FORTUNA:LIGA - Základní část - 29. kolo -  ONLINE PŘENOS -  Sparta : Plzeň - 26. dubna 2023   19:30

Sparta
45+3' Kuchta  • 90+14' Krejčí ml.
2:1
(1:1)
Plzeň
30' Durosinmi

M. Kovář – Panák, Sørensen (58. Vitík), Krejčí ml. (C) – Wiesner, Laçi, Kairinen (80. Sadílek), Zelený – Čvančara (29. Karabec), Kuchta, Haraslín (80. Minčev).
Vorel – Kamenović, P. Vydra, Pavelka, Højer, Daněk, Mabil.
Orel – Kubr, Slavíček
epet Arena, Praha
17 668 diváků
Staněk – Kaša, Hejda (C), Jemelka – Holík, Bucha (7. Květ), Kalvach, Sýkora – Mosquera (81. M. Vydra), Chorý, Durosinmi (65. Kliment).
Zadražil, Tvrdoň – Řezník, A. Čihák, Vlkanova, Jirka, Ndiaye.

SESTŘIH: Sparta - Plzeň 2:1. Drama ve šlágru, Krejčí otočil z penalty

Sparta se dnešní výhrou dotahuje bodově na vedoucí Slavii, Plzeň na oba pražské soupeře ztrácí už devět bodů a sezónu bude pravděpodobně spíše jen dohrávat na třetím místě.
Držení míče: 70 % : 30 %.
Střely na branku: 7:3. Střely mimo: 7:4. Rohy: 7:3. Ofsajdy: 0:4. Fauly: 10:19.
Kromě gólových situací zápas nabídl i řadu dalších zajímavých. V prvním poločase byl za stavu 0:1 odvolán od videa gól Ladislava Krejčího, ve druhém poločase už se radovali z branky také hosté, Chorému byl ale pískán faul právě na Krejčího. Sparta pak měla velkou herní převahu, kterou zužitkovala až v samém závěru zápasu.
Viktoria na Letné vedla díky brance Rafia Durosinmiho ze třicáté minuty, v nastaveném čase prvního poločasu ale vyrovnal Jan Kuchta a ve čtrnácté minutě nastavení toho druhého rozhodl Ladislav Krejčí z penalty za ruku Lukáše Hejdy.

Po ní byl kromě Hejdy za druhou žlutou kartu byl v následné strkanici vyloučen i Martin Minčev.
Je za námi neuvěřitelný zápas, v němž se v součtu obou poločasů nastavovalo 23 minut a nakonec vítězí Sparta 2:1 díky rozhodující brance Ladislava Krejčího z pokutového kopu ve 14. minutě nastavení druhého poločasu!
90+15'
90+15'
Ve hře se ještě pokračuje, po plzeňském nákopu dopředu byl míč odražen k postranní čáře, kde Václav Jemelka nedovoleně povalil k zemi Adama Karabce.
90+14'
Sparta právě vstřelila branku! LADISLAV KREJČÍ kopl penaltu doleva nahoru, Jindřich Staněk vystihl směr, ovšem na míč nedosáhl a Letná bouří radostí!
90+13'
Míč už si na penaltový bod staví Ladislav Krejčí.
90+12'
Žlutou kartou je potrestán Václav Jemelka, zdá se to být jediným výsledkem konzultace Pavla Orla s kolegy.
90+12'
Rozhodčí Orel stále diskutuje s kolegy u videa.
90+10'
Červenou kartu dostává i Martin Minčev za strkanici u penaltového bodu!
90+8'
Kuchtovu střelu Lukáš Hejda zablokoval rukou, rozhodčí Orel okamžitě nařizuje pokutový kop a ještě vylučuje Lukáše Hejdu po druhé žluté kartě!
90+8'
Penalta pro Spartu!
90+8'
Karabcův nepřesný centr z volného kopu zamířil do náruče Jindřicha Staňka.
90+7'
Qazim Laci byl nedovoleně odstaven od míče Klimentem, následovat bude standardní situace pro Spartu.
90+5'
Sadílkův odražený centr vracel před branku Wiesner, mířil ale mimo dosah svých spoluhráčů a znovu se bude jen kopat od plzeňské branky.
90+4'
Wiesnerův prudký centr trefil Sýkoru přímo do hlavy, plzeňský fotbalista zůstává ležet na trávníku.
90+3'
Za opakované zdržování při odkopu od branky dostává žlutou kartu Jindřich Staněk.
90+3'
Nejdříve tečovaný Minčevův centr vyboxoval Jindřich Staněk, pak po souhře s Panákem centroval Zelený, Vitík ale hlavičkoval mimo branku.
90+1'
Žlutou kartu dostává také Filip Kaša, ten zasáhl loktem do obličeje Jaroslava Zeleného, Ladislav Krejčí u hlavního arbitra marně orodoval za barvu červenou.
90+1'
Dlouhý večer na Letné ještě ani zdaleka nekončí, rozhodčí Orel k dnešním devadesáti přidává devět nastavených minut.
90'
Jaroslav Zelený si za faul rukou ve středu hřiště vysloužil žlutou kartu.
89'
Sadílkova velmi nepovedená střela zpoza pokutového území mířila několik metrů mimo plzeňskou branku.
89'
Západočeši rozjeli rychlý brejk v pěti hráčích, o míč ale přišli ještě před pokutovým územím a Matěj Kovář jej pak odkopl do středu hřiště.
87'
Sparťané drží míč na vlastní polovině, v těchto momentech se ale dopředu moc neženou.
85'
Už je rozhodnuto, že penalta se pískat nebude a pokračuje se rozehrávkou Plzně.
85'
Zdá se, že střet Kuchty se Staňkem se ještě řeší u videa a ve hře je i možná penalta pro Spartu.
84'
Zdravotní stav Jana Kuchty vyžaduje ošetření.
83'
Staněk přisedl Kuchtu, o penaltu nešlo
83'
Po Sadílkově dlouhém autu se míč odrazil k Janu Kuchtovi, jenž po střetu s brankářem Staňkem zůstává ležet na trávníku a sparťanské publikum bouřlivě píská.
81'
Střídání v týmu FC Viktoria Plzeň:
ze hřiště odchází Jhon Mosquera, přichází Matěj Vydra.
81'
Neúspěšný průnik Lukáše Sadílka po levé straně pokutového území končí jen odkopem od branky.
80'
Střídání v týmu AC Sparta Praha:
ze hřiště odchází Kaan Kairinen, přichází Lukáš Sadílek.
80'
ze hřiště odchází Lukáš Haraslín, přichází Martin Minčev.
79'
Laciho centr od praporku velmi nebezpečně proletěl předbrankovým prostorem, tam však nebyl nikdo v rudém, kdo by dokázal zasunout míč do sítě.
79'
Zeleného přihrávku na Haraslína srazil za brankovou čáru Lukáš Kalvach, Sparta bude zahrávat svůj sedmý rohový kop oproti třem plzeňským.
78'
Z dálky tentokrát natáhl Qazim Laci, jeho střela doskákala do náruče Jindřícha Staňka.
78'
Plzeňský kapitán už vstává na nohy, ošetření tady potřeba nebude.
77'
Kalvachově centru se sparťané ubránili a bude se kopat od domácí branky, mezitím ale zůstal na trávníku ležet Lukáš Hejda.
76'
Také další Mosquerův centr nepřeletěl přes Wiesnera, teď bude následovat rohový kop.
76'
Mosquerův centr z blízkosti postranní čáry odrazil do zámezí Tomáš Wiesner.
75'
Filip Panák se vydal na útočný výlet a připravil pozici pro Kairinena, jeho pokus z dálky byl také zablokován, stejně jako řada dalších domácích střel.
74'
Kairinenův rohový kop sice našel Krejčího, ten ale v těžké pozici jen prodloužil míč ke vzdálenější postranní čáře, tam se uvolnil Wiesner, ovšem neujal se ani jeho centr.
74'
Zeleného pas si v pokutovém území zpracoval Karabec, jeho pokus o centr z otočky je sražen za branku.
73'
Po souboji Kaši s Karabcem se publikum marně dožadovalo odpískání faulu na sparťanského mladíka.
71'
Po ošetření plzeňského brankáře se ve hře může pokračovat.
70'
Jindřích Staněk v předchozím souboji utrpěl drobný krvavý šrám, který vyžaduje ošetření.
69'
Tomáš Wiesner rozehrál pohlednou kombinační akci, při níž se po ose Karabec – Kuchta míč vracel k rozběhnutému Wiesnerovi, blíže k míči ale měl Jindřich Staněk, jehož Wiesner zároveň nepříjemně zasáhl a hned se šel plzeňskému brankáři omluvit.
68'
Po Staňkově dlouhém výkopu je ofsajd odmáván Mosquerovi, jenž se pozdě vracel do povoleného postavení.
68'
Po stažení Durosinmiho převzal dlouhé auty Jhon Mosquera, jeho nabídku k bližší tyči odhlavičkoval Martin Vitík.
67'
Dnešní bitvu v epet Areně sleduje 17 668 diváků.
66'
Jan Kliment si velmi rychle po příchodu na trávník vysloužil žlutou kartu, když se u postranní čáry nechal obehrát Adamem Karabcem, jehož pak skosil k zemi.
65'
Zelený hlavičkoval po rohu
65'
ze hřiště odchází Rafiu Adekunle Durosinmi, přichází Jan Kliment.
65'
Na Laciho výborný centr si důrazně naskočil Jaroslav Zelený a v obrovské šanci mířil hlavou nad břevno!
64'
Karabcova tečovaná přihrávka dorazila k Janu Kuchtovi, tomu se ale vystřelit nepovedlo, následovat ještě bude rohový kop.
63'
Hosté se nadále snaží hrozit dlouhými auty Durosinmiho, sparťanská defenziva ale ani z tohoto nepovolila soupeři zahrozit.
61'
Tentokrát dostal spoustu místa v pokutovém území Karabec, tomu ale moc nevyšla střela levačkou, která byla zablokována, pak ještě pálil Haraslín, mířil ale přímo do náruče Jindřicha Staňka.
61'
Laciho centr z levé strany našel před brankou naprosto osamoceného Jana Kuchtu, ten se ale nedokázal dobře zorientovat a nasměroval míč mimo hostující branku.
59'
Laci na útočné polovině nedovoleně svalil k zemi Chorého, rozehrávat mohou hosté.
58'
ze hřiště odchází Asger Sørensen, přichází Martin Vitík.
57'
Zřejmě budeme svědky dalšího vynuceného střídání, svalové potíže trápí Asgera Sörensena.
56'
Na Laciho pas na pravou stranu pokutového území si nabíhal Tomáš Wiesner, ovšem nasměroval míč jen do boční sítě.
55'
Jan Kuchta běžel za dlouhým pasem daleko za plzeňskou obranu, Jindřích Staněk ale včas vyběhl z branky a stačil odkopnout míč do bezpečí.
53'
Velmi nepovedený rohový kop Kairinena hosté bezpečně odehráli na sparťanskou polovinu.
51'
Hosté překonali Kováře, jenže gól zhatil faul Chorého
51'
Další emotivní situace na Letné! Po plzeňském rohu došlo k obrovské skrumáži na brankové čáře, Durosinmiho hlavičku pak Matěj Kovář pravděpodobně už vyrážel zpoza brankové čáry, rozhodčí Orel však pískal faul Chorého na Krejčího! Hosté o tom nevěděli a už se běželi radovat pod svůj kotel, musí se ale vracet do defenzivního postavení.
50'
Další zakončení Krejčího, který se srazil s Durosinmim
50'
Dlouhý nákop Plzeňanů do pokutového území Filip Panák prodloužil na rohový kop.
50'
Panák ve středu hřiště stáhl k zemi Chorého, píská se proti Spartě.
49'
Haraslínovu hlavičku vytáhl Staněk nad
49'
Po souboji se Sýkorou a odrazu míče do zámezí se Kairinen mocně hlásil o autové vhazování, rozhodčí ale přisoudili míč Západočechům.
48'
Kuchta po závaru dorazil za Staňka
48'
Hosté se pokusili zahrozit dlouhým autem Durosinmiho, po něm se ale do zakončení nikdo v bílém nedostal.
46'
Adam Karabec se uvolnil na pravém křídle, následný centr před plzeňskou branku se neujal.
46'
Po změně stran se pokračuje bez dalších změn v sestavách, během úvodního dějství oba celky musely jednou vynuceně střídat kvůli zraněním.
46'
Je za námi mimořádně zajímavý první poločas, po němž hraje Sparta s Viktorií Plzeň 1:1, když na vedoucí branku Durosinmiho sparťané sice zprvu odpověděli trefou Ladislava Krejčího, ta však byla odvolána kvůli nedovolenému zákroku střelce branky a regulérního vyrovnání se tak Sparta dočkala až v nastaveném čase, kdy se prosadil Jan Kuchta.

Na Letné to během prvního poločasu pořádně vřelo a druhý poločas slibuje obrovskou bitvu.
45+8'
45+6'
Pokutový kop se ale pískat nebude, na Letné to pořádně vře.
45+5'
Ladislav Krejčí se těžce zvedal z trávníku a teď se dožaduje penalty za údajný faul při svém hlavičkovém pokusu.
45+5'
Po rohovém kopu nebezpečně hlavičkoval Ladislav Krejčí k přední tyči, Jindřich Staněk jeho hlavičku vyrazil!
45+4'
Sparťané jsou při chuti, k hlavičce se teď dostal Lukáš Haraslín a zřejmě mířil těsně nad branku, Jindřich Staněk ale situaci zákrokem pojistil.
45+3'
Sparta právě vstřelila branku! Tato trefa Letenských už je zcela regulérní! Po kolmici Kairinena centroval Haraslín, od vzdálenější tyče vracel míč před branku Wiesner, Laciho hlavičku zblízka pak Staněk sice skvěle vyrazil, odražený míč ale dopravil do sítě JAN KUCHTA!
45+3'
Další přestupek hostů, u postranní čáry se na útočné polovině provinil Jhon Mosquera.
45+2'
Po Jemelkově dlouhém nákopu je postavení mimo hru odmáváno Chorému.
45+1'
Rozhodčí Orel k úvodním pětačtyřiceti minutám přidává šest nastavených minut.
45'
Adam Karabec vybojoval míč pro Lukáše Haraslína jen pomocí nedovoleného zákroku, hosté budou rozehrávat na své polovině.
44'
Na Letné planou emoce, za faul ve středu hřiště dostává žlutou kartu Lukáš Hejda.
43'
Po zhruba čtyřminutovém zkoumání videa je sparťanská branka odvolána!
42'
Rozhodčí Orel se sám běží podívat na monitor.
41'
Stále probíhá diskuze rozhodčího Orla s kolegy u videa.
40'
U videa se ještě zkoumá souboj střelce branky s Filipem Kašou, zda-li si domácí kapitán nepomohl faulem, čehož se hosté mohutně dožadují.
39'
Krejčího gól neplatil, zapřel se o Kašu
39'
Sparta právě vstřelila branku! Vyprodaná Letná poprvé bouří radostí! Na centr z pravé strany si přes Filipa Kašu naskočil LADISLAV KREJČÍ MLADŠÍ a přesnou hlavičkou nedal Staňkovi šanci zasáhnout!
38'
Po centru Kairinena se sparťané do zakončení nedostali, podobně pak také po následném nepříliš povedeném centru Tomáše Wiesnera.
38'
Lukáš Haraslín na levé straně pokutového území neobešel Filipa Kašu, ovšem zdálo se, že si jde právě pro rohový kop, jehož se dočkal.
37'
Po dlouhém nákopu se do odraženého míče pohotově opřel Lukáš Kalvach, mířil ale do připraveného Matěje Kováře.
36'
Hosté se snažili napadat sparťanskou rozehrávku ve větším počtu hráčů na útočné polovině, Libor Holík si ale počínal nedovoleně.
35'
Jemelka ve středovém kruhu nedovoleně svalil k zemi Karabce, sparťané rychle rozehráli z místa přestupku.
34'
Rafiu Durosinmi se dostal přes Ladislava Krejčího, jenž zápasnickým chvatem stáhl střelce první branky k zemi a prohlíží si žlutou kartu.
33'
Lukáš Haraslín si zcela sám zpracoval míč u pokutového území, ovšem prováhal ideální možnost ke střele či přihrávce a byl o balón připraven.
30'
Durosinmi se prezentoval nádherným obstřelem
30'
Plzeň právě vstřelila branku!
Viktoria se ujímá vedení! Tomáš Chorý hlavou prodloužil míč na Jhona Mosqueru, po jehož přihrávce si RAFIU ADEKUNLE DUROSINMI posunul míč na pravačku a technicky se trefil ke vzdálenější tyči Kovářovy branky a rozjásal plzeňské fanoušky!
29'
ze hřiště odchází Tomáš Čvančara, přichází Adam Karabec.
29'
Znovu v akci Čvančara, ten si teď moc netroufl na hlavičkový souboj s Romanem Květem, tak jej přistrčil a píská se faul.
28'
Tomáš Čvančara hned musel absolvovat souboj s Lukášem Kalvachem a byť vstal hned na nohy, tak se drží v oblasti zadního stehenního svalu.
27'
Čvančara se ale vrací na trávník a ještě zkouší svůj šrám rozběhat.
27'
U sparťanské lavičky se připravuje Adam Karabec, jenž zřejmě bude nucen vystřídat Tomáše Čvančaru.
26'
Zdravotní potíže trápí Tomáše Čvančaru, jenž musí být ošetřen.
25'
Sparťanští fanoušci vzpomínají na Josefa Šurala, v sobotu to budou čtyři roky od jeho tragické smrti.
25'
Také po rohovém kopu se do zakončení dostal Tomáš Chorý, tentokrát klasicky hlavou a mířil těsně vedle Kovářovy branky!
24'
Chorého gólovku vyškrábl Kovář
24'
Roman Květ krátkou kolmicí posunul míč do pokutového území na Tomáše Chorého, ten zakončoval v pádu a Matěj Kovář reflexivním zákrokem vyrazil ránu plzeňského útočníka nad břevno!
23'
Před plzeňskou branku letěly během pár sekund hned čtyři centry, z toho dva od Haraslína, přičemž ten poslední se nebezpečně odrazil před Staňka, sparťané se ale do okamžitého zakončení nedostali, pak byla zablokována rána Panáka a domácí nápor zakončila Haraslínova technická střela nad vzdálenější horní roh plzeňské branky.
21'
S drobným zpožděním odpískal rozhodčí Orel faul Sýkory na rozběhnutého Čvančaru, Sparta bude zahrávat standardní situaci.
20'
Také Matěj Kovář musel pod tlakem odkopnout míč mimo hřiště, hosté jej rychlým autem vhodili zpět do hry.
19'
Série nepřesností na obou stranách, po Staňkově odkopu do zámezí mohou vhazovat sparťané.
17'
Filip Panák výborně vyvezl míč z vlastního pokutového území na útočnou polovinou přes několik plzeňských hráčů, zastavil jej až faul Tomáše Chorého, jenž si říkal o žlutou kartu, rozhodčí Orel ale zatím řeší situaci jen důraznou domluvou.
16'
Laci se snažil průnikovou přihrávkou vysunout do běhu Wiesnera, toho ale uhlídal Sýkora a ještě si vynutil faul sparťanského soka.
15'
Hejda se probojoval ke střele do boční sítě
15'
Po dlouhém autu balón po krkolomných odrazech dorazil až k Lukáši Hejdovi, jenž v pádu zblízka mířil do boční sítě!
14'
Při Kašově nákopu za sparťanskou obranu došlo k velkému nedorozumění mezi Ladislavem Krejčím a Matějem Kovářem, ten pak musel míč odkopnout za postranní čáru a odevzdat jej Viktorii.
13'
Holíkův přetažený centr mířil až do zámezí, bude se kopat od branky Matěje Kováře.
12'
Roman Květ umí velmi dobře střílet z dálky, o což se pokusil nyní, mířil však výrazně nepřesně.
11'
Tomáš Wiesner se snažil založit útočnou akci Sparty individuálním potažením míče po útočné polovině, přičemž si pomohl i šikovnou kličkou proti Jemelkovi, následný centr byl sražen.
11'
Laciho rohový kop se neujal, pak ale ještě centroval Tomáš Wiesner, míč se odrazil k Janu Kuchtovi, jehož pohotová střela z otočky mířila jen těsně vedle plzeňské branky!
10'
Kuchtův centr mířil do území, kde nebyl vůbec nikdo v rudém, Kaša svým odkopem do zámezí pak poměrně lacino daroval Spartě rohový kop.
9'
Ani další zákrok na Čvančaru nebyl odpískán jako nedovolený, tentokrát to bylo v souboji s Durosinmim už v těsné blízkosti pokutového území, což vyvolalo nevoli v hledišti epet Areny.
9'
Tentokrát zůstal klečet na trávníku Tomáš Čvančara po srážce s Václavem Jemelkou, už se ale zvedá zpět na nohy.
8'
Po kombinační akci Plzně se zdálo, že hosté získají rohový kop, pomezní rozhodčí Kubr však zpětně odmával ofsajd Durosinmiho.
7'
ze hřiště odchází Pavel Bucha, přichází Roman Květ.
6'
Pavel Bucha už je na nohou a odchází do zámezí, ovšem výrazně se drží za rameno.
5'
Velká nepříjemnost pro hosty, neboť lékařský tým už signalizuje směrem ke střídačce, že Pavel Bucha nebude schopen v zápase pokračovat.
5'
Zdravotní stav plzeňského středopolaře vyžaduje ošetření.
4'
Po jednom ze střetů ve středu hřiště zůstal na trávníku ležet Pavel Bucha, jeho jmenovec Orel nechal ve hře pokračovat, píská až následně po faulu na Lukáše Hejdu.
3'
Další zakončení Mosquery, tentokrát si kolumbijský fotbalista prvním dotykem pravačkou připravil míč na okamžitě zakončení levačkou, to mířilo nad břevno.
2'
Při první útočné akci Sparty centroval Zelený, před Kuchtou ale míč odvrátili hostující zadáci.
2'
Jhon Mosquera potáhl míč do pokutového území, pak jej levačkou načechral jen k brankáři Kovářovi, jenž si připisuje snadný zákrok.
1'
Po dlouhém autu do sparťanského pokutového území se míč odrazil k Pavlu Buchovi, tomu nevyšel střelecký pokus levačkou.
1'
Úvodního výkopu se ujala Viktoria, která v prvním poločase útočí na branku směrem k Letenské pláni.
1'
Hlasatel zápasu společně s domácími fanoušky představuje základní sestavu Sparty, ta se představí v tradičních rudých dresech, Viktoria oblékla bílou sadu.
Zároveň vedení sparťanského klubu popřálo k jubilejním padesátým narozeninám také bývalým útočníkům Janu Kollerovi a Marku Kinclovi.
Domácí kapitán Ladislav Krejčí je oceněn za sto odehraných ligových zápasů, ten se ve Spartě stal velmi brzy nejen oporou, ale i lídrem celé kabiny.
Trojice rozhodčích v čele s Pavlem Orlem přivedla fotbalisty na trávník.
Na Letné už zní sparťanská klubová hymna „Zpívej, kdo jsi sparťanem!“, blíží se nástup aktérů dnešního utkání na hrací plochu.
Na trávníku letenské arény končí předzápasové rozcvičení, do úvodního výkopu zbývá necelých dvacet minut.
Podle zahajovacích sestav na sebe oba celky vyběhnou ve velmi podobných rozestaveních s tříčlennou obrannou formací, wing backy a třemi útočníky či křídly.

AC Sparta Praha: M. Kovář – Panák, Sørensen, Krejčí ml. (C) – Wiesner, Laçi, Kairinen, Zelený – Čvančara, Kuchta, Haraslín.
Náhradníci: Vorel – Kamenović, P. Vydra, Pavelka, Højer, Karabec, Minčev, Daněk, Vitík, Sadílek, Mabil.
Trenér: Brian Priske

FC Viktoria Plzeň: Staněk – Kaša, Hejda (C), Jemelka – Holík, Bucha, Kalvach, Sýkora – Mosquera, Chorý, Durosinmi.
Náhradníci: Zadražil, Tvrdoň – Kliment, M. Vydra, Květ, Řezník, A. Čihák, Vlkanova, Jirka, Ndiaye.
Trenér: Michal Bílek

Rozhodčí: Orel – Kubr, Slavíček.
FC Viktoria Plzeň

Plzeňské Viktorce vůbec nevyšel březen, kdy ze tří ligových zápasů získala jediný bod, navíc pak i na Apríla jen remizovala 1:1 v Mladé Boleslavi a sérii čtyř zápasů bez výhry prolomila až těsným a velmi dramatickým vítězstvím 3:2 nad Jabloncem. Poté však následovala prohra v Ostravě a ideální výkon Viktoria předvedla až domácí výhrou 4:0 nad Zlínem v dosud posledním kole.

Obhájce titulu je po 28 kolech na třetím místě v tabulce, když aktuálně ztrácí šest bodů na svého dnešního soupeře, devět bodů pak na Slavii, která už má ale svůj zápas tohoto kola za sebou, jak již bylo zmíněno a tento duel je takřka s jistotou posledním, kdy se Viktoria ještě může alespoň trochu vrátit do boje o obhajobu mistrovského titulu.
AC Sparta Praha

Sparta je ve všech soutěžních zápasech neporažena od října a do zápasu rozhodně vstupuje v roli favorita, ovšem v momentu, kdy se před deseti dny dostala do čela soutěže, tak po remíze se Slavií i na Slovácku se musela znovu zařadit za svého arcirivala z Vršovic na druhé místo. Slavia navíc po včerejší výhře na Baníku má tři body k dobru, byť už má svůj zápas 29. kola za sebou, ovšem směřuje k prvnímu místu po základní části soutěže.

Sparťané stále prohráli jen dva ligové zápasy v tomto ročníku, první z nich hned v úvodním kole doma proti Slovanu Liberec, v říjnu pak těžce nezvládli derby v Edenu, od té doby ale zůstávají neporaženi a s bilancí 1I8-8-2 jsou aktuálně druzí o dva body, přičemž případnou dnešní výhrou by se mohli dotáhnout na svého sešívaného rivala.

V utkání na Slovácku Letenským chyběli Pešek, Mejdr a nově i Čvančara, o den později s v utkání rezervy při prvním soutěžním utkání po více než roce objevil na trávníku Ondřej Čelůstka, ovšem jeho účast v dnešním zápase je takřka vyloučena.
Hezký večer z pražské Letné, kde se chystá velký šlágr v rámci 29. kola FORTUNA:LIGY, druhá Sparta přivítá třetí Viktorii Plzeň.

První vzájemný zápas této sezóny zvládla lépe Sparta, která na západě Čech vyhrála 1:0 těsně po extrémně nepovedeném derby na Slavii. Utkání rozhodl v 82. minutě David Pavelka. Nejdiskutovanějším momentem zápasu byl střet Tomáše Chorého s Asgerem Sörensenem, kdy plzeňský útočník po úmyslném úderu hlavou na soupeřovu hlavu nečekaně nebyl vyloučen, dokonce neobdržel ani žlutou kartu.
Vítáme vás u on-line přenosu. Utkání začíná v 19:30.