FORTUNA:LIGA - Základní část - 10. kolo -  ONLINE PŘENOS -  Slavia : Liberec - 2. října 2022   19:00

Slavia
16' Ousou (P. Ševčík) • 23' Olayinka (P. Ševčík) • 29' Tecl
3:0
(3:0)

O. Kolář – Douděra, Ousou, Kačaraba, D. Jurásek – Hromada, P. Ševčík (63. Usor) – Provod (75. Oscar), Ewerton (63. Jurečka), Olayinka (87. Nikl) – Tecl (C) (75. Sor).
A. Dvořák, Sirotník – Traoré, Kričfaluši.
Starý – Kubr, Vodrážka (Vokoun)
Fortuna Arena, Praha-Vršovice
Vliegen – Fukala (62. Varfolomejev), Plechatý, Purzitidis, Mikula – Gebre Selassie (C), Červ – Višinský (75. Rabušic), Frýdek (75. Polyák), Mészáros (62. Preisler) – Rondić (34. M. Kozák).
Vliegen

SESTŘIH: Slavia - Liberec 3:0. Sešívaní se dotáhli na Plzeň, rozhodla třináctiminutová smršť

Utkání je u konce. Ve druhé půli už se duel prakticky jen dohrával, neboť o vítězi zápasu bylo jasno. Slavia po zásluze poráží Liberec 3:0 a na vedoucí Plzeň tak nyní ztrácí jediný bod.

Z mé strany je to pro dnešní večer vše, loučím se a brzy zase na počtenou.
Držení míče: 68 % : 32 %.
Střely na branku: 10:3. Střely mimo: 4:0. Rohy: 7:1. Ofsajdy: 0:0. Fauly: 18:14.
90+3'
90+2'
Zničehonic tutovka Liberce! Balon propadl ke Kozákovi, který v dobré palebné pozici mířil po zemi k pravé Kolářově tyči. Brankář Slavie vytáhl výborný zákrok, na zemi byl včas a střelu vytěsnil.
90'
Tentokrát hosté odvrátili balon do hřiště, kde ho červenobílí získali zpět pod kontrolu. Sledujeme jejich kombinaci okolo šestnáctky Liberce.
89'
Stejný scénář na tyči zadní – další roh pro Pražany.
88'
Domácí si roh zopakují. Severočeši kralovali na přední tyči, míč ovšem poslali jen na tribunu.
87'
Střídání v týmu SK Slavia Praha:
ze hřiště odchází Peter Olayinka, přichází Matouš Nikl.
87'
Postupný útok Slavie se zadrhl až těsně před vápnem soupeře. Balon se po několika soubojích odrazil na rohový kop.
86'
Na Koláře mířila střela z hodně veliké dálky. Brankář Slavie s ní neměl větší potíže.
85'
Žlutá karta pro tým SK Slavia Praha (Moses Usor).
84'
Červ si to namířil středem hřiště a na zem byl poslán až nedovoleným skluzem Usora – jasný faul.
83'
Olayinka nemohl Ousouův pas stihnout na hrací ploše. Míč skončil v zámezí a Vliegen se chystá vykopávat.
82'
Sešívaní roh soupeře ubránili a vyrazili do rychlého brejku. Juráskův centr nepatřil k přesným, Pražané ale záhy vybojovali míč zpět a před Vliegenem se zjevil Jurečka, který z bezprostřední blízkosti nedokázal belgického gólmana překonat.
81'
Gebre Selassie vypálil zpoza šestnáctky, jeho střela se otřela o jednoho ze slávistů a skončila mimo.
80'
Dlouhý Preislerův nákop chytil Kolář pohodlně do svých rukavic a chystá se rozehrávat.
79'
Douděrův centr přeletěl velké vápno a zpoza něj se pokusil o životní volej Jurásek. Jeho rána skončila u rohového praporku.
78'
Gebre Selassie zabojoval a získal na polovině soupeře míč pro své spoluhráče. Ti na jeho práci nezvládli ideálně navázat, neboť si ihned vylámali zuby na Juráskovi.
77'
Sor dostal pas do běhu na pravou stranu, odkud se pokusil odcentrovat z první. Míč však měl daleko od nohy a podle toho také celá situace dopadla. Balon poslal Sor jen do zámezí.
76'
Olayinka se Sorem bojovali na pravém křídle marně. Proti přesile o míč přišli.
75'
ze hřiště odchází Lukáš Provod, přichází Oscar,
ze hřiště odchází Stanislav Tecl, přichází Yira Sor.
75'
Střídání v týmu FC Slovan Liberec:
ze hřiště odchází Denis Višinský, přichází Michael Rabušic,
ze hřiště odchází Christian Frýdek, přichází Tomáš Polyák.
74'
Rozehrávající Ousou byl faulován Preislerem. Červenobílí zůstanou u míče na vlastní půli.
73'
Hosté měli k dispozici volný přímý kop. Dlouhý nákop skončil až v rukavicích Koláře.
72'
Po rychlé prostrkávačce se do vápna dral Provod, Liberečtí slávistickou sedmnáctku zastavili na poslední chvíli na hranici vápna.
71'
Vliegen výborně vyběhl a pohlídal si dlouhou slávistickou přihrávku. Liberečtí kombinují na vlastní půli.
70'
Tlak Slavie v posledních několika minutách opadl, na druhou stranu je zjevné, že o vítězi zápasu bylo jasno už před poločasovou pauzou.
69'
Varfolomejev bojoval ve sprintu o míč s Ousouem. Mladý Švéd byl úspěšnější a jeho spoluhráči nyní rozehrávají.
68'
Několik krátkých přihrávek si vyměnili liberečtí hráči, než se Mikula rozhodl odcentrovat. Míč se snesl přesně do rukavic pozorného Koláře.
67'
Olayinka bojoval na křídle o míč s Pourzitidisem. Úspěšnější byl řecký stoper, který pro svůj tým vybojoval výkop od brány.
66'
Pokračuje se ve hře. Hosté míč slávistům vrátili. Douděra se záhy pokusil odcentrovat, úspěšný nebyl.
65'
Na zemi zůstal ležet Provod, domácí tak balon zakopli a nějakou chvíli se nyní nebude hrát.
64'
Preisler se na levé straně střetl s Usorem, přes kterého dokázal odcentrovat. S centrem si ale poradili Usorovi spoluhráči.
63'
ze hřiště odchází Petr Ševčík, přichází Moses Usor,
ze hřiště odchází Ewerton, přichází Václav Jurečka.
62'
ze hřiště odchází Karol Mészáros, přichází Dominik Preisler,
ze hřiště odchází Michal Fukala, přichází Ivan Varfolomejev.
62'
Slávisté měli k dispozici volný přímý kop. Balon byl prodloužen na zadní tyč, kde se o ránu z voleje pokusil Ewerton, jenž z úhlu pravou tyč Vliegenovy svatyně minul.
61'
Dlouhý nákop z vlastní poloviny doputoval až ke Kolářovi. Sešívaní se opět rychle vrací na půli svého soka.
60'
Chvíli se nehrálo, sledovali jsme ošetřování na polovině hřiště. Ve hře pokračují hosté.
58'
Teclova průniková přihrávka mířila jen do rukavic gólmana Vliegena. Ten se chystá rozehrávat.
57'
Kolář si jednoduše došel pro centr z pravého křídla. Červenobílí se posouvají na polovinu soupeře.
57'
56'
Ševčík ve středu hřiště srazil Višinského, hrát budou Severočeši.
55'
S balonem hrají domácí, kteří se tentokrát vrátili až k vlastnímu brankáři, od něhož rozehrávají.
54'
Olayinka se pokusil prokličkovat do další šance, tentokrát v souboji s přesilou míč ztratil.
53'
Červenobílí vyslali do vápna soupeře několik nebezpečných centrů, ani v jednom případě se Pražané neprotlačili až do zakončení.
52'
Olayinka se probil individuálně do tutovky. Nigerijský křídelník přízemní střelou Vliegena nepropálil. Belgičan ve službách Liberce míč dokázal reflexivně vykopnout a následná dorážka skončila nad.
51'
Liberec vedl rychlý brejk po pravém křídle. Byl to zřejmě Fukala, kdo příliš dlouho váhal a nakonec nenahrál vůbec přesně.
49'
Mikula s Frýdkem na křídle přišli o balon a následně faulovali Ševčíka. Červenobílí budou rozehrávat na vlastní půli.
48'
Tecl se prodral k dlouhému nákopu na pravé křídlo. Jeho přízemní přihrávku do vápna nikdo z malého brankoviště za Vliegena nezametl.
47'
Provod se dostal až před Vliegena, ten vytáhl skvělý zákrok
47'
Provod dostal pas na pravou stranu a na Vliegena mířil zcela sám. Domácí technik zkusil přízemní střelu, byl ale až příliš blízko a Vliegen dokázal vytáhnout skvělý reflexivní zákrok.
46'
Druhá půle začala. Ewerton svým prostrčením na levé křídlo našel jen Plechatého.
46'
První poločas je minulostí. V Edenu se hraje prakticky na jednu branku a Slavia zaslouženě vede už 3:0. Druhá půle začne zhruba ve 20 hodin.
45+2'
45+2'
Mézsáros fauloval na polovině hřiště, a protože šlo o ostrý zákrok, vytahuje hlavní rozhodčí žlutou kartu.
45'
Ve vzduchu kraloval Gebre Selassie. Sešívaní záhy získali další výhodu rohového kopu.
44'
Provod nedokázal z ostrého úhlu procedit míč do ohně. Uvidíme roh pražského celku.
43'
Olayinku pokryl Plechatý. Slávisté ale mohou pokračovat v obléhání, budou totiž vhazovat aut na půli soupeře.
42'
Balon dopadl na zem uprostřed malého vápna. Nejrychleji zareagoval Mikula, jenž ho odpálil daleko od liberecké brány.
41'
Provoda ustrážil Fukala. Slavie bude zahrávat rohový kop.
40'
Tecl se protlačil k propadlému skákavému balonu, než se ale stačil sešívaný forvard zorientovat, ukryl balon do svých rukavic Vliegen.
39'
Pozor musel dávat také Kolář, který včas vyběhl, aby rozehrál před dotírajícím Kozákem.
38'
Tecl obloučkem hledal na hranici vápna Provoda. Ten byl uhlídán Gebre Selassiem.
37'
Ne, Liberci se dnes nedaří. Také tentokrát Severočeši rychle přišli o balon a Vliegen musel rychle ven z brány, aby byl u dlouhé přihrávky dříve než rozeběhnutý Ewerton.
36'
Házenkářské obléhání vápna Liberce k ničemu nevedlo a následoval další Ewertonův faul. Hrát budou modří.
35'
Ewerton si počínal při napadání až příliš důrazně, píská se jeho faul.
34'
ze hřiště odchází Imad Rondić, přichází Matyáš Kozák.
33'
Tecl vybojoval na křídle míč pro Provoda, ten nedokázal odcentrovat přesně.
32'
Dlouhý nákop za obranu Slavie nepřinesl žádné nebezpečí. Do rozehrávky se zapojil záhy i Kolář.
31'
S balonem kombinují Liberečtí, kteří si vyměňují balon na své vlastní polovině.
30'
Tecl si hledal prostor za obranou Liberce, Plechatý byl pozorný a prudký balon dokázal zastavit.
29'
Tecl penaltu neproměnil, ale z dorážky zvýšil na 3:0
29'
Slavia právě vstřelila branku!
STANISLAV TECL dorazil svoji vlastní neproměněnou penaltu napodruhé do stíě – 3:0!
29'
Slavia vede 3:0, přestože Tecl penaltu neproměnil! Vliegen vyrazil balon na tyč, od které se balon odrazil zpět k Teclovi, který míč na druhý pokus pohodlně uklidil do prázdné brány.
28'
Žlutá karta pro tým FC Slovan Liberec (Imad Rondić).
28'
Je to tak! Ousou byl faulován a Slavia bude zahrávat pokutový kop, na který se chystá Tecl.
28'
Hlavní rozhodčí se běží na celou situaci podívat k obrazovce. Penalta je tak poměrně pravděpodobná.
27'
Tak možná se slávisté přece jenom dočkají. Hlavní rozhodčí celou situaci konzultuje s kolegou i videa.
26'
Rondič přidržel Ousoua a po zásahu VAR mají sešívaní penaltu!
26'
Po dalším centr upadl v šestnáctce nabíhající Ousou a Pražané by si přáli penaltu. Hlavní sudí signalizuje však pouze odkop od brány.
25'
Hosté si opět balonu neužili dlouho. Okamžitý rychlý brejk směrem na Vliegena táhl po levém křídle Olayinka, jeho patička nebyla přesná, i tak dokázali jeho spoluhráči odcentrovat, jenže Tecl byl Mikulou uhlídaný.
24'
Tecl fauloval na polovině hřiště Červa. Liberečtí budou rozehrávat.
23'
Jako přes kopírák! Olayinka se prosadil hlavou po Ševčíkově centru
23'
Slavia vede 2:0! Domácí drželi míč na pravém křídle, po několika krátkých pasech se balon dostal k Ševčíkovi, který z první odcentroval. Balon hlavou mimo dosah brankáře Vliegena uklidil PETER OLAYINKA!
21'
Dlouhý nákop odvrátil na autové vhazování Pouzritidis. Sešívaní zůstanou u míče.
20'
Slávisté velice rychle získali balon na své kopačky, zatím ale nesledujeme žádný úprk směrem kupředu. Červenobílí naopak zapojují do kombinace i svého brankáře.
19'
Hráči obou celků se stěhují na polovinu Slavie, hosté totiž budou po faulu rozehrávat na polovině hřiště.
18'
Ousou musel hasit situaci z pohledu Slavie jako poslední bek. Rondić se pokusil švédskému stoperovi uniknout kličkou do strany, to se mu nepodařilo, Ousou dokázal získat balon.
17'
Liberečtí fotbalisté se pokusili o rychlou odpověď. Mikulův přízemní centr z levého křídla našel Fukalu, který z voleje zakončil jen doprostřed, a tak si Kolář poradil.
16'
Ousou po Ševčíkově standardce otevřel skóre
16'
Pražané jdou do vedení! Domácí měli k dispozici volný přímý kop, Provod posadil míč na hlavu AIHAMA OUSOUA, který balon poslal přesně k tyči a gólman Vliegen se natahoval marně.
14'
Ewerton si zasekl míč na hraně vápna tak, aby mohl vypálit. Jeho slabší pokus o obstřel skončil bezpečně v rukavicích Vliegena.
13'
Tentokrát Liberečtí faulovali Olayinku. Domácí budou rozehrávat na polovině hřiště.
12'
Slávisté přišli o balon a Olayinka záhy ve snaze získat ho zpět fauloval.
11'
Jurásek odcentroval zleva, míč do bezpečí odhlavičkoval pozorný Pouzritidis.
10'
Viděli jsme několik soubojů o balon ve středu hřiště. Míč se nakonec odrazil do autu od Višinského.
9'
Tecl moc hezky krátkou přihrávkou mezi dvěma protihráči uvolnil Provoda, který zakončoval z ostrého úhlu. Levačkou ale poslal míč jen do své pravé nohy, od které se odrazil do zámezí.
8'
Provod sklepl balon Ewertonovi, který se odhodlal ke střele pravačkou zpoza vápna. Ne úplně povedený pokus po zemi bez potíží lapil Vliegen.
7'
Slávisté zůstanou u míče na polovině svého soka. Píská se totiž liberecký faul kousek od půlící čáry.
6'
Ševčík držel balon před vápnem svého soka, kde měl poměrně dost prostoru ke střele. Už se zdálo, že na ránu z dálky skutečně dojde, nakonec ale domácí středopolař ještě míč přiťukl Provodovi, který tuto přihrávku vůbec nečekal a i proto byl u balonu později než beci Liberce.
5'
Rychlý brejk Liberce po pravém křídle zhatil útočný faul. Hrát budou zase červenobílí.
4'
Provod pasem středem hřiště chtěl vysunout do šance Ewertona. Úspěšný nebyl, příliš dlouhá přihrávka skončila až v rukavicích Vliegena.
3'
Olayinka se prosmýkl podél levé lajny až do šestnáctky, odkud poslal pas po zemi do malého vápna. Tecl míč pustil za sebe, jenže celou situaci na zadní tyči nikdo v červenobílém nedobíhal, a tak to v Edenu jen zašumělo.
2'
Další slávistický centr z levého křídla byl hodně přetažený, Ševčík na zadní tyči neuspěl.
1'
Slávisté začali náporem. Olayinka se pokoušel získat odražený míč po centru, ale dříve byli u balonu obránci Liberce.
1'

SK Slavia Praha: O. Kolář – Douděra, Ousou, Kačaraba, D. Jurásek – Hromada, P. Ševčík – Ewerton, Provod, Olayinka – Tecl (C).
Náhradníci: Sor, Usor, Oscar, Traoré, Jurečka, Kričfaluši.
Trenér: Jindřich Trpišovský

FC Slovan Liberec: Vliegen – Fukala, Plechatý, Purzitidis, Mikula, Gebre Selassie (C) – Červ, Višinský, Frýdek – Mészáros, Rondić.
Náhradníci: Pešl – M. Kozák, Mara, Preisler, Polyák, Varfolomejev, Rabušic.
Trenér: Luboš Kozel

Rozhodčí: Starý – Kubr, Vodrážka (Vokoun).
FC Slovan Liberec
Severočeši mohou v Edenu prakticky jen překvapit. Rozhodně ale nemůžeme hovořit o nepovedeném ligovém startu Severočechů. Liberec je aktuálně pátý, nutno ale podotknout, že pro zápas se Slavií bude mít trenér Kozel k dispozici dost zúžený kádr, neboť nebude moci nasadit hráče, kteří pod Ještědem hostují právě z Edenu. Tato dohoda se týká například van Burena, Talovierova či Valenty.

Odpověď na otázku "Jak vyzrát na Slavii?" mohou hledat Liberečtí u sebe. Loni totiž červenobílé doma porazili nejtěsnějším možným rozdílem 1:0. Dokáží družinu Jindřicha Trpišovského zaskočit i tentokrát? Zápas startuje v 19 hodin, tak se dívejte!
SK Slavia Praha
Sešívaní jsou doma jako obvykle velkým favoritem. Pražané jsou v tabulce na druhém místě a včera je jistě hodně potěšil výsledek ze sousedního Ďolíčku, kde vedoucí Plzeň ztratila dva body. Červenobílí se tak v případě výhry mohou přiblížit ke svému rivalovi na jediný bod, avšak Plzeň má nadále zápas k dobru.

Právě na západě Čech hráli Pražané před reprezentační přestávkou naposledy. Zápas se jim hrubě nevyvedl a prohráli ho 0:3. Zvládnou sešívaní první test po reprepauze?
Dobrý den, ještě jednou vás vítám u duelu mezi pražskou Slavií a Libercem.
Vítáme vás u on-line přenosu. Utkání začíná v 19:00.