně přehodil brankáře Nguyena.
Vlkanova při svém debutu hned v první minutě zapisuje na svůj účet asistenci.
1'
Minulý týden v úterý Plzeň bojovalo o Ligu mistrů a přišel plný dům, dnes se hraje opět ve všední den, avšak Doosan Aréna vyprodaná zdaleka není. Je to škoda, dnes se dá očekávat zajímavý zápas, přece jen střetávají se dva celky hrající skupinu evropských pohárů.
Obě mužstva nastupují na hrací plochu, za malý okamžik samotné utkání bude zahájeno.
Přestupová sága léta je u konce, vypadalo to nejprve, že Adam Vlkanova přestoupí do pražské Slavie, poté do Ameriky, jenomže šikovný hráč z Hradce Králové nakonec přestoupil do Viktorie Plzeň, kde dnes podepsal tříletý kontrakt. A aby toho nebylo málo, o pár hodin později je rovnou Adam Vlkanova v základní sestavě.

FC Viktoria Plzeň: Staněk – M. Havel, Hejda (C), Pernica, Jemelka – Bucha, Ndiaye – Kopic, Vlkanova, Mosquera – Chorý.
Náhradníci: Tvrdoň – Mo. Tijani, Pilař, Sýkora, Cadu, Čermák, Dedič, Kaša, Holík, Jirka, Bassey.
Trenér: Michal Bílek.

1.FC Slovácko: Nguyen – Reinberk, Hofmann, M. Kadlec (C), Kalabiška – Kohút, Havlík – Petržela, Trávník, Holzer – Mihálik.
Náhradníci: Borek – Šimko, Ljovin, Vecheta, Doski, Brandner, L. Kozák, Šašinka, Tomič, Siňavskij.
Trenér: Martin Svědík.

Rozhodčí: Berka – Hájek, Kříž.
Krásné středeční odpoledne z Plzně!

Vítám všechny fotbalové fanynky a fanoušky, kteří se rozhodli si na středční den dopřát trochu fotbalu. Od půl šesté se totiž v plzeňské Doosan Aréně uskuteční již šesté kolo nového ročníku FORTUNA:LIGY, ve kterém FC Viktoria Plzeň změří síly s týmem 1.FC Slovácko.

Viktoria Plzeň má za sebou týden, který se opět zlatým písmem zapíše do historie plzeňského fotbalu. Západočeši porazili minulé úterý na svém trávníku v rámci play off Ligy mistrů Karabach 2:1 a počtvrté v historii si zahrají v milionářské Lize mistrů. Tam jí čtvrteční los přiřkl věhlasné týmy – Barcelonu, Bayern Mnichov a Inter Milán. V lize Plzeň odehrála o jeden zápas méně, jelikož zápas se Zbrojovkou Brno si odložila. Sezónu začala Viktoria remízou 2:2 v Teplicích, poté ale v Doosan Aréně porazila Pardubice 2:1 a stejným výsledkem uspěla i v Mladé Boleslavi proti Hradci Králové. V sobotu cestovali Viktoriáni na jih Čech, kde po gólu Jhona Mosquery z 94. minuty zvítězila těsně 1:0.

I Slovácku se minulý týden zapíše do historie. Hosté z Uherského Hradiště porazili i ve druhém zápase AIK Stockholm, tentokrát na jeho půdě 1:0 a Slovácko se tak může těšit na skupinu Konferenční ligy. Tam narazí na srbský Partizan Bělehrad, německý Kolín nad Rýnem a francouzské Nice. Moravané začali sezónu remízou 2:2 s nováčkem z Brna, následně už ale svěřenci Svědíka zabrali a na domácím trávníku porazili 1:0 Hradec Králové. Ve třetím kole nicméně přišla další dělba body, zase 2:2, tentokrát v Českých Budějovicích. Po remíze přišla opět výhra, Slovácko zvítězilo 2:1 v Olomouci, leč v posledním zápase na domácím trávníku nestačilo na Liberec, prohrálo 1:2.

Dámy a pánové, pohodlně se usaďte a užijte si příjemné odpoledne s doprovodem našeho textového přenosu, tím vás provede Jakub Štěrba.
Vítáme vás u on-line přenosu. Utkání začíná v 17:30.