FORTUNA:LIGA - Základní část - 28. kolo -  ONLINE PŘENOS -  Plzeň : Zlín - 23. dubna 2023   19:00

Plzeň
34' Hejda (Sýkora) • 49' Vlkanova (Sýkora) • 57' Vlkanova (Pilař) • 86' Chorý (Kliment)
4:0
(1:0)

Staněk – Holík, Hejda (C) (81. Kaša), Jemelka, Sýkora – Bucha, Kalvach – Jirka (46. Vlkanova), M. Vydra (66. Kliment), Pilař (66. Květ) – Durosinmi (46. Chorý).
Zadražil, Tvrdoň – Řezník, Ndiaye.
Křepský – Váňa, Dohnálek.
Doosan Arena, Plzeň
8415 diváků
Rakovan – Cedidla, Simerský, V. Procházka (C) – Vukadinović (74. Y. Dramé), Hlinka, R. Hrubý (74. Didiba), J. Kolář, Kovinić (62. Silný) – Fantiš (74. Reiter), Slončík (62. J. Hellebrand).
S. Dostál – L. Kozák, Bartošák, Janetzký.

SESTŘIH: Plzeň - Zlín 4:0. Bílkovy změny zabraly, Vrba a spol. ukotveni u dna

To je ode mě pro dnešek vše, s přáním hezkého zbytku nedělního večera se s vámi loučím a u příštích zápasů se opět budu těšit, na shledanou.
Držení míče: 68 % : 32 %.
Střely na branku: 6:3. Střely mimo: 1:1. Rohy: 12:2. Ofsajdy: 1:0. Fauly: 8:11.
Je dobojováno, Viktoria Plzeň dnes po velmi dobrém výkonu porazila Zlín vysoko 4:0. Zdeněk Grygera před zápasem prohlásil, že ševci si jedou do Plzně pro tři body, k těm měli ale hodně daleko. Již v prvním poločase se Viktoria ujala vedení a v tom druhém dali domácí ještě tři branky. Nejprve vstřelil dvě branky Adam Vlkanova, poté v závěru udeřil i Tomáš Chorý.
90+3'
90+3'
Tomáš Chorý si na závěr dnešního utkání pomohl v souboji rukou, hosté budou ještě jednou rozehrávat směrem k domácí brance.
90+2'
Hosté se pokoušeli vstřelit alespoň čestnou branku, avšak Youba Dramé to měl na levé straně hodně složité, navíc ani přihrávka na něj nebyla příliš přesná.
90+1'
Jan Sýkora posílal opět míč do ohně z pravé strany, obrana ševců jeho centr opět jen zablokovala na rohový kop, ze kterého znovu pro domácí nezapršelo.
90+1'
Hlavní rozhodčí ve druhém poločase nastaví tři minuty.
90'
Ten si ale obrana Zlína, včele s Rakovanem, pohlídala. Plzeň ale z vesela útočí dále.
90'
Filip Kaša měl před sebou spoustu volného místa na pravé straně, jeho centr ale obránce Zlína zablokoval jen na rohový kop.
88'
Plzeňští fanoušci si přejí ještě pátou branku. Je pravda, že takový zápas na jaře ještě nezažili, všichni si ho tak užívají. Nutno podotknout, že na západ Čech přijel ale poslední Zlín. V další mole zavítají Viktoriáni na půdu Sparty Praha, kde to bude o poznání těžké.
86'
Kliment našel před bránou Chorého, ten zblízka nezaváhal, 4:0
86'
Plzeň právě vstřelila branku!
Krásná akce domácího celku. Jan Kliment dostal dlouhý balon na levé straně, plzeňský hráč si poté počkal na ideální moment, kdy najít na druhé vlně naběhnutého TOMÁŠE CHORÉHO, který už střílel poté prakticky jen do poloprázdné brány.
85'
Hráči Zlína se dostali na útočnou polovinu, rychlou akci táhl Youba Dramé, do zakončení se nicméně ševci nedostali, Filip Kaša s přehledem poslal míč do bezpečí.
84'
Libor Holík měl krátce po sobě dvě příležitost, jak poslat míč do šance z pravé strany, avšak první jeho pokus skončil jen na bránicím hráči, ten druhý zase skončil nad brankou Rakovana.
84'
Dnešní utkání sleduje 8415 diváků.
83'
A Plzeňané ani tentokrát branku Rakovana nehrozili, přesto udrželi míč u svých kopaček. Po zpětné domů si po delším časovém úseku zahraje i brankář Jindřich Staněk.
82'
A Filip Kaša se mohl hned zapsat mezi střelce, když si naběhl na centr Sýkora od rohového praporku, výsledkem je ale fakt, že domácí budou kopat jen další roh, tentokrát ale z pravé strany.
81'
Střídání v týmu FC Viktoria Plzeň:
ze hřiště odchází Lukáš Hejda, přichází Filip Kaša.
80'
Rozběhla se nám poslední desetiminutovka utkání. Balon už mají opět domácí, kteří se snaží ohrozit hostující branku na levé straně. Mezitím Michal Bílek připravil poslední střídání, u postranní čáry už je připraven Filip Kaša.
79'
Ševci se dostali k balonu, daleko se s ním, i za cenu nedovoleného zákroku nedostali. Hosté budou rozehrávat míč na půlicí čáře.
77'
Václav Procházka již zpracovával prsy míč za lajnou, míč se tak vrací zpět na kopačky Plzně, konkrétně vhazovat bude Libor Holík.
76'
Hezká akce domácího celku na jeden dotek. Libor Holík ve finále připravil skvělou pozici pro centr Lukáši Kalvachovi, tomu se nicméně vůbec nepovedl. Matej Rakovan tak bude odkopávat od své branky.
75'
Tomáš Chorý opět v akci na útočné polovině. Vytáhlý útočník si nyní sběhl k levé postranní čáře, kam dostal přihrávku, hostující obránci mu ale kulatý nesmysl ukopli do zámezí. Viktoriáni tak budou alespoň vhazovat.
74'
Střídání v týmu FC Trinity Zlín:
ze hřiště odchází Vukadin Vukadinović, přichází Youba Dramé,
ze hřiště odchází Robert Hrubý, přichází Joss Didiba,
ze hřiště odchází Antonín Fantiš, přichází Rudolf Reiter.
73'
Tomáš Chorý obelstil hned dvojici bránicích hráčů, avšak poté mu míč utekl do zámezí. Pavel Vrba mezitím připravuje hned trojité střídání.
71'
A ani napodruhé z toho velké drama pro obranu Zlína nebylo, Lukáš Kalvach tentokrát míč do ohně ani nedostal.
71'
Jan Sýkora posílal míč na první tyč, kam si nabíhal Tomáš Chorý, výsledkem je pouze to, že se rohový kop bude opakovat.
70'
Robert Hrubý sice zahrál u pravé postranní čáry rukou, avšak tu si sám nastřelil, domácí tak budou pouze vhazovat. A krátce na to Roman Květ vybojoval dokonce rohový kop.
68'
Roman Květ dostal při své první akci míč do velmi obtížné pozice, plzeňský hráč nakonec míč ztratil, nutno podotknout, že na Květa byli hned tři hráči Zlína.
66'
ze hřiště odchází Václav Pilař, přichází Roman Květ,
ze hřiště odchází Matěj Vydra, přichází Jan Kliment.
65'
Libor Holík si velmi hezky navedl míč na střed hřiště a záhy překvapil všechny, když rovnou střílel. Matej Rakovan byl ale pozorný a míč dokázal vyrazit do bezpečných vod.
64'
Ten znovu rozehrál Lukáš Kalvach, plzeňský středopolař poslal míč rovnou do ohně, tentokrát ale domácí zakončit nedokázali.
63'
A domácí se mohli radovat i tentokrát, avšak Matěj Vydra z hranice šestnáctky poslal balon je do bránícího hráče, následovat ale bude rohový kop.
63'
Jan Sýkora byl faulován poblíž postranní levé čáry. Plzeň bude mít opět k dispozici volný přímý kop. Ze standardky už se dnes Plzeňané dokázali prosadit.
62'
ze hřiště odchází Tom Slončík, přichází Jan Hellebrand,
ze hřiště odchází Nedeljko Kovinić, přichází Jan Silný.
60'
Máme za sebou hodinu hry a Plzeň vede již pohodlně o tři branky. Ve druhém poločase se dvakrát krátce po sobě prosadil střídající Adam Vlkanova.
59'
Plzeňský krajní záložník míří za doprovodu lékařů za postranní čáru. Vypadá to, že nejspíše bude vše v pořádku, i když to v reálu nevypadalo vůbec dobře.
58'
Nepříjemný moment pro Václava Pilaře. Ten prohrál vzdušný souboj a hráč Zlína poté na něj ještě ošklivě dopadl. Moment, který nevypadal vůbec hezky. Snad bude vše v pořádku.
57'
Naprosto nehlídaný Vlkanova se pohodlně trefil hlavou , 3:0
57'
Viktoria svého soka doslova uspala. Míč dostal na levé straně Václav Pilař, který krásným centrem oslovil ve vápně znovu ADAMA VLKANOVU, který, ač je malého vzrůstu, tak hlavou usměrnil míč přesně k levé tyči.
56'
Plzeňané znovu kombinují na vlastní polovině. Dneska nemají rozhodně kam spěchat, jelikož již nyní vedou pohodlně o dvě branky, takový pocit nezažili VIktoriáni už hodně dlouho.
55'
Sýkora našel krátkou přihrávkou na hraně vápna Libora Holíka, jehož centr byl posléze ale přetažený a domácí již vystřelit nedokázali.
54'
Jan Sýkora si řekl o balon, jeho následný centr ale nebyl z kategorie nejpřesnějších. Tomáš Chorý přesto míč u rohového praporku ještě doběhl a hostující hráč ho poté fauloval. Standardka pro Viktorii.
52'
Nakonec to netrvalo dlouho a Lukáš Hejda je zpět na zeleném pažitu. A to vše, kdy má Viktoria opět míč pod plnou kontrolou.
50'
Avšak nyní zůstává ležet na hrací ploše Lukáš Hejda. Podle všeho to vypadalo, že plzeňský kapitán špatně došlápl. Jen za pomoci lékařů míří za postranní čáru.
49'
Střídající Vlkanova udeřil po třech minutách na hřišti, 2:0
49'
A Viktoria jde zkraje druhého poločasu hned do dvoubrankového vedení. Jan Sýkora rozehrál rohový kop přímo na kopačku střídajícího ADAMA VLKANOVY, který se následně trefil přesně k bližší tyči. Matej Rakovan proti jeho ráně nedokázal včas zasáhnout.
48'
Plzeň i druhý poločas zahájila s míčem na vlastních kopačkách, po následném centru z pravé strany hlavičkoval Chorý a po zásahu brankáře bude Viktoria kopat rohový kop.
46'
ze hřiště odchází Rafiu Adekunle Durosinmi, přichází Tomáš Chorý.
46'
ze hřiště odchází Erik Jirka, přichází Adam Vlkanova.
46'
Je za námi první poločas, který nabídl dvě branky, obě domácího týmu, oba góly vstřelili plzeňští stopeři, ale nakonec platil jen jeden gól. Nejprve se prosadil Václav Jemelka, jehož trefa ale kvůli ofsajdu nakonec neplatila. Poté rozehrál Jan Sýkora standardku přímo na hlavu Lukáše Hejdy, který s pomocí levé tyče již skóre otevřel. Zlín měl v závěru první půle taky jednu velkou šanci, Hlinku z dálky ale skvěle vychytal Jindřich Staněk, který zatím moc práce neměl.
45'
Hlinkovy dvě pěkné rány vystrašily Staňka
45+3'
45+2'
Přetažený míč z pravé strany mířil na nabíhajícího Erika Jirku, ten ale v obtížné situaci již nedokázal ohrozit branku Mateje Rakovana. Vypadá to, že v prvním poločasu toho již moc neuvidíme
45+1'
Plzeň zatím kombinuje na vlastní polovině, Viktoriáni by rádi dokončili první poločas v klidu s míčem na vlastních kopačkách
45'
Hlavní rozhodčí nastaví nad rámec normální hrací doby v prvním poločase dvě minuty.
44'
Teď už ale opravdu mohlo být vyrovnáno. odražený míč napálil technickou ránou rovnou na Staňka Marek Hlinka a jeho kroucený míč musel na poslední chvíli vytáhnout Jindřich Staněk nad svou branku.
44'
Ojedinělá akce Zlína, která volala po zakončení. To si vzal k srdci Robert Hrubý, který zkusil vystřelit zpoza pokutového území, trefil však jen prvního bránícího hráče.
43'
Václav Pilař se snažil přiťuknout míč na levé straně Sýkorovi, ten ale balon na hrací ploše již nestihl. Moravané budou vhazovat poblíž své vlastní střídačky.
42'
Hostům se nedá upřít snaha, zatím to mají ale hodně složité Ševci to zkusili po pravé straně, tam ale kralovali domácí hráči.
41'
Marek Hlinka si netroufl na centr z osy hřiště, míč tak raději na jistotu vrátil jen ke svému brankáři. Ten následně rozehrál dlouhým výkopem, avšak po něm si míč uzmuli pro sebe domácí stopeři.
40'
Žlutá karta pro tým FC Viktoria Plzeň (Jan Sýkora).
40'
Nyní hned dva hráči zůstávají ležet na hrací ploše, avšak doktoři nakonec nebudou potřeba. Naopak Lukáš Kalvach se již připravuje rozehrát míč zpět do hry.
39'
Ohrožení branky z něho ale nepřišlo. Hráči Zlína se nicméně k míči nedostali a tak se nadále brání u svého pokutového území.
38'
A historie se mohla opakovat. Lukáš Hejda tentokrát centr Sýkory podběhl, avšak toho se nakonec ujal Erik Jirka, jehož ránu hosté srazili pouze na rohový kop.
37'
A další faul hostujícího celku. Václav Pilař se hezky uvolnil na levé straně a Vukadin Vukadinović poté zatáhl za záchranou brzdu. A jistě všichni si pamatujeme, jak z podobného místa předchozí situace dopadla.
36'
Naopak Viktoria rozjela další ze svých smrtících brejků, Matěj Vydra se dostal s míčem až do pokutového území, kde nakonec upadl, avšak pokutový kop se pískat nebude. Hlavní rozhodčí ihned ukazuje, ať plzeňský útočník vstává zpět na své nohy.
35'
Ševci se po rozehrání balonu pokusili také ohrozit plzeňskou branku, k tomu měli nakonec ale hodně daleko.
34'
Hejdova špičková hlavička poslala Viktorii do vedení, 1:0
34'
Míč podruhé v brance Zlína a tentokrát gól již bude platit! Míč se znovu přesunul k brance Zlína, Sýkora byl ale na levé straně faulován. Následnou standardní situaci rozehrál sám faulovaný Jan Sýkora a ten našel přesně hlavu LUKÁŠE HEJDY, který s pomocí levé tyče překonal bezmocného Mateje Rakovana.
33'
Faulu před plzeňským gólem předcházel Vydrův ofsajd
33'
Tak teď měli domácí velké štěstí. Václav Jemelka pokazil na své polovině hřiště jednoduchou přihrávku, hosté mohli do rychlého brejku, avšak v nejméně vhodnou dobu Nedeljko Kovinić upadl a o míč přišel.
32'
Na druhé straně operoval s míčem na pravé straně pokutového území Tom Slončík, jeho střílený centr ale uklidil do bezpečných vod Erik Jirka. Hrát tak mohou opět domácí.
31'
Z pravé strany přišel centr do pokutového území. Rafiu Adekunle Durosinmi tentokrát vyhrál osobní souboj a hlavou se pokoušel ohrozit branku Rakovana, míč však skončil vedle brány.
30'
Půl hodina hry utekla jako voda, Plzeň stále hraje se Zlínem bez branek, i když mají domácí místy až drtivý tlak.
29'
Plzeň se v jarní části hodně trápí ve střílení gólu. V jedenácti zápasech dokázali Viktoriáni dát pouze patnáct branek a nyní to domácí opět předvedli, proč zrovna neprožívají dobré období v sezóně.
28'
Celý stadion vyvolává jméno Františka Rajtorala. Dnes je to přesně šest let, co světem proletěla ta hrůzná zpráva o jeho skonu. Františku, nadále odpočívej v pokoji! Na tvůj gól například do sítě Schalke 04 se bude vzpomínat navždy.
27'
Jan Sýkora zůstává ležet na hrací ploše, vypadá to, ale že to nebude nic vážného.
26'
Václav Jemelka poslal dlouhý balon až z vlastní poloviny na nabíhajícího Erika Jirku, ten špičkou kopačky dokázal balon zpracovat, záhy o něj ale přece jen přišel. Zlín se nadále brání na jedničku.
24'
To se jim ale moc nepovedlo. Vydra získal u Marka Hlinky ztracený míč zpět a hostující záložník vše následně hasil jen za cenu žluté karty.
24'
A znovu v akci Erik Jirka, ten je zatím dnes opravdu všude. Tentokrát si ale počínal ve středu hřiště nedovoleně, míč tak zpět do hry rozehrají opět hostující fotbalisté.
23'
Na druhé straně sprintoval za balonem na pravé straně Erik Jirka, avšak jako první u něj byl brankář Matej Rakovan, který si balon schoval do svých rukavic.
22'
A opět v akci plzeňský stoper Václav Jemelka. Ten zvládl rychlostní sprint s Koninićem, po malé domů tak musel rozehrávat Jindřich Staněk.
21'
Tom Slončík hezky podržel balon mezi dvojici bránicích hráčů, následný centr stopera Zlína ale nebyl přesný. Míč na kopačce tak má znovu Václav Jemelka, který obrací hru.
20'
Po dvaceti minutách měla Viktoria další šance. Po rohovém kopu létal míč do vápna zleva i zprava, hostující obránci nicméně vše uskákali a svému brankáři nyní hodně pomohli.
19'
Jirkovu ránu mířící do šibenice výtečně vytáhl Rakovan
19'
Erik Jirka dostal přihrávku na pravý kraj zálohy. Domácí záložník poté spíše centroval, avšak centr se nakonec proměnil ve střelu a Rakovan musel míč vytáhnout konečky prstů nad břevno.
18'
Plzeň i tentokrát byla v obranné fázi spolehlivá. Dlouhý míč tentokrát směřoval na Koniniće, toho ale skvěle zakřižoval Lukáš Hejda, který si nakonec míč uzmul pro sebe.
17'
Zlín se zkouší znovu nadechnout, inkriminovaný moment by mohl ševce nakopnout, zatím toho na útočné polovině ale moc nepředvedli.
15'
Jemelkův gól neplatil, Vydra byl předtím v ofsajdu
15'
A z něho dala Plzeň první gól v utkání. Kalvach poslal dlouhý balon na zadní tyč, kde byl Václav Pilař, jeho přihrávku záhy zužitkoval před prázdnou bránou Václav Jemelka. Plzeňský obránce avšak stál v ofsajdovém postavení, gól tak nemůže být uznán.
15'
A vzápětí přichází další plzeňská rána, tentokrát pálil Matěj Vydra, hosté jeho pokus dokázali zablokovat jen na rohový kop.
14'
Erik Jirka zkusil své štěstí střelou z velké vzdálenosti, avšak slovenský reprezentant trefil jen útočníka Durosinmiho. Plzeň však nadále zůstává s míčem na útočné polovině a snaží se něco vymyslet.
12'
Hosté to znovu zkusili po rychlém brejku, dlouhý balon směřoval na Fantiše, ten to měl záhy ale hodně složité a nakonec hostující útočník o balon přišel.
11'
Další hezká akce, tentokrát na pravé straně. Rafiu Adekunle Durosinmi hlavou přenechal míč do tandemu Eriku Jirkovi, ten následně naslepo posílal míč před bránu, tam ale nikdo z jeho spoluhráčů nefiguroval.
10'
To se tentokrát moc nepotvrdilo, když se na levé straně dokázal hezky uvolnit Jan Sýkora. Jeho následný střílený centr ale skončil jen v rukavicích Mateje Rakovana.
9'
Domácí mají stále míč pod kontolou u svých kopaček, avšak ševci zatím výborně brání.
8'
Lukáš Hejda se pokusil zrychlit hru rychlou přihrávku na Matěje Vydru, ten byl nicméně tentokrát obsazen. Hosté poté chtěli podniknout rychlý protiútok, ten nicméně Viktoria zastavila nedovoleným zákrokem.
7'
Hezká akce i na druhé straně, ale Matej Rakovan si uzmul nakonec míč pro sebe. Hostující brankář poté balon dlouhým odkopem zpět rozehrál.
6'
První střela na bránu a překvapivě ji mají na starosti hosté ze Zlína. Slončík našel v pokutovém území Nedeljka Kovinića, ten se dokázal obtočit kolem bránícího hráče, avšak poté jeho technickou střelu dokázal Staněk lapit.
5'
Po delším časovém úseku mají míč znovu hosté. Ti to zkouší přes levou stranu, následný centr ale odklidil do bezpečí kapitán Lukáš Hejda.
4'
Erik Jirka byl posléze zcela sám na pravé straně, jeho centrovaný míč letěl na Matěje Vydru, ten ale byl v osobním souboji přeskočen. Zdá se, že tuhle útočnou dvojici se dnes vyplatí sledovat.
3'
Fantastická průniková přihrávka v podání Matěje Vydry, avšak Erik Jirka se na poslední chvíli mezi dvojicí bránicích hráčů k balonu nedostal.
2'
Hosté se nakonec jako první pokusili nacentrovat míč do pokutového území, avšak míče se ujal Matěj Vydra, který ho následně za pomoci Jemelky, předal až k Jindřichu Staňkovi. Ten míč vykopl až na půlicí čáru.
1'
Výkop měli na starosti hosté ze Zlína, avšak již po pětí vteřinách hry se míče zmocnili VIktoriáni, kteří kombinují na vlastní polovině hřiště.
1'
VŠe je připraveno, jdeme na to! Souboj třetího týmu s posledním právě začíná.
Hráči obou celků nastupují na hrací plochu, samotné utkání začne za malou chvíli.

FC Viktoria Plzeň: Staněk – Holík, Hejda (C), Jemelka, Sýkora – Bucha, Kalvach – Jirka, M. Vydra, Pilař – Durosinmi.
Náhradníci: Zadražil, Tvrdoň – Kliment, Řezník, Chorý, Květ, Kaša, Vlkanova, Ndiaye.
Trenér: Michal Bílek.

FC Trinity Zlín: Rakovan – Cedidla, Simerský, V. Procházka (C) – Vukadinović, Hlinka, R. Hrubý, J. Kolář, Kovinić – Fantiš, Slončík.
Náhradníci: S. Dostál – Didiba, Reiter, Y. Dramé, L. Kozák, Silný, J. Hellebrand, Bartošák, Janetzký.
Trenér: Pavel Vrba.

Rozhodčí: Křepský – Váňa, Dohnálek.
Krásný nedělní den z Plzně!

Vítám všechny fotbalové fanynky a fanoušky, kteří se rozhodli si na nedělní den dopřát trochu fotbalu. Od sedmi hodin se totiž v plzeňské Doosan Aréně uskuteční 28.kolo FORTUNA:LIGY, ve kterém FC Viktoria Plzeň změří síly s týmem FC Trinity Zlín.

Viktoria Plzeň je tři kola před konce základní části na třetí místě tabulky. Jarní část Viktoriánům zatím vůbec nevychází a manko na své pražské rivaly se pomalu navyšuje. Momentálně činí ztráta na první Slavii devět bodů. V posledním domácím zápase Plzeň porazila Jablonec 3:2, avšak minulý víkend přišla další porážka, tentokrát na půdě Baníku Ostrava. Nyní na západ Čěch příjíždí Zlín, a pokud stále chtějí Plzeňané živit naději na obhajovu, nezbývá jim nic jiného, než zvýtězit.

Zlín rovněž nezažívá dobré období, situace se nezlepšila ani po nástupu, v Plzni velmi dobře známého, Pavla Vrby. Moravané jsou aktuálně na posledním místě tabulky, na svůj účet zatím nashromáždili pouhých 22 bodů, avšak Zdeněk Grygera před zápasem prohlásil, že v Plzni nebere nic jiného, než zisk tří bodů. Zlín má aktuálně v zádech dvě porážky, nejprve neuspěl v Liberci, kde padl 1:2, v minulém kolec zase podlehl doma Olomouci 0:1.

Dámy a pánové, pohodlně se usaďte a užijte si příjemný večer s doprovodem našeho textového přenosu, tím vás provede Jakub Štěrba.
Vítáme vás u on-line přenosu. Utkání začíná v 19:00.